Pastabos apie matematinį tobulėjimą parengiamosios mokyklos grupėje. „planas - elementarių matematinių sąvokų formavimo mazgų metmenys parengiamojoje mokyklai grupėje: „kelionė į matematikos šalį

Tikslas: Toliau formuokite elementarias matematines sąvokas.

Užduotys:

Švietimas: Pagerinkite skaičiavimo įgūdžius per 10. Palyginkite objektus pagal ilgį. Tobulinti žinias apie geometrines figūras Oi. Ugdykite gebėjimą naršyti popieriaus lape. Sustiprinkite žinias apie savaitės dienų seką ir dienos dalis. Ugdykite bendradarbiavimo įgūdžius klasėje, ugdykite savigarbos įgūdžius.

Švietimas: Ugdyti vaikų dėmesį, loginį mąstymą, vaizduotę, smalsumą, savitarpio pagalbą.

Švietimas: Ugdykite pažintinį susidomėjimą matematika.

Švietimo sričių integracija:Kognityvinė raida,socialinis ir komunikacinis vystymasis, meninis ir estetinis vystymasis, kalbos raida, fizinis vystymasis.

Preliminarus darbas su vaikais:Mįslių spėjimas, individualios pamokos didaktinis žaidimas„Savaitė“, žaidimo pratimas „Baigk burtą“.

Demonstracinė medžiaga:Septynių spalvų žiedlapiai, įvairaus ilgio priekabos, gėlių vazos, gėlės, kamuoliukas, skrynia.

Dalomoji medžiaga:geometrinių figūrų rinkiniai, vokai su skaičių rinkiniu, kortelės už grafinis diktantas, vokas su rinkiniu Tsvetikov-Semitsvetikov.

GCD judėjimas

Vaikai ir jų mokytojas stovi ratu.

Seniai saulė pakilo,

Jis pažvelgė į mūsų langą.

Surinko visus draugus į ratą

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Eisime tuoj pat

Dabar eikime į kairę

Susirinkime apskritimo centre,

Ir mes visi grįšime į savo vietą.

Nusišypsokime, mirktelkime,

Eime keliauti.

Vaikai atlieka pratimus pagal tekstą.

Pedagogas: Šiandien kviečiu jus į kelionę. Ir kelionė bus ne paprasta, o magiška. Toli, toli yra stebuklinga šalis, ten auga nepaprasta gėlė, galinti išpildyti bet kokį norą. Kaip manote, kokia tai gėlė?

Vaikai: Tai Tsvetik-Semitsvetik.

Pedagogas: Teisingai, Tsvetik-Semitsvetik. Vieną dieną į tą šalį įsiveržė išdykęs vėjas ir išsklaidė stebuklingos gėlės žiedlapius. Ar norėtumėte turėti tokią gėlę? (Vaikų atsakymai).

Tada eikime į kelią ir surinkite visus stebuklingos gėlės žiedlapius. Tačiau kelias nebus lengvas. Ar esate pasiruošę (vaikų atsakymai)

Matau, kad esate pasiruošęs keliauti.

Turime eiti į kelią.

Įgyk šiek tiek išminties, šiek tiek prasmės,

Surask visus žiedlapius,

Padaryti norą.

Ir atspėk, kuo toliau eisime – mįskite mįslę.

Broliai pasiruošę aplankyti,

Sugavo vienas kitą

Ir jie išskubėjo į ilgą kelionę,

Jie tiesiog paliko pyptelėjimą.

Vaikai: Tai traukinys.

Pedagogas: Teisingai, tai traukinys. Paruoškime traukinį ir leiskime į kelią. Štai prieš jus vežimai, juos reikia sustatyti nuo trumpiausio iki ilgiausio.

– Kiek vagonų yra traukinyje?

– Kokia mėlynos spalvos tvarka?

– Kokios spalvos vežimas tarp raudonos ir geltonos?

– Kokia žaliojo vežimo tvarka?

Pedagogas: Puiku, vaikai! Jūs atlikote užduotį. Dabar atėjo laikas eiti į kelią.

Pažiūrėkite į kairę ir į dešinę

Įvardink ką matai!

Pakeliui visko gali nutikti

Tu turi būti atsargus.

Mums pasiseks,

Bus puiku!

Pedagogas: O, žiūrėk, čia yra pirmasis žiedlapis. Kokios spalvos jis?

Vaikai: Žiedlapis raudonas.

Priekabos juokingos

Jie bėga, bėga, bėga.

Jų apvalūs ratai

Viskas trankyti, taip, trankyti, taip.

Kvėpavimo pratimai.Vaikai leidžia garsą - tu-tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Auklėtojas : Pažiūrėk, kokia graži gėlių pieva. Siūlau nuskinti tris gėles ir į vazas įsidėti tiek pat gėlių, kiek užrašyta ant vazos.

(Vaikai renka gėles ir deda jas į vazas, tarp gėlių pastebi oranžinį žiedlapį)

Vaikai: Žiūrėk, čia dar vienas žiedlapis - oranžinė.

Pedagogas: Šaunuoliai, mes jau turime du žiedlapius.

Pakeliui yra pelkė

Vaikinai negali čia patekti!

Turime pastatyti tiltą

Kad galėtume ten patekti.

Didaktinis žaidimas „Geometrinių formų tiltas“

Vaikai tęsia loginę geometrinių figūrų grandinę. Kiekvienam žmogui pateikiami geometrinių figūrų rinkiniai, kuriuos vaikai turi išsiaiškinti. Vaikai pastato siaurus tiltelius vienas šalia kito, kad sukurtų platų tiltą. Kiekvienas vaikas turi savo loginės grandinės versiją.

Vaikai stato tiltą ir randa trečią - geltonas žiedlapis.

Pedagogas: Vaikai, vėjas vėl pradeda pūsti.

Vėjas, vėjas, pūs stipriau, kad būtų smagiau

Nagi, vėjeli, nežiovuok, geriau pažaisk su mumis.

Žaidimas su kamuoliu „Mesk – gaudyk, greitai pavadink“

Mokytojas meta kamuoliuką vaikams ir užduoda klausimą.

- Naktį miegame ir darome pratimus... (ryte)

– Dieną šviečia saulė. Ir mėnulis... (naktį)

– Kada tavo mamos ir tėčiai grįžta iš darbo? (Vakare)

- Vakare vakarieniaujame, o miegame... (naktį)

– Kokia šiandien savaitės diena? (trečiadienis)

– Kokia savaitės diena buvo vakar? (antradienis)

– Kaip vadinasi pirmoji darbo diena? (pirmadienis)

– Kaip vadinamos poilsio dienos? (Šeštadienis Sekmadienis)

Pedagogas: Vaikai, žiūrėk, mums žaidžiant vėjas atnešė dar vieną žiedlapį. Kokios spalvos jis?

Vaikai: žalias žiedlapis.

Pedagogas: O, girdi, kažkas ginčijasi. Taip, tai yra zuikiai, kiekvienas iš jų turi numerį ir jie turi stovėti tvarkingi. Jie negali to išsiaiškinti.

Vaikai, ar galite jiems padėti? (Vaikų atsakymai)

Kiekvienas vaikas gauna po voką su zuikių rinkiniu su skaičiais nuo 1 iki 10 ir jie išdėliojami eilės tvarka ant stalo.

Greitai eikite į darbą, vaikinai -

Viename iš vokų vaikai randa kitą žiedlapį. mėlyna spalva.

Pedagogas: Vaikai, kas gali suskaičiuoti, kiek žiedlapių jau radome?

Vaikai: Radome penkis žiedlapius.

Pedagogas: Kiek žiedlapių turi Tsvetik - Seven-Tsvetik?

Vaikai: Tsvetik - Semitsvetik turi tik septynis žiedlapius.

Pedagogas: Taigi, kiek dar žiedlapių mums reikia rasti?

Vaikai: Turime rasti dar du žiedlapius.

Pedagogas: Eikime toliau į stebuklingą šalį.

Pažiūrėkite, kaip smagu šioje proskynoje, kiek daug gyvūnų, paukščių ir vabzdžių.

Yra idėjų ir užduočių, žaidimų, pokštų, visko jums!

Linkime sėkmės – sėkmės darbuose!

Matematinės mįslės.

Su nosimi į orą

Kiškis nešė šešias morkas,

Suklupo ir nukrito -

Pamečiau dvi morkas.

Kiek morkų turi kiškis? (4)

Į sodą atvyksta devynios bitės

Vienas iš jų atsisėdo ant gėlių lovos,

Visi kiti yra per sodą

Jie skuba į savo bityną.

Taigi kiek bičių išskrenda iš sodo?

Trys zuikiai, penki ežiai

Jie kartu eina į darželį.

Kiek vaikų yra sode? (8)

Po krūmais prie upės

Gegužės vabalai gyveno:

Dukra, sūnus, tėvas ir mama.

Penkios varnos sėdėjo ant stogo,

Dar du atskrido pas juos,

Atsakykite greitai ir drąsiai:

Kiek jų atvyko? (7)

Pedagogas: Ir štai dar vienas žiedlapis. Jis nuskrido į šią proskyną.Kokia jo spalva?

Vaikai: mėlynas žiedlapis.

Pedagogas: Vaikai, kiek žiedlapių mums dar trūksta?

Vaikai: Mums trūksta vieno žiedlapio, violetinio.

Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, čia yra kita skrynia. Kaip mes galime jį atidaryti?

Vaikai: Turite rasti raktą ir atidaryti skrynią.

Koks stebuklas, stebuklai:

Viena ranka ir dvi rankos!

Štai dešinysis delnas,

Štai kairysis delnas!

Ir aš tau pasakysiu neslėpdamas -

Visiems reikia rankų, draugų.

Grafinis diktantas „Raktas“

8 langeliai į dešinę, 2 – aukštyn, 4 – dešinėn, 5 – žemyn, 4 – kairėn, 2 – aukštyn, 4 – kairėn, 3 – žemyn, 1 – kairėn, 1 – aukštyn, 1 – kairėn, 1 – žemyn, 1 - kairėn, 3 - aukštyn, 1 - kairėn, 1 - aukštyn.

Pedagogas: Dabar mes radome raktą, galime atidaryti skrynią.

Vaikai atidaro skrynią ir ten randa paskutinę. violetinis žiedlapis.

Jie sudėjo visus žiedlapius į „Tsvetik“ – „Seven Tsvetik“.

Auklėtojas : Taigi radome visus žiedlapius. Žiūrėk, čia yra kitas vokas krūtinėje, kas ten galėtų būti?

Vaikai išima voką ir kiekvienam vaikui suranda stebuklingą gėlę. Dabar kiekvienas iš jūsų turi Tsvetik - Semitsvetik, galite pareikšti savo giliausius norus.

Pedagogas: Vaikai, ar jums patiko mūsų kelionė? (Vaikų atsakymai)

Kas labiausiai patiko jūsų kelionėje? (Vaikų atsakymai)

Kokia užduotis jums buvo sunkiausia? (Vaikų atsakymai)

Ačiū. Jūs tiek daug žinote, buvote dėmesingi, protingi, padėjote vieni kitiems, todėl puikiai susidorojote su visomis kelionės metu iškilusiomis užduotimis. Manau, kad visada taip stengsitės.

Pamokos pastabos apie matematinė raida priešmokyklinėje grupėje.

Pedagogas: Cherkasova G. A.

MBOU "Zamiševskajos vidurinės mokyklos" eksperimentinės stoties filialas

Briansko sritis, Novozybkovskio rajonas, eksperimentinės stoties kaimas

Edukacinė sritis:"Pažinimas"
Tikslas: Pakartotinis skaičių palyginimas, orientavimasis ant popieriaus lapo, nesudėtingų uždavinių sprendimas, geometrinės figūros. Ugdykite atmintį, mąstymą, dėmesį. Ugdykite elgesio kultūrą, discipliną, domėjimąsi matematika ir mokykla.
Įranga: geometrinės figūros, languoti lakštai, paprasti pieštukai, skaičių 1-10 rinkinys, ženklai. Mokytojui: molbertas, magnetukai, užduočių kortelės, matematikos lėlė.

Pamokos eiga

I. Įvadinė dalis

Sveiki vaikai! Šiandien turime matematinį tobulėjimą. Iškeliausime į nuostabią skaičių, pavyzdžių, problemų šalį. Norėdami eiti į tai žavi šalis, turite išspręsti šias problemas: (priekinis tyrimas)

1. Ant stalo buvo 4 obuoliai. Visi obuoliai buvo supjaustyti per pusę. Kiek obuolių yra ant stalo?
2.Kokių patiekalų negalima užpildyti?
3.Iš ko matosi užmerktos akys?
4. Kiek letenų turi du meškos jaunikliai?
5. Dvi bulvės išvirė per 2 minutes. Kiek laiko užtrunka išvirti 3 bulves?
6. Šiandien trečiadienis, po savaitės eisime į teatrą. Kurią savaitės dieną eisime į teatrą?
7. Šiandien pirmadienis, po trijų dienų Sašos gimtadienis. Kurią savaitės dieną yra Sasha gimtadienis?
8.Penki maži meškiukai
Mama paguldė mane į lovą.
Vienas negali miegoti
Kiek žmonių turi gerų svajonių?
9.Eidamas nuo darželio
Išėjo dešimt kūdikių.
Penki iš jų sėdėjo ant žolės
Likusieji yra ant sūpynių.
Kiek vaikinų yra sūpynėse?
10. Pelė rinko grūdus
Ji vienu metu nešė du grūdus.
Jau penkis kartus atnešiau.
Koks jo rezervas?
II. Pagrindinė dalis

Darbas valdyboje.
Ant savo molberto turiu skaičių seką. Užpildyti spragas.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Vaikai eina prie molberto)
Palyginkite skaičius.
5 ir 8 8 ir 4 6 ir 3 1 ir 7 7 ir 9 2 ir 2

Pasiruošimas ir problemų sprendimas.
Skaitmeninės išraiškos ant molberto
7+ 2 10 - 2
Sukurkite tam užduotį . (Pirma apklausa, užrašome labiausiai patinkantį ir nusprendžiame).
Vaizdinis diktantas.
Dabar aš jums parodysiu geometrines figūras. Jūsų užduotis yra atsiminti jų atsiradimo tvarką ir išdėstyti juos savo vietoje.
Fizik. Viena minutę.
Viena, kelkis
Du, pasilenk
Trys, trys ploja rankomis,
Keturiomis rankomis platesnis
Penkios rankos mosteli
Šeši ramiai sėdi ant kėdės.

Grafinis diktantas.
Suskaičiavome 8 ląsteles nuo lapo krašto ir padėjome tašką. Nuo šio momento pradedame dirbti. 3 langeliai žemyn. 3 langeliai į kairę. 1 kvadratu žemyn. 3 langeliai į dešinę. 3 langeliai žemyn. Viena ląstelė į dešinę. 3 kvadratais aukštyn. 5 langeliai į dešinę. 2 kvadratais aukštyn. 1 langelis į kairę. 1 kvadratu žemyn. 4 langeliai į kairę. 3 kvadratais aukštyn. 1 langelis į kairę. Kas nutiko? (Lėktuvas)
Darbas su matematine matrioška. (Priekinė apklausa)
– Kuris skaičius didžiausias?
– Kuris skaičius yra mažiausias?
– Kas dažnai randama pasakose? į ką?
– Kuris skaičius reiškia geriausią pažymį mokykloje?
III. Baigiamoji dalis.

Spręsdami pavyzdžius.
Išspręskite raidę ir atsakymą atitinkančius pavyzdžius:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Kokį žodį sugalvojai? MOKYKLA.
Taigi, netrukus visi eisite į mokyklą ir tęsite savo įdomią kelionę į šalį, kurios pavadinimas yra matematika.
Šiandien jūs visi puikiai padirbėjote, ačiū. Pamoka baigta.

Nuorodos

1. Michailova Z.A. "Žaidimas linksmos užduotys ikimokyklinukams.“ - M.: Ugdymas, 1990.-94s

2. Šalaeva G. Matematika mažiesiems genijoms namuose ir namuose darželis. - M.: AST, Slovė, 2009 m.

GCD santrauka in parengiamoji grupė sudarė mokytojos Olga Anatolyevna Sorokina, MADOU Vaiko raidos centras - darželis Nr.41 “Rosinka”, Nižnevartovskas.

GCD santrauka parengiamojoje grupėje yra įtraukta į skyrių „Pirmieji matematikos žingsniai“.

GCD užduotys:

  • Toliau mokykitės sudaryti aritmetines problemas ir užrašyti jų sprendimus naudojant skaičius.
  • Stiprinti vaikų žinias apie geometrines figūras.
  • Toliau formuokite vaikų idėjas apie savaitės dienas, mėnesius ir skaičius.
  • Stiprinkite gebėjimą naršyti popieriaus lape kvadrate.
  • Stiprinti gebėjimą atskirti erdvinius vaizdus: kairėje, dešinėje, viduryje, viršuje, apačioje, už, priekyje.

Vystymo užduotys:

  • Sukurti sąlygas vystymuisi loginis mąstymas, intelektas, dėmesys.
  • Ugdykite išradingumą, regimąją atmintį, vaizduotę.
  • Prisidėti prie psichinių operacijų formavimo, kalbos raidos, gebėjimo pagrįsti savo teiginius.

Edukacinės užduotys:

  • ugdyti draugiškus santykius, gebėjimą dirbti komandoje, savitarpio pagalbos jausmą ir norą padėti.

Įranga:

  • Žurnalas įrašymui.
  • Kortelės su skaičiais ir ženklais.
  • Vokai su užduotimis kiekvienam vaikui.
  • Pieštukai.
  • Medžių modeliai.
  • Namelis.
  • Baba Yaga vaizdas.
  • Rašymo schema aritmetiniai uždaviniai, flanelografas.

GCD metmenys parengiamojoje grupėje apima įvairius pasirengimo etapus:

  • Mįslių kūrimas ir spėliojimas.
  • Pokalbis apie keliones į šalį.
  • Veiksmo ir vaidmenų žaidimas „Kelionė geležinkeliu“.
  • Eilėraščio apie savaitės dienas mokymasis.
  • Mįslės apie skaičius.
  • Matematinių uždavinių sprendimas.

Žodyno darbas: diena, savaitė, mėnuo, užduotis, sąlyga, sprendimas.

Pamokos eiga

1. Įvadas į žaidimų situaciją – motyvuoti vaikus užsiimti žaidimų veikla.

Pedagogas: - Sveiki bičiuliai! Šiandien mums neįprasta diena – leidžiamės į kelionę į paslaptingą šalį. Bet pirmiausia nusišypsokime vieni kitiems – juk vykstame į kelionę gera nuotaika. Norite sužinoti, kur mes einame? Tada atspėk mįslę.

Ji yra visų mokslų karalienė,
Be jos mes kaip be rankų,
Moko mąstyti ir apsispręsti
Ir imkitės daug veiksmų. (Matematika.)

Pedagogas: - Taigi, vaikinai, jūs teisūs! Jūs ir aš keliausime per stebuklingą žemę, vadinamą „matematika“. Mūsų kelias nebus lengvas, bet įdomus.

Pedagogas: – Kaip tikri keliautojai, laikysimės žurnalo, kuriame surašysime visus įdomiausius ir neįprastiausius savo kelyje sutiktus dalykus. Pirmiausia įveskite mūsų kelionės ten datą. (Vaikai sugalvoja datas iš kortelių: diena, mėnuo, savaitės diena, prisimena savaitės dienų pavadinimus.)

Pirmas pirmadienis, rankų darbo zuikis,
Jam, žvaliajai lakštingalai, ateina antradienis,
Po antradienio ateina trečiadienis, voveraičių maistas,
Po trečiadienio – ketvirtadienio vilko akys sužibėjo,
Už ketvirtadienio yra penktadienis, sukiesi kaip bandelė,
Po penktadienio ateina šeštadienis, meškėno pirtis,
Po šeštadienio – sekmadienio linksminamės visą dieną.

Pedagogas: – Kodėl mums prireikė dviejų kortelių numeriui nurodyti? (22 yra dviženklis skaičius, todėl norint jį parašyti reikės 2 simbolių – skaičių.) Perskaitykite, kai išeisime į kelią!

2. Sunkumas žaidimo situacijoje

Pedagogas: - Vaikinai, kuo mes su jumis keliausim? Norėdami tai sužinoti, turime išnarplioti užšifruotą piešinį.

Žaidžiamas žaidimas „Išnarpliokite užšifruotą paveikslėlį“.

- Paimkite žaidimų vizualizatorius ir pieštukus. Atsitraukite 2 langelius kairėje ir 9 ląsteles viršuje, padėkite tašką. Pradėkime piešti. 4 langeliai į dešinę, 2 langeliai į viršų, 8 langeliai į dešinę, 2 langeliai žemyn, 3 langeliai į dešinę, 3 langeliai žemyn, 2 langeliai į kairę, 1 langelis žemyn, 2 langeliai į kairę, 1 langelis žemyn, 3 langeliai į kairę, 3 langeliai į viršų. Kas nutiko? Nubraižykite automobilio duris ir ratus.

Pedagogas: „O dabar jūs ir aš tapsime vairuotojais, sėskime į stebuklingus automobilius ir važiuosime“.

Vaikai sėdi ant kėdžių ir vairuoja savo įsivaizduojamus automobilius.

Einame, einame ir tęsiame.
Kelias suteikia mums naujų jėgų.
Važiuojam automobiliu kur norime,
Ir mes važiuojame taip greitai, kad tarsi skrendame.
Mes einame, einame ir tęsiame
Automobilis mus veža ir nepavargsta,
Tiek daug kelių, laukia posūkis,
Apsisuko – ir vėl pirmyn ir pirmyn!

Pedagogas: — Kad nenuobodžiautų kelyje, užduosime mįsles ir atsakysime į juokingus klausimus.

Matematikos klausimai.

Močiutė Daša turi anūkę Mašą
Katė gaidys, šuo Družokas.
Kiek anūkų turi močiutė? (1)

Aš tokia miela, tokia apvali.
Aš susideda iš dviejų apskritimų.
Ir aš džiaugiuosi, kad radau
Man pačiam tokie draugai kaip tu. (8)

Skaičius kaip raidė "O"
Bet tai nieko nereiškia. (Apie)

Galite mumis netikėti
Bet pabandykite patikrinti:
Šis skaičius yra pokeris.
Ji turi vieną koją. (7)

Nuo jos slepiamas balas, ir už tai ji yra pagerbta.
Plona, ​​kaip mezgimo adata, numeris .... (vienas)

Aštri išsikišusi alkūnė, po kurios trys... (4)

– Kiek dienų yra vienoje savaitėje?
- Kiek pirštų yra ant vienos rankos?
– Kiek mėnesių būna per metus?
-Kas pirmas: rytas ar vakaras?
- Kiek kampų turi trikampis? O kaip su ratu?

Pedagogas: - Taigi jūs ir aš atvykome į matematišką šalį. Pirmasis šios šalies miestas, kurį aplankysime, vadinasi „Linksmasis grafas“. Jo gyventojai yra skaičiai. Jie išbėgo iš savo namų ir buvo sutrikę. Padėkime jiems rasti savo vietą.

Darbas atliekamas skaitine seka.

- Kur tai prasideda? skaičių serija? (Iš vieno.)
– Kodėl šis skaičius pirmas? (Nes jis yra mažiausias iš visų.)
– Kuris numeris vadinamas ankstesniuoju? (Tas, kuris yra prieš tą, kuris pavadintas.)
– O kas kitas? (Tas, kuris ateina po pavadinimo.)

Pedagogas: - Aš messiu kamuolį ir paskambinsiu numeriu, jūs, mesdami kamuolį atgal man, skambinsite ankstesniais ir vėlesniais numeriais.

Žaidžiamas rutulinis žaidimas „Įvardink numerį“.

Pedagogas: „Savo užduotį atlikome garbingai ir padėjome miesto gyventojams. Vaikinai, tikriausiai pavargote? Na, tada visi kartu atsistojo. Dabar šiek tiek pailsėkime ir tęskime savo kelią.

Atliekamas fizinis pratimas „Vienas, du, trys, keturi, penki“.

Vienas du trys keturi Penki,
Visi mokėjome skaičiuoti
Jie taip pat žinojo, kaip atsipalaiduoti -
Susidėkime rankas už nugaros,
Pakelkime galvas aukščiau
Ir kvėpuokime lengvai.

Pedagogas: "Mes šiek tiek pailsėjome, dabar laikas judėti toliau." O, vaikinai, atsidūrėme neįprastame miške. Bet proskynoje yra trobelė – eikime į ją. Oho! Visur kabo keistos nuotraukos ir diagramos. Atsidūrėme Baba Yagos trobelėje. Ir štai ji – sako, kad mūsų neišleis, jei nesusitvarkysime su jos užduotimis. Visi jie bus sudėtingi, užburti, tokie kaip ši schema.

– Kas jame pavaizduota? (Obuoliai.)
- Kiek jų ten yra? (Keturi.)

Pedagogas: — Ar galima sukurti užduotį naudojant šią schemą? Pavyzdžiui: Yablonka davė seseriai Alionuškai keturis obuolius, bet kai ji nubėgo ieškoti brolio Ivanuškos, numetė vieną. Kiek liko?

Pedagogas: — Užrašykime uždavinio sprendimą (4-1=3).

- Ką reiškė skaičius 4? (Kiek jų buvo.)
- Ką reiškė skaičius 1? (Kiek išmetėte?)
- O skaičius 3? (Kiek liko.)
– Kodėl pasirinkote minuso ženklą? (Kadangi jis buvo mažesnis.)

Pedagogas: - Kita užduotis.

„Obuoliai sode prinokę, turėjome laiko jų paragauti“.
Penkios rausvos, skystos, viena su rūgštele.
Kiek jų ten yra?

-Apie ką čia problema? (Apie obuolius.)
– Kas apie juos žinoma? (Penki iš jų buvo rausvos spalvos, o viena su rūgštu.)
- Ką reikia žinoti? (Iš viso tiek daug.)

Pedagogas: – Užrašykime problemos sprendimą. (5+1 =6)

— Kodėl įrašymui pasirinkote „pliuso“ ženklą? (Kadangi turime sužinoti, kiek visko buvo, tai yra, sujungti dalis ir gauti visumą.)
- Perskaitykite įrašą. Pavadinkite prijungtas dalis. (Penki ir vienas).
- Kas nutiko? (Šeši.)
– Kaip dar galite gauti šį numerį? Paimkite korteles ir parodykite jas. (2 ir 4; 3 ir 3; 4 ir 2; 6 ir 0)

Pedagogas: - Šauniai padirbėta! Jūs ir aš atlaikėme Baba Yagos išbandymus, tačiau ji, gudri, nenorėjo mūsų tiesiog paleisti, todėl nuvedė mus į susivėlusį labirintą. Iš kokių geometrinių figūrų jis susideda? Norėdami išeiti iš čia, turime suskaičiuoti geometrinių figūrų skaičių ir jas pavadinti. Esame beveik laisvi ir atlikome visas užduotis. Reikia grįžti, mūsų jau laukia namai. Vaikinai, mums reikia susirasti savo automobilius, vienas malonus nykštukas, gyvenantis šioje proskynoje, mums padės tai padaryti. Bet pamiršau jo adresą. Bet atsimenu, kad jis gyvena name, kurio durys neraudonos, tvoros nėra, o ant stogo gyvena gandras. Pabandykite surasti mūsų draugo namus. (7-8 namų brėžiniai, iš kurių reikia išsirinkti tinkamą.) Kas rado, ateik ir pasakyk man į ausį. Taigi, koks yra reikalingas namo numeris? Deja, mums laikas namo.

Pamokos rezultatas – atkurti vaikų atmintyje tai, ką jie padarė per pamoką, sukurti sėkmės situaciją.

Tema: „Įdomi kelionė į matematikos šalį“.

Programos turinys:

Mokymų užduotys:

Ugdykite loginį mąstymą, gebėjimą mąstyti, protauti

Ugdykite skaičiavimo įgūdžius;

Pratinkite vaikus skaičiuoti pirmyn ir atgal per 10;

Sustiprinkite savo žinias apie skaičius.

Vystymo užduotys:

Sudaryti sąlygas lavintis loginiam mąstymui, intelektui, dėmesingumui;

Ugdykite vaizduotę, išradingumą, regimąją atmintį;

Prisidėti prie psichinių operacijų formavimo, kalbos raidos, gebėjimo pagrįsti savo teiginius.

Edukacinės užduotys:

Ugdykite susidomėjimą matematinėmis žiniomis;

Ugdykite gebėjimą suprasti mokymosi užduotis, Pasidaryk pats.

Demonstracinė medžiaga: skrynia, raidės, stočių pavadinimai, matematikos karalienės laiškas, pagaliukai, nupiešta piramidė, rutulys, pristatymas.

Metodinės technikos:

Žaidimas (staigmenos akimirka);

Verbalinis (laiško skaitymas, klausimai, pokalbis, loginės užduotys);

Vaizdinė (demonstracinė medžiaga)

Pamokos analizė, paskatinimas.

Pamokos eiga:

Vaikinai, šįryt įėjau į grupę ir pamačiau šią skrynią ant stalo. Norėjau atidaryti, bet neatsidaro. Buvau labai nusiminęs. Tada pamačiau šį laišką ir maniau, kad perskaitysiu jį su tavimi. Paskaitykime ir išsiaiškinkime, kas ten parašyta.

„Brangūs vaikinai, ši skrynia skirta jums, o ką galite sužinoti ją atidarę. Bet jis neatsidaro su raktu. Jums reikia leistis į kelionę per matematikos stotis, kur aš jums paruošiau įvairias užduotis. Reikės sudėti, atimti, spręsti smagias problemas, mąstyti ir apmąstyti. Už kiekvieną atliktą užduotį gausite laišką. Tada padarykite žodį iš visų raidžių. Jei teisingai atspėsite žodį, skrynia atsidarys. Šios užduotys skirtos protingiausiems ir išradingiausiems! (Matematikos karalienė).

Na, vaikinai, eime į kelionę į matematikos stotis? Ar nebijote sunkumų? ( Nr)

Ar mėgsti keliauti? ( vaikų atsakymai)

Aš taip pat labai mėgstu keliauti! Važiuosime traukiniu.

Mieli keleiviai! Pasiimkite bilietus ir sėdėkite vagonuose.

Ar pastebėjote, kad bilietai neįprasti? Kaip tu gali tai sužinoti? Kokia tavo vieta?

bilietai yra kortelės su nupieštais geometrinėmis figūromis.

Vaikinai, pažiūrėkite vienas į kitą, ar esate tinkamoje vietoje? ( Taip)

Šauniai padirbėta! Pirmyn!

(skamba muzika iš dainos: „Mes einame, einame“).

Dėmesio! Dėmesio! Sustabdyti! Vaikinai, paskaitykime stoties pavadinimą?

- 1 stotis: „Apšilimas“. ()

Žaidimas: „Tiesus atvirkštinis skaičiavimas“ su kamuoliuku.

Vaikinai, žaiskime žaidimą ratu. ( Vaikai sudaro ratą, mokytojas paeiliui meta kamuolį, skambina numeriu, vaikas turi toliau skaičiuoti pirmyn (atbuline eiga)).

Šauniai padirbėta! Atlikote užduotį ir gavote laišką. Kas tai per laiškas? ( M.)

Teisingai, raidė M. Tęskime kelionę! Užimkite savo vietas! Pirmyn!

(groja muzika)

Mes atvykome! Paskaitykime stoties pavadinimą?

- 2 stotis: „Logiška“. (Užduotis parašyta po stoties pavadinimu)

Loginių uždavinių sprendimas.

Užduotį atliksime prie stalų. ( Mokytojas skaito uždavinius, vaikai turi pateikti teisingus atsakymus.)

  1. Kiek vaikų turi mama? ( 1 )
  2. - ančiukai. Viduryje yra sala. Kas gali greičiau nuplaukti į salą? ( Ančiukai)
  3. 5 vaisiai, 0 daržovių)
  4. ant ąžuolo obuoliai neauga)
  5. 4 vaikai)
  6. Šeimoje keturi vaikai: kiek seserų? Kiek brolių yra šeimoje? ( Jokių brolių)
  7. anūkas)
  8. du)

Puikiai padirbėjote, puikiai atlikote šias užduotis! Gauti laišką! Kokį laišką? (Apie)

Teisingai, raidė O. Pastebėjai, kad tau duota dvi raidės O, vadinasi, žodyje yra dvi raidės O. Tęskime kelionę. Užimkite savo vietas.

(skamba muzika)

Mes atvykome! Kokia čia stotis?

- 3-ioji stotis: „Geometrinė“. (Užduotis parašyta po stoties pavadinimu)

Sukurkite geometrines figūras iš pagaliukų.

Šią užduotį atliksime ant kilimėlio. Norėdami tai padaryti, turite suskirstyti į 3 grupes. (Vaikai suskirstomi į 3 grupes, kiekvienai grupei suteikiama užduotis).

Užduotis pirmai grupei: „Iš 7 pagaliukų padarykite 2 vienodus kvadratus“

Užduotis antrajai grupei: „Iš 7 pagaliukų padarykite 3 vienodus trikampius“

Užduotis trečiajai grupei: „Iš 9 pagaliukų padarykite 4 vienodus trikampius“.

(vaikai atlieka užduotis grupėse, tada tarpusavyje tikrina, ar užduotis atlikta teisingai)

Puiku, jūs taip pat atlikote šią užduotį! Štai tau laiškas! (L)

Teisingai, tai raidė L. Ir mūsų kelionė tęsiasi.

(vaikai užima savo vietas, muzikos garsai)

Mes atvykome !

4 stotis: „Apytikslė“. (Užduotis parašyta po stoties pavadinimu)

Išspręskite pavyzdį ir užrašykite atsakymą.

Vaikinai, pažiūrėkite, čia yra piramidė su neišspręstais pavyzdžiais, kad gautume laišką, kurio reikia, kad išspręstume visus šiuos pavyzdžius. (Ant lentos nupiešta piramidė su pavyzdžiais; vaikai paeiliui eina prie lentos ir sprendžia po vieną pavyzdį).

Šaunuoliai, vaikinai, puikiai atlikote šią užduotį ir už tai gausite du laiškus.

(muzikos garsai)

- 5 Stotis "Terminalas". (Užduotis parašyta po stoties pavadinimu)

Suskaičiuokite objektus ir raskite atitinkamą skaičių.

Vaikams siūlomas multimedijos pristatymas. Vaikai paeiliui skaičiuoja objektus ir spusteli atitinkamą skaičių.

Šaunuoliai, vaikinai, atlikote visas užduotis!

Gaukite paskutinį laišką. ( Y)

Teisingai, tai Y raidė.

Už kiekvieną užduotį gavote laiškus. Mums laikas grįžti. Užimkite savo vietas traukinyje.

(groja muzika)

Štai mes grupėje, dabar reikia atidaryti skrynią. Ir ko mums reikia, prašau, priminkite man. Žinoma, raidės turi būti teisingai išdėstytos, kad susidarytų žodis. Prisiminkime, kokį pirmąjį laišką gavome? ( M)

Kuri antra?( APIE) Gavome du iš jų. Iš karto paskelbiu du O.

Trečias? ( L)

Ketvirta, mes turėjome dvi raides? ( D, C)

Penktas? ( Y)

Siunčiu visus laiškus. Dėl to susidaro raidžių serija:

Puiku vaikinai! Dabar pabandykime atidaryti krūtinę. Vaikas atidaro krūtinę. Ten yra skanėstas

Ar jums patiko kelionė? Ar užduotys buvo sunkios?

Ar kada nors norėjote patekti į matematikos šalį?

Padėkite sau, prašau!

Dokumentai atsisiųsti:

Ofitserova Lyubov Anatolevna,

MBDOU TsRR-DS „Krepysh“ mokytojas

Nojabrsko miestas

Tikslas: domėjimosi matematikos dalyku ugdymas, pagrįstas pažintine veikla ir smalsumu.

Užduotys:

Švietimo. Skatinti matematinių žinių taikymo gebėjimų ugdymą nestandartinėse praktinėse problemose.

Vystantis. Plėtoti psichines operacijas: analogiją, sisteminimą, apibendrinimą, stebėjimą, planavimą.

Švietimo. Padėkite išlaikyti susidomėjimą matematika ir ugdyti gebėjimą dirbti komandoje.

Medžiaga:

Pieštukai, flomasteriai, popieriaus lapai, Telegrama iš fėjos iš stebuklingos matematikos šalies, skaičių serijos, kortelės su skaitinėmis nelygybėmis, kortelės su taškais ir skaičiais, skaičiavimo pagaliukai, staigmena (žvaigždutės), magnetinė lenta.

Vieta: grupės kambarys.

Preliminarus darbas:

Susipažinti matematines pasakas, eilėraščiai, mįslės. Fizikos mokymasis viena minutę, Stalo žaidimai. Mokytis poezijos su matematiniu turiniu

1 dalis Įvadas į žaidimo situaciją:

Auklėtojas: Vaikinai, šįryt paštininkas man perdavė telegramą, skirtą mūsų grupei. Paskaitykime

Telegrama:

„Sveiki, mieli vaikinai, rašau jums Fėja iš šalies matematikai. Kviečiu į matematikos šalį. Tačiau kelias į šią šalį nebus lengvas. Norint į ją patekti, reikia daug žinoti, o norint parodyti savo žinias, reikia atlikti užduotis. Tas, kuris atliks šias užduotis, gaus prizą“.

Auklėtojas: Vaikinai, ar norite į matematikos šalį?

Vaikai: Taip.

Auklėtojas: Tada ruoškimės kelionei ir pamankštinkime.

Pedagogas: Vaikinai, norėdami teisingai atsakyti, turite atidžiai klausytis:

Suskaičiuokite nuo nurodyto skaičiaus iki 10;

Skaičiuokite nuo 10 iki 0;

Pavadinkite skaičių, kuris yra didesnis nei 4, bet mažesnis nei 6;

Pavadinkite skaičių, kuris yra didesnis nei 5, bet mažesnis nei 7;

Įvardykite skaičius eilutėje, esančioje dešinėje nuo 5;

Įvardinkite 4, 6, 8 numerių kaimynus;

Pavadinkite skaičių, esantį prieš skaičių 6;

Pavadinkite skaičių, einantį po skaičiaus 8;

Jei kelias platesnis už taką, tai takas...(siauresnis) už kelią;

Jei liniuotė ilgesnė už pieštuką, tai pieštukas...(trumpesnis) už liniuotę;

Jei virvė storesnė už siūlą, tai siūlas... (plonesnis) už virvę;

2 dalis. Pedagogas:Šaunuoliai, vaikinai, puikiai pasiruošėte kelionei. Ką mes eisime toliau?

Norėdami sužinoti, kokio transporto mums reikia, turime eilės tvarka sujungti taškus ant lakštų. Ir gausite nuotrauką. Aš duosiu tau nedidelę užuominą ir užduosiu mįslę.

Paslaptis: Stebuklingas paukštis mėlyna uodega įskrido į žvaigždžių pulką? (raketa)

Pedagogas: Puiku, jūs atlikote užduotį, bet kad raketa pakiltų, turime atlikti šią užduotį:

Ant lentos užrašytos skaitinės išraiškos

8+1= 7+2= 4+5= 2+7= 6+3= 8 - 4=

Auklėtojas: Tarp šių skaičių yra vienas papildomas. Kaip jį rasti? Kaip atliksite užduotį?

Vaikai: Pirmiausia turite išspręsti skaitines išraiškas, o tada rasti papildomą skaičių.

Auklėtojas: Puiku vaikinai. Mūsų raketa paruošta kilimui. Skriskime.

1 stotelė: Zadachkina

Pedagogas: Fėjos gyvena su įvairiais gyvūnais ir paukščiais, mėgsta keliautojams sugalvoti įvairių užduočių. Jie kviečia dirbti poromis ir pagal skaitinį pavyzdį sugalvoti uždavinį (kortelės su pavyzdžiais ant vaikų stalų).

Prisiminkime, iš kokių dalių susideda užduotis?

Vaikai: Užduotis: sąlyga-------klausimas------sprendimas ------atsakymas.

Pedagogas: Jei užduotyje dalis pašalinama iš visumos. Jis tampa mažesnis nei buvo, o jums reikia rasti likusį; kokie veiksmai išsprendžia šią problemą?

Vaikai: Atimant

Pedagogas: Ar atimti reiškia didinti ar mažinti?

Vaikai: Mažinti.

Sumažinkite, kad rastumėte likusią dalį.

Pedagogas: Jei užduotis sujungia dalis. Jei jis tampa didesnis nei buvo, kokie veiksmai išspręs problemą?

Vaikai: Papildymas.

Pedagogas: Ar papildymas reiškia padidėjimą ar sumažėjimą?

Vaikai: Padidinti. Sujunkite dalis ir raskite visumą.

Vaikai prie stalų naudoja skaičių korteles kurdami ir spręsdami uždavinius.

Pedagogas: Kad būtų lengviau dirbti, atlikime apšilimą.

Kūno kultūros minutė.

Kartą – pasilenk, išsitiesink.

Du – pasilenk, išsitiesk.

Trys-trys rankų plakimai,

Trys galvos linktelėjimai.

Keturi – tavo rankos platesnės.

Penki, šeši – atsisėskite ramiai.

Pedagogas: Kita stotelė: Geometrinis.

Geometrinių figūrų kūrimas naudojant skaičiavimo lazdeles:

Iš 5 pagaliukų padarykite 2 vienodus trikampius.

Iš 7 pagaliukų padarykite 2 vienodus kvadratus.

Iš 7 pagaliukų padarykite 3 vienodus trikampius

Iš 9 pagaliukų padarykite 4 vienodus trikampius.

Iš 9 pagaliukų padarykite kvadratą ir 4 trikampius.

Pedagogas: Kita stotelė: Skaitinis. Turite teisingai įdėti ženklus

„didesnis nei“, „mažiau nei“ arba „lygus“

3 dalis. Apatinė eilutė. Aktyviausių vaikų apdovanojimas žvaigždėmis

Naujos problemos pareiškimas.

Pedagogas: Kas gali man pasakyti, kam reikalinga matematika?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Kam to reikia?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Ar norite sužinoti daugiau apie matematiką ir kam to reikia?

gerai. Apie tai pakalbėsime vėliau.

BIBLIOGRAFIJA

  1. 1. L.G. Peterson, N.P. Kholina „VIENA yra žingsnis, DU yra žingsnis“ Gairės. Praktinis matematikos kursas ikimokyklinukams. Maskva 2009 m
  2. G.M. Lyamina „Mokyklinė parengiamoji grupė darželyje. M.., „Švietimas“, 1975 m.
  3. T.I. Erofejeva „Ikmokyklinukas studijuoja matematiką“ M..., „Švietimas“ 2009 m.
  4. M.V. Iljina „Dėmesio ir atminties lavinimas. M..., 2005 m
  5. 5.S.V. Burdinas „Rezualinio suvokimo ugdymo užduotys“

„Pažyma apie publikavimą žiniasklaidoje“ serija A Nr. 0002332

Kviečiame mokytojus ikimokyklinis ugdymas Tiumenės sritis, Jamalo Neneco autonominė apygarda ir Chanty-Mansi autonominė apygarda-Jugra paskelbia savo metodinė medžiaga:
- Pedagoginė patirtis, originalios programos; metodinius vadovus, pristatymai pamokoms, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurti užrašai ir scenarijai švietėjiška veikla, projektai, meistriškumo kursai (įskaitant vaizdo įrašus), darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?

Įkeliama...Įkeliama...