Lejupielādējiet atvērto nodarbību otrajai junioru grupai. Atklātā nodarbība otrajā junioru grupā “Ceļo ar Koloboku. Skolotāja individuāla aptauja

Bagaeva Natālija Borisovna
Izglītības iestāde: CHCHOU "Bērnudārzs Nr. 111 AS "Krievijas dzelzceļi"
Īss darba apraksts: Bērnu sakarīgas runas attīstība, iepazīšanās ar apkārtējo vidi.
attīstīt spēju iejusties pasakas tēlos; atcerieties pazīstamu pasaku - “Kolobok”, kas balstīta uz vizuāliem attēliem, attīstiet spēju dzirdēt un saprast jautājumus, kas tiek uzdoti par pasakas sižetu, un atbildēt uz tiem; bagātināt bērnu vārdu krājumu - atšķirt dzīvniekus pēc izskata, pareizi tos nosaukt; attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu un motorisko aktivitāti; roku smalkās motorikas; prasme risināt mīklas par savvaļas dzīvniekiem; intensificēt runu, kopt draudzīgas attiecības, interesi par pasakām, kopīgu radošo darbību; un vēlme palīdzēt draugam, kuram tā ir vajadzīga.

Publicēšanas datums: 2019-12-09 Bagaeva Natālija Borisovna CHCHOU "Bērnudārzs Nr. 111 AS "Krievijas dzelzceļi" Bērnu sakarīgas runas attīstība, iepazīšanās ar apkārtējo vidi. attīstīt spēju iejusties pasakas tēlos; atcerieties pazīstamu pasaku - “Kolobok”, kas balstīta uz vizuāliem attēliem, attīstiet spēju dzirdēt un saprast jautājumus, kas tiek uzdoti par pasakas sižetu, un atbildēt uz tiem; bagātināt bērnu vārdu krājumu - atšķirt dzīvniekus pēc izskata, pareizi tos nosaukt; attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu un motorisko aktivitāti; roku smalkās motorikas; prasme risināt mīklas par savvaļas dzīvniekiem; aktivizēt runu. veidot draudzīgas attiecības, interesi par pasakām un kopīgām radošām aktivitātēm; un vēlme palīdzēt draugam, kuram tā ir vajadzīga.

Atklātā nodarbība otrajā junioru grupā “Laimīgs ceļojums”

Atklātā nodarbība otrajā junioru grupā “Laimīgs ceļojums”

Mērķis: Sakarīgas runas attīstība bērniem, iepazīšanās ar vidi.

Uzdevumi:

Izglītojoši : attīstīt prasmi iejusties pasakas varoņos; atceries pazīstamu pasaku - « Kolobok » balstoties uz vizuāliem tēliem, attīstīt spēju dzirdēt un saprast jautājumus, kas uzdoti par pasakas sižetu, un uz tiem atbildēt; bagātināt bērnu vārdu krājumu - atšķirt dzīvniekus pēc izskata, pareizi tos nosaukt;

Attīstošs: attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu, motorisko aktivitāti; roku smalkās motorikas; prasme risināt mīklas par savvaļas dzīvniekiem; aktivizēt runu.

Izglītojoši: kopt draudzīgas attiecības, interesi par pasakām un kopīgām radošām aktivitātēm; un vēlme palīdzēt draugam, kuram tā ir vajadzīga.

Materiāls un aprīkojums :

Klēpjdators

Pildītas rotaļlietas: bulciņa, zaķis, vilks, lācis, lapsa

Māja

Ģeometriskās figūras (moduļi)trīsstūris, kvadrāts

Savvaļas dzīvnieku attēli,

Priekšdarbs :

Pasaku lasīšana « Kolobok » , "Ryaba vista", "rāceņi", "Zaķis un lapsa", "Teremok"

skatoties ilustrācijas pasakām, mācoties bērnu dzejoļus, pirkstu vingrošanu, fiziskus vingrinājumus.

Nodarbības gaita:

- Puiši, paskatieties, mums šodien ciemiņi.

Sasveicināsimies ar viņiem.

Bērni saka sveiki.

Audzinātāja: Labi padarīts!
(Bērni stāv aplī) .

Mēs sapulcējāmies aplī.

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs

Cieši turēsim rokas (pacelsim uz augšu)

Un pasmaidīsim viens otram

Audzinātāja: Puiši, vai jums patīk pasakas?

Bērni: Jā

Audzinātāja: Kādas pasakas tu zini?

Bērni: « Kolobok » , "rāceņi", "Maša un lācis" utt.

Audzinātāja: Labi padarīts. Un šodien es satiku pasaku varoni!

Audzinātāja: Un kas tas ir, jums ir jāuzmin.

Viņš pameta vectēvu

Un viņš pameta savu vecmāmiņu.

Viņam ir sārta puse.

Šis ir garšīgs... (piparkūku vīriņš)

Audzinātāja: Tieši tā, puiši. Un šeit ir bulciņa, kas aicina mūs visus jautrā ceļojumā.
Bērni stāv aplī un, skanot mūzikai, iet kopā ar koloboku aplī.

Audzinātāja: Maizīte ripo un ripo... un mēs visi esam aiz tā...
Tā nu mēs nokļuvām mežā.
Un mežā pūš vējš. Vispirms klusi (bērni un skolotājs izliekas par vēju) un tad skaļi ( bērni un skolotājs izliekas par vēju )

Pedagogs:
Paskaties, kādam lūr ārā garās ausis.

Viņam patīk ēst burkānus
Ausis izvirzās uz augšu,
Mūsu bailīgais džemperis

Bērni, kas tas ir…?

- bērnu atbildes (Zaķis)

Audzinātāja: Tieši tā, zaķīt.
Bērni: Sveiks, zaķīt!

Audzinātāja: Puiši, spēlēsimies visi kopā ar zaķi.

Fiziskās audzināšanas minūte

(ar muzikālu pavadījumu)

Mazais pelēkais zaķis sēž un groza ausis......

Pedagogs: Tā nu mēs spēlējām, un koloboks iesaka turpināt mūsu ceļojumu.
Bērni stāv aplī un, skanot mūzikai, iet kopā ar koloboku aplī.

Audzinātāja: Ak, puiši, es dzirdu kādu, kāds cits ir šeit...

Viņš izskatās mazliet kā lapsa
Viņš ilgi staigā pa mežu,
Dusmīgs — “klikšķina uz zobiem”
Viņš ir izsalcis pelēks… (vilks)

Audzinātāja: Ak, tiešām, vilks sēž un skatās uz mums visiem.

Audzinātāja: Vilkam bija problēma, viņš montēja mājas no figūrām, un stiprs vējš tās salauza, un viņš lūdz mums palīdzēt tās salikt no daudzkrāsainām figūrām.
Kādas formas ir vilkam??
bērnu atbildes (kvadrāts un trīsstūris)

Bērni montē mājas no ģeometriskām formām-moduļiem (dažādu krāsu kvadrāti un trīsstūri, sauciet par krāsām)

Pedagogs: Labi darīti puiši palīdzēja vilkam.

Audzinātāja: Paskaties, kura pēdas ir tik milzīgas (ķepas)

Neveikls, klubpēds
Viņš iesūc ķepu bedrē.
Kas tas ir, lūdzu, ātri atbildiet
Noteikti…. (lācis)

(izņemiet to no bedres)

Audzinātāja: Puiši, sakiet, lūdzu, vai lācis ir savvaļas dzīvnieks vai mājdzīvnieks?

Bērni: mežonīgs.
Audzinātāja: Pastāsti man, kādus savvaļas dzīvniekus vēl tu pazīsti?

Bērni: bērnu atbildes

Pedagogs: Bet lācim ir viņa draugu, meža dzīvnieku bildes. Parādiet attēlā redzamo dzīvnieku un nosauciet to.
(individuālais darbs 4-5 bērniem)

Audzinātāja: Labi darīts, tu parādīji visus dzīvniekus un nosauci tos pareizi.

Audzinātāja: Pasakā lapsa ēda bulciņu, un šī ir laipna, skaista, pūkaina lapsa
Viņai nav ķepu, bet mīkstas...(bērnu atbildes)...ķepas
Mazajai lapsai nav astes, bet gan pūkaina………..aste
Viņai nav ausis, bet mazas...ausis
un viņas vārds nav tikai lapsa, bet gan gailene.
Kāds ir viņas mīļais vārds?? (atbilde 2-3 bērni)

Audzinātāja: Nu lapsa bija priecīga, mēs viņu mīļi nosaucām.

Puiši, tur ir manu vecvecāku būda.
Viņi mūs gaidīja. (mēs visi kopā ejam uz māju)
Pedagogs: Un šeit tava bulciņa ir atgriezusies.

Un vecvecāki mums sagatavoja cienastu (parādi konfekšu grozu)

Audzinātāja: Tātad mēs esam pabeiguši savu jautro ceļojumu ar koloboku.

Tagad atcerēsimies:

Ar ko mēs šodien satikāmies? (zaķis, vilks, lācis, lapsa)
Kā jūs palīdzējāt vilkam? (salocīja mājas)
Un kā mēs spēlējāmies ar lāci (minēdami meža dzīvniekus)
Un kā mēs aprakstījām lapsu (mīlīgi sauca; ne ausis utt.)


Audzinātāja: Jūs visi šodien bijāt lieliski!!!
Tev un man būs vēl daudz ceļojumu ar citiem pasaku varoņiem!

Skatīt publikācijas sertifikātu


, . .

Mērķi:

  • noteikt uzvedības noteikumus pastaigas laikā.
  • veidot veselīga dzīvesveida ieradumu;
  • attīstīt drošas uzvedības prasmes;
  • turpināt attīstīt spēju pareizi veikt kustības atbilstoši tekstam un skaidri izrunāt vārdus;
  • attīstīt ritma izjūtu;
  • veidot pareizu elpošanu;
  • nostiprināt bērnu zināšanas par ēdamajām un neēdamajām sēnēm;
  • attīstīt smalko motoriku, izmantojot masāžas bumbiņas.
  • attīstīt novērošanu un uzmanību;
  • radīt grupā emocionāli pozitīvu noskaņu.

Aprīkojums: plakanie dekori pie sienas: mežs (bērzs, puķes, egles), mala ar vardēm, sēnēm (baravikas, gailenes, medus sēnes, mušmire), dekorācijas leļļu izrādei "Nerātnā cālis", cimdu lelle "vista", rotaļlieta "vista", rotaļlieta "pūķis", masāžas bumbas, "sēņu" gardumi groziņā.

KLASES PROGRESS

1. Sveiciens.

Puiši, paskatieties, mums šodien ir ciemiņi, viņi priecājas jūs redzēt, viņi jums smaida. Uzdāvināsim arī saviem viesiem savus smaidus un sveicināsim viņus.

2. Nodarbības mērķu paziņošana.

Puiši, šodien mēs dosimies pastaigā pa mežu. Atcerēsimies uzvedības noteikumus ejot.

Uzvedības noteikumi:

  • Mēs stāvam pa pāriem.
  • Mēs nespiežam.
  • Neatpaliksim.
  • Paskatīsimies uz savām kājām.
  • Mēs nekliedzam.
  • Mēs paklausām skolotājam.

- Labi, puiši, mēs varam doties ceļā.

Dodieties pastaigā burvju mežā
Es aicinu jūs iet.
Vairāk interesantu piedzīvojumu
Mēs, puiši, to nevaram atrast.
Stāviet viens otram blakus
Cieši turiet rokas.
Pa takām, pa takām,
Ejam pastaigāties pa mežu.
Brīnumi zaļajā mežā
Mēs noteikti to atradīsim!

Pastaigas pa pāriem mūzikas pavadībā.

Tiek atskaņots meža skaņu audio ieraksts.

- Mežā ir tik jauki - putni dzied, sienāži čivina, odi dūko, vardes kurkst! Ievilksim dziļu elpu iekšā un ārā, un vēlreiz ieelpā un ārā.

3. Meža izcirtums (vardes, kas veic vingrinājumus)

- Paskatieties, puiši, ko mēs satikām mežmalā? (Vardes)
-Ko vardes dara? (Uzlādē)
- Vai jūs veicat vingrinājumus no rītiem?
- Kāpēc jums ir jāveic vingrinājumi? (Būt stipram, veselam, neslimot utt.)
– Izpildīsim dažus vingrinājumus kopā ar vardēm!

DBE FROG

Mēs redzam, kā viņi lec gar meža malu Rokas uz jostas
Divas zaļas vardes. Puse tupus pa kreisi un pa labi
Lēc-lec, lec-lec,
Pārlēkt no papēža līdz kājām . Pakāpjoties no pirksta līdz papēžam.
Purvā ir divas draudzenes, Rokas uz jostas.
Divas zaļas vardes Puse tupus pa kreisi un pa labi.
No rīta mēs agri nomazgājāmies, Veiciet kustības saskaņā ar tekstu.
Mēs berzējām sevi ar dvieli.
Viņi sita ar kājām,
Rokas sita.
Noliecās pa labi
Viņi noliecās pa kreisi.
Tas ir veselības noslēpums, Staigāšana vietā.
Sveiki visiem fiziskās audzināšanas draugiem!

- Labi darīti puiši! Atvadīsimies no vardēm un dosimies tālāk.
Skolotāja aizved bērnus uz māju (pasakas "Nerātnā cālis" dekorācijas) un jautā, kas šeit var dzīvot. Skolotāja aicina bērnus apsēsties zālienā, lai atpūstos un noskatītos pasaku.

4. "Nerātnā vista" (drošība). Leļļu teātris.

Skolotāja, izmantojot rotaļlietas, rāda leļļu izrādi pēc E.Mihaļenko pasakas “Cālis”.

Reiz pasaulē bija maza dzeltena pūkaina vista. Viņš bija ļoti zinātkārs, viņam viss bija interesanti. Cālis sapņoja redzēt mežu, upi, lauku un daudz ko citu, par ko viņš dzirdēja no saviem vecākajiem.
Bet māte viņam vienmēr teica: “Esi uzmanīgs, neej no pagalma. Mežā dzīvo viltīga lapsa, kurai patīk ēst mazas vistas, un augstu aiz mākoņiem dzīvo ļauns pūķis, kas var tevi satvert ar asiem nagiem un aiznest prom.
Kādu dienu vista nevarēja pretoties un devās pastaigā. Viņš šķērsoja tiltu pāri strautai un nokļuva izcirtumā, kas bija nokaisīts ar zeltainām pienenēm. Šeit bija tik skaisti! Apkārt lidoja daudzkrāsaini tauriņi, rosījās bites un skaļi dziedāja putni.
Un pēkšņi vista virs sevis ieraudzīja milzīgu melnu ēnu. Bērns uzreiz uzminēja, ka tas ir briesmīgais pūķis. Nabaga vista sāka skriet cik ātri vien varēja, bet pūķis strauji tuvojās. Likās, ka nav glābiņa.
Un tad vista atcerējās zelta pienenes, kas auga izcirtumā. "Viņi ir tikpat dzelteni un pūkaini kā es. Un es viņu vidū nebūšu redzams," viņš nodomāja un ātri ielīda biezokņos. Ak, kā pukstēja viņa mazā sirsniņa! Kad vista atvilka elpu un saprata, ka briesmas ir pārgājušas, tā domāja: “Kāpēc es neklausīju mammu un devos pastaigā bez atļaujas? Ja zelta pienenes mani nebūtu izglābušas, es varētu būt miris. Tagad es vienmēr paklausīšu savai mātei.
Tikmēr ļaunais pūķis lidoja pāri izcirtumam un domāja: “Kur pazuda tā vista? Galu galā viņš nevarēja tālu skriet. Visapkārt ir tikai stulbas pienenes.”
Un zelta pienenes klusi grozīja galvas un domāja: “Mēs drīz kļūsim pūkains un aizlidosim Dievs zina, kur. Tomēr mēs nedzīvojām velti - mēs izglābām šīs jaukās vistas dzīvību.

– Vai jums, puiši, patika pasaka?
- Vai tu klausies māti?

Skolotājs rezumē:

  • Jūs nevarat staigāt viens bez atļaujas.
  • Mums jāpakļaujas saviem vecākajiem.
  • Jums jābūt uzmanīgam un uzmanīgam.

Spēle "Vistas un cāļi" mūzika Vlasova L.V.

Skolotājs - "vista" (skolotāja rokās ir cimdu lelle "vista") izrunā vārdus mūzikai:

Pagalmā ir corydalis,
Pagalmā ir pūkaina meitene
Nāk ar vistām. (2 rubļi)

Darbība: visi iet riņķos kā vilciens
Bērni ir mazliet vaļīgi,
Viņi izjoko un aizbēg,
Tagad viņš pie sevis sauc: (2 r)

Darbība: bērni-"vistas" izkliedējas dažādos virzienos
Tas izklausās pēc zaudējuma.
"Kur? Stop!
Kur? Kur? Atgriezies!
Neuzdrošinies aizbēgt!” (2p)

Darbība: bērni pieskrien pie "vistas".
"Kaut arī mūsu pasaule ir skaista,
Bet viņš ir ļoti bīstams.
Tajā var pazust,
Tāpēc esiet uzmanīgi!"

Darbība: Skolotājs, “vista”, krata ar pirkstu un apskauj savas “vistas”.

5. Ezīši (masāža, sēnes).
- Skatieties, puiši, vai kāds čaukst zem eglītes?

Zem koka atrodas “eži” (masāžas bumbiņas).

– Tie ir eži.

Bērni nāk pie Ziemassvētku eglītes un paņem ežu masāžas bumbiņas.
Masāža tiek veikta pēc Su Jok sistēmas.

“Reiz mežā, savā agu mājā, bija ezis (turi bumbiņu plaukstā). Ezītis paskatījās no savas bedres (atveriet plaukstas un parādiet bumbu) un ieraudzīja sauli. Ezītis pasmaidīja saulei (pasmaidi, izpleti vienu plaukstu) un nolēma pastaigāties pa mežu. Pa taisnu taku ripoja ezis (ripiniet bumbu ar taisnām kustībām pa plaukstu), ripoja un ripoja un skrēja uz skaistu, apaļu izcirtumu (salieciet plaukstas kopā apļa formā). Ezītis priecājās un sāka skriet un lēkt pa izcirtumu (turi bumbu starp plaukstām) Es sāku smaržot ziedus (pieskarieties bumbiņas muguriņām līdz pirksta galam un dziļi ieelpojiet). Pēkšņi saskrēja mākoņi (turi bumbu vienā dūrē, otrā, sarauc pieri), un lietus sāka pilēt: pil-pil-pil (sasitiet ar pirkstu galiem bumbiņas muguriņas). Zem lielas sēnes paslēpās ezis (izmantojiet kreisās rokas plaukstu, lai izveidotu cepuri un paslēptu zem tās bumbu) un patvērās no lietus, un kad lietus beidzās, izcirtumā auga dažādas sēnes: baravikas, baravikas, medus sēnes, gailenes un pat cūkas. (parādīt pirkstus). Ezītis gribēja iepriecināt mammu, salasīt sēnes un aizvest mājās, un to bija tik daudz: kā ezis tās nesīs? Jā, uz muguras. Ezītis rūpīgi nolika sēnes uz skujām (iedur katru pirksta galu ar bumbiņas smaili) un priecīgs skrēja mājās (ripiniet bumbu ar taisnām kustībām pa plaukstu)."

Bērni zem eglītes izlaiž "ežus".

– Šķiet, ka pēc lietus mūsu izcirtumā auga sēnes.

Spēle brīvā dabā "Vāc sēnes"("Sēnes" M.D. Bystrovas vārdi un mūzika)

Paņemsim kasti un dosimies uz mežu
Savāc garšīgas sēnes pusdienām.
Viens divi trīs četri pieci!
Mēs nevaram savākt visas sēnes.
Skaitīsim līdz pieciem
Un mēģināsim to atrast.

Bērni sēņo, klausoties mūziku. Pēc skolotāja signāla viņi meklē nosaukto sēni.

Pedagogs:

Viens divi trīs četri pieci, baravikas iesim skatīties.
gailenes mēs ejam skatīties.
Viens divi trīs četri pieci, medus sēnes mēs ejam skatīties.

- Puiši, kādu sēņu nevar salasīt? (Amanita). Kāpēc? (indīga sēne).

Pēc spēles skolotājs izņem paslēptu groziņu ar ceptām sēnēm, parāda to bērniem un pastāsta, cik sēņu viņi savākuši. Skolotājs aicina bērnus atgriezties mājās. Bērni mūzikas pavadībā atstāj zāli.

Literatūra:

  1. T. Borisova (Stāsti par vecmāmiņu Tatjanu, 2003)
  2. G. Kašapova Autores pasaka "Ezītis pastaigā"
  3. E. Mihaļenko pasaka "Cālis".
  4. Fiziskās audzināšanas minūtes un dinamiskas pauzes pirmsskolas izglītības iestādēs. Praktisks ceļvedis. Iris Press. Maskava 2007.

Programmas saturs. Veselīga dzīvesveida prasmju veidošana; prasmju nostiprināšana mazgāšanā, zināšanas par tualetes piederumiem un to mērķi; attīstīt novērošanas prasmes; audzināt bērnos kultūras un higiēnas prasmes, vēlmi vienmēr būt skaistam, tīram un kārtīgam.

Aprīkojums:ūdens krūze un baseins, virs kura jums vajadzēs ielej ūdeni, dvielis, ķemme, spogulis, telegrammas forma; mīkstās rotaļlietas: suns, pīlēns, kaķēns, cūka.

Priekšdarbs: lasot K darbu. Čukovskis "Moidodyr"; bērnu dzejoļu apgūšana par kultūras un higiēnas prasmju veidošanos; sarunas par veselīgu dzīvesveidu.

Nodarbības gaita:

Bērni ienāk grupā un sveic viesus. Veido apli. Spēle brīvā dabā ar runas pavadījumu “Mēs vairs negribam gulēt”

Skolotājs atrodas apļa centrā. Viņš parāda kustības, nolasa dzejoļa tekstu, un bērni atkārto kustības pēc skolotāja.

Mēs pamodāmies agri no rīta

viņi staigā vietā.

Viņi enerģiski un trokšņaini stiepās.

pacelties uz pirkstiem, izplet rokas uz sāniem uz augšu.

Lai miegs pazustu, žāvājies

Viņi nedaudz pamāja ar galvām.

veiciet slīpumus pa kreisi un pa labi. pārvietot rokas uz pleciem.

Mūs pamodināja skrienot vietā.

darbojas vietā.

Viņi kopā skrēja uz vannu.

izpildiet "pavasara" vingrinājumu. rokas uz jostas.

Viņi mazgājās un šļakstījās. Viņi mēģināja iztīrīt zobus.

veiciet apļveida kustības ar plaukstām pie sejas.

Viņi kārtīgi izķemmēja matus.

glāstiet galvu ar plaukstām no vainaga līdz tempļiem.

Visi glīti saģērbās.

veiciet kustības ar rokām 2 reizes6 no krūtīm uz leju, nolaidiet rokas uz gurniem, pirkstus saspiežot dūrēs.

Mēs vairs negribam gulēt

Mums būs jautri spēlēties.

izpildiet "pavasara" vingrinājumu, sasitiet plaukstas.

Labi darīti puiši. Tagad sēdiet mierīgi uz krēsliem. (Bērni apsēžas)

atkal iznāca saule.

Viens divi trīs četri pieci,

Olja izgāja pastaigāties.

(iznāk netīra meitene, mati noplūkti, netīri. Viņai rokās bumba, viņa lasa dzejoli “Mana jautrā, zvanošā bumba...”)

IN:Tā ir Olja, tā ir Olja. Vai aizmirsāt nomazgāt seju?

Olya: Nu ko?

IN:Dzīvnieki izgāja dārzā un sāka kopā dejot. Viņi ieskauj Oliju, vai viņi viņu neatpazina? (Skolotājs pa vienam paņem rokās mīkstās rotaļlietas un runā viņu vārdā)

Suns saka Oljai: "Au, vau, vau. Tev jāiet nomazgāties, vau, vau, vau."

Olya:-Nu, lūk, vēl viens!

IN: Un pīle teica Olijai: "Krāt, čukst, čukst. To redzēt ir vienkārši rāpojoši, čukst, čukst, čukst."

Olya:- Nu, padomā tikai!

IN: Kaķis Oljai ieteica: "Ņau, ņau, ņau. Ļaujiet man tevi mazliet laizīt, ņau, ņau, ņau."

Olya:Šeit ir vēl viens!

IN: Tikai cūka aizraujas no smiekliem (apskauj Olju aiz pleciem, ņurd). Kā man patīk šī Olya! Viņa ir skaista, tāpat kā es.

Olya:Šeit ir vēl viens! (izliekas, ka bēg).

IN: Viņi man lika tik ļoti smieties, ka gandrīz nomazgāja Oliju.

Puiši, vai jūs arī ejat pastaigās netīri? (bērnu atbildes).

Pirms došanās ārā, jāpaskatās uz sevi spogulī, vai viss ir kārtībā.

Skolotājs vēršas pie Olas: "Paskaties uz sevi spogulī, jūs droši vien nezināt, kā nomazgāt seju?"

Oya : Es nezinu, kā.

IN: - Puiši, vai mums vajadzētu iemācīt Olijai mazgāties? (bērnu atbildes).

Un kas ir nepieciešams, lai iemācītu Olai mazgāties, lūdzu, pastāstiet viņai. (bērnu atbildes: ūdens, ziepes, dvielis).

IZŅEMTA KRŪNA AR ŪDENI, BASH, ZIEPES, DVIELIS.

Iedomāsimies, ka mums ir īsta izlietne ar izlietni.

Bet ko mēs darām, pirms atveram ūdens krānu (jāatrot piedurknes, lai nesaslapinātu kreklu vai kleitu).

Pareizi, vajag uzrotīt piedurknes. Anton, parādi Oljai, kā uzrotīt piedurknes. Un tu, Olya, izskaties un dari kā Antons.

Bērnu atskaņas lasīšana:

Rokas jāmazgā ar ziepēm,

Piedurknes nedrīkst būt mitras.

Kurš neatrot piedurkni,

viņš nedabūs ūdeni.

Atrotījām piedurknes, tagad parādīsim Oljam, kā mazgāt rokas, viena plauksta mazgā otru.

Andželīna, lūdzu, parādi Oljai, kā tu mazgā rokas.

Skolotājs noliec ūdens kannu virs izlietnes un palīdz Oljai nomazgāties.

Vispirms saslapinām rokas ar ūdeni, tad ieziepējam ar ziepēm, berzējam vienu plaukstu pret otru.Un pēc tam nomazgājam ar ūdeni.

Bērnu atskaņas lasīšana:

Ūdens, ūdens, nomazgā manu seju,

lai vaigi kļūst sarkani un acis mirdz.

Lai mute smejas, lai zobs kož.

Tagad esam nomazgājušies, nomazgājuši ziepes no rokām, kas jādara? (Pakratiet rokas virs izlietnes un nosusiniet ar dvieli).

Andrej, parādi Oljai, kā nokratīt rokas.

Tagad mums Olya ir tīra, atliek tikai iztīrīt matus. (mēs palīdzam Olijai ķemmēt matus).

NEDZ OLJU PIE SPOGUĻA:

Tagad tu, Olya, esi tīra un skaista.

Olya: Paldies, puiši. Es sapratu, cik svarīgi ir uzturēt sevi tīru - tas ir noderīgi un skaisti.

IN: Mēs priecājamies, ka jūs to sapratāt. Galu galā, ja cilvēks vienmēr staigā tīri, tad viņš palīdz viņa veselībai.

Vai jūs, puiši, atceraties, kā pareizi nomazgāt seju?

Atkārtosim vēlreiz.

BĒRNI STĀV PIE KRĒSLIEM, TIEK VEIKTA DINAMISKĀ PAUZE:

Tek dzidrs ūdens,

Mēs zinām, kā sevi mazgāt.

Mēs ņemam zobu pulveri,

Stingri notīriet zobus.

Nomazgā ausis, nomazgā kaklu,

mēs redzam labas lietas.

Lūk, cik mēs esam tīri un skaisti.

Ak, puiši, es aizmirsu jums pateikt, kad es atnācu no rīta un jūs vēl nebijāt, viņi man atnesa telegrammu. Un galvenais tīrības priekšnieks Moidodirs to nosūtīja.

NOLASA PUIŠIEM FRĀZĒS. BĒRNIEM JĀATKLĀT KĻŪDA UN JĀLABO TELEGRAMMAS TEKSTS.

"Nomazgājiet rokas ar dvieli"

"Es noslauku sevi ar ķemmi"

"Jūs izmantojat zobu suku, lai ieziepētu ķermeni"

"Viņi ķemmē matus ar ziepēm."

Ak, puiši, es kaut ko nesapratu, šķiet, Moidodiram viss ir sajaukts. Mēģināsim to izdomāt kopā:

Ar dvieli (ko viņi dara?)...

Ķemme............

Zobu birste ...................

Ziepes............

Šī ir smieklīgā telegramma, ko Moidodirs mums atsūtīja.

Un viņš arī sniedz jums padomu:

"Nomazgājiet seju no rīta, pēc miega. Nomazgājiet rokas, seju un kaklu."

"Katru dienu pirms gulētiešanas nomazgājiet rokas un kājas."

"Nomazgājiet rokas pēc spēles, pastaigas, tualetes lietošanas."

Vai sekosi Moidodira padomam?...Labi

Man jānomazgā seja

rītos un vakaros,

un netīrīti skursteņslauķi

kauns un kauns, kauns un kauns!

Skolotāja pateicas bērniem un aiziet.

Atklātās nodarbības kopsavilkums otrajā junioru grupā par FEMP

"Jaunie Kolobokas piedzīvojumi"

Mērķis: sistematizēt iepriekš pētīto materiālu par FEMP.

Uzdevumi:

  • Piecu robežās nostiprināt skaitīšanas prasmes;
  • Nostipriniet spēju nosaukt skaitļus secībā, norādot uz objektiem:
  • Turpināt mācīties uzminēt mīklas, pamatojoties uz vizuāli uztvertu informāciju, izprast mīklas pamatā esošos poētiskos salīdzinājumus;
  • Turpiniet mācīties salīdzināt pazīstamus objektus pēc izmēra, izmantojot vārdus, lai norādītu atbilstošos parametrus (Liels, mazāks, mazs):
  • Atšķiriet un nosauciet telpiskos virzienus no sevis (pa kreisi, pa labi, vidū):
  • Stiprināt spēju atšķirt un nosaukt dienas daļas: rīts, pēcpusdiena, vakars, nakts.

Nodarbības gaita

Audzinātāja : Puiši, paskatieties apkārt. Redziet, šodien mums ir ciemiņi. Viņi ļoti vēlas redzēt, ko jūs un es esam iemācījušies gada laikā.

Sasveicināsimies.

Sveiki, palmas. Aplaudēt - aplaudēt - aplaudēt.

Sveikas kājas. Augšā - augšā - augšā.

Sveiki, viesi. Sveiki!

Pedagogs: Un tagad visi skaisti apsēdās, kājas sadraudzējās, muguras taisnas.

Puiši, šodien pie mums ierodas brīnišķīgs viesis. Un kurš tas būs, jums pašiem jāuzmin.

Galvenā daļa. (Noslēpums)

Pedagogs:

Bērniem ļoti patīk šī pasaka!

Viņš dzīvo pasakā.

Viņš nav ezis vai kaķis,

Tas ir no vecmāmiņas no loga

Uzlēca taisni uz taciņas

Ripo, skrēja,

Dabūja lapsai uz mēles!

Kas tas ir?

Bērni: Kolobok

Es redzu, ka jūs lasāt pasaku,

Un visi atpazina varoni.

(klauvēt pie durvīm)

Pedagogs: Kurš tur klauvē? Atvērsim un paskatīsimies?

Bērni: Jā

Pedagogs: Un tagad pats Koloboks

Viņš varēja atbraukt pie mums ciemos.

Sasveicināsimies ar koloboku.

Skolotāja, atverot durvis, Koloboka vietā atrod vēstuli no Kolobok, grozu ar uzdevumiem un kārumu maisiņu.

Skolotājs lasa vēstuli.

Dārgie puiši, es šodien steidzos nokļūt uz jūsu nodarbību. Bet es apmaldījos. Viltīgā lapsa, zaķis, vilks un lācis nevēlas ļaut man atgriezties pie vecvecākiem. Viņi draud, ka mani apēdīs. Bet, ja jūs, puiši, izpildīsit visus uzdevumus, ko viņi jums ir sagatavojuši, tad dzīvnieki ļaus man, Kolobok, doties mājās. Puiši, palīdziet, lūdzu. Un, ja izdosies, vecvecāki tevi pacienās ar kaut ko garšīgu. Palīdziet, zēni un meitenes! Kolobok.

Audzinātāja : Nu, puiši, palīdzēsim Kolobokam? Un tajā pašā laikā mēs parādīsim saviem viesiem, ko mēs varam darīt.

Skolotājs aicina bērnus atcerēties pasaku un atbildēt uz jautājumu, kuru Koloboks savā ceļā satika pirmo?

Viņam patīk košļāt burkānus

Viņš ēd kāpostus ļoti gudri,

Viņš lēkā šur tur,

Caur laukiem un mežiem

Pelēka, balta un slīpa,

Kurš, saki man, viņš ir?

Bērni: Zaķis.

Pedagogs: Puiši, bulciņa viņa vēstulē dod mums mājienu. Uzdevumi no dzīvniekiem ir grozā. Un, lai mēs ar jums izpildītu uzdevumus pareizā secībā un neko nesajauktu, bulciņa raksta, ka kartīte ar uzdevumiem ir no zilās garausu.

Lūdz bērnam atrast zilo kartiņu. Uz kartes ir zaķis un burkāni. Uz molberta piekārts ilustratīvs materiāls.

1.uzdevums “Vai zaķiem pietiks burkānu”

Pedagogs: Puiši, kā jūs domājat, ko mēs tagad darīsim? (ja bērniem ir grūti, skolotāja saka, ka tagad skaitīs zaķus un burkānus, noskaidrojot, vai burkānu pietiks visiem).

Jautājumi:

  • Cik zaķu ir attēlā? (četri)
  • Cik daudz burkānu? (pieci)
  • Uzzīmējiet ceļus no zaķiem līdz burkāniem.
  • Vai zaķiem pietiks burkānu? (Jā)
  • Kāpēc? (Zaķu ir mazāk nekā burkānu un vairāk burkānu nekā zaķu).

Fiziskās audzināšanas stunda “Viens, divi, trīs, četri, pieci”

Mēs stumjam kājas

Viens divi trīs četri pieci

- Mēs sitam plaukstas,

Viens divi trīs četri pieci-

Darīsim to vēlreiz.

Pedagogs: Puiši, turpināsim palīdzēt Kolobokam. Ar ko mūsu varonis satikās pēc zaķa? (vilks).

Viņš draudzējas tikai ar lapsu,

Šis zvērs ir dusmīgs, dusmīgs.

Viņš klikšķ un klikšķ zobus,

Ļoti baisi pelēks...(Vilks)

Vilka uzdevums ir uz dzeltenās kartītes. Maša, ņem viņu. Kas uz tā rakstīts? (Vāzes un ziedi).

2. uzdevums "Pievienojiet pareizi."Vilka un vilka mājā ir vāzes. Paskaties un saki, vai vāzes ir vienādas vai atšķirīgas? (vienāda krāsa, bet atšķirīgs izmērs).

Parādiet lielāko vāzi, mazāku un mazu. Kur atrodas mazākā vāze? (starp lielāko un mazāko). Vilks ļoti mīl savu māti vilku un pastāvīgi dāvina tai ziedus. Pastāsti man, vai vilks savāca vienus un tos pašus ziedus vai dažādus? (tāda pati krāsa, bet atšķirīgs izmērs).

Skolotāja aicina bērnus savienot ziedus ar vāzēm ar līniju atbilstoši to izmēram - liels zieds ar lielu vāzi, mazāks zieds ar mazāku vāzi nekā liela un mazs zieds ar mazāko vāzi.

Vizuālā vingrošana

Paskatieties uz puišiem (bērni skatās viens uz otru),

Tagad uz debesīm - tur lido putni (paskaties uz augšu),

Lejā pa zāli rāpo vabole (skaties uz leju),

Un kreisajā pusē aug koks (skaties pa kreisi),

Pa labi - koši ziedi (skatieties pa labi),

Aizverot acis, pasmaržojiet to (aizveriet acis, ievelciet elpu). Pedagogs: Esam pabeiguši otro uzdevumu. Turpināsim tālāk. Vai atceries, kuru maizīte satika nākamo?

Zvērs ir pinkains, ar šaurām kājām,

Viņš iesūc ķepu bedrē.

(Lācis)

Uzdevumi no lāča, bulciņa raksta mums, uz sarkanās kartītes. Kas uz tā rakstīts? (ģeometriskās figūras). Tas nozīmē, ka tagad mēs par tiem runāsim.

Jautājums no lāča: kādas ģeometriskās formas jūs zināt? Nosauciet figūru, kuru es jums parādīšu. (bērnu aptauja).

2.uzdevums "Kādai ģeometriskai figūrai līdzinās objekti?"

Jautājumi:

  • Nosauciet attēlā redzamos objektus.
  • Kādi objekti ir līdzīgi trīsstūrim, kvadrātam, taisnstūrim, aplim?

Pirkstu vingrošana "Viens, divi, trīs, četri, pieci"

Audzinātāja : Puiši, mūsu grozā ir palikusi pēdējā zaļā karte. Un tas ir no lapsas. Tātad, kādu uzdevumu sarkanmatainais krāpnieks lūdz mums veikt?

4. uzdevums “Kad tas notiek?

Skolotājs aicina bērnus uzminēt mīklas par dienas daļām. Uz molberta ir četru māju attēli. (rīta pēcpusdiena Vakara nakts). Pēc mīklas uzminēšanas bērns atrod piemērotu attēlu un “pārvieto” to vajadzīgajā mājā.

Saule pamodās debesīs,

Viņš paskatījās uz mums pa logu.

Gailis gudri raud,

Paziņojums: “Tas ir...” (rīts)

Saule debesīs

Spoži spīd

Mēs ejam pastaigāties,

Priecīgi dziedam dziesmas!

(diena)

Saule staro

Ciems aiz mājām

Mēs atnācām no pastaigas

Ir pienācis laiks vakariņām.

(Vakars)

Ārā ir tumšs,

Mēness skatās pa mūsu logu.

Dēls un meita guļ gultiņās -

Tātad ir pienācis... (Nakts)

Audzinātāja : Nu, puiši, grozs ar uzdevumiem ir tukšs. Mums viss izdevās. Labi padarīts! Es ceru, ka mēs palīdzējām Kolobokam. Ja atceraties, Koloboks rakstīja, ka, ja Koloboks atgriezīsies pie vecvecākiem, jūs gaidīs garšīgs cienasts. Paskatīsimies, varbūt kaut kas mūs sagaida aiz durvīm?

Skolotāja atver durvis, aiz durvīm kārumu maiss.

Pedagogs: Urā! Puiši, tas nozīmē, ka jums un man viss izdevās. Tagad mēs kopā teiksim: "Es esmu lielisks!" un ārstēsimies paši.


Kognitīvā un emocionālā attīstība. Noskaidrot bērnu zināšanas par prieka, dusmu, baiļu emocijām.

Iemācieties tos atpazīt un nodot tos, izmantojot žestus un sejas izteiksmes. Sniedziet ieskatu par to, kā un kad šīs emocijas izpaužas. Attīstīt iztēli.

Runas attīstība. Mācīt izprast vārda “varavīksne” leksisko nozīmi, runāt poētiskus tekstus, kas pauž emocionālu noskaņu, kustību izteiksmīgumu u.c.

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība. Nodod attēlotā tēla (lācis, lapsa) raksturu, izmantojot žestus.

Radošā attīstība. Teātra aktivitātēs spēt izspēlēt sižetu atbilstoši pasakas saturam, nodot varoņa raksturu atkarībā no situācijas un sava redzējuma. Zīmējums caur sejas izteiksmi pauž emocionālu noskaņu.

Sociālā un morālā attīstība. Dodiet priekšstatu, ka ārējās pazīmes un vārdi ne vienmēr atbilst noteikta cilvēka nodomiem un esiet piesardzīgs, saskaroties ar svešiniekiem.

Fiziskā attīstība. Mudiniet bērnus aktīvi izteikt savas domas dažādos vingrinājumos un skicēs. Attīstiet smalko motoriku, zīmējot ar pirkstiem.

Materiāls: ekrāns, atbilstoši bērnu augumam; lelles uz karotēm; rotaļu lācis; dzīvnieku seju kontūru attēli (vilks, lapsa, vāvere, zaķis, gailis), guašas krāsas, mitras salvetes.

Nodarbību gaita bērnudārza 2.jaunākajā grupā

Audzinātāja. - Bērni, paskaties ārā pa logu, kas tas uz mums skatās? (Saule)

- Bērni, kā ar sauli? (silta, sirsnīga, maiga, dzeltena, žilbinoša, spilgta, spīdīga, patīkama, karsta...)

-Vai mēs priecājamies par sauli?

– Un kad vēl priecājamies, kam vai par ko priecājamies?

(dāvanas, ziedi, labi draugi, silts vējš, mamma, tētis u.c. dažādi patīkami pārsteigumi, brīnumi)

- Tagad es jums nolasīšu dzejoli par dažādiem brīnumiem, kas saucas “Prieks” (pēc K. Čukovska vārdiem)

(lasot dzejoli, skolotājs liek ilustrācijas uz flaneļgrāfa)

Prieks, prieks, prieks

Baltie bērzi.

Un par viņiem ar prieku

Bizes aug.

Prieks, prieks, prieks

Tumšās apses.

Un par viņiem ar prieku

Apelsīni aug.

tas nav lietus, kas nāk no mākoņa

Un ne krusa

Tātad tas nokrita no mākoņa

Vīnogas.

Tāpēc ātri nāc man līdzi

Uz zaļām pļavām,

Pāri upei ir varavīksne

Savienoja bankas.

Mēs uzkāpsim varavīksnē

Un spēlēsimies mākoņos.

Dosimies lejup pa varavīksni

Esam uz slēpēm un ragaviņām!

- Kāpēc bērni ir laimīgi? (viņiem ir jautri, jo apkārt notiek brīnumi un viņi brauc pa varavīksni)

— Kā jūs domājat, vai vārds “varavīksne” ir smieklīgs vai skumjš?

- Bērni, varavīksne debesīs ir krāsaina, skaista, kad mēs to ieraugām, mēs priecājamies, mums ir jautri. Acīmredzot tāpēc to sauc par VARVĪKSNI, jo tā dara laimīgus un laimīgus visus.

- Ak, kas tas te sēž un rūc? (lācis)

Vingrinājums emociju attīstīšanai

Lācis kļuva tik dusmīgs (dusmīgs skatiens)

Sāka skaļi rēkt: (sarauktas uzacis)

— Mana gulta ir salauzta (apakšlūpa izvirzīta uz āru)

Un mana grāmata bija saplēsta (krata galvu)

Ko man darīt? (krata rokas)

- Neraudi, nedusmojies, lāci, (“mēs glāstām” lāci)

Salīmēsim kopā jūsu grāmatu (sejas muskuļi ir atslābināti)

Mēs salabosim jūsu gultu. (laipns skatiens, maigs smaids)

Nelec pa gultu,

Mierīgi pārlapojiet grāmatu.

- Tagad uzmini, Lāci, kas nāk pie mums?

Psiholoģiskais pētījums par kustību izteiksmīgumu

Lapsa gāja pa taku,

Un viņa nesa sēnes grozā:

5 medus sēnes, 5 gailenes,

Lapsām, māsām. Huh!

(lēna gaita, ķermenis noliekts pa labi - uz “smago” grozu, labā roka “saspiež” grozu. Pēdējiem vārdiem “noliec” grozu uz grīdas, noslauki pieri ar aizmuguri plauksta).

— Bērni, kādās pasakās Lapsa parādās? (“Kolobok”, “Teremok”, “Kaza-Dereza”, “Salmu bullis”, “Kaķis un gailis” u.c.)

Audzinātāja. – Bērni, vai jums patīk spēlēt teātrī?

- Skatīsimies pasaku ar Gaileņu piedalīšanos.

Teātra izrāde ar bērniem(leļļu mākslinieki ir bērni)

Prezentētājs (skolotājs): Publika pulcējas, pasaka sākas. Klausieties un skatieties pasaku "Par gailīti, vistu un viltīgo lapsu"

Raidījuma vadītājs: Reiz dzīvoja Gailis un Cālis. Viņiem apnika sēdēt mājās, un viņi devās ceļot pa pasauli.

Šeit viņi staigā pa zaļu birzi, apkārt vējam krūmi trīc, un uz krūmiem ir svaigas zaļas lapas, un starp tām ir ogas

Tātad Cālis saka:

Bērns-Cālis: - Gaili, nolauz manu zariņu,

Kur lapas biezākās, kur vairāk ogu!

Prezentētājs: Tikai Gailis gribēja to salauzt, un no krūma apakšas Zaķis no viņa mājas:

Bērns-Zaķis: - Kas te staigā pa manu birzi, kas lauž manus krūmus?

Raidījuma vadītājs: Gailis nobijās:

Bērns-Cālis: -Gaili, nolauz man zariņu, kur lapas resnākas, kur vairāk riekstu!

Prezentētājs: Tikai Gailis gribēja to salauzt, un no zem krūma Vāvere no viņa mājas:

Vāveres bērns: - Kas te staigā pa manu birzi, kas lauž manus krūmus?

Raidījuma vadītājs: Gailis nobijās:

Bērns-Cālis: - Gaili, nolauz man zariņu, kur lapas resnākas, kur vairāk ābolu!

Raidījuma vadītājs: Gailis saņēma drosmi, sāka salūzt, un šeit ir Lapsa no viņas mājas:

Lapsa bērns: - Nāciet, mīļie, pie manis ciemos. Lūk, atpūties manā būdā - man tev ir dāvanas!

Raidījuma vadītājs: Gailis un vista bija ļoti priecīgi:

Cālis un Gailis (kopā): - Ak, cik labi un jauki dzīvnieki šeit ir!

Saimnieks: Un viltīgā lapsa pie sevis domā: "Šīs man būs labas pusdienas!"

Un viņa ātri aizskrēja pie kaimiņa Vilka, lai uzaicinātu viņu vakariņās.

Un Gailis un Vistas labi paēda, atpūtās un bija tik laimīgi, ka Gailis pat sāka dziedāt.

Tieši šeit Zaķis skrēja gar māju. Un Zaķis patiesībā bija ļoti labs un teica:

Bērns-Bunny: - Bēdziet ātrāk no šīs mājas, Lapsa grib jūs visus apēst!

Saimnieks: Bet Gailis un Cālis viņam netic.

Cālis un Gailis (kopā): - Šeit ir tik labi dzīvnieki!

Saimnieks: Tad Vāvere viņus ieraudzīja pa logu:

Vāveres bērns: - Bēdziet ātrāk no šīs mājas, Lapsa grib jūs visus apēst!

Prezentētājs: Šeit Gailis ieskatījās pagalmā, un pagalmā bija vistas spalvas.

Bērns-Cockerel: - Ak, ak, mums tiešām ātri jāskrien!

Prezentētājs: Un Lapsa jau ieiet mājā, un Vilks, biedējošs un plēsīgs, seko viņai un priecājas, ka viņi ēdīs vakariņas.

Tiklīdz viņi nostājās uz sliekšņa, Vista un gailis ielēca logā. Un steidzies mājās! Bet viņiem tik tikko izdevās!

Un Vilks un Lapsa skrēja un skrēja - un neatrada pēdas zem krūmiem. Un mēs palikām bez pusdienām!

Diskusija.

Audzinātāja. — Vai jums patika pasaka?

— Kuru Gailis un Vistas satika pirmo? (Zaķis)

- Kurš ir pēdējais? (lapsai)

- Nosauciet visus varoņus, kas piedalījās lugā.

– Kurš no viņiem, tavuprāt, bija labs?

- Kurš bija viltīgs un plēsīgs/ļauns?

– Kādi bija Gailis un Vista? (kautrīgs)

- Parādiet man, cik baidījās Gailis un Vista?

Vizuālas aktivitātes bērniem

Audzinātāja. - Zīmēsim dažādas sejas: labās, ļaunās un bailīgās, kurš ko grib. (bērni stāv pie galdiem)

Pirkstu vingrošana.

— Veiksim vingrojumus pirkstiem: (kustību imitācija pēc teksta)

Gailis un vista gāja

Viņi nesa sauju graudu,

Knābis savāca graudus,

Tad viņi nedaudz knābāja.

Pārējos aizveda uz dzirnavām,

Pēc tam tika cepti pīrāgi.

Visi bērni tika pacienāti

Putni knābāja drupatas.

Pirkstu krāsošana: (bērniem tiek piešķirtas dzīvnieku seju kontūras, un viņiem ir jāattēlo viņu varoņi - jautri, dusmīgi, nobijušies)

Apakšējā līnija. Atspulgs.

— Kā sauca izrādi, kuru mēs redzējām?

— Vai ir iespējams ieiet svešās mājās?

- Paldies, bērni, jūs šodien smagi strādājāt.

Notiek ielāde...Notiek ielāde...