Anotācija par ekoloģiju 2 ml grupa rudens. OOD kopsavilkums junioru grupā ar prezentāciju. Ceļojums uz rudens mežu. Ekoloģijas nodarbība pirmsskolas izglītības iestādē "Rudens"

Sastādījis: skolotājs

Mihailova M. V.

Mērķis: apkopot bērnu zināšanas par rudeni.

Uzdevumi:

  • Attīstīt zināšanas par rudens pazīmēm, izmaiņām dabā;
  • Noskaidrot zināšanas par putnu un dzīvnieku dzīvi rudenī;
  • Attīstīt emocionalitāti un atsaucību;
  • Bagātināt un aktivizēt bērnu vārdu krājumu;
  • Attīstīt spēju klausīties skolotāja norādījumus;

Vārdnīca: rudens, rudens, drūms, mākoņains, lietains, pelēkas debesis, zems, auksts, lietus, raža, ziemas guļas, ganāmpulks, den.

Aprīkojums: Priekšmeta bildes par tēmu “Rudens”, vecs meža vīrs, dārzeņu un augļu manekeni, papīra lapas (ozols, kļava, bērzs), grozs, kartītes ar uzdevumiem, vienkāršs zīmulis.

Nodarbības gaita:

Puiši, šodien pie mums ieradās vecs meža vīrs. Sasveicināsimies ar viņu. Viņš vēlas mūs uzaicināt ciemos uz viņa mežu. Bet, lai ieietu šajā mežā, jāatrisina mīkla. Klausieties:

Kas nāk ar dzeltenu krāsu,

Lapas krāso visu.

Bez adatas un bez diega,

Viņa šuj viņiem svētku tērpu. (rudens)

Kurš uzminēja, kas tas bija? (atbildes) Pareizi, ir rudens. Šodien mēs runāsim par rudeni, un vecais meža vīrs mums palīdzēs un spēlēsies ar mums.

Didaktiskā spēle "Krītošās lapas"

Paskaties, kas tas ir? (uz galda ir no papīra izgrieztas lapas: bērzs, kļava, ozols). (atbildes)

No kurienes radās šīs lapas? (rudenī nokrita no kokiem) Kas notiek ar kokiem rudenī?

Kā sauc šo fenomenu? (atbildes). Protams, lapu krišana.

Palīdzēsim vecajam meža vīram savākt lapas grozā. Paņem viņus. Kāda lapa tev ir, no kāda koka? (bērzs, kļava, ozols)

Labi padarīts.

Interesanta rudens nodarbe arī 2.junioru grupai:

Didaktiskā spēle "Rudens pastaiga"

Nu, tagad mums ir pastaiga rudens mežā, izcirtumā. Gatavojamies. Ko mums vajadzētu valkāt? Varbūt Panamas cepure un sandales? Nē? Kāpēc?

Protams, rudenī ārā ir auksts. Ko vēl var teikt par laikapstākļiem rudenī? (auksts, mākoņains, lietains, vējains, drūms)

Kādas vēl rudens pazīmes jūs zināt? (līst, auksts, zāle nokaltusi un nokaltusi, lapas nodzeltējušas, vējš pūš...)

Un šādos laikapstākļos vajag silti ģērbties, kā rudenī.

Izvēlēsimies pastaigām nepieciešamo apģērbu rudenī. (bērni izvēlas kartītes ar drēbēm)

Nu, lūk, mēs esam. Atpūšamies.

Fiziskā audzināšana:

Mēs stutējam kājas, sitam plaukstas.

Mēs paceļam rokas, mēs nolaižam rokas.

Un tad mēs griežamies apkārt.

Apsēdieties uz krēsliem, puiši.

Ššš, klausīsimies, kas notiek rudens mežā. Bet puiši, es nedzirdu putnus, kur viņi visi ir, ko jūs domājat? (Viņi pulcējas ganāmpulkos un lido uz dienvidiem).

Kāpēc viņi aizlido? (atbildes)

Tieši tā, jo ziemā ir auksts, pazūd kukaiņi un putniem nav ko ēst.

Ak, kas ir tas rudmatis starp kokiem:

Sarkans mazs dzīvnieciņš

Lēc un lec pa kokiem.

Viņš nedzīvo uz zemes

Un dobumā kokā. (vāvere)

Pareizi, vāvere.

Puiši, ko dzīvnieki dara mežā rudenī? Kā tu gatavojies ziemai? (atbildes)

Labi padarīts.

Puiši, vai jūs zināt dzejoļus par rudeni? Iepriecināsim veco meža vīru un pastāstīsim viņam dzejoli. (bērni lasa dzeju)

Nu, vai kāds zina sakāmvārdus par rudeni? Kuru? (atbildes)

Didaktiskā spēle "Ražas novākšana"

Puiši, ko vēl nes rudens? Ko cilvēki dara rudenī? (raža)

Kādas labības cilvēki novāc? (dārzeņi, augļi, sēnes)

Savācam arī ražu grozā un atdosim vecajam meža vīram.

(Bērni savāc dārzeņus un augļus grozā)

Lūk, vecais meža cilvēk, šī ir dāvana no manis un puišiem. Mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā.

Runa:

Autobuss brauc uz bērnudārzu.

Puiši sēž rindā.

Viņi sēž viens otram blakus.

Un viņi skatās ārā pa logu.

Didaktiskā spēle "Savienojieties ar līniju"

Mēs esam atgriezušies bērnudārzā, puiši. Un mums ir atlicis pēdējais uzdevums.

Paņemiet krēslus un apsēdieties pie galdiem.

Paņemiet zīmuli un novelciet līnijas no tiem priekšmetiem, kas nepieciešami rudenī. Un tad es redzēšu, kurš visu izdarīja pareizi.

(Skatīt pielikumu – uzdevuma karte)

Labi darīts, šodien ar visu tikām galā, ciemojāmies un redzējām daudz interesanta. Paldies par darbu.

Nosaukums: Rudens nodarbības kopsavilkums 2.junioru grupai “RUDENS”
Nominācija: Bērnudārzs / Nodarbību piezīmes, ECD / ideju attīstība par apkārtējo pasauli un par mums pašiem


Amats: skolotājs
Darba vieta: MBDOU bērnudārzs Nr.15 “Joy”
Atrašanās vieta: Sarova, Ņižņijnovgorodas apgabals

Spēle - aktivitāte "Rudens ir atnācis pie mums ciemos"

Otrā junioru grupa

Pedagogs: Kotelņikova Marina Aleksandrovna.

Programmas saturs:

Izglītības mērķi: Veicināt bērnu zināšanu padziļināšanu un vispārināšanu par savvaļas dzīvniekiem, putniem, kokiem, zivīm; paplašināt priekšstatus par mežu un tā iemītniekiem; turpināt iepazīstināt ar sezonai raksturīgajām iezīmēm; ieviest īpašības viegls smags turpina mācīt saprast un lietot vārdus, kas apzīmē objektu attiecības pēc izmēra: plats - šaurs,
Attīstības mērķi: attīstīt bērnos izziņas interesi par meža un tā iemītnieku dzīvi; attīstīt atmiņu, sakarīgu runu, spēju analizēt, izdarīt secinājumus; attīstīt spēju uzklausīt vienam otru.
Izglītības mērķi: audzināt bērnos interesi par meža dzīvi, prasmi uzvesties mežā; audzināt mīlestību, cieņu pret dabu, izrādīt rūpes un uzmanību visam dzīvajam un attīstīt labo gribu.

Priekšdarbi:

Uzskates un didaktisko līdzekļu, kuros attēloti savvaļas dzīvnieki, koki, putni, apskate, albuma “Gadalaiki” apskate; sarunas par rudeni, dzejoļu lasīšana par lapotni, pasaku lasīšana par dzīvniekiem; didaktiskās spēles “Savvaļas dzīvnieki”.

Aprīkojums, materiāls:

Kastes ar kaltētām bērzu lapām, kartona lapām, audio ieraksts, multiprojektors, video (smaidi un dzīvās bildes no rudens, savvaļas dzīvniekiem un putniem), baseins ar ūdeni, rudens kostīms, vāzes ar rudens bērzu lapu pušķiem, vatmana papīrs, līme, lapas.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, kas tas par bardaku, mums jau ir ciemiņi, steidzami jāatjauno kārtība.

(Es eju ar bērniem, sakārtoju mantas grupā, klusiņām paņemu lapu kasti un it kā nejauši nometu uz grīdas, lapas izklīst).

Pedagogs: Ak, ko es esmu izdarījis...

Kurš man palīdzēs?

(Aktivizējiet bērnu uzmanību, iekļaujiet viņus nemanot izglītības procesā.)

Kamēr bērni palīdz vākt lapas, skolotājs runā ar bērniem:

Pedagogs: Puiši, no kāda koka ir šīs lapas?

Bērni: No bērza

Pedagogs: Cik viņi ir skaisti. Kādā krāsā tās ir?

Bērni: Dzeltens!

Pedagogs: Bet kāpēc lapas kļuva dzeltenas?

Bērni: Jo ir rudens un auksts.

Pedagogs: Ak, kā mēs tikām pie lapām?

Bērni: Jo bija vējš.

Pedagogs: Pūta taisns vējš, un viņi lidoja pie mums. Tas bija rudens, kas viņus zaudēja.

Pedagogs: Puiši, iesim uz mežu un meklēsim tur Rudeni, lai iedotu viņai lapas. Šeit ir mūsu ceļš. Cik plats tas ir?

Bērni: plats. Bērni iet pa ceļu.

Pedagogs: Viņi gāja un gāja un sasniedza upi! (Dizliekas, ka pieskaras ūdenim).Ūdens upē ir auksts Kas dzīvo upē?

Bērnu atbildes.

Pedagogs: Un, lai nokļūtu mežā, jums jāšķērso upe pa tiltu. Cik plats tas ir?

Bērni: Tilts ir šaurs.

Bērni viens pēc otra iet pāri tiltam.

Pedagogs: Mēs staigājām ar jums ilgi, ilgi,

Un viņi nonāca rudens mežā.

Kluss, kluss, man šķiet, ka kaut ko dzirdu(ierakstītas meža skaņas)

Pasēdēsim izcirtumā un atpūšamies.

Pedagogs: Sakiet man, puiši, kādi dzīvnieki dzīvo mežā? Jūs zināt?

Bērni: Zaķis, lapsa, vāvere, vilks. utt.

Pedagogs: Un ja viņi dzīvo mežā, tad kādi viņi ir....?

Bērni: savvaļas.

Pedagogs: Labi padarīts. Bet bez dzīvniekiem mežā dzīvo vēl kāds, kas tas ir? Atcerēsimies.

Bērni: putni

Pedagogs: Tieši tā, putniņi. Bet rudenī daudzi putni aizlido uz siltākiem laukiem, jo ​​ir kļuvis......???

Bērni: ir auksti!

Pedagogs: Puiši, kuri stāstīs dzejoli par rudeni:

Bērni deklamē dzejoli par rudeni.

***

Rudens pastaigas pa taku,

Saslapināja kājas peļķēs.

Līst lietus un nav gaismas -

Kaut kur pazudusi vasara?

Parādās rudens, dejojot mūzikas pavadībā.

Rudens: Sveiki puiši. Vai tu mani atpazini?

Bērni: jā!

Rudens: Es esmu Rudens. Es dzirdēju, ka tu runā par mani, un atnācu. Puiši, spēlēsim ar jums.

Dinamiskā spēle “Pastaiga un lietus”, autors T.N. Lebzaks

Rudens: Labi darīts, mans rudens sveiciens jums.(Lapu grozs)

Paskatieties, cik tie ir viegli un gaisīgi. Paspēlēsimies nedaudz ar lapām. Šeit man ir peļķe(bļoda ar ūdeni) Vispirms nolaižam akmeņus. Kas notika ar akmeni?

Bērnu atbildes.

Rudens: Tieši tā – viņi noslīka. Viņi ir smagi un noslīka...

Nolaidīsim bērza lapu.

Redzi, kas notiek? Kāpēc lapas neslīkst?(Tās ir gaišas)

Pedagogs: Bet lapas izskatās kā mazas laiviņas uz ūdens.

Spēles elpošanas vingrinājumi

Taisīsim "mīksto vējiņu" - pūtīsim maigi - ļaujiet lapai peldēt

Un tagad ir stiprs vējš – vētra, vētra

(Bērni pūš, skolotājs lasa)

Tāpat kā iešana pa aukstu peļķi

Kuģoja apzeltīta laiva

Pedagogs: Ruden, kāpēc tu esi tik skumjš?

Rudens: Es gāju pa takām un pazaudēju visas lapas

Tas mani apbēdina, tāpēc es eju apkārt, meklēju tos un leju pār tevi lietu.

Pedagogs: Rudens, neuztraucieties, mēs atradām jūsu lapas. Un tagad mēs no tiem pagatavosim dāvanu.

Grupu darbs “Rudens pušķis grozā”

Uz bērnu galda uz paplātes ir bērzu lapas. Uz cita galda guļ uzzīmēts groziņš, kas iepriekš nosmērēts ar līmi.

Pedagogs: Puiši, dāvināsim groziņu ar rudens lapām

Paņemiet papīra lapu un ielieciet to grozā.

Bērni ņem lapas un pielīmē tās, lai izveidotu grozu ar lapām.

Pedagogs: Lūk, rudens, mēs tev dāvinām rudens dāvanu no tavām lapām.

Rudens: Liels paldies. Un man, puiši, ir pienācis laiks atgriezties rudens mežā! Uz redzēšanos.

Pedagogs: Un mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Mēs aizveram acis un dziļi ieelpojam caur degunu... un lēnām izelpojam.

Šajā laikā skan mierīga mūzika

Skolotāj, mēs lēnām atveram acis...

Šeit mēs esam bērnudārzā, puiši. Šeit ir ļoti kluss, gaišs un mājīgs.


Nodarbību piezīmes par vides izglītību pirmsskolas vecuma bērniem

Ekoloģijas nodarbība pirmsskolas izglītības iestādē "Rudens"

Zybtseva Jeļena Aleksandrovna, MADOU d/s Nr.17 skolotāja, Aleksejevka, Belgorodas apgabals

Temats: "Rudens"

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar rudens parādībām dabā. Noskaidrojiet putnu un dzīvnieku pielāgošanos konkrētā gadalaika apstākļiem. Nostiprināt zināšanas par cilvēka rudens apģērbu. Attīstīt bērnu emocionālo atsaucību.

Nodarbības gaita:

Skolotāja ar bērniem pieiet pie loga un nolasa A. Fetas dzejoli.

Bezdelīgas ir pazudušas

Un vakar uzausa

Visi rooki lidoja

Jā, tāpat kā tīkls, tie mirgoja

Tur pāri tam kalnam.

Vakaros visi guļ,

Ārā ir tumšs.

Sausā lapa nokrīt

Naktī vējš dusmojas

Jā, viņš klauvē pie loga.

Puiši, ko jūs jutāt, klausoties dzejoli? (Skumji, skumji, auksti utt.).

Man arī palika skumji. Vasara ir pagājusi, rudens ir pienācis.

Puiši, kādi ir laikapstākļi rudenī? (Auksts, apmācies, lietains, saule slēpjas aiz mākoņiem, vējš pūš auksts). (Skolotājs zīmē diagrammu) (1, 2, 3) .

Puiši, kur putni pazuda? (Lidoja uz siltākiem klimatiem, zīmē diagrammā) (4) .

Vai arī dzīvnieki bēg uz siltākiem apgabaliem? (Nē, dzīvnieki gatavojas ziemai, zīmē shematiski) (5.)

Puiši (ej pie loga), kāpēc koki ir puskaili? Kur pazuda lapas? (No kokiem lapas krīt).

Tieši tā, rudenī lapas nokrīt, šo parādību sauc par lapu krišanu. (Bērni atkārto korī un individuāli, skolotājs zīmē shematiski) (6) .

Putni rudenī aizlido uz siltākiem reģioniem, dzīvnieki sagatavo savas mājas un padara tās siltākas. Kā cilvēki izbēg no aukstuma? Kā tu šodien ģērbies? (Siltas jakas, bikses, džemperi, cepures, silti zābaki, dūraiņi, skolotājs zīmē diagrammu) (7) .

Par kuru gada laiku mēs jums stāstījām? (Par rudeni).

Un lai mūsu puiši neaizmirstu vārdu "RUDENS", mēs to rakstīsim uz stikla un lasīsim katru dienu. (Skolotājs uz stikla ar drukātiem burtiem ar dzeltenu krāsu raksta "RUDENS").

Kādi laikapstākļi ir rudenī? Vai tu nesaproti? Vai nu iznāks saule, vai līs.

Spēle "Saule un lietus".

Labi darīts, bērni! Tagad iedomājieties, ka jūs neesat bērni, bet rudens lapas. Es būšu stumbrs, un tu būsi lapas. Nāc man tuvāk, mēs visi esam kopā, liels skaists rudens koks. Pūta viegls vējiņš, čaukstēja lapas, smaidīja, jautri čaukstēja viens ar otru. Un pēkšņi uzpūta stiprs vējš, lapas sāka plēst zarus un lidot. (Bērni mūzikas pavadībā atdarina kustības). Viņi lido viegli, skaisti, vējiņš spēlējas ar viņiem, lapas griežas, izklaidējas, dejo savu pēdējo rudens deju, un pēkšņi viņi pieskaras zemei ​​un klusi apguļas zemē.

Vai jums patika būt lapām? (Jā, man patika). Lasīsim vēlreiz uz stikla, kāds ir gada laiks. (Bērni lasa: “RUDENS”).

GCD par ekoloģiju 2. junioru grupā
"Sveiks, zelta rudens."
Mērķi: nostiprināt bērnu zināšanas par rudens pazīmēm, atcerēties vārdus
koki; nostiprināt bērnu zināšanas par dārzeņiem un augļiem, par rudens fenomenu
daba lapu krišana; iegaumēt bērnu atmiņā krāsu nosaukumus: sarkans,
dzeltena, zaļa, oranža; precizēt bērnu idejas par sagatavošanos
dzīvnieki un putni no rudens līdz ziemai; paplašināt bērnu aktīvo vārdu krājumu
(lapu krišana, laiks lietains, vējains, skaidrs, apmācies); attīstīt prasmes
saskaņot runu ar kustību, ritma izjūtu; izglītot gādību
attieksme pret dabu, spēja apbrīnot tās skaistumu.
Priekšdarbi: ilustrāciju pārbaude par rudeni, kokiem un
krūmi uz vietas, priekšmetu komplekti un priekšmetu attēli -
“Putni”, “Kukaiņi”, “Koki”, “Rudens”; D/i “1, 2, 3 – skrien uz koku!”;
D/i “Kurš putns aizlidoja?”; D/i “Pagaršo”; lasīšana un mācīšanās
dzejoļi par rudeni; uzdot mīklas par rudeni, dārzeņiem, augļiem, putniem,
dzīvnieki.
Tehniskais atbalsts: Rotaļlieta - ezis, vāvere, zaķis, lācis (vai
maska); liels grozs; rudens lapas sarkanas, dzeltenas, oranžas,
Zaļā krāsa; baļķa attēls; mākslīgie koki egle
un bērzs; saules modelis; P. I. Čaikovska "Oktobra" audio ieraksts; egle
zars, meža taka.
Nodarbības gaita:
Pedagogs: Puiši, klausieties ļoti interesantu mīklu un uzminiet, par ko tā ir
tas saka?
Tas sasilda visu pasauli un nepazīst nogurumu,
Smaida logā, Un visi viņu sauc... (saule)
(Rāda saules modeli.)
Pedagogs: Tieši tā, tā ir saule. Tas pamostas pirms visiem pārējiem,
nomazgājas no mākoņa un paceļas augstu debesīs, lai veiktu “labi
lietas". Un kādus “labos darbus” dara saule? (Bērnu atbildes.)
Saulei ir daudz "labu darbu": silda zemi, apgaismo to ar spilgtu gaismu, jā
un pamodiniet visus ar saviem maigajiem stariem. Bet dažreiz tā notiek
Saule reti iznāk debesīs un nedod mums savu siltumu. Un kā tev iet
Vai jūs domājat, kurā gada laikā tas notiek? Kāds ir gada laiks?
Bērni: rudens!
Pedagogs: Pareizi. Ja saule sāka parādīties retāk, ja
Ja silts mazāk, tas nozīmē, ka pie mums ir pienācis rudens. (Pievērš bērnu uzmanību
pie attēla logā.) Skatieties, saule maz silda, debesis ir pelēkas, tā nāk bieži
lietus, un koki ir nokrāsoti košās krāsās, it kā tās būtu kleitas
saģērbies.

Pedagogs: Spēlēsim SPĒLI “Rudens ir atnācis pie mums ciemos”:
Pie mums ciemos atnācis rudens - bērni staigā;
Viņa iepriecina bērnus - viņi sit plaukstas;
Viņa iekārtoja mūsu dārzu - viņi veic “viļņu” kustības ar rokām;
Uzdāvināja man lapu krišanu! - tupēt, pieskarties zemei ​​ar rokām.
D/i “Kādi ir laikapstākļi? »
Pedagogs: Bērni, cik daudzi no jums zina, kādi laikapstākļi ir rudenī? Ja tas iet
lietus, tad kādi laikapstākļi?
Bērni: Lietus. Neapstrādāts.
Pedagogs: Vai pūš vējš?
Bērni: Vējains.
Pedagogs: Un, ja ārā ir apmācies, vai drūms nozīmē, kāds ir laiks?
Bērni: Mākoņains. Drūms.
Pedagogs: Ārā ir saulains un skaidrs.
Bērni: Laiks ir skaidrs un saulains.
Spēle “Laiks” (bērni pēc skolotāja pavēles: “Lietus”,
Laikapstākļiem ir jāparāda “Vējš”, “Skaidrs”, “Mākoņains”.
Pedagogs:
roku kustības)
Tuvojas rudens
Rudens: Sveiki, bērni!
Bērni: Sveiks, rudens!
Rudens: Vai tu mani atpazīsti? Es esmu Rudens. Es aicinu jūs visus pastaigāties
rudens mežs.
Spēle "Mūsu pēdu gājiens"
Mēs ejam pa taku
Viens otrs vienā failā (viņi staigā kā čūska)
Stāviet uz pirkstgaliem
Viņi skrēja uz mežu (skrēja)
Mēs paceļam kājas augstāk,
Mēs neuzkāpjam uz izciļņiem.
Un atkal pa taku (viņi iet)
Mūsu kājas staigā.
Rudens: Tā mēs nonācām rudens mežā. Mežā ir daudz koku. man ir daudz
strādāt. Visus kokus un krūmus vajadzētu pārkrāsot rudens krāsās. Jā, tā ir problēma.
Atnāca mazais vējiņš un sajauca visas krāsas manā studijā, jā
sajaukts. Vai varat man palīdzēt to noskaidrot? Man vajag tikai dzeltenu, sarkanu un
apelsīns. SPĒLE “Atrodi pareizo krāsu” (atlasiet guašas burkas
vēlamā krāsa).
Rudens: Paldies, puiši. Tagad es varu izgatavot skaistus tērpus kokiem.

Un koki un krūmi nesīs savas dāvanas meža iemītniekiem: Ziemassvētku eglīte -
čiekuri, ozolzīles, kastaņi - kastaņi, savvaļas ābeles - viņu
āboli, pīlādži un vilkābele dos jums savas ogas. Pastāsti man, kuras
vai cilvēki satiekas mežā?
Bērni: ezis, vāvere, zaķis, lapsa, vilks, lācis, pele, alnis, mežacūka, āpsis,
burunduks, kurmis, gofers, kāmis, dzenis, sīlis, varene, vārna, pūce
bullfinks, zīle, rubeņi, mednis.
“Čiekuri un ozolzīles, kastaņi (vai sēnes)”
(Kaudzē ir čiekuri, kastaņi un zīles, kas sajauktas ar lapām. Tas ir nepieciešams
savāc čiekurus, zīles un kastaņus dažādos grozos. Un likt par
putni un dzīvnieki, čiekuri eglītei, ozolzīles ozolam, kastaņi celmam)
Rudens: Un mežā aug arī KĻAVA. Tās lapas ir skaistas un cirsts.
Rudens: tagad atrodiet zemē skaistās dzeltenās lapas, kas nokritušas
kļava Labi padarīts!
Labi darīts, bērni! Tagad iedomājieties, ka jūs neesat bērni, bet rudens lapas. es
Es būšu stumbrs, un tu būsi lapas. Nāciet man tuvāk, mēs visi esam lieliski kopā
skaists rudens koks. Pūta viegls vējiņš, čaukstēja lapas,
Viņi sāka smaidīt, viņiem bija jautri čaukstēšana viens ar otru. Un pēkšņi bija spēcīgs trieciens
bija vējiņš, lapas sāka plēst zarus un lidot prom. (Bērni atdarina
kustības mūzikai).
Spēle "LEAFERS":
Lapas, lapas, lapas lido,
Lapas, lapas, lapas čaukst,
Lapas, lapas ved apaļu deju,
Un vējš, un vējš viņiem dzied dziesmu.
Un tagad lapas ir lidojušas (skrien pa apli), griežas (griežas)
Tagad izmet visas lapas. Šī ir tik brīnišķīga zelta duša. Šis
lapu krišana Visi metīsim lapas un teiksim: “Lapas krīt!
Lapu krišana! Dzeltenās lapas lido." – Tik daudz lapu nokrita zemē!
Koki mums ir pateicīgi, ka apklājām viņu saknes. Zem tāda rudens
visu ziemu gulēs ar segu (lapas izklājam izcirtumā).
Pedagogs: Ak, kāds paslēpās zem egles un pat lapas
piesedz sevi? Kas tas ir? (ezis).
Sveiks, ezis! Ko tu šeit dari?
Rudens: Viņš no lapām būvē siltu ligzdu uz zemes un ļoti gulēs
ziema ilgs, līdz mežā atgriezīsies siltums. Palīdzēsim viņam. Savācam
viņam lapas ir šajā grozā!
(Bērni savāc lapas un ieliek grozā.)
Ezītis pateicas bērniem par palīdzību.
Rudens: Rudenī visi gatavojas ziemai – gan cilvēki, gan dzīvnieki, gan putni.
Vai zaķis drīz nomainīs savu pelēko kažoku pret ko? (Uz balta.)
Kā vāvere gatavojas ziemai? Ko viņa glabā ziemai?

Vāvere - Zem ozola ir daudz lapotnes, es tajā slēpju savus krājumus. Un arī
Ieliku dobumā.
Pedagogs: - Kāpēc jums ir vajadzīgi piederumi?
Vāvere - Tuvojas ziema - gada aukstākais laiks, mežā pārtikas būs maz. UZ
Ziemā labi jāsagatavojas, jāgatavo garšīgi krājumi.
Audzinātāja: - Ko tu glabā, vāverīt?
Vāvere – zīles, tās atradu zem ozola. Rieksti, čiekuri un sēnes.
Pedagogs:
Un lācis arī gatavojas ziemai. Viņš uzceļ sev midzeni, iekāpj tajā un
guļ līdz pavasarim. Un mēs neļausim viņam gulēt. Spēlēsim ar viņu.
Spēle brīvā dabā "Lācītis".
“Lāci, lāci, beidz gulēt!
Nāc ārā un spēlē ar mums!
Mūsu ir tik daudz, tu esi viens,
Mēs neļausim jums gulēt! "(Bērni bēg no vadītāja).
Lācis: Cik jūs visi esat smieklīgi! Es joprojām spēlētu ar tevi, bet tikai gulētu
ES ļoti gribu. Ardievu bērni!
Bērni: Ardievu, Mishka!
Pedagogs: Ak, kurš atnāca pie mums atvadīties?
Bērni: Rooks (pīle, bezdelīga, gulbis).
Pedagogs: Kāpēc viņš vēlas no mums atvadīties?
Bērni: tāpēc, ka viņš ziemošanai lido uz siltāku klimatu.
Pedagogs: Pareizi. Lidojiet prom, spārni, lidojiet prom. Gaidīsim jūs pavasarī!
Rudens: Bērni, jūs par mani zināt tik daudz. Paldies par to, par jūsu laipnību
jūsu, par palīdzību ezim vākt lapas un citus dzīvniekus ar piegādēm
savākt ziemu. Man arī tev ir cienasts. Tie ir augļi un dārzeņi.
Bērni: Paldies!
Rudens: Lūdzu! Uz redzēšanos! Uz tikšanos!
Pedagogs: Mūsu pastaiga pa rudens mežu ir beigusies. Tev
Vai jums patika, bērni? Tagad ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Nodarbību piezīmes otrajai junioru grupai “Rudens ir pienācis”

Pedagogs: Nutfullina E.R.

2012. gads

Mērķis: Nostiprināt bērnu priekšstatus par rudeni un tā zīmēm. Attīstīt sakarīgu runu, novērošanu, smalko un rupjo motoriku. Izprotiet mīklu nozīmi un atrodiet atbildi. Paplašiniet un aktivizējiet šīs tēmas vārdu krājumu. Nostipriniet savas zināšanas par koka daļām. Veicināt cieņpilnu, gādīgu attieksmi pret dabu un apkārtējo pasauli.

Aprīkojums: rotaļu zaķis, flaneļgrāfs, koka makets, koka daļas flaneļgrāfam, sižeta bildes par tēmu “Rudens”, izgrieztas bildes ar kokiem, aploksne ar mīklām.

Priekšdarbi:

Novērojumi dabā;

Dzejoļu lasīšana par rudeni;

Gleznu un ilustrāciju par rudeni apskate;

Mīklu minēšana.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, vakar es devos pastaigā pa parku, es viņu nepazinu. Kā parks ir mainījies? Kāpēc es viņu nepazinu? Kas notika ar lapām uz kokiem? (dzeltē un drūp).

Pedagogs: Puiši, tagad es jums nolasīšu dzejoli, un jūs sapratīsit, kuram gadalaikam tiks veltīta mūsu nodarbība.

Rudens pa taku,

Saslapināja kājas peļķēs.

Līst,

Un gaismas nav

Vasara kaut kur ir pazudusi.

Rudens staigā, rudens klīst,

Vējš nogāza kļavai lapas.

Zem tavām kājām ir jauns paklājs,

Dzelteni rozā kļava.

(V. Avdienko)

Pedagogs: Kāds tagad ir gada laiks?

Bērni: rudens.

Pedagogs: Tieši tā, rudens. Kāds noskaņojums rodas, runājot par rudeni? (Skumji).

Vai var teikt - rudens noskaņa? Un kā ar sauli rudenī? (Rudens). Kā ir ar peļķēm rudenī? (Rudens). Kā ar debesīm rudenī? (Mākoņi, koki, zāle, lietus, diena).

Spēle brīvā dabā “Zelta rudens”.

Rudens, zelta rudens! (bērni staigā pa apli, sadevušies rokās)

Nāc, rudens, ar ražu,

Ar ražu, ar prieku (viņi iet citu ceļu)

Ar lielu žēlastību:

Ar augstu linu (apstāties, pacelt rokas uz augšu, stāvēt uz pirkstiem, ieelpot)

Ar dziļām saknēm (tupus, apakšdelmiem, izelpot)

Ar bagātīgu maizi. (sadodoties rokās, viņi skrien pa apli).

Pedagogs: Pastāstīsim, kas notiek rudenī. Sāciet savu atbildi ar vārdu "rudens".

Rudenī saule nespīd tik spoži kā vasarā.

Rudenī lapas kļūst dzeltenas un nokrīt.

Rudenī bieži līst.

Rudenī putni aizlido.

Rudenī tiek novākta raža.

Rudenī mežā ir daudz sēņu.

Rudenī savvaļas dzīvnieki pārziemo.

Rudenī savvaļas dzīvnieki maina kažoku krāsu.

Pedagogs: Puiši, kāds klauvē pie mūsu durvīm. Paskaties - tas ir zaķis. Viņš mums atnesa paku. Atvērsim to un paskatīsimies, kas tajā ir? (Skolotājs izņem koka modeli.) Paskatieties, kokam ir stumbrs, zari, lapas un sakne, kas atrodas zemē. Izklāsim kopā koku uz flaneļgrāfa (bērni izklāj koku uz flaneļgrāfa).

Pedagogs: Puiši, es redzu, ka paciņā joprojām ir aploksne. Paskatīsimies, kas tajā ir? (Skolotājs izņem mīklu lapu.) Puiši, tās ir mīklas – mīklas par rudeni. Atrisināsim šīs mīklas:

Tukši lauki

Zeme kļūst mitra

Lietus līst.

Kad tas notiek?

(Rudens)

Pie mums ciemos ir atnācis rudens

Un viņa to atnesa sev līdzi.

Kas? Sakiet to nejauši!

Nu protams.

(lapu krišana)

Lauks, mežs un pļava ir slapji,

Pilsēta, māja un viss apkārt!

Viņš ir mākoņu un mākoņu vadītājs,

Tu to zini.

(lietus)

Aukstums viņus tik ļoti biedē

Viņi lido uz siltajām zemēm,

Viņi neprot dziedāt un izklaidēties

Kas pulcējās ganāmpulkos?

(putni)

Pēc augusta nāk,

Dejo ar krītošām lapām

Un viņš ir bagāts ar ražu,

Protams, mēs viņu pazīstam!

(septembris)

Mūsu karaliene, rudens,

Mēs jums kopā jautāsim:

Pastāstiet saviem bērniem savu noslēpumu,

Kas ir tavs otrais kalps?

(oktobris)

Kas mūs silti nelaiž iekšā,

Vai pirmais sniegs mūs biedē?

Kas mūs aicina uz aukstumu,

Jūs zināt? Protams, jā!

(novembris)

Saules nav, debesīs ir mākoņi,

Vējš ir kaitīgs un dzeloņains,

Tas pūš šādi, nav glābiņa!

Kas notika? Sniedziet atbildi!

(vēls rudens)

Saule mūs vairs nesilda

Sniegošais sniegs pūš auksti!

Vējš iepūta peļķē

Un viņš viņu pieķēdēja.

(ledus)

Lietus un slapjš, netīrumi un vējš,

Rudens, tu esi atbildīgs par visu!

Vīrietis salst, viņš salst,

Iznāca pirmais baltais.

(sniegs)

Fiziskās audzināšanas stunda “Lapas”.

Rudens lapas klusi griežas,

Lapas klusi krīt zem mūsu kājām.

Un tie šalko un čaukst zem kājām,

It kā viņiem atkal gribētos reibst galva.

N. Niščeva

(Bērni griežas, izstiepuši rokas uz sāniem.)

Viņi tupus.

Roku kustības pa kreisi un pa labi. (Viņi atkal griežas uz pirkstiem.)

Didaktiskā spēle "Salieciet koku".

Skolotājs katram bērnam iedod aploksni ar izgrieztu attēlu. Bērni izliek savu koku. Tad skolotājs jautā katram bērnam, kādu koku viņš ieguva.

Pedagogs: Puiši, jūs stāstījāt par rudens zīmēm, parādījāt, kā koks aug, atcerējāties koku nosaukumus, savācāt attēlus. Labi padarīts!

Nodarbības kopsavilkums:

Ko mēs šodien darījām?

Kas tev patika visvairāk?


Notiek ielāde...Notiek ielāde...