Anotacija apie ekologiją 2 ml grupės ruduo. OOD jaunimo grupėje santrauka su pristatymu. Kelionė į rudens mišką. Ekologijos pamoka ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „Ruduo“

Sudarė: mokytojas

Michailova M. V.

Tikslas: apibendrinkite vaikų žinias apie rudenį.

Užduotys:

  • Plėtoti žinias apie rudens ženklus, gamtos pokyčius;
  • Patikslinti žinias apie paukščių ir gyvūnų gyvenimą rudenį;
  • Ugdykite emocionalumą ir reagavimą;
  • Turtinti ir aktyvinti vaikų žodyną;
  • Ugdyti gebėjimą klausytis mokytojo nurodymų;

Žodynas: ruduo, rudeninis, niūrus, debesuotas, lietingas, pilkas dangus, žema, šalta, šlapdriba, derlius, žiemos miegas, pulkas, den.

Įranga: Dalyko paveikslėliai tema „Ruduo“, senas miško žmogus, daržovių ir vaisių manekenai, popieriaus lapai (ąžuolas, klevas, beržas), krepšelis, atvirutės su užduotimis, paprastas pieštukas.

Pamokos eiga:

Vaikinai, šiandien pas mus atėjo senas miško žmogus. Pasisveikinkime su juo. Jis nori mus pakviesti apsilankyti jo miške. Tačiau norint patekti į šį mišką, reikia įminti mįslę. Klausyk:

Kas ateina su geltonais dažais,

Lapai nudažo viską.

Be adatos ir be siūlų,

Ji pasiuva jiems šventinę aprangą. (ruduo)

Kas atspėjo, kas tai buvo? (atsako) Tai va, ruduo. Šiandien kalbėsime apie rudenį, o miško senukas mums padės ir žais su mumis.

Didaktinis žaidimas „Krentantys lapai“

Žiūrėk, kas tai yra? (ant stalo yra iškirpti iš popieriaus lapai: beržas, klevas, ąžuolas). (atsakymai)

Iš kur atsirado šie lapai? (nukrito nuo medžių rudenį) Kas atsitinka su medžiais rudenį?

Kaip vadinamas šis reiškinys? (atsakymai). Žinoma, lapų kritimas.

Padėkime senajam miško žmogui susirinkti lapus į krepšelį. Paimk juos. Kokį lapą turite, nuo kokio medžio? (beržas, klevas, ąžuolas)

Šauniai padirbėta.

Taip pat įdomus rudens užsiėmimas II jaunių grupei:

Didaktinis žaidimas „Rudens pasivaikščiojimas“

Na, dabar turime pasivaikščioti į rudeninį mišką, į proskyną. Ruoškimės. Ką turėtume dėvėti? Gal Panamos skrybėlę ir basutes? Ne? Kodėl?

Žinoma, rudenį lauke šalta. Ką dar galite pasakyti apie rudens orus? (šaltas, debesuotas, lietingas, vėjuotas, niūrus)

Kokius dar rudens ženklus žinai? (lyja, šalta, žolė nuvyto ir nuvyto, lapai pagelto, pučia vėjas...)

O tokiu oru reikia apsirengti šiltai, kaip rudenį.

Išsirinkime drabužius, kurių reikia pasivaikščiojimui rudenį. (vaikai renkasi atvirutes su drabužiais)

Na, štai mes. Pailsėkim.

Fizinis lavinimas:

Trikomės kojomis, plojame rankomis.

Pakeliame rankas, nuleidžiame rankas.

Ir tada mes sukamės.

Sėdėkite ant kėdžių, vaikinai.

Ššš, pasiklausykime, kas vyksta rudenėjančiame miške. Bet vaikinai, aš negirdžiu paukščių, kur jie visi, ką jūs manote? (Jie susirenka į pulkus ir skrenda į pietus).

Kodėl jie išskrenda? (atsakymai)

Teisingai, nes žiemą šalta, dingsta vabzdžiai, o paukščiai neturi ką valgyti.

O kas ta raudonplaukė tarp medžių:

Raudonas mažas gyvūnas

Šokinėti ir šokinėti per medžius.

Jis negyvena žemėje

Ir tuščiaviduriame medyje. (voverė)

Teisingai, voverė.

Vaikinai, ką gyvūnai veikia miške rudenį? Kaip ruošiatės žiemai? (atsakymai)

Šauniai padirbėta.

Vaikinai, ar žinote eilėraščius apie rudenį? Pamaloninkime miško senuką ir pasakykime jam eilėraštį. (vaikai skaito poeziją)

Na, gal kas žino patarlių apie rudenį? Kuris? (atsakymai)

Didaktinis žaidimas „Derlius“

Vaikinai, ką dar atneša ruduo? Ką žmonės veikia rudenį? (derlius)

Kokias kultūras nuima žmonės? (daržovės, vaisiai, grybai)

Surinkime ir derlių į krepšelį ir atiduokime senajam miško žmogui.

(Vaisius ir daržoves vaikai renka į krepšelį)

Štai, senas miško žmogau, tai dovana nuo manęs ir vaikinų. Mums laikas grįžti į darželį.

Kalba:

Autobusas važiuoja į darželį.

Vaikinai sėdi iš eilės.

Jie sėdi vienas šalia kito.

Ir jie žiūri pro langą.

Didaktinis žaidimas „Prisijunkite su linija“

Mes grįžtame į darželį, vaikinai. Ir mums liko paskutinė užduotis.

Paimkite kėdes ir atsisėskite prie stalų.

Paimkite pieštuką ir nubrėžkite linijas iš tų daiktų, kurių reikia rudenį. Ir tada pamatysiu, kas viską padarė teisingai.

(Žr. priedą – užduočių kortelė)

Puiku, šiandien su viskuo susitvarkėme, aplankėme ir pamatėme daug įdomių dalykų. Ačiū už darbą.

Pavadinimas: Rudens pamokos santrauka 2 jaunių grupei „RUDENS“
Nominacija: Vaikų darželis / Pamokų užrašai, ECD / idėjų apie mus supantį pasaulį ir apie mus kūrimas


Pareigos: mokytojas
Darbo vieta: MBDOU darželis Nr.15 “Džiaugsmas”
Vieta: Sarovas, Nižnij Novgorodo sritis

Žaidimas - užsiėmimas „Pas mus atėjo ruduo“

Antroji jaunimo grupė

Pedagogas: Kotelnikova Marina Aleksandrovna.

Programos turinys:

Ugdymo tikslai: Skatinti vaikų žinių apie laukinius gyvūnus, paukščius, medžius, žuvis gilinimą ir apibendrinimą; plėsti idėjas apie mišką ir jo gyventojus; toliau pristatyti būdingus sezono bruožus; supažindinti su savybėmis lengvas sunkus toliau mokyti suprasti ir vartoti žodžius, nurodančius daiktų santykį pagal dydį: platus - siauras,
Ugdymo tikslai: ugdyti vaikų pažintinį domėjimąsi miško ir jo gyventojų gyvenimu; lavinti atmintį, rišlią kalbą, gebėjimą analizuoti, daryti išvadas; ugdyti gebėjimą klausytis vienas kito.
Ugdymo tikslai: ugdyti vaikų domėjimąsi miško gyvenimu, gebėjimą elgtis miške; ugdyti meilę, pagarbą gamtai, rodyti rūpestį ir dėmesį viskam, kas gyva, ir ugdyti geranoriškumą.

Preliminarus darbas:

Vaizdinių ir didaktinių priemonių, vaizduojančių laukinius gyvūnus, medžius, paukščius, nagrinėjimas, albumo „Metų laikai“ nagrinėjimas; pokalbiai apie rudenį, eilėraščių apie baldakimą skaitymas, pasakų apie gyvūnus skaitymas; didaktiniai žaidimai „Laukiniai gyvūnai“.

Įranga, medžiaga:

Dėžutės su džiovintais beržo lapais, kartoniniais lapais, garso įrašas, multiprojektorius, video (šypsenos ir gyvi rudens, laukinių žvėrių ir paukščių vaizdai), baseinas su vandeniu, rudeninis kostiumas, vazos su rudeninių beržo lapų puokštėmis, vatmano popierius, klijai, lapai.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, kokia čia netvarka, jau turime svečių, reikia skubiai atkurti tvarką.

(vaikštau su vaikais, tvarkau reikalus grupėje, tyliai paimu dėžę lapų ir lyg netyčia numetu ant grindų, lapai išsibarsto).

Pedagogas: O, ką aš padariau...

Kas man padės?

(Suaktyvinkite vaikų dėmesį, įtraukite juos nepastebėtus į ugdymo procesą.)

Kol vaikai padeda rinkti lapus, mokytojas kalbasi su vaikais:

Pedagogas: Vaikinai, iš kokio medžio šie lapai?

Vaikai: Iš beržo

Pedagogas: Kokie jie gražūs. Kokios spalvos jie?

Vaikai: Geltona!

Pedagogas: Bet kodėl lapai pagelsta?

Vaikai: Nes atėjo ruduo ir šalta.

Pedagogas: O, kaip mes atsidūrėme su lapais?

Vaikai: Nes buvo vėjas.

Pedagogas: Pūtė teisingas vėjas ir jie atskrido pas mus. Juos prarado ruduo.

Pedagogas: Vaikinai, eikime į mišką ir ieškokime ten rudens, kad padovanotume jai lapų. Štai mūsų kelias. Kiek jis platus?

Vaikai: platus. Vaikai eina keliu.

Pedagogas: Jie ėjo, ėjo ir pasiekė upę! (Dapsimeta, kad liečia vandenį).Vanduo upėje šaltas.Kas gyvena upėje?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: O norint patekti į mišką, reikia tiltu pereiti upę. Kiek jis platus?

Vaikai: Tiltas siauras.

Vaikai vienas po kito vaikšto tiltu.

Pedagogas: Mes vaikščiojome su tavimi ilgai, ilgai,

Ir jie atėjo į rudeninį mišką.

Tyliai, tyliai, manau, kažką girdžiu(įrašyti miško garsai)

Pasėdėkime proskynoje ir atsipalaiduokime.

Pedagogas: Pasakyk man, vaikinai, kokie gyvūnai gyvena miške? Tu žinai?

Vaikai: Kiškis, lapė, voverė, vilkas. ir kt.

Pedagogas: O jei jie gyvena miške, tai kokie jie tokie....?

Vaikai: Laukiniai.

Pedagogas: Šauniai padirbėta. Bet be gyvūnų miške gyvena dar kažkas, kas tai? Prisiminkime.

Vaikai: Paukščiai

Pedagogas: Teisingai, paukščiai. Tačiau rudenį daugelis paukščių išskrenda į šiltus kraštus, nes tapo......???

Vaikai: šalta!

Pedagogas: Vaikinai, kurie papasakos eilėraštį apie rudenį:

Vaikai deklamuoja eilėraštį apie rudenį.

***

Ruduo vaikšto taku,

Sušlapinau kojas balose.

Lietus lyja ir nėra šviesos -

Kažkur dingo vasara?

Pasirodo ruduo, šokantis pagal muziką.

Ruduo: Sveiki bičiuliai. Ar atpažinote mane?

Vaikai: taip!

Ruduo: Aš esu Ruduo. Išgirdau, kad kalbate apie mane, ir atėjau. Vaikinai, pažaiskime su jumis.

Dinamiškas žaidimas „Pasivaikščiojimas ir lietus“, autorius T.N. Lebzakas

Ruduo: Puiku, štai mano rudens sveikinimai.(lapų krepšelis)

Pažiūrėkite, kokie jie lengvi ir erdvūs. Šiek tiek pažaiskime su lapais. Čia aš turiu balą(dubenėlis vandens) Pirmiausia nuleidžiame akmenis. Kas atsitiko akmenukui?

Vaikų atsakymai.

Ruduo: Teisingai – jie nuskendo. Jie sunkūs ir nuskendo...

Nuleiskime beržo lapą.

Matai, kas vyksta? Kodėl lapai neskęsta?(Jie lengvi)

Pedagogas: Bet lapai atrodo kaip mažos valtys ant vandens.

Žaidimo kvėpavimo pratimai

Padarykime „švelnų vėjelį“ – švelniai pūskime – leiskite lapeliui plaukti

O dabar pučia stiprus vėjas – audra, audra

(Vaikai pučia, mokytojas skaito)

Kaip vaikščioti per šaltą balą

Plaukė paauksuota valtis

Pedagogas: Rudeni, kodėl tu toks liūdnas?

Ruduo: Ėjau takais ir pamečiau visus lapus

Dėl to mane liūdina, todėl vaikštau jų ieškodamas ir lieju ant tavęs.

Pedagogas: Ruduo, nesijaudink, mes radome tavo lapus. O dabar iš jų pagaminsime dovaną.

Grupinis darbas „Rudens puokštė krepšelyje“

Ant vaikų stalo ant padėklo – beržo lapai. Ant kito stalo guli nupieštas krepšelis, prieš tai išteptas klijais.

Pedagogas: Vaikinai, padovanokime krepšelį su rudeniniais lapais

Paimkite popieriaus lapą ir įdėkite jį į krepšį.

Vaikai paima lapus ir juos klijuoja, kad sukurtų krepšelį su lapais.

Pedagogas: Štai, ruduo, dovanojame tau rudens dovaną iš tavo lapų.

Ruduo: Labai ačiū. Ir man, vaikinai, laikas grįžti į rudens mišką! Viso gero.

Pedagogas: Ir mums laikas grįžti į darželį. Užmerkiame akis ir giliai įkvėpiame per nosį... ir lėtai iškvėpiame.

Šiuo metu groja rami muzika

Mokytojau, mes lėtai atveriame akis...

Čia mes, vaikinai, darželyje. Čia labai ramu, šviesu ir jauku.


Pamokų užrašai apie aplinkosauginį ugdymą ikimokyklinukams

Ekologijos pamoka ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „Ruduo“

Zybceva Elena Aleksandrovna, MADOU d/s Nr.17 mokytoja, Alekseevka, Belgorodo sritis

Tema: "Ruduo"

Tikslas: supažindinti vaikus su rudens reiškiniais gamtoje. Išsiaiškinkite paukščių ir gyvūnų prisitaikymą prie tam tikro sezono sąlygų. Įtvirtinti žinias apie žmogaus rudeninius drabužius. Ugdykite vaikų emocinį reagavimą.

Pamokos eiga:

Mokytoja su vaikais prieina prie lango ir skaito A. Feto eilėraštį.

Kregždės dingo

Ir vakar išaušo

Visi bokštai skraidė

Taip, jie mirgėjo kaip tinklas

Ten, virš to kalno.

Vakare visi miega,

Lauke tamsu.

Nukrenta sausas lapas

Naktį vėjas pyksta

Taip, jis beldžiasi į langą.

Vaikinai, ką jautėte klausydami eilėraščio? (Liūdna, liūdna, šalta ir pan.).

Man taip pat buvo liūdna. Praėjo vasara, atėjo ruduo.

Vaikinai, koks oras rudenį? (Šalta, debesuota, lyja, saulė slepiasi už debesų, pučia šaltas vėjas). (Mokytojas piešia diagramą) (1, 2, 3) .

Vaikinai, kur dingo paukščiai? (Išskrido į šiltus kraštus, piešia schematiškai) (4) .

Ar gyvūnai taip pat bėga į šiltus kraštus? (Ne, gyvūnai ruošiasi žiemai, piešia schematiškai) (5.)

Vaikinai (eik prie lango), kodėl medžiai pusnuogiai? Kur dingo lapai? (lapai krenta nuo medžių).

Teisingai, rudenį krenta lapai, šis reiškinys vadinamas lapų kritimu. (Vaikai kartoja chore ir individualiai, mokytojas piešia schematiškai) (6) .

Rudenį paukščiai išskrenda į šiltesnius kraštus, gyvūnai ruošia savo namus ir daro juos šilčiau. Kaip žmonės pabėga nuo šalčio? Kaip šiandien apsirengei? (Šilti švarkai, kelnės, megztiniai, kepurės, šilti batai, kumštinės pirštinės, mokytoja nubraižo schemą) (7) .

Apie kokį metų laiką mes jums pasakojome? (apie rudenį).

Ir kad mūsų vaikinai nepamirštų žodžio "RUDUO", rašysime ant stiklo ir skaitysime kasdien. (Mokytoja ant stiklo spausdintinėmis raidėmis geltonais dažais užrašo „RUDENS“).

Koks oras rudenį? Ar tu nesupranti? Arba saulė išeis, arba lietus.

Žaidimas "Saulė ir lietus".

Puiku, vaikai! Dabar įsivaizduokite, kad esate ne vaikai, o rudens lapai. Aš būsiu kamienas, o tu būsi lapai. Ateik arčiau manęs, mes visi kartu, didelis gražus rudens medis. Pūtė lengvas vėjelis, šlamėjo lapai, šypsojosi, smagiai šlamėjosi tarpusavyje. Ir staiga papūtė stiprus vėjas, lapai pradėjo draskyti šakas ir skraidyti. (Vaikai pagal muziką imituoja judesius). Jie skrenda lengvai, gražiai, su jais žaidžia vėjelis, sukasi lapai, linksminasi, šoka paskutinį rudens šokį, o staiga paliečia žemę ir tyliai atsigula ant žemės.

Ar tau patiko būti lapais? (Taip, man patiko). Dar kartą perskaitykime ant stiklo, koks metų laikas. (Vaikai skaito: „RUDENS“).

GCD apie ekologiją 2-oje jaunių grupėje
„Sveikas, auksinis ruduo“.
Tikslai: įtvirtinti vaikų žinias apie rudens ženklus, prisiminti vardus
medžiai; įtvirtinti vaikų žinias apie daržoves ir vaisius, apie rudens reiškinį
gamtos lapų kritimas; įsiminti spalvų pavadinimus vaikų atmintyje: raudona,
geltona, žalia, oranžinė; paaiškinti vaikų mintis apie pasiruošimą
gyvūnai ir paukščiai nuo rudens iki žiemos; plėsti vaikų aktyvų žodyną
(lapų kritimas, oras lietingas, vėjuotas, giedras, debesuotas); ugdyti įgūdžius
derinti kalbą su judesiu, ritmo pojūčiu; ugdyti rūpestingumą
požiūris į gamtą, gebėjimas grožėtis jos grožiu.
Parengiamieji darbai: iliustracijų apie rudenį, medžius ir
krūmai svetainėje, temų rinkiniai ir temos nuotraukos -
„Paukščiai“, „Vabzdžiai“, „Medžiai“, „Ruduo“; D/i „1, 2, 3 – bėk į medį!“;
D/i „Koks paukštis išskrido?“; D/i „Paragauk“; skaitymas ir mokymasis
eilėraščiai apie rudenį; užduoda mįsles apie rudenį, daržoves, vaisius, paukščius,
gyvūnai.
Techninė pagalba: žaislas – ežiukas, voverė, zuikis, lokys (arba
kaukė); didelis krepšys; rudens lapai raudoni, geltoni, oranžiniai,
Žalia spalva; bokšto paveikslas; dirbtiniai medžiai eglė
ir beržas; saulės modelis; P. I. Čaikovskio „Spalio“ garso įrašas; Eglė
šaka, miško takas.
Pamokos eiga:
Pedagogas: Vaikinai, klausykite labai įdomios mįslės ir atspėkite, apie ką ji kalba
ar tai sako?
Jis šildo visą pasaulį ir nepažįsta nuovargio,
Šypsosi lange, ir visi jį vadina... (saulė)
(Rodomas saulės modelis.)
Pedagogas: Teisingai, tai saulė. Ji atsibunda anksčiau už visus kitus,
nusiplauna iš debesies ir pakyla aukštai į dangų, kad atliktų „gerai
reikalai“. O kokius „gerus darbus“ daro saulė? (Vaikų atsakymai.)
Saulė turi daug „gerų darbų“: šildo žemę, apšviečia ją ryškia šviesa, taip
ir pažadink visus savo švelniais spinduliais. Bet kartais taip nutinka
Saulė retai išlenda į dangų ir nesuteikia mums savo šilumos. O kaip jūs
Ar manote, kuriuo metų laiku tai vyksta? Koks dabar metų laikas?
Vaikai: ruduo!
Pedagogas: Teisingai. Jei saulė pradėjo rodytis rečiau, jei
Jei mažiau šyla, vadinasi, pas mus atėjo ruduo. (Atkreipia vaikų dėmesį
paveikslėlyje lange.) Žiūrėk, saulė mažai šildo, dangus pilkas, dažnai ateina
lietus, o medžiai nudažyti ryškiomis spalvomis, tarsi suknelės
apsirengęs.

Pedagogas: Žaiskime ŽAIDIMĄ „Ruduo atėjo pas mus“:
Pas mus atėjo ruduo – vaikšto vaikai;
Ji džiugina vaikus – ploja rankomis;
Ji papuošė mūsų sodą - rankomis atlieka „bangų“ judesius;
Padovanojo man lapų kritimą! - pritūpkite, palieskite žemę rankomis.
D/i „Koks oras? »
Pedagogas: Vaikai, kiek iš jūsų žinote, koks oras yra rudenį? Jei eina
lietus, tai koks oras?
Vaikai: Lietus. Neapdorotas.
Pedagogas: Ar pučia vėjas?
Vaikai: Vėjuotas.
Pedagogas: O jei lauke debesuota, ar niūrus reiškia, koks oras?
Vaikai: Debesuota. Niūrus.
Pedagogas: Lauke saulėta ir giedru.
Vaikai: oras giedras ir saulėtas.
Žaidimas „Oras“ (vaikai mokytojo nurodymu: „Lietus“,
„Vėjuotas“, „Giedras“, „Debesuota“ turėtų rodyti orą
Pedagogas:
rankų judesiai)
Artėja ruduo
Ruduo: Sveiki, vaikai!
Vaikai: Labas, ruduo!
Ruduo: Ar atpažįsti mane? Aš esu Ruduo. Kviečiu visus pasivaikščioti
rudens miškas.
Žaidimas „Mūsų pėdų ėjimas“
Eisime taku
Vienas kitą viename faile (jie vaikšto kaip gyvatė)
Atsistokite ant pirštų galiukų
Jie nubėgo į mišką (bėgti)
Keliame kojas aukščiau,
Nelipame ant iškilimų.
Ir vėl taku (jie eina)
Mūsų kojos vaikšto.
Ruduo: Taigi mes atėjome į rudeninį mišką. Miške daug medžių. aš turiu daug
dirbti. Visus medžius ir krūmus reikėtų perdažyti rudeninėmis spalvomis. Taip, tai yra problema.
Atėjo mažas vėjelis ir sumaišė visus dažus mano studijoje, taip
sumaišytas. Ar galite man padėti tai išsiaiškinti? Man reikia tik geltonos, raudonos ir
oranžinė. ŽAIDIMAS „Surask tinkamą spalvą“ (pasirinkite guašo stiklainius
norima spalva).
Ruduo: Ačiū, vaikinai. Dabar galiu pasidaryti gražius apdarus medžiams.

O medžiai ir krūmai atneš savo dovanas miško gyventojams: Kalėdų eglutę -
spurgai, ąžuolo gilės, kaštonai - kaštonai, laukinės obelys - jų
obuoliai, šermukšniai ir gudobelės duos jums savo uogas. Pasakyk man, kurios
ar žmonės susitinka miške?
Vaikai: ežiukas, voverė, kiškis, lapė, vilkas, lokys, pelė, briedis, šernas, barsukas,
burundukas,kurmis,goferis,žiurkėnas,paukštis genys,jay,šarka,varna,pelėda
bukas, zylė, tetervinas, kurtinys.
„Kūgiai ir gilės, kaštonai (arba grybai)“
(Krūvoje yra spurgų, kaštonų ir gilių, sumaišytų su lapais. Tai būtina
rinkti spurgus, giles ir kaštonus į skirtingus krepšelius. Ir įdėti už
paukščiai ir gyvūnai, kūgiai eglutei, gilės ąžuolui, kaštonai kelmui)
Ruduo: Ir dar miške auga Klevas. Jo lapai gražūs ir raižyti.
Ruduo: dabar raskite gražius geltonus lapus ant žemės, kurie nukrito
klevas Šauniai padirbėta!
Puiku, vaikai! Dabar įsivaizduokite, kad esate ne vaikai, o rudens lapai. aš
Aš būsiu kamienas, o tu būsi lapai. Ateik arčiau manęs, mes visi esame puikūs kartu
gražus rudens medis. Pūtė lengvas vėjelis, šlamėjo lapai,
Jie pradėjo šypsotis, linksminosi vienas su kitu ošiant. Ir staiga buvo stiprus smūgis
pūtė vėjelis, lapai pradėjo plėšyti šakas ir skristi. (Vaikai mėgdžioja
judesiai pagal muziką).
Žaidimas "LEAFERS":
Lapai, lapai, lapai skraido,
Lapai, lapai, lapai ošia,
Lapai, lapai šoka apvalų šokį,
Ir vėjas, ir vėjas dainuoja jiems dainą.
O dabar lapai skrido (bėga ratu), sukasi (suka)
Dabar mesti visus lapus. Tai toks nuostabus auksinis lietus. Tai
lapų kritimas Visi meskime lapus ir sakykime: „Lapai krenta!
Lapų kritimas! Geltoni lapai skraido“. – Štai kiek lapų nukrito ant žemės!
Medžiai mums dėkingi, kad pridengiame jų šaknis. Pagal tokį rudenį
jie visą žiemą miegos su antklode (lapus išdėliojame proskynoje).
Pedagogas: O, kažkas pasislėpė po egle ir net lapu
prisidengė? Kas čia? (ežiukas).
Sveikas, ežiuke! Ką tu čia darai?
Ruduo: Jis iš lapų ant žemės susikuria šiltą lizdą ir labai miegos
žiema tęsis tol, kol į mišką grįš šiluma. Padėkime jam. Surinkime
jam lapai yra šiame krepšelyje!
(Vaikai renka lapus ir deda į krepšį.)
Ežiukas dėkoja vaikams už pagalbą.
Ruduo: Rudenį visi ruošiasi žiemai – ir žmonės, ir gyvūnai, ir paukščiai.
Ar greitai zuikis pakeis savo pilką kailinį į ką? (Ant baltos spalvos.)
Kaip voverė ruošiasi žiemai? Ką ji kaupia žiemai?

Voverė – po ąžuolu daug lapijos, jame slepiu savo atsargas. Ir taip pat
Įdėjau į įdubą.
Pedagogas: - Kam tau reikia reikmenų?
Voverė – Artėja žiema – šalčiausias metų laikas, miške maisto bus mažai. KAM
Žiemą reikia gerai pasiruošti, pasigaminti skanių reikmenų.
Pedagogas: - Ką tu, voveraite, kaupi?
Voverė – Gilės, jas radau po ąžuolu. Riešutai, spurgai ir grybai.
Pedagogas:
O meška irgi ruošiasi žiemai. Jis pasistato sau duobę, įlipa į ją ir
miega iki pavasario. Ir mes neleisime jam miegoti. Žaiskime su juo.
Lauko žaidimas „Meškiukas“.
„Meška, meška, nustok miegoti!
Išeik ir žaisk su mumis!
Mūsų tiek daug, tu vienas,
Mes neleisime tau miegoti! „(Vaikai bėga nuo vairuotojo).
Meškiukas: Kokie jūs visi juokingi! Aš vis tiek žaisčiau su tavimi, bet tik miegočiau
Aš tikrai noriu. Iki pasimatymo vaikai!
Vaikai: Atsisveikink, Mishka!
Pedagogas: O, kas atėjo pas mus atsisveikinti?
Vaikai: Rook (antis, kregždė, gulbė).
Pedagogas: Kodėl jis nori su mumis atsisveikinti?
Vaikai: Nes jis žiemoti išskrenda į šiltus kraštus.
Pedagogas: Teisingai. Skrisk šalin, bamba, skrisk. Lauksime Jūsų pavasarį!
Ruduo: Vaikai, jūs tiek daug apie mane žinote. Ačiū už tai, už gerumą
jūsų už pagalbą ežiukui rinkti lapus ir kitus gyvūnus su reikmenimis
rinkti žiemą. Turiu ir tau skanėstą. Tai vaisiai ir daržovės.
Vaikai: Ačiū!
Ruduo: Prašau! Viso gero! Iki pasimatymo!
Pedagogas: Mūsų pasivaikščiojimas po rudeninį mišką baigėsi. Tau
Ar jums patiko, vaikai? Dabar laikas grįžti į darželį.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pamokų užrašai antrajai jaunių grupei „Atėjo ruduo“

Pedagogas: Nutfullina E.R.

2012 m

Tikslas: Įtvirtinti vaikų idėjas apie rudenį ir jo ženklus. Ugdykite nuoseklią kalbą, stebėjimą, smulkiąją ir stambiąją motoriką. Supraskite mįslių reikšmę ir raskite atsakymą. Išplėskite ir suaktyvinkite temos žodyną. Sustiprinkite savo žinias apie medžio dalis. Ugdykite pagarbų, rūpestingą požiūrį į gamtą ir supantį pasaulį.

Įranga: žaislinis zuikis, flanelgrafas, medžio maketas, medžio dalys flanelgrafui, siužetinės nuotraukos tema „Ruduo“, iškirpti paveikslėliai su medžiais, vokas su mįslėmis.

Preliminarus darbas:

Stebėjimai gamtoje;

Eilėraščių apie rudenį skaitymas;

Paveikslų ir iliustracijų apie rudenį tyrimas;

Mįslių spėjimas.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, vakar išėjau pasivaikščioti į parką, aš jo nepažinojau. Kaip pasikeitė parkas? Kodėl aš jo neatpažinau? Kas atsitiko su medžių lapais? (gelsta ir byra).

Pedagogas: Vaikinai, dabar aš jums perskaitysiu eilėraštį ir jūs suprasite, kuriam metų laikui bus skirta mūsų pamoka.

Ruduo kelyje,

Sušlapinau kojas balose.

Lyja,

Ir šviesos nėra

Vasara kažkur pasiklydo.

Ruduo vaikšto, ruduo klajoja,

Vėjas nuvertė klevo lapus.

Po tavo kojomis naujas kilimėlis,

Geltonai rožinis klevas.

(V. Avdienko)

Pedagogas: Koks dabar metų laikas?

Vaikai: ruduo.

Pedagogas: Taip, ruduo. Kokia nuotaika užplūsta kalbėdamas apie rudenį? (Liūdnas).

Ar galite pasakyti – rudeniška nuotaika? O kaip saulė rudenį? (Ruduo). O kaip dėl balų rudenį? (Ruduo). O kaip dangus rudenį? (Debesys, medžiai, žolė, lietus, diena).

Lauko žaidimas „Auksinis ruduo“.

Ruduo, auksinis ruduo! (vaikai vaikšto ratu susikibę rankomis)

Ateik, ruduo, su derliumi,

Su derliumi, su džiaugsmu (jie eina kitu keliu)

Su dideliu gailestingumu:

Su aukštu linu (sustabdykite, pakelkite rankas aukštyn, atsistokite ant kojų pirštų, įkvėpkite)

Su giliomis šaknimis (pritūpkite, apatinės rankos, iškvėpkite)

Su gausia duona. (susilaikę už rankų jie bėga ratu).

Pedagogas: Papasakokime, kas nutiks rudenį. Pradėkite savo atsakymą žodžiu „ruduo“.

Rudenį saulė šviečia ne taip ryškiai kaip vasarą.

Rudenį lapai pagelsta ir nukrinta.

Rudenį dažnai lyja.

Rudenį paukščiai išskrenda.

Rudenį nuimamas derlius.

Rudenį miške daug grybų.

Rudenį laukiniai gyvūnai žiemoja.

Rudenį laukiniai gyvūnai keičia kailio spalvą.

Pedagogas: Vaikinai, kažkas beldžiasi į mūsų duris. Žiūrėk – tai zuikis. Jis atnešė mums paketą. Atidarykime jį ir pažiūrėkime, kas jame yra? (Mokytojas išima medžio maketą.) Žiūrėkite, medis turi kamieną, šakas, lapus ir šaknį, esančią žemėje. Išdėliokime medį kartu ant flanelgrafo (vaikai medį išdėsto ant flanelgrafo).

Pedagogas: Vaikinai, matau, kad siuntinyje dar yra vokas. Pažiūrėkime, kas jame yra? (Mokytojas ištraukia mįslių lapą.) Vaikinai, tai mįslės – mįslės apie rudenį. Įminkime šias mįsles:

Tušti laukai

Žemė sušlampa

Lietus pliaupia.

Kada tai įvyksta?

(Ruduo)

Pas mus atėjo ruduo

Ir ji atsinešė su savimi.

Ką? Pasakykite tai atsitiktinai!

Na žinoma.

(lapų kritimas)

Laukas, miškas ir pieva šlapi,

Miestas, namas ir viskas aplinkui!

Jis yra debesų ir debesų vadas,

Tu tai žinai.

(lietus)

Šaltis juos labai gąsdina

Jie skrenda į šiltus kraštus,

Jie nemoka dainuoti ir linksmintis

Kas susirinko į pulkus?

(paukščiai)

Atėjus rugpjūtiui,

Šoka su krentančiais lapais

Ir jis turtingas derliaus,

Žinoma, mes jį pažįstame!

(rugsėjo mėn.)

Mūsų karaliene, ruduo,

Kartu paklausime:

Pasakyk savo vaikams savo paslaptį,

Kas tavo antrasis tarnas?

(Spalio mėn)

Kas mūsų šiltai neįsileidžia,

Ar pirmasis sniegas mus gąsdina?

Kas kviečia mus į šaltį,

Tu žinai? Žinoma taip!

(lapkričio mėn.)

Nėra saulės, danguje yra debesys,

Vėjas kenksmingas ir dygliuotas,

Taip pučia, nėra pabėgimo!

Kas nutiko? Duok atsakymą!

(vėlyvas ruduo)

Saulė mūsų nebešildo

Šaltai pučia slenkantis sniegas!

Vėjas pūtė į balą

Ir surakino ją grandinėmis.

(ledas)

Lietus ir šlapdriba, purvas ir vėjas,

Rudeni, tu esi atsakingas už viską!

Žmogus sušąla, jis šąla,

Išėjo pirmasis baltas.

(sniegas)

Kūno kultūros pamoka „Lapai“.

Rudens lapai tyliai sukasi,

Lapai tyliai krenta mums po kojomis.

Ir jie ošia ir ošia po kojomis,

Tarsi jie vėl norėtų apsvaigti.

N. Niščeva

(Vaikai sukasi ištiesę rankas į šonus.)

Jie tupi.

Rankų judesiai į kairę ir į dešinę. (Jie vėl sukasi ant kojų pirštų.)

Didaktinis žaidimas „Surink medį“.

Mokytojas kiekvienam vaikui duoda po voką su iškirptu paveikslėliu. Vaikai išdėsto savo eglutę. Tada mokytojas klausia kiekvieno vaiko, kokį medį jis gavo.

Pedagogas: Vaikinai, jūs pasakojote apie rudens ženklus, rodėte, kaip auga medis, prisiminėte medžių pavadinimus, rinkote paveikslėlius. Šauniai padirbėta!

Pamokos santrauka:

Ką mes šiandien veikėme?

kas tau patiko labiausiai?


Įkeliama...Įkeliama...