Відкритий урок у другій молодшій групі. Відкрите заняття з фгосу у другій молодшій групі «фокуси з скриньки. Основна мета та завдання занять з математики

2. Вступна частина.
Розмова про дружбу (у колі)
Мета: актуалізувати знання дітей про значущість дружби, розвивати діалогічну мову, уміння підбирати слова визначення, слова-дієслова, активізувати словниковий запас.
З: Діти, ми з вами так багато останнім часом говоримо про дружбу, скажіть, з чого починається дружба? (з посмішки, з доброго слова, із спільної гри, із прояву турботи, допомоги)
П: Кого ми називаємо другом? (людини, яка допомагає, шкодує, захищає, ділиться іграшками, може виручити, навчити тому, що сама вміє, поступиться другові)
В: якщо хочеш, щоб у тебе були добрі друзі, ти сам яким маєш бути? (добрим другом, добрим, нежадібним, вихованим, доброзичливим)

Вправа «Мені сумно, мені радісно»
Ціль: розвиток емоційної сфери дітей.
П: А як ви почуваєтеся, коли поруч немає друзів? (Самотньо, сумно, сумно) Зобразіть тугу. (показ піктограми) А коли друзі, що ви відчуваєте? Покажіть радість. (Показ піктограми)
З: «Здорово, коли у світі є друзі!» Здорово, коли всі раді.
П: у нас діти у групі вміють дружити? (вміють)
Звичайно, я думаю, що всі діти у нашій групі дружать.

3. Основна частина.
Читання вірша про дружбу Ю. Ентіна.
Мета: формувати вміння уважно слухати товариша, вловлювати головну думку, відповідати питання, спонукати на дружні взаємини
П: Зараз Ярослав розповість нам вірш про дружбу, а ви уважно послухайте і скажіть, яка порада друзям звучить у цьому вірші?
Ярослав читає вірш Ю. Ентіна.
Дружить із сонцем вітерець,
А роса – з травою.
Дружить з метеликом квітка,
Дружимо ми з тобою.
Все з друзями навпіл
Розділити ми раді!
Тільки сваритися друзям
Ніколи не треба!

П: Яку пораду ви почули? Що потрібно і не потрібно робити друзям? (Потрібно ділитися і не потрібно сваритися)
П: Правильно, а якщо випадково посварилися, що треба зробити? (помиритись) А як? (вибачитись, пошкодувати, обійнятися, погладити, сказати мирилку)

Фізкультхвилинка «Давайте товаришуватимемо один з одним»
Ц: стимулювати дітей на дружні взаємини, формувати вміння повторювати рухи за вихователем, діяти колективно, злагоджено.
Фізминутка «Давайте дружитимемо один з одним».
Давайте будемо дружити один з одним (по черзі простягають руку один одному)
Як птахи з небом, (потягнутися руками вгору, вставши на шкарпетки)
Як трави з лугом, (присісти навпочіпки)
Як вітер із морем, (качають руками над головою разом із тулубом)
Поля з дощами, (кружляють навколо себе, поперемінно змахуючи руками)
Як дружить сонце з усіма нами (підійти в коло і обійнятися)

Сюрпризний момент.
Ціль: мотивація дітей.
Етикетна ситуація.
Мета: продовжувати вчити дітей використовувати в мові ввічливі слова.
Стук у двері.
Заходить Сергій (лялька).
Вітається.
Вихователь та діти: Привіт!
П: Як тебе звуть, хлопче? (Сергій)
Діти, давайте познайомимося з нашим гостем, скажіть як вас звуть (Кожна дитина простягає руку Сергію і говорить як його звуть, Сергій відповідає - дуже приємно)
П: Чому ти такий сумний?
Сергій: зі мною ніхто не товаришує.
П: а чому з тобою ніхто не товаришує? Розкажи нам. (Підносить Сергій до вуха)

Вирішення проблемної ситуації.
Мета: розширювати уявлення дітей про дружні взаємини, формувати вміння аналізувати вчинки, знаходити правильне рішення, розвивати мову дітей, виховувати бажання допомогти.

Читання вірша вихователем.
Не хочуть дружити із Сергієм.
В чому причина? Хто допоможе?
Почав він грати з Іринкою,
Але зламав її машинку.
За м'ячем біг зі Славою
І штовхнув його в канаву.
До жартів наш Сергій звик.
Колі показав мову.
Крикнув голосно малюкам:
- Гей, малявки, можна до вас?
Нікому Сергій не потрібний…
Чому ж із ним не дружать?
П: Скажіть, діти, чому з Сергієм ніхто не товаришує? (він ображає всіх, ламає іграшки, обзивається, штовхається)
Гендерна спрямованість.
Спочатку дівчатка (за бажанням) підходять до Сергія і кажуть йому пораду, потім хлопчики.
П: Давайте допоможемо Сергію, яку пораду ми йому дамо? (Відповіді дітей)

Знайомство з новим словом. Промовлення хором.
Ціль: розширення словникового запасу дітей.

В: (узагальнення відповідей дітей) звичайно, діти, ви маєте рацію, щоб у Сергія були друзі, і у всіх нас, потрібно бути доброзичливим – усім добро бажати і не ображати, інакше сказати – дружелюбним. Скажемо хором слово та запам'ятаємо його.

П: А зараз давайте заспіваємо пісеньку про друзів, а Сергій нас уважно послухає.
(діти та вихователь співають пісню під музичний супровід)
Вихователь підносить Сергію до вуха і каже:
-Сергій дякує нам поради і за таку чудову пісню і каже, що він зрозумів, не можна бути грубим, тоді не буде самотньо, не можна ображати нікого, треба навпаки допомагати і захищати своїх друзів.
П: Молодець, Сергію, ми сподіваємося ти виправишся і в тебе буде багато друзів. Ми із задоволенням поділимося з тобою своєю дружбою та розповімо які ми діти.
Встанемо в коло (і Сергійка з нами) і рукостисканням передамо дружбу один одному, поділимося їй із Сергійком.

«Естафета дружби»
(Починає вихователь: «Я передам вам свою дружбу рукостисканням, і вона йде від мене до Маші, від Маші до Сашка і т. д. і, нарешті, знову повертається до мене. Я відчуваю, що дружби побільшало, тому що кожен з вас додав частинку своєї дружби. Нехай вона вас не залишає і гріє, і тебе Серьожа теж)

Речівля «Вірні друзі»
Промовлення хором.
Мета: налаштування дітей на дружні взаємини, формувати вміння чути одне одного, промовляти рядки хором.

П: Давайте скажемо промову про те, які ми з вами друзі.
Усі ми вірні друзі,
Справжня сім'я.
Разом вчимося, граємо
І один одному допомагаємо.
Дуже весело живемо
Рік за роком, день за днем.

В: Сергій каже, що він зрозумів як здорово, коли є друзі, і він більше ніколи не ображатиме товаришів, а буде з усіма дружити.
В: Молодець, Сергій. Він каже, що піде до своїх товаришів, вибачиться за неприємності, які він їм завдав і потоваришує з ними.
Сергій прощається з дітьми:
-До побачення, діти!
-Діти: До побачення, Сергію!
П: Приходь до нас у гості. Будемо раді бачити тебе. (Сєрежа дякує, йде)

4. Заключна частина.
Рефлексія. Відкритий кінець заняття (збереження позитивних емоційних відчуттів)
П: Діти, яка добра справа ми з вами сьогодні зробили? (Допомогли Сергію зрозуміти, що потрібно вміти дружити і цінувати дружбу) Давайте пограємося. Я вам ставитиму запитання, а ви мені відповідати словами - так, так, так. Або – ні, ні, ні. Будьте уважними!

Словесна гра «Так-так-так» - «Ні-ні-ні».
Будемо міцно ми дружити?
Нашою дружбою дорожити?
Ми навчимося грати?
Другу допомагатимемо?
Друга треба роздратувати?
А посмішку подарувати?
Друга варто кривдити?
Чай із друзями питимемо?
Будемо міцно ми дружити?
П: Молодці!
П: Давайте потанцюємо під знайому нам пісеньку друзів, порадіємо з того, що ми з вами такі дружні діти.
Звучить музика, діти танцюють.

Каріна Целіо

Ціль: Формувати пізнавально-дослідницький інтерес за допомогою фокусів.

Завдання:

Розвивати творчу індивідуальність дітей

Розвивати уяву, сприйняття, мислення

Форміорувати навички колективної діяльності, зважаючи на інтереси та думку інших дітей.

(звучить музика, входить вихователь в образі чарівниці)

Здрастуйте хлопці! ви мене впізнали (відповіді дітей

Молодці! Я принесла для вас чарівний скриньок. У ньому багато всього цікавого. Давайте його відкриємо. Скажемо разом "Чок-чок-чок відкривайся скринька". (не відкривається)

Щось не відкривається6. (Підносить до вуха)

Тихо тихо. ,Чую щось каже мені скринька. Ага, не всі говорили, ось він і не відкрився. Спробуємо ще раз. Давайте разом: "Чок-чок-чок відкривайся скринька"."1,2,3- відкрився! Ой скільки тут всього

Цікаво, а чиє це і для кого? Ви б хотіли перетворитися на маленьких чарівників? (Відповіді дітей)

Давайте кожен вибере собі костюм (Діти обирають собі костюм і одягають їх)

У: Ну от, коли ми з вами одягли, чарівний костюм, пора б і сказати заклинання (

Топ, топ, хлоп, хлоп, навколо себе повернися, У маленького чарівника перетвориться.

Ой, хлопці чуєте, щось дзижчить. (виховник підходить до скриніі дістає картинку із зображенням карлсона який тримає записку)

Хто це? (Відповіді дітей)

Дивіться хлопці, а Карлсон тримає в руках записку, давайте я вам її прочитаю:

"Я вам діти, не іграшка,

Справжній Карлсон Я

Скажіть слово "бара-бас"

в мить з'явлюся і я у вас"

Ось і настав час перевірити наші сили, чи всі готові?

Давайте, щоб наш фокус вийшовя приберу картинку карлсона за двері і ми разом з вами скажемо чарівне слово. (вихователь прибирає за двері картинку).

Усі разом кажуть "Ба-ра-бас" (З дверей з'являється Карлсон, пролітає повз дітей під музику)

Карлсон: Привіт, а ось і я!

Привіт від карлсона друзі.

У чарівній ви країні зараз

Виповниться все зараз!

Так, чарівники з вас вийшли, хороші, а де ж я житиму?

Вихователь: не переживай карлсон,тепер коли ми перетворилися на маленьких чарівників, ми зможемо побудувати, зліпити, намалювати красиві, чарівні замки. А ось і наш будівельний матеріал (вихователь підходить до столів з піском, пластеліном, фарбами.)-Діти самі обирають - те, з чого вони хочуть робити замок.

(Діти роблять вироби під спокійну, релаксаційну музику)

Вихователь-Час вийшов, пора розповісти що за диво палаци у вас вийшли

Карлсон: Розкажіть з чого ви зробили ваш замок? Важко було? (розмова з дітьми)А чи є у вашому замку, башта для чарівництва? (Відповіді дітей)

карлсон_ які ж ви молодці, все те ви вмієте, все-те, ви знаєте, але ж і я прийшов до вас не з порожніми руками. Зараз я покажу вам один, фокус"Кольорова вода" (Карлсон показує скляну баночку з водою, потім встигає її і вода забарвлюється в колір) Хочете і я вас навчу? (Відповіді дітей). тільки тсс, нікому не розповідайте.

Діти підходять до столу, на якому заздалегідь приготовлені скляні баноки, кисті, лієчки з водою, гуаш,) промовляє послідовність фокус

Карлсон - ну, ось тепер, коли я побачив, що ви всі запам'ятали, нам час повертатися в нашу групу, і на цей випадок я запас транспорт, тільки дивіться, тримайтеся міцно. (Викочує фітболи вихователь разом з дітьми сідає на фітбол і під енергійну музику танцюють, на м'ячах.

зворотний зв'язок та лунають цукерки чи медальки дітям.

Публікації на тему:

Мета: Формувати уявлення про свято «День Матері» Розвивати добре ставлення та любов до своєї мами. Завдання: - Вчити правильно.

Відкрите інтегроване заняття у другій молодшій групі «Подорож у весняний ліс»Відкрите підсумкове заняття у другій молодшій групі Тема: «Подорож у весняний ліс»

Діти, подивіться, хто до нас прийшов у гості? Діти, подивіться у нашого дружка "Світлофорчика".

Відкрите заняття з сенсорики у другій молодшій групі «Новорічна листівка»Завдання: Вчити дітей складати аплікативне зображення ялинки з готових форм. Закріпити знання про форму та колір. Хід. Вихователь читає.

Приготувала: Вихователь 2 молодшої групи «Росточок» Більша О. Ю. Програмний зміст: 1. Дати дітям поняття про частини тіла. 2. Розвивати.

Відкрите заняття у другій молодшій групі «Прогулянка до лісу»Завдання: Долучати дітей до здорового способу життя через: 1. Формування культурно – гігієнічних навичок; 2. Заняття фізичними вправами;

Відкрите заняття з малювання у другій молодшій групі «Травка для рибки»Мета: 1. Викликати радість від спостереження за рибкою, сприяти розвитку спостережливості; допомогти дітям усвідомити, що рибка жива і потребує.

Мета: 1. Вчити дітей впізнавати та називати овочі, ввести в активний словник дітей узагальнююче слово «овочі». 2. Формувати уявлення.

Відкрите заняття у другій молодшій групі «У гостях у зайця»Вихователь: Хлопці сьогодні до нас у дитячий садок рано-вранці приходив листоноша і передав листа від зайчика. Давайте прочитаємо його. Вихователь.

Відкрите заняття з малювання у другій молодшій групі «Сонечко»План-конспект заняття (малювання, молодша група)

Багаєва Наталія Борисівна
Навчальний заклад:ЧДОУ "Дитячий садок №111 ВАТ "РЖД"
Короткий опис роботи:Розвиток зв'язного мовлення дітей, ознайомлення з оточуючим.
формувати вміння співпереживати героям казки; згадувати знайому казку - «Колобок» з опорою на зорові образи, формувати вміння чути та розуміти задані питання щодо сюжету казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей - розрізняти на вигляд тварин, правильно називати їх; розвивати увагу, пам'ять, мислення рухову активність; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати мову.виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, до спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, що потрапив у біду другові.

Дата публікації: 2019-12-09 Багаєва Наталія Борисівна ЧДОУ "Дитячий садок №111 ВАТ "РЖД" Розвиток зв'язного мовлення дітей, ознайомлення з оточуючим. формувати вміння співпереживати героям казки; згадувати знайому казку - «Колобок» з опорою на зорові образи, формувати вміння чути та розуміти задані питання щодо сюжету казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей - розрізняти на вигляд тварин, правильно називати їх; розвивати увагу, пам'ять, мислення рухову активність; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати промову. виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, до спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, що потрапив у біду другові.

Відкрите заняття у другій молодшій групі «Весела подорож»

Відкрите заняття у другій молодшій групі «Весела подорож»

Ціль: Розвиток зв'язного мовлення дітей, ознайомлення з оточуючим

Завдання:

Освітні : формувати вміння співпереживати героям казки; згадувати знайому казку – « Колобок » з опорою на зорові образи, формувати вміння чути та розуміти задані питання щодо сюжету казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей – розрізняти на вигляд тварин, правильно називати їх;

Розвиваючі: розвивати увагу, пам'ять, мислення рухової активності; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати промову.

Виховні: виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, до спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, що потрапив у біду другові.

Матеріал та обладнання :

Ноутбук

м'які іграшки: колобок, заєць, вовк, ведмідь, лисиця.

Будиночок

Геометричні фігури (модулі)трикутник, квадрат

Картинки із зображенням диких тварин,

Попередня робота :

Читання казок « Колобок » , "Курочка Ряба", «Ріпка», «Заєць і лисиця», «Теремок»

розгляд ілюстрацій до казок, розучування потішок, пальчикової гімнастики, фізхвилинки.

Хід заняття:

- Діти, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості.

Давайте привітаємось із ними.

Діти вітаються.

Вихователь: молодці!
(Діти стають у коло) .

Зібралися ми з вами в коло.

Я твій друг і ти мій друг

Міцно за руки візьмемося (вгору підняти)

І один одному посміхнемося

Вихователь: хлопці, а ви любите казки?

Діти: так

Вихователь: а які ви знаєте казки?

Діти: « Колобок » , «Ріпка», "Маша і Ведмідь" і т.д.

Вихователь: Молодці. А я сьогодні зустріла одного казкового героя!

Вихователь: А хто це, ви повинні вгадати

Він від дідуся пішов,

І від бабусі пішов.

У нього рум'яний бік.

Це смачний … (колобок)

Вихователь: Правильно хлопці А ось і колобок, який запрошує нас усіх у веселу подорож.
Діти встають у коло і під музику йдуть разом із колобком по колу.

Вихователь: Котиться, котиться колобок ... а ми всі за ним ...
Ось і потрапили ми до лісу.
А у лісі дме вітер. Спочатку тихо (діти та вихователь зображають вітер) а потім сильно ( діти та вихователь зображають вітер )

Вихователь:
Подивіться, чиїсь вушка довгі виглядають.

Любить він моркву їсти,
Відстовбурчивши до верху вуха,
Наш полохливий стрибок

Дітки, хто це…..?

- Відповіді дітей (Зайчик)

Вихователь: Правильно, зайчик
Діти: Привіт, зайчик!

Вихователь: Хлопці, а давайте всі разом із зайчиком пограємо

Фізкультхвилинка

(під музичний супровід)

Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить.

Вихователь:ось ми і пограли, і колобком пропонує продовжити нашу подорож.
Діти встають у коло і під музику йдуть разом із колобком по колу.

Вихователь: Ой, хлопці, кого - то я чую, хто - то тут є ще.

Трохи схожий на лисицю,
Довго нишпорить він у лісі,
Сердиться — «зубами клацання»
Він голодний сірий ……(вовк)

Вихователь: Ой, і справді вовк сидить і на нас він усіх дивиться

Вихователь: У вовка трапилося лихо, він збирав будиночки з фігур, а сильний вітер зламав будиночки і він просить нас йому допомогти скласти їх з різнокольорових фігур.
А які фігури у вовка?
відповіді дітей (квадрат та трикутник)

Діти збирають будиночки із геометричних фігур-модулів (квадрати та трикутники різних кольорів, називають кольори)

Вихователь: Молодці хлопці допомогли вовку.

Вихователь: Подивіться, чиї це сліди такі величезні (лапи)

Незграбний, клишоногий
Він смокче в барлоги лапу.
Хто такий, скоріше відповідай,
Ну звичайно ж…. (ведмідь)

(дістати з барлоги)

Вихователь: хлопці, скажіть мені, будь ласка, ведмідь дика або домашня тварина?

Діти: дика.
Вихователь: скажіть, а яких ще диких тварин ви знаєте

Діти: відповіді дітей

Вихователь: А ось у ведмедика є картинки своїх друзів, лісових звірів. Покажіть тварину на картинці та назвіть її.
(Індивідуальна робота 4-5 дитини)

Вихователь: Молодці, ви всіх звірів показали і назвали правильно

Вихователь: У казці лисиця з'їла колобка, а це лисиця добра, красива, пухнаста
У неї не лапи, а м'які … (відповіді дітей) … лапки
У лисоньки не хвіст, а пухнастий ………..хвостик
У неї не вуха, а маленькі.
і звуть її не просто лисиця-а лисичка.
Як її звуть ласкаво? (Відповідь 2-3 дітей)

Вихователь: ну ось, лисиця залишилася задоволена, ми її ласкаво назвали

Хлопці, а он уже хатинка бабусі з дідусем.
Вони нас зачекалися. (Всі разом йдемо до будиночка)
Вихователь:А ось і ваш колобок повернувся.

А бабуся з дідусем приготували нам частування (показати кошик із цукерками)

Вихователь: Ось ми і закінчили нашу веселу подорож з колобком

Тепер, давайте, з вами згадаємо:

З ким ми сьогодні зустрічалися? (заєць, вовк, ведмідь, лисиця)
Чим допомагали вовку? (Склав будиночки)
А з ведмедиком як ми грали (вгадували лісових звірів)
А як ми описували лисицю (ласково називали; не вуха і т.д…)


Вихователь: Ви сьогодні були всі молодці!
У нас з вами буде ще багато мандрівок з іншими героями казок!

Переглянути свідоцтво про публікацію


, . .

Область «Пізнання»

Закріплювати вміння виділяти колір, форму, величину як особливі властивості предметів. Розрізняти поняття багато, один. Розуміти питання «Скільки?» при відповіді користуватися словами багато, один. Розширювати уявлення про свійських тварин та їх дитинчат.

Соціально-комунікативна галузь.

Створювати ігрові ситуації, що сприяють формуванню уважного, дбайливого ставлення до оточуючих. . Формувати вміння вести діалог з педагогом: слухати та розуміти задане питання, зрозуміло відповідати на нього. Привчати до ввічливості, дбайливого та шанобливого ставлення до чужої та своєї роботи.

Область «Мовленнєвий розвиток».

На основі збагачення уявлень про найближче оточення продовжуватиме розширювати та активізувати словниковий запас дітей. Допомагати вживати в промові іменники у формі однини, що позначають свійських тварин та їх дитинчат. Стимулювати мовний розвиток і моторну сторону мови через розвиток дрібної моторики.

Область «фізичний розвиток».

Заохочувати участь дітей до спільних іграх. Розвивати вміння виконувати рух згідно з текстом.

Область «художньо-естетичний розвиток».

Ознайомити дітей із нетрадиційним методом малювання пластиліном. Закріплювати назви кольорів. Розвивати вміння розтягувати пластилін по паперу, складати композицію.

Попередня робота: Розгляд ілюстрацій та розмова про свійських тварин Розучування пальчикової гімнастики «Капуста», «Мою руки», «Місимо тісто». Спільні дидактичні ігри з дітьми «Хто як кричить?», «Ти чиє маля?», «Хто де живе?». Малювання нетрадиційною технікою «Пластилінографія».

Матеріал до заняття: Костюм бабусі, атрибути сільського будинку (пічка, рогач, самовар, хустки та ін.) Шапочки «Каченята» за кількістю дітей. Ноутбук (звукові ефекти, аудіозаписи, презентація), проектор, екран на тринозі. Восковий пластилін, трафарети-заготівлі (за кількістю дітей). Частування для дітей (сюрпризний момент).

Хід заняття:

Входять діти, вітаються із гостями.

Вихователь: Хлопці, сьогодні я пропоную вам відправитися в гості до бабусі до села, і подивитися які тварини мешкають поряд з нею. Тільки на чому можна до неї дістатися? (Діти пропонують варіанти транспорту)

А давайте поїдемо автобусом!

(виконуються рухи під пісню «Ми в автобусі сидимо…»).

Ось ми й приїхали. Давайте постукаємо: ТУК-тук-тук!

Виходить бабуся, вітається з дітьми, діти вітаються із бабусею.

Також цікаве заняття для 2 молодшої групи:

Бабуся: А я живу тут не одна, зі мною ще живуть різні свійські тварини. Послухайте їхні голоси і назвіть хто це?

Вихователь по кожній картинці ставить питання: як називається дитинча тварини. Хтось великий, а хтось маленький.

Після того, як діти вгадали всіх тварин, бабуся встає і кидає кошик із клубочками.

Бабуся: Ох, зовсім я стара стала, всі клубочки розсипала. Допоможіть мені хлопці.

Вихователь: Давайте допоможемо бабусі.

Усі разом збирають клубочки.

Вихователь: Подивіться, у кожного в ручці скільки клубочків? (по одному), а якщо ми їх складемо до кошика? (багато)

Вихователь: Ось бабуся твої клубочки, ми всі зібрали. У тебе в кошику тепер знову багато клубочків.

Бабуся: Якщо ви такі помічники, то допоможіть мені капусту порубати та тісто замісити на пироги. А я вже за це напою вас чаєм із пирогами.

Вихователь: Звичайно, допоможемо, але спочатку нам, бабуся треба руки помити.

Пальчикова гра "Моїм руки".

Ох, вода, вода, вода.

Будемо завжди чистими.

Бризки вправо, бризки вліво,

Мокрим стало наше тіло.

Рушником пухнастим витираємо руки швидко.

(виконуються рухи руками відповідно до тексту)

Вихователь: Наші ручки чисті, тепер можна і за капусту прийматися.

Пальчикова гра «Ми капусту рубаємо»

Ми капусту рубаємо, рубаємо.

Ми капусту трьом, трьом.

Ми капусту солимо,

Ми капусту тиснемо, тиснемо.

Бабуся хвалить дітей.

Бабуся: а ось тісто ще допоможіть мені замісити.

Пальчикова гра: "Швидко тісто замісили"

Швидко тісто замісили,

На шматочки розділили,

Розкотили всі шматочки,

І зліпили колобочки.

(Діти промовляють слова, виконуючи відповідні рухи)

Бабуся: Ось молодці які! Зараз поставлю пиріжки у грубку, скоро будуть готові.

Вихователь: А поки пиріжки печуть, давайте і ми бабусі подарунок приготуємо.

Вихователь запрошує всіх дітей за стіл та пояснює завдання.

Подивіться, у кожного лежить заготівля квіточки, які потрібно розфарбувати. Але розфарбовувати ми не фарбами, а пластиліном. Ми братимемо пластилінові кульки, того ж кольору, що і серединка у квітки. Пластилінову кульку потрібно розтягнути по всій пелюстці, щоб не залишилося порожнечі.

Діти, виконавши свою роботу, складають загальну композицію «Букет у вазі», приклеюючи свої квіточки на аркуш із намальованою вазою.

Вихователь: Подивися, бабусю, який ми для тебе букет приготували.

Бабуся: Ой який гарний! А ось і мої пироги підійшли.

Дістає з пічки пироги.

Бабуся: Поки пироги мої остигають, я розповім вам ще про одних моїх вихованців.

Живуть ще в мене домашні птахи, качка з каченятами. І вони запрошують вас потанцювати танець маленьких каченят.

Вихователь одягає дітям шапочки каченят, і під музику «Танець маленьких каченят» танцюють, наслідуючи каченят.

Бабуся: Які ви молодці, впоралися з усіма завданнями, вгадали всіх моїх домашніх тварин. І мені допомогли по господарству. За це пригощу вас чаєм із пирогами, а гостям ми скажемо до побачення!

Назва: Конспект ігрового заняття у 2-ій молодшій групі «У гості до бабусі»
Номінація: Дитячий садок — Конспекти занять, НОД — ігрові заняття


Посада: вихователь
Місце роботи: МБДОУ «Дитячий садок №33» м. Орла
Розташування: Орловська область, Орлівський район, місто Орел

Програмний зміст:

  1. Закріпити вміння розрізняти геометричні постаті: коло, квадрат, трикутник.
  2. Закріпити вміння знаходити в навколишньому становищі один і багато предметів.
  3. Закріпити вміння встановлювати ставлення між поняттями: великий, менший і найменший.
  4. закріпити вміння визначати кількісне співвідношення двох груп предметів; розуміти сенс слів: більше – менше, порівну.
  5. Розвивати увагу, мовлення, спостережливість, пам'ять, розумові операції.

Обладнання: геометричні фігури всіх дітей; іграшки трьох ведмедів, три тарілки та три ложки; іграшки: їжачок та зайченята, білка, гриб; фланелеграф (картинки з метеликами та квіточками, по 5 штук кожних, три обручі. Лялька Маша.

Хід заняття:

(Заходимо до групи.)

Діти, подивіться, у нас гості, давайте з ними привітаємось.

Хлопці, ви чуєте, хтось у двері стукає? (Заношу ляльку).

До нас у гості прийшла дівчинка Маша, щоб розповісти, як пішла вона з дому одна в ліс, не послухалася маму та тата і заблукала.

Хлопці, скажіть, будь ласка, чи правильно Маша вчинила, коли пішла з дому одна? Чи можна йти з дому одному? (Ні).

А чому, на вашу думку? (можна заблукати, загубитися).

Хлопці, ви хочете допомогти Маші знайти дорогу додому, щоб вона повернулася до мами та тата? (Так).

Давайте дізнаємось у Маші, де вона живе? Маша, де ти живеш? (Нахилитися до ляльки).

Маша каже, що вона мешкає у великому будинку. Але, щоб дістатися до нього, треба виконати кілька завдань. Ну що, допоможемо Маші? (Так, тоді вирушаємо в дорогу!

Проходьте, сідайте на стільці (фланелеграф, внизу ряд викладені квіти- 5 штук).

На лісовій галявині виросли квіточки. Подивіться, які вони красиві. Скільки їх? (багато).

Ось прилетіли метелики. Давайте посадимо їх по одній на кожну квіточку (викладаю метеликів на одну менше, ніж квітів). А тепер скажіть, чого більше, метеликів чи квіток? (Квіток). А чого менше, квіток чи метеликів? (метеликів). Що потрібно зробити, щоб метеликів та квіток стало порівну? (Додати одного метелика). Ось летить ще один метелик. Що тепер можна сказати про кількість квіток та метеликів? (їх порівну). Молодці! З першим завданням ви впоралися, а нам час іти далі.

Загадую загадку:

Біля лісу на узліссі, Троє їх живе у хатинці.

Там 3 стільці та 3 кружки, 3 ліжка, 3 подушки.

Відгадайте без підказки Хто герої цієї казки? (три медведі). Правильно!

На столі стоять три ведмеді, три тарілки та три ложки.

А тепер згадаємо, як звали ведмедів. (Михайло Іванович, Настасья Петрівна та Мишко).

Хто з них найбільший? (Михайло Іванович).

Хто найменший? (Мішутка).

Давайте почастуємо ведмедів кашею, Сашко, з якої тарілки буде їсти Михайло Іванович? (з великої, а Настасья Петрівна (з меншої тарілки, а Мишко) (з найменшої тарілки). А чим вони будуть їсти? (ложками). Повторюється завдання з ложками.

Молодці впоралися і з цим завданням, а тепер трохи відпочинемо.

Фізхвилинка:

Скачуть, скачуть у ліску

Зайці – сірі клубочки

Руки біля грудей, як лапки у зайців; стрибки.

Стриб - скок, стриб - скок -

Встало зайченя на пеньок

Стрибки вперед – назад

Усіх збудував по порядку, став показувати зарядку.

Раз! Крокують усі на місці.

Два! Руками махають разом.

Три! Присіли, дружно встали.

Усі за вушком почухали.

На чотири потягнулися.

П'ять! Прогнулись і нахилилися.

Шість! Всі встали знову в ряд,

Зайшли як загін.

Д. і «Один-багато»

Ну що, хлопці, відпочили? (Так, тоді йдемо далі. Ой дивіться, хто це вийшов на сонечку погрітися? (Їжачок і зайченята.) А де живуть їжачки та зайчики? (У лісі, значить це якісь тварини? (Дикі, правильно! Скільки їжачків?)) … А зайчать (багато)… Запитую по черзі всіх дітей.

Молодці, все те ви знаєте, а нам час продовжувати нашу подорож.

А зараз я хочу пограти з вами: роздаю дітям геометричні фігури (коло, квадрат та трикутник).

На килимі приготовлено три обручі: в одному обручі лежить коло, в іншому – квадрат, у третьому – трикутник.

Обручі – ваші будиночки; у кого в руці коло (показує гурток, у тих будиночок – обруч із колом, обруч із квадратиком – це будинок тих, у кого в руках квадрат (показує квадрат, а обруч із трикутником – це будинок тих, у кого в руках трикутник). трикутник.) Поки я граю в бубон, ви біжіть у колоні за мною, як тільки бубон перестає звучати, кожен біжить у свій будиночок.

Вихователь виконує роль напрямного, діти біжать його в колоні по одному.

Коли діти розбігнуться місцями, вихователь перевіряє, які фігури в дітей віком, чи правильно вони вибрали будиночок, уточнює, як називаються фігури у тому обручі.

І з цим завданням впоралися, молодці!

Хлопці, дивіться, а що це там, попереду, та це ж Машине будиночок, ось ми з вами і прийшли (макет будиночка).

Вихователь: Маша дякує дітям: Дякую вам хлопці, допомогли ви мені дійти до дому, за це я вас пригощу (цукерки).

Loading...Loading...