План-конспект заняття (навколишній світ, старша група) на тему: Конспект заняття "Спостереження за кроликом"

Вихователь показує ілюстрацію із зображенням моря, хвилі, на ньому кораблик з роздутими вітрилами, і читає вірш.

Конспект заняття з екологічного виховання

Тема: «Спостереження за вітром»

Закріпити знання про тиху погоду, вітряну силу вітру.

Визначити напрям вітру з навколишніх предметів, флюгеру.

Холодний вітер– північний, теплий – південний.

Познайомити з флюгером.

Відзначати вітряну погоду в календарі природи.

Методичні прийоми: Чуттєве сприйняття, спостереження, порівняння. Чи є сьогодні вітер… Як дізнатися? З якого боку він дме? Сильний чи ні, теплий чи холодний? Визначити за флюгером напрямок вітру, на світлі. Чи холодніший вітер, ніж учора. Чи треба відзначати в календарі природи.

Обладнання: флюгер, календар погоди, навколишні предмети.

Хід спостереження

Вихователь показує ілюстрацію із зображенням моря, хвилі, на ньому кораблик з роздутими вітрилами, і читає вірш:

«Вітер морем гуляє
І кораблик підганяє
Він біжить собі у хвилях
На розбитих вітрилах»

Потім ставить дітям питання:

Хлопці, чому на кораблику зображені такі роздуті вітрила? Чому це відбувається? Що допомагає кораблику?

Д. Їх роздмухує вітер.

В. Правильно, вітер тут який?

Д. Сильний.

В. Діти, а давайте всі разом одягнемося і вийдемо на вулицю та визначимо, який вітер сьогодні на вулиці (виходять на вулицю).

В. Хлопці знаєте ви, як визначити яка погода (вітряна чи ні) і з якого боку дме вітер.

Д. незнаємо.

В. Так от, можна визначити за флюгером.

Що таке флюгер?

Вихователь показує дітям флюгер (паличка на ній вертушок з літерами «С.Ю.». Вихователь демонструє руками, як він крутиться).

В. Хлопці ось ця штучка називається флюгер. За ними визначають напрям вітру. Давайте разом скажемо це слово і запам'ятаємо (діти повторюють за вихователем. Встановлюють флюгер разом з вихователем, визначають що вітер північний).

В. Хлопці подивіться вертушок крутиться. І за буквою ми бачимо, що північний вітер.

В. Олю, як ми визначили якийсь вітер?

О. По флюгері.

В. Правильно! А хто скаже, який вітер, сильний чи ні.

Д. Сильний.

В. Хлопці я думаю, що до цього вітру підходять слова:

«Вітер, вітер ти могутній
Ти ганяєш зграї хмар».

Правда! Сильний вітер жене по небу хмари?

В. Діти, згадайте. Коли ви вчора вранці йшли до саду, який був вітер. Холодніше, ніж сьогодні?

В. Діти, подивіться як гойдаються дерева від вітру. Як вони гойдаються?

Д. Сильно. З боку убік.

В. Правильно. А можна дивлячись у вікно визначити, чи є на вулиці вітер чи ні?

В. А може хтось із вас знає вірш чи загадку про вітер? (Діти пропонують свої варіанти).

В. А давайте зараз підемо в садок і ви мені покажіть у малюнках, який сильний на вулиці вітер. І заразом ми з вами відзначимо в календар природи вітер(Приходять у групу, відзначають у календарі; потім сідають малювати).

Конспект заняття позаурочної діяльності

Я – дослідник

Я – дослідник

Спостереження та спостережливість.

Мета заняття: навчати дітей бачити проблеми; розвивати увагу, спостережливість, мислення; вчити працювати з приладами; виховувати почуття колективізму.

Обладнання: презентації, картки для роботи в парах, лупи.

Хід заняття.

1. Організаційний момент. Діти, встаньте в коло. Усміхніться один одному. Наші очі (прикладаємо долоні до очей), наші вушка, наша голова, наше серце – відкриті знанням. Поділіться кожен своїм теплом одне з одним. Тепер ми – команда. Нам належить сьогодні добре попрацювати і дізнатися про щось нове.

2.Актуалізація опорних знань Як називається наше заняття?

-(Наше заняття називається «Юні дослідники навколишнього світу»)

    Сьогодні на занятті ми продовжуємо бути дослідниками.

    Згадайте, хто такі дослідники.

(Люди, які займаються науковими дослідженнями.)

    А що таке дослідження?

(Наукова праця.)

    Ось сьогодні ми з вами зробимо ще один крок у науку.

Подивіться уважно на картки із символами (Слайд№2)

    Як ви вважаєте, про що вони нам говорять?

-(Це зображення методів дослідження.)

    Згадайте ці методи. (Подумати, поставити собі питання, запитати іншу людину, провести експеримент, подивитися в книгах, подивитися в комп'ютері, подивитися по телевізору.)

    Який перший та головний метод використовує дослідник?

(Подумати самостійно)

    Звичайно, перш ніж приступити до досліджень, спочатку треба подумати самостійно. Як ви вважаєте, що означає цей знак «питання»? (Тут має бути новий методдослідження)

    Як ви думаєте, про що йтиметься на нашому занятті?

- (Про новий метод дослідження)

    Правильно! А ось про яке, ви здогадаєтеся самі.

    У вас на столах листочки із завданням. Але перш ніж його виконувати, давайте згадаємо правила роботи в парі. (СЛАЙД №3)

На картці зашифровані слова СПОСТЕРЕЖЕННЯ і СПОСТЕРЕЖНІСТЬ

    Які ви отримали слова? (Спостереження та спостережливість.)

    Що таке спостереження? А спостережливість?

    Яким із відомих методівВи можете скористатися на занятті, щоб самим відповісти на ці запитання?

-(Подивитися в книгах – енциклопедіях, тлумачних словниках)

-(Уважний)

    Ось зараз перевіримо, які ви наглядові (уважні).

    Фізхвилинка для очей

3.Практичні завдання (Слайди №7-11)

А). Знайдіть помилки художника.

б). Скільки разів ця буква повторюється?

У). Чому порося Наф-Наф так лукаво дивиться? Щось тут не так…

г). Які бачите предмети? Знайдіть їх.

Д). На які геометричні фігуриможуть бути схожі на дерева? Ваші припущення.

4. Вчуся спостерігати.

Вчитель: Чи знаєте ви, яка за вікном пора року? (пізня осінь) А яка пора року наближається? (Зима) А знаєте ви куди ховається літо?

Сергуненков Борис Миколайович «Куди літо ховається»

Колись на землі не було зими, а було літо. Що це була за прекрасна пора: земля була м'яка як пух, вода в річці - тепла, дерева росли цілий рік, Листя не скидали і були вічно зелені! Так тривало доти, доки одного разу зима не образилася.
- Що ж це таке, - каже, - все літо і літо, час і сумління знати.
Почала зима літо тіснити, а куди літа подітися? Кинулося літо в землю, а землю мороз скував. Кинулося в річку - річка кригою вкрилася.
- Гину, - каже, - нікуди мені подітися. Вб'є мене зима.
Тут літу говорять нирки на деревах:
- Іди до нас, ми тебе сховаємо.

Літо і сховалося в бруньки дерев, сховалося від холодної зими.

Шановні дослідники, як літо могло сховатися у нирки? Що це означає?

Що нам потрібне для такого дослідження? (Гілочка з нирками)

У світі створено багато відкриттів з допомогою методу спостереження. Сьогодні ми з вами повчимося бути спостережливими.

Вчитель: - Давайте прогуляємося вулицями нашого міста.

5. Фізмінутка (моторно-рухову увагу)

Заборонений рух
(Ведучий показує дітям рух, який повторювати не можна. Потім він показує різні рухи руками, ногами. Той, хто повторив заборонений рух, вибуває з гри. Забороненим може бути будь-який рух чи поєднання рухів)

Подивіться на всі боки. Слайд №12-13 (вишня та бузок)

Що ви можете сказати про дерева та чагарники?

(Вони без листя, голі).

Це дасть нам можливість їх добре розглянути.

Ми працюватимемо за планом, який називається алгоритм, тобто. послідовний опис наших дій.

Я ВЧУСЬ СПОСТЕРЮВАТИ

1

Розглянь гілочки дерев.

Чи є на них листя?

Знайдіть місце, де був раніше листочок.

ТА НІ

Знайди на гілочках нирки. Розглянь їх. Чи однакові вони?

ТА НІ

Якого кольору ця брунька?

Зверніть увагу на те, які щільні лусочки її покривають. Замалюй нирку. Слайд №14

Як ти думаєш, навіщо біля нирки такі щільні лусочки? Розкажи. (захищають від холоду та висихання, від шкідливих речовин)

Розріжте бруньку бузку вздовж, розгляньте її під лупою. Слайд №15

Знайдіть лусочки, зародкове стебло, зародкове листя і зародкову нирку.

Зроби висновок спостереження.

Взимку рослина спить, перебуває у стані спокою.

У нирках заховані листочки.

Нирка - це зародкова втеча, яка має рости і розвиватися.

Вчитель: Як ви поясните вираз «літо ховається в нирки» з наукової точкизору.

А тепер послухайте, як розповідь закінчилася.

Пішла зима. Засвітило сонце, дзюркотіли струмки. Нирки на деревах набрякли і розкрилися.
А щойно вони розкрилися – вирвалося, викотилося літо на волю. Настало літо на землю. З того часу літо від зими в нирки дерев і ховається. А прийде весна, з'явиться на деревах нове листя - кажуть люди:
- Літо прийшло!

6. Рефлексія.

Який метод дослідження використовували у роботі? (Спостереження)

Слайд №16 Повернімося до наших методів дослідження.

Що ж ми вставимо замість запитання?

Навіщо нам необхідно знати ці методи?

(Для наших досліджень)

Продовжити пропозиції Слайд №17

Сьогодні на занятті я впізнав(ла) ………

Тепер я можу……………

Своєю роботою на занятті……………..

Я ВЧУСЬ СПОСТЕРЮВАТИ

1

Розглянь гілочки дерев.

Чи є на них листя?

ТА НІ

Що залишилося дома листя?

Знайди на гілочках нирки.

Розглянь їх. Чи однакові вони?

ТА НІ

Візьми гілочку вишні та відділи одну бруньку.

Якого кольору ця брунька?

Розфарбуй клітину таким кольором.

Зверніть увагу на те, які щільні лусочки її покривають. Замалюй нирку.

Розкрий лусочки. Що ти побачив усередині нирки? Намалюй.

Як ти думаєш, навіщо біля нирки такі щільні лусочки? Розкажи.

Розглянь розрізану вздовж бруньку бузку під лупою. Що ти бачиш?

Зроби висновок спостереження.

Взимку рослина _________________________.

У нирках заховані ______________________.

Знайомимося з роботою двірника

МЕТА – познайомити дітей із робітничими професіями, підкреслюючи значущість праці всім. Показати знаряддя праці, різноманітні операції та його доцільну послідовність задля досягнення мети.

Бесіда: Встає двірник на зорі, ганок чистить на подвір'ї. Двірник сміття прибере та доріжки розмете.

Звернути увагу дітей на двірника. Запитати, навіщо потрібна професія двірник, які знаряддя праці використовують у роботі. Намітити з дітьми, що потрібно зробити, щоб рослинам було добре, щоб допомогти їм підготуватися до зими: прополоти, обрізати сухі гілки.

Голичок на довгій ніжці танцює прямо на доріжці, прибирає всі вщент. А звуть мене ... (Мітла).

Скручена, пов'язана, на кілок посаджена, а вулицею танцює.(мітла).

Зубасти, а не кусаються. (граблі).

ПРАЦЯ: Зібрати велике сміття.

П/І: «По рівній доріжці». Ходьба по обмеженій поверхні, утримуючи рівновагу. "Пружинка".

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА. ДИДАКТИЧНІ ГРИ. "Що робить?" "Зроби сам".

САМОСТІЙНА ГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ. Зібрати дрібні камінці у кошик.

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «Дружні хлопці».

ВИВЧАЄМО ТРАНСПОРТ

МЕТА – навчити розрізняти та називати види громадського транспорту. Дотримуватись правил дорожнього руху. Розрізняти основні частини легкових машин.

Бесіда: Відійдіть! Я – машина! І всередині мене – пружина! І з ранку вона завжди на весь день заведена.

Розглянути помічений автомобіль, що стоїть поблизу. Визначити колір, порахувати колеса. Пояснити, навіщо потрібне запасне колесо. Запитати, навіщо потрібні фари. Порахувати, скільки дверей та навіщо така кількість. Згадати, який громадський транспортвони знають. Із дітьми уточнити, де їздять машини. Як переходити вулицю. З якого боку у машини кермо. Ознайомити із професією водія. Чим ця професія відрізняється від інших? Яка потреба водія? Чи слід водієві дотримуватись правил дорожнього руху? Чому?

ПРАЦЯ: Очистити доріжки для автомобілів.

П/І: «Потяг», «Світлофор». Пройти кривою доріжкою (ходьба обмеженою поверхні).

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА. ДИДАКТИЧНІ ГРИ. "Вгадай за описом". "Як гуде машина?"

САМОСТІЙНА ГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ. «Виклади з каміння» - викласти з каміння машинку. Малювання на піску.

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «Є у мене іграшки».

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА Осінніми квітами

МЕТА – вчити розрізняти квітучі рослини від не квітучих рослин. Вчити захоплюватися красою квітучих рослин.

Бесіда: Мій сад з кожним днем ​​в'яне, пом'ятий він, поламаний і порожній. Хоч пишно ще доцвітає настурцій у ньому вогняний кущ.

Звернути увагу на осінні квіти на клумбі, дізнатися які квіти знайомі дітям, познайомити з новими квітами. Як потрібно ставитись до рослин (не рвати, не топтати). Закріпити поняття «колір», «висота», «довжина». Виділяти загальні та різні ознакиміж травою та квітами: є суцвіття, трава та квіти нижче, ніж дерева. Як доглядати за квітучими та не квітучими рослинами? На клумбі цвітуть айстри: сині, червоні, білі. Вони красиві, чудові, прекрасні, роблять гарною ділянку дитячого садка.

ПРАЦЯ: Прибирання ділянки від сухих гілок.

П/І: "Знайди, де заховано". «Стригай вище». Розвиток рухів у стрибках, ходьбі по колоді прямо і боком.

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА. ДИДАКТИЧНІ ГРИ. "Червоний зелений". "Більш-менш".

САМОСТІЙНА ГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ. Стрибка по купи.

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «Букет».

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЛЬОДОМ

МЕТА – закріплювати знання про властивості льоду.

Бесіда: У нашій каламутній водоймі всякої риби – косяки; вибір просто величезний; клювання чудове, мужики!

Весна з кожним днем ​​здобуває перемогу над холодною зимою. Перша перемога весни – польова. З'являються проталини, цвіте мати-й-мачуха, темний сніг. Друга перемога весни – річкова. Сніг струмком стікає в яри та під лід у річку. Вода піднімається у річках і ламає кригу. І помчали за течією величезні крижини, налітаючи один на одного. Коли ламається лід та розливаються річки, температура повітря різко знижується. А в стоячих водоймищах сніг тримається довше, оскільки вода не тече, не пересувається. Лід не ламається, а поступово тане.

ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ. Виміряти товщину льоду за допомогою льодоміру (продовжувати спостереження за таненням льоду у водоймищі на наступних прогулянках).

ПРАЦЯ: Очищення ділянки від сміття та снігу.

П/І: «Вовк у рові». «З купини на купину». Стрибки в довжину.

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА. ДИДАКТИЧНІ ГРИ. «Дотягнися, не помилися». «Підеш ліворуч».

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «Водичка».

САМОСТІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ. Ігри з піском.

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА СОРОКОЮ

МЕТА - формувати уявлення про зовнішньому виглядісороки, її характерних ознаках, звичках; виховувати потребу піклуватися про зимуючих птахів.

Бесіда: Усюди я літаю, все на світі знаю. Знаю кожен кущ у лісі: можливо, мене за це і звуть лісовою газетою.

Як виглядає сорок? Чим вона харчується? Як цвіркоче? Сорока має багато прізвиськ: сорока – білобока, сорока-бабка, сорока-злодійка. «Білобока» - бо з боків пір'їни у сороки зовсім білі. Голова та крила чорні. Хвіст теж чорний, ніс дуже гарний, із зеленуватим відливом, довгий і прямий, як стріла. «Стрекотухою» сороку називають за те, що вона, перелітає з місця на місце, голосно цвіркоче «га-га-га!». Гучним тривожним стрекотінням сороки попереджають місцевих жителів про небезпеку. А «злодійкою» її прозвали за те, що вона любить все яскраве, блискуче. Сороки харчуються гусеницями, мошками, жучками та комарами. Крім комах, сороки клюють ягоди та фрукти, насіння рослин. Восени сороки збираються в невеликі зграї, літають садами та парками, пригощаються ягідками горобини, глоду та обліпихи. Від нас вона не літає взимку, а перебирається ближче до людей.

ПРАЦЯ: Збір врожаю овочів.

П/І: "Вовк і кози", "Літаки". Стрибки на двох ногах.

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА. ДИДАКТИЧНІ ГРИ.

"Найшвидший". "Дивися і роби".

САМОСТІЙНА ГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ. Малювання на піску. Викладання силуетів з камінчиків.

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА. "Сорока".

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ГРАДОМ

МЕТА – познайомити з поняттям «град»; дати уявлення чому у природі спостерігається град; активізувати увагу, пам'ять.

Бесіда: З неба полетіли білі горошки. Злякалася курка, втекла кішка. Я хотів скуштувати білого горошку, тільки чомусь тане він у долоньках.

Коли земля нагрівається, тепле повітряразом із водяною парою піднімається вгору. Високо над землею завжди холодно, тому краплі води перетворюються на крижинки. Град зазвичай йде з дощем, одні крижинки встигають розтанути, інші ж, найбільші падають на землю. Ось так ми спостерігаємо це природне явище.

ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ.

Поспостерігати та визначити, де довше не тануть крижинки-горошки: на дорозі, під кущами тощо.

ПРАЦЯ: Прибирання обрізаних гілок чагарників та дерев.

П/І: «Птахи та лисиця.» «Підбігай і спіймай». Стрибки з пеньків.

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА. ДИДАКТИЧНІ ГРИ. "Хто вперед." «Дізнайся за описом».

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «Град».

САМОСТІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ. Ігри із виносним матеріалом.

Наш гість пухнастий звірятко. ХОМ'ЯК
(Спостереження за хом'яком з елементами праці)
Задача: 1. Сприяти виникненню у дітей бажання доглядати хом'яка; 2.Сприяти освоєнню дітьми уявлень про способи догляду за хом'яком: скільки корму давати хом'яку, чи потрібно прибирати залишки корму з «комори», як мити годівницю, напувалку, як міняти підстилку, не лякаючи хом'ячка, акуратно беручи його до рук, роблячи »;3.Сприяти розширенню уявлень про звички хом'ячка (ховає за щоки, робить запаси, вдень спить більше, ніж уночі, закопавшись у підстилку), його потребах (щоб хом'як не хворів, добре почував себе, йому потрібні теплий будинок, їжа, чистота і добре ставлення людей); 4.Сприяти встановленню дітьми зв'язків між зовнішньою будовоюта особливостями поведінки хом'ячка, між звичками та способами догляду за ним.
П е д в а р і т е л ь н а я робота.
– Спостереження за хом'ячком в екологічній кімнаті чи групі.
– Читання художньої та популярної літератури про хом'яків.
Хід заняття
1. Ігровий сюрпризний момент.
Вихователь у групу приносить хом'ячка, пропонує поспостерігати за ним і дізнатися, що йому потрібно гарного самопочуття. Діти спостерігають за хом'ячком і обговорюють, як він поводиться, що робить.
- Як ви думаєте, що йому потрібно, щоб він почував себе добре?
– Навіщо треба доглядати хом'ячка?

2. П о і с к о в а я д я т е л ь н о с т «Що любить хом'ячок?».
Вихователь пропонує хлопцям розглянути різноманітну їжу. У процесі розмови та спостереження за хом'яком з'ясовують, що любить їсти хом'ячок, скільки корму йому потрібно, як часто його слід годувати.
- Зверніть увагу, як він їсть, куди сховав частину їжі.
– Хом'ячок – запасливе звірятко, він ховає їжу в защіпкові мішечки, а потім відносить у «комору». Не треба руйнувати запаси хом'ячка.
3. Т р а д о в а я д я т е л ь н о с т д е т е й.
Діти визначають шляхом обстеження житла хом'ячка, чи потрібно прибирати клітину, як правильно виконувати прибирання, чищення клітини. Діти допомагають вихователю прибрати клітку.
4. Гра «Що любить хом'ячок?».
Діти сидять по колу та передають один одному м'яч. М'яч, що отримав, повинен назвати улюблені ласощі або звичку хом'ячка
5. Творча діяльність. (І.З.О.) А, тепер давайте намалюємо хом'яка, щоб у нашого вихованця з'явилися друзі!
Діти сідають малювати за столом фарбами, на аркуші паперу готові візерунки. Необхідно домалювати вушка, лапки та розфарбувати малюнок.
РЕЗУЛЬТАТ: Сприяли розширенню знань дітей про живу природу. особливу увагудітей на способи догляду за тваринами та дбайливого ставлення до них.

Конспект заняття з екології в старшій групі

на тему «Спостереження за кроликом»

Програмний зміст:

Закріпити та доповнити знання дітей про зовнішній вигляд та звички кролика. Підвести дітей до висновку про залежність будови його ніг та способу пересування. Дати знання дітей про користь кроликів. Зміцнювати інтерес до спостереження за твариною. Вчити дітей дбайливо поводитися з кроликом, піклуватися про нього.

Активізація словника:

пух, шерсть, гризе, стрибає,стирчать

(вуха), довговухий, косий, довгий, короткий , кроленята, ветеринар

Обладнання:

кролик у кошику, корм для кролика, серветка для рук, картки із зображенням диких та домашніх тварин.

Хід заняття.

Діти сидять півколом на стільчиках. Вихователь вносить у групу кошик із зайцем, накритим хусткою.

Вихователь: Хлопці, як ви вважаєте, хто сховався в кошику?

Діти висловлюють свою думку

Вихователь: Добре, ви дізнаєтесь хто це, якщо уважно послухаєте загадку

і вгадаєте її.

Довге вухо, грудочку пуху,

Стрибає вправно, любить морквину.

Діти: Цезаєць або кролик.

Вихователь: Мабуть, до нас на заняття прийшов кролик. Кролик якийсь

тварина, де він живе? Діти: Кролик живе поруч із людиною, значить це

Домашня тварина.

Вихователь: Нині ми випустимо його. Подивіться який він.

Дітям треба надати можливість розглянути кролика.

Вихователь: Діти, ви розглянули його, а тепер дайте мені відповідь на запитання: «Який він за величиною? Великий чи маленький? Діти: Цей кролик великий.

Вихователь: Так, це великий кролик. А тепер скажіть які у

його вуха? Діти: У кролика довгі вуха.

Вихователь: Мабуть, у нього довгі вуха. Якщо у нього довгі вуха, як його можна назвати? Який він?

Діти: Довговухий.

Вихователь: Правильно. Що він робить вухами?

Діти Кролик вухами рухає, ворушить, прислухається.

Вихователь: Правильно. Він вухами чує навіть найслабший шурхіт, та ще визначає з якого боку шурхіт, вуха в нього піднесені, стирчать, а коли він спокійний, то вуха у нього лежать на спині. Давайте подивимося на мордочку кролика. Чим дивиться на нас? Діти: Він дивиться на нас очима.

Вихователь: Які очі?

Діти Очі маленькі, чорні.

Вихователь: Очі невеликі, чорні, як гудзики, розташовані з боків голови, ними він може бачити не тільки, що попереду, а й те, що збоку, ззаду. Тому його називають косим.

Що ще ви помітили на мордочці у кролика?

Діти: На мордочці у кролика ще є носик, рот, вуса.

Вихователь: Правильно. А які в нього вуса?

Діти: Вуса у нього довгі.

Вихователь: Зараз посидимо тихо та подивимося, що кролик робитиме?

Діти: Кролик стрибає.

Вихователь: Хлопці, що допомагає йому рухатися?

Діти: Йому допомагають рухатися ноги.

Вихователь: Мабуть, подивіться на його ноги. Що ви можете

розповісти про них.

Діти: У кролика чотири ноги. Передні ноги коротші за задні.

Вихователь: Правильно. Передні ноги коротші за задні.

Згадайте та назвіть тварин у яких теж

передні лапи коротші за задні.

Діти: Це білка, кенгуру, жаби.

Вихователь: Тварини, у яких передні ноги коротші за задні вміють стрибати.

Хлопці, а кролик має маленька грудочкапуху. Що це таке?

Діти: Це у кролика хвостик і він ззаду.

Вихователь: Який він?

Діти Хвіст у кролика маленький.

Вихователь: Правильно. Чим вкрите тіло кролика?

Діти: Тіло кролика вкрите шерстю.

Вихователь: Якого кольору шерсть?

Діти: Кролик білого кольору.

Вихователь: А зараз хочете погладити кролика?

Діти: Так, хочемо.

Вихователь бере звіра в руки, гладить його і пропонує кожній дитині погладити, при цьомупоказуєяк правильно робити. Потім пропонує серветку, щоб витерти руки.

Вихователь: Ось ви погладили кролика і скажіть, яка в нього шерсть?

Діти: Вовна у кролика м'яка, гладка, тепла.

Вихователь: Так, таку гладку шерстку називають пух. ,

Ми з вами трохи засиділися і давайте трохи розімнемося.

Фізхвилинка.

Вихователь: Зараз тихо сідайте на стільці та продовжимо наше заняття. Згадаймо чим харчується кролик?

Діти: Кролик любить моркву, капусту.

Вихователь: Правильно, давайте запропонуємо нашому кролику морквину. Що він робить із морквиною?

Діти: Кролик гризе моркву.

Вихователь: Правильно. У нього гострі зубки і свою їжу він гризе.

Його можна назвати гризуном. Кого з інших

тварин можна також назвати?

Діти: Зайця, білку, хом'яка можна назвати гризунами.

Вихователь: Правильно. Кролик їсть не тільки моркву, капусту,

але йому ще потрібно давати гілочки дерев, зерно,

влітку траву, взимку – сіно. І звичайно ж обов'язково

давати воду.

Хлопці, а яку користь приносять нам кролики,

Чого їх розводять?

Кролики дають м'ясо, зі шкірок можна пошити шапки,

Вихователь: Правильно. А ще кролики дають нам пух, його вичісують спеціальними дерев'яними гребінцями, з пуху роблять пряжу, а з пряжі можна зв'язати рукавиці, шалики та інші речі. Хлопці, а ви знаєте як називаються дитинчата у кроликів?

Діти: Дитинчата кроликів називаються - кроленята.

Вихователь: Правильно. У кролиці на світ може з'явитися 5-6, а іноді і більше дитинчат. Вони бувають дуже маленькі, сліпі, безпорадні. А ось уже на 7-8 день вони розплющують очі. Харчуються малюки маминим молоком, через місяць вони підростуть і зможуть їсти все, чим харчуються кролики. Скажіть, що потрібно робити, щоб кролики не хворіли?

Добре годувати, чистити клітини.

Вихователь: Правильно, потрібно добре годувати, містити в

чистоті клітини у яких вони живуть, якщо захворів

то відвести до лікаря. А як називають лікарі,

який лікує тварин?

Діти: Такого лікаря звуть – ветеринар.

Вихователь: Все правильно сказали. Скажіть кролик це

яка тварина?

Діти: Кролик – домашня тварина.

Вихователь: Правильно. А зараз ми з вами пограємо гру «Домашні та дикі тварини» Я пройду і роздам вам картки, на яких зображені тварини. Ви назвете хто у вас і за сигналом вам потрібно буде швидко стати там, де він живе: у лісі чи біля будиночка. А щоб кролик не злякався і нам не заважав грати посадимо його знову в кошик.

Гра «Дикі та домашні тварини»

Вихователь: Молодці. Сідайте на стільці.

Скажіть, про кого ми з вами сьогодні говорили? Що нового ви дізналися?

Діти висловлюються.

Вихователь: На цьому наше заняття закінчується, з кроликом ми не прощаємось, він буде у нас у групі.

Loading...Loading...