Nodarbību konspekti vidējai grupai "Vitamīni". Nodarbību piezīmes vidējai grupai “Lukoshko”

Gisvain V.D., MBDOU Nr. 54 “Iskorka” skolotājs, Naberezhnye Chelny RT

Rīts:

1. Didaktiskā spēle"Vitamīnu ģimene"

Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par vitamīniem, to ieguvumiem cilvēka veselībai un noteiktu vitamīnu saturu dārzeņos un augļos.

2. Lomu spēle: "Pagatavosim viesiem vitamīniem bagātas pusdienas."

Mērķis: uzlabot bērnu spēju rotaļās izmantot aizstājējrotaļlietas, nostiprināt bērnu spēju rotaļās atspoguļot savas apkārtējās dzīves epizodes un audzināt kolektīvisma izjūtu.

3. Saruna ar bērnu apakšgrupu par tēmu: "Kāpēc mums vajag pārtiku?" (apskatiet ilustrācijas).

4. Pirms brokastīm noskaidro no bērniem, ko pavāri ir pagatavojuši brokastīs, ja tā ir putra, veiciet īsu sarunu par tēmu: “No kā gatavo putru? un kā pagatavot garšīgu putru.”

5. Labības veidu izskatīšana eksperimentu stūrītī: griķi, zirņi, manna, grūbas, rīsi u.c.

6. Vides iepazīšanas nodarbības par tēmu: “Vitamīni cilvēka dzīvē. Kā vitamīni stiprina organismu."

Mērķis: veidot bērnos priekšstatu par cilvēka organismam nepieciešamajām vielām un vitamīniem, pastāstīt bērniem par vitamīnu lomu cilvēka dzīvē. Iepazīstināt viņus ar jēdzienu “vitamīni”, nostiprināt zināšanas par vitamīnu nepieciešamību cilvēka organismā, par veselīgu pārtiku, kas satur vitamīnus. Veicināt uztura kultūru, proporcijas izjūtu un kulturālas uzvedības noteikumus.

Materiāls: Dunno lelle, bildes ar pārtiku, dārzeņi, augļi, ogas. Produktu komplekts, maizes izstrādājumi, paplātes.

Vārdu krājuma darbs: vitamīni, tauki, ogļhidrāti, olbaltumvielas, koagulējamība, rezistence.

Nodarbības gaita

Uz skolotāja tāfeles ir attēli, kuros attēloti dārzeņi, augļi, ogas un maizes izstrādājumi. Uz galda ir produkti no rotaļu stūra. Dunno nāk ciemos pie bērniem.

Puiši, Dunno šodien atbrauca pie mums ciemos, pasveiciniet viņu. Viņam patīk ēst, un tev patīk ēst?

Kāds ir tavas mammas iecienītākais ēdiens, ko gatavo? (bērni atbild).

Paskatieties, puiši, Dunno mums atnesa bildes, daudz produktu un jautā: ko veselīgu pārtiku, un kuras nav. Ļaujiet mums šodien pastāstīt Dunno par to, kas jums jāēd normāla attīstība un mūsu ķermeņa augšana. Skolotāja stāsta: ķermenim ar pārtiku jāsaņem viss dzīvei nepieciešamais, lai organismam palīdzētu, regulāri jāēd daudzveidīgi ēdieni un jādzer ūdens. Tagad mēs par to uzzināsim.

Puiši, nāciet pie galda (bērni nāk pie galda un nosauc ēdienus, kas guļ uz galda: zivis, olas, desiņas, cepta vista).

Tie ir proteīni, tie veido mūsu ķermeni un uztur to formā, pateicoties olbaltumvielām, cilvēks aug normāli.

Bērni iet pie otrā galda, uz kura ir kartupeļi, makaroni, maize, cepumi un cukurs.

Šie puiši ir ogļhidrāti. Tie sniedz enerģiju, attīsta izturību, pateicoties ogļhidrātiem, cilvēks aktīvi strādā, kustas, sporto.

Puiši, Dunno aicina jūs pie trešā galdiņa. Nosauciet produktus, kurus redzat uz galda. (Bērni sauc: piens, jogurts, siers, rieksti).

Šie puiši ir resni. Viņi uzkrāj enerģiju un attīsta smadzenes. Kad cilvēks saslimst, tā ir tauku enerģija, kas palīdz cīnīties ar slimību.

Puiši, vēlreiz nosauksim par Dunno tās vielas, kas mūsu ķermenim tik ļoti vajadzīgas: olbaltumvielas, ogļhidrātus, taukus.

Fiziskais vingrinājums "Kāposti"

Mēs sasmalcinām kāpostus, sasmalcinām to,

Mēs trīs, trīs kāposti.

Sālām kāpostus, sālām,

Kāpostus sasmalcinām un sasmalcinām.

Skolotājs aicina bērnus sēdēt pie galdiem.

Puiši, mūsu dzīvē joprojām ir seši dažādi vitamīni, kas arī ļoti palīdz mūsu organisma attīstībai.

Klausieties mīklu:

Sarkans slēpts mugurkauls

No augšas ir redzama tikai colla,

Un jūs to paņemsiet gudri

Un tavās rokās... (burkāns).

Bērni nosauc un parāda attēlu uz tāfeles.

Šie puiši ir A vitamīns - redzei un ādai. Pastāstīsim Dunno, kādus ēdienus var pagatavot no burkāniem. (Bērni zvana).

Klausieties citu mīklu:

Tur dārza dobē auga krūms,

Viss, ko var dzirdēt, ir kraukšķēšana un kraukšķēšana.

Kāpostu zupā biezā veidā -

Tas esmu es... (kāposti).

Tas ir C vitamīns - izturībai pret slimībām.

Nezinu jums pateiks šādu mīklu:

Šeit mums spoži deg uguns

Apsēdīsimies viens otram blakus – ir ļoti karsts.

Un uguns nedaudz nodzisa -

Cepts saldumam... (kartupeļi).

Tas ir B vitamīns - gremošanai.

Skolotājs uzdod šādu mīklu:

Lai gan viņš nemaz nav trausls,

Un viņš paslēpās čaulā.

No visiem augļiem tas ir visgrūtākais

To sauc... (rieksts).

Šie puiši ir vitamīns E - pretnovecošanās.

Klausieties mīklu:

Lielāks un sarkanāks par visiem pārējiem

Vislabāk garšo salātos

Un puiši no seniem laikiem

Viņiem tas ļoti patīk... (tomāts).

Tas ir K vitamīns, puiši, asins recēšanai.

Un pēdējā mīkla, puiši, no Dunno:

Šķidrums, bet ne ūdens

Balts, nevis sniegs... (piens).

Tas ir D vitamīns – izaugsmei.

(Pēc mīklu atrisināšanas bērni garšo, nosaka produktu garšu un jūt).

Labi darīti puiši! Mēs uzminējām mīklas, Dunno ļoti patika ar mums. Šodien viņš uzzināja daudz par vitamīniem, veselīgu pārtiku, daudzveidīgu pārtiku, un jūs, puiši, viņam palīdzējāt.

Nezinu, puiši, ir sagatavojis jums pārsteigumu. (Skolotājs izceļ ēdienu: vinegretu (vai kāpostu salātus ar burkāniem).

Ēdīsim vitamīnu bagātākos salātus ar Dunno.

7. Pirms pusdienām veiciet īsu sarunu par tēmu: "Pusdienas ir sliktas, ja nav maizes."

8. Pēcpusdienā organizējiet sarunu ar bērniem par tēmu: “Laiks ēst bulciņas”. Skatoties uz ilustrācijām.

9. Galda spēle: "Pastaiga pa Sezama ielu."

10 Zīmējums par tēmu: “Vitamīnu zīmēšana”.

Mērķis: Uzlabot bērnu spēju zīmējumos atspoguļot to, ko bērni saprot ar vārdu “vitamīni”: dārzeņus un augļus, pārtiku. Paplašiniet spēju pareizi novietot zīmējumu uz papīra lapas, apgleznot zīmējumu, nepārsniedzot kontūru, attīstīt krāsu un kompozīcijas izjūtu. Veicināt neatkarību.

11. Didaktiskā spēle: “Galda klāšana”.

12. Pirms vakariņām īsa saruna par tēmu: "Ir laiks vakariņām."

Darbs ar vecākiem

  1. Konsultācijas vecākiem:

    - “Dārzeņi, augļi, ogas un zaļumi”

    - “Noteikumi tiem, kam ir salds zobs”

    - "Ja bērnam ir slikta apetīte"

  2. Sienas avīze vecākiem “Veselības zieds”.
  3. Anketa vecākiem un bērniem kopā: "Kādus noteikumus es ievēroju?"

Grupā grāmatu stūrītī sarīko literatūras izstādi par pareizu uzturu, uzturu u.c. Tās ir grāmatas lasīšanai, ilustrācijas, enciklopēdijas.

1. Izglītojoši

Iepazīstināt bērnus ar jēdzienu “Vitamīni” un ieguvumiem, ko tie sniedz cilvēkiem;

Māciet bērniem atšķirt vitamīnus saturošus pārtikas produktus

2. Attīstības

Attīstīt uzmanību, domāšanu, iztēli, aktīvo un pasīvo vārdu krājumu;

Palīdziet bērniem saprast, ka veselība ir atkarīga no pareizu uzturu– ēdienam jābūt ne tikai garšīgam, bet arī veselīgam;

Nostiprinās zināšanas par vitamīnu klātbūtni dārzeņos, augļos un pārtikas produktos;

Attīstīt smalkās motorikas pirksti

3. Izglītojoši

Ieaudziniet bērnos vēlmi rūpēties par savu veselību

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

GCD kopsavilkums par vidējā grupa

"Mūsu draugi - vitamīni"

Programmas saturs:

  1. Izglītojoši

Iepazīstināt bērnus ar jēdzienu “Vitamīni” un ieguvumiem, ko tie sniedz cilvēkiem;

Māciet bērniem atšķirt vitamīnus saturošus pārtikas produktus

  1. Attīstošs

Attīstīt uzmanību, domāšanu, iztēli, aktīvo un pasīvo vārdu krājumu;

Palīdziet bērniem saprast, ka veselība ir atkarīga no pareiza uztura – ēdienam jābūt ne tikai garšīgam, bet arī veselīgam;

Nostiprinās zināšanas par vitamīnu klātbūtni dārzeņos, augļos un pārtikas produktos;

Attīstīt pirkstu smalko motoriku

3. Izglītojoši

Ieaudziniet bērnos vēlmi rūpēties par savu veselību

Priekšdarbi:

Mīklu veidošana par dārzeņiem un augļiem; sakāmvārdi; apskatot to ilustrācijas; dārzeņu un augļu krāsošana; didaktiskās spēles - “Brīnišķīga soma”, “Atrodi noderīgu preci”, “Kas lieks”.

Materiāls:

Dārzeņu, augļu, produktu manekenu komplekts; pupiņas (sarkanās un baltās), šķīvji, brīnišķīga soma.

2. skolotājs varoņa “Vāveres” lomā

Nodarbības gaita:

Grupā tiek iekļauti bērni ar skolotāju

Pedagogs: Puiši, paskatieties, cik ciemiņu pie mums ir atnākuši, pasveicināsim viņus.

Bērni: Sveiki.

Pedagogs: Puiši, vai jūs zināt, ko nozīmē vārds "Sveiki"?

Bērni: Gaidām viesus un vēlam veselību.

Pedagogs: Labi padarīts. Pa labi.

Un tagad, puiši, iesaku atcerēties sakāmvārdus par veselību.

Bērni: Veselā ķermenī - vesels prāts

Veselība ir vērtīgāka par zeltu

Veselību nevar nopirkt par naudu

Tīrība ir veselības atslēga.

Pedagogs: Labi darīts.

Ak, puiši, kas ir tas, kas guļ uz mūsu dīvāna? (bērnu atbildes)

Jā, šī ir Vāvere, kas ieradās pie mums ciemos. Labdien, Beločka.

Varonis: Sveiki puiši!

Pedagogs: Vāver, kāpēc tu neesi tik jautrs? Vai tu guļi uz dīvāna? Un kāpēc tu sasēji kaklu ar šalli?

Varonis: Ak, ak. Man liekas, ka esmu slims.

Pedagogs: Un kas tev sāp?

Varonis: Man visu laiku sāpēja kakls un vēders.

Pedagogs: Bērni, ko mums darīt? Mūsu vāvere ir slima!

(bērnu atbildes - Izsauc ārstu, ārstē).

Varonis: Un tu ej uz aptieku un nopērc man daudzas jo daudzas tabletes, un es ātri atveseļošos.

Pedagogs: Puiši, kā jūs domājat, varbūt vispirms jāpajautā ārstam, kādi medikamenti nepieciešami? (bērnu atbildes).

Un jūs, Beločka, visticamāk, vienkārši neēdāt pareizi, un tāpēc jums kļuva vāja un slima. Ēdiet maz vitamīnu.

Varonis : Kas ir šie vitamīni?

Audzinātāja : Vitamīni dzīvo dažādos labvēlīgos augļu produkti, dārzeņi un citi pārtikas produkti, tikai tie ir tik mazi, ka tos nevar redzēt. Tie ir vajadzīgi, lai būtu veseli, spēcīgi, ātri un labi redzētu un dzirdētu.

Varonis: Vai ir pārtikas produkti, kas ir veselīgi un kuri nav?

Pedagogs: Protams!

Varonis: Puiši, vai jūs zināt šādus produktus? (bērnu atbildes).

Pedagogs: Mums ir vesels maiss vitamīnu, un mūsu puiši tagad jums parādīs un pastāstīs visu par vitamīniem.

Tiek spēlēta didaktiskā spēle “Brīnišķīgā soma” - bērni izņem vienu augli vai dārzeņu, nosauc to un runā par to.

Audzinātāja : Labi darīti puiši!

Nu, Beločka, vai tu visu atcerējies?

Tagad iesaku aiziet uz veikalu, uniemāciet Vāverei izvēlēties veselīgu pārtiku, lai viņa nekad nesaslimtu, paliktu dzīvespriecīga un dzīvespriecīga.

Tiek spēlēta didaktiskā spēle “Vesels vai neveselīgs” - izvēlieties veikalā tikai tos produktus, kas ir noderīgi veselībai, bet tos, kas nav veselīgi, atstājiet veikalā.

Varonis: Esmu noguris, atpūšamies mazliet? (bērnu atbildes)

Pedagogs: Ir lietderīgi ne tikai ēst vitamīnus, bet arī nodarboties ar vingrošanu un fizisko audzināšanu. Mazliet sasildīsimies!

Notiek fiziska minūte:

Vai tu ēdīsi vitamīnus?

Tu būsi ļoti, ļoti stiprs (parādīsi spēku rokās)

Jūs skriesiet tālu (skrieniet vietā)

Jūs lēksit augstu (lecot uz divām kājām)

Kājas dejos (uzliek pēdu uz pirksta)

Un nekad nevar zināt nogurumu!

Varonis: Paldies, puiši, es uzzināju daudz jauna un interesanta. Un tagad es iešu mājās...

Audzinātāja : Pagaidi, Vāvere. Jūs veikalā izdarījāt nepareizi - sajaucāt sarkanās un baltās pupiņas, jūs nevarat to atstāt tā. Mums lietas jāsakārto un jāsakārto.

Varonis: Ak, es to nevaru izdarīt viens. Puiši, vai jūs varētu man palīdzēt? (bērnu atbildes)

Pedagogs: Labi padarīts! Sadalīsimies divās komandās, lai ātri palīdzētu. Viena komanda šķiros pupas ar Vāveri, bet otra ar mani.

Tiek spēlēta spēle “Šķiro pupiņas”.

Pedagogs: Nu, Vāvere. Tagad jūs zināt, kā ēst pareizi, lai būtu veselīgi.

Varonis: Paldies jums visiem! Man ir laiks doties mājās, tagad es ēdīšu pareizi, daudz augļu un dārzeņu. Uz redzēšanos!

Pedagogs:

Spēle ir beigusies

Mums ir pienācis laiks atvadīties

un mēs atvadāmies no viesiem,

Teiksim kopā "Uz redzēšanos!"


Zīmējums. Vidējā grupa.

Tēma: Vitamīni dzīvniekiem.

Mērķis: spēja vizualizēt pazīstamos augļus (apelsīnus) un dārzeņus (burkānus), panākot izteiksmīgu krāsu atveidi. Mēģiniet sajaukt sarkanās un dzeltenās krāsas, lai iegūtu oranža krāsa.

Materiāls: Novietojiet papīru, kas sadalīts, salokot lielos kvadrātos, guaša. Palete. Krāsaini vaska krītiņi, otas; vēstule bērniem no doktora Aibolita. Viņš vēršas pie bērniem ar lūgumu steidzami nosūtīt uz ziemeļiem kastes ar apelsīniem un burkānu kastes, lai saglabātu dzīvnieku veselību pēc slimības.

Saņemot bērnu piekrišanu, skolotāja aicina katru bērnu “piepildīt” kastīti ar augļiem vai kastīti ar burkāniem (pēc izvēles). Katrā šūnā zīmējot vienu lielu apelsīnu un burkānu. Pēc tam nosakiet burkāna (ovālas) un oranžas (apaļas) formu. Viņi noskaidro, kādā krāsā ir apelsīni un burkāni un vai komplektā ir šādas krāsas. Kad bērni ir pārliecināti, ka nav oranžas krāsas, skolotājs lūdz atcerēties, kā to iegūt (vispirms uz paletes tiek uzklāts plankums dzeltena krāsa, tad otu nomazgā, nosusina un uz otas gala uzvelk sarkanu krāsu, kas tiek sajaukta ar dzelteno traipu).

Skolotāja palīdz katram bērnam iegūt vēlamo rezultātu – oranžu krāsu. Tad viņš stāsta par to, kā attēlojot var panākt izteiksmīgu ne tikai krāsas, bet arī tās kontūru atveidojumu. Lai to izdarītu, katrā šūnā ar oranžu krāsu jānozīmē apelsīna kontūra.

Pēc tam paņemiet oranžu vaska krītiņu (vai sveces gabalu ar smailu galu) un uzzīmējiet punktus kontūras iekšpusē. Pēc tam visu nokrāso ar oranžu krāsu. Tajās vietās, kur tiek uzklāti punktiņi, krāsa nepieķersies, kas rada apelsīna miziņas izliektas virsmas efektu.Pirms burkānu zīmēšanas bērni burkānus “uzzīmē” ar pirkstu un pēc tam ar sausu otiņu, ievietojot lodziņa šūnas no augšas uz leju.

Nodarbības beigās bērni kopā ar skolotāju rūpīgi pārskata visus darbus un nosūta kastes uz ziemeļiem. Un tad viņi saņem pateicības vēstuli no doktora Aibolita.


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Mērķis: konsolidēt idejas par ārējās īpašības tēma: krāsa, izmērs; prasme risināt mīklas; raisīt pozitīvas emocijas...

Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums pirmajā junioru grupā Tēma “Vitamīni dzīvniekiem”

Mērķis: nostiprināt idejas par objekta ārējām īpašībām: krāsu, izmēru; prasme risināt mīklas; raisīt pozitīvas emocijas. Mērķi: Izglītojoši: 1. Nostipriniet savu spēju atšķirt krāsas, izmantojot...

Veselības nodarbības

par tēmu “Vitamīni” vidējā grupā

Programmas saturs:

Noskaidrot bērnu izpratni par dārzeņiem un augļiem;

Veidot bērnos izpratni par organisma nepieciešamību pēc vitamīniem;

Attīstīt spēju klasificēt (dārzeņi, augļi);

Attīstīt teātra spējas, bērnu runu (dramatizācija);

Attīstīt domāšanu;

Izkopt interesi par dabu.

Demonstrācijas materiāls:

3 paplātes, 3 dvieļi;

Dabīgi dārzeņi un augļi;

Dārzeņu un augļu modeļi;

2 grozi;

Glezna, kas attēlo "Kas ir labs dārzeņiem un augļiem".

Izdales materiāls:

Dārzeņu maskas: gurķi, bietes, burkāni, kāposti, tomāti.

Priekšdarbi:

Didaktiskās spēles “Uzzināt pieskaroties”; “Noskaidro pēc garšas”; “Kur ir tas, kas nogatavojas? "; "Tops-Roots";

Apgūstot fiziku minūtes “Kāpostu sālīšana”, “Čiki-čiki-čiki-ša”;

Mācīties dzeju;

Dārzeņu un augļu attēlu apskatīšana;

Dramatizācija "Dārzeņu ķilda".

Skolotāju apmācība:

Nodarbības attīstība;

Zīmēt attēlu “Kas der dārzeņiem un augļiem”;

Plakāti: “Veselīgi ķermenis vesels gars”, “Lielais cilvēks ir visa galva”, “Veselība ir vērtīgāka par bagātību”;

Bērnu un materiālu sagatavošana nodarbībai;

Pasaku varonis - Aibolīts;

Kārumi bērniem.

Nodarbības gaita:

1. Skolotājs dziesmas “Visi gatavi, sāksim” pavadījumā organizē bērnus uz stundu.

Pedagogs: Puiši, šodien mēs dosimies uz dārzeņu un augļu pasauli. Atcerēsimies, kāds tagad ir gada laiks?

Bērni: rudens.

Pedagogs: Ko viņi savāc laukos un dārzos rudenī?

Bērni: Ražas novākšana.

Pedagogs: Tieši tā, cilvēki ražu novāc rudenī. Raža ir atlīdzība cilvēkiem par darbu visa gada garumā.

Skolotājs lasa pantu:

“Mēs izraka kartupeļus,

Gurķus novāca no kores,

Viņi izvilka visus burkānus,

Viņi veikli sagriež kāpostus.

Un grozā no Zemes

Viņi tev atnesa dāvanu! »

2. Tikšanās ar Aibolītu: pie durvīm atskan klauvējiens.

Pedagogs: Vai kāds steidzas pie mums ciemos?

(Parādās Aibolits ar koferi)

Aibolits: Sveiki, puiši (bērni saka sveiki). Vai jūs zināt, ko nozīmē vārds "Sveiki"?

Bērni: sveicam cilvēku un vēlam veselību.

Aibolits: Tieši tā, jo "Lielais puisis ir visa galva."

Pedagogs: Aibolit, bērni zina arī teicienus par veselību:

1 bērns: “Ēd ķiplokus un sīpolus, tu nesaslimsi”

2. bērns: “Ābols dienā izved ārstu pa durvīm”

Aibolits: Labi darīts, un manā koferī vienkārši ir dārzeņi un augļi. Galu galā tajos ir daudz vitamīnu veselībai. Katrs vitamīns organismā pilda savas funkcijas. Nāksim pie galda. Redzi, ir 3 paplātes. Klausieties mīklu un uzzināsiet vienu no produktiem, kas paslēpts uz 1 paplātes:

"Sarkanais mugurkauls ir paslēpts,

No augšas ir redzama tikai augšdaļa.

Un jūs to paņemsiet gudri,

Un manās rokās... (burkāns)"

Skolotāja kopā ar bērniem izņem salveti no 2. paplātes un sauc: burkāni, kāposti, sīpoli, paprika...

Aibolits: Puiši, tajos ir A vitamīns - mums tas ir vajadzīgs laba redze un skaista āda.

(Bērni ar skolotāju dodas uz 2. paplāti)

Aibolits: Klausieties mīklu:

"Dārza dobē auga krūms,

Viss, ko var dzirdēt, ir kraukšķēšana un kraukšķēšana.

Kāpostu zupā, hodgepodge biezi

Tas esmu es... (kāposti)"

Bērni ar skolotāju no 2 paplātēm izņem salveti un nosauc: kāposti, citrons, apelsīns, kivi, ābols, gurķis, cukini...

Aibolits: Tu visu nosauci pareizi. Šajos dārzeņos un augļos ir C vitamīns – tas mums ir nepieciešams, lai mūsu organismā pretotos slimībām.

Skolotāja turpina: Puiši, mums ir nepieciešams C vitamīns, lai mēs neslimotu, bet, ja mēs saslimsim, tad C vitamīns palīdzēs ātri tikt galā ar slimību, ja ēdat augļus un dārzeņus, tāpat kā šajā. paplāte.

(bērni ar skolotāju iet uz 3. paplāti)

Aibolits: Klausieties 3. mīklu:

"Šeit mums spoži deg uguns,

Sēdēsim viens otram blakus - ir ļoti karsts,

Un uguns nedaudz nodzisa -

Cepts pēc sirds patikas... (kartupeļi) »

Bērni ar skolotāju novelk salveti un nosauc: kartupelis, tomāts, rāceņi, ābols, biete, ķirbis, apelsīns, ķiploks, baklažāns...

Aibolīts: Tie satur B vitamīnu – mums tas ir vajadzīgs labai gremošanai.

Skolotājs bērniem paskaidro: Gremošana, puiši, ir pareizas pārtikas asimilācijas un sagremošanas process.

3. Fiziskās audzināšanas pārtraukums: “Kāpostu marinēšana”

Pedagogs: Aibolit, dari to ar mums.

(rokas kustību pavadībā)

"Mēs sasmalcinām kāpostus, sasmalcinām to,

Mēs trīs burkāni, trīs

Sālām kāpostus, sālām,

Un tad mēs spiežam un spiežam.”

4. Didaktiskā spēle “Dārzeņi – augļi”:

Pedagogs: Aibolit, tu mums stāstīji par dārzeņu un augļu lietderību, un tagad mēs ar bērniem spēlēsim spēli “Dārzeņi - augļi” (skolotājs bērniem skaidro: vienā grozā liks tikai dārzeņus un tikai augļus). otrā)

Aibolits: Labi darīts, puiši, jūs varat noteikt, kur atrodas dārzeņi un kur augļi. Vai viņi zina, kas kur aug?

Pedagogs: Protams, viņi dara.

5. Skice un uzdevums “Kas kur aug? »

Audzinātāja: Apsēdīsimies visi aplī, es pateikšu dārzeņa vai augļa nosaukumu, jāparāda: ja aug uz koka, pacel rokas uz augšu, ja uz zemes, pietupies.

6. Skolotāja piedāvā klausīties dzeju: Aibolit, tagad apsēdies un klausies bērnus.

Meitenes:

1. bērns: es piecēlos agri

Un viņa skrēja uz dārzu,

Man dārzā ir burkāni

Dārzā vienmēr ir kārtība!

2. bērns: es laistīju redīsus

Es salasīju redīsus

Tu saliec grozus,

Lūk, rudens raža!

3. bērns: man ir kartupeļi

Viņa uzauga labi!

Es neesmu bijis slinks visu vasaru,

Es strādāju dārzā.

Pedagogs: Man ir dārzs! Šeit!

Un aug dārzā:

Tomāts un gurķis

Ķirbis ir vienkārši lielisks!

Brīnišķīgi kāposti

Bietes, burkāni,

Arbūzs, cukini,

Karstā pipara pāksts.

Dāsns grozs-

Pietiks visai ziemai!

Visi dārzeņi ir brīnišķīgi

Bet kurš no tiem ir visvairāk

Bērniem tas patīk

ES vēl nezinu.

Aibolits: Laba dzeja, bet vai es dzirdu kādu troksni?

Pedagogs: Jā, tas ir kaut kas tāds, ko dārzeņi savā starpā nedalīja.

Dārzeņi iznāk uz skatuves “Dārzeņu ķilda”

Dārzeņi (kopā): Kurš no mums ir garšīgākais?

Kurš no mums ir vissvarīgākais?

Gurķis: Es esmu garšīgs

Es esmu vissvarīgākais.

Mēs dzīvojam sālījumā

Katrs mūs ēd pēc sirds patikas.

Biete: Nekliedz, gurķi,

Jūs, protams, esat lieliski

Bet kurš ir svarīgāks par bietēm?

Kurš, saki man, ir vairāk vajadzīgs?

Cukurs ir izgatavots no bietēm,

Un biešu salāti,

Un bietes arī.

Kurš ir svarīgāks, kurš?

Burkāns: svarīgs dārzenis, tu biete,

Un vēl svarīgāk, es esmu burkāns!

Jūs nevarat pagatavot zupu bez manis

Tu nevari iztikt ne dienu bez manis!

Kāposti: lai tu justos tukšs,

Kāposti ir vislabākie!

Bagāts ar vitamīniem,

Maniem puišiem patīk kāpostu zupa!

Tomāts: Ak, cik smieklīgs arguments,

Tomāts ir veselīgākais no visiem!

Tas, kurš dzer tomātu sulu

Tas veselais aug!

Aibolits: Kluss, kluss, netrokšņojiet,

Ātri pārtrauciet strīdu.

Katrs dārzenis ir dāvana

Jauni un veci to zina.

Pedagogs: Nav bezgaršīgu dārzeņu,

Visi ir noderīgi, bez šaubām.

Augt būt veselam,

Ir jāmīl dārzeņi!

7. Fiziskās audzināšanas iesildīšanās: (bērni stāv viens pēc otra, novieto plaukstas uz priekšā esošā cilvēka muguras)

“Čiki-čiki-čiki-ša (sita plaukstas)

Lūk, kāposti borščam.

Es sasmalcināšu kartupeļus (piesitot ar plaukstu malām)

Bietes, burkāni,

Pusgalva sīpola un ķiploka daiviņa (sit ar dūrēm)

Cāli-čali-čali-čali! (glāsts ar plaukstām)

Un borščs ir gatavs! »

8. Attēla “Kas der dārzeņiem un augļiem” apskate

Aibolits: Puiši, paskatieties uz šo attēlu:

Ko jūs šeit redzat? (bērni stāsta, ko redz attēlā)

Tieši tā, lai dārzeņi un augļi labi augtu, tiem nepieciešama saule, tīrs gaiss un ūdens. Ne velti sakāmvārds saka: "Saule, gaiss un ūdens ir mūsu." labākie draugi! " Un dārzeņiem un augļiem tie ir arī labākie draugi. Bez tiem nav iespējams audzēt dārzeņus un augļus.

Man ļoti patika šodien tevi apciemot. Tagad jūs zināt visu par vitamīniem, dārzeņu un augļu ieguvumiem veselībai. Es atstāju jums šo kārumu (ābolus). Ardievu puiši.

Skolotājs un bērni: Uz redzēšanos, Aibolīt! Paldies! (Rāmas mūzikas pavadījumā skolotāja izdala bērniem atspirdzinājumus)

Karīne Mitrofanova
Nodarbības kopsavilkums par tēmu “Vitamīni” vidējā grupā

Programmas saturs:

Noskaidrot bērnu izpratni par dārzeņiem un augļiem;

Veidot bērnos izpratni par ķermeņa vajadzībām vitamīni;

Attīstīt spēju klasificēt (dārzeņi augļi);

Attīstīt bērnu teātra spējas un runu (dramatizācija);

Attīstīt domāšanu;

Izkopt interesi par dabu.

Demo materiāls:

3 paplātes, 3 dvieļi;

Dabīgi dārzeņi un augļi;

Dārzeņu un augļu modeļi;

2 grozi;

Glezniecība, kas attēlo .

Izdales materiāls:

- dārzeņu maskas: gurķi, bietes, burkāni, kāposti, tomāti.

Priekšdarbi:

Didaktiskās spēles "Uzzināt, pieskaroties"; "Noskaidro pēc garšas"; "Kur ir tas, kas nogatavojas?"; "Tops-Roots";

Apgūstot fiziku tikai minūti "Kāpostu kodināšana", "Čiki-čiki-čiki-ša";

Mācīties dzeju;

Dārzeņu un augļu attēlu apskatīšana;

atkārtota iestudēšana "Dārzeņu strīds".

Skolotāju apmācība:

Attīstība klases;

Attēla zīmēšana “Kas ir labs dārzeņiem un augļiem”;

- plakāti: "Veselā ķermenī vesels gars", “Lielais puisis ir visa galva”, "Veselība ir vērtīgāka par bagātību";

Bērnu sagatavošana, materiāls priekš nodarbošanās;

Pasaku varonis - Aibolīts;

Kārumi bērniem.

Nodarbības gaita:

1. Skolotājs ar dziesmu "Visi ir gatavi, sāksim" organizē bērnus klasē.

Audzinātāja: Puiši, šodien mēs dosimies uz dārzeņu un augļu pasauli. Atcerēsimies, kāds tagad ir gada laiks?

Bērni: Rudens.

Audzinātāja: Ko viņi savāc laukos un dārzos rudenī?

Bērni: Ražas novākšana.

Audzinātāja: Tieši tā, cilvēki ražu novāc rudenī. Raža ir atlīdzība cilvēkiem par darbu visa gada garumā.

Skolotājs lasa dzejoli:

“Mēs izraka kartupeļus,

Gurķus novāca no kores,

Viņi izvilka visus burkānus,

Viņi veikli sagriež kāpostus.

Un grozā no Zemes

Viņi tev atnesa dāvanu!

2. Tikšanās ar Aibolītu: Pie durvīm klauvē.

Audzinātāja: Vai kāds steidzas pie mums ciemos?

(Parādās Aibolits ar koferi)

Aibolit: Sveiki puiši (bērni sveicina). Vai jūs zināt, ko nozīmē vārds "Sveiki"?

Bērni: Sveicam cilvēku un vēlam labu veselību.

Aibolit: Galu galā tieši tā “Lielais puisis ir visa galva”.

Audzinātāja: Aibolit, puiši arī zina teicienus par veselība:

1 bērns: "Ēdiet ķiplokus un sīpolus, un jūs nesaslimsit"

2 bērns: "Ābols dienā izved ārstu pa durvīm"

Aibolit: Labi darīts, un manā koferī ir dārzeņi un augļi. Galu galā viņiem ir daudz vitamīni veselībai. Katrs vitamīns pilda savas funkcijas organismam. Nāksim pie galda. Redzi, ir 3 paplātes. Klausieties mīklu, un jūs uzzināsiet vienu no produktiem, kas ir paslēpti pie 1 paplāte:

"Sarkanais mugurkauls ir paslēpts,

No augšas ir redzama tikai augšdaļa.

Un jūs to paņemsiet gudri,

Un rokās... (burkāns)»

Skolotājs kopā ar bērniem noņem salveti no 2. paplātes un sauca: burkāni, kāposti, sīpoli, paprika...

Aibolit: Puiši, tie satur vitamīns A-tas mums ir vajadzīgs labai redzei un skaistai ādai.

(Bērni ar skolotāju dodas uz 2. paplāti)

Aibolit: Klausies mīkla:

"Dārza dobē auga krūms,

Viss, ko var dzirdēt, ir kraukšķēšana un kraukšķēšana.

Kāpostu zupā, hodgepodge biezi

Tas esmu es… (kāposti)»

Bērni un viņu skolotājs noņem salveti no 2. paplātes un sauca: kāposti, citrons, apelsīns, kivi, ābols, gurķis, cukini...

Aibolit: Tu visu nosauci pareizi. Šie dārzeņi un augļi satur vitamīns C - mums tas ir nepieciešams, lai pretotos slimībām mūsu organismā.

Skolotājs turpina: Puiši, Mums vajag C vitamīnu lai nesaslimtu, bet ja slimojam, tad vitamīns C palīdzēs jums ātri tikt galā ar slimību, ja ēdat augļus un dārzeņus, tāpat kā tos, kas atrodas šajā paplātē.

(bērni ar skolotāju iet uz 3. paplāti)

Aibolit: Klausieties 3 mīkla:

"Šeit mums spoži deg uguns,

Sēdēsim viens otram blakus - ir ļoti karsts,

Un uguns nedaudz nodzisa -

Izcepts pēc sirds patikas... (kartupeļi)»

Bērni un viņu skolotājs noņem salveti un sauca: kartupeļi, tomāti, rāceņi, āboli, bietes, ķirbi, apelsīni, ķiploki, baklažāni...

Aibolit: Tie satur vitamīns B - mums tas ir vajadzīgs labai gremošanai.

Skolotājs paskaidro bērniem: Gremošana, puiši, ir pareizas pārtikas asimilācijas un sagremošanas process.

3. Fiziskās audzināšanas pārtraukums: "Kāpostu kodināšana"

Audzinātāja: Aibolit, dari to ar mums.

(rokas kustību pavadībā)

"Mēs sasmalcinām kāpostus, sasmalcinām to,

Mēs trīs burkāni, trīs

Sālām kāpostus, sālām,

Un tad mēs spiežam un spiežam.”

4. Didaktiskā spēle "Dārzeņu augļi":

Audzinātāja: Aibolit, tu mums stāstīji par dārzeņu un augļu lietderību, un tagad mēs ar bērniem spēlēsim spēli "Dārzeņu augļi"(skolotājs paskaidro bērniem: vienā grozā viņi liks tikai dārzeņus, bet otrā - tikai augļus)

Aibolit: Labi darīts, puiši, jūs varat noteikt, kur atrodas dārzeņi un kur augļi. Vai viņi zina, kas kur aug?

Audzinātāja: Protams, viņi dara.

5. Skice un vingrinājums "Kas kur aug?"

Audzinātāja: Apsēdīsimies visi aplī, es pateikšu dārzeņa vai augļa nosaukumu, tev tas ir jādara parādīt: ja aug uz koka, pacel rokas uz augšu, ja uz zemes, pietupies.

6. Skolotājs piedāvā paklausīties dzeja: Aibolit, tagad apsēdies un klausies bērnus.

Meitenes:

1 bērns: Es piecēlos agri

Un viņa skrēja uz dārzu,

Man dārzā ir burkāni

Dārzā vienmēr ir kārtība!

2 bērns: Redīsus laistīju

Es salasīju redīsus

Tu saliec grozus,

Lūk, rudens raža!

3 bērns: Man ir kartupeļi

Viņa uzauga labi!

Es neesmu bijis slinks visu vasaru,

Es strādāju dārzā.

Audzinātāja: Man ir dārzs! Šeit!

Un tas aug dārzā:

Tomāts un gurķis

Ķirbis ir vienkārši lielisks!

Brīnišķīgi kāposti

Bietes, burkāni,

Arbūzs, cukini,

Karstā pipara pāksts.

Dāsns grozs-

Pietiks visai ziemai!

Visi dārzeņi ir brīnišķīgi

Bet kurš no tiem ir visvairāk

Bērniem tas patīk

ES vēl nezinu.

Aibolit: Laba dzeja, bet vai es dzirdu kādu troksni?

Audzinātāja: Jā, tas ir kaut kas tāds, ko dārzeņi savā starpā nedalīja.

Dārzeņi iznāk iestudēšanai "Dārzeņu strīds"

Dārzeņi (kopā): Kurš no mums ir garšīgākais?

Kurš no mums ir vissvarīgākais?

Gurķi: Es esmu garšīgs

Es esmu vissvarīgākais.

Mēs dzīvojam sālījumā

Katrs mūs ēd pēc sirds patikas.

Bietes: Nekliedz, gurķi,

Jūs, protams, esat lieliski

Bet kurš ir svarīgāks par bietēm?

Kurš, saki man, ir vairāk vajadzīgs?

Cukurs ir izgatavots no bietēm,

Un biešu salāti,

Un bietes arī.

Kurš ir svarīgāks, kurš?

Burkāns: Svarīgs dārzenis, biete,

Un vēl svarīgāk, es esmu burkāns!

Jūs nevarat pagatavot zupu bez manis

Tu nevari iztikt ne dienu bez manis!

Kāposti: Lai tu jūties tukšs

Kāposti ir vislabākie!

Bagāts ar vitamīniem,

Maniem puišiem patīk kāpostu zupa!

Tomāts: Ak, cik smieklīgs arguments,

Tomāts ir veselīgākais no visiem!

Tas, kurš dzer tomātu sulu

Tas veselais aug!

Aibolit: Kluss, kluss, netrokšņojiet,

Ātri pārtrauciet strīdu.

Katrs dārzenis ir dāvana

Jauni un veci to zina.

Audzinātāja: Nav bezgaršīgu dārzeņu,

Visi ir noderīgi, bez šaubām.

Lai augtu un būtu vesels,

Ir jāmīl dārzeņi!

7. Fiziskā sagatavotība: (bērni stāv viens pēc otra, novieto plaukstas uz priekšā stāvošā cilvēka muguru)

“Čiki-čiki-čiki-ša (sist plaukstas)

Lūk, kāposti borščam.

Sasmalcināšu kartupeļus (piesitot ar plaukstu malām)

Bietes, burkāni,

Pusgalva sīpola un ķiploka daiviņa (sit ar dūrēm)

Cāli-čali-čali-čali! (glāsts ar plaukstām)

Un borščs gatavs!”

8. Skatoties uz gleznu “Kas ir labs dārzeņiem un augļiem”

Aibolit: Puiši, paskatieties uz šo bilde:

Ko jūs šeit redzat? (bērni stāsta, ko redz attēlā)

Tieši tā, lai dārzeņi un augļi labi augtu, tiem nepieciešama saule, tīrs gaiss un ūdens. Nav brīnums, ka sakāmvārds saka "Saule, gaiss un ūdens ir mūsu labākie draugi!". Un dārzeņiem un augļiem tie ir arī labākie draugi. Bez tiem nav iespējams audzēt dārzeņus un augļus.

Man ļoti patika šodien tevi apciemot. Tagad jūs zināt visu par vitamīni, par dārzeņu un augļu lietderību. Es atstāju jums šo kārumu (āboli). Ardievu puiši.

Skolotājs un bērni: Ardievu, Aibolit! Paldies! (Rāmas mūzikas pavadījumā skolotāja izdala bērniem atspirdzinājumus)

Notiek ielāde...Notiek ielāde...