Kūno kultūros laisvalaikis parengiamojoje grupėje Tema: „Žiemos linksmybės. Pramogos „Žiemos susibūrimai“ parengiamojoje grupėje. Scenarijus

"Žiema olimpinės žaidynės“ Sportinės pramogos senjorų ir parengiamoji grupė

žiemos olimpinės žaidynės»

Vyresnioji ir parengiamoji grupė

Tikslas: užtikrinti optimalų variklio režimas vaikai per pramogos.

Mokyti naudotis motoriniais įgūdžiais ir vaikų įgytais gebėjimais kūno kultūros pamokose;

Ugdykite ištvermę, vikrumas, jėga, greitis;

Ugdykite draugišką požiūrį vienas į kitą, draugystės jausmą ir savitarpio pagalbą.

Įranga: mažas kamuoliukas, kėgliai, medicinos kamuoliukai, lankeliai, tunelis, baltas popierius.

Šventės eiga.

Sveiki, mieli šventės svečiai!

Džiaugiamės galėdami pasveikinti jus pas mus žiemos olimpinės žaidynės.

Mūsų varžybose dalyvauja dvi komandos – vaikų komanda parengiamosios grupės ir vyresniųjų grupių vaikų komanda. Pasitikime juos plojimais.

(Skamba sporto žygis, komandos įeina į salę ir keičia formaciją. Tada jie eina į savo vietas).

Prieš prasidedant varžyboms, susipažinkime su mūsų komandomis.

Komanda vyresnioji grupė -

Mūsų komanda: "Stiprus"

Mūsų komanda linksma ir drąsi,

Pasiruošę konkursui! Sveika!

Komanda parengiamoji grupė -

Mūsų komanda: "Didieji vaikinai"

Mes nepasiduosime be kovos,

Mėgaukimės varžybomis dabar!

Geriausia komanda gaus prizą

Ei, mūsų prieše, saugokis!

Dalyviai, gerbėjai, atkreipkite dėmesį!

Kas čia, salėje?

Kas griežtai skaičiuoja taškus?

Na, žinoma, jie...

Mūsų griežta... Žiuri!

Susipažinkime su jais!

(Teisėjų kolegijos įžanga).

Labas rytas sporto takas, Mieli draugai! Mes pradedame savo žiemos olimpinės žaidynės!

1. Relė "Numušti varveklius".

Komandą sudaro 5-6 žmonės. Pirmasis žaidėjas pribėga prie orientyro, paima mažą kamuoliuką ir meta jį į kaiščius (kartą). Ir grįžta į savo komandą. Kitas dalyvis pradeda estafetę.

Kad linksmybių valanda neišblėstų,

Kad laikas bėgtų greičiau,

Draugai, kviečiame jus

Greitai eikite į estafetę.

2. Relė „Bėk neatsitrenkdamas į sniego gniūžtę“.

Komandą sudaro 5-6 žmonės. Medicininiai kamuoliukai dedami prieš kiekvieną komandą. (dreifuoja). Gavus signalą, pirmasis dalyvis bėga, laksto kaip gyvatė "sniego pusnys" ir grįžta į savo komandą (tiesiogiai). Kitas dalyvis tęsia žaidimą.

Taigi, draugai, tęsiame

Turime didelę idėjų pasiūlą.

Ir kam jie skirti?

Žinoma, tau!

3. Relė "Eime rogutėmis"

Komandos suskirstytos į poras. Vaikai stovi poromis, susikibę rankomis, vienas priekyje, kitas už. Jie bėga į orientyrą ir grįžta į savo komandą, perduodami estafetę kitai porai.

Ar jūs, vaikinai, drąsūs?

Sumanus, sumanus?

Tai turi būti įrodyta

Išeik pažaisti.

4. Relė „Rink sniego gniūžtes“.

Komandos išsirikiuoja viena priešais kitą. Komandų kairėje yra sniego gniūžtės lanke. Gavę signalą, vaikai pradeda perduoti vienas kitam sniego gniūžtes krepšyje, kuris stovi komandos dešinėje.

5. "Vardas žiemos sportas» .

6. Relė „Ledo tuneliu“.

Komandos šliaužia į tunelį.

7. Relė "Kas gali greičiau bėgti ant ledo lyčių".

Komandos kerta ledo lytis (Baltas popierius). Bėkite atgal ir perduokite ledo lytis kitiems dalyviams.

Mūsų atėjo galas žiemos olimpinės žaidynės. Bet kas šiandien yra nugalėtojas?

Žodis suteiktas mūsų žiuri.

Žiuri žodis.

Nugalėtojo apdovanojimo ceremonija.

Mūsų konkursas baigėsi.

Štai ko pagaliau norėčiau palinkėti:

Tegul turi šiuos startai bus prisiminti,

Tegul visos nelaimės praeina,

Tegul visi tavo norai išsipildo,

Organizacija: GBOU mokykla Nr. 1368 OP Nr. 2

Vieta: Maskva

Medžiagos aprašymas: Siūloma santrauka bus naudinga darželių auklėtojams, vyresniems mokytojams, popamokinių grupių mokytojams.
Tikslas:Įtvirtinti vaikų žinias apie žiemos reiškinius gamtoje. Sukurti poreikį sveikas būdas gyvenimą.
Užduotys:
- Prisidėti prie vaikų kūrybinės veiklos ugdymo;
- Įtvirtinti žinias apie sezoninius reiškinius, liaudies ženklus;
- Suaktyvinkite ir praplėskite savo žodyną,

Ugdyti susidomėjimą žiemos žaidimais-varžybomis;
- Ugdykite fizines savybes: judrumą, reakcijos greitį;
- Išmokti žaisti komandoje, veikti pagal signalą ir kartu;
- Ugdyti kolektyvizmo ir savitarpio pagalbos jausmus;

Preliminarus darbas: žiūri iliustracijas apie žiemą, skaitai grožinė literatūra, pažintis su patarlėmis, posakiais apie žiemą, sezoninių pokyčių stebėjimas, lauko žaidimų mokymasis pagal žiemos tematiką.

Švietimo sričių integracija: Pažinimas; Kalbos raida; Fizinis vystymasis; Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas.

Įranga: dideli lankeliai (2), vidutiniai lankeliai (2), kūgiai (2), dviejų spalvų kubeliai (pagal vaikų skaičių), dviejų spalvų sniego gniūžtės (pagal vaikų skaičių), šalikas.

Pramogų eiga:

Mokytojas užduoda mįslę: atspėk, kas yra žilaplaukė namų šeimininkė?

Drebančios plunksnų dulkės – per pūkų pasaulį?

Pudravo takus, nudažė takus

Ar suteikėte vaikams džiaugsmo ir pavažinėjote rogutėmis?

Vosp.: Kurias tu žinai? patarlės ir posakiai apie žiemą ?

Kviečiu į šalį žiemos žaidimai ir pramogos!

Reb.: Ir net jei šalta ir pūga, sniegas lekia iš visų pusių.

Tačiau niekas netrukdys mums žaisti ir linksmintis.

Atkūrimas: Prisiminkime, koks tai mėnuo? Koks čia žiemos mėnuo? Kaip jis vadinamas tarp žmonių (prosinets)? Kodėl? O kiti žiemos mėnesiai? (želė, sniegas) Kodėl?

Žiema daug ką atnešė...

Reb.: Atėjo žiema su šalnomis, su šalnomis, su pūgomis

Sniego pusnys po beržais, balta ir balta po eglėmis

Žaisti: Žaiskime V žaidimas "Žiema" (išgirdę komandą „sniegas“, vaikai ploja rankomis; pagal komandą „pūga“ sukasi aplink save; „sniego pusnys“ - atsisėda).

Vaikinai, ar žinote, kas atsitinka:

Žaidimas "Kas atsitiks..."

1. Sidabrinis, šaltas, lygus... (Ledas)

2. Dygliuota, elegantiška, žalia... (Kalėdų eglutė)

3. Nuožmi, šalta, snieguota... (Žiema)

4. Aštrūs, pagaląsti, metaliniai... (Pačiūžos)

5. Mažas, pūkuotas, skraidantis... (Snaigė)

6. Didelis, nuožmus, miegantis... (Meška)

Vosp.: Na, mes eisime į mišką, pilną pasakų ir stebuklų. Kad eitum per mišką nepasiklysdamas, atimk iš manęs sniego gniūžtes. Tie, kurie turi mėlynas sniego gniūžtes, yra viena komanda, vaikinai su baltais sniego gniūžtėmis yra kita komanda.

Reb.: Yra sniego, yra sniego, visi keliai apsnigti.

Visų kelių, visų takų negalima pravažiuoti, negalima pravažiuoti.

Atkūrimas: ką tu gali vairuoti?

Žaidimas „Šiaurės elnių rogės“ (2 komandos stulpeliuose po du. Pirmoji pora bėga lanku iki kūgio ir atgal ir perduoda lanką kitai porai)

Taigi mes atėjome į mišką... Miško proskynoje yra nudažytas namas

Tame name gyvena žiema, o vaikai laukia apsilankymo.

Žaidimas „Pastatyk namą“ (dviejų spalvų kubeliai, dvi komandos)

Meškos išvaizda

O kam tiek triukšmauti? Žinai, kad meška miega...

Kadangi jie neleido man miegoti, tu žaisi su manimi...

Bet pirmiausia atsakykite man, ar tai vyksta žiemą, ar ne:

Žaidimas „Taip atsitinka arba neįvyksta“

Skaisčiai šviečia saulė, stipriai šildo,

Sniegas krenta dideliais dribsniais,

Pilkas zuikis šokinėja sniege,

Dienos trumpos, saulė mažai šviečia

Voverė renka spurgus ir riešutus,

Žmonės gamina lesyklėles kregždėms, lakštingaloms,

Ežiukas miega

Ant medžių žydi pumpurai

Pučia pūga

Vasario pabaigoje meškos motina atsiveda jauniklius.

Snieguolės žydi

Smarkiai lyja

Žaidimas "Meška" Kartą vaikščiojome miške ir sutikome lokį

Jis guli po medžiu, išsitiesęs ir knarkia.

Apėjome jį, pažadinome šleivapėdystę,

Nagi, brangioji, kelkis ir greitai pasivyk mus!

Meška atsisveikina ir išeina

Reb.: Miške žiema, miške balta, aplinkui sniego pusnys

Tarsi baltais kailiais miškai pasidengia sniegu.

Reb.: Žiema padovanojo šalikus medžiams miškelyje

Ji aprengė juos kailiniais ir nudžiugino save.

Taigi aš turiu nosinę. Žaiskime..

Žaidimas „Sudegink, sudegink švariai“

Mūsų pasivaikščiojimas po žiemos mišką baigėsi. Puikiai žaidėte ir sutikote lokį.

Tegul spragsėja šalnos, lauke sukasi pūga

Na, o mūsų vaikai šalčio nebijo.

Sportinės pramogos parengiamojoje grupėje „Žiemos linksmybės“.

Amžius: 6-7 metai
Vieta: sporto salė

Užduotys:
- skatinti Kognityvinė raida vaikui, ugdant gebėjimus atlikti fizinius pratimus;
- skiepyti vaikams konkurencijos dvasią;
- ugdyti fizines savybes: greitį, vikrumą, ištvermę.
Įranga: emblemos dviem komandoms; melodijų parinkimas (sportiškesnis maršas; kitos melodijos

Pirmaujantis:

Sukasi virš žemės. Žiema vėl turi apvalų šokį.

Tegul sveikatos, džiaugsmo, stiprybės Žiemos sportas atneš mums.

Mes visi pasakysime: "Ne!" šalta. Mums nerūpi šaltis.

Drauguosime su pačiūžomis, su lazda, rituliu ir kamuoliuku.

Atėjo laikas mums sutikti Žiemą, Negalime be jos gyventi.

Ateina sniego senis:

Aš girdžiu linksmybes, triukšmą,

Greitai ateik į darželį!

Žaisti žiemos žaidimus

Linksminkitės ir šokite!

Pasakyk man, kokius žaidimus galiu žaisti žiemą? (vaikų atsakymai).

Tu viską pasakei teisingai, žinai daug žaidimų.

Matau, kad jūs visi sveiki.

Ar visi pasiruošę bėgti ir šokinėti?

Na, tada visi traukite,

Pasiruoškite apšilimui.

O šiandien šildysimės sniego gniūžtėmis.

Žaidimas „Shootout“ - Žaidžia dvi komandos abiejose „sniego gniūžtės“ pusėse. (Salės vidurį žymi sniego pusnys). Kiekvienas vaikas turi po sniego gniūžtę.

Gavę signalą, vaikai pradeda mėtyti sniego gniūžtes į priešininko teritoriją.

Pirmaujantis:

Ugdykite miklumą ir dėmesį

Konkursai mums padės.

Pradėkime linksmybės prasideda,

Tegul mūsų komandos konkuruoja.

Audringais plojimais sveikiname savo sportininkus!!!

Vaikai suskirstyti į dvi komandas: „Sniego seniai“ ir „Ledas“.

Sniego senis: Dėmesio! Dėmesio! Į mūsų salę ką tik buvo išsiųsta telegrama.

Pirmaujantis: Įdomu, iš ko tai?! Ten yra visi mūsų sportininkai ir sirgaliai.

Sniego senis: (išskleidžia telegramą) Ši telegrama yra mūsų meilužės Zimuškos dekretas – Žiema.

Pirmaujantis: Greitai perskaityk, kas ten parašyta.

Sniego senis: (skaito telegramą) „Aš, Zimuška - žiema, Šiaurės meilužė, pūgos, šaltis ir šiauriniai vėjai, UŽSAKUU visus „Žiemos linksmybių“ šventėje:

    linksminkis, neliūdėk;

    palaikyti sportininkus plojant, šaukiant ir trypiant kojomis;

    „nudžiuginti“ ne tik savo, bet ir priešininkų komandą;

    sportininkai turi būti judrūs, greiti, stiprūs ir protingi.

LINKIU VISIEMS SĖKMĖS!!!”

Pirmaujantis: Na, vaikinai, ar jūs pasiruošę?

Vaikai: Taip!

Sniego senis: Pirma užduotis"Sveikinimai". Gerbiami kapitonai, turite pristatyti savo komandą labai įdomiu ir aiškiu, įsakmiu balsu.

(komandų atvaizdavimas: pavadinimas, šūkis, emblema)

Pirmaujantis: Kita užduotis vadinama„Veltinio batai“

(Kiekviena komanda gauna veltinius batus, didelis dydis. Pirmasis dalyvis apsiauna veltinius batus. Per atstumą moduliai dedami gyvatės pavidalu. Užduotis: nueiti atstumą pirmyn ir atgal su veltiniais batais, perduoti kitam dalyviui ir taip toliau, visa komanda.)

Sniego senis:

Tie, kurie yra drąsesni

Kas greitesnis ir drąsesnis?

Kviečiame į žaidimą

Pagal pavadinimą"ledo ritulys" - lazdele susukti sniego gniūžtę į lanką.

Pirmaujantis:

Merginos - dėmesio!

Berniukai - dėmesio!

Yra jums Kitas,

Linksma užduotis -"Juokingi pingvinai" - judėkite laikydami kamuolį tarp kojų.

Sniego senis: . Mėgstu važiuoti žemyn
Aš skrendu žemyn greičiau nei paukštis.
Na, vilkite save.
Atspėk, kas aš esu? (rogės)
Anksti ryte pasnigo.

Proskynos buvo padengtos sniegu.

Ar kiekvienas žmogus gali atsisėsti

Dabar ant rogių -"Ledo rogės" - važinėti žaislu.

Komandos sėdi ant kėdžių. Ir gydytojas įeina į salęAibolit.

Sveiki vaikai!
Kaip jaučiatės, kuo skundžiatės?
Man patinka, kai vaikai linksmi ir sveiki.
Ar žinai ką daryti,
Būti sveikam ir stipriam?
Vaikai: Taip, reikia daryti pratimus ir sportuoti.

Aibolitas: Tu tokia liekna ir graži. Tikriausiai valgote gerai ir tinkamai. Dabar išsiaiškinsiu, ar valgai teisingai.
Žaidimas „Jei nori būti sveikas, valgyk teisingai“ (žaidimas su gerbėjais)
Aibolitas vardija produktus (kriaušė, traškučiai...), meta žaidėjui sniego gniūžtę. Žaidėjas pagauna sniego gniūžtę ir atsako žalingą arba naudingas produktas už gerą sveikatą.
Aibolitas: Puiku, vaikinai! Mums buvo smagu žaisti. Daugiau juokkitės ir linksminkitės. Šypsokitės vienas kitam ir stenkitės būti sveiki. O man, vaikinai, laikas skubėti į kitą darželį.

Pirmaujantis: Pūtė vėjelis, smirdėjo šalčio kvapas,
Kaip Žiema – Žiema pamojavo rankove.
Iš aukščio lėkė balti pūkai
Snaigės krenta ant medžių ir krūmų.

Kitas konkursas vadinamas„Surinkite snaigę ».

(Kiekvienos distancijos pabaigoje priešais komandą yra snaigė, supjaustyta į 6 dalis. Užduotis dalyviams: visi komandos nariai nubėga iki distancijos pabaigos, paima 1 dalį snaigės, grįžta į komandą ir todėl reikia pajudinti ir surinkti visą snaigę.Pirma teisingai surinkusi komanda laimi snaigę).

Sniego senis: Visas takas spindi sniegu.
Greitai slidinėju!
Vėjas skrenda
Paėmusi šaliką už nugaros.

Kita mūsų užduotis vadinasi"Slidinėjimo lenktynės" .

(Vaikai atsistoja kojomis ant popierinių slidžių ir, gavus signalą, jomis eina iki orientyro ir atgal. Laimi tas dalyvis, kuris pirmasis įvykdo užduotį).

Pranešėjas: Estafetė „Stipruoliai“ (virvės traukimas).

Kuri komanda stipriausia?

Na, vaikinai, atsitraukite!

Stovėkite vienas šalia kito!

Vienas, du - jie paėmė!..

Sniego senis: Sporte, kaip ir gyvenime, viskas teka, viskas keičiasi. Vieni čempionai pakeičia kitus, nauji konkursai pakeičia senus.

Pirmaujantis: Sportas – tai ne tik rekordai. Tai, visų pirma, starto aikštelė į sveikatos, jėgų ir Geros nuotaikos. Prašau mūsų varžybų čempionų pasiruošti iškilmingam momentui – apdovanojimų ceremonijai.

Puikiai praleidome laiką.

Jūs laimėjote teisingai.

vertas pagyrimų ir apdovanojimų,

Ir mes džiaugiamės galėdami jums dovanoti prizus!

Sniego senelis ir laidos vedėjas: Viso gero! Iki pasimatymo, draugai!

Žiemos atostogos in vyresnioji grupė. Scenarijus


Paskirtis: Pramogos bus naudingos jauniems, pradedantiems pedagogams, medžiaga skirta vyresniems vaikams.
Pramogos „Žiemos linksmybės“
Vyresnioji grupė
Užduotys:
Išsiaiškinkite ir susisteminkite vaikų idėjas apie žiemą. Išmok sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių. Ugdykite meilę gimtajai gamtai.
Vaikų kalboje suaktyvinkite žodžius: gruodis, sausis, vasaris, smalsus, pūga, ledas, pūga, žvarbus šaltukas, šerkšnas.
Medžiaga:
Vokas (laiškas nuo Pochemučkos), kryžiažodis, paveikslas „Ką menininkas sumaišė?“, iškirpti paveikslėliai „Metų laikai“ 1. Ant vaikų stalo iškirpti paveikslėliai „Metų laikai“. Vaikai renka paveikslėlius ir vardija metų laikus.
– Kaip atspėjote, kad žiema?

2. Kai ėjau į darželį, paštininkas man padavė laišką, mūsų vardus darželis ir mūsų grupė. Laiškas nuo smalsaus berniuko Pochemučkio. (Skaitydamas laišką).
- Kas yra žiema?
– Kiek mėnesių turi žiema?
– Nuo kokio mėnesio jis prasideda?
- Papasakokite eilėraštį apie gruodį:
gruodį.
Ilgų metų pabaiga
Pats gruodis ateina pas mus!
Jis atneša sniego, pūgos
Ir valgė ryškiais žaislais.
Miške tapo alkanas:
Pažiūrėk į lapę!
Lapė medžioja -
Ji negali sugauti kiškio!
Kad nebūtų bėdų,
Kiškis painioja pėdsakus.
Miškas užmigo po ledo karalyste,
Darosi šalta.
– Kaip vadinasi antrasis žiemos mėnuo? (eilėraštis apie jį)


sausio mėn.
Atidaryti kalendorių -
Sausis prasideda.
Sausio mėn., Sausio mėn
Kieme daug sniego.
Sniegas ant stogo,
Verandoje.
Saulė yra mėlyname danguje.
Mūsų namuose krosnys šildomos.
Dūmai kyla į dangų kolona.
sausio mėn.
Pažiūrėk į kalendorių:
Sausis prasideda!
Jis vaikšto šiltu kailiniu,
Naujieji metai pasiima jį su savimi.
Kiškis šuoliuoja baltu kailiu,
Miškas jį saugiai slepia -
Drenančio sniego takas uždengtas.

Kurtinis vaikšto sniege.
O šaltis trūkinėja ir pikta.
Sniegą nušluoja lapės uodega.
Briedžiai, lapės, šernai
Jie laukia pavasario pilkame miške.
– Paskutinis, trečias žiemos mėnuo? (eilėraštis apie jį)


vasario mėn
Nuo sniego, užsimetęs skarą,
Vasaris juda miškais.
Pūga pyksta, pūga švilpia
Mišku slankioja pilkas vilkas.
Eina storas tetervinas,
Laukiama, kol ištirps sniegas.
Ir šarkos įsiveržė į chaosą:
– Atsisveikintume su žiema!
Spalvos ryto aušra
Guoliukai dainuoja,
Zylės ieško maisto,
Pavasario belaukiant miško paukščiai!
vasario mėn.
Vasarį pučia vėjai, pučia sniegas,
Ledas žėri upėje,
Žemėje klaidžioja pūga,
Vasario mėnesį ji negali miegoti.


– Koks oras žiemą?
– Kokius žiemos reiškinius žinote?
– Kaip gyvūnai gyvena žiemą?
- O paukščiai?
– Kaip galime padėti „savo mažesniems broliams“?
– Kodėl mes mėgstame žiemą? (Žaidimai, juokingi Naujųjų metų šventė).


4.Kryžiažodžio sprendimas.
– Užduosiu mįsles, o žodį – atsakymą – įvesime į kryžiažodį.


1) Jis skraido baltame pulke.
Jis spindi skrydžio metu.
Jis tirpsta kaip šalta žvaigždė
Ant delno ir burnoje (sniegas).
2) Kas pradėjo riksmą,
Padaro baltą lovą
Ar laukas tave užmigdo?
Tai sniegas... (pūga).
3) Viskas aplink balta ir balta,
Sniego buvo daug.
Yra miškų ir namų baltomis kepurėlėmis.
Baltieji vaikšto... (žiema).
4) Kai tik juos paliečiate, jie rėkia
Daugiau nei išsigandę žąseliai.
Jie skrenda viena kryptimi
Bet jie nenori eiti į kitą.
Išdidus laikysena,
Bet ne gulbės, o... (rogės).
5) Žvaigždė sukasi
Šiek tiek tvyro ore
Atsisėdo ir ištirpo
Ant mano delno (snaigė).
5. Kūno kultūros minutė.
Lauko žaidimas "Snaigė"
Žaidėjai išsiskirsto po salę. Į signalą „Pūtė vėjas, sukiojosi snaigės! vaikai sukasi vietoje. Suaugusio žmogaus žodžiais: „Snaigės - maži pūkai pavargo skrisdami, nustojo suktis, atsisėdo pailsėti“, – jie pritūpia. Žaidimas kartojasi.
Mes esame snaigės, esame pūkai,
Sukite aplink, mes to nebijome.
Mes esame snaigės - balerinos,
Šokame dieną ir naktį.
Sustokime visi kartu į ratą -
Tai pasirodys sniego gniūžtė.


6. Žaidimo pratimas: „Sugalvok žodį“
– Iš žodžių šaltis, šaltis, vėjas, sniegas, ledas suformuokite žodžius, kurie atsakytų į klausimą, kuris iš jų?
– Apie ką galima pasakyti „šaltas“? (Diena, oras)
7. Žaidimo pratimas: „Kodėl tai neįvyksta?
Vaikai žiūri į paveikslėlį: žiema, pūga, besilenkiantys medžiai, berniukas su šortais ir Panamos kepure.
– Ką menininkas sumaišė? Kodėl taip neatsitinka?
8.Apatinė eilutė.
– Kokius ženklus, patarles ir posakius apie žiemą žinote?
Patarlės
Sausis – metų pradžia, žiemos vidurys.
Sausis – tėvas pradeda metus ir vadina žiemą.
Sausio mėnuo yra žiema, pone.
Vasaris – vasarį skraidė pūgos ir pūgos.
Vasaris – įnirtingas mėnuo, jis klausia, kaip avi batus.
Vasarį gausu pūgų, o kovą – varva.
Gruodis baigia metus ir prasideda žiema.
Gruodis kloja, gruodžio nagai, o šaltis drasko ausis.
Žiemą takas siauras, o pavasarį trumpas.
Vasaris saulė virsta vasara.
9.Lauko žaidimas „Snaigės ir vėjas“
Vaikai atlieka judesius pagal tekstą. Žaidimas žaidžiamas 2-3 kartus.
Snaigės, snaigės skrenda vėjyje,
Snaigės, snaigės nori nukristi ant žemės,
Ir vėjas pučia vis stipriau,
Snaigės sukasi vis greičiau.
Staiga vėjas nurimo, aplinkui pasidarė tylu,
Snaigės skrido į didelį
Sniego gniūžtė.
(Lengvas bėgimas įvairiomis kryptimis
Bėgimas besisukantis
Bėkite link suaugusiojo ir pritūpkite ant grindų šalia jo.)

Pamokos eiga:

Mokytojas.Vaikinai, šiandien kviečiu jus labai pasikalbėti įdomi tema. Jį sudaro du žodžiai: pirmasis žodis yra „linksma“. Kaip manote, ką šis žodis reiškia?(Vaikų atsakymai.)

Mokytojas apibendrina vaikų atsakymus.Linksmybės yra senas žodis, reiškiantis žaidimus, linksmybes, pokštus. Antras žodis -"žiema" ir pasirodo... „žiemos pramogos“

Mokytojas.Žiemos linksmybės... Ką tada reiškia šie žodžiai?(Vaikų atsakymai.)

Mokytojas apibendrina vaikų atsakymus(žiemos žaidimai ir pramogos) ir kviečia daugiau sužinoti apie žiemos užsiėmimus, kuriuos Rusijoje jau seniai pamėgo tiek vaikai, tiek suaugusieji.

Mokytojas.Pirma, mes žaisime su jumis.Didaktinis žaidimas „Asociacijos“.Kai rodomas paveikslas, vaikai jį pavadina(sniegas, kumštinės pirštinės) ir mokytojas kviečia juos pasirinkti žodžius, susijusius su šiuo žodžiu.

Sniegas - žiema, šaltis, sniego senis, sniego gniūžtės...

Kumštinės pirštinės - Pasivaikščiojimas, rankos, šiluma...

Mokytojas.Prisiminkime posakius apie šalną:

- „Pasirūpink savo nosimi esant giliam šalčiui“;

- „Šaltis nėra didelis, bet neliepia stovėti“;

- „Dėvėti žieminį paltą su šalčiu yra pokštas“.

Mokytojas. Ką įdomaus galima nuveikti lauke žiemą? (Vaikų atsakymai.)

Mokytojas skaito vaikams mįslę apie roges.

Važiuoju juo iki vakaro.

Bet mano tingus arklys mane nuneša tik nuo kalno.

Ir pati visada einu į kalną

Ir aš laikau savo arklį už virvės.

(Rogutės.)

(Paveikslo „Rogutės“ demonstravimas).

Mokytojo pasakojimas apie vieną iš seniausių Rusijos pramogų – pasivažinėjimą rogėmis: „Žiema Rusijoje truko gana ilgai, buvo ir sniego, ir šalto. Seniau, vasarą, visi keliaudavo kuo? (kartelis, karieta) Ratai suko, karieta judejo. Tačiau žiemą ratai dažnai sugesdavo. Kodėl manote? (Vaikų atsakymai: įstrigo sniego pusnyse.) Ir žmonės sugalvojo vežimėlius ir vežimus nuo ratų perkelti ant bėgikų (slidės). Taigi jie judėjo daug greičiau“.

Senovinių rogių palyginimas su šiuolaikinėmis (Vaikai analizuoja senovinių rogių panašumus ir skirtumus nuo šiuolaikinių).

Mokytojas siūlo logišką užduotį „Kas Rusijoje nebuvo prikabintas prie rogių? (Iš siūlomų paveikslėlių su gyvūnais vaikai turi pasirinkti teisingą atsakymą)

Mokytojas. „Kokie gyvūnai buvo naudojami skirtinguose Rusijos regionuose“(arkliai, šunys, elniai). Foto demonstracija

Žodyno išplėtimas: pakinktai, „troika“, varpai.

Mokytojas.Vaikinai, mAr galima važiuoti ar važiuoti rogėmis be gyvūnų?(Leiskitės rogėmis nuo kalno.)

F. Syčkovo paveikslo „Ant kalno“ ekspertizė. Vaikai atsako į klausimą: „Kas jus sudomino paveikslėlyje? »

Mokytojas. „Kieno tai takeliai? »

Vaikai. slidininkas

Pokalbis žiūrint paveikslus apie slidinėjimo tipai sporto(slidinėjimo lenktynės, biatlonas, šuoliai su slidėmis).

Mokytojas. Dabar siūlau įminti dar vieną mįslę

Upė teka - mes gulime,

Ledas ant upės – mes bėgame. (Pačiūžos)

K. Somovo paveikslo „Žiema. Ledo čiuožykla“.

Istorinė nuoroda

„Tai vienas garsiausių senųjų paveikslų apie miesto čiuožimą. Peizažas jame labai gražus: išties, Sankt Peterburge žiemą galima pamatyti tokį auksinį dangų, koks pavaizduotas paveikslėlyje, ir tamsių aukštų medžių šakų raštą, sukuriantį dekoratyvų dūminių nėrinių efektą auksiniame fone. dangaus. Paveikslas pastatytas triptiko pavidalu, tai yra, padalintas į tris sutartines dalis. Veiksmas prasideda kairėje pusėje, kur matome ramiai einantį džentelmeną ir ponią raudonais drabužiais, su baltu kailiu ir aukštu baltu galvos apdangalu. Jos išvaizda aiškiai išsiskiria šalia einančio kompaniono silueto fone. Centrinėje dalyje ledu nerūpestingai sklando dama ir džentelmenas, o dešinėje į paveikslo gilumą eina apleista alėja, kurios tolima perspektyva žadina vaizduotę ir kviečia į tolį. Čiuožykloje šioje paveikslo dalyje yra nukritęs čiuožėjas, jis guli juokinga ir absurdiška poza. Somovas neapsieina be gudraus pasityčiojimo iš savo herojų.(Tekstas paimtas iš svetainės: http://www.rodon.org/art-080818184515)

Mokytojas. Kur galima čiuožti ant ledo? Kaip susidaro ledas?

Žiūrint nuotraukas iš įvairių tipųčiuožyklos(natūralus - ant upės; specialiai pilamas - gatvėje ir Sporto rūmuose)

Mokytojas.Kokias čiuožimo sporto rūšis žinote? (Vaikų atsakymai).

Dinaminė pauzė

Tu esi šaltis, šaltis, šaltis (patrinkite dilbius sulenktomis rankomis )

Nerodyk nosies! (rodomasis pirštas gresia žiema, likę pirštai suspaudžiami į kumštį. )

Greitai eik namo (mojuodamas pakaitomis dešine, o paskui kaire ranka ),

Pasiimk šaltį su savimi! (Jie daro judesius rankomis, tarsi trauktų už virvės. )

Ir mes pasiimsime roges (nugara tiesi, pritūpk ir „imk“ roges ),

eisime į lauką (žygiuoja vietoje ).

Mokytojas.KAMKokius žaidimus su sniegu žinote? (statyti fortą, žaisti sniego gniūžtes, gaminti sniego senį).

DIDŽIAPĖDIS

Kam jo ieškoti kalnuose?

Jį rasite kiemuose.

Iš metų į metus, iš šimtmečio į šimtmetį

Čia gyvena Bigfoot.

Jis ant kiemo kulno

Stovi rankoje laikydamas šluotą.

Jis linksmina vaikus visą dieną

Iš vienos pusės ištrauktas kibiras.

(A. Shlygin)

Grynas posakis „Žiema“:

Ma-ma-ma - atėjo snieguota žiema.

Pvz-eg-eg - viskas buvo padengta baltu sniegu.

Ki-ki-ki – mums patinka žaisti sniego gniūžtes

Ry-ry-ry – lekiu rogutėmis nuo kalno.

Oz-oz-oz – skruostus graužia šaltis.

Lu-lu-lu – man patinka snieguota žiema.

Mokytojas. kokia cia ziema?? (paskutinis trumpas pokalbis apie pirmąją pamokos dalį)(vaikiški ryškių būdvardžių pasirinkimas – sniegas, baltas, linksmas, džiaugsmingas, šaltas) ir kviečia pasigrožėti Rusijos menininkų paveikslais apie šį nuostabų metų laiką.

Mokytojas.Vaikinai, šiandien lyg būtume dideliame, įdomiame žiemos pasivaikščiojime. Pamokos pabaigoje nufotografuokime savo žiemos veiklą. Dabar siūlau eiti prie stalų, kur jūsų laukia vaško kreidelės, popierius ir žirklės bei klijai. Pradėjau piešti piešinį(rodyti foną) , bet čia kažkaip labai tuščia ir liūdna. Ar atspėjai, ką noriu tau pasiūlyti? Kodėl tavo lakštai maži? Kam skirtos žirklės? Visi kartu kurkime koliažą apie žiemos pramogas.

Savarankiškas darbas vaikai prie stalų.Vaikai pagal savo idėjas piešia vaikus ar suaugusiuosius, dalyvaujančius kokiose nors žiemos pramogose. Tada iškirpkite ir priklijuokite vaizdą prie fono.

Įkeliama...Įkeliama...