Конспект складання та віднімання десяткових дробів. Конспект уроку "складання десяткових дробів". Тести із сигнальними картками

\ Для вчителя математики, алгебри, геометрії

При використанні матеріалів цього сайту - та розміщення банера -ОБОВ'ЯЗКОВО!

Конспект уроку надіслала:вчитель математики вищої категорії, Попович Ольга Василівна ЗОШ № 5 м.Сєвєродонецька Луганської області email: [email protected]

Урок для 5 класу

Тема урока: Додавання та віднімання десяткових дробів. (Подорож станціями математики)

Цілі:

  • Освітня: ознайомити учнів із завданнями на рух за течією та проти течії; сформувати вміння вирішувати такі завдання, використовуючи додавання та віднімання десяткових дробів; відпрацювати навички виконання додавання та віднімання десяткових дробів.
  • Розвиваюча: розвиток пізнавального інтересу, логічного мислення. Розвивати навички колективної роботи у поєднанні з самостійною, інтерес до математики, логіку та кмітливість, комунікативну та трудову компетентності, розширювати кругозір.
  • Виховна: виховання працьовитості, охайності, розвиток комунікативної культури. Підвищуватиме відповідальність не лише за власні знання, а й за успіхи всього колективу. Виховувати в учнів допитливість.

Хід проведення уроку:

Перевірка домашнього завдання.Консультанти розповідають про результати перевірки домашнього завдання.

Клас поділяється на три команди: три ряди. Змагання відбуваються між трьома командами, але виграти можуть усі одразу. При підрахунку балів не враховується швидкість, враховується лише правильно виконане завдання. Таким чином, до кінця змагання може виявитися, що кількість балів у всіх однакова. Це допоможе зберегти доброзичливу атмосферу у класі. Але для цього треба нагадувати учням, що змагаються вони не один з одним, а зі своїми знаннями.

Для кожної станції відкривається свій дороговказ, зачитує назву станції, девіз. Вчитель розповідає, яким чином учні зустрінуться з цією станцією протягом навчального року позакласних заходах. Розповідаються умови конкурсу. Завдання розраховані на 7 чоловік у ряду, перевіряються відразу на уроці. Можна перевірити виконані завдання, коли відбувається наступний конкурс, а можна до уроку вибрати консультантів. Бали підраховуються регулярно та виписуються на дошку.

Починаємо урок віршем:

Усний рахунок! Ми робимо цю справу

Тільки силою розуму та душі!

Числа сходяться десь у темряві

І очі починають світитись!

І кругом лише розумні обличчя!

Усний рахунок! Ми вважаємо в умі!

1 станція. Усний рахунок

Девіз:

Той із вас мені всіх миліший,

Хтось вважає всіх швидше.

Естафета по рядах.

На кожен ряд лунає листок для запису відповідей ланцюжком (починається естафета з першої парти), попередня відповідь бере участь у наступній дії.

Дію диктує вчитель (можна підготувати запис на магнітофоні).Приклад в естафетний лист не записується, записується лише відповідь. Для розв'язання прикладу дається 10 секунд.

Завдання:

Відповіді:

За кожну правильну відповідь – 1 бал.

2 станція. Геометричні фігури

Індивідуальна робота.

Малюнок із квадратами вивішується на дошку (або креслиться на дошці):

Робота індивідуальна і кожен із учнів записує відповідь на картці, розданій для запису відповідей (можна роздати такі ж квадрати, але в меншому розмірі, і кожен запише свою відповідь в окремий осередок).

На виконання завдання дається близько 1 хвилини (за цей час записати своє число мають усі учні).

Завдання:

3 станція. Кмітливість

Девіз:

Якщо кмітливість застосувати,

Завдання можна швидше вирішити.

Робота у парах.

Кожній парі лунає лист для запису відповідей, рішення можна обговорити у парі (можна провести конкурс у вигляді індивідуального рішення). Завдання вчитель читає вголос, вирішення завдання дається 15 секунд, учні записують відповіді.

Завдання:

  1. Трійка коней пробігла 30 км, скільки кілометрів пробігла кожен із коней?
  2. Летіла зграя гусей: одна гуска попереду і два позаду; один позаду та два попереду; один гусак між двома і три в ряд. Скільки було всього гусей?
  3. На двох руках 10 пальців, скільки пальців на 10 руках?
  4. У семи братів по одній сестриці. Скільки дітей?
  5. Що легше за кілограм вати чи кілограм заліза?

Відповіді:

За кожну правильну відповідь – 2 бали.

Фізкультхвилинка. За суджуком.

Історична довідка

Математики стародавнього Єгиптузамість звичайних для нас знаків "+" і "-" використовували знаки (ноги йдуть)

Вперше вчення про десяткові дроби у XV столітті Самаркандський математик та астроном Джемшид ібн Масуд аль-Каші. В 1585 фламандський вчений Симон Стевін Видав невелику книгу під назвою «Десята», в якій виклав правила дії з десятковими дробами.

У 1592 році стали відокремлювати цілу та дробову частину коми.

У США замість коми використовують крапку. У зв'язку з бурхливим розвитком програмування точка використовується дедалі частіше

4 станція. Гімнастика розуму

Девіз:

Дружбу з дробами доведи

Додавання та віднімання покажи.

1.Запам'ятати ланцюжок виразів

2.Вирішити рівняння

3. Виконати дію, вибравши найбільш раціональний порядок дій

1). 3,3+(0,7+5,2); (9,2) 2). 3,3+5,9+0,1 (9,3);3). 3,3-(0,1+0,3) (2,9);

4. Обчислити у метрах

1). 5,2м-3см;

2). 5,2м-3дм;

3). 5,2 км-3м;

(1м = 100см; 5,2 м-0,03 = 4,77;)

(1дм = 10см; 5,2 м-0,3 = 4,9 м;)

(1км = 1000м; 5,2-0,003 = 5197;)

За розрахунками сучасного кібернетика та математика фон Неймана вийшло, що мозок може вмістити приблизно 1020 одиниць інформації. Це означає – кожен з нас може запам'ятати всю інформацію, що міститься у мільйонах томів найбільшої у світі бібліотеки.

Робота із підручником. Подивіться на обкладинку підручника, де розглянемо таблиці великих чисел.

5 станція. Рух

Девіз:

Знати повинен кожен і старий і молодий

Основні характеристики руху:

Відстань-S

Швидкість-V

Формула S = Vt

Рух річкою

Власна швидкість V – швидкість у стоячій воді озера

Швидкість течії V т

Швидкість за течією V т. Vпо т. = V + Vт.

Швидкість проти течії V проти т. V проти т. = V-Vт.

V т = (V за т. + V проти т.) : 2

Власна швидкість катера

Швидкість течії річки

Швидкість катера за течією

Швидкість катера проти течії

Рішення вправ: №841.843,858 (2), 860 (3), 865 (1).

Фізкультхвилинка для очей.

6 станція. Тестова

Девіз:

Тестові завдання ти виріши

Вміння свої ти доведи

Взаємоперевірка.

Варіант 1

1. Які із перемішаних виразів задаються (y г) Сума:

2m 28кг, 1г 5 кг, 5г 4y.

1) 8,568г; 2) 8,73г, 3) 8,433г; 4) 8,326г.

2.Знайти рівняння, корінням якого є число 10.

1) х-2,093 = 0.207; 2) 2,093-х = 0,207; 3) 12,903-х = 2,093; 4) х +2,093 = 12,93.

3. Яке з наведених чисел дорівнює різниці 10-0,090908?

1)9,010101; 2)9,909092; 3)9,090902; 4)0,919192.

4. Яке з даних чисел дорівнює сумі коренів рівняння х-1,048 = 0,9094 1,005-х = 0,044

1)2,92; 2)1,19; 3)1,2; 4)2,91.

5. Яке з пар чисел є значенням, власної швидкості катера і швидкості проти течії, якщо швидкість протягом річки 2,3 км/год, а швидкість течії 18,1 км/год.

1) 16,2 та 13,9; 2) 15,8 та 13,5; 3) 20,44 та 18,1; 4) 20,44 та 22,7.

Варіант 2

1. Який з даних виразів дорівнює виразу в метрах суми: 7м 5дм, 3м 7см і 2м 88мм.

1) 12,955 м; 2) 12,658 м; 3) 12,838 м; 4) 14,08м.

2.Корнем якого з наведених рівнянь є число 2,005.

1) х +1,195 = 3,22; 2) 3,2-х = 0,195; 3) 2,005-х = 0; 4) 1,005 + х = 2,005.

3. Яке з даних чисел дорівнює різниці 4-2,9996?

1)2,9994; 2)2,0004; 3)1,9994; 4)1,0004.

4. Яке з наведених чисел є сумою коренів рівнянь.

х+5,4=10,31 та х-3,8=8,9 з точністю до одиниць.

1)17; 2)18; 3)17,6; 4)16.

5. Яка з наведених пар чисел є записом значень власної швидкості та швидкості течії річки 2,6 км/год, а швидкість проти течії 17,2 км/год.

1) 14,6 та 12; 2) 19,8 та 22,4; 3) 19,8 та 14,6; 4) 19,8 та 17,2.

Коди тестових відповідей

Підбиття підсумків

Потім відбувається підрахунок балів та визначається переможець. На закінчення уроку нагородити кожну команду: за перемогу (призери конкурсу), за швидкий рахунок та вирішення завдань (швидким рахівникам), за складання танграми та красиво складений малюнок (художникам). Нагадати, що з кожної зі станцій буде ще зустріч протягом навчального року.

Закінчує урок читач чи вчитель:

Домашнє завдання: 842,859 (1), 854. 865(3,4)n.30

Триває століття.

І інший наближається вік.

По крем'янистих сходах

Підбираючись до небезпечних вершин,

Ніколи, ніколи, ніколи

Не віддасть людина

Своєї переваги

Найрозумнішим машинам.

Конспект уроку "Складання та віднімання десяткових дробів. Подорож станціями математики"

Сподобалось? Подякуйте, будь ласка, нам! Для Вас це безкоштовно, а нам – велика допомога! Додайте наш сайт у свою соціальну мережу:

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ з математики в 5 класі на тему «Складання та віднімання десяткових дробів»

Урок №108(5/5).

Вчитель математики Iкатегорії:Нікуліна Ірина Євгенівна.

Мета уроку:повторити, систематизувати, закріпити та застосувати знання та вміння учнів на цю тему.

Завдання уроку:

Навчальні(формування пізнавальних УУД) -

● повторити та закріпити вивчений матеріал на тему «Складання та

віднімання десяткових дробів» у процесі вирішення різних завдань;

    формувати в учнів мотивацію до вивчення теми;

    перевірити знання учнів та коригувати їх;

розвиваючі(формування регулятивних УУД) -

формувати комунікативні навички;

розвивати готовність до самоосвіти;

розвивати увагу, логічне мислення, інтуїцію, математичну мову, кмітливість, вміння самоперевіряти та аналізувати свої помилки;

виховні(формування комунікативних та особистісних УУД) -

виховувати дисциплінованість, високу працездатність та організованість;

виховувати почуття колективізму, радості співпереживання успіхів товаришів.

Тип уроку: урок корекції та узагальнення знань.

Обладнання:комп'ютер, проектор, монітор, екран, підручник, зошит, ручка, щоденник, роздруковані листи із завданнями до уроку на 15 парт, 15 жовтих млинців із кольорового паперу для номера переможця завдання: «Хто більше млинцівз'їсть?» та оцінок за самостійну роботу, 30 анкет для проведення рефлексії.

Форма уроку:комп'ютерна презентація.

Мотивація уроку:стимулювати інтерес до вивчення математики

Прийоми:- Створення на уроці цікавості, здивування;

створення ситуації успіху;

Оперативний контроль за виконанням вимог.

План уроку:

Організаційний момент(1 хв).

Актуалізація знань. Усна робота (5 хв)

Повторення опорних знань(6 хв).

Закріплення матеріалу. Робота у парах (6 хв).

Фізкультхвилинка (1 хв).

Самостійна робота (6 хв).

Розв'язання завдань та прикладів (10 хв).

Підбиття підсумків уроку. Рефлексія (3 хв).

Постановка домашнього завдання (2 хв).

Хід уроку.

1. Організаційний момент.Постановка теми та мети уроку. Запис дати та теми уроку у робочих зошитах. (Слайд 1)

Сьогодні у нас урок незвичайний – урок свято. А що за свято ми сьогодні справляємо, ви дізнаєтесь, коли розставите числа у порядку спадання. (Слайд 2)

За словником Ожегова: «Масляна - старовинне слов'янське свято проводів Зими, під час якого дбають млинці і влаштовуються розваги». Стародавні вірили, що разом із круглим, рум'яним, гарячим млинцем, так схожим на сонце, вони з'їдають частинку його тепла та могутності. (Слайд 3)

2. Актуалізація знань. Усна робота.

Понеділок – зустріч.

Понеділок - Цього дня

Масляну зустріти нам не ліньки.

День так і зветься «зустріч»

Цілий день із ранку по вечір.

Цього дня зустрічають Масляну, вбирають ляльку- опудало в старий жіночий одяг, насаджують це опудало на жердину і зі співом возять на санях по селі. Ставлять Масляну на снігову гору і катаються з неї на санях. Починають пекти млинці. (Слайд 4)

1) Щоб було весело зустрічати Масляну, в гості до нас заглянуло сонечко. (Слайд 5)

Записані дроби: 0,24, 0,2400; 0,240; 2,4 та дріб 24/100. Який дріб зайвий? (24/100)

2) Знайдіть рівні дроби серед дробів: (Слайд 6)

03 2,300 2,003 2,0300

2,30 2,3 2,030 2,0030

3) Порівняйте числа: (Слайд 7)

20,821 … 20,83;

0,27 … 0,278 .

4) Скориставшись одним математичним знаком, отримайте число більше 3, але менше 4, із цифр 3; 5; 6; 7: 3 ˂ х ˂ 4. (Слайд 8)

Відповідь: х = 3,567.

3. Повторення опорних знань.

Вівторок – заграші.

Заграємо ми у вівторок.

Заграємо перед постом.

Здайся ти нам, Маслена,

Щаньгою, млинцем, пирогом.

Вранці молоді люди запрошувалися кататися з гір, поїсти млинців. Звали рідних та знайомих: «У нас де гори готові і млинці спечені — просимо шанувати». (Слайд 9)

1) - Хлопці, давайте повторимо правила складання та віднімання десяткових дробів незвичайним способом! Нам зараз розповість правило у віршованій формі ваша однокласниця.

Щоб скласти дріб із дробом десятковим,
Пам'ятай правило нескладне добре:
Запиши один дріб під іншим,
Кома щоб припала під комою.
Для зручності дії з дробами
Знаки десяткові зрівняй нулями.
Тепер складай ті цифри фігурально,
Як ти робив це у числах натуральних.
А поради щодо відповіді будуть вже простими:
Кому підпиши під комами.

Аналогічно роби при відніманні десяткових дробів.

2) - Хлопці, виконайте додавання та віднімання десяткових дробів у зошитах. Коментує рішення прикладів один учень. (Слайди 10,11)


3) - Ось і до нас завітав Петрушка, щоб пограти з нами. Виконаємо завдання усно. (Слайд 12)

Поставте в потрібному місцікому:

4. Закріплення матеріалу. Робота у парах.

Середовище – «ласунка».

Середовище ласуном має славу:

Наготує, напече!

Масляну радує,

Усіх гостей за стіл садить. (Слайд 13)

З цього дня пекли млинці - жовті, круглі, гарячі, як сонце. Млинців їли багато. Їли російські люди і самі над собою жартували: «Млинець не клин, черева не розколе». Цього дня зять приходив до тещі на млинці. Окрім зятя, теща запрошувала й інших гостей. (Слайд 14)

1) - Давайте дізнаємося, хто із 8 учасників конкурсу «Хто більше млинців з'їсть?» здобуде перемогу. Для цього треба знайти значення виразів та вибрати серед відповідей найбільший результат. Ви працюєте парою. Порадившись, показуєте мені млинець із номером переможця. (Слайд 15)

Відповідь: №6.

5. Фізкультхвилинка «Стали ми учнями».

- А тепер настав час трохи відпочити. (Слайди 16-18)

Ми стали учнями.

Дотримуємося режиму самі:

Вранці ми, коли прокинулися,

Усміхнулися, потягнулись.

Для здоров'я, настрою

Робимо ми вправи:

Руки вгору та руки вниз,

На шкарпетки піднялися;

То присіли, то нахилилися.

А потім ми вмивалися,

Акуратно вдягалися.

Снідали і, не поспішаючи,

До школи йшли,

До знань прагнучи.

6. Самостійна робота.

Четвер - "Широка масляна".(Слайд 19)

Розгуляй - четвер прийшов,
З ранку на стіл.
Масляна накрив - млинець
Усіх нагодує до обіду.

Четвер - найвеселіший день. Народ вдавався усіляким втіхам: крижані гори, балагани, гойдалки, катання на конях, карнавали, кулачні бої, лазіння по стовпу. Одним словом – розпал гулянь. З цього дня Масляна розгорталася на всю широчінь. До цього дня люди довго готуються, щоб свято було веселим та пам'ятним.

Ми з вами теж кілька уроків займалися на тему «Порівняння, складання та віднімання десяткових дробів». Давайте перевіримо, чого ж ми навчилися за ці дні, проведемо самостійну роботу.

Давайте перевіримо виконання самостійної роботи. Взяли до рук олівці чи зелену ручку. Якщо відповіді вірні, ставте "+", якщо невірні, то "-". (Слайд 22)

Виставимо оцінки. (Слайд 23) Напишіть на млинці ваші прізвища та оцінки. Передайте з задніх парт млинці.

7. Розв'язання завдань та прикладів.

П'ятниця – тещини вечора.

Хоча тіщини млинці смачні та солодкі,

Але тещ пригощають на Маслену зятьки.

Зяті запрошували в гості своїх тещ, пригощали їх млинцями.

(Слайди 24, 25)

1) Розв'язання задачі практичної спрямованості (слайд 26)

Для того, щоб спекти млинці для тещі, зять купив у магазині:
* пляшку молока масою 0,7 кг,
* 1,5 кг борошна,
* 0,75 кг цукру.
Усі покупки він склав у пакет, розрахований на 3 кг. Чи витримає пакет?

1) 0,7 +1,5 +0,75 = 2,95 (кг) - вага всіх продуктів,

2) 2,95кг ˂ 3кг, тобто. витримає пакунок.

Відповідь: так.

Субота — золовчині посиденьки.

Широка масниця

Нареченим допомагає,

Попелюшка збирає,

Млинцями пригощає,

Подарунками обдаровує.

Попелюшка - це сестра чоловіка.
Цього суботнього дня молоді невістки приймали у себе рідних. (Слайд 28)

Масляна нас теж обдарувала незвичайним завданням. Потрібно вгадати зашифроване слово. (Слайд 29)

Відповідь: пелікан. (Слайд 30)

8. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

Останній день масляного тижня називався "прощеною неділею" або проводами. (Слайд 31)

Неділя - дроти,

А ще прощення всіх!

Ми вибачення попросимо,

Поцілуємо наостанок.
У цей день спалюють солом'яне опудало - символ зими.Попіл розвіюють по полю, щоб був добрий урожай. Проводять зиму до наступного року. Всі просять одне в одного вибачення за навмисні та випадкові образи та прикрості. Кланяються у ноги. А у відповідь чують знайомі слова: Бог пробачить. Закінчується гуляння, на крижаних гірках розводять багаття, щоб лід розтопити, холод знищити. Іде Масляна, а разом з нею і зима. Іде під звук краплі. Весна входить у свої права. (Слайд 32)

Отже, наше знайомство з російським народним святом «Масляною» добігло кінця. Давайте підіб'ємо підсумки.

Чи сподобалася вам російська народне свято«Масляна» в математичній обробці?

Згадайте, яку мету ми ставили на початку уроку?

Повторити, систематизувати, закріпити та застосувати свої знання, вміння та навички на тему: «Складання та віднімання десяткових дробів».

Як ви вважаєте, чи впоралися ми з цією метою?

Впоралися.

Погляньмо, як кожен попрацював на уроці?

Виставлення оцінок.

Рефлексія настрою та емоційного стану. (Слайд 33)

Анкета для проведення рефлексії:

Шановний учень, ось закінчився урок. Прошу відповісти тебе на запитання, відзначивши «галочкою» вибрану відповідь

1. На уроці я працював

пасивно

2. Своєю роботою на уроці

незадоволений

3. Урок для мене здався

коротким

4. За урок я

5. Мій настрій

стало краще

стало гірше

6. Матеріал уроку мені був

не зрозумілий

марний

цікавий

9. Постановка домашнього завдання.

Той, хто любить вчитися та займатися творчістю, ніколи не зупиняється на досягнутому результаті! Вони завжди рухаються вперед! І ставлять нові цілі. Для вас нове завдання: придумайте завдання із зашифрованими словами на додавання та віднімання десяткових дробів, але щоб воно було цікавим та пізнавальним. Оформіть на альбомному аркуші завдання. Це буде ваш черговий проект з математики. Якщо виникнуть труднощі, обговоріть їх разом. (Слайд 34)

Прощавай, Масляна! (Слайд 35)

В Астраханській картинній галереї імені Кустодієва ви можете помилуватися чудовими картинами майстра з Астрахані, присвяченими саме Масляниці. Перед вами деякі з них. (Слайди 36-39)

Дякую всім за урок! (Слайд 40)

Список використаної літератури

Chastushki_Babok-Ezhek.www.leopold-baby.com

Технологічна картауроку

Завдання уроку

ня використовуваних ЕОР

Діяльність вчителя

Діяльність учня

УУД, що формуються

Пізнавальні

Регулятивні

Комунікативні

Особистісні

Організацій-

ний момент

Створити сприятливий психологічний настрій працювати.

Привітання учнів; перевірка вчителем готовності класу до уроку; організація уваги; підготовка учнів до діяльності на уроці; виділення цілей та завдань уроку.

Учні слухають вчителя і дивляться при необхідності на екран, відповідають поставлені запитання вчителя,

у зошитах роблять записи.

Загальнонавчальні:

1.смислове читання,

1.Підведення під поняття.

1.цілепокладання,

2. складання плану та послідовності діяльності.

1.планування співпраці вчителя та учнів,

2. вміння слухати

1.самовизначення,

2. встановлення зв'язку між метою навчальної діяльностіта мотивом,

3.готовність до життєвого та особистісного самовизначення

Актуалізація знань. Усна робота. Повторення опорних знань

Актуалізація опорних знань та способів дій, розвиток логічного мислення; забезпечення сприйняття, осмислення, узагальнення вивченого матеріалу, застосовуючи нові інформаційні технології

Вчитель за допомогою усних завдань із слайдів організує фронтальну роботу із класом.

Вчитель читає завдання зі слайдів та пояснює, як їх виконувати.

Учні слухають учителя. Продумують відповідь, піднімають руки. Озвучує відповідь з повним поясненням один із учнів, інші слухають відповідь цього учня. При необхідності коригують відповідь виступаючого.

Загальнонавчальні:

2. вміння структурувати знання, будувати висловлювання в усній формі,

3. вибір найбільш ефективних способіврішення навчальних завдань.

Універсальні логічні дії:

3.побудова логічного ланцюга міркувань

2.цілепокладання,

3.контроль,

4.корекція,

5.вольова саморегуляція, мобілізація сил і енергії, подолання перешкод

1. постановка питань у колективі,

2. вміння слухати та вступати в діалог,

2. знання моральних норм уміння виділити моральний аспект поведінки

Закріплення матеріалу. Робота в парах по картці

Узагальнення вивченого матеріалу, розвиток пізнавального інтересу до математики, застосовуючи нові інформаційні технології та організуючи роботу у парах учнів.

Вчитель націлює учнів групову форму роботи. Пояснює виконання завдань із картки на слайді 15.

Учні організують роботу у парі. Виконують завдання у зошитах. Відгадав номер, діти піднімають руку, називають його. Бачать на екрані відповіді, що послідовно з'являються.

Загальнонавчальні:

1. пошук і виділення необхідної інформації,

2. вміння структурувати знання, будувати висловлювання в усній і письмовій формі,

4.смислове читання,

Універсальні логічні дії:

1.складання плану та послідовності діяльності,

2.цілепокладання,

1. вміння слухати та вступати в діалог,

2.планування співробітництва,

3. вміння з достатньою повнотою висловлювати свої думки,

4. вміння брати участь у колективному обговоренні

1.готовність до життєвого та особистісного самовизначення

Фіззарядка

Здоров'язбереження

Вчитель у віршованій формі повідомляє учням команди дій фіззарядки.

Учні виконують рухи, слухаючи команди вчителя.

1.готовність до життєвого та особистісного самовизначення

Самостійна робота

Перевірити навичку порівняння, складання та віднімання десяткових дробів при знаходженні значень виразів.

Вчитель організовує проведення самостійної роботи.

Учні слухають про

пояснення вчителя щодо виконання завдань самостійної роботи. Виконують завдання у зошиті самостійно протягом відведеного часу.

Загальнонавчальні:

1.пошук та виділення необхідної інформації,

2. вміння структурувати знання, будувати висловлювання у письмовій формі,

3. вибір найбільш ефективних способів вирішення навчальних завдань,

4.смислове читання,

Універсальні логічні дії:

3. встановлення причинно-наслідкових зв'язків

1.складання плану та послідовності діяльності,

2.цілепокладання,

3.вольова саморегуляція, мобілізація сил і енергії, подолання перешкод

1. вміння слухати

1.самовизначення,

2. встановлення зв'язку між метою навчальної діяльності та мотивом

Вчитель повідомляє учням, що вони вирішуватимуть завдання практичної спрямованості та знаходитимуть значення виразів зі слайдів, відгадуючи зашифроване слово.

Для тих, хто погано бачить, тексти завдань надруковані на окремому листочку. Вчитель читає текст завдання зі слайду, викликає одного учня до дошки на її вирішення,

а інших просить вирішувати у зошиті самостійно. Тих учнів, хто не може у рішенні, вчитель просить вирішувати разом із відповідним учнем біля дошки.

Оцінює учнів, які вирішували завдання біля дошки та самостійно.

Учні вирішують завдання у зошитах. Почергово 4 учні працюють біля дошки з

повним поясненням рішення.

Загальнонавчальні:

1.пошук та виділення необхідної інформації,

2. вміння структурувати знання, будувати висловлювання в усній та письмовій формах,

3. вибір найбільш ефективних способів вирішення навчальних завдань,

Універсальні логічні дії:

3. встановлення причинно-наслідкових зв'язків

1.складання плану та послідовності діяльності,

2.цілепокладання,

3.корекція,

4.вольова саморегуляція, мобілізація сил і енергії, подолання перешкод,

1. вміння слухати,

2. вміння з достатньою повнотою висловлювати свої

4.володіння монологічною формою мови

2. встановлення

зв'язки між метою навчальної діяльності та мотивом

Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

Оцінити результат своєї діяльності та всього класу.

Вчитель ставить учням питання; оцінює якісну роботукласу та окремих учнів; організовує рефлексію.

Учні відповідають питання вчителя, обдумують своє ставлення до уроку, вибирають відповідну відповідь у анкеті.

Загальнонавчальні:

1. вміння структурувати знання, будувати висловлювання в усній формі,

3.рефлексія,

4. вміння адекватно стисло передавати формулювати думки,

Універсальні логічні дії:

1.цілепокладання,

1. вміння слухати,

2. вміння з достатньою повнотою висловлювати свої думки,

4.володіння монологічною формою мови,

5. вміння брати участь у колективному обговоренні

1.готовність до життєвого та особистісного самовизначення

2.морально-етичне оцінювання засвоюваного змісту, виходячи з особистісних та морально-етичних цінностей

Постановка домашнього завдання.

Забезпечення розуміння дітьми мети, змісту та способів виконання д/з.

Вчитель просить учнів відкрити щоденники та записати д/з; дає рекомендації щодо його виконання.

Учні записують домашнє завданняу щоденники; слухають коментарі вчителя.

Учні здають анкети та зошити на стіл вчителя для перевірки самостійної роботи при виході з кабінету.

1.цілепокладання

1. вміння слухати

1.готовність до життєвого та особистісного самовизначення

Урок математики у 5 класі на тему

Підготувала: учитель математики

Большакова Є.А

Цілі уроку: 1) навчити складати та віднімати десяткові дроби;

2) продовжити формування обчислювальних навичок;

3) прищепити інтерес до предмета математики.

Хід уроку.

I. Усні вправи:

1) Вгадай, який дріб!

1. П'ять цілих дві десятих =

а) 5,02 б) 5,2 в) 5,002

2. Нуль цілих вісім тисячних =

а) 0,008 б) 0,08 в) 0,8

3. Три цілих двадцять п'ять десятитисячних =

а) 3,25 б) 3,00025 в) 3,025

4. Шістнадцять цілих п'ять сотих =

а) 16,005 б) 16,5 в) 16,05

2
) Виконай дії:



3,07 – 1,06 = 2,01

=


II. Вивчення нового матеріалу.

1. Додавання (віднімання) десяткових дробів з переведенням у звичайний дріб.

2. Додавання (віднімання) десяткових дробів «у стовпчик».

3. Читання правила складання та віднімання десяткових дробів.

4. Розглянути приклади, виконуючи та пояснюючи кожен етап (див. таблицю).

Зрівняти у дробах кількість знаків після коми

Записати їх один під одним так, щоб кома була підписана під комою

Виконати додавання, не звертаючи уваги на кому

+ 9,138

Поставити у відповіді кому під комою в цих дробах

+ 9,138

Правило:Щоб скласти (відняти) десяткові дроби, потрібно:

1) зрівняти у цих дробах кількість знаків після коми;

2) записати їх один під одним так, щоб кома була записана під комою;

3) виконати додавання (віднімання), не звертаючи уваги на кому, поставити у відповіді кому під комою в даних дробах.

III. Закріплення.

1. №1186 (б, в, г, д):

б) 16,78 - 5,48 = 11,3

в) 95,381 + 3,219 = 98,600

+ 3,219

г) 8,9021 + 0,68 = 9,5821

+ 0,6800

буд) 88,252 – 4,69 =83,562

2. Тести із сигнальними картками.

3. Усна робота. Гра «Влучний стрілець».

1) 2,31 + (7,65 + 8,69)

2) 14,537 – (2,237 + 5,9)

3) (24,302 + 17,879) – 1,302

4. Розв'язати задачу.

Довжина Волги 3,53 тис. Км. Дніпро – 2,2 тис. км, а Амур – на 1,36 тис. км. коротше, ніж Волга та Дніпро разом. Яка довжина Амуру?

IV. Підсумок уроку.

Вчитель:Хлопці, до нас прилетів папуга. Виявляється, у нього не вдається вирішити приклад. Давайте йому допоможемо та знайдемо помилку.

- 6,8 _

- 6,8 _

V. Домашнє завдання:п. 32 (до розкладання); №1228(а), №1229 (а, б, в), №1240.

Loading...Loading...