Megjegyzések a tizedesjegyek összeadásához és kivonásához. lecke összefoglalója „tizedesjegyek hozzáadása”. Tesztek jelkártyákkal

\ Matematika, algebra, geometria tanárok számára

Az oldalról származó anyagok használatakor - és banner elhelyezése KÖTELEZŐ!!!

Az óra összefoglalóját küldte: matematika tanár legmagasabb kategória, Popovich Olga Vasziljevna Szeverodonyecki 5. számú középiskola, Lugansk régió email: [e-mail védett]

Óra az 5. osztálynak

Az óra témája: Összeadás és kivonás tizedesjegyek. (Utazás a matematika állomásain)

Célok:

  • Nevelési: megismertesse a tanulókat az áramlással és az áramlással szembeni mozgás problémáival; fejlessze az ilyen problémák megoldásának képességét a tizedes törtek összeadásával és kivonásával; tizedes törtek összeadásának és kivonásának gyakorlása.
  • Fejlődési: a kognitív érdeklődés fejlesztése, logikus gondolkodás. Fejleszti az önálló munkával párosuló csapatmunka-készséget, a matematika iránti érdeklődést, a logikát és a találékonyságot, a kommunikációs és munkakompetenciát, szélesítse látókörét.
  • Nevelési: a kemény munka, a pontosság előmozdítása és a kommunikációs kultúra kialakítása. Növelje a felelősséget nemcsak a saját tudásáért, hanem az egész csapat sikeréért is. Neveld a tanulókban a kíváncsiságot.

Az óra előrehaladása:

Házi feladat ellenőrzése. A tanácsadók beszélnek a házi feladat ellenőrzésének eredményeiről.

Az osztály három csapatra oszlik: három sor. A verseny három csapat között zajlik, de mindenki nyerhet egyszerre. A pontok kiszámításakor a sebességet nem veszik figyelembe, csak a helyesen elvégzett feladatokat veszik figyelembe. Így a verseny végére kiderülhet, hogy mindenkinek ugyanannyi pontja van. Ez segít fenntartani a barátságos légkört az osztályteremben. De ehhez emlékeztetnünk kell a tanulókat, hogy nem egymással, hanem tudásukkal versenyeznek.

Minden állomáshoz megnyílik a saját útmutató, felolvassák az állomás nevét és a mottót. A tanár elmagyarázza, hogyan találkoznak majd a tanulók ezzel az állomással a tanév során. tanórán kívüli tevékenységek. A verseny feltételeit ismertetjük. A feladatok egymás után 7 ember számára készültek, és azonnal ellenőrzik az órán. Az elkészült feladatokat a következő verseny alkalmával ellenőrizheti, vagy az óra előtt kiválaszthat tanácsadókat. A pontokat rendszeresen kiszámolják és felírják a táblára.

Kezdjük a leckét egy verssel:

Szóbeli számolás! Mi ezt csináljuk

Csak az elme és a lélek erejével!

A számok valahol a sötétben összefolynak

És a szemek elkezdenek ragyogni!

És csak okos arcok vannak a környéken!

Szóbeli számolás! Fejben számolunk!

1 állomás. Verbális számolás

Jelmondat:

Egyik közületek kedvesebb nekem mindnyájatoknál,

Ki számol mindenkit a leggyorsabban?

Váltóverseny sorokban.

Minden sorhoz kiosztanak egy lapot a válaszok láncban történő rögzítésére (a váltóverseny az első asztaltól kezdődik), az előző válasz szerepel a következő akcióban.

A műveletet a tanár diktálja (magán készíthet felvételt). A példa nem kerül rögzítésre a közvetítőlapra, csak a válasz kerül rögzítésre. 10 másodpercet kap a példa megoldására.

Gyakorlat:

Válaszok:

Minden helyes válaszért - 1 pont.

2. állomás. Geometriai figurák

Egyéni munka.

Egy négyzetes rajzot akasztunk a táblára (vagy rajzolunk a táblára):

A munka egyéni, és minden diák felírja a választ a válaszok rögzítésére kiosztott kártyára (kioszthatja ugyanazokat a négyzeteket, de kisebb méretben, és mindegyik külön cellába írja fel a választ).

A feladat elvégzésére körülbelül 1 perc áll rendelkezésre (ez idő alatt minden tanulónak fel kell írnia a számát).

Gyakorlat:

3. állomás. Hozzáértés

Jelmondat:

Ha használod az eszedet,

A probléma gyorsabban megoldható.

Párokban dolgozni.

Minden pár kap egy lapot a válaszok feljegyzésére, a megoldást párban meg lehet beszélni (egyéni megoldás formájában versenyt is lehet tartani). A tanár felolvassa a feladatokat, 15 másodperc áll rendelkezésére a feladat megoldására, a tanulók leírják a válaszokat.

Feladatok:

  1. Három ló futott 30 km-t, egy ló hány kilométert futott?
  2. Libacsapat repült: egy liba elöl, kettő hátul; egy mögötte és kettő elöl; egy liba kettő és három között egymás után. Hány liba volt összesen?
  3. Két kézen 10 ujj van, 10 kézen hány ujj van?
  4. Hét testvérnek van egy húga. Hány gyerek van összesen?
  5. Mi könnyebb egy kilogramm vattánál vagy egy kilogramm vasnál?

Válaszok:

Minden helyes válaszért - 2 pont.

Testnevelési perc Sujuk.

Történelmi hivatkozás

Matematikusok Az ókori Egyiptom a szokásos „+” és „-” jelek helyett a táblákat használtuk (lábak járnak)

A tizedes törtek tanát először a 15. században Jemshid ibn Masud al-Kashi szamarkandi matematikus és csillagász tanította. 1585-ben Simon Stevin flamand tudós kiadott egy kis könyvet A tizedik címmel, amelyben felvázolta a tizedes törtekkel való munka szabályait.

1592-ben kezdték el különválasztani a vessző egészét és töredékét.

Az USA-ban vessző helyett pontot használnak. A programozás rohamos fejlődése miatt egyre gyakrabban használják a pontot

4 állomás. Az elme gimnasztikája

Jelmondat:

Bizonyítsa barátságát törtekkel

Összeadás és kivonás megjelenítése.

1. Emlékezzen a kifejezések láncára

2.Egyenletek megoldása

3. Hajtsa végre a cselekvést a legracionálisabb cselekvési mód kiválasztásával

1). 3,3+(0,7+5,2); (9,2) 2). 3,3+5,9+0,1 (9,3);3). 3,3-(0,1+0,3) (2,9);

4. Számítsa ki méterben

1). 5,2m-3cm;

2). 5,2m-3dm;

3). 5,2km-3m;

(1 m = 100 cm; 5,2 m - 0,03 = 4,77;)

(1dm=10cm; 5,2m-0,3=4,9m;)

(1 km = 1000 m; 5,2-0,003 = 5197;)

A modern kibernetika és Neumann matematikus számításai szerint kiderült, hogy az agy megközelítőleg 1020 információegység befogadására képes. Ez azt jelenti, hogy mindannyian emlékezhetünk a világ legnagyobb könyvtárának milliónyi kötetében található összes információra.

Munka a tankönyvvel. Nézze meg a tankönyv borítóját, ahol nagy számokat tartalmazó táblázatokat fogunk megnézni.

5 állomás. Mozgalom

Jelmondat:

Mindenkinek, fiatalnak és idősnek tudnia kell

A mozgás fő jellemzői:

Távolság-S

Sebesség-V

S képlet = V t

Mozgás a folyó mentén

Saját sebesség V – sebesség a tó állóvizében

Áramlási sebesség V t

Sebesség az áram mentén t-vel. Vby t.=V+Vt.

Sebesség felfelé Vagainst t.Vagainst t.=V-Vt.

V t = (V t mentén. + V t ellenében) : 2

A hajó saját sebessége

A folyó áramlási sebessége

A hajó sebessége lefelé

A hajó sebessége az áramlattal szemben

Gyakorlatok megoldása: 841.843,858(2),860(3),865(1).

Gyakorlat a szemnek.

6 állomás. Teszt

Jelmondat:

Te megoldod a tesztfeladatokat

Bizonyítsa be képességeit

Kölcsönös ellenőrzés.

1.opció

1. A vegyes kifejezések közül melyiket adja meg (y g) Összeg:

2 m 28 kg, 1 g 5 kg, 5 g 4 év.

1) 8,568 g; 2) 8,73 g, 3) 8,433 g; 4) 8,326 g.

2. Keress egy egyenletet, amelynek gyöke a 10.

1) x-2,093 = 0,207; 2) 2,093x=0,207; 3) 12,903x=2,093; 4)x+2,093=12,93.

3. A megadott számok közül melyik egyenlő a 10-0,090908 különbséggel?

1)9,010101; 2)9,909092; 3)9,090902; 4)0,919192.

4.E számok közül melyik egyenlő az x-1,048=0,9094 1,005-x=0,044 egyenlet gyökeinek összegével

1)2,92; 2)1,19; 3)1,2; 4)2,91.

5. A számpárok közül melyik a csónak saját sebességének és az áramlással szembeni sebességének az értéke, ha a folyó sebessége 2,3 km/h, az áramlás sebessége pedig 18,1 km/h?

1) 16,2 és 13,9; 2) 15,8 és 13,5; 3) 20,44 és 18,1; 4) 20,44 és 22,7.

2. lehetőség

1. A kifejezések közül melyik egyenlő a méterben kifejezett összeggel: 7m 5dm, 3m 7cm és 2m 88mm.

1) 12,955 m; 2) 12,658 m; 3) 12,838 m; 4)14,08 m.

2.Melyik egyenlet gyöke a 2,005.

1)x+1,195=3,22; 2) 3,2x=0,195; 3) 2,005x=0; 4)1,005+x=2,005.

3.E számok közül melyik egyenlő a 4-2,9996 különbséggel?

1)2,9994; 2)2,0004; 3)1,9994; 4)1,0004.

4.A megadott számok közül melyik az egyenletek gyökeinek összege.

x+5,4=10,31 és x-3,8=8,9 egységnyi pontossággal.

1)17; 2)18; 3)17,6; 4)16.

5. A megadott számpárok közül melyik a saját sebesség és a folyó menti sebesség rekordja 2,6 km/h, az áramlással szembeni sebesség pedig 17,2 km/h.

1) 14, 6 és 12; 2) 19,8 és 22,4; 3) 19,8 és 14,6; 4)19,8 és 17,2.

Teszt válaszkódok

Összegzés

Ezután összeszámolják a pontokat, és megállapítják a győztest. Az óra végén jutalmazzon meg minden csapatot: a győzelemért (versenygyőztesek), a gyors számolásért és a problémamegoldásért (gyors könyvelők), a tangram és a szépen megkomponált rajz összeállításáért (művészek). Emlékeztessen arra, hogy a tanév során minden állomással újabb találkozóra kerül sor.

Az olvasó vagy a tanár befejezi az órát:

Házi feladat:842,859(1),854. 865 (3,4) n.30

A század folytatódik.

És közeleg egy újabb évszázad.

A kovakő lépcsők mentén

Veszélyes magasságokba mászni,

Soha, soha, soha

Az ember nem adja vissza

A felsőbbrendűségedről

A legokosabb gépek.

Óra összefoglalója "Tizedesjegyek összeadása és kivonása. Utazás a matematikai állomásokon"

Tetszett? Kérjük, köszönjük! Önnek ingyenes, nekünk pedig nagy segítség! Adja hozzá weboldalunkat közösségi hálózatához:

ÓRATERV matematikából 5. osztályban „Tizedesjegyek összeadása és kivonása” témában

108(5/5) lecke.

Matematika tanár énkategóriák: Nikulina Irina Evgenievna.

Az óra célja: megismételni, rendszerezni, megszilárdítani és alkalmazni a tanulók tudását és készségeit ebben a témában.

Az óra céljai:

Nevelési(kognitív UUD kialakulása) -

● ismételje meg és foglalja össze a tanult anyagot a „Kiegészítés és

tizedes törtek kivonása” a különféle feladatok megoldása során;

    a tanulók motivációjának kialakítása a téma tanulmányozására;

    ellenőrizze a tanulók tudását és javítsa azokat;

fejlesztés(szabályozási UUD kialakulása) -

kommunikációs készségek fejlesztése;

az önképzésre való felkészültség kialakítása;

fejleszti a figyelmet, a logikus gondolkodást, az intuíciót, a matematikai beszédet, a találékonyságot, az önellenőrzés és a hibák elemzésének képességét;

nevelési(kommunikatív és személyes UUD kialakulása) -

ápolják a fegyelmet, a nagy hatékonyságot és a szervezettséget;

ápolja a kollektivizmus érzését, az empátia örömét az elvtársak sikerei iránt.

Az óra típusa: lecke az ismeretek javításából és általánosításából.

Felszerelés: számítógép, projektor, monitor, vetítővászon, tankönyv, jegyzetfüzet, toll, napló, nyomtatott lapok feladatokkal az órához 15 asztalra, 15 db színes papírból készült sárga palacsinta a feladat nyertesének számára: „Ki több palacsintát megeszi? és értékelések önálló munkához, 30 kérdőív reflexióhoz.

Az óra formátuma: számítógépes bemutató.

Az óra motivációja: felkelti az érdeklődést a matematika tanulmányozása iránt.

Technikák:- szórakozás és meglepetés készítése a leckében;

Sikerhelyzet kialakítása;

A követelmények betartásának operatív ellenőrzése.

Tanterv:

Idő szervezése(1 perc).

Az ismeretek frissítése. Szóbeli munka (5 perc)

Ismétlés háttér tudás(6 perc).

Az anyag rögzítése. Dolgozz párban (6 perc).

Testnevelés perc (1 perc).

Önálló munkavégzés (6 perc).

Feladatok és példák megoldása (10 perc).

Összegezve a tanulságot. Reflexió (3 perc).

Házi feladat elkészítése (2 perc).

Az órák alatt.

1. Szervezési mozzanat. Az óra témájának és céljának meghatározása. Jegyezze fel a munkafüzetekbe az óra dátumát és témáját. (1. dia)

Ma van egy szokatlan leckénk - egy ünnepi leckénk. És hogy milyen ünnepet ünneplünk ma, azt megtudhatja, ha csökkenő sorrendbe rendezi a számokat. (2. dia)

Ozhegov szótára szerint: „A Maslenitsa a tél búcsújának ősi szláv ünnepe, amely alatt palacsintát sütnek és szórakozást tartanak.” A régiek azt hitték, hogy egy kerek, rózsás, forró palacsintával együtt esznek egy darabot a melegéből és erejéből. (3. dia)

2. Az ismeretek frissítése. Szóbeli munka.

Hétfő - találkozó.

Hétfő - Ezen a napon

Nem vagyunk lusták, hogy találkozzunk Maslyanával.

Ezt a napot „találkozónak” hívják

Egész nap reggeltől estig.

Ezen a napon Maslenitsa-t ünnepelnek, egy plüssbabát öltöztetnek vénasszonyi ruhába, ezt a plüssállatot rúdra teszik, és énekelve szánon viszik a faluban. Maslenitsa-t felteszik egy havas hegyre, és szánon lovagolnak le róla. Elkezdenek palacsintát sütni. (4. dia)

1) Hogy szórakoztató legyen Maslenitsa ünneplése, a nap meglátogatott minket. (5. dia)

Írott törtek: 0,24, 0,2400; 0,240; 2,4 és töredéke 24/100. Melyik tört a páratlan? (24/100)

2) Keressen egyenlő törteket a törtek között: (6. dia)

03 2,300 2,003 2,0300

2,30 2,3 2,030 2,0030

3) Hasonlítsa össze a számokat: (7. dia)

20,821 … 20,83;

0,27 … 0,278 .

4) Egy matematikai jel segítségével a 3;5;6;7 számokból kapjon 3-nál nagyobb, de 4-nél kisebb számot: 3 ˂ x ˂ 4. (8. dia)

Válasz: x=3,567.

3. Az alapismeretek ismétlése.

Kedd - flört.

Kedden játszunk.

Játsszunk a poszt előtt.

Mutasd meg magad nekünk, Maslyona,

Shchanga, palacsinta, pite.

Délelőtt a fiatalokat meghívták, hogy lovagoljanak a hegyekből és egyenek palacsintát. Felhívták rokonaikat és barátaikat: „Készen állunk a hegyek között, és megsütöttük a palacsintát – kérjük, legyetek kedvesek.” (9. dia)

1) - Srácok, nézzük át a tizedes törtek összeadásának és kivonásának szabályait rendhagyó módon! Az osztálytársad most költői formában elmondja nekünk a szabályt.

Tört tizedes tört hozzáadásához,
Ne feledje az egyszerű szabályt:
Írj egy törtet a másik alá,
A vesszőnek a vessző alá kell illeszkednie.
A törtekkel való munka kényelme érdekében
Egyenlítse ki a tizedesjegyeket nullákkal.
Most képletesen add össze ezeket a számokat,
Hogyan csináltad a természetes számokban?
És a válasz tippjei nagyon egyszerűek lesznek:
Írja alá a vesszőt a vessző alatt.

Tegye ugyanezt a tizedes törtek kivonásakor.

2) - Srácok, adjátok össze és vonjátok ki a tizedes törteket a füzeteitekben. Az egyik tanuló kommentálja a példák megoldásait. (10., 11. dia)


3) - Szóval Petruska eljött hozzánk játszani velünk. Végezzük el a feladatot szóban. (12. dia)

Tedd be a jó helyen vessző:

4. Az anyag rögzítése. Párokban dolgozni.

A szerda „ínyenc”.

A szerda állítólag finom:

Megfőzi, megsüti!

Maslenitsa örül,

Minden vendéget az asztalhoz ültet. (13. dia)

Ettől a naptól kezdve palacsintát sütöttek - sárgát, kereket, forrón, mint a nap. Sok palacsintát ettünk. Az oroszok ettek és kinevették magukat: "A palacsinta nem ék, nem hasad szét." Ezen a napon a meny „az anyósához ment palacsintáért”. A menyen kívül az anyós további vendégeket hívott. (14. dia)

1) - Nézzük meg, hogy a „Ki eszi meg a legtöbb palacsintát?” verseny 8 résztvevője közül melyik. nyerni fog. Ehhez meg kell találnia a kifejezések jelentését, és ki kell választania a válaszok közül a legmagasabb eredményt. Párként dolgoztok. Konzultáció után mutass egy palacsintát a nyertes számával. (15. dia)

Válasz: 6. sz.

5. Testnevelés óra „Diákok lettünk”.

- Most itt az ideje egy kicsit pihenni. (16-18. dia)

Diákok lettünk.

Mi magunk követjük a rezsimet:

Reggel, amikor felébredtünk,

Mosolyogtak és nyújtózkodtak.

Egészségre, hangulatra

Gyakorlatokat végzünk:

Kezeket fel és le

Lábujjhegyre álltak fel;

Leültek és lehajoltak.

Aztán megmosakodtunk,

Rendesen felöltözve.

Reggeliztünk, és lassan

Iskolába mentünk

A tudásra való törekvés.

6. Önálló munkavégzés.

Csütörtök - „Széles Maslenitsa”.(19. dia)

Sétálj - eljött a csütörtök,
Reggeltől asztalig.
Maslenitsa fedett - palacsintaevő
Mindenkit megetetni ebédig.

A csütörtök a legszórakoztatóbb nap. Az emberek mindenféle mulatságnak hódoltak: jéghegyek, fülkék, hinták, lovaglás, karneválok, ökölharcok, rúdmászás. Egyszóval - az ünnepek magassága. Ettől a naptól kezdve Maslenitsa teljes szélességében kibontakozott. Az emberek sokáig készülnek erre a napra, hogy az ünnep vidám és emlékezetes legyen.

Számos leckét is tanulmányoztunk a „Tizedes törtek összehasonlítása, összeadása és kivonása” témában. Nézzük meg, mit tanultunk a napokban, és végezzünk önálló munkát.

Ellenőrizzük a fejlődést önálló munkavégzés. Vegyen fel ceruzát vagy zöld tollat. Ha a válaszok helyesek, írjon „+”, ha helytelen, akkor „-”-t. (22. dia)

Értékeléseket adunk. (23. dia) Írd a palacsintára a nevedet és az osztályzataidat! Adja át a palacsintákat a hátsó asztalokról.

7. Feladatok és példák megoldása.

Pénteken anyós este van.

Bár az anyós palacsintája ízletes és édes,

De az anyósokat Maslenával kezelik a vejeik.

A menyek vendégségbe hívták anyósukat, és palacsintával vendégelték meg őket.

(24., 25. dia)

1) Gyakorlati feladat megoldása (26. dia)

Hogy palacsintát süthessen az anyósának, a meny a boltból vásárolta:
* 0,7 kg súlyú üveg tej,
* 1,5 kg liszt,
* 0,75 kg cukor.
Minden vásárlását egy 3 kg-os zacskóba tette. Kibírja a csomag?

1) 0,7+1,5+0,75=2,95 (kg) – az összes termék tömege,

2) 2,95 kg ˂ 3 kg, azaz kibírja a csomagot.

Válasz: igen.

Szombat - sógornői összejövetelek.

Széles Maslenitsa

Segít a menyasszonyoknak

A sógornő gyűjt

Palacsintával kedveskedik,

Ajándékokat ad.

A sógornő a férj húga.
Ezen a szombaton fiatal menyek fogadták rokonaikat. (28. dia)

Maslenitsa is megajándékozott minket egy nem mindennapi feladattal. Ki kell találnia a titkosított szót. (29. dia)

Válasz: pelikán. (30. dia)

8. A lecke összegzése. Visszaverődés.

Maslenitsa hét utolsó napját hívták "Bűnbocsánat vasárnapja" vagy búcsú. (31. dia)

Vasárnap - búcsú

És bocsánat mindenkinek!

Bocsánatot fogunk kérni

Csókolózzunk még utoljára.
Ezen a napon egy szalmaképet égetnek el - ez a tél szimbóluma. A hamut szétszórják a táblán a jó betakarítás érdekében. Jövő évig várják a telet. Mindenki bocsánatot kér egymástól a szándékos és véletlen sértésekért és felháborodásokért. Meghajolnak a lábuk előtt. Válaszul pedig az ismerős szavakat hallják: „Isten megbocsát”. A buli véget ér, tüzet gyújtanak a jégcsúszdákon, hogy megolvasztsák a jeget és elpusztítsák a hideget. Maslenitsa távozik, és vele a tél. Egy csepp hangjára távozik. A tavasz beköszönt. (32. dia)

Tehát a „Maslenitsa” orosz népünneppel való ismerkedésünk véget ért. Foglaljuk össze.

Tetszett az orosz? népünnep"Maszlenitsa" a matematikai feldolgozásban?

Emlékszel, milyen célt tűztünk ki az óra elején?

Ismételje meg, rendszerezze, konszolidálja és alkalmazza tudását, készségeit és képességeit a „Tizedes törtek összeadása és kivonása” témában.

Ön szerint elértük ezt a célt?

Megcsináltuk.

Nézzük, hogy sikerült mindenkinek az órán?

Osztályozás.

A hangulat tükröződése és érzelmi állapot. (33. dia)

Kérdőív elmélkedéshez:

Kedves diák, az óra véget ért. Kérjük, válaszoljon a kérdésekre a kiválasztott válasz bejelölésével.

1. Dolgoztam az órán

passzívan

2. Az órai munkáddal

nem boldog

3. A lecke számomra úgy tűnt

rövid

4. Az I. leckéhez

5. A hangulatom

jobb lett

rosszabb lett

6. Megvolt az óra anyaga

nem tiszta

hiábavaló

érdekes

9. Házi feladat beállítása.

Aki szeret tanulni és kreatív lenni, soha nem áll meg az elért eredménynél! Mindig előre haladnak! És új célokat tűztek ki. Új feladat az Ön számára: találjon ki egy titkosított szavakat tartalmazó feladatot a tizedes törtek összeadásához és kivonásához, de tegye érdekessé és tanulságossá. Töltse ki a feladatot egy scrapbook lapon. Ez lesz a következő matematikai projektje. Ha nehézségek merülnek fel, beszéljétek meg őket közösen. (34. dia)

Viszlát Maslenitsa! (35. dia)

A Kustodievről elnevezett Astrakhan Művészeti Galériában megcsodálhatja egy asztraháni mester csodálatos festményeit, amelyeket kifejezetten Maslenitsa-nak szenteltek. Itt van néhány közülük. (36-39. dia)

Köszönöm mindenkinek a leckét! (40. dia)

Bibliográfia

Chastushki_Babok-Ezhek.www.leopold-baby.com

útvonalválasztás lecke

Az óra céljai

az ESM használata

Tanári tevékenység

Diák tevékenység

Megalakult UUD

Kognitív

Szabályozó

Kommunikáció

Személyes

Szervezeti

pillanat

Teremtsen kedvező pszichológiai hangulatot a munkához.

Diákok köszöntése; tanár, aki ellenőrzi az osztály felkészültségét az órára; figyelemszervezés; a tanulók felkészítése az órai tevékenységekre; az óra céljainak és célkitűzéseinek kiemelése.

A tanulók hallgatják a tanárt, és szükség szerint a képernyőre néznek, válaszolnak a tanár kérdéseire,

Jegyzeteket készítenek a füzetekbe.

Általános oktatás:

1. szemantikai olvasás,

1. összefoglalva a fogalmat.

1. cél kitűzése,

2. terv és tevékenységi sorrend összeállítása.

1. együttműködés tervezése tanár és diák között,

2.hallgatási képesség

1. önrendelkezés,

2. kapcsolat kialakítása a célpont között oktatási tevékenységekés indítéka

3.életre való felkészültség és személyes önrendelkezés

Az ismeretek frissítése. Szóbeli munka. Az alapismeretek ismétlése

Alapvető ismeretek és cselekvési módszerek frissítése, logikus gondolkodás fejlesztése; a tanult anyag észlelésének, megértésének, általánosításának biztosítása, újak alkalmazása információs technológia

A tanár a diák szóbeli feladatainak felhasználásával megszervezi a frontális munkát az osztállyal.

A tanár felolvassa a feladatokat a diákról, és elmagyarázza, hogyan kell azokat elvégezni.

A diákok hallgatnak a tanárra. Elgondolkodnak a válaszon, és felemelik a kezüket. Az egyik tanuló teljes magyarázattal hangoztatja a választ, a többiek meghallgatják ennek a tanulónak a válaszát. Szükség szerint módosítsa a beszélő válaszát.

Általános oktatás:

2. képesség az ismeretek strukturálására, állítások szóbeli felépítésére,

3.választás a legtöbb hatékony módszerek megoldásokat oktatási feladatokat.

Univerzális logikai műveletek:

3.logikus érvelési lánc felépítése

2. cél kitűzése,

3.vezérlés,

4. javítás,

5.akarati önszabályozás, erő és energia mozgósítása, akadályok leküzdése

1. kérdések felvetése egy csapatban,

2. képes meghallgatni és párbeszédet folytatni,

2. az erkölcsi normák ismerete és a viselkedés erkölcsi aspektusának kiemelésének képessége

Az anyag rögzítése. Dolgozz párban kártyák segítségével

A tanult anyag összegzése, a matematika iránti kognitív érdeklődés kialakítása, az új információs technológiák alkalmazása és a tanulópáros munkaszervezés.

A tanár csoportmunkára irányítja a tanulókat. Elmagyarázza, hogyan kell feladatokat végrehajtani a 15. dián lévő kártyáról.

A tanulók párban dolgoznak. Végezze el a feladatokat füzetekben. Miután kitalálták a számot, a gyerekek felemelik a kezüket, és felhívják. A válaszokat egymás után látják a képernyőn.

Általános oktatás:

1. a szükséges információk keresése és kiválasztása,

2. képesség az ismeretek strukturálására, szóbeli és írásbeli nyilatkozatok megalkotására,

4. szemantikai olvasás,

Univerzális logikai műveletek:

1. terv és tevékenységi sorrend összeállítása,

2. cél kitűzése,

1. képes meghallgatni és párbeszédet folytatni,

2. együttműködés tervezése,

3. a gondolatok megfelelő teljes kifejezésének képessége,

4.a kollektív vitában való részvétel képessége

1.életre való felkészültség és személyes önrendelkezés

Gyakorlat

Egészségmegőrzés

A tanár költői formában elmondja a tanulóknak a testgyakorlat parancsait.

A tanulók mozdulatokat hajtanak végre, miközben hallgatják a tanár parancsait.

1.életre való felkészültség és személyes önrendelkezés

Önálló munkavégzés

Tesztelje, hogy mennyire képes összehasonlítani, összeadni és kivonni a tizedesjegyeket, amikor megtalálja a kifejezések jelentését.

A tanár önálló munkát szervez.

A diákok hallgatnak kb

tanári magyarázatok az önálló munkafeladatok elvégzéséhez. A jegyzetfüzetben lévő feladatokat önállóan hajtsa végre a megadott időn belül.

Általános oktatás:

1. a szükséges információk keresése és kiválasztása,

2. az ismeretek strukturálásának, írásbeli állítások felépítésének képessége,

3. az oktatási problémák megoldásának leghatékonyabb módjainak kiválasztása,

4. szemantikai olvasás,

Univerzális logikai műveletek:

3.ok-okozati összefüggések megállapítása

1. terv és tevékenységi sorrend összeállítása,

2. cél kitűzése,

3.akarati önszabályozás, erő és energia mozgósítása, akadályok leküzdése

1.hallgatási képesség

1. önrendelkezés,

2. kapcsolat kialakítása a nevelési tevékenység célja és az indíték között

A tanár tájékoztatja a tanulókat, hogy a titkosított szó kitalálásával egy gyakorlati feladatot oldanak meg, és a diákról találják meg a kifejezések jelentését.

A gyengén látók számára külön lapra nyomtatják a feladatok szövegét. A tanár felolvassa a feladat szövegét a diáról, egy tanulót a táblához hív, hogy oldja meg,

a többieket pedig megkéri, hogy oldják meg maguktól a füzetükben. Azokat a tanulókat, akiknek nehezen oldják meg, a tanár megkéri, hogy a válaszolóval közösen oldják meg a táblánál.

Értékeli a táblán és önállóan problémákat megoldó tanulókat.

A tanulók füzetükben oldanak meg feladatokat. Felváltva 4 diák dolgozik a testületnél

a határozat teljes körű magyarázata.

Általános oktatás:

1. a szükséges információk keresése és kiválasztása,

2. az ismeretek strukturálására, szóbeli és írásbeli nyilatkozatok megalkotására,

3. az oktatási problémák megoldásának leghatékonyabb módjainak kiválasztása,

Univerzális logikai műveletek:

3.ok-okozati összefüggések megállapítása

1. terv és tevékenységi sorrend összeállítása,

2. cél kitűzése,

3. korrekció,

4.akarati önszabályozás, erő és energia mozgósítása, akadályok leküzdése,

1. képesség meghallgatni,

2.az önkifejezés képessége kellő teljességgel

4. jártasság a monológ beszédformában

2.létesítés

összefüggések a nevelési tevékenység célja és a motívum között

Összegezve a tanulságot. Visszaverődés.

Értékelje tevékenységeinek eredményeit és az egész osztályt.

A tanár kérdéseket tesz fel a tanulóknak; értékeli minőségi munka osztályos és egyéni tanulók; reflexiót szervez.

A tanulók válaszolnak a tanár kérdéseire, átgondolják, hogyan viszonyulnak az órához, és kiválasztják a megfelelő választ a kérdőívben.

Általános oktatás:

1. képesség az ismeretek strukturálására, állítások szóbeli felépítésére,

3. tükröződés,

4. a gondolatok megfelelő, tömör közvetítésének képessége,

Univerzális logikai műveletek:

1. cél kitűzése,

1. képesség meghallgatni,

2. a gondolatok megfelelő teljes kifejezésének képessége,

4. jártasság a beszéd monológ formájában,

5.a kollektív vitában való részvétel képessége

1.életre való felkészültség és személyes önrendelkezés

2. az elsajátított tartalom erkölcsi és etikai értékelése, személyes és erkölcsi és etikai értékek alapján

Házi feladat beállítása.

Annak biztosítása, hogy a gyerekek megértsék a házi feladatok célját, tartalmát és módszereit.

A tanár megkéri a tanulókat, hogy nyissák ki a naplóikat, és írják le a feladatot; ajánlásokat ad a végrehajtására.

A tanulók jegyzetelnek házi feladat naplókban; hallgassa meg a tanár megjegyzéseit.

A tanulók kérdőíveket és füzeteket adnak át a tanári asztalnak, hogy az osztályteremből kilépve ellenőrizzék önálló munkájukat.

1.cél kitűzése

1.hallgatási képesség

1.életre való felkészültség és személyes önrendelkezés

Matematika óra 5. osztályban a témában

Felkészítő: matektanár

Bolshakova E.A

Az óra céljai: 1) tanítani a tizedes törtek összeadását és kivonását;

2) folytassa a számítástechnikai ismeretek fejlesztését;

3) keltsen érdeklődést a matematika tárgya iránt.

Az órák alatt.

én. Orális gyakorlatok:

1) Találd ki, milyen tört!

1. Öt pont kettő =

a) 5,02 b) 5,2 c) 5,002

2. Nulla pont nyolcezrelék =

a) 0,008 b) 0,08 c) 0,8

3. Három pont huszonöt tízezrelék =

a) 3,25 b) 3,00025 c) 3,025

4. Tizenhat pont öt =

a) 16.005 b) 16.5 c) 16.05

2
) Kovesd ezeket a lepeseket:



3,07 – 1,06 = 2,01

=


II. Új anyagok tanulása.

1. Tizedes törtek összeadása (kivonása) konvertálással közönséges tört.

2. Tizedes törtek összeadása (kivonása) „egy oszlopban”.

3. A tizedesjegyek összeadási és kivonási szabályainak elolvasása.

4. Tekintse át a példákat az egyes lépések végrehajtásával és magyarázatával (lásd a táblázatot).

Egyenlítse ki a tizedesjegyek számát a törtekben

Írja őket egymás alá úgy, hogy a vessző a vessző alá kerüljön

Végezze el az összeadást anélkül, hogy a vesszőre figyelne

+ 9,138

Tegyél vesszőt a vessző alá válaszodban a megadott törtek közé!

+ 9,138

Szabály: A tizedes törtek összeadásához (kivonásához) a következőkre lesz szüksége:

1) kiegyenlíteni a tizedesjegyek számát ezekben a törtekben;

2) írja le őket egymás után úgy, hogy a vessző a vessző alá kerüljön;

3) hajtson végre összeadást (kivonást), figyelmen kívül hagyva a vesszőt, ezekben a törtekben tegyen vesszőt a válaszban a vessző alá.

III. Konszolidáció.

1. No. 1186 (b, c, d, e):

b) 16,78 – 5,48 = 11,3

c) 95,381 + 3,219 = 98,600

+ 3,219

d) 8,9021 + 0,68 =9,5821

+ 0,6800

e) 88,252 – 4,69 =83,562

2. Tesztek jelkártyákkal.

3. Szóbeli munka. Játék "Sharp Shooter".

1) 2,31 + (7,65 + 8,69)

2) 14,537 – (2,237 + 5,9)

3) (24,302 + 17,879) – 1,302

4. Oldja meg a problémát.

A Volga hossza 3,53 ezer km. A Dnyeper 2,2 ezer km, az Amur pedig 1,36 ezer km. rövidebb, mint a Volga és a Dnyeper együtt. Milyen hosszú az Amur?

IV. Óra összefoglalója.

Tanár: Srácok, egy papagáj repült hozzánk, de kiderült, hogy nem tudja megoldani a példát. Segítsünk neki és keressük meg a hibát.

- 6,8 _

- 6,8 _

V. Házi feladat: 32. bekezdés (felbontás előtt); 1228 (a), 1229 (a, b, c), 1240 sz.

Betöltés...Betöltés...