Piezīmes par matemātisko attīstību sagatavošanas skolas grupā. “plāns - mezglu izklāsts elementāru matemātisko jēdzienu veidošanai sagatavošanas grupā skolai: “ceļojums uz matemātikas valsti

Mērķis: Turpināt veidot elementārus matemātiskos jēdzienus.

Uzdevumi:

Izglītības: Uzlabojiet skaitīšanas prasmes 10 robežās. Salīdziniet objektus pēc garuma. Uzlabot zināšanas par ģeometriskās formas Ak. Attīstīt spēju orientēties uz papīra lapas. Nostipriniet zināšanas par nedēļas dienu secību un dienas daļām. Attīstīt sadarbības prasmes klasē, attīstīt pašcieņas prasmes.

Izglītības: Attīstīt bērnu uzmanību, loģisko domāšanu, iztēli, zinātkāri, savstarpēju palīdzību.

Izglītības: Izkopt kognitīvu interesi par matemātiku.

Izglītības jomu integrācija:Kognitīvā attīstība,sociālā un komunikatīvā attīstība, mākslinieciskā un estētiskā attīstība, runas attīstība, fiziskā attīstība.

Iepriekšējais darbs ar bērniem:Mīklu minēšana, individuālās nodarbības didaktiskā spēle“Nedēļa”, spēles vingrinājums “Pabeidz izlozi”.

Demonstrācijas materiāls:Septiņu krāsu ziedlapiņas, dažāda garuma piekabes, puķu vāzes, ziedi, bumba, lāde.

Izdales materiāls:ģeometrisko formu komplekti, aploksnes ar skaitļu komplektu, kartiņas priekš grafiskais diktāts, aploksne ar Cvetikov-Semitsvetikov komplektu.

GCD kustība

Bērni un viņu skolotājs stāv aplī.

Saule uzlēca jau sen,

Viņš paskatījās mūsu logā.

Sapulcināja visus draugus lokā

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.

Mēs tūlīt iesim

Tagad iesim pa kreisi

Sapulcējamies apļa centrā,

Un mēs visi atgriezīsimies savās vietās.

Pasmaidīsim, pasmaidīsim,

Dosimies ceļojumā.

Bērni veic vingrinājumus saskaņā ar tekstu.

Pedagogs: Šodien es aicinu jūs doties ceļojumā. Un ceļojums nebūs vienkāršs, bet gan maģisks. Tālu, tālu ir maģiska valsts, tur aug neparasts zieds, kas var piepildīt jebkuru vēlmi. Kāda veida zieds, jūsuprāt, tas ir?

Bērni: Tas ir Tsvetik-Semitsvetik.

Pedagogs: Tieši tā, Cvetik-Semitsvetik. Kādu dienu ļauns vējš ieplūda tajā valstī un izkaisīja maģiska zieda ziedlapiņas. Vai jūs vēlētos šādu ziedu? (Bērnu atbildes).

Dosimies ceļā un savāksim visas burvju zieda ziedlapiņas. Taču ceļš nebūs viegls. Vai esat gatavs (bērnu atbildes)

Es redzu, ka esat gatavs ceļot.

Mums jādodas ceļā.

Iegūsti gudrību, jēgu,

Atrodi visas ziedlapiņas,

Lai izteiktu vēlēšanos.

Un uzmini, ko mēs turpināsim – uzmini mīklu.

Brāļi ir gatavi apmeklēt,

Saķēra viens otru

Un viņi metās garā ceļojumā,

Viņi vienkārši atstāja pīkstienu.

Bērni: Šis ir vilciens.

Pedagogs: Pareizi, tas ir vilciens. Sagatavosim vilcienu un dosimies ceļā. Šeit ir rati jums priekšā, tie ir jāsakārto no īsākā līdz garākajam.

— Cik vagonu ir vilcienam?

- Kāda ir zilā secība?

— Kādā krāsā ir kariete starp sarkano un dzelteno?

– Kāda ir zaļā karietes kārtība?

Pedagogs: Labi darīts, bērni! Jūs pabeidzāt uzdevumu. Tagad ir pienācis laiks doties ceļā.

Paskaties pa kreisi un pa labi

Nosauciet to, ko redzat!

Pa ceļam var notikt jebkas

Jums jābūt uzmanīgiem.

Mums izdosies,

Tas būs lieliski!

Pedagogs: Ak, lūk, šeit ir pirmā ziedlapiņa. Kādā krāsā viņš ir?

Bērni: Ziedlapa ir sarkana.

Piekabes ir smieklīgas

Viņi skrien, skrien, skrien.

Viņu apaļie riteņi

Viss ir klauvē, jā, klauvē, jā.

Elpošanas vingrinājumi.Bērni izdod skaņu - tu-tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Audzinātāja : Paskat, kāda skaista ziedu pļava. Iesaku noplūkt trīs ziedus un ielikt vāzēs tādu pašu ziedu skaitu, kāds ir uz vāzes rakstīts.

(Bērni savāc ziedus un liek vāzēs, starp ziediem pamana oranžu ziedlapiņu)

Bērni: Paskaties, šeit ir vēl viena ziedlapiņa - apelsīns.

Pedagogs: Lieliski puiši, mums jau ir divas ziedlapiņas.

Pa ceļam ir purvs

Puiši šeit nevar tikt cauri!

Mums jābūvē tilts

Lai mēs tur nokļūtu.

Didaktiskā spēle "Ģeometrisko formu tilts"

Bērni turpina ģeometrisko formu loģisko ķēdi. Katrai personai tiek doti ģeometrisko formu komplekti, kas bērniem jāsakārto. Bērni novieto savus šauros tiltus blakus, lai izveidotu platu tiltu. Katram bērnam ir sava loģiskās ķēdes versija.

Bērni būvē tiltu un atrod trešo - dzeltena ziedlapiņa.

Pedagogs: Bērni, vējš atkal sāk pūst.

Vējš, vējš, pūt stiprāk, lai būtu jautrāk

Nāc, vējiņ, nežāvājies, labāk spēlējies ar mums.

Bumbu spēle “Met – noķer, ātri nosauc”

Skolotājs met bērniem bumbu un uzdod jautājumu.

— Naktīs guļam un vingrojam...(no rīta)

— Dienā spīd saule. Un mēness... (naktī)

— Kad tavas mammas un tēti pārnāk mājās no darba? (Vakarā)

- Mēs vakariņojam vakarā un guļam... (naktī)

— Kura nedēļas diena šodien ir? (trešdiena)

— Kura nedēļas diena bija vakar? (otrdiena)

— Kā sauc pirmo darba dienu? (pirmdiena)

— Kā sauc brīvās dienas? (Sestdiena Svētdiena)

Pedagogs: Bērni, paskatieties, kamēr mēs spēlējāmies, vējš mums atnesa vēl vienu ziedlapiņu. Kādā krāsā viņš ir?

Bērni: Zaļa ziedlapiņa.

Pedagogs: Ak, dzirdi, kāds strīdas. Jā, tie ir zaķi, katram ir savs numurs un viņiem ir jāstāv kārtībā. Viņi to nevar izdomāt.

Bērni, vai jūs varat viņiem palīdzēt? (Bērnu atbildes)

Katrs bērns saņem aploksni ar zaķu komplektu ar cipariem no 1 līdz 10 un tos secībā izklāj uz galda.

Sāciet strādāt, puiši, ātri -

Vienā no aploksnēm bērni atrod citu ziedlapiņu. zila krāsa.

Pedagogs: Bērni, kurš var saskaitīt, cik ziedlapiņu mēs jau esam atraduši?

Bērni: Mēs atradām piecas ziedlapiņas.

Pedagogs: Cik ziedlapu ir Tsvetik - Seven-Tsvetik?

Bērni: Tsvetik - Semitsvetik ir tikai septiņas ziedlapiņas.

Pedagogs: Tātad, cik vēl ziedlapiņas mums jāatrod?

Bērni: Mums jāatrod vēl divas ziedlapiņas.

Pedagogs: Dosimies tālāk uz burvju zemi.

Paskatieties, cik jautri ir šajā izcirtumā, cik daudz dzīvnieku, putnu un kukaiņu.

Ir idejas un uzdevumi, spēles, joki, viss priekš Tevis!

Vēlam veiksmi - veiksmi darbā!

Matemātiskās mīklas.

Ar degunu gaisā

Zaķis nesa sešus burkānus,

Paklupa un nokrita -

Es pazaudēju divus burkānus.

Cik burkānu zaķim atlicis? (4)

Dārzā ierodas deviņas bites

Viens no viņiem apsēdās puķu dobē,

Visi pārējie ir cauri dārzam

Viņi steidzas uz savu dravu.

Tātad, cik bišu izlido no dārza?

Trīs zaķi, pieci eži

Viņi kopā iet bērnudārzā.

Cik bērnu ir dārzā? (8)

Zem krūmiem pie upes

Maija vaboles dzīvoja:

Meita, dēls, tēvs un māte.

Piecas vārnas sēdēja uz jumta,

Pie viņiem lidoja vēl divi,

Atbildiet ātri un drosmīgi:

Cik no viņiem ieradās? (7)

Pedagogs: Un šeit ir vēl viena ziedlapiņa. Viņš lidoja uz šo izcirtumu.Kādā krāsā viņš ir?

Bērni: zila ziedlapiņa.

Pedagogs: Bērni, cik ziedlapu mums vēl trūkst?

Bērni: Mums trūkst vienas ziedlapiņas, violeta.

Pedagogs: Bērni, paskatieties, šeit ir vēl viena lāde. Kā mēs varam to atvērt?

Bērni: Jums jāatrod atslēga un jāatver lāde.

Kāds brīnums, brīnumi:

Viena roka un divas rokas!

Šeit ir labā plauksta,

Šeit ir kreisā plauksta!

Un es jums teikšu neslēpjoties -

Katram ir vajadzīgas rokas, draugi.

Grafiskais diktāts “Atslēga”

8 šūnas pa labi, 2 - uz augšu, 4 - pa labi, 5 - uz leju, 4 - pa kreisi, 2 - uz augšu, 4 - pa kreisi, 3 - uz leju, 1 - pa kreisi, 1 - uz augšu, 1 - pa kreisi, 1 - uz leju, 1 - pa kreisi, 3 - uz augšu, 1 - pa kreisi, 1 - uz augšu.

Pedagogs: Tagad esam atraduši atslēgu, varam atvērt lādi.

Bērni atver lādi un atrod tur pēdējo. violeta ziedlapiņa.

Viņi salika visas ziedlapiņas kopā Tsvetik - Seven Tsvetik.

Audzinātāja : Tātad mēs atradām visas ziedlapiņas. Paskaties, šeit lādē ir vēl viena aploksne, kas tas varētu būt?

Bērni izņem aploksni un katram bērnam atrod burvju ziedu. Tagad katram no jums ir Tsvetik - Semitsvetik, jūs varat izteikt savas dziļākās vēlmes.

Pedagogs: Bērni, vai jums patika mūsu ceļojums? (Bērnu atbildes)

Kas jums visvairāk patika jūsu ceļojumā? (Bērnu atbildes)

Kurš uzdevums tev bija visgrūtākais? (Bērnu atbildes)

Paldies. Jūs zināt tik daudz, bijāt vērīgi, gudri un palīdzējāt viens otram, tāpēc tik labi tikāt galā ar visiem uzdevumiem, ar kuriem sastapāmies ceļojuma laikā. Es domāju, ka jūs vienmēr tik ļoti centīsities.

Nodarbības piezīmes par matemātiskā attīstība pirmsskolas grupā.

Pedagogs: Čerkasova G.A.

MBOU "Zamiševskas vidusskolas" izmēģinājumu stacijas filiāle

Brjanskas apgabals, Novozibkovskas rajons, eksperimentālās stacijas ciems

Izglītības joma:"Izziņa"
Mērķis: Atkārtota skaitļu salīdzināšana, orientēšanās uz papīra lapas, vienkāršu uzdevumu risināšana, ģeometriskas formas. Attīstīt atmiņu, domāšanu, uzmanību. Izkopt uzvedības kultūru, disciplīnu, interesi par matemātiku un skolu.
Aprīkojums:ģeometriskas formas, rūtainas lapas, vienkārši zīmuļi, skaitļu kopa 1-10, zīmes. Skolotājam: molberts, magnēti, uzdevumu kartītes, matemātikas lelle.

Nodarbības gaita

I. Ievaddaļa

Sveiki bērni! Šodien mums ir matemātiskā attīstība. Dosimies uz brīnišķīgu skaitļu, piemēru, problēmu zemi. Lai dotos uz šo aizraujoša valsts, jums jāatrisina šādas problēmas: (frontālā aptauja)

1. Uz galda bija 4 āboli. Visi āboli tika pārgriezti uz pusēm. Cik ābolu ir uz galda?
2.Kurus traukus nevar pildīt?
3.No kā var redzēt acis aizvērtas?
4. Cik ķepu ir diviem lāčiem?
5. Divi kartupeļi tika pagatavoti 2 minūtēs. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pagatavotu 3 kartupeļus?
6. Šodien ir trešdiena, pēc nedēļas iesim uz teātri. Kurā nedēļas dienā iesim uz teātri?
7. Šodien ir pirmdiena, pēc trim dienām ir Sašas dzimšanas diena. Kurā nedēļas dienā ir Sašas dzimšanas diena?
8.Pieci mazi lāču mazuļi
Mamma nolika mani gulēt.
Cilvēks nevar gulēt viens
Cik daudziem cilvēkiem ir labi sapņi?
9.Pastaigā no bērnistabas
Iznāca desmit mazuļi.
Pieci no viņiem sēdēja uz zāles
Pārējie ir šūpolēs.
Cik puišu ir šūpolēs?
10. Pele savāca graudus
Viņa nesa divus graudus vienlaikus.
Esmu jau piecas reizes atnesis.
Kāda ir tā rezerve?
II. Galvenā daļa

Darbs pie valdes.
Man uz molberta ir ciparu secība. Aizpildi tukšumus.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Bērni iet uz molbertu)
Salīdziniet skaitļus.
5 un 8 8 un 4 6 un 3 1 un 7 7 un 9 2 un 2

Problēmu sagatavošana un risināšana.
Skaitliskās izteiksmes uz molberta
7+ 2 10 - 2
Izveidojiet tam uzdevumu . (Pirmā aptauja, mēs pierakstām to, kas mums patīk visvairāk, un izlemjam).
Vizuālais diktāts.
Tagad es jums parādīšu ģeometriskās formas. Tavs uzdevums ir atcerēties, kādā secībā tie parādās, un sakārtot tos arī savā vietā.
Fiz. Tikai minūti.
Viens, celies
Divi, noliecies
Trīs, trīs sasit plaukstas,
Četras rokas platākas
Piecas rokas vicina
Seši mierīgi sēž uz krēsla.

Grafiskais diktāts.
Mēs saskaitījām 8 šūnas no lapas malas un uzlikām punktu. No šī brīža mēs sākam strādāt. 3 šūnas uz leju. 3 šūnas pa kreisi. 1 kvadrāts uz leju. 3 šūnas pa labi. 3 šūnas uz leju. Viena šūna pa labi. 3 kvadrāti uz augšu. 5 šūnas pa labi. 2 kvadrāti uz augšu. 1 šūna pa kreisi. 1 kvadrāts uz leju. 4 šūnas pa kreisi. 3 kvadrāti uz augšu. 1 šūna pa kreisi. Kas notika? (Lidmašīna)
Darbs ar matemātisko matrjošku. (Priekšējā aptauja)
- Kurš skaitlis ir lielākais?
- Kurš skaitlis ir mazākais?
– Kas bieži sastopams pasakās? Kādā?
- Kurš skaitlis nozīmē labāko atzīmi skolā?
III. Beigu daļa.

Piemēru risināšana.
Atrisiniet piemērus, kas atbilst vēstulei un atbildei:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Kādu vārdu tu izdomāji? SKOLA.
Tātad, drīz jūs visi dosieties uz skolu un turpināsiet savu aizraujošo ceļojumu uz valsti, kuras nosaukums ir matemātika.
Jūs visi šodien paveicāt lielisku darbu, paldies. Nodarbība ir beigusies.

Atsauces

1. Mihailova Z.A. "Spēle izklaidējoši uzdevumi pirmsskolas vecuma bērniem." - M.: Izglītība, 1990.-94s

2. Šalajeva G. Matemātika mazajiem ģēnijiem mājās un iekšā bērnudārzs. - M.: AST, Slovo, 2009.

GCD kopsavilkums in sagatavošanas grupa sastādīja skolotājas Olga Anatoļjevna Sorokina, MADOU Bērnu attīstības centrs - bērnudārzs Nr.41 “Rosinka”, Ņižņevartovska.

GCD kopsavilkums sagatavošanas grupā ir iekļauts sadaļā “Pirmie soļi matemātikā”.

GCD uzdevumi:

  • Turpiniet mācīties sastādīt aritmētiskos uzdevumus un pierakstīt to risinājumus, izmantojot skaitļus.
  • Stiprināt bērnu zināšanas par ģeometriskām formām.
  • Turpiniet veidot bērnu priekšstatus par nedēļas dienām, mēnešiem un cipariem.
  • Nostipriniet spēju orientēties uz papīra lapas kvadrātā.
  • Stiprināt spēju atšķirt telpiskos attēlojumus: pa kreisi, pa labi, pa vidu, augšā, apakšā, aizmugurē, priekšā.

Attīstības uzdevumi:

  • Radīt apstākļus attīstībai loģiskā domāšana, inteliģence, uzmanība.
  • Attīstīt atjautību, vizuālo atmiņu, iztēli.
  • Veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību un spēju pamatot savus izteikumus.

Izglītības uzdevumi:

  • izkopt draudzīgas attiecības, spēju strādāt komandā, savstarpējas palīdzības sajūtu un vēlmi palīdzēt.

Aprīkojums:

  • Žurnāls ierakstīšanai.
  • Kartes ar cipariem un zīmēm.
  • Aploksnes ar uzdevumiem katram bērnam.
  • Zīmuļi.
  • Koku modeļi.
  • Būda.
  • Baba Yaga attēls.
  • Shēma sastādīšanai aritmētiskās problēmas, flanelogrāfs.

GCD izklāsts sagatavošanas grupā ietver dažādus sagatavošanas posmus:

  • Mīklu veidošana un minēšana.
  • Saruna par lauku braucieniem.
  • Asa sižeta un lomu spēle "Ceļojums pa dzelzceļu".
  • Dzejoļa apguve par nedēļas dienām.
  • Mīklu minēšana par skaitļiem.
  • Matemātisko uzdevumu risināšana.

Vārdnīcas darbs: diena, nedēļa, mēnesis, uzdevums, nosacījums, risinājums.

Nodarbības gaita

1. Ievads spēļu situācijā - motivēt bērnus iesaistīties spēļu aktivitātēs.

Pedagogs: - Sveiki puiši! Šodien mums neparasta diena – dodamies ceļojumā uz noslēpumainu valsti. Bet vispirms pasmaidīsim viens otram – galu galā mēs dodamies ceļojumā iekšā labs garastāvoklis. Vai vēlaties zināt, kur mēs ejam? Tad uzmini mīklu.

Viņa ir visu zinātņu karaliene,
Bez viņas mēs esam kā bez rokām,
Māca domāt un izlemt
Un veiciet daudzas darbības. (Matemātika.)

Pedagogs: - Tātad, puiši, jums ir taisnība! Jūs un es ceļosim pa burvju zemi ar nosaukumu “matemātika”. Mūsu ceļš nebūs viegls, bet interesants.

Pedagogs: - Kā īsti ceļotāji, mēs turēsim dienasgrāmatu, kurā pierakstīsim visu interesantāko un neparastāko, ko satikām ceļā. Vispirms ievadīsim mūsu ceļojuma datumu. (Bērni izdomā datumus no kartēm: diena, mēnesis, nedēļas diena, atcerieties nedēļu dienu nosaukumus.)

Pirmā ir pirmdiena, rokdarbu zaķis,
Pienāk otrdiena viņam, iecirtīgajai lakstīgalai,
Pēc otrdienas nāk trešdiena, gaileņu ēdiens,
Pēc trešdienas - ceturtdienas vilka acis iemirdzējās,
Aiz ceturtdienas ir piektdiena, ripo kā bulciņa,
Pēc piektdienas nāk sestdiena, jenotu pirts,
Pēc sestdienas - svētdienas, mēs visas dienas garumā izklaidējamies.

Pedagogs: - Kāpēc mums vajadzēja divas kartītes, lai norādītu numuru? (22 ir divciparu skaitlis, tāpēc, lai to uzrakstītu, būs nepieciešamas 2 rakstzīmes – cipari.) Izlasi, kad būsim ceļā!

2. Grūtības spēles situācijā

Pedagogs: - Puiši, ko mēs ar jums ceļosim? Lai to noskaidrotu, mums ir jāatšķetina šifrētais zīmējums.

Tiek spēlēta spēle “Atšķetināt šifrēto attēlu”.

— Paņemiet spēļu vizualizētājus un zīmuļus. Atkāpieties 2 šūnas kreisajā pusē un 9 šūnas augšpusē, novietojiet punktu. Sāksim zīmēt. 4 šūnas pa labi, 2 šūnas uz augšu, 8 šūnas pa labi, 2 šūnas uz leju, 3 šūnas pa labi, 3 šūnas uz leju, 2 šūnas pa kreisi, 1 šūna uz leju, 2 šūnas pa kreisi, 1 šūna uz leju, 3 šūnas pa kreisi, 3 šūnas uz augšu. Kas notika? Uzzīmējiet automašīnas durvis un riteņus.

Pedagogs: "Un tagad jūs un es pārvērtīsimies par vadītājiem, iekāpsim mūsu burvju automašīnās un dosimies."

Bērni sēž uz krēsliem un brauc ar savām iedomātajām mašīnām.

Mēs ejam, mēs turpinām un turpināsim.
Ceļš mums dod jaunu spēku.
Mēs braucam mašīnā, kur vien vēlamies,
Un mēs braucam tik ātri, it kā lidotu.
Mēs ejam, mēs ejam un turpināsim
Auto mūs ved un nenogurst,
Tik daudz ceļu, priekšā ir pagrieziens,
Pagriezās - un atkal uz priekšu un uz priekšu!

Pedagogs: — Lai ceļā nebūtu garlaicīgi, uzdosim mīklas un atbildēsim uz smieklīgiem jautājumiem.

Matemātikas jautājumi.

Vecmāmiņai Dašai ir mazmeita Maša
Kaķis Gailis, suns Družoks.
Cik mazbērnu ir vecmāmiņai? (1)

Es esmu tik mīļš, es esmu tik apaļš.
Es sastāvu no diviem apļiem.
Un es priecājos, ka es to atradu
Man pašam tādi draugi kā tu. (8)

Cipars, piemēram, burts "O"
Bet tas neko nenozīmē. (PAR)

Jūs varat mums neticēt
Bet mēģiniet pārbaudīt:
Šis numurs ir pokers.
Viņai ir viena kāja. (7)

Rezultāts viņai tiek slēpts, un par to viņa tiek pagodināta.
Plāna, kā adāmadata, numurs .... (viens)

Ass izvirzīts elkonis, kam seko trīs... (4)

— Cik dienu ir vienā nedēļā?
- Cik pirkstu ir uz vienas rokas?
- Cik mēnešu ir gadā?
-Kas ir pirmais: no rīta vai vakarā?
- Cik leņķu ir trīsstūrim? Kā ar apli?

Pedagogs: – Tātad mēs ar jums esam nonākuši matemātiskā valstī. Pirmā pilsēta šajā valstī, kuru mēs apmeklēsim, tiek saukta par "Jautro grāfu". Tās iedzīvotāji ir skaitļi. Viņi izskrēja no savām mājām un bija apmulsuši. Palīdzēsim viņiem atrast savu vietu.

Darbs tiek veikts ar ciparu secību.

- Kur tas sākas? numuru sērija? (No viena.)
- Kāpēc šis numurs ir pirmais? (Jo tas ir mazākais no visiem.)
- Kuru numuru sauc par iepriekšējo? (Tas, kas ir pirms nosauktā.)
- Un kas ir nākamais? (Tā, kas nāk pēc nosauktā.)

Pedagogs: - Es metīšu bumbu un piezvanīšu uz numuru, jūs, atmetot bumbu man, piezvanīsit uz iepriekšējo un nākamo numuru.

Tiek spēlēta bumbas spēle “Nosauc numuru”.

Pedagogs: "Mēs godam izpildījām savu uzdevumu un palīdzējām pilsētas iedzīvotājiem." Puiši, vai jūs droši vien esat noguruši? Nu tad visi kopā piecēlās. Tagad mazliet atpūtīsimies un turpināsim ceļu.

Tiek veikts fizisks vingrinājums "Viens, divi, trīs, četri, pieci".

Viens divi trīs četri pieci,
Mēs visi pratām skaitīt
Viņi arī zināja, kā atpūsties -
Liksim rokas aiz muguras,
Pacelsim galvas augstāk
Un elposim viegli.

Pedagogs: "Mēs esam mazliet atpūtušies, tagad ir laiks doties tālāk." Ak, puiši, mēs atradāmies neparastā mežā. Bet izcirtumā ir būda - ieejam tajā. Oho! Visur karājas daži dīvaini attēli un diagrammas. Mēs nonācām Baba Yaga būdā. Un te viņa ir – viņa saka, ka nelaidīs mūs ārā, ja netiksim galā ar viņas uzdevumiem. Visi no tiem būs sarežģīti, apburti, piemēram, šī shēma.

- Kas tajā attēlots? (Āboli.)
- Cik tādu ir? (Četri.)

Pedagogs: — Vai, izmantojot šo shēmu, ir iespējams izveidot uzdevumu? Piemēram: Jablonka iedeva māsai Aļoņuškai četrus ābolus, bet, kad viņa skrēja meklēt brāli Ivanušku, nometa vienu. Cik atlicis?

Pedagogs: — Pierakstīsim uzdevuma risinājumu (4-1=3).

- Ko nozīmēja cipars 4? (Cik tas bija.)
- Ko nozīmēja skaitlis 1? (Cik daudz jūs nokritāt?)
- Un cipars 3? (Cik atlicis.)
— Kāpēc izvēlējāties mīnusa zīmi? (Jo tas galu galā bija mazāks.)

Pedagogs: - Nākamais uzdevums.

"Āboli dārzā ir nogatavojušies, mums bija laiks tos nogaršot."
Pieci sārti, šķidri, viens ar skābumu.
Cik tādu ir?

- Par ko ir runa par problēmu? (Par āboliem.)
– Kas par viņiem zināms? (Pieci no tiem bija sārti un viens ar skābumu.)
- Kas tev jāzina? (Kopā tik daudz.)

Pedagogs: - Pierakstīsim problēmas risinājumu. (5+1 =6)

— Kāpēc ierakstīšanai izvēlējāties pluszīmi? (Jo mums ir jāatrod, cik daudz visa bija, tas ir, savienojiet daļas un iegūstiet visu.)
- Izlasiet ierakstu. Nosauciet savienotās daļas. (Pieci un viens).
- Kas notika? (Seši.)
– Kā gan citādi var dabūt šo numuru? Paņemiet kārtis un parādiet tās. (2 un 4; 3 un 3; 4 un 2; 6 un 0)

Pedagogs: - Labi padarīts! Jūs un es izturējām Baba Yaga pārbaudījumus, taču viņa, viltīgā, negribēja mūs vienkārši palaist, tāpēc ieveda mūs samudžinātā labirintā. No kādām ģeometriskām formām tas sastāv? Lai izkļūtu no šejienes, mums ir jāsaskaita ģeometrisko formu skaits un jānosauc tās. Mēs esam gandrīz brīvi un esam paveikuši visus uzdevumus. Mums jādodas atpakaļ, mājas jau mūs gaida. Puiši, mums jāatrod savas mašīnas, viens labsirdīgs rūķītis, kurš dzīvo šajā izcirtumā, mums palīdzēs ar to. Bet es aizmirsu viņa adresi. Bet atceros, ka viņš dzīvo mājā, kur durvis nav sarkanas, nav žoga, un uz jumta dzīvo stārķis. Mēģiniet atrast mūsu drauga māju. (7-8 māju zīmējumi, no kuriem jāizvēlas īstā.) Kas atrada, nāc un pasaki man ausī. Tātad, kāds ir vajadzīgās mājas numurs? Diemžēl mums ir pienācis laiks doties mājās.

Nodarbības rezultāts ir atjaunot bērnu atmiņā nodarbības laikā paveikto, izveidot veiksmes situāciju.

Tēma: "Interesants ceļojums uz matemātikas zemi."

Programmas saturs:

Apmācības uzdevumi:

Attīstīt loģisko domāšanu, spēju domāt, spriest

Attīstīt skaitļošanas prasmes;

Vingrināt bērnus skaitīt uz priekšu un atpakaļ 10 robežās;

Nostipriniet savas zināšanas par skaitļiem.

Attīstības uzdevumi:

Radīt apstākļus loģiskās domāšanas, inteliģences, uzmanības attīstībai;

Attīstīt iztēli, atjautību, vizuālo atmiņu;

Veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību un spēju pamatot savus izteikumus.

Izglītības uzdevumi:

Radīt interesi par matemātikas zināšanām;

Attīstīt spēju saprast mācību uzdevums, dari pats.

Demonstrācijas materiāls: lāde, burti, staciju nosaukumi, vēstule no matemātikas karalienes, nūjas, zīmēta piramīda, bumba, prezentācija.

Metodiskās metodes:

Spēle (pārsteiguma brīdis);

Verbālā (vēstules lasīšana, jautājumi, saruna, loģiski uzdevumi);

Vizuāls (demonstrācijas materiāls)

Nodarbību analīze, iedrošināšana.

Nodarbības gaita:

Puiši, šorīt es iegāju grupā un ieraudzīju šo lādi uz galda. Es gribēju to atvērt, bet tas neatvērās. Es biju ļoti sarūgtināts. Tad es ieraudzīju šo vēstuli un domāju, ka izlasīšu to kopā ar jums. Lasīsim un uzzināsim, kas tur rakstīts.

“Dārgie puiši, šī lāde ir paredzēta jums, un ko jūs varat uzzināt, to atverot. Bet tas netiek atvērts ar atslēgu. Jums jādodas ceļojumā pa matemātikas stacijām, kur esmu jums sagatavojis dažādus uzdevumus. Jums vajadzēs pievienot, atņemt, atrisināt jautras problēmas, domāt un pārdomāt. Par katru izpildīto uzdevumu saņemsiet vēstuli. Pēc tam izveidojiet vārdu no visiem burtiem. Ja uzminēsit vārdu pareizi, lāde atvērsies. Šie uzdevumi ir gudrākajiem un atjautīgākajiem! (matemātikas karaliene).

Nu, puiši, dosimies ceļojumā uz matemātikas stacijām? Vai jūs nebaidāties no grūtībām? ( )

Vai tev patīk ceļot? ( bērnu atbildes)

Man arī ļoti patīk ceļot! Mēs brauksim ar vilcienu.

Cienījamie pasažieri! Paņemiet biļetes un ieņemiet vietas vagonos.

Vai esat pamanījuši, ka biļetes ir neparastas? Kā jūs varat uzzināt? Kura ir tava vieta?

biļetes ir kartītes ar zīmētām ģeometriskām formām.

Puiši, paskatieties viens uz otru, vai esat īstajā vietā? ( )

Labi padarīts! Aiziet!

(mūzika no dziesmas skan: “Mēs ejam, mēs ejam”).

Uzmanību! Uzmanību! Stop! Puiši, palasīsim stacijas nosaukumu?

- 1. stacija: “Iesildīšanās”. ()

Spēle: “Taisna reversā skaitīšana” ar bumbu.

Puiši, spēlēsim spēli aplī. ( Bērni veido apli, skolotājs pārmaiņus met bumbu, sauc ciparu, bērnam jāturpina skaitīt uz priekšu (atpakaļ)).

Labi padarīts! Jūs pabeidzāt uzdevumu un saņēmāt vēstuli. Kas tas par vēstuli? ( M.)

Tieši tā, burts M. Turpināsim ceļu! Ieņemiet vietas! Aiziet!

(skan mūzika)

Esam ieradušies! Izlasīsim stacijas nosaukumu?

- 2 stacija: "Loģiski". (Uzdevums ir uzrakstīts zem stacijas nosaukuma)

Loģisko uzdevumu risināšana.

Uzdevumu izpildīsim pie galdiņiem. ( Skolotājs nolasa problēmas, bērniem jāsniedz pareizās atbildes.)

  1. Cik bērnu ir mammai? ( 1 )
  2. - pīlēni. Pa vidu ir sala. Kurš var ātrāk aizpeldēt uz salu? ( Pīlēni)
  3. 5 augļi, 0 dārzeņi)
  4. āboli uz ozola neaug)
  5. 4 bērni)
  6. Ģimenē ir četri bērni: cik māsu? Cik brāļu ir ģimenē? ( Nav brāļu)
  7. mazdēls)
  8. divi)

Labi darīts, jūs lieliski pastrādājāt ar šiem uzdevumiem! Saņem vēstuli! Kādu vēstuli? (PAR)

Tieši tā, burts O. Jūs ievērojāt, ka jums ir doti divi burti O, kas nozīmē, ka vārdā, kas jums būs jāuzmin, ir divi burti O. Turpināsim ceļu. Ieņemiet savas vietas.

(mūzikas skaņas)

Esam ieradušies! Kāda veida stacija šī ir?

- 3. stacija: “Ģeometriskā”. (Uzdevums ir uzrakstīts zem stacijas nosaukuma)

Veidojiet ģeometriskas figūras no nūjām.

Šo uzdevumu veiksim uz paklājiņa. Lai to izdarītu, jums ir jāsadala 3 grupās. (Bērni tiek sadalīti 3 grupās, katrai grupai tiek dots uzdevums).

Uzdevums pirmajai grupai: “No 7 kociņiem izveido 2 vienādus kvadrātus”

Uzdevums otrajai grupai: “No 7 kociņiem izveido 3 vienādus trīsstūrus”

Uzdevums trešajai grupai: “Izveidojiet 4 vienādus trīsstūrus no 9 kociņiem.”

(bērni veic uzdevumus grupās, pēc tam pārbauda viens ar otru, vai uzdevums ir izpildīts pareizi)

Labi darīts, jūs paveicāt arī šo uzdevumu! Šeit ir vēstule jums! (L)

Tieši tā, tas ir burts L. Un mūsu ceļojums turpinās.

(bērni ieņem vietas, mūzikas skaņas)

Esam ieradušies !

4 stacija: “aptuvena”. (Uzdevums ir uzrakstīts zem stacijas nosaukuma)

Atrisiniet piemēru un pierakstiet atbildi.

Puiši, skatieties, šeit ir piramīda ar neatrisinātiem piemēriem, lai iegūtu vēstuli, kas mums ir jāatrisina visi šie piemēri. (Uz tāfeles tiek uzzīmēta piramīda ar piemēriem; bērni pārmaiņus iet pie tāfeles un risina vienu piemēru).

Labi, puiši, jūs lieliski paveicāt šo uzdevumu, un par to jūs saņemsit divas vēstules.

(mūzikas skaņas)

- 5 Stacija "Termināls". (Uzdevums ir uzrakstīts zem stacijas nosaukuma)

Saskaitiet objektus un atrodiet atbilstošo skaitli.

Bērniem tiek piedāvāta multimediju prezentācija. Bērni pēc kārtas saskaita objektus un noklikšķina uz atbilstošā skaitļa.

Labi, puiši, jūs paveicāt visus uzdevumus!

Saņem pēdējo vēstuli.( Y)

Tieši tā, tas ir burts Y.

Par katru uzdevumu jūs saņēmāt vēstules. Ir pienācis laiks mums atgriezties. Ieņemiet vietas vilcienā.

(skan mūzika)

Šeit mēs esam grupā, tagad mums ir jāatver lāde. Un kas mums ir vajadzīgs, lūdzu, atgādiniet man. Protams, burti ir jāsakārto pareizi, lai veidotu vārdu. Atcerēsimies, kādu pirmo vēstuli saņēmām? ( M)

Kuru otro?( PAR) Mēs saņēmām divus no tiem. Es uzreiz ievietoju divus O.

Trešais? ( L)

Ceturtkārt, mums bija divas vēstules? ( D, C)

Piektais? ( Y)

Es ievietoju visas vēstules. Tā rezultātā tiek iegūta virkne burtu:

Labi darīti puiši! Tagad mēģināsim atvērt lādi. Bērns atver lādi. Tur ir kārums

Vai jums, puiši, patika ceļojums? Vai uzdevumi bija grūti?

Vai esat kādreiz vēlējies doties uz matemātikas zemi?

Palīdzi sev, lūdzu!

Dokumenti lejupielādei:

Oficerova Ļubova Anatolevna,

MBDOU TsRR-DS "Krepysh" skolotājs

Nojabrskas pilsēta

Mērķis: intereses attīstīšana par matemātikas priekšmetu, pamatojoties uz izziņas darbību un zinātkāri.

Uzdevumi:

Izglītojoši. Sekmēt matemātikas zināšanu pielietošanas prasmju attīstību nestandarta praktisko problēmu risināšanā.

Attīstošs. Attīstīt garīgās darbības: analoģiju, sistematizāciju, vispārināšanu, novērošanu, plānošanu.

Izglītojoši. Palīdz saglabāt interesi par matemātiku un attīstīt spēju strādāt komandā.

Materiāls:

Zīmuļi, flomasteri, papīra loksnes, Telegramma no fejas no maģiskās matemātikas zemes, skaitļu sērijas, kartītes ar skaitliskām nevienādībām, kartītes ar punktiem un cipariem, skaitīšanas nūjas, pārsteigums (zvaigznes), magnētiskā tāfele.

Norises vieta: grupu telpa.

Priekšdarbi:

Iepazīt matemātiskās pasakas, dzejoļi, mīklas. Apgūstot fiziku tikai minūti, Galda spēles. Apgūstot dzeju ar matemātisko saturu

1. daļa Ievads spēles situācijā:

Audzinātāja: Puiši, šorīt pastnieks man iedeva mūsu grupai adresētu telegrammu. Izlasīsim to

Telegramma:

"Sveiki, dārgie puiši, es jums rakstu Feja no Laukiem Matemātiķi. Es aicinu jūs uz matemātikas zemi. Taču ceļš uz šo valsti nebūs viegls. Lai tajā iekļūtu, ir jāzina daudz.Un, lai parādītu savas zināšanas, ir jāizpilda uzdevumi. Tas, kurš izpildīs šos uzdevumus, saņems balvu."

Audzinātāja: Puiši, vai jūs vēlaties doties uz matemātikas zemi?

Bērni: Jā.

Audzinātāja: Tad gatavojamies ceļojumam un veiksim kādu prāta vingrinājumu.

Pedagogs: Puiši, lai atbildētu pareizi, jums rūpīgi jāieklausās:

Skaitīt no dotā skaitļa līdz 10;

Atskaitiet no 10 līdz 0;

Nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 4, bet mazāks par 6;

Nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 5, bet mazāks par 7;

Nosauciet skaitļus rindā pa labi no 5;

Nosauc 4., 6., 8. numura kaimiņus;

Nosauciet skaitli, kas ir pirms skaitļa 6;

Nosauciet skaitli, kas seko skaitļam 8;

Ja ceļš ir platāks par taku, tad ceļš...(šaurāks) par ceļu;

Ja lineāls ir garāks par zīmuli, tad zīmulis...(īsāks) par lineālu;

Ja virve ir biezāka par diegu, tad vītne ... (plānāka) par virvi;

2. daļa. Pedagogs: Labi, puiši, jūs ļoti labi sagatavojāties ceļojumam. Ko mēs turpināsim?

Lai uzzinātu, kāds transports mums ir nepieciešams, mums ir jāsavieno punkti uz loksnēm secībā. Un jūs saņemat attēlu. Es jums došu nelielu mājienu un uzdošu jums mīklu.

Noslēpums: Brīnumputnu zilā aste ielidoja zvaigžņu barā? (raķete)

Pedagogs: Labi darīts, jūs paveicāt uzdevumu, bet, lai raķete varētu pacelties, mums ir jāizpilda šāds uzdevums:

Ciparu izteiksmes, kas rakstītas uz tāfeles

8+1= 7+2= 4+5= 2+7= 6+3= 8 - 4=

Audzinātāja: starp šiem skaitļiem ir vēl viens. Kā to atrast? Kā jūs izpildīsit uzdevumu?

Bērni: Vispirms jums jāatrisina skaitliskās izteiksmes un pēc tam jāatrod papildu skaitlis.

Audzinātāja: Labi darīti zēni. Mūsu raķete ir gatava pacelšanās. Lidosim.

1 pietura: Zadachkina

Pedagogs: Fejas sadzīvo ar dažādiem dzīvniekiem un putniem, un viņām patīk izdomāt dažādus uzdevumus ceļotājiem. Viņi aicina strādāt pāros un izdomāt uzdevumu, pamatojoties uz skaitlisku piemēru (kartītes ar piemēriem uz bērnu galdiem).

Atcerēsimies, no kādām daļām sastāv uzdevums?

Bērni: Uzdevums: nosacījums-------jautājums------risinājums ------atbilde.

Pedagogs: Ja uzdevumā daļa tiek noņemta no veseluma. Tas kļūst mazāks nekā tas bija, un jums ir jāatrod atlikums; kāda darbība atrisina šo problēmu?

Bērni: Ar atņemšanu

Pedagogs: Vai atņemšana nozīmē palielināšanu vai samazināšanu?

Bērni: Samazināt.

Samaziniet, lai atrastu atlikušo daļu.

Pedagogs: Ja uzdevums apvieno daļas. Ja tas kļūst lielāks, nekā tas bija, kāda darbība atrisina problēmu?

Bērni: Papildinājums.

Pedagogs: Vai pievienošana nozīmē pieaugumu vai samazināšanos?

Bērni: Palielināt. Apvienojiet daļas un atrodiet visu.

Bērni pie galdiem izmanto skaitļu kartes, lai izveidotu un risinātu uzdevumus.

Pedagogs: Lai būtu vieglāk strādāt, veiksim iesildīšanos.

Fiziskās audzināšanas minūte.

Vienreiz - noliecies, iztaisnojies.

Divi – noliecies, izstaipies.

Trīs - trīs plaukstu sasitieni,

Trīs galvas mājieni.

Par četriem – rokas ir platākas.

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

Pedagogs: Nākamā pietura: Ģeometriski.

Ģeometrisku formu veidošana, izmantojot skaitīšanas nūjas:

No 5 kociņiem izveidojiet 2 vienādus trīsstūrus.

No 7 kociņiem izveidojiet 2 vienādus kvadrātus.

No 7 kociņiem izveidojiet 3 vienādus trīsstūrus

No 9 kociņiem izveidojiet 4 vienādus trīsstūrus.

No 9 kociņiem izveido kvadrātu un 4 trīsstūrus.

Pedagogs: Nākamā pietura: Skaitlis. Jums ir pareizi jānovieto zīmes

"lielāks par", "mazāks par" vai "vienāds ar"

3. daļa. Apakšējā līnija. Aktīvāko bērnu apbalvošana ar zvaigznēm

Jaunas problēmas paziņojums.

Pedagogs: Kurš var man pateikt, kāpēc ir vajadzīga matemātika?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs: Kam tas vajadzīgs?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs: Vai vēlaties uzzināt vairāk par matemātiku un kam tas ir vajadzīgs?

Labi. Mēs par to runāsim vēlāk.

BIBLIOGRĀFIJA

  1. 1. L.G. Pētersons, N. P. Holina “VIENA ir solis, DIVI ir solis” Vadlīnijas. Praktiskais matemātikas kurss pirmsskolas vecuma bērniem. Maskava 2009
  2. G.M. Ļamina “Skolas sagatavošanas grupa bērnudārzā. M.., “Apgaismība”, 1975.
  3. T.I. Erofejeva “Pirmsskolas vecuma bērns mācās matemātiku” M..., “Apgaismība” 2009.
  4. M.V. Iļjina “Uzmanības un atmiņas trenēšana. M..., 2005. gads
  5. 5.S.V. Burdins “Uzdevumi vizuālās uztveres attīstībai”

“Apliecība par publikāciju plašsaziņas līdzekļos” A sērijas Nr.0002332

Aicinām skolotājus pirmsskolas izglītība Tjumeņas apgabals, Jamalas Ņencu autonomais apgabals un Hantimansu autonomais apgabals Jugra publicējiet savu metodiskais materiāls:
- Pedagoģiskā pieredze, oriģinālas programmas, metodiskās rokasgrāmatas, prezentācijas nodarbībām, elektroniskās spēles;
- Personīgi izstrādātas piezīmes un skripti izglītojošas aktivitātes, projekti, meistarklases (t.sk. video), darba formas ar ģimenēm un skolotājiem.

Kāpēc ir izdevīgi publicēties pie mums?

Notiek ielāde...Notiek ielāde...