Tunni ülevaade (maailm, vanem rühm) teemal: Tunni ülevaade "Küüliku vaatlemine"

Õpetaja näitab illustratsiooni, millel on kujutatud meri, lained, paat, millel on täispuhutud purjed, ja loeb luuletuse.

Keskkonnahariduse tunni kokkuvõte

Teema: "Tuule vaatamine"

Täiendage teadmisi tuulevaikse ilma, tuulise ja tugevuse kohta tuul.

Määrake ümbritsevate objektide abil tuule suund, tuulelipp.

Külm tuul- põhjapoolne, soe - lõuna.

Tutvustada tuulelipp.

Tähistage tuulist ilma looduse kalender.

Metoodilised võtted: sensoorne taju, vaatlus, võrdlus. Kas täna on olemas tuul… Kuidas teada saada? Kummalt poolt puhub? Tugev või mitte, soe või külm? Tuvastage tuulelipu abil Tuule suund, kardinaalsete punktide juurde. Kas tuul on jahedam kui eile. Kas ma peaksin tähistama looduse kalender.

Varustus: lab, ilmakalender, ümbritsevad objektid.

Vaatluse edenemine

Õpetaja näitab illustratsiooni, millel on kujutatud meri, lained, paat, millel on täispuhutud purjed, ja loeb luuletuse:

„Tuul kõnnib merel
Ja paat nõuab
Ta jookseb lainetes omaette
Purunenud purjede peal "

Seejärel esitab ta lastele küsimuse:

Poisid, miks selliseid paisutatud purjeid paadil kujutatakse? Miks see juhtub? Mis paati aitab?

E. Tuul puhub neid.

Q. Õige, mis tuul siin on?

D. Tugev.

B. Lapsed, riietugem kõik koos ja lähme tänavale ja määrame, milline tuul täna tänaval on (minge tänavale).

K. Kas te teate, kuidas ilm on (tuuline või mitte) ja millisest küljest tuul puhub.

D. ei tea.

V. Niisiis, saate tuulelipu abil määrata.

Mida lab?

Õpetaja näitab lastele tuulelippu (sellel on pulk, millel on pöördlauad tähtedega "S.Yu."

K. Poisid, seda väikest asja nimetatakse tuulelippuks. Need määravad tuule suuna. Ütleme kõik selle sõna koos ja mäletame (lapsed kordavad õpetaja järel. Nad seadsid koos õpetajaga tuulelipu, määravad, et tuul on põhjapoolne).

K. Poisid, vaadake pöördlaua pöörlemist. Ja kirja järgi näeme, et tuul on põhja.

V. Olya, kuidas me määrasime, milline tuul?

A. Mööda tuulelippu.

K. Just nii! Ja kes oskab öelda, milline tuul on tugev või mitte.

D. Tugev.

K. Poisid, ma arvan, et sõnad sobivad selle tuulega:

„Tuul, tuul, sa oled vägev
Sa jälitad pilveparvi. "

Tõde! Kas tugev tuul puhub pilved üle taeva?

B. Lapsed, pidage meeles. Kui eile hommikul aeda astusite, mis tuul oli. Külmem kui täna?

K. Lapsed, vaadake, kuidas puud tuules õõtsuvad. Kuidas nad kõikuvad?

D. Tugevalt. Küljelt küljele.

B. Õige. Kas on võimalik aknast välja vaadata, kas väljas on tuul või mitte?

K. Ja võib -olla mõni teist teab luuletust või mõistatust tuule kohta? (lapsed pakuvad oma võimalusi).

K. Nüüd lähme aeda ja näitame piltidega, kui tugev tuul väljas on. Ja samal ajal pühkime sisse looduse tuulekalender(tule rühma, märgi kalendrisse; siis istu joonistama).

Klassiväliste tegevuste kokkuvõte

Olen teadlane

Olen teadlane

Vaatlus ja vaatlus.

Tunni eesmärk: õpetada lapsi nägema probleeme; arendada tähelepanu, vaatlust, mõtlemist; õppida seadmetega töötama; edendada kollektivismi tunnet.

Varustus: esitlus, kaardid paaris töötamiseks, luubid.

Tunni käik.

1. Korralduslik hetk. Poisid, seiske ringis. Naerata üksteisele. Meie silmad (paneme peopesad silmale), kõrvad, pea, süda on teadmistele avatud. Jagage oma soojust üksteisega. Nüüd oleme meeskond. Peame täna kõvasti tööd tegema ja midagi uut õppima.

2. Baasteadmiste uuendamine Õpetaja: Mis on meie tunni nimi?

- (Meie õppetunni nimi on "Noored maailmaavastajad")

    Täna oleme tunnis jätkuvalt teadlased.

    Pidage meeles, kes on uurijad.

(Inimesed, kes teevad teadusuuringuid.)

    Mis on uurimistöö?

(Traktaat.)

    Täna astume veel ühe sammu teadusesse.

Vaadake hoolikalt sümbolitega kaarte (slaid number 2)

    Mis te arvate, millest nad meile räägivad?

- (See on uurimismeetodite kujutis.)

    Pidage neid meetodeid meeles. (Mõtle, küsi endalt küsimus, küsi teiselt inimeselt, vii läbi eksperiment, vaata raamatuid, vaata arvutist, vaata televiisorist.)

    Mis on esimene ja peamine meetod, mida uurija kasutab?

(Mõtle ise)

    Muidugi, enne kui hakkate uurima, peate kõigepealt ise mõtlema. Mida see küsimärk teie arvates tähendab? (Siin peab olema uus uurimismeetod)

    Mis te arvate, mida meie tunnis arutatakse?

- (Uue uurimismeetodi kohta)

    Õige! Kuid millist, võite ise arvata.

    Teie laudadel on ülesannete lehed. Kuid enne selle tegemist meenutagem paaris töötamise reegleid. (Slaid # 3)

Sõnad OBSERVATION ja OBSERVATION on kaardil krüptitud.

    Mis sõnad said? (Vaatlus ja vaatlus.)

    Mis on jälgimine? Aga vaatlus?

    Millist tuntud meetodit saate tunnis neile küsimustele ise vastata?

- (otsige raamatutest - entsüklopeediatest, seletussõnastikest)

-(tähelepanelik)

    Nüüd kontrollime, kui tähelepanelik (tähelepanelik) olete.

    Füsioteraapia silmadele

3. Praktilised ülesanded (slaidid number 7-11)

A). Leidke kunstniku vead.

B). Mitu korda seda kirja korratakse?

V). Miks näeb põrsas Naf-Naf nii kavalalt välja? Midagi on siin valesti…

G). Milliseid objekte näete? Leidke need.

D). Millised geomeetrilised kujundid võivad puud välja näha? Teie oletused.

4. Vaatlemise õppimine.

Õpetaja: Kas teate, mis aastaaeg on akna taga? (hilissügis) Mis aastaaeg on tulemas? (talv) Kas sa tead, kus suvi peidab end?

Sergunenkov Boriss Nikolajevitš "Kuhu suvi peidab?"

Kunagi polnud maa peal talve, aga üks suvi. Milline imeline aeg oli: maa oli pehme kui kohev, vesi jões oli soe, puud kasvasid aastaringselt, lehed ei vajunud maha ja olid alati rohelised! Nii jätkus, kuni ühel päeval talv solvus.
- Mis see on, - ütleb ta, - terve suvi ja suvi on aeg südametunnistust tunda.
Talv on hakanud suvel rahvarohkeks muutuma, aga kuhu suvi võib minna? Suvi viskas end maa sisse ja pakane külmutas maa. Ta tormas jõkke - jõgi oli jääga kaetud.
- Ma suren, - ütleb ta, - mul pole kuhugi minna. Talv tapab mu.
Siin ütlevad puude pungad kärbsele:
- Tule meie juurde, me peidame su ära.

Suvi ja puude pungadesse peitu pugenud, varjus külma talve eest ... ... ..

Lugupeetud teadlased, kuidas saaks suvi pungadesse peituda? Mida see tähendab?

Mida me sellise uuringu jaoks vajame? (pungadega oksake)

Vaatlusmeetodi abil on maailmas tehtud palju avastusi. Täna õpime olema ka tähelepanelikud.

Õpetaja: - Jalutame oma linna tänavatel.

5. Füüsilised minutid (mootor-mootor tähelepanu)

Keelatud liiklus
(Saatejuht näitab lastele liikumist, mida ei saa korrata. Seejärel näitab ta käte ja jalgadega erinevaid liigutusi. Keelatud liigutuse kordaja on mängust väljas. Igasugune liigutus või liigutuste kombinatsioon võib olla keelatud)

Vaata ringi. Slaid number 12-13 (kirss ja lilla)

Mida saate puude ja põõsaste kohta öelda?

(Nad on ilma lehtedeta, alasti).

See annab meile võimaluse neid hästi vaadata.

Töötame kava järgi, mida nimetatakse algoritmiks, s.t. meie tegevuse järjekindel kirjeldus.

ÕPIN TÄHELEPANEMIST

1

Mõelge puude okstele.

Kas neil on lehed peal?

Leidke koht, kus leht varem oli.

MITTE PÄRIS

Leidke oksadelt pungad. Kaaluge neid. Kas need on samad?

MITTE PÄRIS

Mis värvi see neer on?

Pöörake tähelepanu sellele, millised tihedad kaalud seda katavad. Joonista neer. Slaid number 14

Mis te arvate, miks on neerul nii tihedad kaalud? Räägi. (kaitsta külma ja kuivamise eest, kahjulike ainete eest)

Lõigake sirelipungad pikuti, uurige seda suurendusklaasi all. Slaid number 15

Leidke soomused, algeline vars, algelised lehed ja algeline pung.

Tehke vaatlusest järeldus.

Talvel taim magab, on puhkeolekus.

Lehed on peidetud pungadesse.

Pungas on algeline võrse, mis peab kasvama ja arenema.

Õpetaja: Kuidas seletada teaduslikult väljendit "suvi peidab pungadesse"?

Kuulake nüüd, kuidas lugu lõppes.

Talv on läinud. Päike paistis, ojad hakkasid nurruma. Puude pungad paisusid ja avanesid.
Ja niipea kui nad avanesid, murdus suvi vabaks. Suvi on maa peale tulnud. Sellest ajast alates suvi talvest kuni puude ja nahkade pungadeni. Ja kevad tuleb, puudele ilmuvad uued lehed - inimesed ütlevad:
- Suvi on saabunud!

6. Peegeldus.

Millist uurimismeetodit töös kasutati? (tähelepanek)

Slaid number 16 Tuleme tagasi oma uurimismeetodite juurde.

Mida me küsimuse asemel lisame?

Miks me peame neid meetodeid teadma?

(meie uurimistöö jaoks)

Jätka lauseid Slaidi number 17

Täna õppetunnis õppisin ...........

Nüüd saan ……………

Teie töö klassis …………………

ÕPIN TÄHELEPANEMIST

1

Mõelge puude okstele.

Kas neil on lehed peal?

MITTE PÄRIS

Mis jääb lehtede asemele?

Leidke oksadelt pungad.

Kaaluge neid. Kas need on samad?

MITTE PÄRIS

Võtke kirsioks ja eraldage üks pungad.

Mis värvi see neer on?

Värvige lahter selle värviga.

Pöörake tähelepanu sellele, millised tihedad kaalud seda katavad. Joonista neer.

Avage kaalud. Mida sa neeru sees nägid? Joonista.

Mis te arvate, miks on neerul nii tihedad kaalud? Räägi.

Kaaluge sirelipunga, mis on lõigatud piki suurendusklaasi. Mida sa näed?

Tehke vaatlusest järeldus.

Talvel on taim _________________________.

Neerudes on peidus ______________________.

TUTVU OMA JANITORI TÖÖGA

EESMÄRK - tutvustada lastele töötavaid ameteid, rõhutades töö tähtsust kõigile. Eesmärgi saavutamiseks näidake töövahendeid, erinevaid toiminguid ja nende sobivat järjestust.

VEELDUS: Korrapidaja tõuseb koidikul, koristab hoovis asuva veranda. Koristaja koristab prahi ja pühib teed.

Juhtige laste tähelepanu korrapidajale. Küsige, miks on vaja korrapidaja ametit, milliseid tööriistu töös kasutatakse. Visandage koos lastega, mida tuleb teha, et taimed tunneksid end hästi, aitaksid talveks valmistuda: rohige, lõigake kuivad oksad.

Väike pätt pika jala peal tantsib otse rajal, eemaldab kõik maapinnale. Ja minu nimi on ... (luud).

Keeratud, seotud, löödud ja tantsivad tänaval (luud).

Pigem hammas kui hammustada. (Rake).

TÖÖ: Koguge kokku suur prügi.

P / N: "Tasasel teel." Kõndimine piiratud pinnal, säilitades samal ajal tasakaalu. "Kevad".

INDIVIDUAALTÖÖ. DIDAKTILISED MÄNGUD. "Mida ta teeb?" "Tee seda ise".

ISESEISEV MÄNGUTEGEVUS. Koguge väikesed veeris korvi.

Sõrmevõimlemine "Sõbralikud poisid".

ÕPPIME TRANSPORTI

EESMÄRK - õpetada eristama ja nimetama ühistranspordiliike. Järgige liikluseeskirju. Eristage sõiduautode põhiosasid.

VEELDUS: kolige minema! Ma olen masin! Ja minu sees on allikas! Ja hommikul on ta alati terveks päevaks likvideeritud.

Mõelge lähedal seisvale autole. Määrake värv, loendage rattad. Selgitage, milleks varuratas on mõeldud. Küsige, miks on esitulesid vaja. Arvutage, kui palju uksi ja miks nii palju. Pidage meeles, millist ühistransporti nad teavad. Lastega selgitage, kuhu autod lähevad. Kuidas ületada tänavat. Kumb auto pool on rool. Tutvustage autojuhi ametit. Kuidas see amet erineb teistest? Milleks on vaja juhti? Kas juht peaks järgima liikluseeskirju? Miks?

TÖÖ: Selged teed autodele.

P / N: "Rong", "Foor". Kõndige mööda kõverat rada (jalutades piiratud pinnal).

INDIVIDUAALTÖÖ. DIDAKTILISED MÄNGUD. "Kirjeldusest arvan." "Kuidas auto sumiseb?"

ISESEISEV MÄNGUTEGEVUS. "Laota kividest välja" - pane kividest välja kirjutusmasin. Joonistamine liiva sisse.

SÕRMGÜMNASTIKA "Mul on mänguasju."

SÜGISLILLIDE VAATAMINE

EESMÄRK - õpetada eristama õistaimi mitteõitsvatest taimedest. Õpetage imetlema õistaimede ilu.

VESTLUS: Minu aed närbub iga päev, see on mõlkunud, katki ja tühi. Kuigi nasturtium õitseb endiselt, on seal põõsas ...

Pöörake tähelepanu lillepeenra sügislilledele, uurige, millised lilled on lastele tuttavad, tutvustage neile uusi lilli. Kuidas taimi ravida (ärge rebige, ärge trampige). Parandage mõisted "värv", "kõrgus", "pikkus". Muru ja lillede ühiste ja erinevate tunnuste esiletoomiseks: seal on õisikuid, rohi ja lilled on madalamad kui puud. Kuidas hoolitseda õitsvate ja mitteõitsvate taimede eest? Lillepeenral õitsevad astrid: sinine, punane, valge. Nad on ilusad, veetlevad, imelised, muudavad lasteaia saidi ilusaks.

TÖÖ: Piirkonna puhastamine kuivadest oksadest.

P / N: "Leidke koht, kus see on peidetud." Hüppa kõrgemale. Liigutuste arendamine hüppamisel, palgil kõndides otse ja külgsuunas.

INDIVIDUAALTÖÖ. DIDAKTILISED MÄNGUD. "Punane roheline". "Enam-vähem".

ISESEISEV MÄNGUTEGEVUS. Üle muhke hüppamine.

SÕRMEGÜMNASTIKA "Kimp".

JÄÄVAATLUS

EESMÄRK - kinnistada teadmisi jää omaduste kohta.

VESTLUS: Meie kõikide kalade mudases veehoidlas - koolid; valik on lihtsalt tohutu; hammustus on suurepärane, poisid!

Kevad võidab külma talve iga päev. Kevade esimene võit on väljaku võit. Ilmuvad sulanud laigud, harilik õis, tume lumi. Kevade teine ​​võit on jõgi. Lumi voolab ojast alla kuristikku ja jää alla jõkke. Vesi tõuseb jõgedesse ja purustab jää. Ja allavoolu tormasid tohutud jääteed, mis üksteise vastu põrkasid. Kui jää murdub ja jõed ülevoolavad, langeb õhutemperatuur järsult. Ja seisvates veehoidlates kestab lumi kauem, kuna vesi ei voola ega liigu. Jää ei purune, vaid sulab järk -järgult.

TEADUSTEGEVUS. Mõõtke jää paksust jäämõõturiga (jätkuvalt jälgige jää sulamist reservuaaris järgmistel jalutuskäikudel).

TÖÖ: Koha puhastamine prahist ja lumest.

P / N: "Hunt vallikraavis." "Alates põrkest löögi." Kaugushüpe.

INDIVIDUAALTÖÖ. DIDAKTILISED MÄNGUD. "Sirutage kätt, ärge tehke viga." "Sa lähed vasakule."

SÕRMEGÜMNASTIKA "Vodichka".

ISESEISV TEGEVUS. Liivamängud.

TÄHELEPANEK NELJALE

EESMÄRK - kujundada ideid haraka välimuse, selle iseloomulike tunnuste, harjumuste kohta; harida talvituvate lindude eest hoolitsemise vajadust.

VEELDUS: Ma lendan kõikjale, tean kõike maailmas. Ma tean iga võsa metsas: võib -olla sellepärast kutsuvad nad mind metsaleheks.

Kuidas harak välja näeb? Mida ta sööb? Kuidas see piiksub? Harakal on palju hüüdnimesid: harakas - valgepoolne, harakas - säuts, harakas - varas. "Beloboka" - sest haraka sulgede külgedel on täiesti valged. Pea ja tiivad on mustad. Saba on ka must, nina on väga ilus, roheka varjundiga, pikk ja sirge, nagu nool. Haraka nimi on "streakotukha", sest see lendab ühest kohast teise, valjult siristades "ha-ha-ha!" Valju murettekitava piiksatusega hoiatavad harakad kohalikke elanikke ohu eest. Ja ta sai hüüdnime "varas", sest ta armastab kõike eredat ja läikivat. Harakad toituvad röövikutest, kääbustest, putukatest ja sääskedest. Lisaks putukatele nokivad harakad marju ja puuvilju, taimede seemneid. Sügisel kogunevad harakad väikestesse parvedesse, lendavad läbi aedade ja parkide, kostitavad end pihlaka-, sarapuu- ja astelpajumarjadega. Ta ei lenda meie juurest talvel, vaid liigub inimestele lähemale.

TÖÖ: Köögiviljade koristamine.

P / N: "Hunt ja kitsed", "Lennuk". Kahel jalal hüppamine.

INDIVIDUAALTÖÖ. DIDAKTILISED MÄNGUD.

"Kiireim". Vaata ja tee.

ISESEISEV MÄNGUTEGEVUS. Joonistamine liiva sisse. Kivikeste siluettide paigutamine.

SÕRMEGÜMNASTIKA. "Harakas".

LINNA JÄRELEVALVE

EESMÄRK - tutvuda mõistega "linn"; anda aimu, miks looduses rahet täheldatakse; aktiveerida tähelepanu, mälu.

VEELDUS: Valged herned lendasid taevast. Kana ehmus, kass jooksis minema. Tahtsin proovida valgeid herneid, kuid millegipärast sulab see peopesades.

Kui maa soojeneb, tõuseb soe õhk veeauruga üles. Maapinnast kõrgemal on alati külm, nii et veepiisad muutuvad jäätükkideks. Rahe tuleb tavaliselt vihmaga, mõnel jääl on aega sulada, samal ajal kui teised, kõige suuremad, kukuvad maapinnale. Nii jälgime seda loodusnähtust.

TEADUSTEGEVUS.

Jälgige ja määrake, kus hernejää ei sula kauem: maanteel, põõsaste all jne.

TÖÖ: Põõsaste ja puude lõigatud okste puhastamine.

P / N: "Linnud ja rebane." Jookse üles ja püüdke kinni. Kändudelt hüppamine.

INDIVIDUAALTÖÖ. DIDAKTILISED MÄNGUD. "Kes on edasi." "Õpi kirjelduse järgi."

SÕRMEGÜMNASTIKA "Grad".

ISESEISV TEGEVUS. Mängud kaasaskantava materjaliga.

Meie külaline on kohev loom. HAMSTER
(Tööjõu elementidega hamstri vaatlemine)
EESMÄRK: 1. Edendada laste soovi hamstri eest hoolitseda; 2. Aidata lastel omandada ideid hamstri eest hoolitsemise viiside kohta: kui palju toitu hamstrile anda, kas on vaja toidujäägid „sahvrist” eemaldada, kuidas söötjat, jooma pesta, kuidas vahetada pesakonda ilma hamstrit hirmutamata, seda õrnalt üles võttes, „paati” tehes; 3. aidata kaasa ideede laienemisele hamstri harjumuste kohta (peidab end põskede juurest, teeb varusid, magab päeval rohkem kui öösel, voodipesu alla maetud), tema vajadused (nii et hamster ei jääks haigeks, tunneks end hästi, vajab sooja kodu, toitu, puhtust ja inimeste head suhtumist); 4. Aidata lastel luua seoseid hamstri välise struktuuri ja käitumise, harjumuste ja tema eest hoolitsemise vahel.
EELNEV TÖÖ.
- oma hamstri vaatlemine ökoloogilises ruumis või rühmas.
- Hamstrite kohta ilukirjanduse ja populaarse kirjanduse lugemine.
Tunni käik
1. Ja mäng on siirupine.
Õpetaja toob rühma hamstri, pakub teda vaadata ja uurida, mida ta hea tervise jaoks vajab. Lapsed vaatavad hamstrit ja arutavad, kuidas ta käitub, mida teeb.
- Mis sa arvad, mida ta vajab, et ta end hästi tunneks?
- Miks peate hamstri eest hoolitsema?

2. Otsi "Mis hamstrile meeldib?"
Õpetaja kutsub lapsi üles kaaluma erinevaid toite. Rääkimise ja hamstri vaatlemise käigus saavad nad teada, mida hamstrile meeldib süüa, kui palju toitu ta vajab, kui sageli tuleks seda toita.
- Pöörake tähelepanu sellele, kuidas ta sööb, kuhu ta osa toitu peitis.
- Hamster on kokkuhoidev loom, ta peidab toidu põsekotikestesse ja viib selle seejärel "sahvrisse". Te ei pea hamstri varusid rikkuma.
3. Laste töö.
Lapsed määravad hamstri elupaika uurides, kas on vaja puuri puhastada, kuidas puuri korralikult puhastada ja puhastada. Lapsed aitavad hooldajal puuri puhastada.
4. Ja g r a "Mida hamster armastab?"
Lapsed istuvad ringis ja edastavad palli üksteisele. Palli saaja peab nimetama lemmik maiuse või hamstriharjumused
5. Loominguline tegevus (IZO) Ja nüüd joonistame hamstri, et meie lemmikloomal oleks sõpru!
Lapsed istuvad laua taha joonistama koos värvidega, valmis joonistusmallidega paberilehele. On vaja lõpetada kõrvad, jalad ja joonistada joonistus.
TULEMUS: Täiustatud laste teadmised elusloodusest ja pööratud erilist tähelepanu loomade eest hoolitsemise ja lugupidamise viisidele.

Kokkuvõte ökoloogiatunnist vanemas rühmas

teemal "Küüliku vaatlemine"

Tarkvara sisu:

Kinnistada ja täiendada laste teadmisi küüliku välimuse ja harjumuste kohta. Viige lapsed järeldusele tema jalgade struktuuri ja liikumismeetodi sõltuvuse kohta. Harida lapsi küülikute eelistest. Edendada huvi loomade vaatlemise vastu. Õpeta lapsi küülikuga ettevaatlikult käituma, hoolitse selle eest.

Sõnastiku aktiveerimine:

kohevus, vill, närib, hüppab,välja ulatuvad

(kõrvad), pikkade kõrvadega, kaldus, pikad, lühikesed , küülikud, loomaarst

Varustus:

jänes korvis, jänesetoit, käterätik, kaardid mets- ja koduloomadega.

Tunni käik.

Lapsed istuvad poolringis kõrgetel toolidel. Õpetaja toob rühma korvi salliga kaetud jänesega.

Kasvataja: Poisid, kes teie arvates korvi peitis?

Lapsed avaldavad oma arvamust

Koolitaja: Olgu, saate teada, kes see on, kui kuulate mõistatust hoolikalt

ja arvake teda.

Pikk kõrv, kohev tükk,

Ta hüppab osavalt, armastab porgandeid.

Lapsed: seda jänes või jänes.

Kasvataja: Just, meie tunnis tuli jänes. Milline jänes

loom, kus ta elab? Lapsed: Jänes elab inimese kõrval, siis see

lemmikloom.

Koolitaja: Me avaldame selle kohe. Vaata, mis ta on.

Lastele tuleks anda võimalus küülikut näha.

Kasvataja: Lapsed, uurisite seda ja vastate nüüd minu küsimusele: „Mis on selle suurim? Suur või väike? ”Lapsed: See jänes on suur.

Kasvataja: Jah, see on suur jänes. Ütle nüüd, millised

Lapsed: Jänesel on pikad kõrvad.

Kasvataja: Just nii, tal on pikad kõrvad. Kui tal on pikad kõrvad, siis kuidas teda nimetada? Mis ta on?

Lapsed: Pikad kõrvad.

Koolitaja: Õige. Mida ta oma kõrvadega teeb?

Lapsed: Jänes liigutab kõrvu, liigub, kuulab.

Koolitaja: Õige. Ta kuuleb kõrvadega isegi kõige nõrgemat sahinat ja määrab isegi kindlaks, kummal pool sahinat on kõrvad üles tõstetud, väljaulatuvad ja rahulikuna lamavad kõrvad selili. Vaatame küüliku nägu. Kuidas ta meid vaatab? Lapsed: Ta vaatab meid silmadega.

Kasvataja: Millised on tema silmad?

Lapsed: Silmad on väikesed, mustad.

Kasvataja: Silmad on väikesed, mustad, nagu nööbid, asuvad pea külgedel, nendega saab ta näha mitte ainult seda, mis on ees, vaid ka seda, mis on küljelt, tagant. Seetõttu nimetatakse seda kaldus.

Mida olete veel märganud jänese näol?

Lapsed: Jänesel on endiselt nina, suu, vuntsid näos.

Koolitaja: Õige. Mis vuntsid tal on?

Lapsed: Tema vuntsid on pikad.

Kasvataja: Nüüd istume vaikselt ja vaatame, mida jänes teeb?

Lapsed: Jänes hüppab.

Koolitaja: Poisid, mis aitab tal liikuda?

Lapsed: jalad aitavad tal liikuda.

Koolitaja: Õige, vaata tema jalgu. Mida saate

räägi neist.

Lapsed: Jänesel on neli jalga. Esijalad on tagajalgadest lühemad.

Koolitaja: Õige. Esijalad on tagajalgadest lühemad.

Pidage meeles ja nimetage ka loomad

esijalad on tagajalgadest lühemad.

Lapsed: Need on oravad, kängurud, konnad.

Kasvataja: Loomad, kelle esijalad on tagumistest lühemad, saavad hüpata.

Poisid, jänesel on natuke kohevat tükki. Mis see on?

Lapsed: See on küüliku saba ja asub taga.

Koolitaja: Milline ta on?

Lapsed: Küüliku saba on väike.

Koolitaja: Õige. Millega on kaetud küüliku keha?

Lapsed: Küüliku keha on kaetud karvadega.

Koolitaja: Mis värvi on karvkate?

Lapsed: jänes on valge.

Kasvataja: Kas soovite nüüd jänest paitada?

Lapsed: Jah, me teeme.

Õpetaja võtab looma enda kätte, silitab teda ja kutsub iga last silitama, samal ajalnäitabkuidas seda õigesti teha. Siis pakub ta käte kuivatamiseks salvrätikut.

Kasvataja: Nii et silitasite jänest ja öelge mulle, mis karv sellel on?

Lapsed: Küüliku juuksed on pehmed, siledad, soojad.

Kasvataja: Just nii, sellist siledat karva nimetatakse kohevaks. ,

Sina ja mina istusime natuke ja soojendame natuke.

Fizminutka.

Koolitaja: Nüüd istuge vaikselt toolidele ja jätkake meie õppetundi. Meenutagem, mida küülik sööb?

Lapsed: Jänes armastab porgandit, kapsast.

Koolitaja: Õige, pakume oma küülikule porgandit. Mida ta porgandiga teeb?

Lapsed: Jänes sööb porgandeid.

Koolitaja: Õige. Tal on teravad hambad ja närib ta toitu.

Seda võib nimetada näriliseks. Milline teistest

loomi võib ka nimetada?

Lapsed: jänest, oravat, hamstrit võib nimetada närilisteks.

Koolitaja: Õige. Küülik sööb mitte ainult porgandit, kapsast,

kuid talle tuleb ikkagi anda puuoksad, vili,

suvel rohi, talvel hein. Ja muidugi on see kohustuslik

vett anda.

Poisid, millist kasu toovad meile jänesed

miks neid aretatakse?

Lapsed: küülikud pakuvad liha, nahkade abil saab mütse õmmelda,

Koolitaja: Õige. Ja jänesed annavad meile kohevust, see kammitakse spetsiaalsete puukammidega välja, lõng on kohevast ja lõngast saab kududa labakindaid, salle ja muud. Poisid, kas teate, kuidas imikuid küülikutel nimetatakse?

Lapsed: Jänesepojaid nimetatakse küülikuteks.

Koolitaja: Õige. Küülik võib sünnitada 5-6 ja mõnikord rohkem poegi. Nad on väga väikesed, pimedad, abitud. Kuid juba 7-8ndal päeval avavad nad silmad. Imikud toituvad ema piimast, kuu aja pärast saavad nad suureks ja saavad süüa kõike, mida küülikud söövad. Ütle mulle, mida sa pead tegema, et küülikud haigeks ei jääks?

Lapsed: On hea toita, puhastada rakke.

Koolitaja: See on õige, sa pead hästi toituma, jää sisse

rakkude puhtus, milles nad elavad, kui nad on haiged

siis viige arsti juurde. Ja nagu arste kutsutakse,

kes ravib loomi?

Lapsed: seda arsti kutsutakse loomaarstiks.

Koolitaja: Nad ütlesid kõik õigesti. Ütle jänesele

mis loom?

Lapsed: Jänes on lemmikloom.

Koolitaja: Õige. Ja nüüd hakkame mängima mängu "Koduloomad ja metsloomad". Ma lähen läbi ja annan teile kaarte, mis kujutavad loomi. Te nimetate, kes teil on, ja märguande peale peate kiiresti üles tõusma, kus ta elab: metsas või maja lähedal. Ja et jänes ei ehmuks ega segaks meie mängimist, paneme ta korvi tagasi.

Mäng metsloomade ja koduloomadega

Koolitaja: Hästi tehtud. Istuge toolidele.

Räägi mulle, kellest me täna rääkisime? Mida uut olete õppinud?

Lapsed räägivad.

Kasvataja: Siin lõpeb meie tund, me ei jäta jänesega hüvasti, ta on meie rühmas.

Laadimine ...Laadimine ...