Pamokos pastabos apie rusų kalbą: skaitmenų pavadinimas. Motyvacija mokymosi veiklai

Tema. Skaičių vardų paslaptys

Tikslas. Supažindinti su pagrindinėmis skaitvardžio, kaip kalbos dalies, ypatybėmis, išsiaiškinti, kuo skiriasi eiliniai ir kardinaliniai skaitmenys; minkštojo ženklo rašyba skaitmenimis.

Pamokos planas.

    Morfologinės savybės skaitmenys.

    Skaitvardžių sintaksės ypatybės.

    Kardinalių skaičių rūšys.

    Paprasti, sudėtingi ir sudėtiniai skaitmenys.

    Minkštas ženklas skaitmenų pabaigoje ir viduryje.

Per užsiėmimus.

    Laiko organizavimas.

- Sveiki bičiuliai.

Garsiai suskambo varpas

Pamoka prasideda.

Mes klausomės, prisimename,

Negaištame nė minutės.

Užsirašykite numerį " Klasės darbas“ Mūsų pamokos tema: „Skaičių vardų paslaptys“. Šiandien apžvelgsime pagrindinę informaciją apie skaičiaus pavadinimą. Mokėsite sisteminti ir įvertinti savo žinių lygį, įžvelgsite spragas temoje „Skaičiai“. Mums reikia šių žinių Kasdienybė. Juk savo kalboje nuolat vartojame skaitvardžius. O kalbos normų įvaldymas – kultūringo žmogaus rodiklis. Visur ir visame kame žmogų supa skaičiai. Mokslas ir pats gyvenimas neįmanomi be skaičių...

    Motyvacija švietėjiška veikla.

Kaip apsieiti be skaičių

Tikslus mokslas gali?

Bet kokiu atveju reikia atlikti skaičiavimus.

Ir būk draugiškas su skaitmeniu!

1) – Taigi, kokiose situacijose naudojame skaitmenis? (matematikos pamokose apsipirkinėdami juos matome knygų, filmų ir pan. pavadinimuose. Pateikite pavyzdžių.)

– Kas yra skaitinis vardas?

(Jis žymi objektų skaičių, skaičių, tvarką skaičiuojant ir atsako į klausimus kiek? kurių? Skirstoma į eilinį ir kiekybinį. Kiekybiniai skaičiai keičiasi pagal didžiąsias ir mažąsias raides. Eiliniai skaičiai keičiasi pagal raides, lytį ir skaičių. Sakinyje skaičiai gali būti bet kokie sakinio nariai)

– Kaip skaitvardžius atskiriame nuo kitų kalbos dalių? (galima rašyti žodžiais ir skaičiais)

- Taigi, pirmoji užduotis. Iš mano išvardytų žodžių pasirinkite tik skaitmenis ir užsirašykite juos į sąsiuvinį.

Trys, trigubas, trigubas, šimtas, šimtas, nikelis, penki, penkta, antra, septyniasdešimt.

2) Pramoginė medžiaga:

Ar žinote, kodėl keturios dešimtys vadinamos keturiasdešimt? Juk šis skaičius nėra kaip trisdešimt ar penkiasdešimt? Kaip atsirado milijonas?

Tonyanas Davidas, Agabekovas Maratas ir Lobašovas Danilas papasakos apie kai kurių skaitmenų atsiradimo istoriją.

III. Mokytojo žodis.

1. Skaičius kaip kalbos dalis.

Skaičius yra savarankiška kalbos dalis, nurodanti objektų skaičių, skaičių, taip pat objektų tvarką skaičiuojant.

Pagal reikšmę šios kalbos dalies žodžiai skirstomi į dvi kategorijas: kiekybinius ir eilinius.

(Skaidra Nr. 9)

Eilinis skaitmenys atsako į klausimą KAS? Ir skaičiuodami nurodykite objektų tvarką ( numeris penktas, pirmasis klausimas, maršrutas penki šimtai).

Kiekybinis skaitmenys atsako į klausimą KIEK? Ir pažymėkite elementų skaičių ( dvylika metų, penki tūkstančiai).

335.336 pratimas (sąsiuvinyje - problemų knygelė)

2. Skaitvardžių morfologiniai ypatumai.

(10 skaidrės)

Kardinaliniai ir eilės skaičiai keičiasi skirtingai.

Kardinaliniai skaičiai keičiasi tik pagal atvejį. Jie neturi lyties ar skaičiaus, išskyrus žodžius VIENAS ir DU.

Eiliniai skaičiai skiriasi priklausomai nuo lyties, skaičiaus ir raidžių.

3. Skaitvardžių sintaksės ypatybės

(11 skaidrės numeris)

Sakinyje skirtingų kategorijų skaitmenys taip pat elgiasi skirtingai. Kiekybiniai gali būti skirtingi sakinio nariai, o eiliniai dažniausiai yra apibrėžimai.

Pastaba: kardinalaus skaičiaus vardininko ar galūnės derinys su daiktavardžiu in genityvinis atvejis yra vienas sakinio narys.

4. Kardinalių skaičių rūšys.

(Skaidra Nr. 12)

Pirmoji pamokos dalis buvo skirta dviejų skaitvardžių kategorijų skirtumams. Vienas iš jų – kardinalieji skaičiai – savo ruožtu skirstomi į trys grupės: visa, trupmeninė ir kolektyvinė.

Jei žodis žymi sveikąjį skaičių, toks skaičius vadinamas sveikuoju skaičiumi. Pavyzdžiui: penki, dvidešimt du.

Jei žodis žymi trupmeną su skaitikliu ir vardikliu, tai yra trupmeninis skaičius. Pavyzdžiui: du trečdaliai, viena dešimtoji.

Jei skaitmuo žymi kelis objektus kaip vieną visumą, toks skaičius vadinamas kolektyviniu skaitmeniu. Pavyzdžiui: septyni, du.

5. Paprastieji, sudėtingieji ir sudėtiniai skaitmenys.

(Skairė Nr. 13)

Kai kurie skaičiai žymimi vienu žodžiu, kuris turi tik vieną šaknį, pavyzdžiui, du, penki, šimtas. Tokie skaičiai vadinami paprastas.

Yra skaičių, kurie žymimi vienu žodžiu, tačiau šis žodis turi kelias šaknis arba priesagą -vienuolika, pavyzdžiui, penki šimtai, šešiolika, trys šimtai. Tokie žodžiai vadinami kompleksas skaitmenys.

Trečiojo tipo skaičiai yra tie, kurie žymimi keliais žodžiais, ir kiekvienas iš šių žodžių savo ruožtu gali būti paprastas arba sudėtingas. Pavyzdžiui, šimtas dvidešimt trys, du šimtai šešiolika. Tokie skaitmenys vadinami sudėtiniais.

337 pratimas (savo sąsiuvinyje).

338 pratimas (vadovėlis žodžiu).

339 pratimas (vadovėlis žodžiu).

340 pratimas (sąsiuvinyje).

6. Minkštas ženklas skaitmenų gale ir viduryje.

(skaidrės numeris 14)

Minkštasis ženklas skaitmenimis kartais rašomas žodžio viduryje, kartais – pabaigoje. Norėdami nepadaryti klaidų, turite atsiminti tris taisykles:

1. Skaičiais nuo penkių iki dvidešimties ir skaičiaus trisdešimties pabaigoje rašoma minkštas ženklas galutinio priebalsio minkštumui nurodyti.

2. Skaitvardžių penkiolika, šešiolika, septyniolika, aštuoniolika ir devyniolika viduryje minkštas ženklas nerašomas..

3. Skaičius, žyminčius apvalius dešimtukus nuo 50 iki 80 ir apvalius šimtukus nuo 500 iki 900, po pirmosios šaknies rašomas minkštasis ženklas. Pavyzdžiui: penki šimtai, devyni šimtai.

Norėdami prisiminti šias taisykles, atlikite pratimą. (Skaidrės Nr. 15, 16)

Jei reikia, į skaitmenis įdėkite minkštą ženklą.

Per vasarą perskaičiau penkiolika knygų.

Mokykloje mokosi penki...šimtas mokinių.

Buvo išspausdinta aštuoni šimtai knygų egzempliorių.

Parduodama septyniolika rūšių tapetų.

Bako tūris – šeši..dešimt litrų.

Atlikta dvidešimt užduočių.

Buvo suarta devyni...dvylika hektarų žemės.

Uždirbo devynis... šimtą rublių.

Nutiesta penkiasdešimt...dešimt kilometrų kelio.

Pastatas aštuonių... vienuolikos aukštų.

Kūno kultūros minutė.

Visi vaikinai atsistoja. Iš klausos nustatykite b rašybą skaitmenimis.

Jei viduryje parašyta b, suplokite rankomis;

Jei pabaigoje parašyta b, atsisėskite.

Penkiolika, penkiasdešimt penki, šeši šimtai septyniasdešimt keturi, trys, aštuoniolika, aštuoni šimtai keturiasdešimt, devyni šimtai septyni, penki.

7. Išvados.

(Skaidra Nr. 17)

    Pagal reikšmę skaitvardžiai skirstomi į dvi kategorijas: kiekybinius ir eilinius.

    Kardinaliniai skaičiai savo ruožtu skirstomi į tris grupes: sveikuosius, trupmeninius ir kolektyvinius.

    Remiantis struktūrinėmis savybėmis, skaitmenys yra trijų tipų: paprasti, sudėtingi ir sudėtiniai.

    Skaičių nuo 5 iki 20 ir skaitmenų 30 pabaigoje rašomas minkštas ženklas. Skaičiais nuo 50 iki 80 ir nuo 500 iki 900 viduryje rašomas minkštas ženklas.

Užbaikite testą (skaidr. Nr. 18-21).

1. Kuriame sakinyje iš S. Marshako kūrinių vartojamas eilės skaičius?

a) „Taip, iš tolo išgirdau šūvį iš dvivamzdžio ginklo“.

b) „Pakalnutė pražydo gegužę, pačią šventę, pirmą dieną“.

c) „Laikrodis muša Kremliaus bokštas, iššaukite sveikinimą dvylika kartų.

d) „Ant stalo jis pastato bokštus, pastato miestą per penkias minutes“.

2. Nurodykite teisingą teiginį.

a) Skaičius – savarankiška kalbos dalis, žyminti daiktą ir jo tvarką skaičiuojant.

b) Skaičius yra savarankiška kalbos dalis, nurodanti objektų skaičių, skaičių, taip pat objektų eilę skaičiuojant.

c) Skaičius yra aptarnavimo dalis kalba, kuri žymi objektų skaičių, skaičių, taip pat objektų tvarką skaičiuojant.

d) Skaičius yra savarankiška kalbos dalis, nusakanti objekto savybę.

3. Nurodykite neteisingą teiginį.

a) Keturiasdešimt aštuoni yra sveikas skaičius.

b) Trečdalis yra trupmeninis skaičius.

c) Šimtas yra bendras skaičius

d) trys yra kolektyvinis skaičius.

4. Kardinalieji skaičiai rašomi skaičiais. Nurodykite eilutę, kurioje visi skaitmenys yra pirminiai.

a) 19, 15, 1000

b) 8, 1000, 100, 1

c) 19999, 300, 4, 17

d) 3, 29, 18, 41

5. Nurodykite eilutę, kurioje buvo padaryta klaida.

a) penki, penkiolika, penkiasdešimt, penki šimtai

b) septyni, septyniolika, septyniasdešimt, septyni šimtai

c) šeši, šešiolika, šešiasdešimt, šeši šimtai

d) aštuoni, aštuoniolika, aštuoniasdešimt, aštuoni šimtai

Klavišai: 1-b, 2 – b, 3 – c, 4 – b, 5 – a.

8. Pramoginė medžiaga. Perskaitykite frazę (22 skaidrė):

Netrukus 7-asis o5 sėdės už 100l, spindintis švara. Seserys-40s e2 sugebėjo iš anksto paruošti vakarienę, rasti 100 os3ts, kurios būtų prieš 100 prieš visą šventę. (Netrukus šeima vėl sės prie stalo, spindinčios švara.Šarkos seserys vos spėjo iš anksto paruošti vakarienę ir vietoj eršketų rasti tiek austrių, kad būtų visa puota).

Prisiminkite: ką? kur? Kada? ( 23 skaidrė)

Toli. Kiek tai kainuoja? 27

Senais laikais buvo liaudies sistema skaičiuojant devyniais, taip toli reiškė nuo 3 iki 9, t.y. 27

9. Išvados šia tema. Konsolidavimas.

„Skaičius“ yra viena įdomiausių kalbotyros skyrių. Mes nuolat kažką skaičiuojame: dienas, valandas, minutes. Skaičiuojame perskaitytų puslapių skaičių, įmuštų įvarčių skaičių futbolo aikštėje. Ir mums nuolat reikia skaičių. Ir jie slepia daugybę paslapčių. Štai šiame krepšyje yra mįslės su skaitmenimis. Jūsų užduotis yra ne tik atspėti mįslę, bet ir surasti jose esančius skaičius.

(jei liko laiko)

Dvi kasytės, dvi seserys

Pagaminta iš dailių avių verpalų.

Kaip vaikščioti, kaip dėvėti,

Kad penki ir penki nesušaltų.

Jo akys spalvotos

Ne akys, o trys šviesos.

Jis su jais eina pakaitomis

Žiūri žemyn į mane.

Žaidimas „Atspėk melodiją“. Raskite skaičių vaikiškose dainelėse (grojamos magnetofonu)

Gyvenimas sunkioje knygoje

Gudrūs broliai.

Dešimt jų, bet šie broliai

Jie suskaičiuos viską pasaulyje.

Spėkite ką, vaikinai?

Kokia figūra yra akrobatas?

Jei tai pateks ant galvos,

Bus lygiai trimis mažiau.

10. Pamokos santrauka:

Kas yra skaitvardis daiktavardis?

Į kokias dvi grupes skirstomi skaitmenys?

Kokios yra skaitvardžių kompozicijos?

Mūsų susitikimo pabaigoje norėčiau jūsų užduoti tik tris klausimus.

Kada vykome į kelionę?

    Koks eilinis ar kardinalus skaičius padės mums nepamiršti šios dienos? (pamokos data)

    Kiek trunka pamoka? (40 minučių)

    Kokius balus galiu tau duoti? (Keturi penki)

Kas tau labiausiai patiko pamokoje?

Kas tau pasirodė sunkiausia? Įdomiausias?

Namų darbai.

Svarbi informacija p. 8,9,10. 341 pratimas.

Papildoma užduotis vikriems žmonėms.

Tai įdomu…

Vaizdinis diktantas.

1) Labiausiai bendras žodis rusų kalboje tai prielinksnis V. Tai pasitaiko 42854 kartus (per vieną milijoną panaudojimų), konjunkcija Ir– 36 266 kartus, dalelė ne – 19 228 kartus, linksnis į – 17 262 kartus, įvardis – 13839 kartus... (Iš jauno filologo žodyno)

13.Kūrybinis darbas. "Sveikatos paslaptys"

Sulaukėme teigiamų emocijų ir grįžome į darbą. Dabar atskleisime sveikatos paslaptis.

Užduotis: nuo šį sąrašą pasirinkite teiginių, susijusių su taisyklėmis, skaičių sveikas vaizdas gyvenimą, ir perskaitykite juos kaip eilinius skaičius.

    Higienos taisyklių laikymasis.

    Per didelis valgymas.

    Skaitymas esant prastam apšvietimui.

    Protingas darbo ir poilsio derinys.

    Sėslus gyvenimo būdas.

    Ilgas darbas kompiuteriu.

    Tinkama mityba.

    Kūno kultūros ir sporto užsiėmimai.

    Blogi įpročiai.

    Harmonija su savimi ir supančiu pasauliu .

Patikrinkite: pirmas, ketvirtas, septintas, aštuntas, dešimtas.

Visi šie posakiai yra sveikatos paslaptys.

Mes atskleisime penkias paslaptis,
Kaip išlaikyti sveikatą.
Išskleisdamas visas paslaptis,
Gyvensime be ligų.

Sveikatos paslaptis sunumeruokite įprasta tvarka ir užsirašykite jas kaip priminimą, daiktavardžius pakeisdami liepiamaisiais veiksmažodžiais.

Kūrybinis darbas.

Sveikatos paslaptys.

    Laikykitės higienos taisyklių.

    Protingai derinkite darbą ir poilsį.

    Valgyk teisingai.

    Atlikite fizinius pratimus ir sportuokite.

    Būkite harmonijoje su savimi ir aplinkiniu pasauliu.

Šauniai padirbėta! Atsisėskite. Dirbkime toliau. Teisingai atsisėskite.

    „Tai įdomu...“ Darbas su tekstu Nr.3


Pagal už 2011 m.šalia 350 tūkst Rusijos gyventojų yra ilgaamžiai, sulaukę amžiaus 90 ir daugiau metų. 6 800 Rusai peržengė šimtmečio ribą.
Fiodoras Grigorjevičius Uglovas, kuris gyveno beveik iki 104 metai daugiau dirbo chirurgu 70 metų, išgyveno karą ir išgyveno Leningrado apgultį. Savo 100 metų jis padarė chirurginės operacijos, skaitė be akinių ir vairavo automobilį. Jo 3 pagrindinės ilgaamžiškumo taisyklės: niekada nevartokite alkoholio, nerūkykite ir nepersivalgykite!
Kiekvienas žmogus turėtų žinoti, kad jo sveikata, ilgaamžiškumas didžiąja dalimi yra jo paties rankose.

„Šiuolaikinė pamoka“

pradinėje mokykloje"

Rusiškai

„Skaičių vardų paslaptys“

Parengė pradinių klasių mokytoja

Savivaldybės švietimo įstaiga Licėjus Nr. 3, Mineralnye Vody

Timurina Viktorija Jurievna

UMK „Harmonija“ 4 kl

2010-2011 mokslo metai

Mokytoja: Dmitrieva Valentina Leonidovna, MBOU "Kozmodemjansko vidurinė mokykla"

Rusų kalbos pamoka 6 klasėje. Tema: Skaičiai (įvadinė pamoka) „Niekas nėra pamirštas ir niekas neužmiršta“

Epigrafas pamokai

Kol širdys beldžiasi,

Uždaviniai: 1. Mokomasis – išstudijuoti taisyklę „ką reiškia skaitinis vardas“, ugdyti gebėjimą atskirti skaitvardžius nuo kitų kalbos dalių žodžių.

2. Vystantis – vystytis loginis mąstymas, kalba, atmintis, Kūrybiniai įgūdžiai.

3. Edukacinis – ugdyti domėjimąsi ir pagarbą kalbai ir gimtosios šalies istorijai.

Pamokos eiga: 1. Mokytojo žodis: Šios pamokos epigrafas bus žodžiai: „Niekas nėra pamirštas ir niekas neužmiršta“. Pamoka skirta Pergalei Didžiojoje Tėvynės karas.

2.Kabtuvas. skaitymas - pasakojimai apie karą (3 min tyliai, 2 min garsiai)

Pamoką veskime keliais etapais: (užrašykite lentoje)

Žvalgybos tarnyba.

Galioja žvalgyba.

Agresyvus.

Kontrapuolimas.

Protų šturmas.

Už kiekvieną užbaigtą etapą gausite žvaigždutę.

3.Taigi, eikime į žvalgybą. Siūlau pasiklausyti ištraukos iš esė apie karo vaikus.

Karas... Kas gali būti baisiau ir absurdiškiau už karą? Esu tikras: karas yra

baisiausias, žiauriausias dalykas, koks tik įmanomas pasaulyje. Karas atneša

mirtis ir sunaikinimas, suluošina milijonų žmonių likimus, sugriauna svajones ir

viltis. Praėjo septyniasdešimt metų nuo karo su nacistine Vokietija pabaigos.

Kiekvienais metais jų lieka vis mažiau mažiau žmonių, kurio vaikystė ir jaunystė

sutapo su tuo siaubingu laiku, kurie turėjo gyventi, mylėti ir saugoti

Tėvynė tragiškai „lemtingame keturiasdešimtmetyje“.

Galbūt kai kurie žodžiai jums pasirodė neįprasti? O gal išgirdote kokios nors kalbos dalies, kurios dar nesimokėte, žodžius? Ant lentos parašytos 3 frazės: ( uždengta užuolaida)

Milijonai žmonių (1 000 000), septyniasdešimt metų (70), keturiasdešimtieji mirtini (40)

Ką galite pasakyti apie šias frazes?

Taip, tai yra skaitmenys, juos galima rašyti skaičiais.

Atlikime žodyno darbą. Įrašykite šiuos žodžius į žodyną ir sudarykite sakinius.

Sėkmingai išvykome į žvalgybą ir sužinojome tam tikrą informaciją.

4.Pamokos temos ir tikslo komunikavimas. Pamokos datą ir temą įrašykite į sąsiuvinį.

5. Taigi, mes einame į žvalgybą mūšyje. Išstudijuokite taisyklę Puslapis. 240 perskaityta

Ką reiškia skaitinis vardas? Paklauskite 1 mokinio iš kiekvienos eilutės. (Vaikai pateikia skaičiaus apibrėžimą)

5(a) Perpasakokite šią taisyklę vienas kitam poromis.

Galiojusi žvalgyba baigėsi sėkmingai.

7. Eikime į puolimą. aš siūlau individualus darbas. Atspausdintą teksto „Karo vaikai“ tęsinį skaitykite patys

Bet kuriame kare vaikai kenčia labiau nei suaugusieji. Kai kurie nesupranta, kas vyksta. Kiti supranta, bet dėl ​​savo amžiaus padėti negali. Mama nekovojo, bet išgyveno visus Didžiojo Tėvynės karo baisumus ir sunkumus.

Ji gimė devyniolikos trisdešimt trejų metų atokiame Petukhi kaime, Borodulinsky kaimo taryboje, Vereshchaginsky rajone.

Jos vardas buvo Katya, paprastas rusiškas vardas. Visa informacija gimimo liudijime

Vardas parašytas Oktyabrina, galbūt jos gimimo datos, spalio trisdešimtosios, garbei.

O gal Didžiosios Spalio revoliucijos garbei, tuomet tai buvo labai reikšminga. Juk toliau

Sovietų valdžia turėjo didelių vilčių.

Kaimas yra penki kilometrai nuo Vereshchagino miesto, trys kilometrai nuo Boroduli kaimo.

Perskaitykite tekstą sau. Raskite sakiniuose esančius skaičius.

Skaitykite tekstą garsiai. Pakelkite rankas, kas rado 1 skaičių 2, 3, 4. Pavadinkite juos. Šauniai padirbėta.

8. Dabar užsirašykite šiuos skaičius į savo bloknotą. Nustatykite, į kokius klausimus jie atsako. Viršuje parašykite klausimus. Gal atspėsite kaip jie vadinasi? Taisyklės tęsinį skaitykite 241 puslapyje

9. Dabar laikas pradėti kontrapuolimą

Grupinis darbas. (2 grupės) Teksto konstravimas. Užduotis: įterpkite trūkstamas frazes į tekstą.

Tuo metu kaime nebuvo nei vienos administracinės institucijos,

įskaitant nė vieną darželis, Jokios mokyklos. Tai labai apsunkino gyvenimą vietiniai žmonės. Katios vaikystė buvo sunki ir alkana. Keturiasdešimt pirmųjų spalio mėn ji pasisuko aštuoneri metai. Be jos, šeima taip pat turėjo du vaikai - jaunesni broliai: Genadijus dvejų metų amžiaus ir Nikolajus- keturi metai . Keturiasdešimt pirmaisiais metais jų tėvas, mano prosenelis -

Savely Petrovičius išėjo į karą ir dingo be žinios. Tak Praskovya Sergeevna

pasiliko vienas su trimis vaikais.

Nuoroda: du vaikai, aštuoneri, spalio mėnesį keturiasdešimt vieneri, dveji metai, keturiasdešimt vieneri, vienas su trimis vaikais, ketveri metai.

Atlikome užduotį

10. Dabar eikime į puolimą.

užpildyti formą. Iš ankstesnės ištraukos užrašykite skaičius į 2 stulpelius:

11. Pradėkime „Smegenų šturmą“.

Prieš iliustruodami, sudarykite sakinius naudodami skaitmenis.

(grupinė užduotis)

12. Suorganizuosime stotelę. Užsirašykite namą. pratimas:

Privaloma: 239 -241 p. kartoti teorinę medžiagą, 591 pratimas

Pageidautina: parašyti istoriją, esė apie karą, apie karo vaikus, laišką veteranui naudojant skaitmenis

Jei domina: parašykite eilėraštį apie vaikus – karus, naudodami skaitmenis.

13. Švęskime pergalę. Apibendrinti.

1. Ką naujo išmokote šiandien klasėje?

2. Į kokius klausimus atsako skaitmenys?

Dabar klausykite istorijos tęsinio:

Visi suaugę gyventojai išvyko ginti savo tėvynės. Kaime liko moterys, vaikai ir seni žmonės. Močiutė blaškėsi

darbas ir namai. Ji dirbo kolūkyje. Išvažiavau labai anksti, vaikai dar miegojo. Ji atėjo vėlai, jie jau miegojo arba laukė jos, tikėdamiesi, kad ji juos atneš

kažką pavalgyti. Visi buities darbai krito ant trapių aštuonmetės pečių

mergaites. Katya buvo ir mama, ir auklė. Nikolajus buvo klusnus tylus žmogus.

Kartais jis būdavo kaprizingas arba verkšlendavo iš silpnumo. Genadijus visą laiką verkė. serga

jo pilvukas buvo alkanas, jis nesuprato, kodėl jam nieko neduoda.

Katya buvo protinga mergina. Ji nemėgo prisiminti šio savo gyvenimo laikotarpio, nors prisiminė viską iki smulkmenų. Gyvenimas buvo beviltiškas, alkanas, šaltas.

Ji dažnai iš mamos išgirsdavo: „Turime būti kantrūs, turime būti kantrūs, tada viskas susitvarkys“. Geriausi prisiminimai buvo žinia apie Pergalę. Visi buvo laimingi: nuo jaunų iki senų.

Ačiū visiems už jūsų darbą

„Niekas nėra pamirštas ir niekas neužmiršta“

Kol širdys beldžiasi,

Už kokią kainą laimėta laimė!

14. Refleksija. Pasirinkite teiginį:

1. Išgirdau ir pamiršau.

2.Pamačiau ir prisiminiau.

3.Aš tai padariau ir supratau.

15.Praktinis darbas(jei liko laiko)

592 pratimas, surašytas sąsiuvinyje.

Kazachstano Aktobės srities Kargaly rajonas

Rusų kalba 4 klasė

Tema: Skaičius kaip kalbos dalis

Tikslas: sudaryti sąlygas mokiniams formuotis kalbos dalies - skaitmens sampratai įtraukiant juos į edukacinius tyrimus.

Tikėtini Rezultatai:įžvelgti problemą, ją suformuluoti, išsikelti tyrimo tikslą; analizuoti tyrimo rezultatus; suformuluoti sąvoką „kalbos dalis – skaitmuo“.

Užsiėmimų metu:

1. Emocinė nuotaika.

Šiandien turime neįprasta pamoka. Šioje pamokoje įtvirtinsime jau turimas žinias ir įgysime naujų žinių. Bet pamoka neįprasta tuo, kad šias žinias teks susirasti ir suformuluoti pačiam. Dirbsite grupėse.

Suskirstymas į grupes

2. Leksikos darbas Darbo forma priekinė.

Ant lentos parašyta:

L..neika, įtikinti, p.. raidė, x..dub, dv...na...tsat, pavyksta, sklandžiai, pl...švarus, du..tsat, pakelti...t, gi. .užuomina.

Pagalvokite, į kokias grupes galima suskirstyti šiuos žodžius?

Kokias kalbos dalis žinai?

3. Naujos kalbos dalies aptikimo uždavinio nustatymas. (Darbo forma – poromis)

Siūlau užrašyti žodžius stulpelyje pagal kalbos dalis. Jei negalite nustatyti kalbos dalies, parašykite žodį atskirame stulpelyje (baltuose lapuose - 4 vnt.)

Taigi. Ant jūsų stalo yra žodžiai.

Jūsų užduotis yra išskaidyti šiuos žodžius, atsižvelgiant į tai, kuriai kalbos daliai žodis priklauso.

Pažiūrėkime, ką turime.

(pakabinkite ir įrodykite, pateikite kiekvienos kalbos dalies apibrėžimą)

Ar pavyko nustatyti, kuriai kalbos daliai, kurią žinome, priklauso žodžiai? « dvidešimt dvylika "? Kodėl? Koks mūsų pamokos tikslas?

Problemos formulavimas: turime pateikti naujos kalbos dalies aprašymą ir pavadinimą.

Kaip vadinsis ši su skaičiais susijusi kalbos dalis?

Suformuluokite mūsų pamokos temą. (Kalbos dalis – skaitinis daiktavardis.)

Kokį tikslą išsikelsime sau? (atidarykite naujas žinias: Vardas Skaičius)

Pamokos metu turėtume gauti atsakymus į šiuos klausimus.

1. Kas yra skaičius?

2. Ką reiškia ši kalbos dalis?

3. Į kokius klausimus atsako skaitmenys?

4.Supratimas.

A) Užduokite klausimą apie žodžius « dvidešimt dvylika »

Ką tiksliai reiškia žodžiai? « dvidešimt dvylika » – veiksmas, daikto ženklas, daiktas ar dar kažkas? (Rodyti nuotraukas su klausimu kiek?)

Kiek? Dvidešimt, dvylika ir kt.

Išvada: žodžiai įvardija objektų skaičių (paskelbtas KIEKIS – kiek?)

B) Padalinkite lentoje pateiktus žodžius į dvi grupes. Darbas poromis (grupėmis)

Vienas, keturi, septyni, penki, šeši, trys.

Dirbkite su šiais žodžiais, pasitarkite ir nustatykite, ar juos galima grupuoti pagal kokius nors kriterijus. Ir tada pasakykite mums, kurias grupes nustatėte.

Į kokias grupes juos skirstytumėte? (pats)

ketvirtis

penkios septintos

šeši trečdaliai

Ką reiškia pirmoji grupė? (prekių skaičius.)

Į kokį klausimą atsakoma? (kiek? - virš stulpelio pasirodo klausimas)

Ką galite pasakyti apie antrąją grupę?

Ką reiškia šie skaičiai? (skaičiavimo tvarka)

Į kokį klausimą atsakoma? (kuris?) (Užsakyti – ką?)

Kiekis Užsakymas

Kiek? Kuris?

ketvirtis

penkios septintos

šeši trečdaliai

Suformuluokime iš savo atsakymų Pagrindinė taisyklė.

C) Sukurkime klasterį

Skaičius

Savarankiška kalbos dalis

reiškia

Prekių skaičius prekių tvarka

Kiek? Kuris?

(paslaptis - Pagal reikšmę šios kalbos dalies žodžiai skirstomi į dvi kategorijas: kiekybinius ir eilinius.)

Kiekybinis eilinis

Kas yra skaitvardis daiktavardis? (mokiniai suformuluoja taisyklę)

Taisyklė, kurią išvedėme, yra mokslinis apibrėžimas.

Dabar tai skaitysime vadovėlyje p. 160. Ar manote, kad padarėme teisingą išvadą?

Taigi. Iškėlėme sau užduotį nustatyti kalbos dalį ir ją nustatėme.

5. Konsolidavimas
A) jei atidžiai apsidairysite, pamatysite, kad visur mus supa skaitmenys.

Kurkite klasei klausimus, kurių atsakyme būtų skaičius.

- Kiek tau metų?
– Kokioje klasėje mokaisi?
– Kiek mokinių mūsų klasėje?
– Kuriame aukšte yra mūsų klasė?

Kurios iš šių frazių turi tvarką nurodančius skaitmenis? Ir koks kiekis?

B) Pirmųjų dešimties skaičius parašykite kardinalių ir eilės skaičių forma. (pagal parinktis)

6. Žaidimo minutė.

Dabar pasakysiu žodžius skirtingos dalys kalba. Jūsų užduotis – suploti rankomis, kai sakau skaičių.

Šeštas, dvigubas, keturių aukštų, penkių, aštuntų, dešimtainis (trupmena), trys, nikelis

7. Įgytų žinių taikymas

A) - Vaikinai, kur mes sutinkame skaitmenis? Skaitvardžių galima rasti ir posakiuose bei frazeologiniuose vienetuose. Trūkstamus skaitmenis įterpkite į posakius ir stabilius žodžių junginius.

    ………išbandykite vieną kartą, ……….. nukirpkite vieną kartą.

    Jei persekioji ……….. kiškius, nepagausi ………….

    ………… protas geras, ir ………. - geriau.

    …………… savaitės penktadieniais.

    Žinokite, kaip savo………. pirštai.

    Pasikalbėkite su ……….. dėžute.

    Eikite į visas ………… puses.

B) - Jūs netgi galite padaryti galvosūkius su skaitmenimis.

Nagi, pamėgink atspėti žodžius.

vi 3 ant, 100 l, tie 100, 100 lb, ras 100,

7 i, 40 a, p 1 a, 5’ ka.

D) 421 pratimas – nukopijuokite, užrašykite skaitmenis žodžiais

Remdamiesi K. I. Chukovskio darbais - 422 pratimu - suraskite ir įvardinkite skaitmenis, užrašykite juos

Kokius dar žinote K. Čukovskio darbus?

8. Santrauka

Aš jums perskaitysiu tezes, jei su jomis sutiksite TAIP arba NE

    Skaičius gali nurodyti objektų skaičių.

    Skaičius gali atsakyti į klausimą ką?

    Skaičiai gali atsakyti į klausimą ką?

    Kardinaliniai skaičiai nurodo skaičių eilės tvarka.

    Skaičius keičiasi priklausomai nuo atvejų.

    Skaičiai, žymintys objektų tvarką skaičiuojant, gali skirtis priklausomai nuo lyties

9. Namai pratimas: 160 p. išmokite taisyklę, 423 pratimas

Pamokos santrauka rusų kalba (4 klasė)

Tema: Skaičius

Uždaviniai: stebėti skaitvardžių sudėtį; pristatyti paprastą, sudėtingą ir sudėtiniai pavadinimai skaitmenys.

Ugdykite savikontrolės ir savigarbos įgūdžius.

Kartojimas: Rašyba ь ženklas žodžiuose po sibilantų.

Planuojami rezultatai:

Tema:

Žinokite kalbos dalis: trumpas būdvardis, veiksmažodis, prieveiksmis, skaitvardis.

Metasubject:

a) reguliavimo:

gebėjimas dirbti pagal algoritmą, valdymo technikų įvaldymas ir išmokto įsisavinimo savikontrolė;

aktyviai dalyvauti pamokos veikloje.

planuoti savo veiksmus pagal užduotį.

b) komunikabilus:

gebėjimas visapusiškai ir tiksliai reikšti savo mintis, klausytis ir girdėti kitus, įvaldyti monologines ir dialogines kalbos formas pagal kalbos gramatines ir sintaksines normas;

gebėjimas derėtis ir priimti bendrą sprendimą.

c) pažinimo:

pritaikyti naujas žinias praktikoje

skaitvardžių formavimo darbas.

Asmeninis:

gebėjimas susiorganizuoti, kad būtų atlikta duota užduotis.

Domėjimosi pamokos turiniu rodymas, bendradarbiavimo įgūdžių dirbant poromis, geranoriškumo, reagavimo ugdymas.

Veikla:

Dirbti porose;

Darbas su vadovėliu;

Užduočių atlikimas (neprivaloma)

1.Org. momentas.

2.Pakartojimas. Paskirstykite ir užrašykite žodžius trimis stulpeliais (atsargiai rašydami).

Valdyboje dirba trys žmonės. Mokytojas duoda pasirinkti vieną kortelę su užrašu (veiksmažodis, trumpas būdvardis, prieveiksmis)

veiksmažodis

prieveiksmis

K.adj

linksmintis

pasigyrimas

Pavadinkite lentelės stulpelius (veiksmažodis, prieveiksmis, trumpas būdvardis)

Bendradarbių tikrinimas (2 bloknotai vienam čekiui)

Kokį algoritmą prisiminėte atlikdami šią užduotį?

    Nustatykite kalbos dalį.

    Prisiminėme šios kalbos dalies žodžių rašybą reglamentuojančią rašybos taisyklę.

3.Žinių aktualizavimas.

    Ar prisimenate, kurią kalbos dalį pradėjote mokytis praėjusioje pamokoje? (skaitmuo)

    Ką sužinojome apie skaičius?

Istorija apie skaitmenis, pagrįsta klausimais:

1. Skaičiai atsako į klausimus: Kiek? Kuris? Kuris? Kuris? Kuris?

2. Skaičiai skirstomi į kategorijas: kiekybinis ir eilinis.

3. Kardinaliai skaičiai atsako į klausimą: Kiek?

4. Eiliniai skaičiai atsako į klausimą: Kuris? Kuris? Kuris? Kuris

Perskaitykite užrašą lentoje:

ant. Juodosios jūros valgyti liepos mes

    Ar galite sudaryti sakinį iš šių žodžių? (Taip)

    Ką reikia padaryti dėl to? (žodžių seka, santykis)

    Prisiminkite trūkstamų vietų rašybą žodžiuose.

Pateikiame pasiūlymą lentoje.

! Užduotis tampa sudėtingesnė:

    Ar galima prie šio sakinio pridėti skaičių? Jei taip, į kokią kategoriją jis pateks? (taip, eilinis)

    Užrašykite sakinį, įvesdami reikiamą skaičių.

Pavyzdys: Liepos 20 dieną vyksime prie Juodosios jūros. (įrodykite teisingą raidžių rašybą žodžiais, paryškinkite gramatinį pagrindą)

Valdyboje dirba vienas žmogus.

4. Fizinė minutė

Mokytojas skaito žodžius (skaitmenis).

Vaikų užduotis – atpažinti eilinius ir kardinalinius skaitmenis.

Eiliniai skaičiai – rankos į šonus, ( Kuris? Kuris? Kuris? Kuris?)

Kardinaliniai skaičiai – pakreipimas į priekį . (Kiek?)

Du, keturi, penki, penki šeši, dvidešimta, penkiasdešimt, šešta, vienuolika, antra

5.Pranešimas pamokos tema „Skaičius“ vadovėlis, 101 pamoka

„Pagalvokime“ (skaitvardžių kompozicijos stebėjimas).

    Ar manote, kad sudėties skaičiai yra vienodi? Į kokias grupes juos galima suskirstyti?

Suskirstykite žodžius į grupes. Grupės pagal struktūrą skirstomos:

paprastas

kompleksas

sudėtinis

Du, dvylika

Penkiasdešimt, penki šimtai

Dvidešimt vienas

Penki, penkiolika

„Kalbos paslaptys“ (stebėjimo rezultatai, struktūra)

5.1 pratimas (raštu - frontalinis, darbas prie lentos 1 eilė) Medžiagos sutvirtinimas.

1) vienuolika, dvylika, keturiolika, penkiolika, šešiolika, aštuoniolika, devyniolika

2) dvidešimt, trisdešimt

3) penkiasdešimt, šešiasdešimt, septyniasdešimt, aštuoniasdešimt

4) trys šimtai, keturi šimtai, penki šimtai, šeši šimtai, septyni šimtai, aštuoni šimtai, devyni šimtai

2 pratimas (raštu – poromis) Perskaitykite užduotį. Ką reikės daryti?

Užduočių pasirinkimas:

1.Tik užsirašyti Visi atsakymus ir nurodykite, kokios struktūros šis skaičius.

2.Rašykite raidėmis du visos išraiškos, įskaitant atsakymą. Nurodykite šio skaičiaus struktūrą.

(prie valdybos yra 2 žmonės

Skaitymas p.87 “Kelionė į praeitį”

Skaitvardžių kilmės istorija.

Rezultatai. Tęsti:

Skaičių pavadinimas yra ....

Skaičių vardai yra......

Skaičių pavadinimai pagal struktūrą yra...

Išvados.

Aš galiu…

Man vis dar sunku...

Visiškai nieko nesupratau.

D.Z. p.88 4 pratimas + žodyno žodžiai

\ Rusų kalbos ir literatūros mokytojams

Naudojant medžiagą iš šios svetainės - o reklamjuostes talpinimas PRIVALOMA!!!

Rusų kalbos pamokų užrašus atsiuntė:Šeršneva Elena, rusų kalbos ir literatūros mokytoja, Savivaldybės švietimo įstaigos „Kaskovskajos vidurinė mokykla“, Kunyinsky rajonas, Pskovo sritis, el. [apsaugotas el. paštas]

Pamokos santrauka

Kūrinio „Kolektyviniai skaitmenys“ santrauka

Rusų kalbos pamokos mokykloje tikslas:

  • įtvirtinti mokinių žinias apie kardinalius skaitmenis.

Rusų kalbos pamokos 6 klasėje tikslai:

  • parodyti kategorijos „Kolektiniai skaitmenys“ ypatybes, palyginti su kitomis kardinalių skaitmenų kategorijomis;
  • atskleisti kolektyvinių skaitvardžių deklinacijos ir jų vartojimo kalboje taisykles;
  • ugdyti mokinių loginį mąstymą, regimąją ir mechaninę atmintį, raštingumą;

Rusų kalbos pamokos tipas 6 klasėje:

Naujos medžiagos mokymasis.

Naudojama technologija „Mokymasis bendradarbiaujant“

Naudota programinė įranga:

  • Power Point
  • Dažyti

Kūrinio panaudojimo metodinės rekomendacijos pateikiamos pastabų pavidalu skaidrėms. Darbas bus naudingas rusų kalbos mokytojams, dirbantiems 6 klasėje. Pristatyme vyksta pamoka „Kolektyviniai skaitmenys“. Pamokos metu buvo naudojama moksleivių rašybos budrumo formavimo ir intelekto lavinimo technologija.

Pamokos tema: Kolektyviniai numeriai 6 klasė

Pamokos tikslai:

  • pateikti kolektyvinių skaitvardžių sąvoką;

Mokymosi tikslai:

  • ugdyti gebėjimą taisyklingai rašyti ir kalboje vartoti kolektyvinius skaitvardžius;
  • sisteminti žinias apie kardinalius skaičius;
  • ugdyti gebėjimą dirbti individualiai;
  • lavinti kompiuterio įgūdžius.

Per užsiėmimus.

1. Organizacinis momentas.

Užsirašykite pamokos datą ir temą į sąsiuvinį. Šiandien toliau kalbėsime apie kardinalių skaičių kategorijas ir susipažinsime su nauja kategorija – kolektyviniais skaitmenimis. Išsiaiškinkime, kodėl jie buvo įtraukti į atskirą kategoriją, išmokime teisingai naudoti kolektyvinius skaitmenis kalboje ir raštu.

Dabar patikrinsime namų darbai. Turėtumėte paruošti istoriją pagal šias nuotraukas atliekant 368 pratimą.

(klauso 2 mokiniai)

Kartą, prieš daugelį amžių, Olimpo kalne susitiko žmogus ir gyvūnai. Žmogus pradėjo sakyti, kad jis yra visų gyvūnų karalius, jis yra stipresnis už visus, jo niekas negali nugalėti ir visi turi jam paklusti. Tada gyvūnai pasiūlė vyrui konkursą „Kas gali nušokti toliausiai“ ir iškėlė žmogui sąlygą: jei pralaimės, jis gyvens santarvėje ir taikoje su gamta.

Varlė pašoko pirma. Jos šuolis buvo trys metrai devyniasdešimt penki centimetrai. Šuo šoko paskui ją. Ji nušoko septynis metrus ir šešiasdešimt centimetrų. Žmogus turėjo šokti toliau. Jis bėgo ir nušoko aštuonis metrus devyniasdešimt centimetrų. Daugelis gyvūnų vis dar šokinėjo. Bet tada prie ginčo dalyvių priėjo kengūra. Jis taip pat nusprendė dalyvauti konkurse ir tapo nugalėtoju. Kengūra nušoko dvylika metrų aštuoniasdešimt centimetrų. Taigi vyras pralaimėjo gyvūnams ir pažadėjo gyventi su jais taikiai ir darniai. O gyvūnai nugalėtoją pagerbė laurų vainiku.

Prašau pasakyti, apie kokią kategoriją kalbėjome ankstesnėje pamokoje? (trupiniai skaičiai)

Kaip jie nusilenkia? (atmetant trupmeninius skaitvardžius, atmetamos abi dalys: pirmoji dalis atmetama kaip sveikasis skaičius, antroji - kaip būdvardis daugiskaita. Pavyzdžiui: iki trijų penktadalių).

3 skaidrės numeris.

  • Užrašykite skaičius žodžiais:
  • Atsisakyti žodinių skaitmenų

(šeši penktadaliai, šimtas penkiasdešimt aštuoni, šešiolika punktų aštuoni šimtai septyniasdešimt penki, vienuolika punktų devyni šimtai trylika, šešiasdešimt du taškai devynios šimtosios dalys.

1.I.p. šešiolika taškų trys

R.p. šešiolika taškų trys

D.p. šešiolika taškų trys

V.p. šešiolika taškų trys

ir tt šešiolika taškų trys

P.p. šešiolika taškų trys

I.p. šimtas penkiasdešimt aštuoni

R.p. šimtas penkiasdešimt aštuoni

D.p. šimtas penkiasdešimt aštuoni

V.p. šimtas penkiasdešimt aštuoni

ir tt šimtas penkiasdešimt aštuoni

P.p. šimtas penkiasdešimt aštuoni)

Trys mokinių atsakymai vertinami balais.)

2.Naujos medžiagos paaiškinimas.

Taigi, šiandien mes susipažįstame su kolektyviniais skaitmenimis. Neatsitiktinai jie patenka į atskirą kardinalių skaičių kategoriją. O kodėl jie stovi atskirai kardinalių skaičių serijoje, pasakysite pamokos pabaigoje.

4 skaidrė (skaidrėje rodoma, kurie daiktavardžiai vartojami su kolektyviniais skaitmenimis)

Pratimas: perskaitykite ir pasakykite, su kokiais daiktavardžiais kalboje vartojami kolektyviniai skaitvardžiai.

Kolektyviniai skaičiai

Du, trys, keturi, penki, šeši, septyni, aštuoni, devyni, dešimt yra sujungti:

a) su daiktavardžiais, žyminčiais patinus, vaikus ir jauniklius:

  • keturi berniukai
  • penki jaunikliai;

b) su daiktavardžiais, vartojamais tik daugiskaita:

  • dvi roges
  • trys žirklės

Kolektyviniai skaitvardžiai įstrižomis raidėmis turi tokias pačias galūnes kaip ir daugiskaitos būdvardžiai:

su keturiais jaunikliais.

5 skaidrė (parodo skaitvardžių BOTH-BOTH- vartojimo kalboje ypatumus)

Kolektyviniai skaitmenys abu (abi)

Kolektyviniai skaitvardžiai oba (abu) vyriškosios ir neutroninės lyties įstrižaisiais atvejais turi pagrindą ob-. Ir į moteriškas– abu – .

3. Naujos medžiagos konsolidavimas.

Dabar gautą informaciją konsoliduosime.

Užduotis žodžiu: Pateikite pavyzdžius frazių su skaitmenimis formomis OBA-, OBE-.

(Pavyzdžiai: abu berniukai, abi mergaitės, abu jaunikliai, abu mokiniai).

Skaidrė Nr. 6 (skaidrėje yra paveikslėliai su užrašais. Mokiniai turi juos paaiškinti žodžiu).

  • Piešimas su lapių jaunikliais. Pasirašė: dvi lapės, du jaunikliai.
  • Piešimas knygomis. Pasirašyta: trys knygos ir ________.
  • Piešimas su balerinomis. Pasirašė: keturios balerinos, ________.
  • Piešimas su delfinais. Pasirašė: aštuoni delfinai, _________.
  • Piešimas su vilkų jaunikliais. Pasirašė: keturi vilko jaunikliai, keturi vilko jaunikliai.

Pratimas: Kodėl po vienu paveikslu yra du užrašai, o po kitu – vienas?

(daiktavardžiai, žymintys jaunus gyvūnus, patinus vartojami su kolektyviniais skaitiniais ir sveikaisiais skaičiais, o daiktavardžiai, žymintys pateles ir suaugusius gyvūnus – tik su sveikaisiais skaičiais).

7 skaidrė (7 skaidrėje yra rašytinė praktinė užduotis. Mokiniai ją pildo sąsiuviniuose).

Praktinės užduotys:

Sudarykite sakinius naudodami skaičius:

abu, trys, penki, abu, keturi.

Daryk analizuojant 1 pasiūlymas.

(užduočių vykdymas tikrinamas iš priekio).

8 skaidrė (šią užduotį mokiniai atlieka individualiai kompiuteriu. Likę vaikai patikrina ir taiso padarytas klaidas))

Pratimas: Vietoj taškų įterpkite kolektyvinius skaitmenis du, trys, abu, abu.

  • Žmonės dažniausiai sėdi prie savo darbo stalo... (du)
  • Atėjo keturi berniukai. Tada vienas išėjo ir liko tik… (trys)
  • Norint teisingai atlikti pratimą, reikia pakelti... rankas. (abu)
  • ...sūnūs atrodė kaip jų tėvas. (abu)

Skaidrė Nr. 9 (užduotis atliekama individualiai kompiuteriu. Likę vaikai patikrina ir taiso padarytas klaidas).

Pratimas: Nurodytais atvejais vietoj žvaigždučių įterpkite skaitvardžių ir daiktavardžių galūnes:

  • R.p. septyni* greitieji čiuožėjai*,
  • Tv.p. septyni* greitieji čiuožėjai*;
  • D.p. penki* draugas*,
  • ir kt. p. apie penkis* bendražygis*;
  • R.p. keturių* dviratininkas*,
  • D.p. keturi* dviratininkas*;
  • Tv.p. trys* lapės*,
  • Pr.p. apie lapes*;
  • D.p. septyni* vaikai*.
  • R.p. septyni* vaikai*,

Taigi, susipažinome su kolektyviniais skaitmenimis ir išmokome taisyklingai juos vartoti kalboje ir rašant. Ar dabar galite pasakyti, kodėl kolektyviniai skaitmenys pateikiami atskiroje kategorijoje?

10 skaidrė Pamokos santrauka

  • Pagalvokite, ar žodis keli yra kolektyvinis skaitmuo?
  • Paaiškinkite, kodėl taip manote.
  • Kodėl kolektyviniai skaitmenys įtraukiami į atskirą kategoriją?

Užsirašykite namų darbus: (skaidr. Nr. 11) P. 65, pakartokite. P. 45, buv. 372, 373.

Likusį laiką naudokite kūrybinei užduočiai atlikti:

Naudodami skaitmenis, sugalvokite uždavinius pasakų temomis, kuris prasidėtų taip:

1. Raudonkepuraitė nuėjo pas sergančią močiutę ir atnešė pyragėlių...

Pristatymo skaidrės rusų kalba pavyzdys:

Atsisiųsti nemokamą pristatymą RAR 210 kb

Rusų kalbos pamokos santrauka 6 klasėje tema: „Kolektyviniai skaitmenys“

Patiko? Prašome padėkoti mums! Jums tai nemokama, o mums tai didelė pagalba! Pridėkite mūsų svetainę prie savo socialinio tinklo:

Įkeliama...Įkeliama...