GCD santrauka. Matematika.Parengiamoji grupė. GCD už matematinių sąvokų kūrimą parengiamojoje grupėje „Žaidimų kelionė į matematikos šalį“

Pamokos pastabos apie matematinė raida priešmokyklinėje grupėje.

Pedagogas: Cherkasova G. A.

MBOU "Zamiševskajos vidurinės mokyklos" eksperimentinės stoties filialas

Briansko sritis, Novozybkovskio rajonas, eksperimentinės stoties kaimas

Edukacinė sritis:"Pažinimas"
Tikslas: Pakartotinis skaičių palyginimas, orientavimasis ant popieriaus lapo, nesudėtingų uždavinių sprendimas, geometrinės figūros. Ugdykite atmintį, mąstymą, dėmesį. Ugdykite elgesio kultūrą, discipliną, domėjimąsi matematika ir mokykla.
Įranga: geometrinės figūros, languoti lakštai, paprasti pieštukai, skaičių 1-10 rinkinys, ženklai. Mokytojui: molbertas, magnetukai, užduočių kortelės, matematikos lėlė.

Pamokos eiga

I. Įvadinė dalis

Sveiki vaikai! Šiandien turime matematinį tobulėjimą. Iškeliausime į nuostabią skaičių, pavyzdžių, problemų šalį. Norėdami eiti į tai žavi šalis, turite išspręsti šias problemas: (priekinis tyrimas)

1. Ant stalo buvo 4 obuoliai. Visi obuoliai buvo supjaustyti per pusę. Kiek obuolių yra ant stalo?
2.Kokių patiekalų negalima užpildyti?
3.Iš ko matosi užmerktos akys?
4. Kiek letenų turi du meškos jaunikliai?
5. Dvi bulvės išvirė per 2 minutes. Kiek laiko užtrunka išvirti 3 bulves?
6. Šiandien trečiadienis, po savaitės eisime į teatrą. Kurią savaitės dieną eisime į teatrą?
7. Šiandien pirmadienis, po trijų dienų Sašos gimtadienis. Kurią savaitės dieną yra Sasha gimtadienis?
8.Penki maži meškiukai
Mama paguldė mane į lovą.
Vienas negali miegoti
Kiek žmonių turi gerų svajonių?
9.Eidamas nuo darželio
Išėjo dešimt kūdikių.
Penki iš jų sėdėjo ant žolės
Likusieji yra ant sūpynių.
Kiek vaikinų yra sūpynėse?
10. Pelė rinko grūdus
Ji vienu metu nešė du grūdus.
Jau penkis kartus atnešiau.
Koks jo rezervas?
II. Pagrindinė dalis

Darbas valdyboje.
Ant savo molberto turiu skaičių seką. Užpildyti spragas.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Vaikai eina prie molberto)
Palyginkite skaičius.
5 ir 8 8 ir 4 6 ir 3 1 ir 7 7 ir 9 2 ir 2

Užduočių paruošimas ir sprendimas.
Skaitmeninės išraiškos ant molberto
7+ 2 10 - 2
Sukurkite tam užduotį . (Pirma apklausa, užrašome labiausiai patinkantį ir nusprendžiame).
Vaizdinis diktantas.
Dabar aš jums parodysiu geometrines figūras. Jūsų užduotis yra prisiminti jų atsiradimo tvarką ir išdėstyti juos savo vietoje.
Fizik. Viena minutę.
Viena, kelkis
Du, pasilenk
Trys, trys ploja rankomis,
Keturiomis rankomis platesnis
Penkios rankos mosteli
Šeši ramiai sėdi ant kėdės.

Grafinis diktantas.
Suskaičiavome 8 ląsteles nuo lapo krašto ir padėjome tašką. Nuo šio momento pradedame dirbti. 3 langeliai žemyn. 3 langeliai į kairę. 1 kvadratu žemyn. 3 langeliai į dešinę. 3 langeliai žemyn. Viena ląstelė į dešinę. 3 kvadratais aukštyn. 5 langeliai į dešinę. 2 kvadratais aukštyn. 1 langelis į kairę. 1 kvadratu žemyn. 4 langeliai į kairę. 3 kvadratais aukštyn. 1 langelis į kairę. Kas nutiko? (Lėktuvas)
Darbas su matematine matrioška. (Priekinė apklausa)
– Kuris skaičius didžiausias?
– Kuris skaičius yra mažiausias?
– Kas dažnai randama pasakose? į ką?
– Kuris skaičius reiškia geriausią pažymį mokykloje?
III. Baigiamoji dalis.

Spręsdami pavyzdžius.
Išspręskite raidę ir atsakymą atitinkančius pavyzdžius:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Kokį žodį sugalvojai? MOKYKLA.
Taigi, netrukus visi eisite į mokyklą ir tęsite savo įdomią kelionę į šalį, kurios pavadinimas yra matematika.
Šiandien jūs visi puikiai padirbėjote, ačiū. Pamoka baigta.

Nuorodos

1. Michailova Z.A. "Žaidimas linksmos užduotys ikimokyklinukams.“ - M.: Ugdymas, 1990.-94s

2. Šalaeva G. Matematika mažiesiems genijoms namuose ir namuose darželis. - M.: AST, Slovė, 2009 m.

Edukacinių užsiėmimų matematiniam tobulėjimui parengiamosios mokyklos grupėje „Jūros kelionė“ santrauka.

Pedagogas: Samosudova T.V.

Užduotys: Toliau ugdykite vaikų konstruktyvų mąstymą, mokykite juos kurti sudėtingas geometrines figūras pagal nurodytą modelį. Tęskite skaičiavimo pratimus per 20 iš eilės ir Atvirkštinė tvarka, gebėjimu atskirti kiekybinį ir eilinį skaičiavimą per 20. Įtvirtinti vaikų žinias apie skaičių sudėtį per 10 iš dviejų mažesnių skaičių. Įtvirtinti vaikų žinias apie savaitės dienų seką, sezonus, metų mėnesius. Stiprinkite gebėjimą naršyti popieriaus lape kvadrate. Ugdykite savarankiškumą, supratimą ir priėmimą mokymosi užduotis ir padaryk tai pats. Ugdykite susidomėjimą matematinėmis užduotimis.

Preliminarus darbas: Mįslių spėjimas, loginių ir konstruktyvių uždavinių sprendimas, kalendoriaus stebėjimas, individualus darbas su vaikais vystantis matematinius vaizdus.

Demonstracinė medžiaga: Telegrama, rebusas, ilga virvė, pilies iliustracija, pilis, skrynia su knygomis, puodelis, stiklas, dribsniai.

Dalomoji medžiaga: Kortelės su užduotimis ir numerių nameliais, vokai su geometrinėmis figūromis, puodeliai, kruopos, virvelės.

Judėti

Org momentas.

Pedagogas: Vaikinai, šįryt gavome Fėjos telegramą iš matematikos šalies: „Brangūs vaikai, kviečiu keliauti per jūrą į stebuklų salą ieškoti lobių. Pakeliui jūsų laukia įdomios užduotys. Turėsite parodyti savo žinias, įgūdžius, sumanumą ir išradingumą. Sėkmės!"

Pedagogas: Prieš kelionę reikia apšilti.

Padarykime apšilimą: Jei stalas aukščiau už kėdę, tai kėdė? (po lentele).

Jei kelias platesnis už taką, tai ar tai kelias? (jau keliai).

Jei liniuotė ilgesnė už pieštuką, tai ar tai pieštukas? (trumpesnis už liniuotę).

Jei virvė storesnė už siūlą, tai ar tai siūlas? (plonesnė už liniuotę).

Jei sesuo vyresnis už brolį, tada brolis? (jaunesnė už seserį).

Pedagogas: Šauniai padirbėta! Komanda pasiruošusi. Kuo plauksime?

Vaikai: Mums reikia pastatyti laivą.

Pedagogas: išimkite geometrines figūras iš vokų.

Kiek turi geometrines figūras?

Kiek turite trikampių?

Kiek keturkampių turite?

Pedagogas: Pradėkime statybas.

(Vaikai dirba prie stalų. Pagal duotą šabloną surenka laivą iš geometrinių formų).

Pedagogas: Šauniai padirbėta! Taigi stebuklingas laivas yra paruoštas. Pasirodėte įgudę statybininkai, eime. Paruoškite valdymo pultus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą.

(Vaikai rodo ir vardija numerius nuo 1 iki 20 ir atgal).

Pedagogas: O dabar mes jau prie jūros. (Skamba telefonas. Mokytoja žinutę „priima“).

Pedagogas: Vaikai, gavau žinutę iš kito laivo. Atidžiai klausytis:

„Tai toks triukas,

Mūsų laivas užplaukė ant seklumos

Ir jūreiviai visą savaitę

Karamelė suvalgė ant seklumos“,

Jūreiviai pietums turi suvalgyti ką nors maistingesnio, pavyzdžiui, košės. Tačiau bėda ta, kad jų žvynai sulūžę, o virėjas negali sužinoti, kiek javų reikia paimti. Padėti jam. Turime maišelių, į kuriuos reikia supilti dvi dideles stiklines dribsnių. Bet, deja, yra tik viena didelė taurė, bet priešais kiekvieną yra mažas puodelis. Iš dviejų tokių puodelių susidaro stiklinė.

(Mokytojas demonstruoja, kad 1 stiklinėje telpa 2 maži puodeliai dribsnių. Vaikai užduotį atlieka savarankiškai).

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Mūsų laivo link veržiasi ir kiti laivai. Jie jiems pristatys javus. Ir judame toliau.

Oi, ant jūros nukrito laiko rūkas. Norėdami išeiti iš rūko, turite atsakyti į klausimus:

Kiek dienų jūreiviai buvo įstrigę? (7).

Kodėl taip manai? (Savaitėje yra 7 dienos).

Kokia savaitės diena šiandien?

Kokia savaitės diena buvo vakar?

Kokia savaitės diena bus rytoj?

Kokia savaitės diena yra tarp pirmadienio ir trečiadienio?

Pedagogas: Aš įvardinsiu savaitės dieną, o jūs atsakysite, kas tai yra (ketvirtadienis, penktadienis, antradienis).

Kiek sezonų žinai?

Fiziniai pratimai.

Metuose būna keturi metų laikai, ir jie visi draugiški.

Vaikinai turėtų tai žinoti keturis kartus!

Metai prasideda žiemą, viskas padengta sniegu.

Pavasarį tai tęsiasi, pasirodo lapai.

Vasarą saulė šildo, o lapai tampa žali.

Rudenį lapija pagelsta, o vėjas ją išbarsto po laukus.

O po rudens žiema vėl tęsis metus laiko.

Pedagogas: Kiek mėnesių yra kiekvieną sezoną? (Vaikų atsakymai).

Įvardykite rudens, žiemos, pavasario, vasaros mėnesius.

Koks dabar metų laikas? Koks tai mėnuo?

Puiku, greitai judame į priekį. Mes jau saloje. Turime mesti inkarą. Bet nežinia, ar užtenka inkaro grandinės inkarui prikabinti prie dugno?

(Vaikai gauna vienodo ilgio virveles, bet joms matuoti naudojami skirtingi išmatavimai. Kiekviename yra kortelė, kurioje nurodytas reikiamas išmatavimų skaičius).

Kiek kartų matavote grandinės ilgį? Kodėl tai pasiteisino? skirtingi skaičiai? (Vaikai atsako).

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Žiūrėk, jie auga saloje neįprastos gėlės. Ant kiekvienos gėlės yra užduotis, Fėjos mįslės. Vaikinai, įminkime mįsles:

    Močiutė Daša turi anūkę Mašą,

Pūkas katinas, Družokas šuo.

Kiek anūkų turi močiutė? (1).

    Ant medžio sėdi 4 paukščiai: 2 žvirbliai, likusieji yra varnos. Kiek varnų? (2).

Pedagogas: Kita Fėjos užduotis – padėti Čislogrado gyventojams. Namai šiame mieste neįprasti: kiekviename aukšte yra gretimi numeriai, kurie sumuojasi iki namo numerio. Užpildykite namus skaičiais. (Namuose su skaičiumi „6“ yra poros: 1 ir 5, 2 ir 4, 3 ir 3).

Pedagogas: Atlikome dar vieną Fėjos užduotį ir atsidūrėme priešais pilį. Kur turėtume ieškoti lobių? Juk pilis tokia didelė. Rebusas mums tai padės, iššifruokime. (rebusas “PO 2 L” - rūsys).

Teisingai, vaikinai, bet duris į rūsį saugo nematomas sargybinis, reikia išsiaiškinti, kas tas sargybinis, ir pavadinti jį.

Matematinis diktantas:

2 - aukštyn 6 - dešinėn 3 - žemyn

2 - dešinė 2 - aukštyn 1 - kairė 1 - kairė

    aukštyn 1 - dešinėn 3 - aukštyn 3 - žemyn

    dešinė 8 - žemyn 4 - kairė 1 - kairė

    aukštyn 1- kairėn 3- žemyn 6- aukštyn

    dešinė 3 - aukštyn 1 - kairė 2 - kairė

4 - žemyn 1 - kairėn 3 - aukštyn

Pedagogas: Kas saugo pilį? (Šuo).

Su sunkia užduotimi susidorojote, nes buvote atkaklus, dėmesingas ir draugiškas. Aš tavimi didžiuojuosi! Belieka tik atidaryti duris, bet ant durų yra spyna. Turime išsiaiškinti užrakto kodą. Jei prie numatyto skaičiaus pridėsite 2, gausite 8. Koks yra durų spynos kodas? (Skaičius 6).

Apatinė eilutė.

Pedagogas: Šauniai padirbėta! Atsidarome skrynią, joje – matematikos knygos. Tai labai svarbios knygos. Naudodami juos išmoksite spręsti problemas ir pavyzdžius. Atlikome visas užduotis ir suradome lobį. Fėja tau dėkoja už geras žaidimas. Mums laikas eiti į darželį. Paimkite valdiklius ir suskaičiuokime nuo 20 iki 1. Užmerkite akis. Taigi grįžome į savo grupę. Sėkmės jums visiems!

Tema: „Įdomi kelionė į matematikos šalį“.

Programos turinys:

Mokymų užduotys:

Ugdykite loginį mąstymą, gebėjimą mąstyti, protauti

Ugdykite skaičiavimo įgūdžius;

Pratinkite vaikus skaičiuoti pirmyn ir atgal per 10;

Sustiprinkite savo žinias apie skaičius.

Vystymo užduotys:

Sukurti sąlygas vystymuisi loginis mąstymas, intelektas, dėmesys;

Ugdykite vaizduotę, išradingumą, regimąją atmintį;

Prisidėti prie psichinių operacijų formavimo, kalbos raidos, gebėjimo pagrįsti savo teiginius.

Edukacinės užduotys:

Ugdykite susidomėjimą matematinėmis žiniomis;

Ugdyti gebėjimą suprasti mokymosi užduotį ir ją atlikti savarankiškai.

Demonstracinė medžiaga: skrynia, raidės, stočių pavadinimai, matematikos karalienės laiškas, pagaliukai, nupiešta piramidė, rutulys, pristatymas.

Metodinės technikos:

Žaidimas (staigmenos akimirka);

Verbalinis (laiško skaitymas, klausimai, pokalbis, loginės užduotys);

Vaizdinė (demonstracinė medžiaga)

Pamokos analizė, paskatinimas.

Pamokos eiga:

Vaikinai, šįryt įėjau į grupę ir pamačiau šią skrynią ant stalo. Norėjau atidaryti, bet neatsidaro. Buvau labai nusiminęs. Tada pamačiau šį laišką ir maniau, kad perskaitysiu jį su tavimi. Paskaitykime ir išsiaiškinkime, kas ten parašyta.

„Brangūs vaikinai, ši skrynia skirta jums, o ką galite sužinoti ją atidarę. Bet jis neatsidaro su raktu. Jums reikia leistis į kelionę per matematikos stotis, kur aš jums paruošiau įvairias užduotis. Reikės sudėti, atimti, spręsti smagias problemas, mąstyti ir apmąstyti. Už kiekvieną atliktą užduotį gausite laišką. Tada padarykite žodį iš visų raidžių. Jei teisingai atspėsite žodį, skrynia atsidarys. Šios užduotys skirtos protingiausiems ir išradingiausiems! (Matematikos karalienė).

Na, vaikinai, eime į kelionę į matematikos stotis? Ar nebijote sunkumų? ( Nr)

Ar mėgsti keliauti? ( vaikų atsakymai)

Aš taip pat labai mėgstu keliauti! Važiuosime traukiniu.

Mieli keleiviai! Pasiimkite bilietus ir sėdėkite vagonuose.

Ar pastebėjote, kad bilietai neįprasti? Kaip tu gali tai sužinoti? Kokia tavo vieta?

bilietai yra kortelės su nupieštais geometrinėmis figūromis.

Vaikinai, pažiūrėkite vienas į kitą, ar esate tinkamoje vietoje? ( Taip)

Šauniai padirbėta! Pirmyn!

(skamba muzika iš dainos: „Mes einame, einame“).

Dėmesio! Dėmesio! Sustabdyti! Vaikinai, paskaitykime stoties pavadinimą?

- 1 stotis: „Apšilimas“. ()

Žaidimas: „Tiesus atvirkštinis skaičiavimas“ su kamuoliuku.

Vaikinai, pažaiskime žaidimą ratu. ( Vaikai sudaro ratą, mokytojas paeiliui meta kamuolį, skambina numeriu, vaikas turi toliau skaičiuoti pirmyn (atbuline eiga)).

Šauniai padirbėta! Atlikote užduotį ir gavote laišką. Kas tai per laiškas? ( M.)

Teisingai, raidė M. Tęskime kelionę! Užimkite savo vietas! Pirmyn!

(groja muzika)

Mes atvykome! Paskaitykime stoties pavadinimą?

- 2 stotis: „Logiška“. (Užduotis parašyta po stoties pavadinimu)

Loginių uždavinių sprendimas.

Užduotį atliksime prie stalų. ( Mokytojas skaito uždavinius, vaikai turi pateikti teisingus atsakymus.)

  1. Kiek vaikų turi mama? ( 1 )
  2. - ančiukai. Viduryje yra sala. Kas gali greičiau nuplaukti į salą? ( Ančiukai)
  3. 5 vaisiai, 0 daržovių)
  4. ant ąžuolo obuoliai neauga)
  5. 4 vaikai)
  6. Šeimoje keturi vaikai: kiek seserų? Kiek brolių yra šeimoje? ( Jokių brolių)
  7. anūkas)
  8. du)

Puikiai padirbėjote, puikiai atlikote šias užduotis! Gauti laišką! Kokį laišką? (Apie)

Teisingai, raidė O. Pastebėjai, kad tau duota dvi raidės O, tai reiškia, kad žodyje yra dvi raidės O. Tęskime kelionę. Užimkite savo vietas.

(skamba muzika)

Mes atvykome! Kokia čia stotis?

- 3-ioji stotis: „Geometrinė“. (Užduotis parašyta po stoties pavadinimu)

Sukurkite geometrines figūras iš pagaliukų.

Šią užduotį atliksime ant kilimėlio. Norėdami tai padaryti, turite suskirstyti į 3 grupes. (Vaikai suskirstomi į 3 grupes, kiekvienai grupei suteikiama užduotis).

Užduotis pirmai grupei: „Iš 7 pagaliukų padarykite 2 vienodus kvadratus“

Užduotis antrajai grupei: „Iš 7 pagaliukų padarykite 3 vienodus trikampius“

Užduotis trečiajai grupei: „Iš 9 pagaliukų padarykite 4 vienodus trikampius“.

(vaikai atlieka užduotis grupėse, tada tarpusavyje tikrina, ar užduotis atlikta teisingai)

Puiku, jūs taip pat atlikote šią užduotį! Štai tau laiškas! (L)

Teisingai, tai raidė L. Ir mūsų kelionė tęsiasi.

(vaikai užima savo vietas, muzikos garsai)

Mes atvykome !

4 stotis: „Apytikslė“. (Užduotis parašyta po stoties pavadinimu)

Išspręskite pavyzdį ir užrašykite atsakymą.

Vaikinai, pažiūrėkite, čia yra piramidė su neišspręstais pavyzdžiais, kad gautume laišką, kurio reikia, kad išspręstume visus šiuos pavyzdžius. (Ant lentos nupiešta piramidė su pavyzdžiais; vaikai paeiliui eina prie lentos ir sprendžia po vieną pavyzdį).

Šaunuoliai, vaikinai, puikiai atlikote šią užduotį ir už tai gausite du laiškus.

(muzikos garsai)

- 5 Stotis "Terminalas". (Užduotis parašyta po stoties pavadinimu)

Suskaičiuokite objektus ir raskite atitinkamą skaičių.

Vaikams siūlomas multimedijos pristatymas. Vaikai paeiliui skaičiuoja objektus ir spusteli atitinkamą skaičių.

Šaunuoliai, vaikinai, atlikote visas užduotis!

Gaukite paskutinį laišką. ( Y)

Teisingai, tai Y raidė.

Už kiekvieną užduotį gavote laiškus. Mums laikas grįžti. Užimkite savo vietas traukinyje.

(groja muzika)

Štai mes grupėje, dabar reikia atidaryti skrynią. Ir ko mums reikia, prašau, priminkite man. Žinoma, raidės turi būti teisingai išdėstytos, kad susidarytų žodis. Prisiminkime, kokį pirmąjį laišką gavome? ( M)

Kuri antra?( APIE) Gavome du iš jų. Iš karto paskelbiu du O.

Trečias? ( L)

Ketvirta, mes turėjome dvi raides? ( D, C)

Penktas? ( Y)

Siunčiu visus laiškus. Dėl to susidaro raidžių serija:

Puiku vaikinai! Dabar pabandykime atidaryti krūtinę. Vaikas atidaro krūtinę. Ten yra skanėstas

Ar jums patiko kelionė? Ar užduotys buvo sunkios?

Ar kada nors norėjote patekti į matematikos šalį?

Padėkite sau, prašau!

Dokumentai atsisiųsti:

Matematikos pamoka parengiamojoje grupėje „Kelionė į matematikos šalį“

Pamokos aprašymas: ši pamoka skirta su vaikais dirbantiems pedagogams parengiamoji grupė(vaikams 6-7 m.).
Tikslas:įgytų žinių įtvirtinimas vaikams, naudojant lavinamuosius žaidimus, ugdyti gebėjimą džiaugtis siekiant tikslo.
Užduotys: įtvirtinti gebėjimą atskirti geometrines figūras pagal formą, spalvą, dydį.
Stiprinti gebėjimą naršyti popieriaus lape.
Stiprinti skaičių žinias iki 10. Gebėjimas įvardyti skaičių ir jo gretimus skaičius.
Stiprinti galimybę palyginti du vienas šalia kito verti skaičių naudojant ženklus didesnis nei, mažesnis už, lygus.
Stiprinti gebėjimą atrinkti priešingus žodžius matematinėms sąvokoms.
Ugdykite loginį mąstymą, dėmesį, intelektą, atmintį;
Prisidėti prie psichinių operacijų formavimo, kalbos raidos, gebėjimo pagrįsti savo teiginius.
Ugdykite domėjimąsi matematika, džiaugsmo jausmą iš bendrų veiksmų, sėkmingai atliktų užduočių;
Ugdyti gebėjimą suprasti mokymosi užduotį ir ją atlikti.
Medžiagos ir įranga:
Balionas, vokas su raide ir iškirptu profesoriaus matematikos paveikslu, užduočių atlikimo planas, Kortelės su skaičiais nuo 1 iki 9, languoti lapeliai, pieštukai, geometrinių formų ruošiniai iš spalvoto popieriaus, klijai, popierius grupinis darbas, kortose užrašas „WELL DONE“, kamuolys. Molbertas, pristatymas klasei.

Skamba paslaptinga muzika. Į grupę įskrenda rutulys su voku, pritvirtintu prie virvelės. Voke yra laiškas ir iškirptas paveikslas „Profesorius matematikas“
Auklėtojas: Vaikinai, žiūrėk, kas tai yra? Atkreipia vaikų dėmesį į balioną su pritvirtintu voku. Vokas nepasirašytas. Tai keistas vokas, ant jo nieko neparašyta, tik skaičiai ir geometrinės figūros.
Siūlau atplėšti voką ir pasidomėti, iš ko gavome (jis atplėšia voką, jame yra iškirpta nuotrauka ir laiškas).
Ką daryti, kad sužinotume, iš ko gavome šį laišką?
Vaikai: surinkite paveikslėlį.
Auklėtojas: Kaip manai, kas tai? (vaikų atsakymai) viskas aišku! Tai mums parašė profesorius matematikas! Turite greitai jį perskaityti, galbūt ten yra kažkas svarbaus!
Mokytojas skaito laišką:
„Sveiki, mieli vaikinai! Žinau, kad jau daug ko išmokai. Paruošiau jums įdomių užduočių! Už kiekvieną atliktą užduotį gausite korteles su raidėmis. Tik drąsūs ir draugiški vaikinai išlaikys visus išbandymus! Ar esate pasiruošę keliauti? (vaikų atsakymai.) Tada sėkmės! Duosiu užuominą: užduočių atlikimo planas.
Mokytojas parodo vaikams užduočių atlikimo schemą.
Kokia pirmoji užduotis? Kas yra viršutiniame kairiajame kampe? (geometrinės figūros) Mūsų pirmoji užduotis vadinasi „Juokingos formos“
Mokytojas parodo figūrėles lentoje. Kaip vadinamos šios figūros? Kiekvienai figūrai nurodykite tos pačios formos objektus.
Atlikę užduotį vaikai gauna kortelę su raide. Šauniai padirbėta!

Padėkime kortelę ant lentos ir eikime atlikti antrosios užduoties.
Pažiūrėkite į diagramą. Kaip manote, kokia yra antroji užduotis? (vaikų atsakymai)
Mokytojas kviečia vaikus susėsti prie stalų. Atidarykite užrašų knygeles. Kita mūsų užduotis – „Matematinis diktantas“. Vaikai dirba languotuose sąsiuviniuose pagal mokytojo diktavimą. Ką mes gavome? Palyginkite su pavyzdžiu. Mokytojas parodo padidintą pavyzdį. Teisingai, mes turime šunį. Vaikai vertina savo ir draugų darbus. Šauniai padirbėta! Uždirbote antrąją kortelę!
Prieš pereinant prie kitos užduoties, siūlau jums matematinį apšilimą. Žaidimas „Tiesa nėra tiesa“
Auklėtojas: Jei girdi, kas, tavo manymu, yra teisinga, suplok rankomis, bet jei girdi, kas, tavo manymu, neteisinga, trypk kojomis.
- ryte teka saulė
-ryte reikia daryti pratimus
- ryte negalite nusiplauti veido
- dieną ryškiai šviečia mėnulis
- ryte vaikai eina į darželį
- naktį žmonės vakarieniauja
-savaitėje yra septynios dienos
– Po pirmadienio seka trečiadienis
- Po šeštadienio ateina sekmadienis
- Ketvirtadienis yra prieš penktadienį
- tik penki sezonai
- pavasaris ateina po vasaros.
Auklėtojas: Puiku vaikinai! Bet mūsų laukia kita užduotis!
Pažvelkime į mūsų diagramą.
Taigi viskas aišku! Ar žinote, kad kiekvienas skaičius turi kaimynus kairėje ir dešinėje? Dabar aš jums parodysiu korteles su skaičiais, o jūs pakaitomis įvardinsite jų kaimynus. Žaidimas „Pavadink kaimynus“
Pedagogas: tai puikūs vaikinai ir jie susidorojo su šia užduotimi! Gaukite kortelę su laišku!
Pedagogas: Dabar dar kartą pažvelkime į diagramą su užduotimis. Kokie tai ženklai? Matematiniai ženklai pamiršo, kaip jie vadinami, ir prarado savo vietą. Ar mes jiems padėsime?
Atsisėskite prie stalo. Turite palyginti skaičius ant kortelių ir įdėti teisingus ženklus.
Šauniai padirbėta! Jūs atlikote šią užduotį iš profesoriaus ir gavote iš jo kortelę su laišku.
Tęskime toliau. Ką rodo mūsų diagrama? Rodyklės skirtinga spalva ir priešinga kryptimi! Profesorius matematikas kviečia žaisti žaidimą „Pasakyk atvirkščiai“.
Žaidimas žaidžiamas su kamuoliu. Mokytojas meta kamuoliuką vaikui ir įvardija vieną iš matematinių sąvokų.
Didelis mažas
Ilgas trumpas
Aukštas Žemas
Platus siauras
Storas lieknas
Toli arti
Aukštyn žemyn
Kairė Dešinė
Į priekį ir atgal
Lengvai sunkus
Pedagogas: Jūs taip pat atlikote šią užduotį! Štai tavo kortelė!
Vaikinai, pažiūrėkite į diagramą. Rodyklė vėl rodo į kairę viršutinis kampas. Grįžome prie geometrinių formų įvaizdžio. Kaip manote, kokia bus mūsų užduotis? (vaikų atsakymai) Taip, teisingai, mūsų užduotis bus susijusi su geometrinėmis figūromis. Profesorius prašo padaryti jam neįprastą figūrų kilimą. Ateik prie stalo. Visas geometrines figūras išdėliokite ant popieriaus lapo ir priklijuokite.
Koks įdomus ir gražus tai pasirodė kilimas! Jūs visi bandėte! Šiai pamokai profesorius matematikas duoda dvi korteles iš karto!
Auklėtojas: Taigi mes surinkome visas korteles su raidėmis. Koks žodis sudarytas iš raidžių? (Šauniai padirbėta). Mokytojas klausia, kokios užduotys patiko, o kas atrodė sudėtinga. (Vaikų atsakymai)
Vaikinai, mes grįžtame iš savo stebuklingos kelionės! O matematikos profesoriui pasivaikščiojimo metu išsiųsime kilimą su geometrinėmis figūromis ant stebuklingo kamuoliuko!
Pamoka baigiasi.





(2017 m. vasario mėn. vykusi atvira pamoka pakviestiems pradinių klasių mokytojams).

Tikslas: ugdyti domėjimąsi matematika; bičiulystės jausmas, noras padėti; toliau mokykite vaikus kurti ir spręsti paprastus aritmetiniai uždaviniai, sudėti ir atimti 10 ribose. Pataisykite skaičiavimą 10 ribose pirmyn ir atvirkštine tvarka, plėtokite klausos dėmesys ir judesių koordinavimas; loginis vaikų mąstymas; tobulinti žinias apie geometrines figūras ir orientaciją plokštumoje; galimybė greitai naršyti erdvėje ribotoje plokštumoje.

Medžiaga: 2 raidės (ir pakuotė) Matematikos karalienės, geometrinės figūros skirtingos spalvos ir dydžiai; vatmano popierius; klijų lazdelės; Skaičiavimo lazdelės; vaizdinė medžiaga aritmetiniams uždaviniams spręsti; kamuolys; raidinės ir skaitmeninės kortelės nuo 1 iki 10; kartoniniai aukso medaliai "Jaunam matematikui" .

Pamokos eiga:

Pedagogas: „Vaikinai, šiandien turime daug svečių...“

Į grupę įeina suaugęs žmogus su voku rankose ir sako: "Laiškas tau" .

Pedagogas: "Labai ačiū. Pažiūrėkime…"

Jis apžiūri voką ir nustebęs sako: „Vaikinai, šį laišką mums atsiuntė pati matematikos karalienė. Štai, klausyk, ką ji rašo“ . Skaito laišką.

Vokas su raide puoštas skaičiais, ženklais, geometrinėmis figūromis.

1. Matematikos karalienės laiškas: „Sveiki, mieli vaikinai! Karalienė matematika rašo jums. Man tikrai reikia jūsų pagalbos. Faktas yra tas, kad nevykėlis ir chuliganas įkopė į mano matematikos karalystę. Jis darė baisius dalykus: sunaikino geometrines figūras mano mieste, visiškai nepažįsta skaičių. Šis vargšas studentas sugadino skaičiavimo pagaliukų šablonus ir išsprendė problemas su klaidomis!

Mano matematinės karalystės valstybėje viskas pasidarė ne taip! Mano šalies žmonės siaubingai bijo, ir nėra, kas mums padėtų.

Mieli vaikinai, jei esate drąsūs, protingi, dėmesingi ir nebijantys sunkumų, skubėkite mums į pagalbą! Matematinė karalystė yra pavojuje.

Jūsų draugė, karalienė matematika.

„Na, vaikinai, padėkime matematikos karalienei atkurti tvarką jos matematinėje karalystėje?

Vaikai: "Taip, taip, mes padėsime!"

Pedagogas: „Tačiau patekti į šią karalystę nėra lengva, tam reikia išlaikyti išbandymus. Atminkite, kad norėdami susidoroti su visais sunkumais, turite būti protingi, drąsūs, dėmesingi ir pastabūs. Tačiau svarbiausia, kad grįžti galime tik atlikę visas užduotis. Na, ar nepakeitei savo nuomonės? Tada eime!"

Užduočių perdavimas.

1. - Vaikinai, norėdami patekti į matematikos šalį, turite atsakyti į klausimus:

Tikslas: stiprinti vaikų vaizduotės mąstymą ir suvokimą, gebėjimą suvokti užduotį iš klausos, skaičiuoti mintyse, ugdyti intelektą ir reakcijos greitį.

Eiga: Vaikai išsirikiuoja ir paeiliui atsako į mokytojo klausimus; su kiekvienu klausimu mokytojas meta vaikui kamuoliuką; atsakydamas vaikas grąžina kamuolį. (klausimai dėl vaikų skaičiaus):

  1. Kiek ausų turi dvi pelės? (4)
  2. Kiek dienų yra savaitėje? (7)
  3. Kiek akių turi šviesoforas? (3 arba 2)
  4. Kiek pirštų yra ant vienos rankos? (5)
  5. Kiek saulės yra danguje? (1)
  6. Kiek letenų turi du šunys? (8)
  7. Kiek pirštų yra ant dviejų rankų? (10)
  8. Kiek poilsio dienų yra per savaitę? (2)
  9. Kiek saulės yra danguje naktį? (0)
  10. Kuris skaičius didesnis už 8, bet mažesnis už 10? (9)
  11. Kiek obuolių yra ant beržo, jei 3 užaugo ir vienas nukrito? (0)
  12. Vazoje yra trys ramunės ir dvi tulpės. Kiek ramunėlių yra vazoje? (Trys ramunės).
  13. Kas atsitiks su balta skarele, jei ji bus numesta į Juodąją jūrą? (Jis taps šlapias.)
  14. Vasario mėnesį mūsų kieme pražydo trys ramunės ir dvi rožės.

Kiek gėlių yra kieme? (Visiškai ne. Vasario mėnesį gėlės neauga.)

15. Vaikai gamino sniego senį. Po to ant radiatoriaus išdžiūvo šešios kumštinės pirštinės. Kiek vaikų padarė sniego senį? (trys).

Pedagogas: „Puiku, vaikinai, sėkmingai išlaikėte testą, o dabar esame matematinėje šalyje. Ir štai pirmoji užduotis: jūs turite tapti gelbėtojais ir statybininkais. Visas miestas, susidedantis iš geometrinių formų, buvo sunaikintas, bet mes jį atstatysime. Prisiminkime, iš ko susideda miestas“ .

Vaikai: „Iš namų, gyventojų, transporto priemonių, medžių, gyvūnų, paukščių, augalų“ .

2. Užduotis „Sukurk miestą iš geometrinių figūrų“

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą iš geometrinių formų sukurti kolektyvinį miesto pavidalo pritaikymą; dirbti kartu, greitai ir tiksliai įklijuoti figūras, iš paruoštų formų kurdami žmonių, namų, transporto priemonių, medžių ir kt. vaizdus.

Medžiaga: vatmano popierius, geometrinės figūros iš spalvoto popieriaus skirtingos formos ir dydžiai, klijų pagaliukai.

Pažanga: vaikai daro aplikaciją ant vatmano popieriaus iš geometrinių figūrų, t.y. "atkurti" sunaikintas miestas: namai, medžiai, transporto priemonės, žmonės, gyvūnai, paukščiai. Darbas juda greitu tempu.

Pedagogas: „Puiku, vaikinai! Jūs pasirodėte nuostabūs architektai ir statybininkai. Matematinė šalis atgijo, bet mūsų dar laukia daug darbo!

3. Dabar turime atlikti kitą užduotį – iš pagaliukų išdėlioti duotą geometrinę figūrą.

(Žaidimo užduotis su skaičiavimo lazdelėmis).

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie geometrines figūras, suvokti užduotį iš klausos, dėlioti raštus iš skaičiavimo pagaliukų; pamatyti ir pavadinti figūras, iš kurių susidaro raštai.

Medžiagos: skaičiavimo lazdelės.

Pažanga: mokytojas duoda vaikams užduotį:

  1. Sukurkite figūrą, kuri turi 3 kampus ir 3 kraštines (trikampis).
  2. Sukurkite figūrą, kurios visos kraštinės yra lygios (kvadratas).
  3. Sukurkite figūrą su 2 ilgomis ir 2 trumpomis kraštinėmis. (stačiakampis).
  4. Sukurkite figūrą, kuri turi 5 kampus ir 5 puses (penkiakampis).
  5. Sukurkite figūrą iš trijų pagaliukų. Kas nutiko? (trikampis).

Pedagogas: „Puikiai padirbėjote, vaikinai, padarėte puikų darbą! Dabar pažiūrėkime, kuris iš jūsų yra vikriausias ir dėmesingiausias. .

4. Aritmetinių uždavinių sudarymas ir sprendimas

Tikslas: įtvirtinti vaikų gebėjimą sudaryti nesudėtingus aritmetinius sudėjimo ir atimties uždavinius per 10, surašyti sprendimus pavyzdžių forma, savarankiškai pasirenkant teisingas ženklas ("pliusas" arba "minusas".

Medžiaga: demonstracinė skaičiavimo medžiaga.

Pažanga: mokytojas parodo demonstracinę medžiagą ir klausia temos: „Padarykite problemą dėl laivų“ (žuvis, obuoliai, grybai, morkos ir kt.).

6+3 – jūroje plaukė 6 kateriai, iki jų plaukė dar 3. Kiek buvo valčių?

4+4 (žuvis)– akvariume plaukė 4 žuvys, nusipirkome dar 4 žuvis. Kiek ten žuvų?

10-7 (obuoliai)– vazoje buvo 10 obuolių, suvalgyti 7 obuoliai. Kiek liko obuolių?

2+8 (grybai)– proskynoje buvo 2 grybai, po lietaus užaugo dar 8. Kiek grybų buvo?

10-5 (morkos)– Sodo lysvėje užaugo 10 morkų, ištrauktos 5 morkos. Kiek morkų liko?

Vaikai savarankiškai užrašo problemų sprendimus ir paaiškina, kodėl juos nustatė. "pliusas" arba "minusas"

Pedagogas: „Gerai, vaikinai! Puikiai atlikote sunkų darbą! O dabar jūs turite išbandyti savo klausą ir dėmesį“. .

5. Žaidimas "Kas yra dėmesingiausias" (fizinio lavinimo minutė).

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą suvokti užduotį iš klausos (plojimų skaičius), palyginkite veiksmus su žodžiais; ugdyti dėmesį ir reakcijos greitį.

Pažanga: mokytoja paaiškina vaikams žaidimo taisykles, vienu plojimu vaikai vaikšto po kambarį, dviem plojimais patenka į gandro pozą, trimis plojimais patenka į varlės pozą. Laimi tas, kuris niekada neklydo, t.y. dėmesingiausias.

6. O dabar loginio mąstymo ugdymo užduotys. Atsisėskite prie stalų. (Pagal pogrupius). Pasitarę galite rasti ir apibraukti teisingą atsakymą (A3 formato lapai su paveikslėliais iš anksto nupiešti ranka, buvo naudojamos darbo knygos iš serijos „Mokykla ikimokyklinio amžiaus vaikams“ - „Protinių galvosūkių sprendimas“ , „Logikos kūrimas“ , „Kalbos raida“ 6-7 metai). Taigi, klausimai: 1. Apsukite katę ne su kamuoliuku ir ne į dešinę. 2. Apibrėžkite suknelę, kuri nėra trumpomis rankovėmis arba su taškeliais. 3. Raskite namą su nei trikampiu, nei stačiakampiu stogu. 4. Raskite pieštuką, kuriuo piešėte ilgiausiai. 5. Apveskite tvorą, kurią pradėjote statyti anksčiau. 6. Raskite žvakę, kuri buvo uždegta pirmoji. 7. Nustatykite, kiek arklių yra už užuolaidos. 8. Kiek triušių yra už kelmo? 9. Suskaičiuokite obuolius. 10. Maša ir Miša turi du obuolius ir tris kriaušes, kiek iš viso daržovių turi vaikai? 11. Kiek anūkų turi močiutė? (kumštinės pirštinės). 12. Anya ir Vanya piešė paveikslus dvi valandas; kiek valandų kiekviena piešė? 13. Ančiukas, pelė ir arklys pyragą padalino po lygiai; kas turi didesnį gabalėlį?

7. Atlikti užduotį palikti stebuklingą žemę.

Pedagogas: „Puikūs vaikinai! Puikiai atlikote visas užduotis. Na, o dabar paskutinis testas. Galbūt tai yra sudėtingiausia ir neįprastiausia, nes tai yra slaptažodis norint išeiti iš matematinės šalies. Jums reikia paskelbti skaičių serija nuo 1 iki 10 atvirkštine tvarka. Teisingai įdėję skaičius, atpažinsite slaptažodį ir galėsite jį perskaityti. .

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą dėlioti skaičių korteles atvirkštine tvarka (nuo 10 iki 1), skaitykite skiemenį po skiemens.

Medžiaga: raidinės ir skaitmeninės kortelės su skaičiais vienoje pusėje (nuo 1 iki 10), o kitoje – raidės.

Judėti: kortos guli ant kilimo chaotiška tvarka, skaičiai aukštyn. Vaikai paeiliui ateina ir paima po vieną kortelę, išdėstydami skaičių serijas atvirkštine tvarka. (nuo 10 iki 1), po kurio mokytojas paprašo vaikų užmerkti akis ir apverčia korteles į kitą pusę. Vaikai skaito "Slaptažodis" (įjungta nugaros pusėžodis parašytas "Matematika" ) .

Mokytojo pageidavimu vaikai skaito choru, skiemuo po skiemens "Slaptažodis" Ir "grįžta" namai.

Pedagogas: „Na, štai mes namie, darželyje. Visi matematiniai nuotykiai baigėsi. Vaikinai, dabar pasakykite man, ar jums buvo labai sunku?

Įeina suaugęs žmogus ir sako: „Jūs turite laišką su siuntiniu“ .

Pedagogas: "Labai ačiū. Kas tai galėtų būti?"

8. Matematikos karalienės laiškas: „Brangūs draugai! Ačiū tau labai už tavo pagalbą! Puikiai atlikote visas užduotis. Jūs ne tik išgelbėjote matematinę šalį, bet iš geometrinių formų sukūrėte gražų miestą, jis tapo geresnis nei anksčiau. Mano matematinėje karalystėje karaliauja absoliutus tikslumas ir tvarka.

Jūs, mano jaunieji matematikai, visų mano šalies gyventojų ir manęs asmeniškai padėka, apdovanoti matematikos šalies garbės svečio medaliais ir vardais! Tikiuosi, kad jie jums patinka. Iki pasimatymo!"

Pedagogas: „Vaikinai, darželyje įgytų žinių dėka padėjote matematinei šaliai ir jos gyventojams. Netrukus eisite į mokyklą ir sužinosite daug įdomių dalykų. Dabar pasakykite man, kas jums patiko mūsų šiandieninėje kelionėje? Kas buvo naujo ir įdomaus? Ačiū, vaikinai, atsisveikinkime su svečiais, visada džiaugiamės jus matydami, iki pasimatymo“ .

O vakare tu ir aš dar kartą prisiminsime savo kelionę ir žiūrėsime animacinį filmuką „Neišmoktų pamokų šalyje“ .

Įkeliama...Įkeliama...