Декоративно-прикладне мистецтво та його види презентація до уроку за технологією (5 клас) на тему. Презентація на тему "декоративно-ужиткове мистецтво" Презентація до уроку декоративно-прикладне мистецтво




























Включити ефекти

1 із 28

Вимкнути ефекти

Дивитись схожі

Код для вставки

ВКонтакті

Однокласники

Телеграм

Рецензії

Додати свою рецензію


Анотація до презентації

Презентація на тему "Декоративно-ужиткове мистецтво" містить перевірочну роботу для перевірки знань учнів та про види декоративно-ужиткового мистецтва.

  1. Декоративно-ужиткове мистецтво
  2. Твори декоративно-ужиткового мистецтва
  3. Основні види
  4. Перевірочна робота
  5. Відповіді

    Формат

    pptx (powerpoint)

    Кількість слайдів

    Аудиторія

    Слова

    Конспект

    Присутня

    Призначення

    • Для проведення уроку вчителем

      Для проведення тесту/перевірочної роботи

Слайд 1

Декоративно-прикладне мистецтво та людина

Слайд 2

Декоративно-ужиткове мистецтво

Слайд 3

Твори декоративно-ужиткового мистецтва можуть бути: різне начиння, меблі, тканини, знаряддя праці, зброя, одяг, різного роду прикраси.

Слайд 4

Основні види декоративно-ужиткового мистецтва:

«Павлини» Автор -Алена Леонова

Слайд 5

2. Гобелен (фр. gobelin

Носоріг. Фландрія. 1550.
Замок Кронборг

Слайд 6

О.А. Воронової "Парусник"

Слайд 7

4.Художнє різьблення:

а. Різьблення по каменю - процес надання каменю необхідної

форми та зовніш. оздоблення за допомогою розпилювання,

токарної обробки, свердління, шліфування, полірування,

гравіювання (різцем, ультразвуком).

Різьблення по каменю XVI століття

Слайд 8

б. Різьблення по дереву є одним з видів художньої обробки дерева.

Носіков Петро

Слайд 9

в. Різьблення по кістці

Цілісна кістка

Слайд 10

Слайд 11

6.Вишивання - загальновідоме і поширене рукодельне мистецтво прикрашати різними візерунками всілякі тканини і матеріали, від грубих і щільних, як, наприклад: сукно, полотно, шкіра, до найтонших матерій - батиста, кисеї, газу, тюлю та ін.

Слайд 12

Слайд 13

8.Макраме (фр. Macramé

Слайд 14

9. Килимарство - виробництво килимів. Килим, художній текстильний виріб, зазвичай з багатобарвними візерунками або зображеннями, що служить головним чином для прикраси і утеплення приміщень, а також для звукопоглинання (безшумності).

Слайд 15

10.Ювелірне мистецтво

Слайд 16

11. Художня обробка шкіри - вид декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлення зі шкіри різних предметів як побутового, так і декоративно-художнього призначення.

Слайд 17

Слайд 18

13. Пірографія (буквально: «малювання вогнем»)

Слайд 19

14. Вітраж (фр. vitre - шибка, від лат. vitrum

Слайд 20

Слайд 21

Перевірочна робота.

1. Як називається вид декоративно-ужиткового мистецтва?

Слайд 22

2. Як називається вид декоративно-ужиткового мистецтва?

Слайд 23

3. Як називається вид декоративно-ужиткового мистецтва?

Слайд 24

4. Як називається вид декоративно-ужиткового мистецтва?

Слайд 25

5. Як називається вид декоративно-ужиткового мистецтва?

Слайд 26

6. Як називається вид декоративно-ужиткового мистецтва?

Слайд 27

  1. Різьблення по кістці
  2. В'язання
  3. Ниткова графіка
  4. Пірографія
  5. Макраме
  6. Художнє різьблення.
  • Слайд 28

    Переглянути всі слайди

    Конспект

    Байдакова Олена Борисівна

    Вчитель ІЗО

    ДБОУ ЗОШ № 1955 р. Москви

    Цілі уроку:

    Обладнання:

    ТЗН:комп'ютер, екран, проектор,

    Матеріали та інструменти:

    Хід уроку.

    1.Організаційний момент.

    2. Вступна бесіда вчителя

    Розділ декоративного мистецтва; охоплює ряд галузей творчості, присвячених створенню художніх виробів, призначених головним чином побуту.

    1. Батик - ручний розпис по тканині.

    Гобелен (фр. gobelin), або шпалера, - один із видів декоративно-ужиткового мистецтва, стінний односторонній безворсовий килим із сюжетною або орнаментальною композицією, витканий вручну перехресним переплетенням ниток.

    Нітяна графіка (варіанти назви: ізонити,

    зображення ниткою, нитковий дизайн) -

    графічна техніка, отримання зображення нитками на картоні або іншій твердій основі.

    Різьблення по кістці-це мистецтво вирізування орнаментів і фігур і творів мистецтва з кістки

    Кераміка (др.-грец. κέραμος - глина) - вироби з неорганічних матеріалів (наприклад, глини) та їх сумішей з мінеральними добавками, що виготовляються під впливом високої температури з подальшим охолодженням.

    В'язання - процес виготовлення виробів (зазвичай елементів одягу) з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі та з'єднання петель один з одним за допомогою нескладних інструментів вручну (в'язальний гачок, спиці, голка) або на спеціальній машині (механічне в'язання).

    Макраме (фр. Macramé, від арабськ. - тасьма, бахрома, мереживо чи турецьк. - шарф або серветка з бахромою) - техніка вузликового плетіння.

    Ювелірне мистецтво (від німецького Juwel - дорогоцінний камінь) виготовлення художніх виробів (особистих прикрас, предметів побуту, культу, озброєння та ін.) переважно з дорогоцінних (золото, срібло, платина)

    Художня обробка металу - вид декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлення з металу різних предметів як побутового, так і декоративно-художнього призначення.

    Пірографія - техніка, коли на поверхню будь-якого матеріалу за допомогою розжареної голки наноситься рисунок. В основному як матеріал застосовується деревина, тому пірографія широко відома як випалювання по дереву.

    Вітраж (фр. vitre- шибка, від лат. vitrum- скло) - витвір декоративного мистецтва образотворчого або орнаментального характеру з кольорового скла, розрахований на наскрізне освітлення і призначений для заповнення отвору, найчастіше віконного, в будь-якій архітектурній споруді.

    Бісероплетіння – вид декоративно-ужиткового мистецтва, рукоділля; створення прикрас, художніх виробів із бісеру.

    4. Перевірна робота.

    Слайди 21 – 26.

    Відповіді: слайд 27.

    6. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.

    Байдакова Олена Борисівна

    Вчитель ІЗО

    ДБОУ ЗОШ № 1955 р. Москви

    «Декоративно-прикладне мистецтво та людина»

    Цілі уроку:

    Ознайомити з декоративно-ужитковим мистецтвом.

    Розвивати творче мислення, емоційне сприйняття.

    Обладнання:

    ТЗН:комп'ютер, екран, проектор,

    Матеріали та інструменти:Папір білий А-4, акварель, гумка, простий олівець, зошит

    Хід уроку.

    1.Організаційний момент.

    2. Вступна бесіда вчителя

    Записати тему уроку у зошит (Слайд 1)

    Декоративно-ужиткове мистецтво- Розділ декоративного мистецтва; охоплює ряд галузей творчості, присвячених створенню художніх виробів, призначених головним чином побуту.

    (Слайд 2 – визначення записати у зошит)

    Твори декоративно-ужиткового мистецтва можуть бути: різне начиння, меблі, тканини, знаряддя праці, зброя, одяг, різного роду прикраси. (Слайд 3)

    Слайд 4. Основні види декоративно-ужиткового мистецтва:

    1. Батик - ручний розпис по тканині.

    (Основні види декоративно-ужиткового мистецтва:

    1. Батик - записати в зошит.)

    Слайд 5 . 2. Гобелен - записати в зошит.

    Гобелен (фр. gobelin), або шпалера, - один із видів декоративно-ужиткового мистецтва, стінний односторонній безворсовий килим із сюжетною або орнаментальною композицією, витканий вручну перехресним переплетенням ниток.

    Слайд 6 3.Нитяна графіка - записати в зошит.

    Нітяна графіка (варіанти назви: ізонити,

    зображення ниткою, нитковий дизайн) -

    графічна техніка, отримання зображення нитками на картоні або іншій твердій основі.

    Слайд 7. 4.Художнє різьблення:

    а. Різьблення по каменю - записати в зошит

    Різьблення по каменю - процес надання каменю необхідної форми та зовніш. оздоблення за допомогою розпилювання, токарної обробки, свердління, шліфування, полірування, гравіювання (різцем, ультразвуком).

    різьблення по дереву - записати в зошит

    Різьблення по дереву є одним з видів художньої обробки дерева.

    в. Різьблення по кістці - записати в зошит.

    Різьблення по кістці-це мистецтво вирізування орнаментів і фігур і творів мистецтва з кістки

    5.Кераміка – записати в зошит.

    Кераміка (др.-грец. κέραμος - глина) - вироби з неорганічних матеріалів (наприклад, глини) та їх сумішей з мінеральними добавками, що виготовляються під впливом високої температури з подальшим охолодженням.

    6.Вишивання - записати в зошит.

    Вишивання - загальновідоме і поширене рукодельне мистецтво прикрашати різними візерунками всілякі тканини і матеріали, від грубих і щільних, як, наприклад: сукно, полотно, шкіра, до найтонших матерій - батиста, кисеї, газу, тюлю та ін.

    7.В'язання - записати в зошит.

    В'язання - процес виготовлення виробів (зазвичай елементів одягу) з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі та з'єднання петель один з одним за допомогою нескладних інструментів вручну (в'язальний гачок, спиці, голка) або на спеціальній машині (механічне в'язання).

    8.Макраме - записати в зошит.

    Макраме (фр. Macramé, від арабськ. - тасьма, бахрома, мереживо чи турецьк. - шарф або серветка з бахромою) - техніка вузликового плетіння.

    9. Килимарство - записати в зошит.

    Килимарство - виробництво килимів. Килим, художній текстильний виріб, зазвичай з багатобарвними візерунками або зображеннями, що служить головним чином для прикраси та утеплення приміщень, а також для звукопоглинання (безшумності).

    10.Ювелірне мистецтво – записати в зошит.

    Ювелірне мистецтво (від німецького Juwel - дорогоцінний камінь) виготовлення художніх виробів (особистих прикрас, предметів побуту, культу, озброєння та ін.) переважно з дорогоцінних (золото, срібло, платина)

    11. Художня обробка шкіри – записати у зошит.

    Художня обробка шкіри - вид декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлення зі шкіри різних предметів як побутового, так і декоративно-художнього призначення.

    12. Художня обробка металу – записати у зошит.

    Художня обробка металу - вид декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлення з металу різних предметів як побутового, так і декоративно-художнього призначення.

    13. Пірографія – записати в зошит.

    Пірографія (буквально: «малювання вогнем»)- техніка, коли на поверхню будь-якого матеріалу за допомогою розжареної голки наноситься рисунок. В основному як матеріал застосовується деревина, тому пірографія широко відома як випалювання по дереву.

    14. Вітраж – записати в зошит.

    Вітраж (фр. vitre- шибка, від лат. vitrum- скло) - витвір декоративного мистецтва образотворчого або орнаментального характеру з кольорового скла, розрахований на наскрізне освітлення і призначений для заповнення отвору, найчастіше віконного, в будь-якій архітектурній споруді.

    15. Бісероплетіння – записати в зошит.

    Бісероплетіння – вид декоративно-ужиткового мистецтва, рукоділля; створення прикрас, художніх виробів із бісеру.

    4. Перевірна робота.

    Слайди 21 – 26.

    Відповіді: слайд 27.

    Підніміть руки у кого всі 6 правильних відповідей? Молодці за урок 5 у журналі.

    Підніміть руки у кого 5 правильних відповідей? Молодці за урок 4 в журналі.

    http://www.youtube.com/watch?v=myx0zKwj0vw Вишивка стрічками КВІТКОВА РАПСОДІЯ

    6. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.

    Домашнє завдання: підготувати презентацію про будь-який вид декоративно-ужиткового мистецтва.

    Завантажити конспект

    Наталія Орєхова
    Презентація декоративно – прикладне мистецтво

    Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 8 «Червона квіточка»Проект «»

    Вихователь:

    Орєхова Наталія Михайлівна

    2015-2016 р.

    «Найвищим видом мистецтва, найталановитішим, найгеніальнішим є народне мистецтво, тобто те, що відбито народом, збережено, що народ проніс через століття». М. І. Калінін.

    Актуальність проекту

    Робота з виховання та розвитку у дітей національного почуття, почуття гордості за своїх предків, повага до історії та традицій рідного краю, почуття національної самосвідомості.

    Характеристика проекту

    Пізнавально – творчий

    Довгостроковий (листопад – березень)

    Груповий

    Учасники: вихователь, діти, батьки

    Ціль:

    Узагальнювати знання дітей про декоративно – прикладне мистецтво.

    Розвивати у дітей пізнавальний інтерес до російської народної творчості. Узагальнити результати колективної творчої діяльності дітей та батьків. Педагогів у ході реалізації проекту

    Завдання:

    Виховні:Виховувати у дітей любов до російської прикладному мистецтву. Виховувати любов до народної творчості. Виховувати повагу до народних майстрів. Виховувати естетичні та етичні почуття. Виховувати допитливість; навчити працювати самостійно та творчо; Збудити батьків до активної роботи, до проблеми формування естетичних та моральних якостей у дітей.

    Розвиваючі: Розвиток пізнавальної активності дітей Розвивати почуття кольору, композиційні вміння. Розвивати увагу, мислення, творчу уяву, зорову пам'ять, уміння аналізувати.

    Освітні: Познайомити дітей із народними промислами Познайомити дітей з декоративно – прикладним мистецтвом – димківською, хохломським, городецьким, гжельським розписом. Викликати інтерес у дітей до народної творчості. Закріпити вміння виразно читати вірші, виконувати пісні. Вчити розуміти образний сенс загадок. Закріпити вміння поєднувати рухи та мовлення. Вчити бачити красу та своєрідність димківського, хохломського, городецького, гжельського розпису. Навчати дітей оригінально складати візерунки з мотивів народних розписів. Вчити використовувати рослинні елементи. Навчити дітей орієнтуватися у різних видах розпису. Вчити спостерігати за живою природою.

    Заплановані результати проекту

    Знання дітьми народних промислів, уміння розрізняти їх види;

    позитивна динаміка сформованості моральних якостей, естетичного сприйняття, ступеня оволодіння дітьми декоративним малюванням;

    збагачення предметно - розвиваючого середовища;

    поповнення дидактичного матеріалу по розділу « Декоративно – прикладне мистецтво» ;

    підвищення зацікавленості батьків у вирішенні проблем естетичного та морального виховання дітей

    Етапи реалізації проекту:

    1 етап. Підготовчий. Діяльність педагога

    Ввести у ігрову ситуацію.

    Сформувати проблему.

    Визначити завдання. Визначити продукт проекту: Діяльність дітей

    Вживаються у ігрову ситуацію.

    Усвідомлюють проблему.

    Приймають завдання проекту.

    2 етап. Організація роботи над проектом.

    Діяльність педагога:

    Допомагає у вирішенні завдань.

    Допомагає спланувати діяльність.

    Організовує діяльність.

    Консультація для батьків (папка - пересування)на тему: «Вплив народних промислів на естетичне виховання дітей дошкільного віку»; «Художньо – естетичне виховання дітей у сім'ї».

    Діяльність дітей:

    Об'єднання у робочі групи.

    Розподіл ролей.

    3 етап. Практична діяльність.

    Діяльність педагога:

    Практична допомога.

    Спрямовує та контролює здійснення проекту. Діяльність дітей:

    Використовують ілюстрації.

    Робота над виробами.

    У процесі роботи діляться враженнями, надають допомогу одне одному.

    4 етап. Презентація.

    Діяльність педагога:

    Підготовка до презентації проекту"Росія батьківщина моя!".

    Виставка дитячих робіт на тему « Декоративно прикладне мистецтво» .

    Музична розвага «Масляна». Діяльність дітей:

    Готують костюми.

    Розповідають про народні промисли.

    Читають вірші.

    Загадують та відгадують загадки.

    Виконують пісні, частівки, танці.

    Водять хороводи.

    Грають у народні музичні ігри.

    5 етап. Роль батьків у реалізації проекту.

    Читання та заучування віршів.

    Розгляд ілюстрацій.

    Підбір ілюстрації, інформації для оформлення альбому декоративно – прикладного мистецтва.

    Виготовлення виробів.

    Допомога батьків у виготовленні атрибутів для свята.

    Шляхи реалізаціїХудожньо – естетичний розвитокХудожня творчість

    Розфарбовування площинних силуетів фарбами: «Чарівні конячки», «Казкові птахи».

    Малювання елементів хохломського розпису, городецького, гжельського, димківського.

    Частинки.

    Пізнавальний розвиток. ФЕМП.

    Орієнтування на аркуші паперу (малювання, аплікація).

    Орієнтування у просторі.

    Вміння складати з частин ціле, дидактична гра «Збери ціле».

    Пізнавальний розвиток. ФЦКМ.

    Цільова екскурсія у природу (Розглянути траву, порівняти з травою в хохломського розпису).

    Бесіди: «У гості до міських майстрів», «хохломським», «гжельським», «димківським»

    Художня література.

    Читання віршів: П. Синявський «Хохломський розпис», В. Набоков «Хохлома».

    Заучування віршів.

    Загадування загадок.

    Основи народного та декоративного – прикладного мистецтва Л. В. Орлова «Хохломський розпис».

    Основи народного та декоративного - прикладного мистецтва Ю. Г. Дорожін «Містецький розпис».

    Основи народного та декоративного – прикладного мистецтва Ю. А. Межуєва «Казкова гжель».

    Мовленнєвий розвиток. Розвиток мовлення.

    Активізувати словник: рослинний орнамент, завиток, крапелька, трава, елемент, листочки, крапки, лінії, купавка, бутон, розан, ромашка, «Золота хохлома», гжель, городський розпис.

    Соціально – комунікативний розвиток. Дидактичні ігри:

    "Обведи елемент", «Обведи та розфарбуй», «Збери ціле», «Обведи малюнок», «Продовжи малюнок», «Знайди пару».

    Фізичний розвиток. Фізична культура.

    Без знання дітьми культури Батьківщини, історії розвитку народного промислу може бути досягнуто повноцінне моральне і патріотичне виховання дитини. Народне мистецтвосприяє розвитку творчих здібностей, уяви, мислення в дітей віком.

    Культуру Росії неможливо уявити без народного мистецтва, що розкриває споконвічні витоки духовного життя російського народу, наочно демонструє його моральні, естетичні цінності, художні уподобання і є частиною його історії.

    Антоніна Миколаївна Лисенко
    Презентація «Декоративно-ужиткове мистецтво Росії»

    Слайд 1:«Декоративно-ужиткове мистецтво Росії».

    Слайд 2:

    Димківський розпис.

    З високого берега річки В'ятки, де стоїть місто Кіров, видно зарічну слободу Дымково. Взимку, коли топляться печі, влітку у похмурі дні, коли туман, слобода вся – наче в диму, в серпанку. Тут у давнину і зародилася ця іграшка.

    Іграшки ліплять із глини. Потім розводять на молоці крейду та білять іграшки. І тут настає час розписувати їх. Візерунок надзвичайно простий: кружечки, прямі та хвилясті смужки, клітини, плями, крапки. Натомість фарби яскраві-яскраві: малинові, червоні, зелені, жовті, оранжеві, сині.

    На початку були свистульки. Майстрині ліпили їх для ярмарку. З невеликої глиняної кульки з отворами свистулька перетворювалася то на качечку, то на півня, то на ковзана. Пройшло багато років і ось придумали ліпити з глини інші іграшки: глиняних коників, індиків, баранчиків у штанцях, панночок і кавалерів, дивовижних оленів та ін.

    Слайд 3:

    Гжель.

    Гжель – це найвідоміший російський народний керамічний промисел.

    Підмосковний район із 30 сіл, який знаходиться за 60 кілометрів від Москви, славився своїми гончарними виробами ще з XVI ст.

    Перші документальні згадки про поселення на берегах Гжелки знайдені серед грамот Івана Каліти. Слово "Гжель" прийшло з сивої старовини, коли цілий район з численними різноіменними селами називали Огнель, Акжель, Жгель - вкладаючи в назви певний сенс "Палити", "Обпалювати".

    Гжельська порцеляна - це вази, посуд у наборах, предмети для сервірування, прикраси столу та інтер'єру, сервізи, а також різноманітні сувеніри.

    Основні елементи гжельського розпису - "широка і вузька смуга", "крапка", "хвиля", "кущик", "пелюстка", "сітка", "листок".

    Слайд 4:

    Городецький розпис.

    На березі Волги стоїть славне та давнє місто Городець.

    Жителі Городця та навколишніх селищ славилися як умілі теслярі, різьбярі по дереву. Ліси давали матеріал, з якого робили все: від дитячих іграшок та колиск до кораблів.

    Згодом майстри стали розписували короби, іграшки, посуд, меблі та навіть частини будинку – віконниці, двері, ворота.

    Городецький розпис – як його нам не знати.

    Тут і палкі коні, молодецька стати.

    Тут такі букети, які не можна описати.

    Тут такі сюжети, що ні в казці сказати.

    Слайд 5:

    Хохломський розпис.

    Жив колись у нижегородських лісах диво – майстер. Збудував він будинок на березі річки і почав робити та фарбувати дерев'яний посуд. Його візерункові чашки та ложки були схожі на золоті. Слава про цей посуд і до Москви дійшла, і далі в усьому світі пішла. І тоді передав майстер секрет «золотого посуду» мешканцям села Хохлома, а сам зник…

    За старих часів люди їли з дерев'яного посуду. У селі Хохлома майстерні майстри робили дерев'яний посуд і розписували його гарним розписом, відправляли до інших міст. Посуд цей подобався людям своєю яскравістю, святковістю, візерунками. Чашки, ложки, ковші мали великий успіх. Пізніше почали робити і дитячі меблі.

    Як чарівниця Жар-птиця,

    Не божеволіє

    Чарівниця-майстриня,

    Золота Хохлома!

    Слайд 6:

    Вологодські мережива.

    Стародавнє російське місто Вологда, історія якого почалася в 12 столітті, можна по праву вважати хранителем стародавніх традицій культури Півночі. Заслужену популярність і широке визнання за високу художність, декоративне багатство, досконалість техніки виконання здобуло вологодське мереживо.

    Вологодське мереживо складається з великого, виразного візерунка, виконаного щільною, безперервною, однаковою по ширині плавною полотнянкою, що чітко вимальовується на тлі візерункових грат. Тканина товста, часто кольорова. Крім мотивів квітів та листя в орнаменті часто зустрічаються мотиви підків, гребінців, віялів.

    Вологда зав'яжена білими снігами,

    Завірюха стеле мереживо прямо під ногами.

    Розсипають іскорки північні фарби,

    Снігові приказки-мереживні казки.

    Слайд 7:

    Філімонівська іграшка.

    З'явилася ця іграшка в Одоєвському районі Тульської області. А свою назву одержала від села Філімонове.

    Одна з легенд розповідає, що прийшов у ці місця гончар Філімон, виявив поклади чудової глини та почав ліпити з неї горщики та іграшки. Місце, де він оселився, так і прозвали Філімонове.

    Є навіть казка про діда Філімона: дід ішов дорогою. З гори на гору піднімався, з пагорба на пагорб. Ішов, він ішов дрімучими лісами, сонечко яскраво світило. Жарко стало, а тут і струмок. Сів він на камінчик, а тут і глина. Повертав він її - в руках - вийшла пташка, проткнув дірочки - заспівала пташка. Так з того часу і повелося «глиняне діло».

    Як правило, чоловіки робили лише посуд, а жінки ліпили та розписували іграшки. Іграшки або "забавки" коштували на базарі копійки, тому потрібно було їх виготовити дуже багато. Жінкам допомагали у роботі дівчинки, яких привчали до ремесла з 7-8 років. Працювали взимку у вільний від сільських праць час.

    Слайд 8:

    Полхівський Майдан.

    ПОЛХІВ-МАЙДАНСЬКИЙ РОЗПИС - виробництво розписних токарних виробів у селі Полхівський Майдан, селі Крутець та селищі Вознесенське Нижегородської області.

    Токарні вироби майстрів цього промислу - матрьошки, великодні яйця, гриби, сільнички, кубки, постачання - щедро прикрашені соковитим орнаментальним та сюжетним розписом. Серед мальовничих мотивів найчастіше трапляються квіти, птахи, тварини.

    При розписі застосовують чисті яскраві фарби, наприклад, синю, червону, жовту, які при змішуванні та накладенні один на одного дають не менш яскраві та красиві червоні, зелені та фіолетові кольори. Розпис виконується за попередньо виконаним контуром, який наносять за допомогою туші.

    Слайд 9:

    Богородська іграшка.

    Строкаті дерев'яні курочки на підставці, фігурки ковалів, мужика і ведмедя, - потягни за планку, і вони застукають молоточками по маленькій ковадлі... Смішні іграшки, відомі на Русі з давніх-давен, стали основним народним промислом для жителів підмосковного села Богородське.

    Усі іграшки виготовляються з липи, яка просушується близько чотирьох років. Дерево м'яке та з ним легко працювати. Після просушування дерево вирушає на зарубку.

    Заготівлі розмічаються за лекалами і вирізуються богородським ножем та стамескою. У досвідченого майстра на один виріб йде близько 15 хвилин.

    Більшість майстрів на фабриці – жінки, не дивлячись на те, що робота важка, яка потребує витривалості та постійних фізичних зусиль. Наступний етап – складання іграшки. Найяскравіший і останній етап - розмальовка.

    Символ промислу – чоловік і ведмідь.

    Слайд 10:

    Жостівський розпис.

    Історія Жостовського промислу сягає початку ХIХ століття, як у ряді підмосковних сіл і сіл (до числа входило і Жостово) з'явилися майстерні з виготовлення розписних лакованих виробів з папье-маше. Виникнення жостовського розписного таця пов'язується з прізвищем братів Вишнякових. Датою підстави вважається 1825р. Трохи пізніше розписувати стали та залізні таці. Для виробництва жостовських підносів застосовується тонка покрівельна сталь. Після цього підноси ґрунтують, шліфують і кілька разів покривають масляним лаком зазвичай чорного кольору з просушуванням кожного шару в печі.

    Потім майстри розписують таці від руки олійними фарбами без застосування трафаретів та зразків, покладаючись на свою фантазію. Основний мотив розпису – квітковий букет простої композиції, в якому чергуються великі садові та дрібні польові квіти. Розпис проводиться зазвичай по чорному тлі (іноді по червоному, синьому, зеленому, срібному), причому майстер працює відразу над кількома підносами. Спочатку робиться замальовок (основні силуети букета, потім виправлення: накладаються тіні, прописуються світлі місця, наносяться щільні мазки, відблиски, тонкими лініями - прожилки листя, тичинки, а потім великі квіти зв'язуються з дрібнішими елементами візерунка травами, стеблами. , в останню чергу наноситься орнамент, розташований на бортах (т. е. прибирання).. Після розпису жостівські вироби знову тричі покривають безбарвним лаком з просушуванням у печі і полірують тонким порошком вручну до дзеркального блиску.

    Слайд 11:

    Каргопільська іграшка.

    Каргополь – стародавнє місто в Архангельській області. Раніше це був широко відомий великий торговий та культурний центр Російської Півночі. Від тих часів залишилися величні храми та собори. Нині це заповідні місця, де досі збереглася самобутня російська культура, мистецтво та ремесла.

    Іграшки Каргопольських майстрів здебільшого - поодинокі фігурки, іноді два-три персонажі, пов'язані єдиним сюжетом і якимось нескладним дією. Вони трохи незграбні та важкуваті: міцні селянки, мужики, птахи, коні. Як і всі селяни, каргопольські гончарі орали землю, вирощували на ній хліб, тримали худобу, а у вільний час сідали за гончарне коло. Робили посуд різних розмірів, які залишків глини робили іграшки. Однією з улюблених постатей була постать ведмедя – господаря лісу, веселого балакура, який вміє грати на гармошці.

    У каргопільській іграшці чимало казкових та міфологічних образів: дивовижні звірі, птахи. Один із найцікавіших образів – півконя – отримувача людини «Полкана». Це образ добра, богатиря, який допомагав людям хліб ростити. Руки у Полкана сильні, груди могутні, на грудях - сонечко, ноги швидкі, як у коня.

    Фігурка «тягни-штовхає» складається з двох коней – білого та чорного. Кінь - один з найбільш шанованих домашніх тварин у селян. Білий кінь-посланник світла та тепла, чорний кінь уособлює темну сторону.

    Слайд 12:

    До найтонших відтінків природи,

    До найсоковитіших фарб землі

    Торкнулися руки народу

    І секрет чаклунства знайшли.

    Усі краси рідних просторів

    Чудеса майстрів тануть.

    У світлій музиці російських візерунків

    Розквітає народний хист!

    Слайд 13:

    Скільки радості для серця,

    Скільки радості для очей,

    Підростають майстрині,

    Можливо, і серед нас.

    Ти грай, моя гармошка,

    Ти, подруго, підспівуй,

    Серед предметів, що оточують нас у побуті, є напрочуд гарні, створені руками художників. Вони відносяться до галузі декоративно-ужиткового мистецтва, що охоплює створення художніх виробів, що мають утилітарне (корисне, практичне) призначення.
    Візерункове ткацтвоВишивкаМережевоплетінняВ'язанняРозпис по деревуРозпис по тканиніКилимарствоЛаскутне шиття
    За старих часів тканину виготовляли будинки на ткацьких верстатах простим полотняним переплетенням. Звідси назва тканини – домоткане полотно. Більш складним дрібнозоровим переплетенням з використанням кольорових ниток ткали краї рушників, пояси, стрічки, тасьму, доріжки, елементи одягу. Таке ткацтво називалося візерунковим.
    Вишивка – найяскравіший, різноманітний та захоплюючий вид художньої творчості. За старих часів вишивали по домотканому полотну рахунковими (за рахунком ниток тканини) і наскрізними (по розрідженому полотну) швами.
    Дивовижно гарні мережива, сплетені з тонких ниток на коклюшках (дерев'яних паличках). Всі основні зображення виконуються щільною безперервною, однаковою по ширині полотняною тасьмою "вилюшка". Виплітають вироби для оформлення інтер'єру будинку – мереживні скатертини, серветки, доріжки, а також для модниць – неповторні мереживні пелерини, жилети, жакети, блузи, туніки, косинки та шарфи.
    В'язати можна на спицях та гачком із пряжі різної товщини та волокнистого складу. В'яжуть такі вироби, як хустки, шапки, шарфи, светри, рукавиці, шкарпетки.
    Хохломська (дерев'яний посуд і меблі, чорна та червона фарба з додаванням зеленої та жовтої).
    Техніка заснована на використанні резервуючого складу на основі воску. Цей склад, нанесений на тканину, не пропускає фарби, завдяки чому окремі ділянки тканини не фарбуються. Матеріалом для батика є шовкові, бавовняні, вовняні та синтетичні тканини, натягнуті на підрамник. Спеціальними інструментами (скляними трубочками та пензлями) наноситься резерв, а потім відповідна тканина фарба.
    БАТИК Стародавній вигляд декоративно-ужиткової творчості. З різнокольорових клаптів можна отримати: жилети, спідниці, сумки, ковдри, подушки, покривала. Щоб створити клаптевий виріб, потрібно навчитися шити окремі візерунки (напр. «спіраль», «хата»).
    Лоскутне килимування Ліплення з солоного тіста Квілінг - це мистецтво скручування довгих і вузьких паперових смужок в спіраль, видозміна їх форми і складання з отриманих деталей різних композицій, як об'ємних, так і плоских. БІСЕРОПЛЕТІННЯ Макраме – це вид рукоділля, заснований на плетиві вузликів. РОЗКЛАД ПО СКЛОМ Мозаїка, являє собою особливий рід образотворчого мистецтва, в якому малюнок відтворюється при розташуванні шматків якого-небудь твердого матеріалу, скріплених між собою і з основою тією чи іншою в'язкою речовиною. МОЗАЇКА ІЗ СКОРЛУПИ ЯЄЦЬ АВТОРСЬКА ЛЯЛЬКА РІЗЬБА І ПЛЕТІННЯ ПО БЕРЕСТІ види ТрадиційніВ'язанняКилимяякістьРозписРізьбаКерамікаткацтво


    За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

    Соціальна адаптація дітей з освітніх закладів VII виду на заняттях декоративно-ужитковим мистецтвом

    Дана робота представляє матеріали, що відображають особливості соціально-емоційного розвитку дітей сиріт, а також соціалізація дітей як педагогічна проблема, причина, що...

    Соціальна адаптація дітей із освітніх установ VII виду на заняттях декоративно-ужитковим мистецтвом. Призентація

    Призентація матеріалу із соціальної адаптації дітей vll виду через заняття ДПІ.

    Методична розробка уроку «Чуваський національний костюм, як один із видів декоративно-ужиткового мистецтва».

    заняття присвячене знайомству з чуваським національним костюмом, історії виникнення лялькової ляльки.

  • Loading...Loading...