Mārīte, vizuālās mākslas stundu piezīmes. NEO kopsavilkums par māksliniecisko un estētisko attīstību otrajā junioru grupā par tēmu: "Mārīte"

Sarunas kopsavilkums

otrajā jaunākā grupa « Mārīte»

Mērķis: paplašināt un precizēt bērnu zināšanas par mārīti un ķermeņa daļām. Attīstīt smalkās motorikas rokas Izkopt gādīgu attieksmi pret dabu, izprotot visas zemes dzīvības savstarpējo saistību.

Priekšdarbi:

1. Mārītes vērošana.

2. Bērnu dzejoļu apgūšana:

OD pārvietošana:

Puiši! Vai atceries, kāds tagad ir gada laiks? (Vasara). Tieši vasara. Un vasarā daudz kukaiņu lido un rāpo.

Pastāsti man, lūdzu, kādus kukaiņus tu pazīsti? (Atbildes)

(Bērni sauc kukaiņus ziedu apļa priekšgalā)

Punkts, punkts, divi āķi – tās ir vaboles kājas

Divas spīdīgas ziedlapiņas

Nedaudz attālinieties

Labajā pusē ir punkts, kreisajā pusē ir punkts

Melni raibi sāni

Es uzpūtīšu vabolei -

Lidojiet aiz mākoņiem

Kā mazs helikopters.

It kā viņš nonāks debesīs.

F. Grubins

Par ko dzejolis runā? Pareizi par mārīte

Puiši, pie mums kāds ieradās ciemos (parādās rotaļu mārīte).

Mācījies? Kas tas ir? (mārīte) .

Lasīsim visi kopā bērnu dzejoli par mārīti.

mārīte,

melna galva,

Lidojiet debesīs

Atnes mums maizi

Melns un balts

Vienkārši nav sadedzis.

Puiši, pastāstiet man, kāda tā ir mārīte (apaļa, sarkana, skaista, ar antenām).

Vai tev viņa patīk? Kāpēc? (bērnu atbildes).

Kā būtu, ja mēs lidotu kā mārītes?

Spēle brīvā dabā "Mārītes".

(Bērni skrien pēc skolotāja, vicina rokas - “lido”).

Mārīte nogura un apsēdās skaistā izcirtumā.

Ak, puiši, mārīte nevēlas aizlidot, viņai, iespējams, ir garlaicīgi vienai. Uzmundrināsim savu mārīti un padarīsim viņai mazuļus vai draugus. Tikai puiši, viņiem vajadzētu līdzināties viņai.

Veidosim mārītes no plastilīna un riekstu čaulām. Vai tu piekrīti? Tad gatavosim pirkstus darbam.

Pirkstu vingrošana"Draudzība".

Puiši un meitenes ir draugi mūsu grupā

(pirksti ritmiski saslēdzas)

Tu un es sadraudzēsimies ar mazajiem pirkstiņiem

Viens divi trīs četri pieci

Viens divi trīs četri pieci

Puiši, mēs tagad taisīsim mārīti. Kā šis. (Rāda pabeigtu amatniecības paraugu).

Mārītes (čaumalas) aizmuguri pārklāj ar plānu sarkanā plastilīna kārtiņu - smērēšanas paņēmiens. Pa virsu brīvi uzklājam mazas melnas bumbiņas, tās nedaudz saplacinot.

Mēs izgatavosim galvu no melna plastilīna gabala (pārbaudiet tā izmēru attiecībā pret ķermeni). Izrullējiet to lielā aplī un piestipriniet pie aizmugures.

Šīs ir mūsu brīnišķīgās mārītes.

Puiši, paskatieties, kāda mums ir skaista, maģiska pļava, izliksim savas mārītes savā maģiskajā pļavā.

Kādas brīnišķīgas mārītes esi uztaisījis, tagad tās izskatās pēc mammas - sarkani spārni un melni punktiņi!

Sagatavoja 2.jaunākās grupas "B" skolotāja "Īkstīte"

Molčanova Olga Vasiļjevna

Integrētā nodarbība 2.junioru grupā “Mārīte”

Mērķis: Turpināt iepazīstināt bērnus ar mazajām folkloras formām. Bagātiniet bērnu runu, parādiet bērnudārza atskaņas melodiju un ritmu. Veicināt mīlestību un interesi par mutvārdu tautas mākslu. Izraisīt emocionālu reakciju uz Krievijas Izbas mini muzeja apmeklējumu. Uzlabojiet netradicionālo pirkstu apgleznošanas tehniku: iemērciet pirksta galu krāsā un veidojiet nospiedumus uz papīra. Izkopt precizitāti, strādājot ar krāsu.

Priekšdarbi:

Bērnu viesošanās Krievijas Izba minimuzejā. Iepazīšanās ar būdu, saimniece krievu valodā nacionālie apģērbi, mācījās dziesmas, bērnu dzejoļus, līmēja un zīmēja.

Materiāls: rotaļlieta “Mārīte”, mārītes attēls, izgrieztas plakanas sarkanu mārīšu figūriņas (katram bērnam), melna guaša krāsa, paplātes ar ūdeni, salvetes, izgriezti lieli ziedi (spēlēšanai).

Nodarbības gaita.

Saimniece (skolotāja) satiek bērnus krievu būdā. Pievērš bērnu uzmanību jaunajam būdiņas dekoram. Piemērots logam:

Kas tas te sēž? (Paņem rotaļlietu - Mārīti, atnes un parāda bērniem) bērnu atbildes

Tieši tā, tā ir Mārīte. Klausieties bērnu atskaņu (lasa)

mārīte,

melna galva,

Lidojiet debesīs

Atnes man maizi

Melns un balts

Vienkārši nav sadedzis.

Un tagad es tev uzdāvināšu Mārīti, un tu viņai nolasīsi bērnu dzejoli (pa vienam viņš iedod rotaļlietu). Mājsaimniece lasa kopā ar bērnu. Skolotāja nosēdina bērnus uz soliem pie gara galda. Aicina bērnus aplūkot attēlu “Mārīte”, vērš uzmanību uz melnajiem plankumiem mārītes aizmugurē. (Uz galda katram bērnam ir plakans no sarkana kartona izgriezts Mārītes attēls)

Ar pirkstiem zīmēsim punktus uz savām mārītēm.

Bērni iemērc pirkstu melnā krāsā, veido melnu punktu nospiedumus Mārītes aizmugurē un kopā lasa bērnu atskaņu. Pēc tam pirkstus mazgā paplātēs un noslauka ar salveti.

Saimniece aicina bērnus uzspēlēt spēli:

Pūtīsim uz plaukstām,

Un mārītes lidoja.

Ieradās izcirtumā

Un sēdēja uz ziediem (2-3 reizes)

Pēc spēles saimniece bērnus cienā ar krekeriem, kas izgatavoti no melnā un baltmaize. Bērni paņem savas mārītes un atvadās no saimnieka.

Skatīt dokumenta saturu
“Piezīmes par zīmēšanu otrajā junioru grupā “Mārīte””

Piezīmes par zīmēšanu otrajā junioru grupā "Mārīte"

Mērķis: Attīstīt bērnos spēju uzzīmēt kukaiņu attēlu. Uzlabojiet savu guašas krāsošanas tehniku. Attīstīt formas un krāsas izjūtu, interesi par kukaiņiem. Izkopt spēju saskatīt dabas skaistumu, radīt vēlmi aizsargāt kukaiņus. Izkopiet precizitāti zīmēšanas laikā.

Materiāls:

mārītes attēls. ½ papīra loksne, uz kuras ar zīmuli uzzīmēta mārīte (siluets). Guaša sarkana un melna. Otas, nelejamās pudeles ar ūdeni.

Priekšdarbi: Kukaiņu novērošana, bērnu atskaņas apguve: “Mārīte”, makets “Kukaiņi”. Lasot Andreja Ušačeva stāstu “Mārīte”.

Tiešo izglītojošo darbību gaita.

Pedagogs: Tieši tā, tā ir mārīte. Šodien pie mums ciemos ieradās mārīte. Mēs bieži sastopamies ar mārītēm mūsu pastaigās. Pastāsti man, kas tās ir par mārītēm?

Bērni: tie ir dažādās krāsās, sarkanā un dzeltenā krāsā.

Pedagogs: Vai jums patīk mārītes?

Bērni: Jā. Viņi ir ļoti skaisti.

Pedagogs: Kā jums vajadzētu uzvesties, sastopot šo kukaini?

Bērni: Viņi ir jāaizsargā.

Pedagogs: Ir pareizi aizsargāt mārītes. Uzzīmēsim mārīti ar melniem plankumiem. Bet vispirms mēs nodarbosimies ar fizisko audzināšanu.

Fiziskās audzināšanas stunda “Mārītes”.

Mēs esam mārītes (lecam)

Ātri un veikli (skrienot uz vietas)!

Mēs rāpojam pa lekno zāli (viļņiem līdzīgas kustības ar rokām),

Un tad mēs dosimies pastaigā pa mežu (ejam pa apli).

Mežā ir mellenes (izstiepjamies) un sēnes (tupām)…

Manas kājas ir nogurušas no staigāšanas (locīšanās)!

Un mēs jau sen gribējām ēst (glāstām vēderu)...

Mājās, lidosim ātri (“lidināsim” mūs uz mūsu vietām)!

Pedagogs: Puiši, tagad mēs uzzīmēsim mārīti. Kā šis. (Rāda aizpildīto zīmējuma paraugu). Kādā formā ir viņas mugura?

Bērni: apaļš

Pedagogs: Kādā krāsā?

Bērni: Sarkans.

Pedagogs: Mēs uzzīmēsim sarkano aizmuguri pa kontūru un pēc tam pārkrāsosim. Atcerieties, ka jūs viegli pārvietojat otu un krāsojat uzmanīgi, nepārsniedzot malas. Pirms citas krāsas uzklāšanas uz otas,

jums tas rūpīgi jāizskalo ūdenī. Mēs krāsojam ar guašas krāsu, bet viņai tas nepatīk lieko ūdeni. Tagad iemērciet otu melnā krāsā un nokrāsojiet mārītes galvu. Šis ir pusloks. Krāsojiet to.

Uzzīmējiet ūsas uz galvas. Cik tādu ir?

Bērni: divas ūsas.

Pedagogs: Sadaliet mārītes muguru uz pusēm ar melnu līniju. Zīmējiet līniju ar otas galu no augšas uz leju.

Pedagogs: Kādā krāsā ir punktiņi uz mārītes?

Bērni: Melns. Pedagogs: Kas vēl jāzīmē mārītei?

Bērni: Kājas.

Pedagogs: Tieši tā, kājas. Jūs un es zinām, ka kukaiņiem ir sešas kājas. Trīs vienā pusē un trīs otrā.

Pedagogs: Puiši, paskatieties, kādas skaistas mārītes esat uztaisījuši. It kā viņi ir īsti. Mēs kopā ar jums ģērbtuvē uztaisīsim izstādi, lai jūsu vecāki varētu apskatīt šo skaistumu. Un es vēlos beigt mūsu stundu ar dzejoli:

Kāpjas mārīte,
Uz zāles stiebra ļoti veikli.
Spārni kā ziedlapiņas
Un punktiņi uz tiem kļūst melni.
Aizmugure ir redzama no attāluma -
Tas ir spilgti sarkans.
Es ņemšu to savā plaukstā,
Es mazliet papļāpāšu ar viņu.
Par laikapstākļiem un bērniem,
Un tad viņai ir laiks lidot.
Viņš veikli izpletīs savus spārnus,
Un mana mazā govs lido!

2.junioru grupas visaptverošās nodarbības kopsavilkums “Mārīte - kas tu esi?”

Nodarbības gaita.

Bērni stāv nejauši.

Sasveicināsimies viens ar otru Labrīt! Tā mēs sākām dienu ar laipni vārdi.

Aizveram acis un iedomāsimies, ka atrodamies izcirtumā. Un izcirtumā ir daudz mārīšu un dažādu kukaiņu. Mēģināsim to noķert.

Bērni atkārto parādītās kustības.

Viņi ķer ar vienu roku, ar otru, ar abām rokām vienlaikus.

Elpošanas vingrinājums.

Mārīte ir nosalusi un nevar lidot. Sasildīsim viņu ar elpu.

Bērni elpo uz plaukstām

Mārīte ir sasilusi, nopūšam no plaukstas.

Bērni veido vairākus dziļas elpas caur degunu un izelpot caur muti. Izelpojot, izstiepiet lūpas ar caurulīti un novietojiet plaukstas zem aukstajām gaisa plūsmām.

Skolotāja klusi izņem mārīti.

Paskaties, kuru es noķēru?

Bērni. Mārīte.

Apskatīsim to. Kāda viņa ir? (forma, krāsa).

Mārīte saka, ka viņam ir daudz draugu, un vēlas, lai viņi tos uzmin.

(Mīklas par kukaiņiem. Rāda ilustrācijas).

(Paskaidrojiet, kā tos sauc vienā vārdā - kukaiņi).

Mārīte, puiši zina par tevi bērnudārza atskaņu.

mārīte,

Lidojiet debesīs.

Atnes mums maizi.

Melnbalts, bet nav sadedzināts.

(bērni atdarina roku kustības)

Puiši, vai jūs vēlaties tādu Mārīti, kas jums sagādās prieku?

Es iesaku to uzzīmēt uz papīra lapiņām, it kā viņi dotos pastaigā.

Skolotāja vēlreiz precizē domu par izskats vabole (sarkana apaļa mugura ar melniem punktiem, maza melna galva un tievas kājas).

Soli pa solim zīmēšanas demonstrācija.

Pedagogs iekšā individuālais darbs uzrauga zīmēšanas tehniku: pievērš uzmanību attēloto objektu krāsai, formai, izmēram; palīdz katra bērna radošā plāna izstrādē un izpildē (viņš savus padomus pavada ar žestiem attēloto objektu tiešā tuvumā). Darba laikā atskan audio ieraksts (mierīga relaksācijas mūzika)

Vai jums patika jūsu attēli? Kas tev patika visvairāk?

Mārītei ļoti patika mūsu vieta un tavas bildes, taču ir pienācis laiks viņai atvadīties. Uz redzēšanos!

Un jūs, puiši labs garastāvoklis? Dejosim, viegli un gaisīgi, it kā mēs būtu mārītes.

Zīmēšanas nodarbības piezīmes

Tēma: “Pilieni un drupatas”

Mērķi: vingrināt bērnus ar pirkstu apgleznošanu; iemācīt zīmējumā attēlot dabas parādības: līst, līst lietus, radīt bērnā pozitīvu emocionālu noskaņojumu;

Materiāls: plaknes saule; lietussargi; rokassprādze "Tuchka", palagi ar mākoņa attēlu; guaša, salvetes, disks ar Tuhmanova dziesmas "Vainīgais mākonis" fona ierakstu, uzlīmes

Bērnu vecums: 2-3 gadi

Nodarbības gaita:

Skolotājs ved bērnus uz sauli:

Saule spīd pa logu un iespīd mūsu istabā.

Mēs sitam plaukstas ļoti priecīgi par sauli.

Aplaudē puiši! Visi tik priecīgi par sauli!

Skan mūzika. Skolotājs parāda mākoni un saka:

Mākonis aizsedza sauli.

Viņa saslapināja mūsu bērnus.

Nu skriesim visi šurp

Es tevi apsegšu ar lietussargu

Mātes atver arī lietussargus, un tavi mazuļi slēpjas zem tiem.

Lietus, līst jautrāk, nenožēlo

Izstiepiet plaukstas un noķeriet pilienus - drupatas.

Mātes ar bērniem zem lietussargiem izstiepj rokas, un skolotājs, uzvilcis mākoņa rokassprādzi, vada pirkstu spēli, ar pirkstu galiem pieskaroties bērnu plaukstām:

Knock-knock, pil-drop-drop

Lietus uz taciņas

Bērni ķer šos pilienus,

Izliekot plaukstas.

Līst tik labi, tagad varam to uzzīmēt. Mātes un bērni kopā apsēžas pie galdiem. Paskatieties uz krāsu uz galda, kas atrodas jūsu priekšā, jums ir jāiegremdē pirksts krāsā. Mēģiniet zīmēt lietus. Es redzu, ka Arišs un viņa māte jau ir uzvilkuši lietu un viņu saule atkal spīd ar siltumu, sasildot visus.

Skolotājs uz vienas no lapām uzliek uzlīmi un pēc tam izdala to pārējām.

Nostāsimies atkal kopā aplī

Spēlēsim saulītē. (slīpi)

Mēs esam jautrie stari (izstiep rokas)

Mēs esam gaiši un karsti (šķīvji)

Viens, divi, trīs četri (savelciet dūres)

Izplatiet apli plašāk. (Plūdi)

Atvērtā nodarbība tieši Izglītojošas aktivitātes par izglītības jomu īstenošanu " Mākslinieciskā jaunrade"(zīmējums), "Izziņa" (Pasaules attēla integritātes veidošana), "Komunikācija" (runas attīstība), izmantojot IKT otrajā junioru grupā par tēmu: "Mārīte"

Programmas saturs:

  • Turpiniet mudināt bērnus zīmēt spilgtu, izteiksmīgu kukaiņa attēlu un veidot kompozīciju, pamatojoties uz zaļu lapu.
  • Pilnveidot guašas apgleznošanas tehnikas, mācīt bērniem zīmēt netradicionālā veidā, vates tampons.
  • Attīstīt formas un krāsas izjūtu un interesi par kukaiņiem.

Uzdevumi:

  • Veicināt bērnos interesi par zināšanām par mārīti.
  • Turpiniet attīstīt smalkās motorikas.
  • Turpiniet veicināt cieņu pret dabu.
  • Izraisīt bērnos emocionālu reakciju uz dzejoļa par mārīti saturu.

Aprīkojums:

  • Prezentācija (foto) ar mārītes attēlu.
  • Zaļās papīra loksnes lapas formā.
  • Guaša krāsa sarkana un melna.
  • Otas un vates tamponi.
  • Pamatnes palagi, glāze ūdens, mitrās un sausās salvetes otām.

Priekšdarbi:

1. Pastaigas laikā novērojiet kukaiņus, tostarp mārītes.

2. Bērnu dzejoļu apgūšana:

mārīte,

melna galva,

Lidojiet debesīs

Atnes mums maizi

Melns un balts

Vienkārši nav sadedzis.

Nodarbības gaita

Visur, kur jūs ejat un skatāties, dzīvo kukaiņi. Un šodien jūs, puiši, mēs runāsim par kukaiņu, kuru ir grūti nepamanīt, par ļoti skaistu kukaini. Es aizmirsu, kā sauc šo kļūdu. Bet es atceros mīklu par viņu. Vai varat man palīdzēt uzminēt?

Klausieties mīklu.

Kā zirņi ar ķepām

Viņi rāpo pa plaukstu.

Sarkanie krekli ir notraipīti,

Tāpat kā mini bruņurupuči.

Tas tiks gudri paslēpts tā korpusā

Spārni... (mārīte)

Vai jūs atpazīstat? Jā! Mārīte! (rāda uz puķes veidotu plastilīna mārīti).

Ieejot iekšā, mēs bieži sastapāmies ar mārītēm bērnudārzs, parkā, vasarnīcā.

Puiši, pastāstiet man, kas tās ir par mārītēm? Vai tev viņi patīk? Kāpēc, pastāsti man? Un kurš zina, kā mums vajadzētu uzvesties, ja sastopam šo brīnišķīgo kļūdu?

Puiši, paskatīsimies, kur dzīvo mārītes.

Rādīt prezentāciju (Mārītes foto).

Diemžēl ne visi cilvēki cenšas aizsargāt mārītes. Klausieties Andreja Ušačeva rakstīto dzejoli. Tas stāsta par vienu mārīti.

MĀRĪTE (Andrejs Ušačovs)

Mārīte staigāja ārpus pilsētas,

Viņa veikli kāpa pa zāles stiebriem,

Es skatījos kā mākoņi peld debesīs...

Un pēkšņi Lielā Roka nolaidās.

Un mierīgi staigājoša mārīte

Viņa to ielika sērkociņu kastītē.

Ak, kā nabadzīte bēdājās kastē!

Viņa sapņoja par zālienu. Un āboliņš un putra.

Vai tiešām ir iespējams mūžīgi palikt nebrīvē?

Govs nolēma sagatavot bēgšanu!

Ak dievs! nelaimīgais mazulis lūdzās

Un pēkšņi es ieraudzīju logu aiz aizkara.

Un tur aiz loga viss ir gaišs no saules.

Bet stikls viņu nelaiž gaismā.

Tomēr govs ir ārkārtīgi spītīga:

Es atklāju, kur rāmis brīvi noslīdēja,

Un tad viņa izkāpj pa logu...

Urrā! Viņa beidzot ir brīva!

Puiši, par ko ir dzejolis? Kas viņai notika? Kurš noķēra mārīti? Kā jūs domājat, vai viņš darīja labu vai sliktu? Kāpēc?

Vai jūs domājat, ka mārītei patika sēdēt kastē? Kā viņa nokļuva brīvībā?

Esmu pārliecināts, puiši, ka neviens no jums nekad nesāpēs mazo blakti. Galu galā, salīdzinot ar viņiem, mēs esam īsti milži. Un lielajiem un stiprajiem vajadzētu aizsargāt mazos un vājos, nevis apvainot.

Puiši, uzzīmēsim mārīti. Vai tu piekrīti?

Tad mums ir jāsagatavo pirksti darbam.

Pirkstu vingrošana “Mārītes”.

Mārīte, (rokas sažņaugtas vienā dūrē)

Melna galva, (pacelts īkšķis)

Lidojiet debesīs, (rokas paceltas, lidoja)

Atnesiet mums maizi (rokas ar plaukstām uz augšu)

Melnbalts (rokas pa labi, pa kreisi)

Vienkārši nav apdedzis (kratām pirkstus).

Puiši, mēs tagad uzzīmēsim mārīti uz šīs zaļās lapas (parādiet lapu). Kā šis. (Rāda aizpildīto zīmējuma paraugu).

Kāda ir Mārītes aizmugures forma? Raunds. Kādas krāsas? Sarkans. Sarkano muguru nokrāsosim ar otu.

Neaizmirstiet, ka birstīte ir rūpīgi jāizskalo ūdenī un otas sariņi jāiemērc uz salvetes. Krāsojot ar guašas krāsu, jāatceras, ka tai nepatīk lieks ūdens. Tagad paņemiet melno krāsu un uzzīmējiet mārītes galvu. Kāda ir galvas forma? Pusaplis. Krāsojiet to.

Kādā krāsā zīmēt mārītes antenas un punktus? Mēs zīmēsim ar vates tamponu. Cik tādu ir? Divas antenas - divas mazas un plānas līnijas. Mārītes muguru sadaliet uz pusēm ar melnu līniju – tie ir mārītes spārni un uzzīmējiet punktus vienā un otrā spārnu pusē.

Kādas skaistas mārītes jūs, puiši, izveidojāt. Kā īstas, dzīvas mārītes. Labi padarīts!

Apkopojiet.

Atsauces:

Lykova I.A. Vizuālās aktivitātes bērnudārzā: plānošana, nodarbību pieraksti, vadlīnijas. Junioru grupa.

Notiek ielāde...Notiek ielāde...