Piezīmes par matemātisko attīstību sagatavošanas skolas grupā. Matemātikas stundas izklāsts (sagatavošanas grupa) par tēmu: GCD kopsavilkums par matemātisko attīstību sagatavošanas grupā par tēmu: “Vienkāršas aritmētikas risināšana

Izglītības joma:"Izziņa".

Mērķis:

Uzdevumi:

— iepazīstināt bērnus ar pulksteņu vēsturi;

— radīt izpratni par to mērķi un funkciju;

- nostiprināt spēju izcelt objektu īpatnības (forma, izmērs, daļas);

- attīstīt radošo iztēli un loģiskā domāšana;

- iemācīties ietaupīt laiku.

Aprīkojums:

Audzinātāja. Puiši, es šorīt eju un dzirdu kādu raudam. Es paskatījos un redzēju, ka tas ir šis mazais medus kucēns. Viņa jautāja, kas noticis, un viņš atbildēja, ka ir uzaicināts ciemos, un, kad viņš ieradās, bija jau vēls - visi viesi bija devušies prom, un pats galvenais, viņam nepietika medus. Kāpēc, jūsuprāt, Mišutka kavējās?

Audzinātāja. Kā zināt, kad ir laiks atstāt māju? Bērni. Mums jāskatās pulkstenī.

Bērni. Nē.

Bērni. Mēs nezināsim, kad jāiet uz bērnudārzu, kad televīzijā sāksies multenes. Mamma un tētis kavēs darbu.

Bērni. Ne vienmēr bija stundas.

Audzinātāja. Bet kā tad cilvēki noteica, kad gulēt, kad celties, kad sākt strādāt?

Bērni. Saskaņā ar sauli. Saule lēca un cilvēki cēlās.

Audzinātāja. Tieši tā, cilvēki laiku nosaka saule. Saule lēca un cilvēki mostās. Tagad padomā un saki, kad cilvēki gulēja ilgāk – vasarā vai ziemā?

Bērni. Ziemā, jo ziemā saule lec vēlāk. Ēna ir garāka no rīta un vakarā, bet dienā - īsāka.

(Rāda attēlu Pastāsti man, kad ēna ir garāka?

Bērni atbild.

Bērni. No rīta ēna ir vienā pusē, bet vakarā otrā.

Audzinātāja. Pa labi. Kad kāds vīrietis pamanīja šo ēnas īpašību, viņš to izdomāja saules pulkstenis. (Rāda saules pulksteņa attēlu.) Vai, jūsuprāt, tas bija labi cilvēkam ar šādu pulksteni?

Bērni. Nē. Viņi rādīja laiku tikai saulainā laikā, un mākoņainā laikā vai lietus laikā no viņiem nebija iespējams noteikt laiku.

Audzinātāja. Kas zina, kādu pulksteni cilvēks vēlāk izdomāja, kas darbotos jebkuros laikapstākļos? (Rāda smilšu pulksteni.)

Kopš tā laika ir pagājuši daudzi gadi,

Un cilvēki saprata atbildi,

Kas ir tikai smiltis – tās pastāv

Un dievs, un karalis, un saimnieks.

Audzinātāja. Šis pulkstenis ir paredzēts trīs minūtēm, ik pēc trim minūtēm tas ir jāapgriež. (Rāda smilšu pulksteni.) Iedomājieties, kas notiks, ja šādu pulksteni ņemsim līdzi pastaigā? Vai arī ņemsi tos līdzi uz skolu? Vai ar viņiem būs ērti? Kāpēc tas ir neērti?

Bērni atbild.

2. iespēja: Fiziskais vingrinājums "Pulkstenis" Kurš tur staigā pa labi un pa kreisi? Tas ir svārsts pulkstenī. Tas darbojas labi.

Un virs viņa sēž dzeguze, Šī nav nekāda rotaļlieta. Putns atver durvis un pasaka precīzu laiku. (

Un pulkstenis iet, iet, nesteidzas, neatpaliek. Bez viņiem mēs nezinām, ( Ejot uz vietas) Ka ir laiks celties. (Stiept)

Audzinātāja. Smilšu vietā pulkstenī tika ielieta eļļa, cilvēki izmantoja sveci, uz kuras tika uzlikti dalījumi. Svece nodega, kļuva mazāka, un cilvēki pēc dalījumiem noteica, cik ilgi tā deg. Kas, jūsuprāt, bija slikts šajā pulkstenī?

Bērni atbild.

Tu visu pateici pareizi. Visi pulksteņi – saule, smiltis, eļļa – bija neērti, un vīrietis izdomāja sekojošo. Viņi izgatavoja lielu mehānismu un piekāra to lielā tornī. Katru stundu sita pulkstenis, un cilvēki zināja laiku. Bet tomēr šīs stundas bija neērtas. Kāpēc tu domā?

Bērni atbild.

Un kādus pulksteņus tad cilvēki izdomāja?

Bērni atbild.

Bērni atbild.

Vai viņi to noliek uz grīdas?

Bērni atbild.

Vai viņi to novieto uz galda?

Bērni atbild.

Nēsāts uz rokas?

Bērni atbild.

Kādas stundas tev tagad ir?

Bērni atbild.

Bērni atbild.

Pareizi, gailītis palīdz arī noskaidrot laiku - no rīta dzied un modina visus, bet vakarā dzied, lai visi iet gulēt.

Tagad esam apskatījuši pulksteņu rašanās vēsturi, apskatījuši, kā tie mainījušies laika gaitā un kādi pulksteņi pastāv mūsu laikos.

Bērni atbild

Audzinātāja (pievēršas rotaļlietai).

Bērni atbild

Bērni, vai jums jāiemācās pateikt laiku? Ja tev jāiet uz bērnudārzu, tevi pamodinās mamma vai tētis, bērnudārzā skolotāji pateiks, kad jāmācās, kad jāiet pastaigā, kad jāguļ. (Izdala burtus bērniem, viņi no šiem burtiem veido vārdu “Pulkstenis”.) Un tagad es iesaku jums doties uz veikalu, kas pārdod pulksteņus. Kā jūs saucat veikalu, kurā pārdod tikai pulksteņus?

Bērni atbild.

Bet viņi ir nedaudz atpalikuši.

Skatīt dokumenta saturu
“GCD kopsavilkums par matemātisko attīstību sagatavošanas grupas “No pulksteņu vēstures” bērniem”

GCD kopsavilkums par matemātiskā attīstība sagatavošanas grupas bērniem
"No pulksteņu vēstures"

Izglītības joma:"Izziņa".

Mērķis: iemācīt bērniem noteikt cēloņu un seku attiecības.

Uzdevumi:

Iepazīstināt bērnus ar pulksteņu vēsturi;

Veicināt izpratni par to mērķi un funkciju;

Nostiprināt spēju izcelt objektu īpatnības (forma, izmērs, daļas);

Attīstīt radošo iztēli un loģisko domāšanu;

Iemācieties ietaupīt laiku.

Aprīkojums: objektu attēli, kuros attēloti pulksteņi, sienas pulksteņi un smilšu pulksteņi.

Audzinātāja. Puiši, es šorīt eju un dzirdu kādu raudam. Es paskatījos un redzēju, ka tas ir šis mazais lācēns. (Parādiet rotaļlietu lācīti.) I Viņa jautāja, kas noticis, un viņš atbildēja, ka ir uzaicināts ciemos, un, kad viņš ieradās, bija jau vēls - visi viesi bija devušies prom, un pats galvenais, viņam nepietika medus. Kāpēc, jūsuprāt, Mišutka kavējās?

Bērni. Pulkstenī neskatījās. Es nezināju, kad iet ārā.

Audzinātāja. Kā zināt, kad ir laiks atstāt māju? Bērni. Mums jāskatās pulkstenī.

Audzinātāja. Vai lācim mežā ir pulkstenis?

Bērni. Nē.

Audzinātāja. Kas notiks, ja visi mūsu pulksteņi pazudīs?

Bērni. Mēs nezināsim, kad jāiet uz bērnudārzu, kad televīzijā sāksies multenes. Mamma un tētis kavēs darbu.

Audzinātāja. Jā, mums visiem būs ļoti grūti. Pastāsti man, vai pulksteņi vienmēr ir bijuši vai nav?

Bērni. Ne vienmēr bija stundas.

Audzinātāja. Kā tad cilvēki noteica, kad gulēt, kad celties, kad sākt strādāt?

Bērni. Saskaņā ar sauli. Saule lēca un cilvēki cēlās.

Audzinātāja. Tieši tā, cilvēki laiku nosaka saule. Saule lēca un cilvēki mostās. Tagad padomā un saki, kad cilvēki gulēja ilgāk – vasarā vai ziemā?

Bērni. Ziemā, jo ziemā saule lec vēlāk. Ēna ir garāka no rīta un vakarā, bet dienā - īsāka.

Audzinātāja. Vai zinājāt, ka pēc saules var diezgan precīzi noteikt laiku? Kad spīd saule, koki met ēnas. (Rāda attēlu - ēnā no kokiem no rīta un vakarā.) Pastāsti man, kad ēna ir garāka?

Bērni atbild.

Tātad kāds vīrietis gribēja zināt, vai ir rīts vai vakars. Kā viņš to noteiks no ēnas?

Bērni. No rīta ēna ir vienā pusē, bet vakarā otrā.

Audzinātāja. Pa labi. Kad kāds vīrietis pamanīja šo ēnas īpašību, viņš izdomāja šo saules pulksteni. (Rāda saules pulksteņa attēlu.) Vai, jūsuprāt, tas bija labi cilvēkam ar šādu pulksteni?

Bērni. Nē. Viņi rādīja laiku tikai saulainā laikā, un mākoņainā laikā vai lietus laikā no viņiem nebija iespējams noteikt laiku.

Audzinātāja. Kas zina, kādus pulksteņus vēlāk izdomāja vīrietis, kas darbotos jebkuros laikapstākļos? (Rāda smilšu pulksteni.)

Bērni atbild. Skolotājs viņiem stāsta.

Kopš tā laika ir pagājuši daudzi gadi,

Un cilvēki saprata atbildi,

Kas ir tikai smiltis – tās pastāv

Un dievs, un karalis, un saimnieks.

Kas tajos bija labs un kas slikts?

Bērni. Tos visu laiku vajadzēja apgriezt.

Audzinātāja. Šis pulkstenis ir paredzēts trīs minūtēm, ik pēc trim minūtēm tas ir jāapgriež. (Rāda smilšu pulksteni.) Iedomājieties, kas notiks, ja šādu pulksteni ņemsim līdzi pastaigā? Vai arī ņemsi viņus līdzi uz skolu? Vai ar viņiem būs ērti? Kāpēc tas ir neērti?

Bērni. Neērti. Tos var salauzt. Vai arī nepamanīt, kad to apgriezt.

Skolotājs apkopo bērnu atbildes.

Audzinātāja. Bērni, kā jūs saprotat sakāmvārdu: "diena līdz vakaram ir garlaicīga, ja nav ko darīt?"

Bērni atbild.

1. iespēja: fiziskā izglītība “Pulkstenis”

Ķermeņa slīpumi pa labi, pa kreisi.

2. iespēja:Fiziskais vingrinājums "Pulkstenis"
Kurš tur staigā pa labi un pa kreisi?
Tas ir svārsts pulkstenī.
Tas darbojas labi.

Un viņš atkārto: "Tik-tock, tik-tock." ( Rokas uz jostas, noliecas pa labi un pa kreisi)

Un virs viņa sēž dzeguze,
Šī nemaz nav rotaļlieta.
Putns atver durvis
Precīzs laiks tiek ziņots. ( Rokas ir saliektas krūšu priekšā, ar asiem grūdieniem rokas tiek iztaisnotas uz sāniem)

Un pulkstenis iet, iet,
Viņi nesteidzas, neatpaliek.
Bez viņiem mēs nezinām, ( Ejot uz vietas)
Ka laiks celties. (Stiept)

Audzinātāja. Smilšu vietā pulkstenī tika ielieta eļļa, cilvēki izmantoja sveci, uz kuras tika uzlikti dalījumi. Svece nodega, kļuva mazāka, un cilvēki pēc dalījumiem noteica, cik ilgi tā deg. Kas, jūsuprāt, bija slikts šajā pulkstenī?

Bērni atbild.

Tu visu pateici pareizi. Visi pulksteņi – saule, smiltis, eļļa – bija neērti, un vīrietis izdomāja sekojošo. Viņi izgatavoja lielu mehānismu un piekāra to lielā tornī. Katru stundu sita pulkstenis, un cilvēki zināja laiku. Bet tomēr šīs stundas bija neērtas. Kāpēc tu domā?

Bērni atbild.

Un kādus pulksteņus tad cilvēki izdomāja?

Bērni atbild.

Pulksteņus sāka piekārt pie sienas un novietot uz grīdas.

Kā sauc pulksteni, kas karājas pie sienas?

Bērni atbild.

Vai viņi to noliek uz grīdas?

Bērni atbild.

Vai viņi to novieto uz galda?

Bērni atbild.

Nēsāts uz rokas?

Bērni atbild.

Kādas stundas tev tagad ir?

Bērni atbild.

Mēs runājam par pulksteņiem, bet ko te dara gailēns? Varbūt viņš šeit nokļuva nejauši?

Bērni atbild.

Pareizi, gailītis palīdz arī zināt laiku - no rīta dzied un modina visus, bet vakarā dzied, lai visi iet gulēt.

Tagad esam apskatījuši pulksteņu rašanās vēsturi, apskatījuši, kā tie mainījušies laika gaitā un kādi pulksteņi ir mūsu laikos.

Kādu pulksteni mēs tagad lietojam?

Bērni atbild

Audzinātāja (pievēršas rotaļlietai). Mišutka, vai tu saproti, kam ir domāts pulkstenis?

Bērni, lūdzu vēlreiz atkārtojiet, kāds bija pulkstenis un kam tas bija paredzēts.

Bērni atbild

Bērni, vai jums jāiemācās pateikt laiku? Ja tev jāiet uz bērnudārzu, tevi pamodinās mamma vai tētis, bērnudārzā skolotāji pateiks, kad jāmācās, kad jāiet pastaigā, kad jāguļ. (Izdala bērniem burtus, viņi no šiem burtiem veido vārdu “Pulkstenis”.) Tagad es iesaku jums doties uz veikalu, kas pārdod pulksteņus. Kā jūs saucat veikalu, kurā pārdod tikai pulksteņus?

Bērni atbild.

Saka: pulkstenis stāv, Saka: pulkstenis steidzas, Saka: pulkstenis kustas,

Bet viņi ir nedaudz atpalikuši.

Mēs skatījāmies kopā: Un pulkstenis stāv uz vietas.

Noskova Jeļena Vjačeslavovna
Izglītības iestāde: MADOU Ušakovskis bērnudārzs"Zelta zivtiņa"
Īss darba apraksts:

Publicēšanas datums: 2017-02-26 GCD kopsavilkums par pirmsskolas vecuma bērnu matemātisko attīstību sagatavošanas grupa"Violets" Noskova Jeļena Vjačeslavovna Attīstīt bērnu prasmi sastādīt un risināt vienkāršas aritmētiskas problēmas, ieskaitot saskaitīšanu un atņemšanu 10 robežās, pamatojoties uz skaidrību. Māciet bērniem analizēt problēmas. Fiksējiet rezultātu 10 taisnu un apgrieztā secībā.

Skatīt publikācijas sertifikātu

Izglītības pasākumu kopsavilkums pirmsskolas vecuma bērnu matemātiskajai attīstībai sagatavošanas grupā "Violeta"

Mērķis:Veidojiet prasmesbērniem sastādīt un risināt vienkāršas aritmētiskas problēmas, kas ietver saskaitīšanu un atņemšanu 10 robežās, pamatojoties uz skaidrību.
Uzdevumi:

1. Māciet bērniem analizēt problēmas.Fiksējiet skaitu 10 robežās uz priekšu un apgrieztā secībā.

2. Attīstīt vizuālo un dzirdes uzmanība, smalkās motorikas rokas, bērnu loģiskā domāšana.

3. Izkopt katrā bērnā personiskās īpašības: noturīgu interesi par matemātikas zināšanām un prasmēm, mērķtiecību, koncentrēšanos, zinātkāri.

Nodarbības gaita:

Bērni uz paklāja.

1. Laika organizēšana.

Puiši, viesi šodien ieradās uz mūsu nodarbību. Sasveicināsimies ar viņiem. Parādīsim, kādi mēs esam pieaugušie, savas zināšanas, uzvedību.

2. Saruna.

– Šodien pie mums viesojas mūsu vecais draugs Peļu virsotne. Pastāstiet mums, ko viņam patīk darīt? Pelei patīk iegūt zināšanas. Kā var saukt peli vienā vārdā? (ziņkārīgajiem).

— Mouse Peak jums un man atnesa daudz interesantu uzdevumu. Domāju, ka tiksi galā ar visiem uzdevumiem. Vai visi ir gatavi? Ikvienam ir labs garastāvoklis? Tagad pārbaudīsim.

Bērni stāv aplī. “Visi bērni sapulcējās aplī. Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs. Turēsimies cieši rokās un uzsmaidīsim viens otram!

— Pirmais uzdevums: Kāds tagad ir gada laiks? Nosauciet trīs ziemas mēnešus. Kurš tagad ir mēnesis? Nosauciet nedēļas dienas. Kura nedēļas diena šodien ir?

3. Matemātiskā iesildīšanās “Smieklīgā skaitīšana”.

— Otrais uzdevums saucas “Smieklīgā skaitīšana”.

Skaitīsim unisonā no 1 līdz 10. Skaitīsim uz leju no 10 līdz 1.

Skaitīt caur vienu skaitli. Skaitīt divos skaitļos.

Skaitīt no 3 līdz 7, no 2 līdz 5. Kādu skaitli es palaidu garām: 1,2,3,4,6,7,8,9,10.

– Uzdevumi kļūst grūtāki. Pūta vējš un visas kārtis ar cipariem izkaisītas.

Mums jāatrisina mīkla. “Upei pāri karājās daudzkrāsains rokeris” (varavīksne).

Cik krāsu ir varavīksnē? (septiņi). Atrodi karti ar skaitli 7. Nosauc skaitļa 7 kaimiņus. Atrodi kartītes ar cipariem 6 un 8. Kurš skaitlis ir lielāks par 6 vai 8; mazāk?

Uzmini, kādu skaitli es uzminēju, ja tas ir par 1 mazāks par 5; 2 vairāk nekā 7.

Nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 2, bet mazāks par 4.

— Visus skaitļus var dalīt ar...? (pāra un nepāra). Nosauciet pāra skaitļus; nepāra. Kartes ar cipariem no 1 līdz 10 ir jāizliek tā, lai vienā stīpā būtu kārtis ar pāra skaitļiem, bet otrā ar nepāra skaitļiem.

- Labi padarīts!

Bērni sēž pie galdiem.

3. Jauna tēma.

— Mouse Peak atnesa vēl vienu uzdevumu, visgrūtāko. Lai pareizi izpildītu šo uzdevumu, jums jābūt ļoti uzmanīgam.

Uz tāfeles ir problēmas zīmējums: “Uz zara sēž 4 vērši un 2 zīlītes. Cik putnu sēž uz zara?

— Kādi putni sēž uz zara? (bulžubītes un zīles).

— Cik vēršu sēž uz zara? (četri). Novietojiet uz zara tik daudz sarkano nūju, cik ir vēršu. Uz zara novieto tik dzeltenu kociņu, cik zīlīšu.

– Tas ir tas, ko mēs zinām, tas ir, problēmas stāvoklis.

– Kurš pateiks problēmas jautājumu? Kas jādara, lai atbildētu uz jautājumu? (jāpievieno, jāpievieno). Savienojiet nūjas un skaitiet. Mēs varam atbildēt uz problēmas jautājumu: cik putnu ir uz zara? (Uz zara ir 6 putni).

— Kā pierakstīt kladē problēmas risinājumu un atbildi?

Viens bērns strādā pie tāfeles, skaidro savu rīcību: saskaitot 2 pret 4, ir vienāds ar 6. Atbilde: Uz zara ir 6 putni.

— Lapiņas augšējā kreisajā stūrī atradām šūnu un pierakstījām: 4+2=6.

4. Jaunas tēmas nostiprināšana.

Sastādiet un atrisiniet atņemšanas uzdevumus tādā pašā veidā.

- Labi padarīts. Ar šiem uzdevumiem mēs paveicām labu darbu. Mouse Peak ir ļoti laimīgs. Viņam jums ir pēdējais uzdevums. IN apakšējais stūris Lapiņa bija atzīmēta ar punktu. No šī punkta uzzīmējiet 2 šūnas uz augšu, 3 šūnas pa labi, 2 šūnas uz augšu, 2 šūnas pa kreisi, 2 šūnas uz augšu, 2 šūnas pa labi, 1 šūnu uz augšu, 1 šūnu pa labi, 5 šūnas uz leju, 3 šūnas pa labi, 1 šūna uz leju, 1 šūna pa kreisi, 1 šūna uz leju, 6 šūnas pa kreisi. Kas notika? (kuģis). Ar šo laivu Mouse Peak dodas ceļojumā apkārt pasaulei. Teiksim paldies un lai jauks ceļojums.

5. Nodarbības kopsavilkums.

— Ko jaunu tu šodien uzzināji stundā? Kas tev patika visvairāk? Labi darīti puiši! Es ļoti priecājos, ka jums viss izdevās.

Sīkāka informācija

Mišina Gaļina Anatoļevna , vecākā skolotāja Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde Apvienotais bērnudārzs Nr.14 “Firefly” Himki, Maskavas apgabals

Nodarbības veids: intelektuāls un attīstošs.

Temats: " Spēle ir ceļojums uz matemātikas valsti.

Vecums: 6-7 gadus vecs.

Atrašanās vieta: mūzikas istaba

Nodarbības ilgums: 30 minūtes.

Priekšdarbi: FEMP nodarbības, atribūtu izgatavošana, didaktiskās spēles palīglīdzekļi, didaktiskās spēles ar matemātisko saturu, dinamisku paužu apgūšana, vingrošana acīm.

Mērķis: Stiprināt bērnu izpratni par elementāriem matemātikas jēdzieniem.

Uzdevumi:

Izglītojoši

  • Stiprināt spēju publicēt numuru sērija.
  • Uzlabojiet skaitīšanas prasmes uz priekšu un atpakaļ 10 robežās.
  • Praktizējiet kārtas skaitīšanu.
  • Stiprināt prasmi risināt matemātiskās mīklas, pierakstīt atrisinājumu un atbildēt uz mīklām, izmantojot kartītes ar cipariem un zīmēm.
  • Nostipriniet zināšanas par nedēļas dienām un gadalaikiem.
  • Stiprināt ideju par ģeometriskās formas ah, prasme grupēt figūras pēc noteiktām pazīmēm.
  • Labojiet telpiskos attēlojumus: pa kreisi, pa labi, centrā, zem augšas.

Attīstošs

  • Attīstīt loģisko domāšanu, psihiskās analīzes un vispārināšanas operācijas.
  • Attīstīt atjautību, vizuālo atmiņu, iztēli.
  • Veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību un spēju pamatot savus izteikumus.

Izglītojoši

  • Izkopt komunikācijas kultūru, emocionālu atsaucību un spēju saprasties mācību uzdevums un veic to patstāvīgi vai pāros, ievērojot skolotāja norādījumus.
  • Radīt interesi par matemātikas studijām.

Veselības taupīšana

  • Māciet bērniem vērot savu stāju.
  • Turpiniet attīstīt kustību koordināciju.

Prioritārā izglītības joma: “Izziņa”.

Izglītības jomu integrācija:“Komunikācija”, “Socializācija”, “Darbaspēks”.

Socializācija:

  • attīstīt zinātkāri, savstarpēju palīdzību un pašcieņas prasmes bērnos.

Komunikācija:

  • attīstīties bērniem bezmaksas komunikācija, runa, atmiņa, uzmanība, domāšana
  • aktivizēt bērnu vārdu krājumu.

Darbs:

Atņemt darba vieta, uzturiet to kārtībā

Metodiskās metodes:

Spēle.

Vizuāls.

Verbāls.

Praktiski.

Materiāls:Demonstrācija: Magnētiskā tāfele, kartītes ar cipariem un zīmēm, multimediju prezentācija, rādītājs, lāde ar krāsojamām grāmatām. Izsniegšana: Ģeometriskas formas, kartītes ar cipariem no 1 līdz 10, laminētas balta kartona loksnes.

GCD pārvietošana:

I. Organizatoriskais moments (5 min.)

II. Galvenā daļa (22 min.)

III. Rezultāts (pedagoga vispārinājums) (3 min.)

1. SLAIDS.

Laika organizēšana.

Puiši, viesi šodien ieradās uz mūsu nodarbību, lai redzētu, ko jūs esat iemācījušies un cik daudz zināt. Pasveiciniet savus viesus.

Stāvēsim aplī, turēsimies rokās un uzsmaidīsim viens otram .

Bērni un viņu skolotājs stāv aplī.

Plašā lokā es redzu,

Visi mani draugi piecēlās kājās.

Tagad mēs pāriesim pa labi 1, 2. 3.

Tagad iesim pa kreisi 1, 2. 3.

Apļa centrā mēs savāksim 1, 2. 3.

Un mēs visi atgriezīsimies 1., 2., 3. vietā.

Pasmaidīsim, pasmaidīsim,

Un sāksim nodarbību.

Bērni kopā ar skolotāju 1 reizi veic vingrinājumus atbilstoši tekstam.

Ieņemiet vietas pie galdiem. (bērni ieņem vietas)

Mums tagad ir matemātikas stunda. Matemātika ir ļoti nepieciešama zinātne, par to Tatjana mums pastāstīs dzejoli.

Bez matemātikas, draugiem, mēs nevaram dzīvot.

Matemātika mums ir dota daudzus simtus gadu,

Galu galā senais cilvēks uzskatīja pat mamutus.

Bez matemātikas cilvēks nevarēs izlemt, mērīt un skaitīt. Nav iespējams uzcelt māju, skaitīt naudu kabatā, izmērīt attālumu. Ja cilvēks nezinātu matemātiku, viņš nevarētu izgudrot lidmašīnu, automašīnu, veļas mašīna, ledusskapis, TV un cita tehnika. Visā pasaulē bērniem māca matemātiku.

Bet pirms sākam nodarboties ar matemātiku, atcerēsimies uzvedības noteikumus stundā:

Nodarbības laikā sēdi mierīgi un uzvedies....(cienīgi)

Krēsls un galds nav gulta, un jūs nevarat … (gulēt uz tiem)

Ja vēlies atbildēt, netaisi troksni, vienkārši izmanto roku... (pacelt)

Es lūgšu jūs neaizmirst šos noteikumus visas nodarbības laikā.

Pirms paceļat roku, rūpīgi pārdomājiet savu atbildi, nesteidzieties. Atcerieties, ko viņi saka par tiem cilvēkiem, kuri vienmēr steidzas? ("Tu liksi cilvēkiem smieties steigā")

Puiši, vai jums patīk pasakas? (bērnu atbilde) Tad klausieties... Noteiktā valstībā, noteiktā valstī dzīvoja karalis.

2. SLAIDS.

Un viņš pārvaldīja valsti, ko sauc par matemātiku. Un viņš nolēma apceļot savas karaļvalsts pilsētas, lai redzētu, vai ar viņu viss ir kārtībā, vai viņam viss iet labi. Viņš paskatījās apkārt, bet viņam nebija palīgu. Ko darīt?

(bērni izsaka savus minējumus)

Cara tēv, mūsu bērni var jums palīdzēt, lai gan viņi ir mazi, viņi ir ļoti gudri. (skolotājs uzrunā karali).

Puiši, kas ceļotājiem ir vajadzīgs ceļojuma laikā, lai nepazustu? (bērnu atbildes)

Tieši tā, karte!

3. SLAIDS.

Un šeit tā ir, kaut kāda dīvaina kartīte un viena jautājuma zīme. Puiši, karalis man teica, ka, lai sāktu ceļojumu un uzzinātu pirmās pilsētas nosaukumu, kurā mēs nokļūsim, mums ir jāveic matemātiskā iesildīšanās "Nežāvējieties, ātri atbildiet uz jautājumiem!"

1. Kura nedēļas diena šodien ir?

2. Cik dienu ir nedēļā?

3. Kura diena nāk pēc otrdienas?

5. Kā sauc piekto nedēļas dienu?

6. Kā sauc brīvās dienas?

7. Cik sezonas ir?

8. Kāds gadalaiks nāk pēc ziemas?

9. Kāds gadalaiks nāk pēc vasaras?

10. Nosauciet papildu vārdu vārdu sērijā:

a) ziema, trešdien, Pavasaris Vasara Rudens;

b) viens, divi, trīs, aplis, četri pieci;

c) pluss, mīnuss, piektdiena, vienāds;

d) aplis, kvadrāts, decembris, daudzstūris.

4. SLAIDS.

Labi darīts, jūs paveicāt iesildīšanos! Un kartē parādījās pirmā pilsēta, uz kuru mēs dosimies. Šo pilsētu sauc Čislograda, šajā pilsētā dzīvo skaitļi, viņi tik ilgi gatavojās tevi satikt, ka ir pilnībā sajaucuši savas vietas skaitļu virknējumos. Palīdziet viņiem atrast savu vietu.

Didaktiskā spēle "Atrodi vietu pēc kārtas".

Mērķis: stiprināt bērnu spēju veidot skaitļu virknes, trenēties skaitīšanai uz priekšu un atpakaļ.

Uz jūsu galdiem aploksnēs ir kartītes ar cipariem no viena līdz desmit. Lūdzu, sakārtojiet šīs kartītes secībā, sākot ar kartīti ar numuru viens, tikai neaizmirstiet, ka skaitļu sērija ir jāizkārto no kreisās uz labo pusi. (bērni izpilda uzdevumu)

Skaitīsim korī no viena līdz desmit, un tagad korī no desmit līdz vienam.

Didaktiskā spēle "Kaimiņu skaits".

Mērķis: vingrināties nākamā un iepriekšējā skaitļa noteikšanā nosauktajam skaitlim.

Katram numuram ir kaimiņi, iepriekšējais un nākamais numurs.

Maša nosauc skaitļa 5 kaimiņus.

Leonīds, nosauc skaitļa 8 kaimiņus.

Nastja nosauc skaitļa 3 kaimiņus.

Didaktiskā spēle “Krāsainie koki”.

Mērķis: apmācīt bērnus kārtas skaitīšanā, spēju korelēt skaitli ar objekta vietu noteiktā rindā.

Puiši, Čislogradā ir parks, kurā aug krāsaini koki. Saskaiti un parādi ar skaitļu kartīti, cik koku ir parkā.

Izmantojiet karti ar numuru, lai parādītu, kurš dzeltenais koks atrodas parkā, skaitot no kreisās uz labo pusi.

Kāds numurs tika pacelts? Kāpēc? (jo koks ar dzeltenu vainagu ir piektais pēc kārtas, ja skaita no kreisās uz labo pusi).

Izmantojot karti ar skaitli, parādiet, cik zilo koku ir, ja skaita no labās uz kreiso pusi?

Kāds numurs tika pacelts? Kāpēc? (jo zilais koks ir septītais pēc kārtas, ja skaita no labās uz kreiso pusi).

Izmantojot karti ar ciparu, parādiet, cik daudz pelēko koku ir, ja skaitāt no kreisās uz labo pusi?

Kāds numurs tika pacelts? Kāpēc? (jo pelēkais koks ir devītais pēc kārtas, ja skaita no kreisās uz labo).

Labi padarīts! Misija pabeigta! Ievietojiet numuru kartītes aploksnē.

(bērni noņem kartītes, skolotājs noņem molbertu)

5. SLAIDS.

6. SLAIDS.

Dinamiskā pauze “Cik patīkami peldēties upē!”

Cik jauki ir peldēties upē!

Krasts pa kreisi, krasts pa labi.

(Noliec pa kreisi un pa labi.)

Upe ir lente priekšā.

(Stiepšanās — rokas uz priekšu.)

Augšā ir tilts – paskaties.

(Stiepšanās — rokas uz augšu.)

Lai peldētu vēl ātrāk,

Mums jāairē ātrāk.

Mēs strādājam ar rokām.

Kurš mums sekos līdzi?

(Peldēšanas kustības.)

Un tagad ir pienācis laiks mums, brāļi,

(Rokas aiz kakla)

Gulēt uz smiltīm.

Mēs kāpjam ārā no upes

(Ejiet vietā.)

Un mēs atpūšamies uz zāles.

7. SLAIDS.

Tā nu mēs nokļuvām pilsētā" Jautri izaicinājumi»!

– Visi dzīvnieki šeit dzīvo mierā un harmonijā.

8. SLAIDS.

Viņi jums ir sagatavojuši matemātiskas mīklas.Ja pareizi uzminēsit visas mīklas, karte parādīs, uz kuru pilsētu dosimies tālāk. -----Mēģināsim atrisināt šīs mīklas?

Didaktiskā spēle “Jautri uzdevumi”.

Mērķis: Nostiprināt spēju risināt matemātiskās mīklas, pierakstiet problēmas risinājumu un atbildiet uz to, izmantojot kartītes ar cipariem un zīmēm. 1. Četri zoslēni un divi pīlēni

Viņi peldas ezerā un skaļi kliedz.

Nu, ātri saskaitiet -

Cik mazuļu ir ūdenī?

Kā tu dabūji skaitli 6? Maksims, izmantojot kartītes ar cipariem un zīmēm uz molberta, izklāsta risinājumu un atbildi uz mīklu. (2+4=6)

2. Septiņi mazi kaķēni

Ko viņi viņiem dod, viņi ēd visu,

Un viens prasa vairāk

Cik kaķēnu ir? (8)

Kā tu dabūji skaitli 8? Pasha, izmantojot kartītes ar cipariem un zīmēm uz molberta, izklāj atrisinājumu un atbildi uz mīklu (7+1=8)

3. Ezītis gāja pa mežu,

Pusdienās atradu sēnes.

Divi - zem bērza, trīs - zem apses,

Cik to būs pītā grozā? (5)

Kā tu dabūji skaitli 5? Maša, izmantojot kartītes ar cipariem un zīmēm uz molberta, izklāsta risinājumu un atbildi uz mīklu

SLAIDS9.

- Labi darīts, jūs atrisinājāt visas mīklas, un, lūk, kartē parādījās nākamā pilsēta, uz kuru mēs tagad ejam, to sauc par "ģeometriskām figūrām". Ieeja pilsētā ir bloķēta. Lai slēdzene atvērtos, mums ir jāveic acu vingrinājumi.

Mēs to darām tik ilgi. Ntavas acis ir tik nogurušas

Mēs viņiem ļausim atpūsties

Un ar plaukstām acis (bērni berzē plaukstas, sasilda)Mēs beigsim bez steigas,(aizklāj acis ar plaukstām, tad seko tekstam)Sēdēsim tumsā.

Visur melna krāsa.

Tagad atvērsim tos

Un mēs nedaudz mirkšķinām: viens, divi, trīs, četri, pieci.

Negrozi galvuPaskaties pa kreisi

Paskaties pa labi.

Acis uz augšu, acis uz leju,

Strādājiet smagi, neesiet slinki!

10. SLAIDS.

Pils atvērās, un mūs sagaida šīs pilsētas iedzīvotāji, ģeometriskas figūras, paskat, cik tās visas ir dažādas!

Pēc kādiem kritērijiem tos var iedalīt grupās? - Cik figūras tiks iekļautas lielo ģeometrisko figūru grupā? (6) - Nastja, nosauc šos skaitļus.

Cik formas tiks iekļautas mazu ģeometrisku formu grupā (9)

Cik figūras tiks iekļautas trīsstūru grupā? (3) — Jaroslav, nosauc šos skaitļus.

Cik figūras tiks iekļautas trapecveida grupā? (2)

Maksim, nosauc šos skaitļus. - Cik figūras tiks iekļautas sarkano figūru grupā?

Maša, nosauc viņus.

Didaktiskā spēle "Salieciet modeli".

Mērķis: iemācīt apgūt telpiskos attēlojumus: pa kreisi, pa labi, augšā, apakšā.

Puiši, ģeometriskas figūras, uzdāvināja karalim dāvanu, paklāju ar savu tēlu, lai karalis par viņiem nekad neaizmirstu. Uz šī paklāja ģeometriskās figūras ir sakārtotas noteiktā secībā, ja pareizi sakārtosiet savās paplātēs esošās formas uz palaga, kuru atradīsiet zem paplātēm, tad arī jūs varēsiet apbrīnot šī paklāja skaistumu. - Pamēģināsim? -Tad noliec sev priekšā papīra gabalus un uzmanīgi klausies.

Novietojiet apli lapas centrā.

Kvadrāts - lapas augšējā kreisajā stūrī.

Ovāls atrodas lapas augšējā labajā stūrī.

Taisnstūris - lapas apakšējā labajā stūrī.

Trīsstūris atrodas paklāja apakšējā kreisajā stūrī.

Dimants atrodas vidū virs apļa.

Trapece vidū zem apļa.

11. SLAIDS. - Labi darīts, tu paveici šo uzdevumu! Un paskaties kartē, ir parādījusies beigu pietura “Cara rezidence”, šeit mūsu ceļojums šodien beidzas, bet mēs ar Tevi ne reizi vien brauksim uz maģiskās MATEMĀTIKAS zemes pilsētām, kur satiksimies ar seniem draugiem un taisīt jaunas.

12. SLAIDS.

Nodarbības kopsavilkums.

Tagad atcerēsimies, kādas pilsētas mēs apmeklējām, ceļojot pa burvju zemi, kur viss ir saistīts ar matemātiku? (bērnu atbildes) - Kas jums patika? Kuri uzdevumi jums bija viegli un kuri bija grūti? (bērnu atbildes)

Un tagad es aicinu jūs novērtēt savu darbu. Tas, kurš uzskata, ka ir pilnībā ticis galā ar uzdevumiem - lai paceļ dzeltenu zvaigzni, un tas, kurš domā, ka viņam šodien ne viss ir izdevies - lai paceļ sarkanu zvaigznīti.

Bērni izdara savu izvēli.

Karalis nolēma pateikties par jūsu labo apkalpošanu un iedod jums veselu lādi ar matemātiskām krāsojamām grāmatām.Tagad atgriezīsimies pie grupas, un jūs varēsiet apskatīt un izkrāsot savas bildes, kā vēlaties.

Bibliogrāfija:

  1. Pomorajeva I.A., Pozina V.A. Nodarbības par pamatskolas veidošanu matemātiskie attēlojumi sagatavošanas bērnudārza grupā. Nodarbību plāni. - M.: MOZAĪKA-SINTĒZE, 2012.

Oficerova Ļubova Anatolevna,

MBDOU TsRR-DS "Krepysh" skolotājs

Nojabrskas pilsēta

Mērķis: intereses attīstīšana par matemātikas priekšmetu, pamatojoties uz izziņas darbību un zinātkāri.

Uzdevumi:

Izglītojoši. Sekmēt matemātikas zināšanu pielietošanas prasmju attīstību nestandarta praktisko problēmu risināšanā.

Attīstošs. Attīstīt garīgās darbības: analoģiju, sistematizāciju, vispārināšanu, novērošanu, plānošanu.

Izglītojoši. Palīdz saglabāt interesi par matemātiku un attīstīt spēju strādāt komandā.

Materiāls:

Zīmuļi, flomasteri, papīra loksnes, Telegramma no fejas no maģiskās matemātikas zemes, skaitļu sērijas, kartītes ar skaitliskām nevienādībām, kartītes ar punktiem un cipariem, skaitīšanas nūjas, pārsteigums (zvaigznes), magnētiskā tāfele.

Norises vieta: grupu telpa.

Priekšdarbi:

Iepazīt matemātiskās pasakas, dzejoļi, mīklas. Apgūstot fiziku tikai minūti, Galda spēles. Apgūstot dzeju ar matemātisko saturu

1. daļa Ievads spēles situācijā:

Audzinātāja: Puiši, šorīt pastnieks man iedeva mūsu grupai adresētu telegrammu. Izlasīsim to

Telegramma:

"Sveiki, dārgie puiši, es jums rakstu Feja no Laukiem Matemātiķi. Es aicinu jūs uz matemātikas zemi. Taču ceļš uz šo valsti nebūs viegls. Lai tajā iekļūtu, ir jāzina daudz.Un, lai parādītu savas zināšanas, ir jāizpilda uzdevumi. Tas, kurš izpildīs šos uzdevumus, saņems balvu."

Audzinātāja: Puiši, vai jūs vēlaties doties uz matemātikas zemi?

Bērni: Jā.

Audzinātāja: Tad gatavojamies ceļojumam un veiksim kādu prāta vingrinājumu.

Pedagogs: Puiši, lai atbildētu pareizi, jums rūpīgi jāieklausās:

Skaitīt no dotā skaitļa līdz 10;

Atskaitiet no 10 līdz 0;

Nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 4, bet mazāks par 6;

Nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 5, bet mazāks par 7;

Nosauciet skaitļus rindā pa labi no 5;

Nosauc 4., 6., 8. numura kaimiņus;

Nosauciet skaitli, kas ir pirms skaitļa 6;

Nosauciet skaitli, kas seko skaitļam 8;

Ja ceļš ir platāks par taku, tad ceļš...(šaurāks) par ceļu;

Ja lineāls ir garāks par zīmuli, tad zīmulis...(īsāks) par lineālu;

Ja virve ir biezāka par diegu, tad vītne ... (plānāka) par virvi;

2. daļa. Pedagogs: Labi, puiši, jūs ļoti labi sagatavojāties ceļojumam. Ko mēs turpināsim?

Lai uzzinātu, kāds transports mums ir nepieciešams, mums ir jāsavieno punkti uz loksnēm secībā. Un jūs saņemat attēlu. Es jums došu nelielu mājienu un uzdošu jums mīklu.

Noslēpums: Brīnumputnu zilā aste ielidoja zvaigžņu barā? (raķete)

Pedagogs: Labi darīts, jūs paveicāt uzdevumu, bet, lai raķete varētu pacelties, mums ir jāizpilda šāds uzdevums:

Ciparu izteiksmes, kas rakstītas uz tāfeles

8+1= 7+2= 4+5= 2+7= 6+3= 8 - 4=

Audzinātāja: starp šiem skaitļiem ir vēl viens. Kā to atrast? Kā jūs izpildīsit uzdevumu?

Bērni: Vispirms jums jāatrisina skaitliskās izteiksmes un pēc tam jāatrod papildu skaitlis.

Audzinātāja: Labi darīti zēni. Mūsu raķete ir gatava pacelšanās. Lidosim.

1 pietura: Zadachkina

Pedagogs: Fejas sadzīvo ar dažādiem dzīvniekiem un putniem, un viņām patīk izdomāt dažādus uzdevumus ceļotājiem. Viņi aicina strādāt pāros un izdomāt uzdevumu, pamatojoties uz skaitlisku piemēru (kartītes ar piemēriem uz bērnu galdiem).

Atcerēsimies, no kādām daļām sastāv uzdevums?

Bērni: Uzdevums: nosacījums-------jautājums------risinājums ------atbilde.

Pedagogs: Ja uzdevumā daļa tiek noņemta no veseluma. Tas kļūst mazāks nekā tas bija, un jums ir jāatrod atlikums; kāda darbība atrisina šo problēmu?

Bērni: Ar atņemšanu

Pedagogs: Vai atņemšana nozīmē palielināšanu vai samazināšanu?

Bērni: Samazināt.

Samaziniet, lai atrastu atlikušo daļu.

Pedagogs: Ja uzdevums apvieno daļas. Ja tas kļūst lielāks, nekā tas bija, kāda darbība atrisina problēmu?

Bērni: Papildinājums.

Pedagogs: Vai pievienošana nozīmē pieaugumu vai samazināšanos?

Bērni: Palielināt. Apvienojiet daļas un atrodiet visu.

Bērni pie galdiem izmanto skaitļu kartes, lai izveidotu un risinātu uzdevumus.

Pedagogs: Lai būtu vieglāk strādāt, veiksim iesildīšanos.

Fiziskās audzināšanas minūte.

Vienreiz - noliecies, iztaisnojies.

Divi – noliecies, izstaipies.

Trīs - trīs plaukstu sasitieni,

Trīs galvas mājieni.

Par četriem – rokas ir platākas.

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

Pedagogs: Nākamā pietura: Ģeometriski.

Ģeometrisku formu veidošana, izmantojot skaitīšanas nūjas:

No 5 kociņiem izveidojiet 2 vienādus trīsstūrus.

No 7 kociņiem izveidojiet 2 vienādus kvadrātus.

No 7 kociņiem izveidojiet 3 vienādus trīsstūrus

No 9 kociņiem izveidojiet 4 vienādus trīsstūrus.

No 9 kociņiem izveido kvadrātu un 4 trīsstūrus.

Pedagogs: Nākamā pietura: Skaitlis. Jums ir pareizi jānovieto zīmes

"lielāks par", "mazāks par" vai "vienāds ar"

3. daļa. Apakšējā līnija. Aktīvāko bērnu apbalvošana ar zvaigznēm

Jaunas problēmas paziņojums.

Pedagogs: Kurš var man pateikt, kāpēc ir vajadzīga matemātika?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs: Kam tas vajadzīgs?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs: Vai vēlaties uzzināt vairāk par matemātiku un kam tas ir vajadzīgs?

Labi. Mēs par to runāsim vēlāk.

BIBLIOGRĀFIJA

  1. 1. L.G. Pētersons, N. P. Holina “VIENA ir solis, DIVI ir solis” Vadlīnijas. Praktiskais matemātikas kurss pirmsskolas vecuma bērniem. Maskava 2009
  2. G.M. Ļamina “Skolas sagatavošanas grupa bērnudārzā. M.., “Apgaismība”, 1975.
  3. T.I. Erofejeva “Pirmsskolas vecuma bērns mācās matemātiku” M..., “Apgaismība” 2009.
  4. M.V. Iļjina “Uzmanības un atmiņas trenēšana. M..., 2005. gads
  5. 5.S.V. Burdins “Uzdevumi vizuālās uztveres attīstībai”

“Apliecība par publikāciju plašsaziņas līdzekļos” A sērijas Nr.0002332

Aicinām skolotājus pirmsskolas izglītība Tjumeņas apgabals, Jamalas Ņencu autonomais apgabals un Hantimansu autonomais apgabals Jugra publicējiet savu metodiskais materiāls:
- Pedagoģiskā pieredze, oriģinālas programmas, metodiskās rokasgrāmatas, prezentācijas nodarbībām, elektroniskās spēles;
- Personīgi izstrādātas piezīmes un skripti izglītojošas aktivitātes, projekti, meistarklases (t.sk. video), darba formas ar ģimenēm un skolotājiem.

Kāpēc ir izdevīgi publicēties pie mums?

Valsts budžeta pirmsskolas izglītības iestādes kombinētā tipa bērnudārzs Nr.9, Sanktpēterburgas Kolpinskas rajons

GCD kopsavilkums

matemātikā sagatavošanas grupā

"Jautra matemātika"

Sastādījis:

Afanasjeva V.G.

2017. gads

Tēma: Cipars 7 un tā sastāvs, orientācija uz papīra lapas, orientācija laikā, matemātikas satura loģiskās problēmas, divu skaitļu salīdzinājums.

Droša skaitīšana uz priekšu līdz 10, apgrieztā skaitīšana no 10 līdz 0;
- konsolidēt priekšstatus par skaitļu sēriju, prast nosaukt skaitļa kaimiņus, nākamo un iepriekšējo numuru. -iepazīstināt ar skaitļa 7 veidošanu; - nostiprināt prasmi risināt vienkāršus saskaitīšanas un atņemšanas piemērus;
- nostiprināt spēju risināt loģiskās problēmas, pamatojoties uz vizuāli uztverto informāciju;
- nostiprināt zināšanas par nedēļas dienām, pavasara mēnešiem;
- attīstīt spēju izprast uzdevumu un patstāvīgi to risināt;
- prast salīdzināt divus skaitļus, izmantojot zīmes. - attīstīt spēju orientēties uz rūtiņu papīra lapas.

Materiāls: IKT, prezentācija, uzdevumu kartes, monētu kartes dažāda krāsa, rūtainas papīra lapas, kartītes ar cipariem, muzikāls pavadījums.

Nodarbības plāns.

I. Ievaddaļa.

II. Galvenā daļa.

D/i "Cipari ir pazaudēti."

Loģiska problēma "Kurš skaitlis ir nepāra skaitlis rindā?"

Loģikas problēmas ir joki.

Fiziskie vingrinājumi.

Iepazīstieties ar skaitli 7. Iemācieties veidot skaitli 7 no diviem mazākiem skaitļiem.

Saskaitīšanas un atņemšanas piemēru risināšana.

Pirkstu vingrošana.

Grafiskais diktāts.

III. Beigu daļa.

Apkopojot stundu.

Nodarbības gaita.

Sveiki puiši, stāvēsim aplī un sveicināsim viens otru. Pagriezīsimies pa labi un pasmaidīsim kaimiņam, un tagad pagriezīsimies pa kreisi un pasmaidīsim kaimiņam kreisajā pusē. Tagad pateiksim to visi kopā

Sveiki!!!

(1 slaids. IKT parādās Dunno attēls, kurš saka:

“Dārgie puiši, es gāju skolā, un, lai skolā labi mācītos, ir daudz jāzina, jāprot, domāt, uzminēt. Un arī risināt neparastas problēmas, veikt uzdevumus atjautības un atjautības labad. Viņi man jautā tik daudz lietu, bet nav neviena, kas palīdzētu... Palīdziet man, lūdzu.

Puiši, palīdzēsim Dunno.

1 uzdevums. Atbildi uz jautājumiem:

2 slaids. Pavasara attēls.

Kāda sezona? (pavasaris)

Nosauciet pavasara mēnešus (marts, aprīlis, maijs)

Kurš tagad ir mēnesis? (marts)

Cik dienu ir nedēļā? (septiņi)

Nosauciet tos;

Kura nedēļas diena šodien ir? (ceturtdiena)

Kāda ceturtdiena ir? (ceturtais)

Kura nedēļas diena bija vakar? (trešdiena)

Kura nedēļas diena būs rīt? (piektdiena)

2. uzdevums. - Puiši, Dunno aicina mūs uzspēlēt spēli “The Numbers Are Lost”

3 slaids. Skaitļi ir izkaisīti...

Aiciniet bērnus nākt pie tāfeles un pārvietot ciparus savās vietās...

Skaitiet secībā un tagad apgrieztā secībā.

Nosauciet iepriekšējo un nākamo numuru, skaitļus 5,7,9,8,

salīdziniet skaitļus 5 un 3;

Salīdziniet skaitļus 4 un 4;

Kādi ir cipari? (pāra un nepāra)

Jūs pabeidzāt uzdevumu.

3 uzdevums. Atrisiniet loģisko uzdevumu “Kura figūra ir nepāra rindā?”

4 slaids. Parādītas 2 ģeometrisko formu rindas)

Kurš skaitlis ir dīvains, kāpēc jūs tā domājat?

Jūs arī izpildījāt šo Dunno uzdevumu.

4 uzdevums. “Draugi, visas iepriekšējās loģiskās problēmas bija nopietnas, bet ir arī problēmas, kas ir joki. Esiet piesardzīgs, un jūs noteikti tiksiet ar tiem galā."

5 slaids. Spēle "Uzdevumi - lamatas".

Skolotājs nolasa problēmas, bērni atbild un skaidro.

Šeit nāk lācis

Viņš ved savus mazuļus.

Cik dzīvnieku ir kopā?

Ātri saskaitiet! (3)

Šeit ir sēnes zālienā

Viņiem ir dzeltenas cepures.

2 sēnes, 3 sēnes.

Cik ilgi būs kopā?.. (5)

No ieplakas lūrēja astoņas vāveru astes. Cik vāveru mazuļu sēdēja ieplakā? (8)

Uz ābeles karājās 5 āboli un 3 bumbieri. Cik augļu karājās uz ābeles? (5 āboli)

Vāzē ir 3 tulpes un 4 narcises. Cik tulpju ir vāzē? (3 tulpes)

Ir pienākusi ilgi gaidītā ziema. Vispirms uzziedēja 1 ābele, pēc tam vēl 3 plūmes. Cik koku noziedēja? (koki ziemā nezied).

Krēslam ir 4 kājas. Cik kāju ir 2 krēsliem? (8 kājas)

V. - Labi darīts! Atrisinot visas problēmas...

Fiziskie vingrinājumi. IKT “uzlāde” izklausās jautra mūzika

Vienreiz - noliecies, iztaisnojies.

Divi - noliecies, izstiepies.

Trīs - trīs plaukstu sasitieni,

Trīs galvas mājieni.

Četri nozīmē platākas rokas.

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

5. uzdevums. Kāds ir skaitļa 7 sastāvs?

6 slaids. Kinoteātra attēls.

Lai atbildētu uz šo Dunno jautājumu, šodien mēs iepazīsimies ar skaitļa 7 sastāvu.

Nezinu, ir jāiegādājas biļete - tā maksā 7 monētas. Uz galda ir kārtis, uz kurām ir divu krāsu apļi. - tās ir monētas. Saskaņojiet monētas tā, lai jums būtu 7 monētas. (Bērni strādā ar kartēm un rāda rezultātu)

Jautājumi bērniem:

Sakārtojiet visus skaitļa septiņus variantus savās tabulās.

Kad bērni ir pabeiguši, lūdziet viņiem vēlreiz pastāstīt, kā no diviem mazākiem skaitļiem var izveidot skaitli septiņi.

Labi padarīts! Paldies! No kādiem diviem skaitļiem var iegūt skaitli 7?

6+1, 5+2, 4+3 un 7 vienības)

Labi darīts, tagad Dunno noteikti iekļūs filmās!

6 uzdevums. Atrisiniet piemērus

7. slaids Piemēri ir uzrakstīti uz tāfeles; lūdziet studentus atrisināt piemērus mutiski.

5+2=? 3+4=? 9+1=?

8-1=? 6-3+? 7-2=?

Pirkstu vingrošana.

Kaut kā mazs boa konstriktors
Man gribējās palīst zem skapja
Viņš izstiepās zem skapja,
Un tad viņš saritinājās bumbiņā.

7. uzdevums. Un tagad Dunno ir sagatavojies jums grafiskais diktāts.

8 slaids. Dunno attēls, viņš nolasa uzdevumu, un bērni to izpilda, sēžot savās vietās.

Novietojiet zīmuli uz punkta un uzzīmējiet: septiņas šūnas pa labi, trīs šūnas uz leju, septiņas šūnas pa kreisi, trīs šūnas uz augšu.

Apskatiet un salīdziniet savu zīmējumu ar paraugu

9. slaids IKT tiek parādīts taisnstūra attēls

Pedagogs: Labi darīts, puiši!

Pārdomas: - Tātad jūs esat pabeidzis visus Dunno uzdevumus. Ko jaunu mēs šodien esam iemācījušies? Kādus uzdevumus veicāt? (bērnu atbildes).

Notiek ielāde...Notiek ielāde...