Valmis tunniplaanid. Tunniplaani koostamine: samm-sammult juhised. Standardne tasuta sertifikaat

Ljudmila Stremoukhova

Selleteemalise matemaatikatunni kokkuvõte« päev»

Koos Downi sündroomiga laps, õppides Krasnõi Sulini VIII tüüpi internaatkoolis nr 1

vastavalt individuaalsetele haridusprogrammidele kodus.

Õpetaja: Stremoukhova L.L.

Eesmärgid õppetund.

Idee kujundamine selle kohta päevad ja nende osad, võime määrata erinevaid kellaaegu.

Sõnastiku laiendamine ja aktiveerimine.

Kõne kommunikatiivse funktsiooni, visuaalse ja kuuldava tähelepanu ning taju arendamine.

Huvi tekitamine õppetegevuse vastu.

Varustus:

Kaardid, mille ühel küljel on numbrid 1 kuni 5 ja tähed PÄEV – teiselt poolt(vaata rakendust).

Tabel - diagramm « päev» (vaata rakendust).

Sõnadega kaartide komplekt "päev", "öö", "hommik", "õhtu" (vaata rakendust).

Pildid inimeste tegevuse määramiseks erinevatel kellaaegadel.

Kaart "Lahenda probleem" (vaata rakendust).

Pildikomplekt koolilapse päevakavaga.

Loenduspulgad. Abacus.

Tundide ajal.

I. Organisatsioonimoment.

Sihtmärk. Aktiveerimine laps, tutvustades seda õppetund. Helihäälduse ja motoorsete oskuste korrigeerimine. Muusikakõrva areng.

Kehalise kasvatuse minut kõne soojendusega. (Õpetaja ja õpilane laulavad laulu, sooritades toiminguid vastavalt tekstile).

Hirvel on suur maja. - Hirvesarved - pöidlad püsti, maja katus - käed viltu

Ta vaatab oma aknast välja. - Näitame akent kätega.

Jänes jookseb läbi metsa, - Käed on jänku käpad.

Tema uksele koputatakse – Me koputame rusikaga uksele.

Koputage, koputage. Ava uks. - Ukse avamise liikumine.

Metsas on kuri jahimees. - Käsi rusikas, pöial selja taga.

Jänku, jänku, jookse, - kutsetest.

Anna mulle oma käpp. - Surugem kätt.

II. Kordamine.

Sihtmärk. Numbrite kordamine. Näidete loomise oskuse tugevdamine.

Teemaga töötamiseks valmistumine õppetund.

1. Lisage puuduv number. Kirjuta see üles (skeemid koostatakse õpilase vihikusse)

Arvutused loenduspulkade abil.

2. Koostage diagrammide abil lahutamise näited. Kirjutage oma vastus üles ilma loendamata.

5 – 2 = 7 – 3 = 10 – 5 =

6– 4 = 2 – 1 =

3. Lugege vastuseid näidetes.

Valige numbrirealt samade numbritega kaardid.

4. Asetage ladumislõuendil numbrid järjekorda 1–5.

5. Pööra numbrikaardid ümber.

Mida me kaartidel näeme? - Kirjad.

Loeme sõna (õpetaja abiga). - päev.

III. Töötage teema uurimisega « päev» .

Sihtmärk. Sissejuhatus kontseptsiooni « päev» , osa päevast. Idee kujundamine selle kohta päevad ja nende osad, võime määrata inimeste tegevusi erinevatel kellaaegadel.

1. Nüüd räägime teiega ja uurime, mis see on päeval mis osadest need koosnevad? päeval.

2. Kirjutage sõna üles « päeval» märkmikus - meie tunni teema.

3. Õpime selgeks ütluse: "Päev ja öö - päeva kaugusel» . (Räägime, kordame, plaksutame peopesasid rütmiliseks mustriks).

4. Mõtle ja vasta küsimus:

Kui väljas on kerge, on päev. eks?

Kui väljas on pime, on öö. eks?

Kas öösel on väljas pime?

Kas päeval on väljas helge?

5. Vaatame märki – päeva skeemi.

A). Päev koosneb osadest

Loendame, mitu osa seal on päevadel. (Puudutage iga osa sõrmega, loendage 1,2,3,4.)

IN 4 osa päevas.

Loeme, kuidas iga päevaosa nimetatakse

(hommik pärastlõunal Õhtune öö).

b) Mõtle ja ütle:

Miks sõna "päev" kollasele kaardile kirjutatud ja sõna "öö"- musta peal?

Vastus. - Millal on väljas valgus? - Päev või öö?

Millal on väljas pime? - Päev või öö?

c) Järjesta kaardid kellaaja järjekorda (hommik pärastlõunal Õhtune öö).

d) Loe sõnad läbi: päeval, hommikul pärastlõunal Õhtul öö.

e) Lõpeta lause.

Pärast hommikut saabub...

Õhtu tuleb...

Kehalise kasvatuse vaheaeg.

Dünaamiliste harjutuste sooritamine kõne saatel motoorsete oskuste ja heli häälduse korrigeerimiseks, aktiveerimine laps.

Hommikul ärkas liblikas üles (Istuge, käed selja taga)

Ta sirutas ja naeratas. (venitage, naeratage)

Üks kord. Ta pesi end kastega. (Sõrmed püsti, vesi jookseb alla)

Kaks. Ta keerles graatsiliselt. (Keerame ringi, käed külgedele)

Kolm. Kummardus ja kükitas (Kummerduge, tiivad tahapoole, kükitage)

Kell neli lendas minema. (Viibame kätega ja lendame kohale)

1. Vaatame pilte ja jätkame lausetega selle kohta, mida me erinevatel kellaaegadel teeme, s.o igapäevarutiinist.

a) – loe sõna "hommik" kaardil.

Mida me hommikul teeme? (vali piltidelt toiming ja nimeta see).

Tõuseme üles, teeme harjutusi, peseme, sööme hommikusööki.

b) – loe sõna (PÄEV)

Mida me päeva jooksul teeme? (leiame pildid)

Õpime, lõunatame, jalutame, töötame.

c) – loe sõna (ÕHTU)

Mida me õhtul teeme? (näita piltidel)

Õpime õppetunnid, söö õhtust, vaata telekat, mine magama.

d) – loe sõna (Öö)

Mida me öösel teeme?

d) Pea meeles! Hommik, pärastlõuna, õhtu, öö – see on päeval.

Näitame näpuga ja nimetame päevaosasid.

Kuidas neid osi ühesõnaga nimetatakse? (päev)

6. Päev on aja mõõt. päevadeks aega saab mõõta.

Milliseid muid ajamõõte me teame?

1) Mõtle ja ütle.

Mitu korda tuleb hommik 1 päeval, 2 päeva, 5 päeva.

Mitu korda tuleb päevas 1 päeval, 3 päeva, 4 päeva.

Mitu korda tuleb õhtu 1 päeval, 6 päeva.

Mitu korda saabub öö 1 päeval, 10 päeva.

2) Lahendame probleemi.

a) Kuulake probleemi.

Sõdurile anti 10 päeva puhkust. 7 päeva puhkust möödas. Mitu päeva puhkust on sõduril veel jäänud?

b) Analüüsime ülesande seisukorda

Millest probleem räägib?

Mitu päeva puhkust sõdurile anti?

Mitu puhkusepäeva on möödunud?

Mida peate probleemist teadma?

Millise tegevuse jaoks see ülesanne on?

c) Kirjutage ülesande lahendus vihikusse. Arvutame kontode järgi. Paneme vastuse kirja.

Vasta ülesande küsimusele: - Mitu päeva on sõduril veel jäänud?

7. Saime teada, mis see on « päeval» mis osadest need koosnevad? päeval, ja ka seda päev on aja mõõt.

Kehalise kasvatuse vaheaeg.

Dünaamilised harjutused kõne saatega pingete, väsimuse maandamiseks ja õige helihäälduse, muusikalise kõrva arendamiseks

Lumi, lumi keerleb. (Pöörake oma käsi, valage lund)

Terve tänav on valge. 2 r.

Võtame spaatlid (Lumi lükkame labidaga rajalt maha)

Ja teed rehame. 2 r.

Lumi, lumi keerleb. (Loodame mööda tuba lund)

Terve tänav on valge. 2 r.

Ja me läheme kelguga (Üks hoiab kätt teise taga ja sõidab kelguga.)

Ja me helistame üksteisele. 2 r.

IV. Konsolideerimine.

Käisime ringi ja mängisime piisavalt. Õpime edasi. Meenutagem, millest rääkisime õppetund.

1. Vaata skeemi, nimeta päevaosad.

2. Järjesta kaardid sõnadega hommik, päev, õhtu, öö.

Vasta küsimusele. - Miks kaart sõnaga "öö"– must, sõnaga "päev"- kollane?

3. Vaata pilte. Neis teeb neiu päeva jooksul ehk oma igapäevarutiini erinevaid asju.

Järjesta pildid hommikust õhtuni järjekorda.

Räägi mulle, mida tüdruk teeb hommikul, pärastlõunal, õhtul, öösel.

4. Räägi meile oma igapäevasest rutiinist. Mida sa teed hommikul, pärastlõunal, õhtul, öösel?

V. Kokkuvõte õppetund.

1. Kodutöö

Oska nimetada päevaosasid järjekorras.

Õppige ütlus pähe.

2. Tulemuslikkuse hindamine laps klassis.

3. Lühiülevaade õpitule materjal tunnis.

Millest nad rääkisid õppetund.

Lugege sõna (päeval) .

Nimetage päeva osad.

Korda ütlust.

Skeem 1 (tehnoloogia ja ettevõtluse jaoks)

kuupäev __________ klass_____

Tunni teema __________________________________

Tunni tüüp

Tunni eesmärk ___________________________________

Z

Tahvli kujunduse eskiis

tunni eesmärgid:

    haridus;

    arenev;

    haridus;

Tunni meetodid:

Töötamise objekt:

Interdistsiplinaarsed seosed:

Materiaalne ja tehniline varustus:

Kirjandus õpetajatele:

Kirjandus õpilastele klassiväliseks lugemiseks:

Tunni käik (ligikaudsed etapid ja aeg):

1. Korralduslik osa - 5 min.

2. Uue materjali esitlus - 15 min.

3. Praktiline töö (Sissejuhatav infotund) - 10 min.

4. Iseseisev töö (rutiinne juhendamine) – 40 min

5. Lõplik infotund (kokkuvõte) - 10 min.

6.Kodutöö – 5 min.

7. Töökoha koristamine – 5 min.

Märge. Tunni ajal kirjutavad nad alla:

    Kordusküsimused (õpilase vastused);

    Sihipärased läbikäigud;

    Levinud vigade ennetamine;

Märkmed sisaldavad kõiki skeeme, tabeleid, jooniseid jms, mida õpilasel tehakse ettepanek täita või mida õpetaja kasutab materjali selgitamiseks (näiteks joonised või joonised tahvlil).

Skeem 2 (kaunite kunstide eriala jaoks)

    Klass, kuupäev, sündmus

    Kvartali üldteema.

    Tunni teema.

    Tunni tüüp.

    Tunni eesmärk ja eesmärgid:

      haridus;

      haridus;

      arenev.

    Tunnis kasutatud vormid ja meetodid.

    Varustus õpetajale.

    Varustus õpilastele.

    Ülesanne õpilastele (sõnastamine).

    Visuaalne, kirjanduslik, muusikaline sari.

    Kirjandus õpetajatele.

    Tunniplaan aja järgi.

    Tahvli kujunduse eskiis.

    Tundide ajal:

3. lisa

Tunni eneseanalüüsi skeem

    Tunni teema, eesmärk ja eesmärgid.

    Õpetaja üldine hinnang iseendale (rahuldav, mitterahuldav).

    Hinnake eesmärke ja eesmärke:

    kas eesmärgid on saavutatud;

    kuidas saavutati;

    mis aitas kaasa või takistas eesmärkide saavutamist.

Kirjeldage materjali mahtu:

  • kas eesmärgi saavutamiseks on piisavalt materjali või mitte;

    materjali jaotus aja järgi (aega on jäänud või ei piisa);

    kas toetutakse varasematele teadmistele;

    individuaalsete iseärasuste (õppekvaliteedi) arvestamine.

Kasutatavate meetodite omadused ja nende kasutamise tõhususe hindamine:

  • väljendada meetodeid; vahendid, tehnikad;

    miks need konkreetsed meetodid valiti;

    tõhus või mitte.

Õpilaste aktiivsuse hindamine:

  • mis mõjutas tegevust.

    Üldised järeldused tunnist:

    mida tahaksid teisiti teha;

    mis meeldis, mis ei meeldinud;

    väljendada oma tundeid.

Munitsipaal riiklik õppeasutus

Malinovskaja põhikool

Kirjanduse tunnimärkmed
5. klassis

“A.A. Fet. Mõni sõna poeedist.

Luuletus "Kevadvihm"

ette valmistatud

kirjanduse õpetaja

Kuzina Jekaterina Aleksandrovna

Koos. Robin
2013-2014 õppeaasta

Kirjanduse tund 5. klassis teemal:A.A. Fet. Mõni sõna poeedist. Luuletus “Kevadvihm” (tehnoloogia kasutamine kriitilise mõtlemise arendamiseks lugemise ja kirjutamise kaudu).

Tunni tüüp : uute teadmiste “avastamise” õppetund.

Tegevuse eesmärk:arendada õpilastes oskusi rakendada uusi tegevusmeetodeid.

Tunni eesmärgid:

Ι. Hariduslik:analüüsida Feti luuletust “Kevadvihm”, arendada oskust analüüsida kunstiteose teksti; arendada järelduste tegemise oskust; kujundada ettekujutus teose kunstilistest kujunditest verbaalsete ja graafiliste kujutiste (illustratsioonid, joonised, klastrid) võrdluse põhjal; rikastage oma sõnavara.

I. Hariduslik: arendada õpilaste suulist kõnet; poeetilise teksti analüüsi oskus; arendada oskust õpitut üldistada.

II. Hariduslik:arendada tundlikku suhtumist kunstisõnasse; võime näha ebatavalist tavalises.

Isiklik UUD : teiste arvamuste suhtes austava suhtumise kujundamine; mõtlemise, tähelepanu, foneemilise kuulmise arendamine; iseseisvuse ja isikliku vastutuse arendamine oma tegevuse tulemuste eest, hea tahe.

Meta-aine tulemused:

  • regulatiivne UUD:sõnastada iseseisvalttunni teema ja eesmärgid; oskus seada eesmärke.
  • kognitiivne UUD:kujundada oskus teadvustada lugemise tähtsust edasiõppimisel, mõista lugemise eesmärki; teatage loetava teksti sisu.
  • kommunikatiivne UUD:arendada oskust oma ettepanekut argumenteerida, veenda ja järele anda; arendada läbirääkimisoskust ja leida ühine lahendus; valdama monoloogilisi ja dialoogilisi kõnevorme; kuulake ja kuulake teisi.

Meetodid: probleemiotsing (stimuleerimine ja dialoogile viimine), tekstiga iseseisva töö meetod, visuaalne meetod (esitlus).

Tehnikad: dialoog, kommenteeritud väljendusrikas lugemine, klastri ehitus, ZUH tabeli koostamine, frontaaluuring, sünkviin.

Tundide ajal

  1. Org moment.
  2. Tööks valmistumine.

Vaata juure – Kozma Prutkov

Mõtisklemine sõnade üle, nende olemuse tuvastamine.

Mis te arvate, miks me alustame kirjandustundi selle Kozma Prutkovi väitega?

Õpilaste vastused.

3. Kutse vihmale.

Ja nüüd tahan teid vihma juurde kutsuda. Mida see kutse teie arvates tähendab?

Õpilane vastab

Ma ei kutsu sind üksi, vaid koos kuulsa inimesega. Siin on tema portree.

(slaidile ilmub Feti portree)

Nad ütlevad, et vihmakohinat kuulates on hea millelegi mõelda. Vihma kuulates proovige arvata, milline inimene ta on, mida ta teeb, milliste omadustega ta on varustatud.

Mängib vihmahääle salvestis,

Õpilaste vastused püstitatud küsimusele on kirjutatud tahvlile.

Seega oli sul peaaegu õigus isiku, kuulsa vene luuletaja AA Feti iseloomustamisel.

Miks sa arvad, miks me Fetiga vihma käes olime?

Õpilane vastab.

Vaadake, õppetund on juba alanud ja me pole ikka veel oma tunni teemat ja selle eesmärke kindlaks määranud.

Õpilaste vastused ja oletused tunni teema kohta (kirjutatakse tahvlile).

Õpetaja teeb tunnist kokkuvõtte, tunni teema kirjutatakse vihikutesse ja kuvatakse slaidile.

Tunni eesmärkide määramine (õpilased kirjutavad tahvlile).

Feti elulooga tutvumine (õpetaja lugu)

Õpilased täidavad tabeli esimese poole, näidates ära, mida nad A.A kohta teavad. Fete.

Õpilastele antakse töötamiseks 2-3 minutit, seejärel kuulatakse salvestusi.

Afanasy Fet sündis 1820. aastal päris Venemaa kesklinnas - Orjoli piirkonnas. Ta mäletas oma isa karmina, kiindumusest ihnena. Luuletaja ema oli arglik, allaheitlik naine. Vanemlikust soojusest ilma jäänud väike Afanasy veetis teenijatega terveid tunde. Eriti armastas ta külastada tüdrukute tuba. Õhtuti istusid sulased ketrusratta taha ning lugudel ja muinasjuttudel polnud lõppu: Tulilinnust, merimehest...

Kui poiss suureks kasvas, õppis ta ema, kes oli sünnilt sakslane, juhendamisel saksa keelt lugema ja kirjutama. Ja kui hakkasin vene keeles lugema, hakkas mind kirglikult huvitama A. S. Puškini luule.

Koolielu algas Feti jaoks 14-aastaselt. Ta saadeti sakslase Krummeri pansionaati. Teda eristas teistest koolilastest rahutu luuleanne.

1837. aasta talvel saabus Feti isa ootamatult internaatkooli ja viis poisi Moskvasse, et valmistuda ülikooli astumiseks. Kui eksamite aeg kätte jõudis, sooritas Fet need hiilgavalt. Ta võeti vastu õigusteaduskonda, kuid viidi peagi üle filosoofiateaduskonna verbaalsesse osakonda. Kuid isegi siin otsib ta üksindust ja luuletab oma väärtuslikku vihikusse.

Teisel aastal, kui märkmik täienes luulega põhjalikult, otsustas Fet selle esitleda kogenud luulegurmaanile. Ta andis luuletustega märkmiku üle kuulsale ajaloolasele M. P. Pogodinile, kellega koos elas tollal imeline kirjanik N. V. Gogol. Nädal hiljem tagastas M. P. Pogodin luuletused Fetile sõnadega: "Gogol ütles, et see on vaieldamatu talent." Ja 1840. aasta lõpus ilmus Feti esimene luulekogu, mille ta avaldas laenatud rahaga. Tiitellehel olid ainult autori ees- ja perekonnanime esitähed - A.F.

Varsti hakkasid paljud ajakirjad Feti luuletusi avaldama. Ta saavutas luulegurmaanide seas palju fänne.

Õpilased koostavad ZUH tabeli ja täidavad selle.

Luuletuse “Kevadvihm” kirjutas luuletaja 1818. aastal.

Ja nüüd kutsun teid üles mõtlema küsimusele: millised assotsiatsioonid on teil sõnaga vihm (töötage paaris, iga paar pakub oma esialgset assotsiatsiooni). RAIN klastri ehitamine (õpilasseltside baasil).

Kuulame Feti luuletust.

Luuletuse lugemine (salvestus.) Õpilased märgivad sõnad, millest nad aru ei saa.

Sõnade analüüs ja selgitamine (pärast lugemist)

FET-i järgi vihmakobara ehitamine.

Mis on ühist meie vihma ja feta tajumise klastritel ja kuidas need erinevad? Miks?

Õpilaste vastused (selgitame, et Fet tajub vihma teisiti kui meie, sest ta on luuletaja; oma taju väljendamiseks kasutab autor keelelise väljendusjõu vahendeid).

Paaris töötama.

Tabeli täitmine. Õpilased näitavad väljendusvahendeid ja toovad tekstist näite.

Tabeli täitmiseks paaristöö kontrollimine.

Soovitame õppetunni lõpetada RAIN syncwine'iga

Tunni lõpus teeb õpetaja õpilaste abiga tööst kokkuvõtte, võrdleb tunni alguses püstitatud eesmärke ja milleni need jõuti.

Töö muljetamine, hindamislehe täitmine.

Kodutöö

Kui õpilane soovib saada

- “3-4”, seejärel valmistab ette ilmekalt luuletuse “Kevadvihm”;

- “4-5”, seejärel valmistub luuletust peast lugema;

- “5”, siis koostab ta oma luuletuse vihmast.

Kasutatud kirjanduse loetelu

1. V.Ya. Korovina Kirjandus 5. klass Ch-2Ivanov B.A., Petrov V.I. Kirjandus. 10-11 klass. Osa 2.- M.: OÜ “Haridus”, 2006.

2. Grigorjev M.I. Poeetilise teksti analüüs - M.: “Uchenik”, 2003.


Kasutatud materjalid ja Interneti-ressursid

1. Videokassett “Venemaa kultuur. Hõbeaeg", 2006
2. Ivanov I.S. “Suur Venemaa”, CD, 2007
3. Laul “Venemaa” (sõnad I. Morkovkin, muusika A. Zaikina)
4. http://sitename.ru

Eelvaade:

Kuupäev________

Plaan - kirjandustunni kokkuvõte 5. klassis

Teema: A.S. Puškin "Lugu printsessist ja seitsmest rüütlist"

Eesmärgid:

  1. Õpetada muinasjutu läbimõeldud lugemist; töö kunstiteose keeles;
  2. Arendada laste loomingulisi võimeid, võimet hinnata kangelast, olla ühenduses kahe maailma ja oma maailma eluga.
  3. Moraalne kasvatus: jälgige, milleni viivad inimlik uhkus, kadedus ja isekus, milliseid raskusi kangelased üle saavad ja kuidas armastus neid aitab.

Varustus: portree A.S. Puškin, illustratsioonid.

Tundide ajal.

  1. Org moment.
  2. Kontroll- ja ettevalmistusetapp

1. Soojendus: - Mis on A.S. sünnikuupäev? Puškin

Mis oli õppeasutuse nimi, kus luuletaja õppis?

Miks öeldakse Puškini kohta "Suur luuletaja, jutuvestja, prosaist"?

Žukovski “Juttu magavast printsessist” ja Puškini oma?

2. Formuleerimine tunni teemad ja eesmärgid.

3. Vanasõnad ja kõnekäänud.

Täna jätkame klassis muinasjuttude õppimist. Arvan, et saate hõlpsalt kindlaks teha, millised tegelased ja millistes olukordades need vanasõnad kehtivad:1. Kus sünnib õnn, seal sigineb kadedus. 2. Kes kellegi teise õnne peale kadestab, kuivab kokku. 3. Ei ole magusat ja valget valgust, kui pole kallist. 4. Sa ei saa oma südant tellida. 5. Kurjadele surm, heale aga igavene mälestus.Kallile sõbrale ja kõrvarõngale.

Ilma kallimata on maailm vastik.

  1. Töötage teemaga.
  1. Valikuline lugemine ja muinasjutu analüüs küsimuste abil.

Mida saime loo alguses kuninganna tegelaskuju kohta teada?

Räägi tõtt, noor daam

Seal oli tõesti kuninganna:

pikk, sale, valge,

Kas ta on alati selline olnud?

Ja ma võtsin seda mõistusega ja kõigega;

Aga uhke, rabe,

Tahtlik ja armukade.

Tegin temaga sõbralikult nalja

Ja eputades ütles ta:

„Minu valgus, peegel! Räägi,

Räägi mulle kogu tõde:

Kas ma olen maailma armsam,

Kõik roosad ja valged?”

Ja peegel vastas talle:

„Sina, muidugi, kahtlemata;

Sina, kuninganna, oled kõige armsam,

Kõik põsepuna ja valgem.”

Milliseid tundeid koges kuninganna, kui võlupeegel rääkis tema ilust ja üleolekust?

Kuninganna naerab

Ja kehita õlgu

Ja pilgutage silmi,

Ja klõpsa oma sõrmi,

Ja keeruta ringi, käed laiali,

Vaatab uhkelt peeglisse.

Mis on uhkus ja isekus?

Poosis, pilgus.

Millele viitab tõsiasi, et kuninganna oli heatujuline ja rõõmsameelne ainult peegliga?

Kui kuninganna sai teada printsessi ilu kohta?

Valmistub poissmeesteõhtuks

Siin on kuninganna riietumas

Sinu peegli ees,

Vahetasin temaga sõnu:

"Ütle mulle, kas ma olen kõige armsam,

Kõik roosad ja valged?”

Mis on peegli vastus?

“Sa oled ilus, kahtlemata;

Aga printsess on kõige armsam,

Kõik põsepuna ja valgem.”

Kuidas kuninganna on muutunudpärast printsessi ilu tundmaõppimist?

Kui kuninganna eemale hüppab,

Jah, niipea kui ta käega vehib,

Jah, see lööb peegli vastu,

See trampib nagu konts!..

Kuidas kõne on muutunud kuninganna, olles õppinud tundma printsessi ilu?

„Oh, sa alatu klaas!

Sa valetad mulle, et mulle pahaks panna.

Kuidas ta saab minuga võistelda?

Ma rahustan temas oleva rumaluse.

Vaata, kui palju ta on kasvanud!

Jah. Kuninganna hinge täitis must kadedus. Mille kohta ta jälle peeglist küsib?

Aga ütle mulle: kuidas ta saab

Ole minu vastu kõiges kenam?

Tunnistage: ma olen ilusam kui kõik teised.

Käige ümber kogu meie kuningriigi,

Isegi kogu maailm; Mul pole võrdset.

Pole see?" Peegel vastuseks:

"Aga printsess on ikka armsam,

Kõik on rohkem roosiline ja valge.

- Mida tegi kuninganna, et oma rivaalist lahti saada?

Täis musta kadedust

Viska peegli pingi alla,

Ta kutsus Tšernavka enda juurde

Ja karistab teda

Tema heinatüdrukule,

Uudised printsessile metsasügavuses

Ja sidudes ta elusalt

Jäta see sinna männi alla

Et hundid neelaksid.

Otsige üles Puškini kommentaar

Kas kurat saab vihase naisega hakkama?

Vaielda pole mõtet. Koos printsessiga

Siin läks Tšernavka metsa

Ja viis mind nii kaugele,

Mida printsess arvas?

Ja ma kartsin surmani

- Mis päästis printsessi esimest korda?

Tšernavka armastus, tema lahke süda.

Headus päästab printsessi elu, lahkus aga hävitab ta. Mida ma mõtlen? (Abi Tšernitsa).

Otsime üles printsessi kohtumise kirjelduse maskeerunud kuningannaga ja loeme seda.

...kerjus mustikas

Käib kepiga mööda õue ringi

Koera minema ajamine. "Oota.

Vanaema, oota natuke, -

Ta karjub talle läbi akna, -

Ma ähvardan koera ise

Ja ma lammutan teie jaoks midagi."

  1. Seisukohtade kohtumine: ***Selgub, et õige on vanasõna: Kui sa ei taha endale haiget teha, ära tee inimestele head.

***Sa peaksid alati head tegema...

Sul on õigus, ilma hõbedase voodrita pole head. Kes teab, võib-olla poleks prints Eliisa oma pruuti leidnud, kui kõik poleks täpselt nii juhtunud.

  1. Eliisa pöördumise taasesitus Päikese poole:

"Meie päike! Sa kõnnid

Aastaringselt taevas sõidad

Talv sooja kevadega,

Näete meid kõiki enda all.

Kas sa keeldud mulle vastusest?

Kas te pole kuskil maailmas näinud

Kas sa oled noor printsess?

  1. Dramatiseering Eliisa pöördumisest Kuule

"Kuu, kuu, mu sõber,

Kullatud sarv!

Sa tõused sügavasse pimedusse,

Turske, särasilmne,

Ja armastades teie tavasid,

Tähed vaatavad sind.

Kas sa keeldud mulle vastusest?

Kas olete seda kuskil maailmas näinud?

Kas sa oled noor printsess?

  1. Dramatiseering Eliisa pöördumisest Tuulele.

„Tuul, tuul! Sa oled võimas

Sa jälitad pilveparvi,

Sa segad sinist merd

Kõikjal, kus sa vabas õhus puhud,

Sa ei karda kedagi

Välja arvatud ainult Jumal.

Kas sa keeldud mulle vastusest?

Kas olete seda kuskil maailmas näinud?

Kas sa oled noor printsess?

Muinasjutt poleks aga selline, kui poleks maagia elemente. Millest ma räägin? (Võlupeeglist, mis oskas rääkida. Õunast, mis pani printsessi magama. Tuulest, kuust ja päikesest, mis kõneles inimhäältega. Printsessi imelisest ärkamisest).

Kes ütles Eliisale teed?

Olen tema kihlatu." - "Oota,"

Metsik tuul vastab, -

Seal vaikse jõe taga

Seal on kõrge mägi

Selles on sügav auk;

Selles augus, kurvas pimeduses,

Kristallkirst õõtsub

Sammaste vahel kettidel.

Kellegi jälgi pole näha

Selle tühja ruumi ümber;

Teie pruut on selles kirstus."

  1. Unest ärkava printsessi stseeni lugemine.

Tema ees, kurvas pimeduses,

Kristallkirst õõtsub,

Ja kristallkirstus

Printsess magab igaveses unes.

Ja kalli pruudi kirstu kohta

Ta lõi kogu jõust.

Kirst läks katki. Neitsi äkki

Elus. Vaatab ringi

Hämmastunud silmadega;

Ja üle kettide kõikudes,

Ta ütles ohates:

"Kui kaua ma olen maganud!"

  1. Pidage meeles vanasõna: rooste sööb rauda, ​​aga kade inimene sureb kadedusest. Kuidas mõistate selle tähendust? Kuidas avaldas Puškin vanasõna tähenduse?

Kodus sel ajal tühikäigul

Kuri kasuema istus

Oma peegli ees

Ja rääkis temaga,

Öeldes: "Kas ma olen kõige armsam,

Kõik roosad ja valged?”

Ja ma kuulsin vastuseks:

"Sa oled ilus, pole sõnu,

Aga printsess on ikka armsam,

Kõik on punasem ja valgem.

Kuri kasuema hüppas püsti,

Peegli lõhkumine põrandal

Jooksin otse ukse juurde

Ja ma kohtusin printsessiga.

Siis võttis tema üle kurbus,

Ja kuninganna suri.

  1. Üldistus. Kokkuvõtteid tehes.

Muinasjutt on vale, kuid selles on vihje, õppetund headele kaaslastele. Mida tuleks sellest loost õppida?

Milleni viivad uhkus, kadedus ja liigne eneseimetlus?

Kelle hulka sa parema meelega ei kuuluks? Mida selleks vaja on?

Aitäh tunniks valmistumise ja aktiivse tunnitöö eest.

Eelvaade:

Õpetaja: Kuzina E.A.

Tunni teema: "Talupojapoeg Ivan ja ime Yudo."Kangelasliku sisuga maagiline kangelaslugu.

Klass: 5

Teema: kirjandus

Tunni tüüp: kombineeritud

Tunni eesmärgid: 1. Folklooriteksti teadliku tajumise ja mõistmise oskuse kujundamine; tuvastada muinasjutule iseloomulikud kunstitehnikad. Selle põhjal määrake muinasjutu žanriline mitmekesisus.

2. Sõnastada tunni kasvatusülesanne, mõista ja planeerida koos õpetaja tegevust tunni teemaga tutvumiseks; defineerida mõisteid, luua üldistusi, luua põhjus-tagajärg seoseid, ehitada loogilisi arutlusi, teha järeldusi, vastata õpetaja küsimustele, osaleda muinasjutu kollektiivses arutelus.

3 . Kõrgete moraalipõhimõtete harimine peategelase Ivani, talupojapoja näitel.

Tundide ajal

Õppetunni sammud

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Moodustati UUD

Organisatsiooniline moment.

Tervitab õpilasi.

Kontrollib tunniks valmisolekut.

Loob emotsionaalse meeleolu.

Vastake õpetaja tervitustele.

Määrake nende valmisolek õppetunniks.

liituda tunni rütmiga.

Teise inimese ja tema arvamuse suhtes lugupidava suhtumise kujundamine.

Teadmiste ja oskuste uuendamine.

palub õpilastel vastata küsimustele:

Mis on muinasjutt?

Nimeta rahvajutu liigid.

Millised on muinasjuttude kunstilised jooned?

Millise muinasjutuga sa kodus kokku puutusid?

Kas ta meeldis sulle?

Määrake, millist tüüpi muinasjutte see kuulub? Tõesta seda.

Vastake õpetaja küsimustele.

Väljendage isiklikku suhtumist loetusse.

Mõistete määratlemise (M.) oskuse kujunemine, teema terminoloogia valdamine.

Sõnastage oma suhtumine loetusse. (P).

Tekstiuurimisoskuste kujundamine mitte ainult teabe, vaid ka žanri, kompositsiooni ja väljendusvahendite põhjal (P).

Tunni kasvatusliku eesmärgi sõnastamine.

Loob tingimused probleemseks olukorraks probleemse (juht)dialoogi tehnoloogias.

Tõmbab paralleele varem uuritud materjaliga.

Juhtiv dialoog:

Millise muinasjutuga me varem kohtusime?

Mille poolest erineb muinasjutt “Talupoeg Ivan ja ime-Yudo” muinasjutust “Konnprintsess” ja teistest muinasjuttudest?

Kuidas seletate muinasjutu pealkirja?

Miks me räägime ainult ühest kangelasest ja imest?

Miks nimetatakse seda muinasjuttu kangelaslikuks ja kangelaslikuks?

Alustage dialoogi õpetajaga.

Nad teevad oletusi.

Eesmärgi saavutamise viiside kavandamise oskuse kujunemine (M).

Lahenduse leidmine (uute teadmiste avastamine).

1. Palub leida selgitavast sõnastikust sõna “kangelane” tähenduse, korraldab vestluse:

Mida tähendab sõna kangelane? kangelaslik?

Kui palju tähendusi on sõnal kangelane?

Keda me muinasjutus nimetame kangelaseks 2. tähenduses? Miks?

Millised uudised kurvastasid teatud osariigi elanikke?

Kes vendadest läheb muinasjutu alguses oma kodumaad kaitsma? Otsige tekstist üles episood.

Nad sõitsid ja sõitsid ja jõudsid mingisse külla. Millist pilti vennad nägid?

Kuidas vennad vastaspoolel käituvad? Milline otsus tehakse? Kes oli kõige organiseeritum?

2. Korraldab tööd rühmades. Episoodi analüüs.

1 gr. Lugege, kuidas kirjeldatakse 6, 9, 12 pea ime ilmumist. Valmistage üksikasjalik vastus küsimusele: millised Ivan Talupojapoja omadused ilmnevad enne lahingut, lahingu ajal ja pärast seda?

2g. Kuidas vanemad vennad käituvad? Miks selliseid abilisi vaja on?

3 gr. Kuidas näidatakse Vene maa vaenlast? Miks kujutab muinasjutt Ivani vaenlast nii hirmutava ja tugevana? Milline kangelane peaks olema, kes sellise vaenlase võidab?

4g. Kuidas ilmub muinasjutu viimastes osades talupojapoeg Ivan? Kuidas tal õnnestus oma vendade elusid päästa?

Otsige sõnastikust sõnu, määrake nende tähendus.

Vastake õpetaja küsimustele.

Info otsimine ja valik.

Valikuline lugemine.

Valikuline ümberjutustus.

Rühmades teevad nad ülesande täitmisel koostööd (episoodi otsimine, lugemine, põhiteabe esiletõstmine, loetu kokkuvõte).

Rühmaaruanne (1 õpilase kõne igast rühmast).

Õppekirjandusest abi otsimise oskuse kujunemine

(TO).

Väärtushoiaku kujundamine muinasjutus aset leidvatesse sündmustesse (L).

Kommunikatiivse pädevuse kujunemine kaaslastega suhtlemisel (töö rühmas)-L.

Muinasjutu kangelaste iseloomustamise võime kujunemine (P)

Põhjus-tagajärg seoste loomise oskuse kujunemine (M).

Sõnastage ja väljendage oma seisukoht tegelaste sündmuste ja tegude kohta (K).

Õppetunni kokkuvõte.

Peegeldus.

Hinne.

1. Korraldab vestlust:

Miks nimetatakse seda lugu kangelaslikuks?

Millest lugu räägib?

Mida see ülistab?

2. Korraldab iseseisvat tööd:

Mäng "Intervjuu kirjandusliku kangelasega".

Kui sa peaksid päriselus kohtuma Ivan Talupojapojaga, mida sa tahaksid temalt tema saavutuse kohta teades küsida? Mida ta sulle vastaks?

(või sünkviini koostamine:

1. Ivan...

2. Kaks omadussõna

3. Kolm tegusõna

4. 4-sõnaline fraas

5. 1 sõna või fraas).

Nad üldistavad ja teevad järeldusi.

Tulemuste hindamine redeli abil.

Üldistuste loomise oskuse kujunemine (M.)

Oma tegevuste kontrollimise võime kujunemine tulemuste saavutamise protsessis (M.)

Kodutöö.

Selgitab kodutöö olemust.

Lk 37, c. 7.

Tee päevikusse sissekanne.

Eelvaade:

Kirjanduse tund

Teema: Meie neljajalgsed sõbrad. Lood K.G. Paustovski

Enne tundi said lapsed 2 nädalat ette edasijõudnute kodutööd: luges K.G. lugusid. Paustovsky “Mägra nina”, “Viimane kurat”, Varakass, “Kummipaat”, joonistage lugude jaoks pilte, individuaalne ülesanne - nende lugude kirjutamise ajalugu.

Planeeritud tulemused (vastavalt föderaalse osariigi haridusstandarditele)

Isiklikud tulemused:

Ökoloogilise kultuuri aluste kujundamine, looduse ja inimese ühtsustunne,

Dialoog loodusega, austus looduse vastu,

Soovi arendamine kaitsta nõrgemaid, loomamaailma esindajaid,

Teema tulemused:

Oskus vastata loetud teksti põhjal küsimustele, luua suulisi monolooge,

Kirjandusterminite "personifikatsioon", "epiteet" tundmine.

Meta-aine tulemused:

Oskuste kujundamine loetu tajumiseks, analüüsimiseks, kriitiliseks hindamiseks ja tõlgendamiseks, kirjandusteoses peegelduva kunstilise elupildi mõistmiseks mitte ainult emotsionaalse taju, vaid ka intellektuaalse mõistmise tasandil.

Tegevused:

Valikuline lugemine

Kunstiline ümberjutustus,

Vestlus,

Illustratsioonide loomine, arutelu,

Raamatunäitus, kommentaar.

Tunni orienteeruv käik:

1. Õpetaja: Ilmselt on kõigil neljajalgne sõber. Hiljuti lugesime Turgenevi lugu “Mumu” ​​kurttumma korrapidaja ja koer Mumu liigutavast sõprusest.

Milliseid raamatuid loomadest olete veel lugenud?

Soovitatud vastused:

Õpilased: Seton-Thomsoni lood, Troepolsky romaan “Valge Bim, must kõrv”, Zhitkovi, J. Londoni jt teosed.

2. Õpetaja juhib tähelepanu raamatute näitusele, loetleb need ja peatub mõnel lähemalt.

3. Õpetaja sõna kirjanik K.G. Paustovski.

Tahvlile kirjutamine: Inimene saab tõeliselt õnnelik olla, kui ta mõistab ja kaitseb loodust.

4. Arutelu laste joonistuste üle: Keda on kujutatud? Millisel lool illustratsioon põhineb? Milliste üksikasjade järgi otsustasite? Millist episoodi on kujutatud?

5. Sõna õpilasele lugude loomise ajaloost (individuaalülesande ees).

6. Töö jututekstidega:

"Mägra nina"

"Poiss oli esimene, kes metsalise nurrumist kuulis..."

Kuidas me seda väikest mägra näeme? Tõesta, et autor mitte ainult ei tunne loomast kahju, vaid suhtub temasse ka kaastundega.

Soovitatud vastus:

Nina võrreldakse kannaga (deminutiivne järelliide).

Lugege, kuidas mägra koheldakse. Millist tehnikat autor kasutab?

Soovitatav vastus: Personifikatsioon.

Miks nimetatakse seda lugu pigem mägra ninaks kui mägraks?

Õpetaja: Milline Paustovski lugudest on kõige naljakam?

"Viimane saatan"

Mida saate jutustaja ja tema sõbra kohta öelda?

Soovitatud vastus: kartmatu.

Tõesta seda.

Soovitatud vastus: lähme kuradit vaatama.

Milliseid epiteete saab veel kasutada jutustajast ja tema sõbrast rääkides?

Soovitatud vastus: uudishimulik, uudishimulik.

Miks sai teie vanaisa hüüdnime "10 protsenti"? Kinnitage tekstiga.

Kuidas kirjeldas vanaisa kuradit? Leia see tekstist.

Mis need helid on?

Mis kurat see oli? (Õpilaste teksti lugemine)

Kuidas pelikan Meshcherasse sattus?

Miks on loo nimi "Viimane kurat"?

Soovitatud vastus: see oli elanike jaoks viimane hirm, viimane saatan.

"Kassivaras"

Õpetaja: Tõstke käsi, kellel on kodus kass või kass?

Mida saame loo tekstist vargakassi kohta teada?

(Teksti valikuline lugemine).

Miks ta varastas?

Kuidas külapoiss kassi välja meelitas?

(Episoodi väljamõeldud ümberjutustus).

Mida oli kassil vaja, et saada truuks valvuriks?

Kuidas me kassi näeme?

(Teksti valikuline lugemine).

Mida see lugu meile õpetab?

Soovitatud vastus: Kohtle loomi ettevaatlikult, ära jäta neid nälga, hoolitse nende eest.

"Kummipaat"

Milline oli jutustaja arvamus kutsika kohta, kas nõustute autoriga?

Tõestage oma seisukohta, nõustumist või mittenõustumist autoriga.

Õpetaja luges episoodi sellest, kui hirmus väike kutsikas oli.

7. Tunni kokkuvõte: Mida need Paustovski lood meile õpetavad?

D/s: Kirjutage üles vastus küsimusele "Mida need Paustovski lood meile õpetavad?" mõne lausega.

Bibliograafia:

  1. Aleksanyan E.A. Konstantin Paustovsky on novellikirjanik. – M., 1969
  2. Levitsky L. Konstantin Paustovsky - M., 1963
  3. Zolotukhina Zh.G. K.G.-i proosa musikaalsus Paustovsky // Kirjandus koolis. -2012 - nr 6

Tunniplaani näidis

Teema: võta teema nimi õppekavakogust, enda väljatöötatud standardist või tunniplaanist.

Õppetund nr.: kirjuta oma tunniplaanist välja tunni järjekorranumber ja nimi.

Tunni tüüp: Selle määrate ise, lähtudes tunni eesmärkidest ja eesmärkidest. Võib olla: kombineeritud tund, uue materjali kinnistamise tund, kordamise ja üldistamise tund jne.

Tunni eesmärgid: Loetlege lühidalt kasvatus-, arendus- ja kasvatusülesannete sisu.

Tunni eesmärgid hõlmavad järgmisi elemente:

1. Õppeülesanne:

Teadmised(mõisted, nähtused, suurused, valemid, seadused, teooriad jne, väiksemad vastavalt esitlusplaanidele)

Oskused:
eriline (ülesannete lahendamine, mõõtmiste tegemine jne)

üldhariduslik (kirjalik ja suuline kõne, monoloog ja dialoogiline, mitmesugused õppe- ja lisakirjandusega töötamise meetodid, peamise esiletõstmine lihtsa ja keeruka plaani, memoste ja algoritmide, teeside, kontuuride, diagrammide kujul; põhioskuste valdamine vastuste tüübid (ümberjutustamine, temaatiline vastus, võrdlevad tunnused, sõnum, aruanne), koostada mõistete definitsioon, võrdlus, tõendid, määrata töö eesmärk, valida ratsionaalsed töö tegemise viisid, kontrolli ja vastastikuse kontrolli meetodite valdamine , enese- ja vastastikune hindamine, oskus töötada kollektiivselt, juhtida meeskonnatööd jne.

Oskus- see on oskus, mis on viidud automatismi füüsika õpetamisel, oskuste kujundamist ei pakuta.

2. Hariduslik: moraalsed ja esteetilised ideed, maailmavaadete süsteem, võime järgida käitumisnorme, järgida seadusi.
Isiklikud vajadused, sotsiaalsed motiivid. käitumine, tegevused, väärtused ja väärtusorientatsioon, maailmavaade. (aine struktuur, aine – aine tüüp, dünaamilised ja statistilised mustrid, tingimuste mõju füüsikaliste protsesside olemusele jne)

3. Arenguline: kõne, mõtlemise, sensoorse (meelte kaudu välismaailma tajumise) isiksuse sfääride, emotsionaal-tahtlike (tunded, kogemused, taju, tahe) ja motivatsioonivaldkonna vajaduste arendamine.

Vaimne tegevus: analüüs, süntees, klassifitseerimine, võime jälgida, teha järeldusi, tuvastada objektide olulisi tunnuseid, võime tuvastada tegevuse eesmärke ja meetodeid, kontrollida selle tulemusi, püstitada hüpoteese, koostada katseplaan.

Tunni varustus: siin loetlete demonstratsioonide, laboritööde ja töötubade seadmed ja instrumendid (keeduklaasid, joonlauad, kaalud, dünamomeetrid jne). Siia lisate ka nimekirja tehnilistest õppevahenditest (TEA), mida plaanite tunnis kasutada (grafoprojektor, grafoprojektor, videomakk, arvuti, telekaamera jne). Sellesse rubriiki on lubatud lisada didaktilisi materjale ja visuaalseid vahendeid (kaardid, testid, plakatid, filmiribad, tabelid, helikassetid, videod jne).

Tahvel on õppetunni varustuses.

Tunniplaan: kirjutatud lühivormis vastavalt tunni põhietappidele, sageli esitatud märkmetena järgmise sisuga tabelite kujul:

1. Korralduslik osa - 2–3 minutit.
2. Uute teadmiste edastamine - 8–10 min.
3. Õpilaste praktiline töö - 20–26 min.
4. Sõnumi kodutöö - 3–5 minutit.
5. Tunni läbimine - 1–2 minutit.

Märgitakse kodutööd, mille õpilased järgmiseks tunniks saavad.

Tundide ajal- teie põhiplaani põhiosa. Siin kirjeldage üksikasjalikult oma tegevuste jada õppetunni läbiviimiseks. Selle ülevaate osa saab esitada tabeli kujul.

Siin on välja toodud tunni käik, kus õpetaja annab vajalikud üksikterminite ja mõistete sõnastused, paljastab õppematerjali esitamise järjekorra ja visuaalsete abivahendite kasutamise meetodid. Eriti ettevaatlik tuleb olla kujutise konstrueerimise metoodiliste võtete esitamisel. See, mis on õpetaja jaoks elementaarne, osutub õpilastele sageli uskumatult keeruliseks. Seetõttu on tunnimärkmetes vaja võimalikult üksikasjalikult välja tuua klassiga töötamise metoodika. Kui õpetaja soovib kasutada silmapaistvate kunstnike väiteid, siis kokkuvõttes tuleb need panna jutumärkidesse ja märkida, millisest raamatust tsitaat on võetud, märkida ilmumiskoht ja -aasta, väljaandja, lehekülg.

Mõelge läbi mitme õppetunni kava korraga. Sõnastage iga tunni eesmärk ja koht tunnisüsteemis. See võimaldab luua suhteid tundide vahel ja saavutada aja ratsionaalne kasutamine. Mida tihedamalt on see tund seotud programmi selle jaotise teiste tundidega, seda terviklikum on tund ise, seda sügavamad on õpilaste teadmised.

Varasemate aastate tööplaanide kohandamata kasutamine EI OLE VÕETA.

Saavutada kooskõla tunni eesmärgi, õppematerjali sisu, õppemeetodite ja õpilaste tunnetusliku tegevuse korraldamise vormide vahel. Mida suurem on see vastavus igal etapil, igal õppe- ja kasvatusmomendil, seda tõhusam on tunni lõpptulemus.

Tunniks valmistumine on ettevalmistus õpilaste mõtlemise suunamiseks. Õpetaja jaoks on äärmiselt oluline sõnastada küsimused eelnevalt nii, et need ärgitaksid õpilaste mõtteid. Õppeprotsessi hõlbustamiseks on oluline leida õpitavast materjalist küsimused, mis õpilastel tekkida võivad.

Laadimine...Laadimine...