Pastabos apie matematinį tobulėjimą parengiamosios mokyklos grupėje. Matematikos pamokos metmenys (parengiamoji grupė) tema: GCD santrauka apie matematinį vystymąsi parengiamojoje grupėje tema: „Paprastos aritmetikos sprendimas

Edukacinė sritis:"Pažinimas".

Tikslas:

Užduotys:

— supažindinti vaikus su laikrodžių istorija;

— padėti suprasti jų paskirtį ir funkciją;

- įtvirtinti gebėjimą išryškinti objektų ypatybes (formą, dydį, dalis);

- ugdyti kūrybinę vaizduotę ir loginis mąstymas;

- išmokti taupyti laiką.

Įranga:

Auklėtojas. Vaikinai, aš einu šį rytą ir girdžiu, kaip kažkas verkia. Pažiūrėjau ir pamačiau, kad tai šis mažas medaus jauniklis. Ji paklausė, kas atsitiko, o šis atsakė, kad buvo pakviestas į svečius, o kai atvyko, jau buvo vėlu – visi svečiai išvažiavo, o svarbiausia, jam neužteko medaus. Kaip manote, kodėl Mishutka vėlavo?

Auklėtojas. Kaip žinoti, kada laikas išeiti iš namų? Vaikai. Turime pažvelgti į laikrodį.

Vaikai. Nr.

Vaikai. Nežinosime, kada eiti į darželį, kai televizijoje prasidės animaciniai filmukai. Mama ir tėtis vėluos į darbą.

Vaikai. Ne visada būdavo valandų.

Auklėtojas. Tačiau kaip žmonės tada nustatydavo, kada miegoti, kada keltis, kada pradėti dirbti?

Vaikai. Pagal saulę. Saulė pakilo ir žmonės kėlėsi.

Auklėtojas. Teisingai, žmonės laiką nustato pagal saulę. Saulė pakilo ir žmonės pabudo. Dabar pagalvok ir pasakyk, kada žmonės ilgiau miegodavo – vasarą ar žiemą?

Vaikai. Žiemą, nes žiemą saulė kyla vėliau. Šešėlis ryte ir vakare būna ilgesnis, dieną trumpesnis.

(Rodo paveikslėlį Pasakyk man, kada šešėlis ilgesnis?

Vaikai atsako.

Vaikai. Ryte šešėlis vienoje pusėje, o vakare – kitoje.

Auklėtojas. Teisingai. Kai žmogus pastebėjo šią šešėlio savybę, jis sugalvojo tokius saulės laikrodis. (Rodo saulės laikrodžio nuotrauką.) Kaip manote, ar žmogui, turinčiam tokį laikrodį, buvo gerai?

Vaikai. Nr. Laiką jie rodydavo tik esant saulėtam orui, o esant debesuotam orui ar lyjant, laiko iš jų buvo neįmanoma atskirti.

Auklėtojas. Kas žino, kokį laikrodį žmogus vėliau sugalvojo, kuris veiktų bet kokiu oru? (Rodo smėlio laikrodį.)

Nuo to laiko praėjo daug metų,

Ir žmonės suprato atsakymą,

Kas yra tik smėlis - jis egzistuoja

Ir dievas, ir karalius, ir šeimininkas.

Auklėtojas. Šis laikrodis skirtas trims minutėms, kas tris minutes jį reikia apversti. (Rodo smėlio laikrodį.)Įsivaizduokite, kas nutiks, jei tokį laikrodį pasiimsime pasivaikščioti? O gal pasiimsi juos su savimi į mokyklą? Ar su jais bus patogu? Kodėl tai nepatogu?

Vaikai atsako.

2 variantas: Fizinis pratimas "Laikrodis" Kas ten vaikšto į kairę ir į dešinę? Tai yra švytuoklė laikrodyje. Puikiai veikia.

O virš jo sėdi gegutė, Tai visai ne žaislas. Paukštis atidaro duris ir pasako tikslų laiką. (

Ir laikrodis eina, eina, neskuba, neatsilieka. Be jų nesužinosime, vaikščiojimas vietoje) Kad laikas keltis. (Ištempti)

Auklėtojas. Vietoj smėlio į laikrodį buvo pilamas aliejus, žmonės naudojo žvakę, ant kurios buvo dedamos padalos. Žvakė sudegė, tapo mažesnė, o žmonės pagal skirstymą lėmė, kiek laiko ji degė. Kas, jūsų nuomone, buvo blogo šiame laikrodyje?

Vaikai atsako.

Tu viską pasakei teisingai. Visi laikrodžiai – saulė, smėlis, aliejus – buvo nepatogūs, vyras sugalvojo štai ką. Jie padarė didelį mechanizmą ir pakabino jį ant didelio bokšto. Kiekvieną valandą mušė laikrodis ir žmonės žinojo laiką. Tačiau vis tiek šios valandos buvo nepatogios. Kodėl manote?

Vaikai atsako.

O kokius laikrodžius tada žmonės sugalvojo?

Vaikai atsako.

Vaikai atsako.

Ar jie padeda jį ant grindų?

Vaikai atsako.

Ar jie deda jį ant stalo?

Vaikai atsako.

Nešioti ant rankos?

Vaikai atsako.

Kokias valandas turite dabar?

Vaikai atsako.

Vaikai atsako.

Tai va, gaidys irgi padeda sužinoti laiką – ryte užgieda ir visus pažadina, o vakare gieda taip, kad visi eitų miegoti.

Dabar pažvelgėme į laikrodžių atsiradimo istoriją, pažiūrėjome, kaip jie keitėsi laikui bėgant ir kokie laikrodžiai egzistuoja mūsų laikais.

Vaikai atsako

Auklėtojas (atsigręžia į žaislą).

Vaikai atsako

Vaikai, ar reikia išmokti pasakyti laiką? Jei turi eiti į darželį, tave pažadins mama ar tėtis, darželyje mokytojai pasakys, kada mokytis, kada eiti pasivaikščioti, kada miegoti. (Išdalina raides vaikams, jie iš šių raidžių sudaro žodį „Laikrodis“.) O dabar siūlau nueiti į parduotuvę, kurioje prekiaujama laikrodžiais. Kaip vadinti parduotuvę, kurioje prekiaujama tik laikrodžiais?

Vaikai atsako.

Bet jie šiek tiek atsilieka.

Peržiūrėkite dokumento turinį
„GCD santrauka apie matematinį vystymąsi parengiamosios grupės „Iš laikrodžių istorijos“ vaikams“

GCD santrauka, skirta matematinė raida parengiamosios grupės vaikams
„Iš laikrodžių istorijos“

Edukacinė sritis:"Pažinimas".

Tikslas: mokyti vaikus atpažinti priežasties ir pasekmės ryšius.

Užduotys:

Supažindinti vaikus su laikrodžių istorija;

Supraskite jų paskirtį ir funkciją;

Stiprinti gebėjimą išryškinti objektų ypatybes (formą, dydį, dalis);

Ugdykite kūrybinę vaizduotę ir loginį mąstymą;

Išmokite taupyti laiką.

Įranga: objektų paveikslėliai, kuriuose vaizduojami laikrodžiai, sieniniai laikrodžiai ir smėlio laikrodžiai.

Auklėtojas. Vaikinai, aš einu šį rytą ir girdžiu, kaip kažkas verkia. Pažiūrėjau ir pamačiau, kad tai mažas meškiukas. (Parodykite meškiuko žaislą.) I Ji paklausė, kas atsitiko, o šis atsakė, kad buvo pakviestas į svečius, o kai atvyko, jau buvo vėlu – visi svečiai išvažiavo, o svarbiausia, jam neužteko medaus. Kaip manote, kodėl Mishutka vėlavo?

Vaikai. Nežiūrėjo į laikrodį. Nežinojau kada išeiti.

Auklėtojas. Kaip žinoti, kada laikas išeiti iš namų? Vaikai. Turime pažvelgti į laikrodį.

Auklėtojas. Ar meška miške turi laikrodį?

Vaikai. Nr.

Auklėtojas. Kas atsitiks, jei visi mūsų laikrodžiai dings?

Vaikai. Nežinosime, kada eiti į darželį, kai televizijoje prasidės animaciniai filmukai. Mama ir tėtis vėluos į darbą.

Auklėtojas. Taip, mums visiems bus labai sunku. Pasakyk man, ar laikrodžiai visada egzistavo, ar ne?

Vaikai. Ne visada būdavo valandų.

Auklėtojas. Kaip tada žmonės nustatydavo, kada miegoti, kada keltis, kada pradėti dirbti?

Vaikai. Pagal saulę. Saulė pakilo ir žmonės kėlėsi.

Auklėtojas. Teisingai, žmonės laiką nustato pagal saulę. Saulė pakilo ir žmonės pabudo. Dabar pagalvok ir pasakyk, kada žmonės ilgiau miegodavo – vasarą ar žiemą?

Vaikai. Žiemą, nes žiemą saulė kyla vėliau. Šešėlis ryte ir vakare būna ilgesnis, dieną trumpesnis.

Auklėtojas. Ar žinojote, kad pagal saulę galite gana tiksliai nustatyti laiką? Kai šviečia saulė, medžiai meta šešėlius. (Rodo paveikslėlį - pavėsyje nuo medžių ryte ir vakare.) Pasakyk man, kada šešėlis ilgesnis?

Vaikai atsako.

Taigi vyras norėjo sužinoti, ar tai rytas, ar vakaras. Kaip jis tai nustatys iš šešėlio?

Vaikai. Ryte šešėlis vienoje pusėje, o vakare – kitoje.

Auklėtojas. Teisingai. Kai vyras pastebėjo šią šešėlio savybę, jis sugalvojo šį saulės laikrodį. (Rodo saulės laikrodžio nuotrauką.) Kaip manote, ar žmogui, turinčiam tokį laikrodį, buvo gerai?

Vaikai. Nr. Laiką jie rodydavo tik esant saulėtam orui, o esant debesuotam orui ar lyjant, laiko iš jų buvo neįmanoma atskirti.

Auklėtojas. Kas žino, kokius laikrodžius vyras vėliau sugalvojo, kurie veiktų bet kokiu oru? (Rodo smėlio laikrodį.)

Vaikai atsako. Mokytojas jiems sako.

Nuo to laiko praėjo daug metų,

Ir žmonės suprato atsakymą,

Kas yra tik smėlis - jis egzistuoja

Ir dievas, ir karalius, ir šeimininkas.

Kas juose buvo gerai, o kas blogai?

Vaikai. Jas visą laiką reikėjo apversti.

Auklėtojas. Šis laikrodis skirtas trims minutėms, kas tris minutes jį reikia apversti. (Rodo smėlio laikrodį.)Įsivaizduokite, kas nutiks, jei tokį laikrodį pasiimsime pasivaikščioti? O gal veši juos į mokyklą su savimi? Ar su jais bus patogu? Kodėl tai nepatogu?

Vaikai. Nepatogu. Jie gali būti sulaužyti. Arba nepastebi, kada jį apversti.

Mokytojas apibendrina vaikų atsakymus.

Auklėtojas. Vaikai, kaip jūs suprantate patarlę: „diena iki vakaro nuobodi, jei nėra ką veikti?

Vaikai atsako.

1 variantas: kūno kultūros „Laikrodis“

Kūno pakrypimai į dešinę, į kairę.

2 variantas:Fizinis pratimas "Laikrodis"
Kas ten vaikšto į kairę ir į dešinę?
Tai yra švytuoklė laikrodyje.
Puikiai veikia.

Ir jis kartoja: „Tik-tack, tikk-tack“. ( Rankos ant diržo, pakreipiamos į dešinę ir į kairę)

Ir virš jo sėdi gegutė,
Tai visai ne žaislas.
Paukštis atidaro duris
Tikslus laikas pranešamas. ( Rankos sulenktos prieš krūtinę, staigiais trūktelėjimais rankos ištiesintos į šonus)

Ir laikrodis eina, eina,
Jie neskuba, neatsilieka.
Be jų nesužinosime, vaikščiojimas vietoje)
Kad laikas keltis. (Ištempti)

Auklėtojas. Vietoj smėlio į laikrodį buvo pilamas aliejus, žmonės naudojo žvakę, ant kurios buvo dedamos padalos. Žvakė sudegė, tapo mažesnė, o žmonės pagal skirstymą lėmė, kiek laiko ji degė. Kas, jūsų nuomone, buvo blogo šiame laikrodyje?

Vaikai atsako.

Tu viską pasakei teisingai. Visi laikrodžiai – saulė, smėlis, aliejus – buvo nepatogūs, vyras sugalvojo štai ką. Jie padarė didelį mechanizmą ir pakabino jį ant didelio bokšto. Kiekvieną valandą mušė laikrodis ir žmonės žinojo laiką. Tačiau vis tiek šios valandos buvo nepatogios. Kodėl manote?

Vaikai atsako.

O kokius laikrodžius tada žmonės sugalvojo?

Vaikai atsako.

Laikrodžiai buvo pradėti kabinti ant sienos ir padėti ant grindų.

Kaip vadinasi laikrodis, kuris kabo ant sienos?

Vaikai atsako.

Ar jie padeda jį ant grindų?

Vaikai atsako.

Ar jie deda jį ant stalo?

Vaikai atsako.

Nešioti ant rankos?

Vaikai atsako.

Kokias valandas turite dabar?

Vaikai atsako.

Kalbame apie laikrodžius, bet ką čia veikia gaidys? Gal jis čia pateko netyčia?

Vaikai atsako.

Tai va, gaidys irgi padeda žinoti laiką – ryte gieda ir visus pažadina, o vakare gieda taip, kad visi eitų miegoti.

Dabar pažvelgėme į laikrodžių atsiradimo istoriją, pažiūrėjome, kaip jie keitėsi laikui bėgant ir kokius laikrodžius turime savo laikais.

Kokį laikrodį naudojame dabar?

Vaikai atsako

Auklėtojas (atsigręžia į žaislą). Mishutka, ar tu supranti, kam skirtas laikrodis?

Vaikai, dar kartą pakartokite, koks buvo laikrodis ir kam jis skirtas.

Vaikai atsako

Vaikai, ar reikia išmokti pasakyti laiką? Jei turi eiti į darželį, tave pažadins mama ar tėtis, darželyje mokytojai pasakys, kada mokytis, kada eiti pasivaikščioti, kada miegoti. (Išdalina vaikams raides, jie iš šių raidžių sudaro žodį „Laikrodis“.) Dabar siūlau nueiti į parduotuvę, kurioje prekiaujama laikrodžiais. Kaip vadinti parduotuvę, kurioje prekiaujama tik laikrodžiais?

Vaikai atsako.

Sako: laikrodis stovi, Sako: laikrodis skuba, Sako: laikrodis juda,

Bet jie šiek tiek atsilieka.

Kartu pažiūrėjome: Ir laikrodis stovi vietoje.

Noskova Elena Viačeslavovna
Švietimo įstaiga: MADOU Ušakovskis darželis"Auksinė žuvelė"
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2017-02-26 GCD santrauka apie ikimokyklinio amžiaus vaikų matematinį vystymąsi parengiamoji grupė"Violetinė" Noskova Elena Viačeslavovna Ugdyti vaikų gebėjimą aiškumo pagrindu sudaryti ir spręsti nesudėtingus aritmetinius uždavinius, įskaitant sudėjimą ir atimtį per 10. Išmokykite vaikus analizuoti problemas. Pataisykite rezultatą per 10 tiesių ir Atvirkštinė tvarka.

Žiūrėti paskelbimo sertifikatą

Parengiamosios grupės „Violetinė“ ikimokyklinukų matematiniam ugdymui skirtos edukacinės veiklos santrauka

Tikslas:Ugdykite įgūdžiusvaikai gali sudaryti ir spręsti paprastus aritmetinius uždavinius, apimančius sudėjimą ir atimtį per 10, remiantis aiškumu.
Užduotys:

1. Išmokykite vaikus analizuoti problemas.Pataisykite skaičių per 10 pirmyn ir atvirkštine tvarka.

2. Lavinti vizualinį ir klausos dėmesys, smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, loginis vaikų mąstymas.

3. Ugdyti kiekvieno vaiko asmenines savybes: nuolatinį domėjimąsi matematinėmis žiniomis ir gebėjimais, ryžtą, susikaupimą, smalsumą.

Pamokos eiga:

Vaikai ant kilimo.

1. Laiko organizavimas.

Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atvyko svečiai. Pasisveikinkime su jais. Parodysime, kokie mes suaugę žmonės, savo žinias, elgesį.

2. Pokalbis.

– Šiandien pas mus svečiuojasi senas draugas Pelės Peakas. Papasakok, ką jis mėgsta veikti? Pelė mėgsta įgyti žinių. Kaip vienu žodžiu galima pavadinti Pele? (smalsuoliams).

— Pelės viršūnė jums ir man atnešė daug įdomių užduočių. Manau, kad susitvarkysite su visomis užduotimis. Ar visi pasiruošę? Kiekvienas turi gera nuotaika? Dabar patikrinkime.

Vaikai stovi ratu. „Visi vaikai susirinko į ratą. Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas. Laikykimės tvirtai už rankų ir šypsokimės vieni kitiems!

— Pirma užduotis: koks dabar metų laikas? Įvardink tris žiemos mėnesius. Koks dabar mėnuo? Pavadinkite savaitės dienas. Kokia savaitės diena šiandien?

3. Matematinis apšilimas „Juokingas skaičiavimas“.

— Antroji užduotis vadinasi „Juokingas skaičiavimas“.

Suskaičiuokime vieningai nuo 1 iki 10. Suskaičiuokime nuo 10 iki 1.

Skaičiuokite per vieną skaičių. Suskaičiuokite dviem skaičiais.

Suskaičiuok nuo 3 iki 7, nuo 2 iki 5. Kokį skaičių aš praleidau: 1,2,3,4,6,7,8,9,10.

– Užduotys sunkėja. Pūtė vėjas ir visos kortelės su skaičiais išsibarstė.

Turime įminti mįslę. „Per upę kabojo įvairiaspalvis rokeris“ (vaivorykštė).

Kiek spalvų yra vaivorykštėje? (septyni). Raskite kortelę su skaičiumi 7. Įvardykite skaičiaus 7 kaimynus. Raskite korteles su skaičiais 6 ir 8. Kuris skaičius didesnis už 6 ar 8; mažiau?

Spėkite, kokį skaičių atspėjau, jei jis yra 1 mažesnis už 5; 2 daugiau nei 7.

Pavadinkite skaičių didesnį nei 2, bet mažesnį nei 4.

— Visus skaičius galima padalyti iš...? (lyginis ir nelyginis). Pavadinkite lyginius skaičius; nelyginis. Kortelės su skaičiais nuo 1 iki 10 turi būti išdėstytos taip, kad viename lankelyje būtų kortelės su lyginiais skaičiais, o kitame - su nelyginiais skaičiais.

- Šauniai padirbėta!

Vaikai sėdi prie stalų.

3. Nauja tema.

— Pelės viršūnė atnešė dar vieną užduotį, pačią sunkiausią. Norėdami teisingai atlikti šią užduotį, turite būti labai atsargūs.

Ant lentos yra problemos piešinys: „Ant šakos sėdi 4 buliai ir 2 zylės. Kiek paukščių sėdi ant šakos?

— Kokie paukščiai sėdi ant šakos? (buliukai ir zylės).

— Kiek bulių sėdi ant šakos? (keturis). Ant šakos uždėkite tiek raudonų pagaliukų, kiek yra bulių. Ant šakos uždėkite tiek geltonų pagaliukų, kiek yra zylių.

– Tai mes žinome, tai yra problemos sąlyga.

– Kas pasakys problemos klausimą? Ką reikia padaryti norint atsakyti į klausimą? (reikia pridėti, pridėti). Sujunkite lazdeles ir suskaičiuokite. Galime atsakyti į problemos klausimą: kiek paukščių yra ant šakos? (Ant šakos yra 6 paukščiai).

— Kaip užrašų knygelėje užrašyti problemos sprendimą ir atsakymą?

Vienas vaikas dirba prie lentos, aiškina savo veiksmus: pridėjus 2 prie 4, tai lygu 6. Atsakymas: Ant šakos yra 6 paukščiai.

— Viršutiniame kairiajame popieriaus lapo kampe radome langelį ir užrašėme: 4+2=6.

4. Naujos temos įtvirtinimas.

Sudarykite ir išspręskite atimties uždavinius tokiu pačiu būdu.

- Šauniai padirbėta. Puikiai atlikome šias užduotis. Mouse Peak yra labai laimingas. Jis turi jums paskutinę užduotį. IN apatinis kampas Lapelis buvo pažymėtas tašku. Nuo šio taško nubrėžkite 2 langelius į viršų, 3 langelius į dešinę, 2 langelius į viršų, 2 langelius į kairę, 2 langelius į viršų, 2 langelius į dešinę, 1 langelį į viršų, 1 langelį į dešinę, 5 langelius žemyn, 3 langeliai į dešinę, 1 langelis žemyn, 1 langelis į kairę, 1 langelis žemyn, 6 langeliai į kairę. Kas nutiko? (laivas). Šiuo laivu „Mouse Peak“ leidžiasi į kelionę aplink pasaulį. Sakykime ačiū ir geros kelionės.

5. Pamokos santrauka.

– Ką naujo išmokote šiandien pamokoje? kas tau patiko labiausiai? Puiku vaikinai! Labai džiaugiuosi, kad tau viskas pavyko.

Detalės

Mišina Galina Anatolevna , vyresnioji mokytoja Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė švietimo įstaiga Jungtinis darželis Nr.14 „Firefly“ Chimki, Maskvos sritis

Pamokos tipas: intelektualinis ir vystomasis.

Tema: "Žaidimas yra kelionė į matematikos šalį.

Amžius: 6-7 metų amžiaus.

Vieta: muzikos kambarys

Pamokos trukmė: 30 minučių.

Preliminarus darbas: FEMP užsiėmimai, atributikos gamyba, didaktinių žaidimų priemonės, didaktiniai žaidimai su matematiniu turiniu, mokantis dinaminių pauzių, gimnastika akims.

Tikslas: Stiprinti vaikų supratimą apie elementarias matematines sąvokas.

Užduotys:

Švietimo

  • Stiprinti galimybę skelbti skaičių serija.
  • Pagerinkite skaičiavimo pirmyn ir atgal įgūdžius per 10.
  • Praktikuokite eilinį skaičiavimą.
  • Stiprinti gebėjimą įminti matematines mįsles, užsirašyti sprendimą ir atsakyti į mįsles naudojant korteles su skaičiais ir ženklais.
  • Sustiprinkite žinias apie savaitės dienas ir metų laikus.
  • Stiprinti idėją geometrines figūras ah, įgūdis grupuoti figūras pagal tam tikras charakteristikas.
  • Pataisykite erdvinius vaizdus: kairėje, dešinėje, centre, apačioje.

Vystantis

  • Ugdyti loginį mąstymą, protines analizės ir apibendrinimo operacijas.
  • Ugdykite išradingumą, regimąją atmintį, vaizduotę.
  • Prisidėti prie psichinių operacijų formavimo, kalbos raidos, gebėjimo pagrįsti savo teiginius.

Švietimo

  • Ugdyti bendravimo kultūrą, emocinį reagavimą ir gebėjimą suprasti mokymosi užduotis ir atlikti tai savarankiškai arba poromis, mokytojo nurodymu.
  • Ugdykite susidomėjimą matematinėmis studijomis.

Sveikatos taupymas

  • Išmokykite vaikus stebėti savo laikyseną.
  • Toliau lavinkite judesių koordinaciją.

Prioritetinė ugdymo sritis: „Pažinimas“.

Švietimo sričių integracija:„Bendravimas“, „Socializacija“, „Darbas“.

Socializacija:

  • ugdyti vaikų smalsumą, savitarpio pagalbos ir savigarbos įgūdžius.

Bendravimas:

  • vystytis vaikams laisvas bendravimas, kalba, atmintis, dėmesys, mąstymas
  • suaktyvinti vaikų žodyną.

Darbas:

Atimti darbo vieta, laikykitės tvarkos

Metodinės technikos:

Žaidimas.

Vizualinis.

Žodinis.

Praktiška.

Medžiaga:Demonstracija: Magnetinė lenta, kortelės su skaičiais ir ženklais, multimedijos pristatymas, rodyklė, skrynia su spalvinimo knygelėmis. Dozavimas: Geometrinės figūros, kortelės su skaičiais nuo 1 iki 10, laminuoti balto kartono lakštai.

GCD judėjimas:

I. Organizacinis momentas (5 min.)

II. Pagrindinė dalis (22 min.)

III. Rezultatas (auklėtojo apibendrinimas) (3 min.)

1 SKAIDRĖ.

Laiko organizavimas.

Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atvyko svečiai, norėdami pamatyti, ko išmokote ir kiek žinote. Pasisveikinkite su savo svečiais.

Sustokime ratu, susikibkime už rankų ir šypsokimės vieni kitiems .

Vaikai ir jų mokytojas stovi ratu.

Plačiame rate matau,

Visi mano draugai atsistojo.

Dabar eisime į dešinę 1, 2. 3.

Dabar eikime į kairę 1, 2. 3.

Apskritimo centre surinksime 1, 2. 3.

Ir mes visi grįšime į 1, 2. 3 vietas.

Nusišypsokime, mirktelkime,

Ir pradėkime pamoką.

Vaikai kartu su mokytoju 1 kartą atlieka pratimus pagal tekstą.

Užimkite vietas prie stalų. (vaikai užima savo vietas)

Dabar turime matematikos pamoką. Matematika yra labai reikalingas mokslas, apie tai Tatjana mums papasakos eilėraštį.

Be matematikos, draugų negalime gyventi.

Matematika mums buvo duota daugelį šimtų metų,

Juk net mamutus laikė senovės žmogus.

Be matematikos žmogus negalės spręsti, matuoti ir skaičiuoti. Neįmanoma pasistatyti namo, skaičiuoti pinigų kišenėje, išmatuoti atstumą. Jei žmogus nemokėtų matematikos, jis negalėtų išrasti lėktuvo, automobilio, Skalbimo mašina, šaldytuvas, televizorius ir kita įranga. Visame pasaulyje vaikai mokomi matematikos.

Tačiau prieš pradėdami skaičiuoti, prisiminkime elgesio pamokos metu taisykles:

Per pamoką ramiai sėdėk ir elkis....(oriai)

Kėdė ir stalas nėra lova ir tu negali……(gulėti ant jų)

Jei norite atsakyti, nekelkite triukšmo, tiesiog naudokite ranką... (paimti)

Prašysiu nepamiršti šių taisyklių visos pamokos metu.

Prieš pakeldami ranką, gerai pagalvokite apie savo atsakymą, neskubėkite. Prisiminkite, ką jie sako apie tuos žmones, kurie visada skuba? („Tu priversi žmones juoktis skubėdami“)

Vaikinai, ar jums patinka pasakos? (vaikų atsakymas) Tada paklausyk... Tam tikroje karalystėje, tam tikroje valstybėje gyveno karalius.

2 SKAIDRĖ.

Ir jis valdė šalį, vadinamą matematika. Ir jis nusprendė pakeliauti po savo miestus karalystėje, pažiūrėti, ar jam viskas gerai, ar jam viskas gerai. Jis apsidairė, bet neturėjo padėjėjų. Ką daryti?

(vaikai išsako savo spėjimus)

Tėve carai, mūsų vaikai gali tau padėti, nors ir maži, bet labai protingi. (mokytojas kreipiasi į karalių).

Vaikinai, ko reikia keliautojams keliaujant, kad nepasiklystų? (vaikų atsakymai)

Teisingai, žemėlapis!

3 SKAIDRĖ.

Ir štai, kažkokia keista korta ir vienas klaustukas. Vaikinai, karalius man pasakė, kad norint pradėti kelionę ir sužinoti pirmojo miesto, į kurį pateksime, pavadinimą, reikia atlikti matematinį apšilimą, vadinamą „Nežiovaukite, greitai atsakykite į klausimus!

1. Kokia šiandien savaitės diena?

2. Kiek dienų yra savaitėje?

3. Kokia diena ateina po antradienio?

5. Kaip vadinasi penktoji savaitės diena?

6. Kaip vadinamos poilsio dienos?

7. Kiek yra sezonų?

8. Koks sezonas ateina po žiemos?

9. Koks sezonas ateina po vasaros?

10. Pavadinkite papildomą žodį žodžių serijoje:

a) žiema, trečiadienį, Pavasaris Vasara Ruduo;

b) vienas, du, trys, ratas, keturi penki;

c) pliusas, minusas, penktadienis, lygus;

d) apskritimas, kvadratas, gruodį, poligonas.

4 SKAIDRĖ.

Puiku, jūs atlikote apšilimą! Ir žemėlapyje atsirado pirmasis miestas, į kurį vyksime. Šis miestas vadinamas Chislogradu, šiame mieste gyvena skaičiai, jie taip ilgai ruošėsi susitikti su tavimi, kad visiškai sumaišė savo vietas skaičių serijoje. Padėkite jiems rasti savo vietą.

Didaktinis žaidimas „Surask vietą iš eilės“.

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą formuoti skaičių eilutes, pratinti skaičiuoti pirmyn ir atgal.

Ant jūsų stalų vokuose yra kortelės su skaičiais nuo vieno iki dešimties. Išdėstykite šias korteles eilės tvarka, pradedant nuo kortelės su numeriu vienas, tik nepamirškite, kad skaičių serijos turi būti išdėstytos iš kairės į dešinę. (vaikai atlieka užduotį)

Skaičiuokime chore nuo vieno iki dešimties, o dabar chore nuo dešimties iki vieno.

Didaktinis žaidimas „Skaičiuok kaimynus“.

Tikslas: išmokti nustatyti kitą ir ankstesnį skaičių iki nurodyto skaičiaus.

Kiekvienas skaičius turi kaimynus, ankstesnį ir paskesnį skaičių.

Maša įvardink skaičiaus 5 kaimynus.

Leonidai, įvardink 8 skaičiaus kaimynus.

Nastja pavadino 3 skaičiaus kaimynus.

Didaktinis žaidimas „Spalvoti medžiai“.

Tikslas: išmokyti vaikus skaičiuoti eilėmis, gebėjimą susieti skaičių su objekto vieta tam tikroje eilutėje.

Vaikinai, Čislograde yra parkas, kuriame auga spalvingi medžiai. Suskaičiuokite ir skaičių kortele parodykite, kiek parke yra medžių.

Naudokite kortelę su skaičiumi, kad parodytumėte, kuris geltonas medis yra parke, skaičiuojant iš kairės į dešinę.

Koks skaičius buvo iškeltas? Kodėl? (nes medis su geltonu vainiku yra penktas iš eilės, jei skaičiuojate iš kairės į dešinę).

Naudodami kortelę su skaičiumi parodykite, kiek yra mėlynų medžių, jei skaičiuojate iš dešinės į kairę?

Koks skaičius buvo iškeltas? Kodėl? (nes mėlynas medis yra septintas iš eilės, jei skaičiuojate iš dešinės į kairę).

Naudodami kortelę su skaičiumi parodykite, kiek yra pilkų medžių, jei skaičiuojate iš kairės į dešinę?

Koks skaičius buvo iškeltas? Kodėl? (nes pilkas medis yra devintas iš eilės, jei skaičiuojate iš kairės į dešinę).

Šauniai padirbėta! Misija įvykdyta! Įdėkite skaičių korteles į voką.

(vaikai išima korteles, mokytojas išima molbertą)

5 SKAIDRĖ.

6 SKAIDRĖ.

Dinamiška pauzė „Kaip malonu maudytis upėje!

Kaip gera maudytis upėje!

Krantas kairėje, krantas dešinėje.

(Pakreipkite į kairę ir į dešinę.)

Upė yra kaspinu į priekį.

(Ištiesimas – rankos į priekį.)

Viršuje yra tiltas – žiūrėk.

(Ištiesimas – rankos aukštyn.)

Norėdami plaukti dar greičiau,

Turime irkluoti greičiau.

Dirbame rankomis.

Kas neatsiliks nuo mūsų?

(Plaukimo judesiai.)

O dabar laikas mums, broliai,

(Rankos už kaklo)

Atsigulkite ant smėlio.

Mes lipame iš upės

(Eik į vietą.)

Ir atsipalaiduojame ant žolės.

7 SKAIDRĖ.

Taigi mes atvykome į miestą " Linksmi iššūkiai»!

– Visi gyvūnai čia gyvena taikiai ir darniai.

8 SKAIDRĖ.

Jie jums paruošė matematines mįsles.Jei visas mįsles atspėsite teisingai, žemėlapis parodys, į kurį miestą važiuosime toliau. ----- Ar pabandysime įminti šias mįsles?

Didaktinis žaidimas „Linksmos užduotys“.

Tikslas: Įtvirtinti gebėjimą įminti matematines mįsles, užrašykite sprendimą ir atsakykite į uždavinį naudodami korteles su skaičiais ir ženklais. 1. Keturi žąsiukai ir du ančiukai

Jie plaukia ežere ir garsiai rėkia.

Na, greitai suskaičiuok -

Kiek kūdikių yra vandenyje?

Kaip gavai skaičių 6? Maksimas, naudodamas korteles su skaičiais ir ženklais ant molberto, išdėsto sprendimą ir atsakykite į mįslę. (2+4=6)

2. Septyni maži kačiukai

Ką jie jiems duoda, jie valgo viską,

Ir vienas prašo daugiau

Kiek kačiukų yra? (8)

Kaip gavai skaičių 8? Paša, naudodamas korteles su skaičiais ir ženklais ant molberto, dėlioja sprendimą ir atsako į mįslę (7+1=8)

3. Ežiukas ėjo per mišką,

Pietums radau grybų.

Du - po beržu, trys - po drebule,

Kiek jų bus pintinėje pintinėje? (5)

Kaip gavai skaičių 5? Maša, naudodama korteles su skaičiais ir ženklais ant molberto, išdėsto sprendimą ir atsako į mįslę

SKAIDRĖ 9.

- Puiku, įminei visas mįsles ir žiūrėk, žemėlapyje atsirado kitas miestas, į kurį dabar einame, vadinasi „geometrinės figūros“. Įvažiavimas į miestą užrakintas. Kad spyna atsidarytų, turime atlikti akių pratimus.

Mes taip ilgai tai darome. Ntavo akys taip pavargusios

Leisime jiems pailsėti

O delnais akis (vaikai trina delnus, sušildo)Uždarysime neskubėdami,(uždenkite akis delnais, tada sekite tekstą)Sėdėkime tamsoje.

Visur juodi dažai.

Dabar atidarykime juos

Ir mes truputį mirksime: vienas, du, trys, keturi, penki.

Nesukk galvosPažiūrėkite į kairę

Pažiūrėkite į dešinę.

Akys aukštyn, akys žemyn,

Sunkiai dirbk, netingėk!

10 SKAIDRĖ.

Atsidarė pilis, o mus pasitinka šio miesto gyventojai, geometrinės figūros, pažiūrėkite, kokios jos visos skirtingos!

Pagal kokius kriterijus juos galima suskirstyti į grupes? – Kiek figūrų bus įtraukta į didelių geometrinių figūrų grupę? (6) – Nastya, pavadink šias figūras.

Kiek formų bus įtraukta į mažų geometrinių figūrų grupę (9)

Kiek figūrų bus įtraukta į trikampių grupę? (3) – Jaroslavai, įvardink šiuos skaičius.

Kiek figūrų bus įtraukta į trapecijos grupę? (2)

Maksimai, įvardink šias figūras. – Kiek figūrėlių bus įtraukta į raudonųjų figūrų grupę?

Maša, pavadink juos.

Didaktinis žaidimas „Surinkite modelį“.

Tikslas: išmokyti įvaldyti erdvinius vaizdus: kairėje, dešinėje, viršuje, apačioje.

Vaikinai, geometrinės figūros, padovanojo karaliui dovaną, kilimą su savo atvaizdu, kad karalius jų niekada nepamirštų. Ant šio kilimo geometrinės figūros išdėliotos tam tikra tvarka, jei teisingai sudėliosite savo padėkliuose turimas formas ant lapo, kurį rasite po padėklais, tuomet ir jūs galėsite grožėtis šio kilimo grožiu. - Pabandysim? -Tada padėkite popieriaus skiauteles priešais save ir atidžiai klausykite.

Padėkite apskritimą lapo centre.

Kvadratas - viršutiniame kairiajame lapo kampe.

Ovalas yra viršutiniame dešiniajame lapo kampe.

Stačiakampis - apatiniame dešiniajame lapo kampe.

Trikampis yra apatiniame kairiajame kilimo kampe.

Deimantas yra viduryje virš apskritimo.

Trapecija viduryje po apskritimu.

11 SKAIDRĖ. - Puiku, jūs atlikote šią užduotį! Ir pažiūrėkite į žemėlapį, atsirado galutinė stotelė „Caro rezidencija“, čia mūsų kelionė šiandien baigiasi, bet mes su jumis dar ne kartą keliausime į magiškos MATEMATIKOS šalies miestus, kur susitiksime su senais draugais. ir sukurti naujus.

12 SKAIDRĖ.

Pamokos santrauka.

Dabar prisiminkime, kokius miestus aplankėme keliaudami po stebuklingą kraštą, kuriame viskas susiję su matematika? (vaikų atsakymai) – Kas patiko? Kurios užduotys jums buvo lengvos, o kurios – sunkios? (vaikų atsakymai)

O dabar kviečiu įvertinti savo darbus. Tas, kuris mano, kad visiškai susidorojo su užduotimis - tegul pakelia geltoną žvaigždę, o tas, kuris mano, kad šiandien jam ne viskas pavyko - tegul pakelia raudoną žvaigždutę.

Vaikai pasirenka savo pasirinkimą.

Karalius nusprendė padėkoti už gerą aptarnavimą ir padovanoja visą skrynią su matematinėmis spalvinimo knygelėmis.Dabar grįšime į grupę, o jūs galėsite apžiūrėti ir spalvinti savo paveikslėlius kaip norite.

Bibliografija:

  1. Pomoraeva I.A., Pozina V.A. Pradinukų formavimo pamokos matematinius vaizdus parengiamojoje darželio grupėje. Pamokų planai. - M.: MOZAIKA-SINTEZĖ, 2012 m.

Ofitserova Lyubov Anatolevna,

MBDOU TsRR-DS „Krepysh“ mokytojas

Nojabrsko miestas

Tikslas: domėjimosi matematikos dalyku ugdymas, pagrįstas pažintine veikla ir smalsumu.

Užduotys:

Švietimo. Skatinti matematinių žinių taikymo gebėjimų ugdymą nestandartinėse praktinėse problemose.

Vystantis. Plėtoti psichines operacijas: analogiją, sisteminimą, apibendrinimą, stebėjimą, planavimą.

Švietimo. Padėkite išlaikyti susidomėjimą matematika ir ugdyti gebėjimą dirbti komandoje.

Medžiaga:

Pieštukai, flomasteriai, popieriaus lapai, Telegrama iš fėjos iš stebuklingos matematikos šalies, skaičių serijos, kortelės su skaitinėmis nelygybėmis, kortelės su taškais ir skaičiais, skaičiavimo pagaliukai, staigmena (žvaigždutės), magnetinė lenta.

Vieta: grupės kambarys.

Preliminarus darbas:

Susipažinti matematines pasakas, eilėraščiai, mįslės. Fizikos mokymasis viena minutę, Stalo žaidimai. Mokymasis poezijos su matematiniu turiniu

1 dalis Įvadas į žaidimo situaciją:

Auklėtojas: Vaikinai, šįryt paštininkas man perdavė telegramą, skirtą mūsų grupei. Paskaitykime

Telegrama:

„Sveiki, mieli vaikinai, rašau jums Fėja iš šalies matematikai. Kviečiu į matematikos šalį. Tačiau kelias į šią šalį nebus lengvas. Norint į ją patekti, reikia daug žinoti, o norint parodyti savo žinias, reikia atlikti užduotis. Tas, kuris atliks šias užduotis, gaus prizą“.

Auklėtojas: Vaikinai, ar norite į matematikos šalį?

Vaikai: Taip.

Auklėtojas: Tada ruoškimės kelionei ir pamankštinkime.

Pedagogas: Vaikinai, norėdami teisingai atsakyti, turite atidžiai klausytis:

Suskaičiuokite nuo nurodyto skaičiaus iki 10;

Skaičiuokite nuo 10 iki 0;

Pavadinkite skaičių, kuris yra didesnis nei 4, bet mažesnis nei 6;

Pavadinkite skaičių, kuris yra didesnis nei 5, bet mažesnis nei 7;

Įvardykite skaičius eilutėje, esančioje dešinėje nuo 5;

Įvardinkite 4, 6, 8 numerių kaimynus;

Pavadinkite skaičių, esantį prieš skaičių 6;

Pavadinkite skaičių, einantį po skaičiaus 8;

Jei kelias platesnis už taką, tai takas...(siauresnis) už kelią;

Jei liniuotė ilgesnė už pieštuką, tai pieštukas...(trumpesnis) už liniuotę;

Jei virvė storesnė už siūlą, tai siūlas... (plonesnis) už virvę;

2 dalis. Pedagogas:Šaunuoliai, vaikinai, puikiai pasiruošėte kelionei. Ką mes eisime toliau?

Norėdami sužinoti, kokio transporto mums reikia, turime eilės tvarka sujungti taškus ant lakštų. Ir gausite nuotrauką. Aš duosiu tau nedidelę užuominą ir užduosiu mįslę.

Paslaptis: Stebuklingas paukštis mėlyna uodega įskrido į žvaigždžių pulką? (raketa)

Pedagogas: Puiku, jūs atlikote užduotį, bet kad raketa pakiltų, turime atlikti šią užduotį:

Lentoje užrašytos skaitinės išraiškos

8+1= 7+2= 4+5= 2+7= 6+3= 8 - 4=

Auklėtojas: Tarp šių skaičių yra vienas papildomas. Kaip jį rasti? Kaip atliksite užduotį?

Vaikai: Pirmiausia turite išspręsti skaitines išraiškas, o tada rasti papildomą skaičių.

Auklėtojas: Puiku vaikinai. Mūsų raketa paruošta kilimui. Skriskime.

1 stotelė: Zadachkina

Pedagogas: Fėjos gyvena su įvairiais gyvūnais ir paukščiais, mėgsta keliautojams sugalvoti įvairių užduočių. Jie kviečia dirbti poromis ir pagal skaitinį pavyzdį sugalvoti uždavinį (kortelės su pavyzdžiais ant vaikų stalų).

Prisiminkime, iš kokių dalių susideda užduotis?

Vaikai: Užduotis: sąlyga-------klausimas------sprendimas ------atsakymas.

Pedagogas: Jei užduotyje dalis pašalinama iš visumos. Jis tampa mažesnis nei buvo, o jums reikia rasti likusį; kokie veiksmai išsprendžia šią problemą?

Vaikai: Atimant

Pedagogas: Ar atimti reiškia didinti ar mažinti?

Vaikai: Mažinti.

Sumažinkite, kad rastumėte likusią dalį.

Pedagogas: Jei užduotis sujungia dalis. Jei jis tampa didesnis nei buvo, kokie veiksmai išspręs problemą?

Vaikai: Papildymas.

Pedagogas: Ar papildymas reiškia padidėjimą ar sumažėjimą?

Vaikai: Padidinti. Sujunkite dalis ir raskite visumą.

Vaikai prie stalų naudoja skaičių korteles kurdami ir spręsdami uždavinius.

Pedagogas: Kad būtų lengviau dirbti, atlikime apšilimą.

Kūno kultūros minutė.

Kartą – pasilenk, išsitiesink.

Du – pasilenk, išsitiesk.

Trys-trys rankų plakimai,

Trys galvos linktelėjimai.

Keturi – tavo rankos platesnės.

Penki, šeši – atsisėskite ramiai.

Pedagogas: Kita stotelė: Geometrinis.

Geometrinių figūrų kūrimas naudojant skaičiavimo lazdeles:

Iš 5 pagaliukų padarykite 2 vienodus trikampius.

Iš 7 pagaliukų padarykite 2 vienodus kvadratus.

Iš 7 pagaliukų padarykite 3 vienodus trikampius

Iš 9 pagaliukų padarykite 4 vienodus trikampius.

Iš 9 pagaliukų padarykite kvadratą ir 4 trikampius.

Pedagogas: Kita stotelė: Skaitinis. Turite teisingai įdėti ženklus

„didesnis nei“, „mažiau nei“ arba „lygus“

3 dalis. Apatinė eilutė. Aktyviausių vaikų apdovanojimas žvaigždėmis

Naujos problemos pareiškimas.

Pedagogas: Kas gali man pasakyti, kam reikalinga matematika?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Kam to reikia?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Ar norite sužinoti daugiau apie matematiką ir kam to reikia?

gerai. Apie tai pakalbėsime vėliau.

BIBLIOGRAFIJA

  1. 1. L.G. Peterson, N.P. Kholina „VIENA yra žingsnis, DU yra žingsnis“ Gairės. Praktinis matematikos kursas ikimokyklinukams. Maskva 2009 m
  2. G.M. Lyamina „Mokyklinė parengiamoji grupė darželyje. M.., „Švietimas“, 1975 m.
  3. T.I. Erofejeva „Ikmokyklinukas studijuoja matematiką“ M..., „Švietimas“ 2009 m.
  4. M.V. Iljina „Dėmesio ir atminties lavinimas. M..., 2005 m
  5. 5.S.V. Burdinas „Rezualinio suvokimo ugdymo užduotys“

„Pažyma apie publikavimą žiniasklaidoje“ serija A Nr. 0002332

Kviečiame mokytojus ikimokyklinis ugdymas Tiumenės sritis, Jamalo Neneco autonominė apygarda ir Chanty-Mansi autonominė apygarda-Jugra paskelbia savo metodinė medžiaga:
- Pedagoginė patirtis, originalios programos; metodinius vadovus, pristatymai pamokoms, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurti užrašai ir scenarijai švietėjiška veikla, projektai, meistriškumo kursai (įskaitant vaizdo įrašus), darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?

Valstybinės biudžetinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos kombinuoto tipo darželis Nr.9, Sankt Peterburgo Kolpinskio rajonas

GCD santrauka

matematikoje parengiamojoje grupėje

„Linksma matematika“

Parengė:

Afanasjeva V.G.

2017 m

Tema: Skaičius 7 ir jo sudėtis, orientacija ant popieriaus lapo, orientacija laike, matematinio turinio loginiai uždaviniai, dviejų skaičių palyginimas.

Saugus skaičiavimas pirmyn iki 10, atvirkštinis skaičiavimas nuo 10 iki 0;
- įtvirtinti idėjas apie skaičių seriją, mokėti įvardyti numerio kaimynus, kitą ir ankstesnį skaičių. -supažindinti su skaičiaus 7 formavimu; - įtvirtinti gebėjimą spręsti nesudėtingus sudėjimo ir atimties pavyzdžius;
- įtvirtinti gebėjimą spręsti loginius uždavinius remiantis vizualiai suvokiama informacija;
- įtvirtinti žinias apie savaitės dienas, pavasario mėnesius;
- ugdyti gebėjimą suprasti užduotį ir ją spręsti savarankiškai;
- mokėti palyginti du skaičius naudojant ženklus. - ugdyti gebėjimą naršyti languoto popieriaus lape.

Medžiaga: IKT, pristatymas, užduočių kortelės, monetų kortelės skirtinga spalva, languoti popieriaus lapai, kortelės su skaičiais, muzikinis akompanimentas.

Pamokos planas.

I. Įvadinė dalis.

II. Pagrindinė dalis.

D/i „Skaičiai prarasti“.

Loginė problema „Kurias skaičius yra nelyginis eilėje?

Logikos problemos yra juokai.

Fiziniai pratimai.

Įveskite skaičių 7. Išmokite sudaryti skaičių 7 iš dviejų mažesnių skaičių.

Sudėjimo ir atimties pavyzdžių sprendimas.

Pirštų gimnastika.

Grafinis diktantas.

III. Baigiamoji dalis.

Apibendrinant pamoką.

Pamokos eiga.

Sveiki, vaikinai, sustokime ratu ir sveikinkime vieni kitus. Pasukime į dešinę ir nusišypsokime kaimynui, o dabar pasukime į kairę ir nusišypsokime kaimynui kairėje. Dabar pasakykime tai visi kartu

Sveiki!!!

(1 skaidrė. IRT rodomas Dunno vaizdas, kuris sako:

„Brangūs vaikinai, aš lankiau mokyklą, o norint gerai mokytis mokykloje, reikia daug žinoti, mokėti, mąstyti, atspėti. O taip pat spręskite neįprastas problemas, atlikite užduotis dėl išmonės ir išradingumo. Manęs tiek daug klausia, bet nėra kam padėti... Padėk, prašau“.

Vaikinai, padėkime Dunno.

1 užduotis. Atsakyti į klausimus:

2 skaidrė. Pavasario vaizdas.

Koks sezonas? (pavasaris)

Įvardykite pavasario mėnesius (kovą, balandį, gegužę)

Koks dabar mėnuo? (Kovas)

Kiek dienų yra savaitėje? (septyni)

Pavadinkite juos;

Kokia savaitės diena šiandien? (ketvirtadienis)

Koks ketvirtadienis? (ketvirtas)

Kokia savaitės diena buvo vakar? (trečiadienis)

Kokia savaitės diena bus rytoj? (penktadienis)

2 užduotis. - Vaikinai, Dunno kviečia mus žaisti žaidimą „The Numbers Are Lost“

3 skaidrė. Skaičiai išsibarstę...

Pakvieskite vaikus prieiti prie lentos ir perkelti skaičius į vietas...

Skaičiuokite eilės tvarka, o dabar atvirkštine tvarka.

Pavadinkite ankstesnį ir kitą skaičių, skaičius 5,7,9,8,

palyginkite skaičius 5 ir 3;

Palyginkite skaičius 4 ir 4;

Kokie skaičiai? (lyginis ir nelyginis)

Jūs atlikote užduotį.

3 užduotis. Išspręskite loginę užduotį „Kokia figūra yra nelyginė eilėje?

4 skaidrė. Rodomos 2 geometrinių figūrų eilutės)

Kuri figūra yra keistesnė, kodėl taip manai?

Jūs taip pat atlikote šią Dunno užduotį.

4 užduotis. „Draugai, visos ankstesnės loginės problemos buvo rimtos, bet yra ir problemų, kurios juokauja. Būkite atsargūs ir tikrai su jais susidorosite.

5 skaidrė. Žaidimas „Užduotys – spąstai“.

Mokytojas skaito problemas, vaikai atsako ir paaiškina.

Štai ateina lokys

Jis veda savo jauniklius.

Kiek gyvūnų iš viso yra?

Greitai suskaičiuok! (3)

Štai grybai pievelėje

Jie dėvi geltonas kepuraites.

2 grybai, 3 grybai.

Kiek laiko bus kartu?.. (5)

Iš įdubos žvilgčiojo aštuonios voverės uodegos. Kiek voverių jauniklių sėdėjo įduboje? (8)

Ant obels kabojo 5 obuoliai ir 3 kriaušes. Kiek vaisių kabėjo ant obels? (5 obuoliai)

Vazoje yra 3 tulpės ir 4 narcizai. Kiek tulpių yra vazoje? (3 tulpės)

Atėjo ilgai laukta žiema. Pirmiausia pražydo 1 obelis, o paskui dar 3 slyvos. Kiek medžių žydėjo? (žiemą medžiai nežydi).

Kėdė turi 4 kojas. Kiek kojų turi 2 kėdės? (8 kojos)

V. - Gerai padaryta! Išsprendę visas problemas...

Fiziniai pratimai. „Įkrovimas“ naudojant IRT skamba linksmai muzikai

Kartą – pasilenk, išsitiesink.

Du – pasilenk, išsitiesk.

Trys-trys rankų plakimai,

Trys galvos linktelėjimai.

Keturi reiškia platesnes rankas.

Penki, šeši – atsisėskite ramiai.

5 užduotis. Kokia yra skaičiaus 7 sudėtis?

6 skaidrė. Kino paveikslas.

Norėdami atsakyti į šį Dunno klausimą, šiandien susipažinsime su skaičiaus 7 sudėtimi.

Nežinau, reikia nusipirkti bilietą – jis kainuoja 7 monetas. Ant stalo yra kortelės su dviejų spalvų apskritimais. - tai monetos. Suderinkite monetas taip, kad turėtumėte 7 monetas. (Vaikai dirba su kortelėmis ir parodo rezultatą)

Klausimai vaikams:

Savo lentelėse iš eilės išdėstykite visus skaičiaus septyni variantus.

Kai vaikai baigs, paprašykite dar kartą pasakyti, kaip iš dviejų mažesnių skaičių galima padaryti skaičių septyni.

Šauniai padirbėta! Ačiū! Iš kokių dviejų skaičių galite gauti skaičių 7?

6+1, 5+2, 4+3 ir 7 vienetai)

Puiku, dabar Dunno tikrai pateks į kiną!

6 užduotis. Išspręskite pavyzdžius

7 skaidrė Pavyzdžiai užrašomi lentoje; paprašykite mokinių išspręsti pavyzdžius žodžiu.

5+2=? 3+4=? 9+1=?

8-1=? 6-3+? 7-2=?

Pirštų gimnastika.

Kažkaip mažas boa constrictor
Norėjau lįsti po spinta
Jis išsitiesė po spinta,
Ir tada jis susisuko į kamuolį.

7 užduotis. Ir dabar Dunno jums pasiruošė grafinis diktantas.

8 skaidrė. Dunno vaizdas, jis skaito užduotį, o vaikai ją atlieka sėdėdami savo vietose.

Uždėkite pieštuką ant taško ir pieškite: septynis langelius į dešinę, tris langelius žemyn, septynis langelius į kairę, tris langelius į viršų.

Pažiūrėkite ir palyginkite savo piešinį su pavyzdžiu

9 skaidrė IRT rodomas stačiakampio vaizdas

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai!

Apmąstymas: - Taigi jūs atlikote visas Dunno užduotis. Ko naujo sužinojome šiandien? Kokias užduotis atlikote? (vaikų atsakymai).

Įkeliama...Įkeliama...