GCD kopsavilkums. Matemātika.Sagatavošanas grupa. GCD matemātisko koncepciju izstrādei sagatavošanas grupā “Spēļu ceļojums uz matemātikas zemi”

Nodarbības piezīmes par matemātiskā attīstība pirmsskolas grupā.

Pedagogs: Čerkasova G.A.

MBOU "Zamiševskas vidusskolas" izmēģinājumu stacijas filiāle

Brjanskas apgabals, Novozibkovskas rajons, eksperimentālās stacijas ciems

Izglītības joma:"Izziņa"
Mērķis: Atkārtota skaitļu salīdzināšana, orientēšanās uz papīra lapas, vienkāršu uzdevumu risināšana, ģeometriskas formas. Attīstīt atmiņu, domāšanu, uzmanību. Izkopt uzvedības kultūru, disciplīnu, interesi par matemātiku un skolu.
Aprīkojums:ģeometriskas formas, rūtainas lapas, vienkārši zīmuļi, skaitļu kopa 1-10, zīmes. Skolotājam: molberts, magnēti, uzdevumu kartītes, matemātikas lelle.

Nodarbības gaita

I. Ievaddaļa

Sveiki bērni! Šodien mums ir matemātiskā attīstība. Dosimies uz brīnišķīgu skaitļu, piemēru, problēmu zemi. Lai dotos uz šo aizraujoša valsts, jums jāatrisina šādas problēmas: (frontālā aptauja)

1. Uz galda bija 4 āboli. Visi āboli tika pārgriezti uz pusēm. Cik ābolu ir uz galda?
2.Kurus traukus nevar pildīt?
3.No kā var redzēt acis aizvērtas?
4. Cik ķepu ir diviem lāčiem?
5. Divi kartupeļi tika pagatavoti 2 minūtēs. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pagatavotu 3 kartupeļus?
6. Šodien ir trešdiena, pēc nedēļas iesim uz teātri. Kurā nedēļas dienā iesim uz teātri?
7. Šodien ir pirmdiena, pēc trim dienām ir Sašas dzimšanas diena. Kurā nedēļas dienā ir Sašas dzimšanas diena?
8.Pieci mazi lāču mazuļi
Mamma nolika mani gulēt.
Cilvēks nevar gulēt viens
Cik daudziem cilvēkiem ir labi sapņi?
9.Pastaigā no bērnistabas
Iznāca desmit mazuļi.
Pieci no viņiem sēdēja uz zāles
Pārējie ir šūpolēs.
Cik puišu ir šūpolēs?
10. Pele savāca graudus
Viņa nesa divus graudus vienlaikus.
Esmu jau piecas reizes atnesis.
Kāda ir tā rezerve?
II. Galvenā daļa

Darbs pie valdes.
Man uz molberta ir ciparu secība. Aizpildi tukšumus.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Bērni iet uz molbertu)
Salīdziniet skaitļus.
5 un 8 8 un 4 6 un 3 1 un 7 7 un 9 2 un 2

Problēmu sagatavošana un risināšana.
Skaitliskās izteiksmes uz molberta
7+ 2 10 - 2
Izveidojiet tam uzdevumu . (Pirmā aptauja, mēs pierakstām to, kas mums patīk visvairāk, un izlemjam).
Vizuālais diktāts.
Tagad es jums parādīšu ģeometriskās formas. Tavs uzdevums ir atcerēties, kādā secībā tie parādās, un sakārtot tos arī savā vietā.
Fiz. Tikai minūti.
Viens, celies
Divi, noliecies
Trīs, trīs sasit plaukstas,
Četras rokas platākas
Piecas rokas vicina
Seši mierīgi sēž uz krēsla.

Grafiskais diktāts.
Mēs saskaitījām 8 šūnas no lapas malas un uzlikām punktu. No šī brīža mēs sākam strādāt. 3 šūnas uz leju. 3 šūnas pa kreisi. 1 kvadrāts uz leju. 3 šūnas pa labi. 3 šūnas uz leju. Viena šūna pa labi. 3 kvadrāti uz augšu. 5 šūnas pa labi. 2 kvadrāti uz augšu. 1 šūna pa kreisi. 1 kvadrāts uz leju. 4 šūnas pa kreisi. 3 kvadrāti uz augšu. 1 šūna pa kreisi. Kas notika? (Lidmašīna)
Darbs ar matemātisko matrjošku. (Priekšējā aptauja)
- Kurš skaitlis ir lielākais?
- Kurš skaitlis ir mazākais?
– Kas bieži sastopams pasakās? Kādā?
- Kurš skaitlis nozīmē labāko atzīmi skolā?
III. Beigu daļa.

Piemēru risināšana.
Atrisiniet piemērus, kas atbilst vēstulei un atbildei:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Kādu vārdu tu izdomāji? SKOLA.
Tātad, drīz jūs visi dosieties uz skolu un turpināsiet savu aizraujošo ceļojumu uz valsti, kuras nosaukums ir matemātika.
Jūs visi šodien paveicāt lielisku darbu, paldies. Nodarbība ir beigusies.

Atsauces

1. Mihailova Z.A. "Spēle izklaidējoši uzdevumi pirmsskolas vecuma bērniem." - M.: Izglītība, 1990.-94s

2. Šalajeva G. Matemātika mazajiem ģēnijiem mājās un iekšā bērnudārzs. - M.: AST, Slovo, 2009.

Izglītības aktivitāšu kopsavilkums matemātikas attīstībai sagatavošanas skolas grupā “Jūras ceļojums”.

Pedagogs: Samosudova T.V.

Uzdevumi: Turpiniet attīstīt bērnos konstruktīvo domāšanu, iemāciet viņiem veidot sarežģītas ģeometriskas figūras pēc noteikta parauga. Turpiniet nodarboties ar skaitīšanu 20 taisnās un apgrieztā secībā, spējā atšķirt kvantitatīvo un kārtas skaitīšanu 20 robežās. Nostiprināt bērnu zināšanas par skaitļu sastāvu 10 robežās no diviem mazākiem skaitļiem. Nostiprināt bērnu zināšanas par nedēļas dienu secību, gadalaikiem, gada mēnešiem. Nostipriniet spēju orientēties uz papīra lapas kvadrātā. Attīstīt neatkarību, sapratni un pieņemšanu mācību uzdevums un dari to pats. Radīt interesi par matemātiskiem uzdevumiem.

Priekšdarbi: Mīklu minēšana, loģisku un konstruktīvu uzdevumu risināšana, kalendāra ievērošana, individuālais darbs ar bērniem attīstībā matemātiskie attēlojumi.

Demonstrācijas materiāls: Telegramma, rebuss, gara virve, pils ilustrācija, pils, lāde ar grāmatām, krūze, stikls, graudaugi.

Izdales materiāls: Kartītes ar uzdevumiem un numuru mājiņām, aploksnes ar ģeometriskām formām, krūzes, graudaugi, auklas.

Kustēties

Org moments.

Pedagogs: Puiši, šorīt saņēmām telegrammu no fejas no matemātikas zemes: “Dārgie bērni, aicinu jūs ceļot pāri jūrai uz brīnumu salu meklēt dārgumus. Pa ceļam jūs gaida interesanti uzdevumi. Būs jāparāda savas zināšanas, prasmes, inteliģence un atjautība. Veiksmi!"

Pedagogs: Pirms ceļojuma ir nepieciešams iesildīties.

Veicam iesildīšanos: Ja galds ir augstāks par krēslu, tad krēsls? (zem tabulas).

Ja ceļš ir platāks par taku, vai tas ir ceļš? (jau ceļi).

Ja lineāls ir garāks par zīmuli, vai tas ir zīmulis? (īsāks par lineālu).

Ja virve ir resnāka par diegu, vai tā ir vītne? (plānāks par lineālu).

Ja māsa vecāks par brāli, tad brālis? (jaunāka par māsu).

Pedagogs: Labi padarīts! Komanda ir gatava. Uz ko mēs brauksim?

Bērni: Mums jāuzbūvē kuģis.

Pedagogs: izņemiet ģeometriskās figūras no aploksnēm.

Cik daudz tev ir ģeometriskās formas?

Cik trijstūri tev ir?

Cik jums ir četrstūri?

Pedagogs: Sāksim celtniecību.

(Bērni strādā pie galdiem. Pēc dotā parauga viņi saliek kuģi no ģeometriskām formām).

Pedagogs: Labi padarīts! Tātad burvju kuģis ir gatavs. Jūs izrādījāties prasmīgi celtnieki, ejam. Sagatavojiet vadības paneļus. Sāksim atpakaļskaitīšanu.

(Bērni rāda un vārda numurus no 1 līdz 20 un atpakaļ).

Pedagogs: Un tagad mēs jau esam jūrā. (Tālrunis zvana. Skolotājs “pieņem” ziņu).

Pedagogs: Bērni, es saņēmu ziņu no cita kuģa. Klausīties uzmanīgi:

"Tas ir tāds triks -

Mūsu kuģis uzskrēja uz sēkļa

Un jūrnieki visu nedēļu

Karamele ēda uz sēkļa",

Jūrniekiem pusdienās jāpaēd kaut kas barojošāks, piemēram, putra. Bet problēma ir tā, ka viņiem ir salūzuši svari, un pavārs nevar uzzināt, cik daudz labības uzņemt. Palīdzi viņam. Mums ir maisiņi, kuros jāielej divas lielas glāzes graudaugu. Bet diemžēl ir tikai viena liela glāze, bet katrai priekšā ir maza krūzīte. Divas šādas krūzes veido glāzi.

(Skolotājs demonstrē, ka 1 glāzē ir 2 mazas pārslu tasītes. Bērni uzdevumu izpilda patstāvīgi).

Pedagogs: Labi darīti zēni. Mūsu kuģa virzienā steidzas arī citi kuģi. Viņi viņiem piegādās labību. Un mēs ejam tālāk.

Ak, laika migla nokritusi jūrā. Lai izkļūtu no miglas, jāatbild uz jautājumiem:

Cik dienas jūrnieki bija iestrēguši? (7).

Kāpēc tu tā domā? (Nedēļā ir 7 dienas).

Kāda nedēļas diena šodien ir?

Kura nedēļas diena bija vakar?

Kura nedēļas diena būs rīt?

Kura nedēļas diena ir starp pirmdienu un trešdienu?

Pedagogs: Es nosaukšu nedēļas dienu, un jūs atbildiet, kas tā ir (ceturtdiena, piektdiena, otrdiena).

Cik sezonas jūs zināt?

Fiziskie vingrinājumi.

Gadā ir četri gadalaiki, un tie visi ir draudzīgi.

Puišiem tas būtu jāzina četras reizes!

Gads sākas ziemā, viss ir klāts ar sniegu.

Pavasarī tas turpinās, parādās lapas.

Vasarā saule silda un lapas kļūst zaļas.

Rudenī lapotne kļūst dzeltena, un vējš to izkaisa pa laukiem.

Un pēc rudens ziema atkal turpināsies gadu.

Pedagogs: Cik mēnešu ir katrā sezonā? (Bērnu atbildes).

Nosauciet rudens, ziemas, pavasara, vasaras mēnešus.

Kāds tagad ir gada laiks? Kurš mēnesis ir?

Labi darīts, mēs ātri virzāmies uz priekšu. Mēs jau esam pie salas. Mums ir jāizmet enkurs. Bet nav zināms, vai ar enkura ķēdi pietiek, lai enkuru piekabinātu apakšā?

(Bērni saņem vienāda garuma auklas, bet mērīšanai tiek izmantoti dažādi izmēri. Katram ir karte, kurā norādīts nepieciešamais mērījumu skaits).

Cik reizes jūs mērījāt ķēdes garumu? Kāpēc tas izdevās? dažādi skaitļi? (Bērni atbild).

Pedagogs: Labi darīti zēni. Paskaties, tie aug uz salas neparasti ziedi. Uz katra zieda ir uzdevums, fejas mīklas. Puiši, atrisināsim mīklas:

    Vecmāmiņai Dašai ir mazmeita Maša,

Pūka kaķis, Družoks suns.

Cik mazbērnu ir vecmāmiņai? (1).

    Uz koka sēž 4 putni: 2 zvirbuļi, pārējie ir vārnas. Cik vārnu? (2).

Pedagogs: Fejas nākamais uzdevums ir palīdzēt Čislogradas iedzīvotājiem. Mājas šajā pilsētā ir neparastas: katrā stāvā ir blakus numuri, kas kopā veido mājas numuru. Aizpildiet mājas ar cipariem. (Cipara “6” mājā ir pāri: 1 un 5, 2 un 4, 3 un 3).

Pedagogs: Paveicām vēl vienu Fairy uzdevumu un atradāmies pils priekšā. Kur mums vajadzētu meklēt dārgumus? Galu galā pils ir tik liela. Rēbuss mums palīdzēs šajā jautājumā, atšifrēsim to. (rebuss “PO 2 L” - pagrabs).

Pareizi, puiši, bet durvis uz pagrabu sargā neredzams sargs, jānoskaidro, kas ir šis sargs un jānosauc vārds.

Matemātiskais diktāts:

2- uz augšu 6- pa labi 3- uz leju

2- pa labi 2- uz augšu 1- pa kreisi 1- pa kreisi

    uz augšu 1- pa labi 3- uz augšu 3- uz leju

    pa labi 8- uz leju 4- pa kreisi 1- pa kreisi

    uz augšu 1- pa kreisi 3- uz leju 6- uz augšu

    pa labi 3- uz augšu 1- pa kreisi 2- pa kreisi

4- uz leju 1- pa kreisi 3- uz augšu

Pedagogs: Kas sargā pili? (Suns).

Jūs tikāt galā ar grūtu uzdevumu, jo bijāt neatlaidīgs, uzmanīgs un draudzīgs. ES lepojos ar tevi! Atliek tikai atvērt durvis, bet uz durvīm ir slēdzene. Mums ir jāizdomā bloķēšanas kods. Ja paredzētajam skaitlim pievieno 2, iegūst 8. Kāds ir durvju slēdzenes kods? (6. numurs).

Apakšējā līnija.

Pedagogs: Labi padarīts! Mēs atveram lādi, un tajā ir grāmatas par matemātiku. Šīs ir ļoti svarīgas grāmatas. Izmantojot tos, jūs iemācīsities risināt problēmas un piemērus. Mēs izpildījām visus uzdevumus un atradām dārgumu. Feja pateicas par to laba spēle. Mums laiks doties uz bērnudārzu. Paņemiet vadīklas un skaitīsim atpakaļ no 20 līdz 1. Aizveriet acis. Tā mēs atgriezāmies savā grupā. Veiksmi jums visiem!

Tēma: "Interesants ceļojums uz matemātikas zemi."

Programmas saturs:

Apmācības uzdevumi:

Attīstīt loģisko domāšanu, spēju domāt, spriest

Attīstīt skaitļošanas prasmes;

Vingrināt bērnus skaitīt uz priekšu un atpakaļ 10 robežās;

Nostipriniet savas zināšanas par skaitļiem.

Attīstības uzdevumi:

Radīt apstākļus attīstībai loģiskā domāšana, inteliģence, uzmanība;

Attīstīt iztēli, atjautību, vizuālo atmiņu;

Veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību un spēju pamatot savus izteikumus.

Izglītības uzdevumi:

Radīt interesi par matemātikas zināšanām;

Attīstīt spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to patstāvīgi.

Demonstrācijas materiāls: lāde, burti, staciju nosaukumi, vēstule no matemātikas karalienes, nūjas, zīmēta piramīda, bumba, prezentācija.

Metodiskās metodes:

Spēle (pārsteiguma brīdis);

Verbālā (vēstules lasīšana, jautājumi, saruna, loģiski uzdevumi);

Vizuāls (demonstrācijas materiāls)

Nodarbību analīze, iedrošināšana.

Nodarbības gaita:

Puiši, šorīt es iegāju grupā un ieraudzīju šo lādi uz galda. Es gribēju to atvērt, bet tas neatvērās. Es biju ļoti sarūgtināts. Tad es ieraudzīju šo vēstuli un domāju, ka izlasīšu to kopā ar jums. Lasīsim un uzzināsim, kas tur rakstīts.

“Dārgie puiši, šī lāde ir paredzēta jums, un ko jūs varat uzzināt, to atverot. Bet tas netiek atvērts ar atslēgu. Jums jādodas ceļojumā pa matemātikas stacijām, kur esmu jums sagatavojis dažādus uzdevumus. Jums vajadzēs pievienot, atņemt, atrisināt jautras problēmas, domāt un pārdomāt. Par katru izpildīto uzdevumu saņemsiet vēstuli. Pēc tam izveidojiet vārdu no visiem burtiem. Ja uzminēsit vārdu pareizi, lāde atvērsies. Šie uzdevumi ir gudrākajiem un atjautīgākajiem! (matemātikas karaliene).

Nu, puiši, dosimies ceļojumā uz matemātikas stacijām? Vai jūs nebaidāties no grūtībām? ( )

Vai tev patīk ceļot? ( bērnu atbildes)

Man arī ļoti patīk ceļot! Mēs brauksim ar vilcienu.

Cienījamie pasažieri! Paņemiet biļetes un ieņemiet vietas vagonos.

Vai esat pamanījuši, ka biļetes ir neparastas? Kā jūs varat uzzināt? Kura ir tava vieta?

biļetes ir kartītes ar zīmētām ģeometriskām formām.

Puiši, paskatieties viens uz otru, vai esat īstajā vietā? ( )

Labi padarīts! Aiziet!

(mūzika no dziesmas skan: “Mēs ejam, mēs ejam”).

Uzmanību! Uzmanību! Stop! Puiši, palasīsim stacijas nosaukumu?

- 1. stacija: “Iesildīšanās”. ()

Spēle: “Taisna reversā skaitīšana” ar bumbu.

Puiši, spēlēsim spēli aplī. ( Bērni veido apli, skolotājs pārmaiņus met bumbu, sauc ciparu, bērnam jāturpina skaitīt uz priekšu (atpakaļ)).

Labi padarīts! Jūs pabeidzāt uzdevumu un saņēmāt vēstuli. Kas tas par vēstuli? ( M.)

Tieši tā, burts M. Turpināsim ceļu! Ieņemiet vietas! Aiziet!

(skan mūzika)

Esam ieradušies! Izlasīsim stacijas nosaukumu?

- 2 stacija: "Loģiski". (Uzdevums ir uzrakstīts zem stacijas nosaukuma)

Loģisko uzdevumu risināšana.

Uzdevumu izpildīsim pie galdiņiem. ( Skolotājs nolasa problēmas, bērniem jāsniedz pareizās atbildes.)

  1. Cik bērnu ir mammai? ( 1 )
  2. - pīlēni. Pa vidu ir sala. Kurš var ātrāk aizpeldēt uz salu? ( Pīlēni)
  3. 5 augļi, 0 dārzeņi)
  4. āboli uz ozola neaug)
  5. 4 bērni)
  6. Ģimenē ir četri bērni: cik māsu? Cik brāļu ir ģimenē? ( Nav brāļu)
  7. mazdēls)
  8. divi)

Labi darīts, jūs lieliski pastrādājāt ar šiem uzdevumiem! Saņem vēstuli! Kādu vēstuli? (PAR)

Tieši tā, burts O. Jūs ievērojāt, ka jums ir doti divi burti O, kas nozīmē, ka vārdā, kas jums būs jāuzmin, ir divi burti O. Turpināsim ceļu. Ieņemiet savas vietas.

(mūzikas skaņas)

Esam ieradušies! Kāda veida stacija šī ir?

- 3. stacija: “Ģeometriskā”. (Uzdevums ir uzrakstīts zem stacijas nosaukuma)

Veidojiet ģeometriskas figūras no nūjām.

Šo uzdevumu veiksim uz paklājiņa. Lai to izdarītu, jums ir jāsadala 3 grupās. (Bērni tiek sadalīti 3 grupās, katrai grupai tiek dots uzdevums).

Uzdevums pirmajai grupai: “No 7 kociņiem izveido 2 vienādus kvadrātus”

Uzdevums otrajai grupai: “No 7 kociņiem izveido 3 vienādus trīsstūrus”

Uzdevums trešajai grupai: “Izveidojiet 4 vienādus trīsstūrus no 9 kociņiem.”

(bērni veic uzdevumus grupās, pēc tam pārbauda viens ar otru, vai uzdevums ir izpildīts pareizi)

Labi darīts, jūs paveicāt arī šo uzdevumu! Šeit ir vēstule jums! (L)

Tieši tā, tas ir burts L. Un mūsu ceļojums turpinās.

(bērni ieņem vietas, mūzikas skaņas)

Esam ieradušies !

4 stacija: “aptuvena”. (Uzdevums ir uzrakstīts zem stacijas nosaukuma)

Atrisiniet piemēru un pierakstiet atbildi.

Puiši, skatieties, šeit ir piramīda ar neatrisinātiem piemēriem, lai iegūtu vēstuli, kas mums ir jāatrisina visi šie piemēri. (Uz tāfeles tiek uzzīmēta piramīda ar piemēriem; bērni pārmaiņus iet pie tāfeles un risina vienu piemēru).

Labi, puiši, jūs lieliski paveicāt šo uzdevumu, un par to jūs saņemsit divas vēstules.

(mūzikas skaņas)

- 5 Stacija "Termināls". (Uzdevums ir uzrakstīts zem stacijas nosaukuma)

Saskaitiet objektus un atrodiet atbilstošo skaitli.

Bērniem tiek piedāvāta multimediju prezentācija. Bērni pēc kārtas saskaita objektus un noklikšķina uz atbilstošā skaitļa.

Labi, puiši, jūs paveicāt visus uzdevumus!

Saņem pēdējo vēstuli.( Y)

Tieši tā, tas ir burts Y.

Par katru uzdevumu jūs saņēmāt vēstules. Ir pienācis laiks mums atgriezties. Ieņemiet vietas vilcienā.

(skan mūzika)

Šeit mēs esam grupā, tagad mums ir jāatver lāde. Un kas mums ir vajadzīgs, lūdzu, atgādiniet man. Protams, burti ir jāsakārto pareizi, lai veidotu vārdu. Atcerēsimies, kādu pirmo vēstuli saņēmām? ( M)

Kuru otro?( PAR) Mēs saņēmām divus no tiem. Es uzreiz ievietoju divus O.

Trešais? ( L)

Ceturtkārt, mums bija divas vēstules? ( D, C)

Piektais? ( Y)

Es ievietoju visas vēstules. Tā rezultātā tiek iegūta virkne burtu:

Labi darīti puiši! Tagad mēģināsim atvērt lādi. Bērns atver lādi. Tur ir kārums

Vai jums, puiši, patika ceļojums? Vai uzdevumi bija grūti?

Vai esat kādreiz vēlējies doties uz matemātikas zemi?

Palīdzi sev, lūdzu!

Dokumenti lejupielādei:

Matemātikas stunda sagatavošanas grupā "Ceļojums uz matemātikas zemi"

Nodarbības apraksts: šī nodarbība paredzēta pedagogiem, kas strādā ar bērniem sagatavošanas grupa(bērniem 6-7 gadi).
Mērķis: iegūto zināšanu nostiprināšana bērnos, izmantojot izglītojošas spēles, veidot spēju priecāties, sasniedzot mērķi.
Uzdevumi: nostiprināt spēju atšķirt ģeometriskas formas pēc formas, krāsas, izmēra.
Nostipriniet spēju orientēties uz papīra lapas.
Nostiprināt zināšanas par skaitļiem līdz 10. Spēja nosaukt skaitli un tā blakusskaitļus.
Nostipriniet spēju salīdzināt divus blakus skaitļu vērts izmantojot zīmes lielāks par, mazāks par, vienāds ar.
Stiprināt spēju izvēlēties pretējus vārdus matemātikas jēdzieniem.
Attīstīt loģisko domāšanu, uzmanību, intelektu, atmiņu;
Veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību un spēju pamatot savus izteikumus.
Radīt interesi par matemātiku, prieka sajūtu no kopīgām darbībām, veiksmīgi izpildītiem uzdevumiem;
Attīstīt spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to.
Materiāli un aprīkojums:
Balons, aploksne ar vēstuli un izgrieztu profesora matemātikas attēlu, uzdevumu izpildes plāns, Kartiņas ar cipariem no 1 līdz 9, rūtaini papīri, zīmuļi, ģeometrisku formu sagataves no krāsaina papīra, līme, papīrs priekš grupu darbs, uz kartītēm uzraksts “LABI PADARĪTS”, bumba. Molberts, prezentācija klasei.

Skan noslēpumaina mūzika. Grupā ielido bumbiņa ar aploksni, kas piestiprināta pie auklas. Aploksnē ir vēstule un izgriezts attēls “Profesors matemātiķis”
Audzinātāja: Puiši, paskaties, kas tas ir? Pievērš bērnu uzmanību balonam ar pievienotu aploksni. Aploksne nav parakstīta. Tā ir dīvaina aploksne, uz tās nekas nav rakstīts, tikai cipari un ģeometriskas figūras.
Iesaku atvērt aploksni un noskaidrot, no kā mēs to saņēmām (viņš atver aploksni, tajā ir izgriezta bilde un vēstule).
Kas mums jādara, lai uzzinātu, no kā mums ir saņemta šī vēstule?
Bērni: savāc attēlu.
Audzinātāja: Kas, tavuprāt, tas ir? (bērnu atbildes) viss skaidrs! Profesors matemātiķis mums to uzrakstīja! Jums tas ātri jāizlasa, iespējams, ka tajā ir kaut kas svarīgs!
Skolotājs nolasa vēstuli:
“Sveiki, dārgie puiši! Es zinu, ka jūs jau esat daudz iemācījušies. Esmu sagatavojis jums interesantus uzdevumus! Par katru izpildīto uzdevumu saņemsi kartītes ar burtiem. Visus pārbaudījumus izturēs tikai drosmīgi un draudzīgi puiši! Vai esat gatavs ceļot? (bērnu atbildes.) Tad lai veicas! Es jums sniegšu mājienu: uzdevumu izpildes plāns.
Skolotājs bērniem parāda uzdevumu izpildes shēmu.
Kāds ir pirmais uzdevums? Kas atrodas augšējā kreisajā stūrī? (ģeometriskās formas) Mūsu pirmais uzdevums ir “Smieklīgās formas”
Skolotājs parāda figūras uz tāfeles. Kā sauc šos skaitļus? Katrai figūrai nosauciet vienādas formas objektus.
Pēc uzdevuma izpildes bērni saņem kartiņu ar vēstuli. Labi padarīts!

Noliksim karti uz tāfeles un dosimies pildīt otro uzdevumu.
Apskatiet diagrammu. Kāds, jūsuprāt, ir otrs uzdevums? (bērnu atbildes)
Skolotājs aicina bērnus sēdēt pie galdiem. Atveriet piezīmju grāmatiņas. Mūsu nākamais uzdevums ir “Matemātiskais diktāts”. Bērni strādā rūtiņu kladēs skolotāja diktāta vadībā. Ko mēs saņēmām? Salīdziniet ar paraugu. Skolotājs parāda palielinātu paraugu. Tieši tā, mums ir suns. Bērni novērtē savu un draugu darbu. Labi padarīts! Jūs esat nopelnījis savu otro karti!
Pirms pāriet pie nākamā uzdevuma, piedāvāju matemātisko iesildīšanos. Spēle "Patiesība nav taisnība"
Audzinātāja: Ja dzirdat to, kas, jūsuprāt, ir pareizi, sitiet plaukstas, bet, ja dzirdat to, kas, jūsuprāt, ir nepareizi, spiediet ar kājām.
- no rīta saule lec
-no rīta nepieciešams veikt vingrinājumus
- jūs nevarat nomazgāt seju no rīta
- dienas laikā spoži spīd mēness
- no rīta bērni dodas uz bērnudārzu
- naktī cilvēki vakariņo
-nedēļā ir septiņas dienas
- Pirmdienai seko trešdiena
- pēc sestdienas nāk svētdiena
-Ceturtdiena ir pirms piektdienas
- tikai piecas sezonas
- pavasaris nāk pēc vasaras.
Audzinātāja: Labi darīti puiši! Bet mūs gaida nākamais uzdevums!
Apskatīsim mūsu diagrammu.
Tātad viss skaidrs! Vai jūs zināt, ka katram numuram ir kaimiņi pa kreisi un pa labi? Tagad es jums parādīšu kartītes ar cipariem, un jūs pārmaiņus nosaucat viņu kaimiņus. Spēle "Nosauc kaimiņus"
Pedagogs: šie ir lieliski puiši, un viņi tika galā ar šo uzdevumu! Saņem karti ar vēstuli!
Pedagogs: Tagad vēlreiz aplūkosim diagrammu ar uzdevumiem. Kādas ir šīs pazīmes? Matemātiskās zīmes ir aizmirsušas, kā tās sauc, un zaudējušas savu vietu. Vai mēs viņiem palīdzēsim?
Apsēdieties pie galda. Jums ir jāsalīdzina skaitļi uz kartēm un jāievieto pareizās zīmes.
Labi padarīts! Jūs esat izpildījis šo uzdevumu no profesora un saņēmis no viņa karti ar vēstuli.
Turpināsim tālāk. Ko parāda mūsu diagramma? Bultiņas dažāda krāsa un pretējā virzienā! Profesors matemātiķis aicina uzspēlēt spēli “Saki otrādi”.
Spēle tiek spēlēta ar bumbu. Skolotājs met bērnam bumbu un nosauc vienu no matemātikas jēdzieniem.
Liels mazs
Gari īsi
Augsts Zems
Plats šaurs
Resns slaids
Tālu tuvu
Uz augšu uz leju
Pa kreisi pa labi
Uz priekšu un atpakaļ
Viegli smags
Pedagogs: Jūs paveicāt arī šo uzdevumu! Šeit ir jūsu karte!
Puiši, paskatieties uz diagrammu. Bultiņa atkal norāda uz kreiso pusi augšējais stūris. Mēs atgriezāmies pie ģeometrisko formu attēla. Kāds, jūsuprāt, būs mūsu uzdevums? (bērnu atbildes) Jā, pareizi, mūsu uzdevums būs saistīts ar ģeometriskām formām. Profesors lūdz izgatavot viņam neparastu figūru paklāju. Nāc pie galda. Izklājiet ģeometriskās figūras kopā uz papīra lapas un pēc tam pielīmējiet tās.
Cik interesants un skaists paklājs izrādījās! Jūs visi centāties! Šajā nodarbībā profesors matemātiķis jums iedod divas kartītes uzreiz!
Audzinātāja: Tātad esam savākuši visas kartītes ar burtiem. Kāds vārds ir izveidots no burtiem? (Labi padarīts). Skolotājs jautā, kādi uzdevumi jums patika un kas šķita grūti. (Bērnu atbildes)
Puiši, mēs atgriežamies no sava maģiskā ceļojuma! Un matemātikas profesoram pastaigu laikā nosūtīsim paklāju ar ģeometriskām formām uz burvju bumbas!
Nodarbība beidzas.





(atklātā stunda notika 2017. gada februārī uzaicinātajiem sākumskolas skolotājiem).

Mērķis: veicināt interesi par matemātiku; draudzības sajūta, vēlme palīdzēt; turpiniet mācīt bērniem rakstīt un atrisināt vienkāršus aritmētiskās problēmas, saskaitīšanai un atņemšanai 10 robežās. Labojiet skaitīšanu 10 robežās uz priekšu un apgrieztā secībā, izstrādājiet dzirdes uzmanība un kustību koordinācija; bērnu loģiskā domāšana; pilnveidot zināšanas par ģeometriskām formām un orientāciju plaknē; spēja ātri orientēties telpā ierobežotā plaknē.

Materiāli: 2 burti (un iepakojums) Matemātikas karalienes, ģeometriskas figūras dažādas krāsas un izmēri; vatmana papīrs; līmes kociņi; Skaitīšanas nūjas; vizuālais materiāls aritmētisko uzdevumu risināšanai; bumba; burtciparu kartes no 1 līdz 10; kartona zelta medaļas "Jaunajam matemātiķim" .

Nodarbības gaita:

Pedagogs: "Puiši, šodien mums ir daudz viesu..."

Grupā ienāk pieaugušais ar aploksni rokās un saka: "Vēstule tev" .

Pedagogs: "Liels paldies. Paskatīsimies…"

Viņš apskata aploksni un pārsteigts saka: “Puiši, šo vēstuli mums nosūtīja pati matemātikas karaliene. Lūk, klausieties, ko viņa raksta" . Lasa vēstuli.

Aploksne ar vēstuli ir dekorēta ar cipariem, zīmēm un ģeometriskām figūrām.

1. Vēstule no matemātikas karalienes: “Sveiki, dārgie puiši! Matemātikas karaliene jums raksta. Man tiešām ir vajadzīga jūsu palīdzība. Fakts ir tāds, ka manā matemātikas valstībā uzkāpa zaudētājs un huligāns. Viņš darīja briesmīgas lietas: viņš iznīcināja ģeometriskās figūras manā pilsētā, viņš vispār nezina skaitļus. Šis nabaga students sabojāja skaitīšanas nūju modeļus un atrisināja problēmas ar kļūdām!

Manā matemātiskajā valstībā viss ir nogājis greizi! Manas valsts iedzīvotāji ir šausmīgi nobijušies, un nav neviena, kas mums palīdzētu.

Dārgie puiši, ja esat drosmīgi, gudri, vērīgi un nebaidāties no grūtībām, steidzieties mums palīgā! Matemātiskā valstība ir apdraudēta.

Jūsu draudzene, karaliene matemātika."

"Nu, puiši, palīdzēsim matemātikas karalienei atjaunot kārtību savā matemātiskajā valstībā?"

Bērni: "Jā, jā, mēs palīdzēsim!"

Pedagogs: "Bet iekļūt šajā valstībā nepavisam nav viegli; lai to izdarītu, jums ir jānokārto testi. Atcerieties, ka, lai tiktu galā ar visām grūtībām, jums jābūt gudram, drosmīgam, uzmanīgam un uzmanīgam. Bet vissvarīgākais ir tas, ka mēs varam atgriezties tikai tad, ja izpildīsim visus uzdevumus. Nu vai neesi pārdomājis? Tad iesim!"

Uzdevumu nodošana.

1. - Puiši, lai iekļūtu matemātikas valstī, jums jāatbild uz jautājumiem:

Mērķis: stiprināt bērnu tēlaino domāšanu un uztveri, spēju uztvert uzdevumu no auss, skaitīt galvā, attīstīt inteliģenci un reakcijas ātrumu.

Procedūra: bērni stāv rindā un pārmaiņus atbild uz skolotāja jautājumiem; ar katru jautājumu skolotājs met bērnam bumbu; atbildot bērns atdod bumbu. (jautājumi par bērnu skaitu):

  1. Cik ausu ir divām pelēm? (4)
  2. Cik dienu ir nedēļā? (7)
  3. Cik acu ir luksoforam? (3 vai 2)
  4. Cik pirkstu ir uz vienas rokas? (5)
  5. Cik saules ir debesīs? (1)
  6. Cik ķepu ir diviem suņiem? (8)
  7. Cik pirkstu ir uz divām rokām? (10)
  8. Cik brīvu dienu ir nedēļā? (2)
  9. Cik saules ir debesīs naktī? (0)
  10. Kurš skaitlis ir lielāks par 8, bet mazāks par 10? (9)
  11. Cik ābolu ir uz bērza, ja 3 izauga un viens nokrita? (0)
  12. Vāzē ir trīs margrietiņas un divas tulpes. Cik margrietiņu ir vāzē? (Trīs margrietiņas).
  13. Kas notiks ar baltu šalli, ja to nometīs Melnajā jūrā? (Tas kļūs slapjš.)
  14. Februārī mūsu pagalmā uzziedēja trīs margrietiņas un divas rozes.

Cik ziedu ir pagalmā? (Nemaz. Ziedi februārī neaug.)

15. Bērni veidoja sniegavīru. Pēc tam uz radiatora izžuva seši dūraiņi. Cik bērni ir uztaisījuši sniegavīru? (trīs).

Pedagogs: “Labi, puiši, jūs esat veiksmīgi nokārtojuši pārbaudījumu, un tagad mēs atrodamies matemātiskā valstī. Un šeit ir pirmais uzdevums: jums jākļūst par glābējiem un celtniekiem. Visa pilsēta, kas sastāv no ģeometriskām formām, tika iznīcināta, bet mēs to atjaunosim. Atcerēsimies, no kā sastāv pilsēta" .

Bērni: “No mājām, iedzīvotājiem, transportlīdzekļiem, kokiem, dzīvniekiem, putniem, augiem” .

2. Uzdevums "Būvē pilsētu no ģeometriskām formām"

Mērķis: nostiprināt spēju no ģeometriskām formām izveidot kolektīvu pielietojumu pilsētas formā; strādāt kopā, ātri un precīzi ielīmēt formas, no gatavām formām veidojot cilvēku, māju, transportlīdzekļu, koku u.c. attēlus.

Materiāls: vatmana papīrs, ģeometriskas formas no krāsaina papīra dažādas formas un izmēri, līmes kociņi.

Progress: bērni veido aplikāciju uz whatman papīra no ģeometriskām formām, t.i. "atjaunot" iznīcināta pilsēta: mājas, koki, transportlīdzekļi, cilvēki, dzīvnieki, putni. Darbs rit ātrā tempā.

Pedagogs: “Labi darīts, puiši! Jūs izrādījās brīnišķīgi arhitekti un celtnieki. Matemātiskā valsts ir atdzīvojusies, bet mums vēl priekšā daudz darba!

3. Tagad mums ir jāizpilda nākamais uzdevums - no kociņiem jāizklāj dota ģeometriskā figūra.

(Spēles uzdevums ar skaitīšanas nūjām).

Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par ģeometriskām formām, uztvert uzdevumu no auss, izlikt rakstus no skaitīšanas nūjām; redzēt un nosaukt formas, kas veido rakstus.

Materiāli: skaitīšanas nūjas.

Progress: skolotājs dod bērniem uzdevumu:

  1. Izveidojiet figūru, kurai ir 3 leņķi un 3 malas (trijstūris).
  2. Izveidojiet figūru ar vienādām pusēm (kvadrāts).
  3. Izveidojiet figūru ar 2 garajām malām un 2 īsām malām. (taisnstūris).
  4. Izveidojiet figūru, kurai ir 5 stūri un 5 malas (piecstūris).
  5. Izveidojiet figūru no trim nūjām. Kas notika? (trijstūris).

Pedagogs: “Labi, puiši, jūs paveicāt lielisku darbu! Tagad paskatīsimies, kurš no jums ir veiklākais un uzmanīgākais. .

4. Aritmētisko uzdevumu sastādīšana un risināšana

Mērķis: nostiprināt bērnu spēju sastādīt vienkāršas aritmētiskas problēmas saskaitīšanai un atņemšanai 10 robežās, pierakstīt risinājumus piemēru veidā, izvēloties patstāvīgi pareizā zīme ("plus" vai "mīnus".

Materiāls: demonstrācijas skaitīšanas materiāls.

Progress: skolotājs parāda demonstrācijas materiālu un uzdod tēmu: “Radīt problēmu par laivām” (zivis, āboli, sēnes, burkāni utt.).

6+3 – jūrā kuģoja 6 laivas, uz tām brauca vēl 3. Cik laivu bija?

4+4 (zivis)– akvārijā peldēja 4 zivis, nopirkām vēl 4 zivis. Cik zivju tur ir?

10-7 (āboli)– vāzē bija 10 āboli, apēsti 7 āboli. Cik ābolu ir palicis?

2+8 (sēnes)– izcirtumā bija 2 sēnes, pēc lietus izauga vēl 8. Cik sēņu bija?

10-5 (burkāni)– dārza dobē izauga 10 burkāni, izvilkti 5 burkāni. Cik burkānu ir palicis?

Bērni patstāvīgi pieraksta problēmu risinājumus un paskaidro, kāpēc viņi tos uzstādījuši. "plus" vai "mīnuss"

Pedagogs: "Labi darīts puiši! Jūs paveicāt lielisku darbu ar sarežģītu uzdevumu! Un tagad jums ir jāpārbauda sava dzirde un uzmanība." .

5. Spēle "Kurš ir uzmanīgākais" (fiziskās audzināšanas minūte).

Mērķis: stiprināt bērnu spēju uztvert uzdevumu no auss (aplaudēju skaits), salīdzināt darbības ar vārdiem; attīstīt uzmanību un reakcijas ātrumu.

Progress: skolotājs bērniem izskaidro spēles noteikumus, ar vienu plaukstu bērni staigā pa istabu, ar diviem aplaudējumiem nokļūst stārķa pozā, ar trim aplaudējumiem vardes pozā. Uzvar tas, kurš nekad nav kļūdījies, t.i. vērīgākais.

6. Un tagad uzdevumi loģiskās domāšanas attīstībai. Apsēdieties pie galdiem. (Pa apakšgrupām). Pēc konsultēšanās jūs varat atrast un apvilkt pareizo atbildi (A3 lapas ar iepriekš ar roku zīmētiem attēliem, tika izmantotas sērijas darbgrāmatas "Skola pirmsskolas vecuma bērniem" - "Psihisku mīklu risināšana" , "Attīstīt loģiku" , "Runas attīstīšana" 6-7 gadi). Tātad, jautājumi: 1. Apvelciet kaķi ne ar bumbu un ne pa labi. 2. Iezīmē kleitu, kas nav ar īsām piedurknēm vai ar punktiem. 3. Atrodi māju, kurai nav ne trīsstūrveida, ne taisnstūrveida jumta. 4. Atrodi zīmuli, ar kuru zīmēji visilgāk. 5. Apvelciet ap žogu, kuru sākāt būvēt agrāk. 6. Atrodi sveci, kas tika aizdegta pirmā. 7. Nosakiet, cik zirgu ir aiz priekškara. 8. Cik zaķu ir aiz celma? 9. Saskaiti ābolus. 10. Mašai un Mišai ir divi āboli un trīs bumbieri, cik dārzeņu kopā ir bērniem? 11. Cik mazbērnu ir vecmāmiņai? (dūraiņi). 12. Anija un Vaņa gleznoja attēlus divas stundas; cik stundas katra gleznoja? 13. Pīlēns, pele un zirgs pīrāgu sadalīja vienādi; kuram ir lielākais gabals?

7. Uzdevuma izpilde, lai pamestu burvju zemi.

Pedagogs: “Lieliski puiši! Jūs lieliski pastrādājāt ar visiem uzdevumiem. Nu, tagad pēdējais pārbaudījums. Varbūt tā ir vissarežģītākā un neparastākā, jo tā ir parole, lai izietu no matemātiskās valsts. Jums ir jāpublicē numuru sērija no 1 līdz 10 apgrieztā secībā. Ja ciparus ievietosiet pareizi, jūs atpazīsit paroli un varēsiet to nolasīt. .

Mērķis: stiprināt bērnu spēju izlikt ciparu kartītes apgrieztā secībā (no 10 līdz 1), lasīt zilbi pa zilbei.

Materiāls: burtciparu kartes ar cipariem vienā pusē (no 1 līdz 10), un no otras - burti.

Pārvietojieties: kārtis guļ uz paklāja haotiskā secībā, cipari uz augšu. Bērni pārmaiņus nāk un paņem vienu karti, izkārtojot skaitļu sērijas apgrieztā secībā. (no 10 līdz 1), pēc kura skolotāja lūdz bērniem aizvērt acis un apgriež kārtis uz otru pusi. Bērni lasa "parole" (ieslēgts aizmugurējā puse vārds ir uzrakstīts "matemātika" ) .

Pēc skolotāja lūguma bērni lasa korī, zilbi pa zilbei "parole" Un "atgriežas" mājas.

Pedagogs: “Nu, mēs esam mājās, bērnudārzā. Visi matemātiskie piedzīvojumi ir beigušies. Puiši, tagad sakiet man, vai jums tas bija ļoti grūti?

Ienāk pieaugušais un saka: “Jums ir vēstule ar paku” .

Pedagogs: "Liels paldies. Kurš tas varētu būt?"

8. Matemātikas karalienes vēstule: “Dārgie draugi! Liels paldies par palīdzību! Jūs lieliski pastrādājāt ar visiem uzdevumiem. Jūs ne tikai izglābāt matemātisko valsti, bet arī izveidojāt skaistu pilsētu no ģeometriskām formām, tā kļuva labāka nekā iepriekš. Manā matemātikas valstībā valda absolūta precizitāte un kārtība.

Jūs, mani jaunie matemātiķi, pateicībā no visiem manas valsts iedzīvotājiem un no manis personīgi, esat apbalvoti ar medaļām un matemātikas valsts goda viesu nosaukumiem! Ceru, ka jums tās patīk. Uz tikšanos!"

Pedagogs: “Puiši, pateicoties bērnudārzā iegūtajām zināšanām, jūs palīdzējāt matemātiskajai valstij un tās iedzīvotājiem. Drīz tu dosies uz skolu un tur uzzināsi daudz interesanta. Tagad pastāstiet man, kas jums patika mūsu šodienas ceļojumā? Kas bija jauns un interesants? Paldies, puiši, atvadīsimies no mūsu viesiem, mēs vienmēr priecājamies jūs redzēt, tiekamies atkal" .

Un vakarā jūs un es vēlreiz atcerēsimies savu ceļojumu un skatīsimies multfilmu "Neapgūto mācību zemē" .

Notiek ielāde...Notiek ielāde...