Ladybug, vizualiųjų menų pamokos užrašai. NEO santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi antroje jaunesniojoje grupėje tema: "Boružėlė"

Pokalbio santrauka

antrajame jaunesnė grupė « Boružė»

Tikslas: plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie boružėlę ir kūno dalis. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, suvokiant visos gyvybės žemėje tarpusavio ryšį.

Preliminarus darbas:

1. Stebėti boružėlę.

2. Vaikiškų eilėraščių mokymasis:

OD judėjimas:

Vaikinai! Ar prisimeni, koks dabar metų laikas? (Vasara). Būtent vasara. O vasarą skraido ir ropoja daug vabzdžių.

Prašau pasakyti, kokius vabzdžius pažįsti? (Atsakymai)

(Vaikai vadina vabzdžius gėlių apskritimo priekyje)

Taškas, taškas, du kabliukai – tai vabalo kojos

Du blizgūs žiedlapiai

Šiek tiek atsiskirkite

Dešinėje yra taškas, kairėje - taškas

Juodai dėmėti šonai

Aš pūsiu ant vabalo -

Skrisk už debesų

Kaip mažas malūnsparnis.

Tarsi jis pateks į dangų.

F. Grubinas

Apie ką kalba eilėraštis? Teisingai dėl ladybug

Vaikinai, kažkas atėjo pas mus (pasirodo žaislinė boružėlė).

Išmoko? Kas čia? (Boružė) .

Visi kartu paskaitykime vaikišką eilėraštį apie boružėlę.

Boružė,

juoda galva,

Skrisk į dangų

Atnešk mums duonos

Juoda ir balta

Tik nesudegė.

Vaikinai, pasakykite man, kokia tai boružėlė (apvali, raudona, graži, su antenomis).

Ar ji tau patinka? Kodėl? (vaikų atsakymai).

O kaip skraidome kaip boružėlės?

Žaidimas lauke „Ladybugs“.

(Vaikai bėga paskui mokytoją, mojuoja rankomis - „skraido“).

Boružėlė pavargo ir atsisėdo gražioje proskynoje.

O, vaikinai, boružėlė nenori skristi, tikriausiai jai nuobodu vienai. Nudžiuginkime savo boružėlę ir padovanokime jai kūdikius ar draugus. Tik vaikinai, jie turėtų būti panašūs į ją.

Iš plastilino ir riešutų kevalų gaminkime boružes. Ar sutinki? Tada paruošime pirštus darbui.

Pirštų gimnastika"Draugystė".

Berniukai ir mergaitės yra mūsų grupės draugai

(Pirštai ritmiškai surakinami)

Tu ir aš susidraugausime su mažaisiais piršteliais

Vienas du trys keturi Penki

Vienas du trys keturi Penki

Vaikinai, dabar gaminsime boružėlę. Kaip šis. (Rodomas baigtas pavyzdinis amatas).

Padenkite boružėlės nugarą (lukštą) plonu raudono plastilino sluoksniu – tepimo technika. Ant jo, laisvai, uždedame mažus juodus rutuliukus, juos šiek tiek išlygindami.

Galvą pagaminsime iš juodo plastilino gabalėlio (patikrinkite jo dydį kūno atžvilgiu). Susukite į didelį apskritimą ir pritvirtinkite prie nugaros.

Tai nuostabios ladybugs, kurias gavome.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokią gražią, stebuklingą pievą turime, savo stebuklingoje pievoje išdėliokime savo boružes.

Kokias nuostabias boružes padarėte, dabar jos atrodo kaip mamos – raudoni sparnai ir juodi taškeliai!

Parengė 2 jaunių grupės „B“ mokytoja „Nykštukas“

Molčanova Olga Vasiljevna

Integruota pamoka 2 jaunių grupėje „Boružėlė“

Tikslas: Toliau supažindinti vaikus su mažosiomis folkloro formomis. Praturtinkite vaikų kalbą, parodykite lopšelio eilės melodiją ir ritmą. Puoselėti meilę ir domėjimąsi žodine liaudies menu. Sužadinkite emocinę reakciją į apsilankymą Rusijos Izbos mini muziejuje. Tobulinkite netradicinę piešimo pirštais techniką: panardinkite piršto galiuką į dažus ir darykite atspaudus ant popieriaus. Ugdykite tikslumą dirbdami su dažais.

Preliminarus darbas:

Vaikų apsilankymas Rusijos Izbos mini muziejuje. Susipažinimas su trobele, šeimininkė rusiškai tautinius drabužius, mokėsi dainelių, eilėraščių, klijavo ir piešė.

Medžiaga:žaislas „Boružytė“, boružėlės paveikslėlis, iškarpytos plokščios raudonų boružėlių figūrėlės (kiekvienam vaikui), juodi guašo dažai, padėklai su vandeniu, servetėlės, iškarpytos didelės gėlės (žaidimui).

Pamokos eiga.

Šeimininkė (mokytoja) pasitinka vaikus rusiškoje trobelėje. Atkreipia vaikų dėmesį į naują trobelės apdailą. Tinka langui:

Kas čia sėdi? (Paima žaislą - Boružėlę, atneša ir parodo vaikams) vaikų atsakymai

Teisingai, tai Ladybug. Klausykite vaikiško eilėraščio (skaito)

Boružė,

juoda galva,

Skrisk į dangų

Atnešk man duonos

Juoda ir balta

Tik nesudegė.

O dabar aš tau padovanosiu boružėlę, o tu jai skaitysi eilėraštį (po vieną duoda žaislą). Namų šeimininkė skaito su vaiku. Mokytoja pasodina vaikus ant suolų prie ilgo stalo. Kviečia vaikus pažvelgti į paveikslėlį „Boružytė“, atkreipia dėmesį į juodas dėmes ant boružėlės nugaros. (Ant stalo kiekvienas vaikas turi plokščią boružėlės atvaizdą, iškirptą iš raudono kartono)

Pirštais pieškime taškelius ant savo boružėlių.

Vaikai panardina pirštą į juodus dažus, daro juodų taškelių atspaudus ant boružėlės nugaros ir kartu skaito eilėraštį. Tada nuplaukite pirštus dėkluose ir nuvalykite servetėle.

Šeimininkė kviečia vaikus žaisti žaidimą:

Pūskime ant delnų,

Ir ladybugs skraidė.

Atvyko į proskyną

Ir atsisėdo ant gėlių (2-3 kartus)

Po žaidimo šeimininkė vaišina vaikus krekeriais iš juodos ir balta duona. Vaikai pasiima boružes ir atsisveikina su šeimininku.

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Pastabos apie piešimą antroje jaunių grupėje „Ladybug““

Pastabos apie piešimą antroje jaunių grupėje „Ladybug“

Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą piešti vabzdžių atvaizdą. Pagerinkite tapybos guašu techniką. Ugdykite formos ir spalvos pojūtį, domėjimąsi vabzdžiais. Ugdyti gebėjimą matyti gamtos grožį, ugdyti norą saugoti vabzdžius. Ugdykite tikslumą piešdami.

Medžiaga:

boružėlės nuotrauka. ½ popieriaus lapo, ant kurio pieštuku nupiešta boružėlė (siluetas). Guašas raudonas ir juodas. Šepečiai, nepilantys buteliai su vandeniu.

Parengiamieji darbai: Vabzdžių stebėjimas, lopšelio eilėraščio mokymasis: „Boružėlė“, maketavimas „Vabzdžiai“. Skaitant Andrejaus Ušačiovo pasakojimą „Ladybug“.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos eiga.

Pedagogas: Teisingai, tai ladybug. Šiandien pas mus atėjo boružėlė. Pasivaikščiojimo metu dažnai susiduriame su boružėlėmis. Sakyk, kokios jos ladybugės?

Vaikai: jie būna įvairių spalvų, raudonos ir geltonos.

Pedagogas: Ar jums patinka ladybugs?

Vaikai: Taip. Jie labai gražūs.

Pedagogas: Kaip turėtumėte elgtis susidūrę su šiuo vabzdžiu?

Vaikai: juos reikia saugoti.

Pedagogas: Teisinga ginti boružes. Nupieškime boružėlę su juodomis dėmėmis. Bet pirmiausia atliksime fizinį lavinimą.

Kūno kultūros pamoka „Boružėlės“.

Mes esame ladybugs (šokinėja)

Greitas ir judrus (bėga vietoje)!

Šliaužiame palei vešlią žolę (rankų judesiai panašūs į bangas),

Ir tada mes eisime pasivaikščioti į mišką (einame ratu).

Miške yra mėlynių (ištiesiame) ir grybų (tupime)…

Mano kojos pavargo nuo vaikščiojimo (lenkimo)!

O valgyti jau seniai norėjome (glostome pilvuką)...

Namo, skriskime greitai („skraidink“ mus į mūsų vietas)!

Pedagogas: Vaikinai, dabar nupiešime boružėlę. Kaip šis. (Rodomas užpildytas pavyzdinis brėžinys). Kokios formos jos nugara?

Vaikai: apvalūs

Pedagogas: Kokios spalvos?

Vaikai: Raudona.

Pedagogas: Nupiešime raudoną nugarą palei kontūrą ir tada nudažysime. Nepamirškite, kad švelniai judinkite teptuką ir dažykite atsargiai, neperžengdami kraštų. Prieš tepdami ant teptuko kitus dažus,

reikia kruopščiai nuplauti vandeniu. Dažome guašu dažais, bet jai tai nepatinka vandens perteklius. Dabar panardinkite teptuką į juodus dažus ir nudažykite boružėlės galvą. Tai puslankis. Nudažykite jį.

Nupieškite ūsus ant galvos. Kiek jų ten yra?

Vaikai: Du ūsai.

Pedagogas: Padalinkite boružėlės nugarą per pusę juoda linija. Nubrėžkite liniją teptuko galiuku iš viršaus į apačią.

Pedagogas: Kokios spalvos yra taškai ant boružėlės?

Vaikai: juodi. Pedagogas: Ką dar reikia nupiešti boružei?

Vaikai: kojos.

Pedagogas: Taip, kojos. Jūs ir aš žinome, kad vabzdžiai turi šešias kojas. Trys vienoje pusėje ir trys kitoje.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokias gražias boružes padarėte. Jie tarsi tikri. Su jumis rūbinėje surengsime parodą, kad jūsų tėvai galėtų apžiūrėti šį grožį. Ir aš noriu užbaigti mūsų pamoką eilėraščiu:

Lipa Boružė,
Ant žolės ašmenų labai mikliai.
Sparnai kaip žiedlapiai
Ir taškai ant jų pasidaro juodi.
Nugara matosi iš toli -
Tai ryškiai raudona.
Paimsiu į delną,
Truputį pabendrausiu su ja.
Apie orą ir vaikus,
Ir tada jai laikas skristi.
Jis mikliai išskleis sparnus,
Ir mano maža karvė skrenda!

Išsamios pamokos 2-oje jaunimo grupėje santrauka „Boružėlė - kas tu esi?

Pamokos eiga.

Vaikai stovi atsitiktinai.

Pasisveikinkime vieni su kitais Labas rytas! Taigi mes pradėjome dieną su malonūs žodžiai.

Užmerkime akis ir įsivaizduokime, kad esame proskynoje. O proskynoje daug boružėlių ir įvairių vabzdžių. Pabandykime sugauti.

Vaikai pakartoja parodytus judesius.

Jie gaudo viena ranka, kita, abiem rankomis vienu metu.

Kvėpavimo pratimas.

Boružėlė sušalusi ir negali skristi. Sušildykime ją kvėpavimu.

Vaikai kvėpuoja delnais

Boružėlė sušilo, nupūsim nuo delno.

Vaikai gamina kelis gilūs įkvėpimai per nosį ir iškvėpti per burną. Iškvėpdami ištieskite lūpas vamzdeliu ir padėkite delnus po šaltomis oro srovėmis.

Mokytoja tyliai išveda boružėlę.

Pažiūrėk, ką aš pagavau?

Vaikai. Boružė.

Pažiūrėkime. Kokia ji? (forma, spalva).

Ladybug sako, kad turi daug draugų ir nori, kad jie juos atspėtų.

(Mįslės apie vabzdžius. Rodomos iliustracijos).

(Paaiškinkite, kaip jie vadinami vienu žodžiu – vabzdžiai).

Ladybug, vaikinai žino vaikišką eilėraštį apie tave.

Boružė,

Skrisk į dangų.

Atnešk mums duonos.

Juoda ir balta, bet nesudegusi.

(vaikai imituoja rankų judesius)

Vaikinai, ar norite tokios Ladybug, kuri suteiktų jums džiaugsmo?

Siūlau nupiešti ant popieriaus lapų, tarsi jie eitų pasivaikščioti.

Mokytojas dar kartą patikslina mintį išvaizda vabalas (raudona apvali nugara su juodais taškais, maža juoda galva ir plonos kojos).

Žingsnis po žingsnio piešimo demonstravimas.

Pedagogas į individualus darbas stebi piešimo techniką: atkreipia dėmesį į vaizduojamų objektų spalvą, formą, dydį; padeda sukurti ir užbaigti kiekvieno vaiko kūrybinį planą (jis palydi savo patarimus gestais arti vaizduojamų objektų). Dirbant skamba garso įrašas (rami atsipalaidavimo muzika)

Ar tau patiko tavo nuotraukos? kas tau patiko labiausiai?

Ladybug labai patiko mūsų vieta ir jūsų nuotraukos, bet laikas jai atsisveikinti. Viso gero!

Ir jūs vaikinai gera nuotaika? Šokime, lengvai ir oriai, lyg būtume boružėlės.

Piešimo pamokų užrašai

Tema: „Lašai ir trupiniai“

Tikslai: pratinkite vaikus piešti pirštais; mokykite piešinyje pavaizduoti gamtos reiškinius: lyja, varva lietus, sukurkite teigiamą emocinę vaiko nuotaiką;

Medžiaga: lėktuvo saulė; skėčiai; apyrankė „Tuchka“, lakštai su debesies atvaizdu; guašas, servetėlės, diskas su Tuchmanovo dainos „The Guilty Cloud“ takeliu, lipdukai

Vaikų amžius: 2-3 metai

Pamokos eiga:

Mokytojas veda vaikus į saulę:

Saulė šviečia pro langą ir šviečia į mūsų kambarį.

Labai džiaugiamės saule plojamės rankomis.

Plaukite vaikinai! Visi taip džiaugiasi saule!

Groja muzika. Mokytojas parodo debesį ir sako:

Debesis uždengė saulę.

Ji sušlapino mūsų vaikus.

Na, bėgam visi čia

Uždengsiu tave skėčiu

Mamos taip pat atidaro skėčius, o jūsų kūdikiai slepiasi po jais.

Lietus, lietus smagiau, nesigailėk

Ištieskite delnus ir gaudykite lašus – trupinius.

Mamos su vaikais ištiesia rankas po skėčiais, o mokytojas, užsidėjęs debesų apyrankę, veda pirštų žaidimą, pirštų galiukais liesdamas vaikų delnus:

Knock-knock, lašel-laš-laš

Lietus kelyje

Vaikai gaudo šiuos lašus,

Ištiesdamas delnus.

Taip gerai lyja, dabar galime piešti. Mamos ir vaikai kartu susėda prie stalų. Pažvelkite į dažus ant stalo priešais jus, reikia panardinti pirštą į dažus. Pabandykite piešti lietų. Matau, Arišas ir jo mama jau ištraukė lietų, o jų saulė vėl šviečia šiluma, šildo visus.

Mokytojas ant vieno iš lapų uždeda lipduką ir išdalina jį kitiems.

Vėl sustokime į ratą kartu

Žaiskime saulėje. (Pakrypimai)

Mes esame linksmi spinduliai (Ištiesk rankas)

Mums šviesu ir karšta (lėkštės)

Vienas, du, trys keturi (suspauskite kumščius)

Išskleiskite ratą plačiau. (potvyniai)

Atvira pamoka tiesiogiai Edukacinė veikla dėl švietimo sričių įgyvendinimo “ Meninė kūryba„(piešinys), „Pažinimas“ (Pasaulio paveikslo vientisumo formavimas), „Bendravimas“ (kalbos kūrimas) naudojant IKT antroje jaunesniojoje grupėje tema: „Ladybug“

Programos turinys:

  • Toliau skatinkite vaikus piešti ryškų, išraiškingą vabzdžio atvaizdą ir kurti kompoziciją pagal žalią lapą.
  • Tobulinti tapybos guašu technikas, mokyti vaikus piešti netradiciniu būdu, vatos tamponu.
  • Ugdykite formos ir spalvos pojūtį bei domėjimąsi vabzdžiais.

Užduotys:

  • Skatinti vaikų domėjimąsi žiniomis apie boružėlę.
  • Toliau lavinkite smulkiosios motorikos įgūdžius.
  • Ir toliau skatinkite pagarbą gamtai.
  • Sukelkite vaikų emocinį atsaką į eilėraščio apie boružėlę turinį.

Įranga:

  • Pristatymas (nuotrauka) su boružėlės nuotrauka.
  • Lapo formos žalio popieriaus lapai.
  • Guašo dažai raudoni ir juodi.
  • Šepečiai ir medvilniniai tamponai.
  • Paklodės, stiklinė vandens, drėgnos ir sausos servetėlės ​​šepečiams.

Preliminarus darbas:

1. Vaikščiodami stebėkite vabzdžius, įskaitant boružes.

2. Vaikiškų eilėraščių mokymasis:

Boružė,

juoda galva,

Skrisk į dangų

Atnešk mums duonos

Juoda ir balta

Tik nesudegė.

Pamokos eiga

Visur, kur eini ir pažvelgsi, gyvena vabzdžiai. Ir šiandien, jūs ir aš, kalbėsime apie vabzdį, kurio sunku nepastebėti, apie labai gražią klaidą. Pamiršau kaip ši klaida vadinasi. Bet prisimenu mįslę apie jį. Ar galite man padėti atspėti?

Klausyk mįslės.

Kaip žirniai su letenėlėmis

Jie šliaužia ant tavo delno.

Raudoni marškiniai dėmėti,

Kaip mažieji vėžliai.

Jis bus sumaniai paslėptas dėkle

Sparnai... (boružė)

Ar atpažįstate? Taip! Boružė! (rodo lipdytą plastilino boružėlę ant gėlės).

Įeidami dažnai susidurdavome su boružėlėmis darželis, parke, vasarnamyje.

Vaikinai, pasakykite man, kokios jos ladybugės? Ar tau jie patinka? Kodėl pasakyk man? Ir kas žino, kaip turėtume elgtis, jei sutiktume šią nuostabią klaidą?

Vaikinai, pažiūrėkime, kur gyvena ladybugs.

Rodyti pristatymą (Budiukės nuotrauka).

Deja, ne visi žmonės stengiasi apsaugoti boružes. Klausykite eilėraščio, kurį parašė Andrejus Ušačevas. Jame pasakojama vienos boružėlės istorija.

BORUŽĖ (Andrejus Ušačevas)

Boružėlė vaikščiojo už miesto,

Ji vikriai lipo žolės stiebeliais,

Mačiau kaip debesys sklando danguje...

Ir staiga nusileido Didžioji Ranka.

Ir taikiai vaikščiojanti boružėlė

Ji įdėjo į degtukų dėžutę.

Oi, kaip vargšelis dėžėje liūdėjo!

Ji svajojo apie pievelę. Ir dobilai ir košė.

Ar tikrai įmanoma amžinai likti nelaisvėje?

Karvė nusprendė pasiruošti pabėgimui!

O Dieve! – maldavo nelaimingasis kūdikis

Ir staiga už užuolaidos pamačiau langą.

O ten, už lango, viskas šviečia nuo saulės.

Tačiau stiklas jos neįsileidžia į šviesą.

Tačiau karvė yra labai užsispyrusi:

Radau, kur rėmas laisvai trenkėsi,

Ir tada ji išlipa pro langą...

Sveika! Ji pagaliau laisva!

Vaikinai, apie ką eilėraštis? Kas jai atsitiko? Kas sugavo boružėlę? Kaip manote, ar jis padarė gerai ar blogai? Kodėl?

Kaip manote, ar boruotei patiko sėdėti dėžėje? Kaip ji atsidūrė laisva?

Esu tikras, vaikinai, kad niekas iš jūsų niekada nepakenks mažajai klaidai. Juk palyginus su jais esame tikri milžinai. O dideli ir stiprūs turėtų saugoti mažus ir silpnus, o ne įžeisti.

Vaikinai, nupieškime boružėlę. Ar sutinki?

Tada turime paruošti pirštus darbui.

Pirštų gimnastika „Boružėlės“.

Boružėlė (rankos sugniaužtos į vieną kumštį)

Juoda galva, (nykščiai aukštyn)

Skrisk į dangų, (rankos pakeltos aukštyn, skrido)

Atneškite mums duonos (rankos delnais aukštyn)

Juoda ir balta (rankos dešinėje, kairėje)

Tik nesudegė (kratome pirštus).

Vaikinai, dabar ant šio žalio lapo nupiešime boružėlę (parodykite lapą). Kaip šis. (Rodomas užpildytas pavyzdinis brėžinys).

Kokios formos yra Ladybug nugara? Apvalus. Kokia spalva? Raudona. Raudoną nugarėlę nudažysime teptuku.

Nepamirškite, kad šepetį reikia kruopščiai nuplauti vandenyje, o šepetėlio šerius pamirkyti ant servetėlės. Dažydami guašo dažais atminkite, kad jis nemėgsta vandens pertekliaus. Dabar paimkite juodus dažus ir nupieškite boružėlės galvą. Kokios formos galva? Puslankis. Nudažykite jį.

Kokia spalva nupiešti boružėlės antenas ir taškus? Piešsime vatos tamponėliu. Kiek jų ten yra? Dvi antenos – dvi mažos ir plonos linijos. Padalinkite boružėlės nugarą per pusę juoda linija – tai yra boružėlės sparnai ir pieškite taškelius vienoje ir kitoje sparnų pusėje.

Kokias gražias boružes padarėte. Kaip tikros, gyvos ladybugs. Šauniai padirbėta!

Apibendrinti.

Nuorodos:

Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, pamokų užrašai, Gairės. Jaunimo grupė.

Įkeliama...Įkeliama...