Pamoka apie sveikatos išsaugojimą parengiamojoje grupėje tema: „Kur slypi sveikata? Pamokos apie sveikatos išsaugojimą parengiamosios mokyklos grupėje „Kur slepiasi sveikata“ santrauka

Tikslas: Išmokykite vaikus rūpintis savo sveikata ir tinkamai ja rūpintis.

  • plėsti vaikų supratimą apie tai, kas yra sveikata, kaip ja rūpintis, kas būtina jų sveikatai palaikyti;
  • įtvirtinti vaikų žinias apie sveiką maistą ir vitaminus;
  • ugdyti susidomėjimą mokytis nežinomybės, lavinti atmintį, mąstymą, kalbą.

Sveikata dar ne viskas, bet be sveikatos viskas yra niekas. (Sokratas.)

Sveikata egzistuoja, kai jos nepastebi.

Pamokos eiga.

Pedagogas: Vaikai šiandien yra mūsų svečiai, ką reikia padaryti?

Vaikai: pasisveikink. Sveiki!

Pedagogas: Kas gali pasakyti, ką reiškia žodis „Labas“? Anya.

Miša: Tai reiškia, kad sveikintam žmogui linkime sveikatos.

Pedagogas: Taip, Miša. Šauniai padirbėta! Atsisukime vieni į kitus, taip pat pasisveikinkime ir palinkėkime vieni kitiems dalelės sveikatos.

Vaikai, norėjau su jumis pasikalbėti apie sveikatą. Kas yra sveikata ir kur ji yra?

Vaikai: sveikata yra bet kurio gyvo organizmo būsena, ligos ir ligų nebuvimas. Tai yra kiekviename žmoguje.

Pedagogas: Kokios organizacijos dalyvauja sveikatos priežiūros srityje?

Vaikai: klinikos, ligoninės.

Pedagogas: Gerai padaryta!

Pedagogas: Prisiminkime patarles ir posakius apie sveikatą.

Anna: Sveikata svarbiau už turtus.

Artūras: Neklausk apie sveikatą, o žiūrėk į veidą.

Miša: Judėkite daugiau, gyvensite ilgiau.

Violeta: Jei Dievas tau nedavė sveikatos, neduos ir gydytojas.

Ignatas: Sveikata – svarbiausia, viskas svarbiau.

Arina B: Žmogaus liga neatrodo gerai.

Ruslanas: Maistui sveika, bet darbui silpna.

Arina E: Geras žmogus yra sveikesnis už piktą.

Azikas: Sveikata svarbiau už pinigus.

(Nešvarus Pinokis įbėga į salę, pasislėpęs.)

Pedagogas: Pinokis, kas tau negerai, nuo ko tu sleisi?

Pinokis: Aš slepiuosi nuo mydodyr. Jis verčia mane praustis ir valgyti įvairias sveikas medžiagas.

Pedagogas: Vaikinai, parodykime, kaip saugome savo sveikatą. Pradėkime nuo įkrovimo. Juk rytą visada pradedame juo.

Mankšta pagal muziką „Saulė“.

Pedagogas: O dabar apšilimas mūsų rankoms ir kojoms. Žiūrėkite Pinokį, kaip tapti sveiku, ir pakartokite po mūsų.

Pratimas „Vikšras šliaužia šaka“.

Pratimas „Ėjimas ant lazdos“.

Žaidimas „Klaidų rinkimas krepšyje“.

(Moidodyr įsijungia į muziką.)

Moidodyr: Aš esu Didysis praustuvas

Garsusis Moidodyr,

Umyvalnikovo vadovas,

Ir skalbinių vadas.

Atėjau pas jus, vaikinai, norėdamas sužinoti, ar matėte Pinokį. Jis toks nešvarus, kad negaliu priversti jo nusiprausti ar valgyti sveiko maisto. Dėl to jis gali susirgti.

Pedagogas: Taip, mes matėme Pinokį, jis slepiasi už vaikų.

Pinokis: Na, jie mane atidavė.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykime Buratino, ką jis turi daryti, kad būtų sveikas.

Anna: Jei norite būti sveikas, sutvirtinkite

IR saltas vanduo nusiprausti.

Jūs turite prisiminti amžinai -

Raktas į sveikatą yra švara.

Azikas: Būti stipriam ir stipriam

Su kūno kultūra turime draugauti.

Ruslanas: Bėk, šokini ir šokini

Ir žaisti su vaikinais.

Arina B.: Pietums yra salotų

Ir myliu dviratį.

Pinokis: Kodėl reikia valgyti salotas, jos nėra labai skanios?

Arina B.: Bet naudinga. Jame yra vitaminų.

Moidodyr: kokie vitaminai yra naudingiausi?

Miša: Vitaminai yra vertingos medžiagos,

Mes be jų niekur.

Būti sveikam, stipriam, stipriam,

Su vitaminais reikia draugauti.

Polina: vitaminas C - askorbo rūgštis,

Nauda organizmui yra didžiulė.

Jis gerina imunitetą

Išvaro ligas.

Violeta: Vitaminas A reikalingas regėjimui,

Dėl normalus kūnas sąlyga.

Jo yra daug žuvyje ir jūros gėrybėse,

Taip pat raudona, oranžinė,

Daržovės ir vaisiai.

Morkose, moliūguose, pomidoruose,

Petražolės, pipirai, abrikosai.

Ruslanas: Vitaminas B.

Ankstyvas rytas yra labai svarbus

Per pusryčius valgykite avižinius dribsnius.

Juoda duona mums tinka

Ir ne tik ryte.

Adeline: vitaminas D stiprina dantis, kaulus,

Išvaro iš mūsų visas nelaimes.

Valgykite žuvį, kiaušinius ir ikrus.

Padėkite savo kūną gerai.

Arina E. Vitaminas E stiprina mūsų organizmą,

Apsaugo nuo ligų ir kitų nelaimių.

Lėtina senėjimo procesą,

Neleidžia vystytis širdies ligoms.

Valgykite mėsą, kiaušinius, pieną, riešutus,

Žalumynai, vyšnios, pupelės ir grūdai.

Ignatas Buratino: Yra daug daugiau vitaminų,

Griežtai papildykite jais savo kūną.

Tada nesirgsite

Linksminsitės ir dainuosite dainas.

Moidodyr: Na, Pinokis, tu supranti, ką reikia daryti, kad būtum sveikas.

Pinokis: Žinoma. Dabar žinau, kad man reikia nusiprausti veidą ir valgyti sveiką maistą.

Moidodyr: Vaikinai, kas yra sveikas maistas? Leiskite užduoti jums mįsles, ir jūs galite atspėti, apie ką mes kalbame.

Kokie vaisiai prinoko sode?

Viduje kaulas, strazdanoti skruostai.

Prie jo atskrido vapsvų spiečius -

Saldus minkštas...

Sušildyta kaitrios saulės,

Apsirengęs oda kaip šarvai.

Nustebins mus

Storaodis...

Jis didelis, kaip futbolo kamuolys

Jei jis prinokęs, visi yra laimingi.

Taip skanu!

Koks čia kamuolys?

Vaikai žino šį vaisių

Beždžionės mėgsta tai valgyti.

Jis kilęs iš karštų šalių

Auga tropikuose...

Jis užaugo pietuose

Jis rinko savo vaisius į krūvą.

Ir atšiaurią žiemą

Razinos ateis į mūsų namus.

Vynuogė.

Žalias namas ankštas:

Siaura, ilga, lygi.

Jie sėdi namuose vienas šalia kito

Apvalūs vaikinai.

Rudenį atėjo bėdos -

Lygus namas suskilęs,

Šuoliavome į visas puses

Apvalūs vaikinai.

Koks čia vaisius – dėžutė su paslaptimi!

Sėklos atrodo skaniai

Viskas skaidri, rožinė,

Papurtysi, kaip keista, neskamba.

Šis vaisius turi gerą skonį

Ir atrodo kaip lemputė.

Apvalios formos, geltonu veidu,

Galima palyginti su saule.

Ir kaip kvepia

Minkštimas toks saldus!

Nuo šiol esame gerbėjai

Lauko karalienės...

Šimtas drabužių -

Viskas be tvirtinimo detalių.

Aš gimiau šlovei

Galva balta ir garbanota.

Kas mėgsta kopūstų sriubą -

Ieškok manęs jose.

Ji slepiasi nuo saulės

Po krūmu gilioje duobėje,

Rudas ne lokys,

Skylėje – bet ne pelė.

Bulvė.

Gelsvi citrusiniai vaisiai

Auga saulėtose šalyse.

Bet skonis rūgštus,

O jo vardas...

Sėdi senelis su šimtu kailinių,

Kas jį nurengia?

Jis lieja ašaras.

Orange mažasis brolis

Nes jis mažas.

Mandarinų.

Aš ilgas ir žalias, man skanus, kai sūrus,

Skanus ir žalias. Kas aš esu?

Būna, vaikai, kitaip -

Geltona, žolė ir raudona.

Kartais karšta, kartais saldu,

Jūs turite žinoti jo įpročius.

O virtuvėje – prieskonių galva!

Ar atspėjote? Šis…

Šis vaisius yra saldus

Ir apvalus, ir lygus.

Viduje kvepia

Pūkuotas iš išorės.

Tai visai ne žaislas -

Kvepiantis...

Petražolės.

Kaip mūsų sode

Mįslės išaugo

Sultingas ir didelis,

Jie tokie apvalūs.

Vasarą jie tampa žali,

Iki rudens jie tampa raudoni.

Pomidorai.

Rožiniai skruostai, balta nosis,

Visą dieną sėdžiu tamsoje.

Ir marškiniai žali,

Ji visa saulėje.

Mažas ir kartokas, svogūno brolis.

Tas pats su kumščiu, raudona statine,

Palieskite – švelniai, kąskite – saldu.

Nuorodos:

  1. Penzulaeva L. I. Vaikų sveikatą gerinanti gimnastika ikimokyklinio amžiaus(3-7 metai). – M.: VLADOS, 2002 m.
  2. Utrobina K.K. Pramoginė kūno kultūra darželyje 5-7 metų vaikams. – M., 2006 m.
  3. Akhutina T.V. Sveikatą tausojančios mokymo technologijos: į asmenybę orientuotas požiūris // Sveikatos mokykla. 2000. T. 7. Nr. 2. 21 – 28 p.
  4. G.I. Kulikas, N.N. Sergienko mokykla sveikas žmogus. Maskva 2006 m
  5. Isaeva S. A. Sveikatos pamokos. – Murmanskas, 1996 m.
  6. Kartushina M. Yu. Žalia sveikatos šviesa. Ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos gerinimo programa. – M., 2007 m.
  7. Kartushina M. Yu. Sveikatingumo veikla su 6-7 metų vaikais. – M., 2008 m.
  8. Savelyeva N. Yu. Rekreacinio darbo organizavimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose. – Rostovas prie Dono. 2005 m
  9. A.T. Šarygina. Pokalbiai apie saugos taisykles. Maskva, 2011 m
  10. Baykova L.A. Žaidimų veiklos technologija. - Riazanė: RGPI, 1994. - 108 p.
  11. Balsevičius V.K. Fizinis lavinimas sveikos gyvensenos kultūros ugdymo sistemoje // Teorija ir praktika fizinė kultūra. - 1980. - N 1. - P. 22–26.
  12. Bernsteinas N.A. Apie vikrumą ir jo ugdymą. M.: Kūno kultūra ir sportas, 1991. p. 288.
  13. Butsinskaya P.P., Vasyukova V.I., Leskova G.P. Bendrieji lavinimo pratimai darželyje. - M.: Išsilavinimas, 1990. - 175 p.
  14. Zmanovskis Yu.F., Kuznecova M.N. Sudėtingas kietėjimas ikimokyklinių įstaigų. Gairės Rusijos Federacijos švietimo ministerija. - Nižnij Novgorodas, 1992.
  15. Kudryavtseva V.T. Ugdomoji sveikatos stiprinimo pedagogika. - M.: Linka-Press, 2000. Amosov N.M. Mintys apie sveikatą. Kemerovas, 1981, 198 p.
  16. Antonovas, Yu.E., Kuznecova, M.N., Saulina, T.F. Sveikas ikimokyklinukas. XXI amžiaus socialinės ir sveikatos technologijos: vadovas tyrinėtojams ir mokytojų kolektyvas. - M.: Arkti, 2000 m.

Pamokos apie sveikatos išsaugojimą santrauka parengiamoji grupė kartu su psichologe „Kur slepiasi sveikata“.

Tikslas: vaikų idėjų apie sveikatą ugdymas ir įtvirtinimas.
Užduotys:
- formuoti vaikams idėjas apie sveikatos priklausomybę nuo pagrindinių savo sveikatos palaikymo taisyklių įgyvendinimo;
- įtvirtinti žinias apie naudingų savybių mokslinių tyrimų veikla.
- ugdyti pažintinį susidomėjimą ir kalbą.
- ugdyti norą rūpintis savo sveikata.
Metodai ir metodai: skaitymas grožinė literatūra, probleminių situacijų kūrimas, pokalbis, kvėpavimo pratimai, pratimai judesių ir kalbos koordinacijai lavinti, didaktinis žaidimas, masažas, pirštų gimnastika, sprendžiant vaikų gyvenimo patirtį.
Ankstesnis darbas: vaikų enciklopedijų peržiūra, kalbėjimas apie higieną, kasdienybę, tinkama mityba ir kūno kultūros, grožinės literatūros skaitymo, mįslių uždavimo, sveikatos tausojimo įgūdžių ugdymo nauda.
Medžiagos ir įranga: saulės maketas, butelis, puodeliai, kokteilių tūbelės, gaminių nuotraukos, didaktinis žaidimas „kasdieninė rutina“, parodomoji medžiaga pamokos tema, saulė.

Pamokos eiga:

Sveikata – tai atlygis
žmogus gauna už savo darbštumą. Sveikas
žmogus dažniausiai yra išsilavinęs žmogus
žmogus, išmokęs vieną paprastą tiesą:
„Kad taptum sveikas,
turime išmokti būti sveiki“

Mokytojas: Vaikinai, šiandien turime svečią, pasisveikinkime.
Psichologas: Laba diena!
Vaikai: Sveiki!
Psichologas:Žinote, vaikinai, mes ne tik pasisveikinome, bet ir pasakėme: labas, tai reiškia, kad linkime jums geros sveikatos.
- Sveiki! – pasakėte vyrui.
- Sveiki! – atsakydamas nusišypsos.
Ir tikriausiai neis į vaistinę,
Ir būsite sveikas daugelį metų.
Psichologas: Vaikinai, sustokime ratu ir paimkime vienas kitą už rankų.
Tapome susikibę rankomis
Kartu mes esame didžiulė jėga
Galime būti maži (vaikai tupi)
Ar galime būti dideli (pakelkite rankas į viršų)
Bet niekas nebus vienas.
Psichologas: Ir iš tikrųjų tu niekada nesi vienas. Aplink tave visada yra artimi žmonės – tavo tėvai, tavo šeima. Kai jie yra šalia, jaučiatės pakeisti.
Atminkite – jūsų šeimos meilė jums ir jūsų geri jausmai jiems padeda išsaugoti jūsų ir jums artimų žmonių sveikatą.
Psichologas: sveikinimas „Impulsas“. Psichologinio žaidimo vedimas su vaikais. Vaikai stovi ratu, susikibę už rankų, užmerkdami akis, pereidami nuo vieno vaiko kitam judesį, kurį paskyrė mokytoja.
Mokytojas: Vaikinai, ar jaučiatės sveiki? Ką reiškia būti sveikam? (vaikų atsakymai) (tai reiškia būti stipriam, stipriam, linksmam, linksmam ir energingam)
Mokytojas: Aš tau jį atidarysiu maža paslaptis! Mūsų sveikatą galima palyginti su saule, kuri turi daug spindulių; šie spinduliai gyvena kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje.
Pirmasis spindulys yra fiziniai pratimai, arba kūno kultūra (prie jo pritvirtintas saulės maketas, spindulys, vaizduojantis fizinius pratimus)
Mokytojas: Pagalvokime, kokią naudą fiziniai pratimai duoda mūsų kūnui (Stiprina raumenis, grūdina kūną. Suteikia mums linksmą, gera nuotaika.)
Mokytojas: Dabar visi vaikai turėtų atsistoti (giedojimo judesių imitacija)
Lėtai pakelkite rankas.
Suspauskite pirštus, tada atlaisvinkite juos,
Nuleiskite rankas ir stovėkite taip.
Visi šiek tiek pailsėjo,
Ir mes išėjome į kelią.
Dvi rankos ploja, (plakia rankomis)
Dviejų pėdų trypimas, (ritminis pėdų trypimas)
Dvi alkūnės sukasi (rankos prie pečių, sukamieji judesiai alkūnėmis)
Dvi akys užmerktos (rankos žemyn, akys užmerktos)
Jie plojo rankomis - (vaikai atlieka judesius pagal giesmės tekstą)
Ploji, ploja, ploja,
Ploji, ploja, ploja (ploja rankomis)
Triukšmas koja – (trumpinimas koja)
Viršus, viršus, viršus,
Viršus, viršus, viršus.
Nuleidžiame galvą (palenkiame galvą į priekį)
Ir ištiesiame nugarą (ištiesiame aukštyn, rankas į šonus)
-Šauniai padirbėta!
Ar pats užsiimi fizine mankšta? Kur ir kada? (per mankštas, kūno kultūros, kūno kultūros pamokas, žaidžiant lauko žaidimus).
Mokytojas: Kai darai pratimus ir mankštinai, tu augi stiprus ir stiprus.
Psichologas: Vaikai, kokias patarles žinote apie sportą?
Vaikų atsakymai. Kad nesirgtum, reikia gerbti sportą. Kiekvienas, kuris mėgsta sportuoti, yra sveikas ir linksmas. Kur sveikata, ten grožis. Daugiau judėkite – gyvensite ilgiau. Saulė, oras ir vanduo yra mūsų ištikimi draugai.
Psichologas: Leiskite vaikams žaisti žaidimą „Žemė – vanduo – oras“.
Mokytojas: Dabar aš jums parodysiu triuką, ir jūs sužinosite, kaip vadinamas antrasis sveikatos spindulys. Pažvelkite į šio butelio vidų. Kas ten yra? (nieko ten nera)
– Dabar pažiūrėsime, kas ten slepiasi. Vienas, du, trys, nepastebimai bėga iš buteliuko (nuleidžiu buteliuką į vandenį ir paspaudžiu, iš buteliuko išbėga burbuliukai).
– Koks nematomas daiktas buvo butelyje? (tai oras). Teisingai, vaikai.
– Aplink mus ir kiekviename iš mūsų yra oro. Leiskite vaikams patikrinti, ar tai tiesa. Dabar eikite prie stalo, paimkite kokteilių lazdeles, įdėkite jas į vandenį ir pūskite. Ką tu matai? Kodėl susidaro burbuliukai? (nes mūsų kūne yra oro)
- Be kvėpavimo nėra gyvenimo,
Nekvėpuojant šviesa užgęsta.
Paukščiai ir gėlės kvėpuoja,
Jis, aš ir tu kvėpuoji.
Psichologas: Pažiūrėkime, ar tai tiesa. Dabar pabandykite giliai įkvėpti ir delnais uždenkite burną bei nosį. Kaip jautėtės? Kodėl jie negalėjo ilgai būti be oro? (vaikų atsakymai) (nes mūsų kūnas negali gyventi be oro)
Mokytojas: Tai tiesa, kiekviena jūsų kūno ląstelė maištavo ir paprašė: „Prašau atsiųsti man oro“.
- Prisiminkime kvėpavimo pratimą, ar ne?
(Kvėpavimo kompleksas.)
- I, E, A, O, U, Y, E, I, E, Yu (įkvėpkite ir vienu iškvėpimu ištarkite garsus, pakartokite keletą kartų).
Kodėl atliekame kvėpavimo pratimus (norėdami praturtinti organizmą deguonimi, grūdinti ir sustiprinti)
Psichologas: Žaidimas „Garai – vanduo – ledas“. Vaikai juda po grupę pagal nurodytą tvarką.
Mokytojas: Taigi kaip vadinamas antrasis sveikatos spindulys? (žiūrime į antrąjį modelio spindulį su oro vaizdu).
– Teisingai – oras.
Mokytojas: Vaikai, pažiūrėkime į šias nuotraukas. Ką jie rodo? Kaip tai pavadinti vienu žodžiu? (nuotraukos su kasdienybe)
Vaikai, kaip manote, koks yra režimas? (vaikų atsakymai)
Rutina yra tada, kai darbai atliekami per dieną pagal laiką, kaip mūsų darželyje. Turime laiko valgyti, mokytis, vaikščioti, miegoti ir grįžti namo. Su šiuo režimu darželis jūsų tėvai taip pat yra susipažinę su tuo, o laikrodis rodo šios kasdienės rutinos laiką.
Kasdienė rutina padeda būti drausmingam, padeda pagerinti sveikatą ir gerai bei efektyviai atlikti visas savo užduotis.
- O dabar aš siūlau žaisti žaidimą pavadinimu „Išsitvarkyk“. (vaikai išeina su paveikslėliais, kuriuose vaizduojami vaikai, užsiimantys įprastine veikla dienos metu. Žaidimo metu atkreipiu dėmesį į tai, kad visų rūšių veikla turi būti atliekama vienu metu)
Mokytojas: Kaip vadinsis trečiasis sveikatos spindulys? (Kasdienis režimas)
Psichologas: skatina atsipalaidavimą.
Mokytojas: Norėdami išlikti sveiki, turite teisingai maitintis.
Neapsigaukite su saldžiu šokoladiniu maistu.
Saugokitės labai rūgščių ir sūrių.
Tik daržovės ir vaisiai, labai skanūs produktai.
Mokytojas:Čia turiu dvi nuotraukas su įvairiu maistu. Pasakykite man, kurie maisto produktai yra sveiki, o kurie kenksmingi.
Mokytojas: Kaip vadinasi ketvirtasis sveikatos spindulys? (Sveikas maistas)
Mokytojas: Vaikinai, pažiūrėkite į sveikatos modelius. Mums liko tik vienas neatrastas spindulys. Norite sužinoti paskutinio spindulio pavadinimą? Aš jį atidarysiu, o jūs pabandysite nustatyti, kaip jis vadinasi.
– Taip, penktasis sveikatos spindulys vadinamas tyrumu.
Psichologas: Pirštai yra paruošti.
Vienas du trys keturi Penki! (lenkiame pirštus, kad suskaičiuotume dešinė ranka, pradedant nuo mažojo piršto)
Suskaičiuokime pirštus - (suspauskite ir atlaisvinkite dešinės rankos kumštį)
Stiprus, draugiškas (energingai ploja rankomis
Tai tokie reikalingi! kiekvienas žodis)
Kita vertus, dar kartą: (suspauskite ir atlaisvinkite kairės rankos kumštį)
Vienas du trys keturi Penki! (sulenkite kairės rankos pirštus, kad skaičiuotumėte, pradedant nuo mažojo piršto)
Pirštai greiti (ploja rankomis kiekvienam
Labai labai švaru! žodis).
Mokytojas: Ar manote, kad švara ir sveikata yra susiję? Kodėl jie sako: „Švara yra sveikatos raktas“? (vaikų atsakymai)
- Prisiminkime švaros taisykles (vaikų atsakymai)
– Ir kiekvienas iš jūsų privalo užtikrinti savo kūno švarą.
Mokytojas: Veido masažas
Mama išmokė dukrą nusiprausti:
Privalome, turime nusiprausti (glostantys judesiai)
Rytais ir vakarais (trinamieji judesiai)
Ir neplautiems vaikams (žnypštiems judesiams)
Gėda ir gėda (glostantys judesiai)
Mokytojas: Žiūrėk, saulė šypsosi, džiaugiasi už tave, nes radai, kur paslėpei mūsų sveikatą, dovanotą mums dievų.
Psichologas: Prisiminkime, kaip vadinami sveikatos spinduliai (vaikų atsakymai).
Mokytojas: O dabar kartu prisiminsime, ką reiškia mūsų spinduliai.
Psichologas: Man labai patiko, kaip šiandien dirbate, puiku! Ačiū visiems.
Nuotraukos iš pamokos

Guznova Albina
Edukacinių užsiėmimų parengiamojoje grupėje naudojant sveikatą tausojančias technologijas santrauka „Kaip tausoti sveikatą?

Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga darželis "Saulė".

Abstraktus

Nuolatinė edukacinė veikla

V parengiamoji grupė

Pažinimas: GYVENIMO SAUGOS PAGRINDAI

Su naudojant sveikatą tausojančias technologijas.

Tema: "Kaip tausoti savo sveikatą

Parengta ir išleido mokytojas: Guznova A. S.

R. Šatkų kaimas

Programos užduotys:

Ugdymo sritis Švietimo Plėtojamasis Švietimas

Kognityvinis

raida Formuoti vaikų idėjas apie priklausomybę sveikatamotorinė veikla, režimas ir tinkama mityba.

Plėtoti žinias apie įvairias sporto šakas.

Skatinti žinių apie naudingas oro savybes plėtrą vykdant mokslinę veiklą.

....Suformuoti vaikų supratimą apie vitaminus ir jų svarbą. Ugdykite pažintinį susidomėjimą, atmintį, mąstymą, samprotavimo įgūdžius ir išvadų darymą.

Socialinis

komunikabilus

lavinimas Įgūdžio laikytis žaidimo taisyklių formavimas

ugdyti gebėjimą klausytis suaugusiojo ir draugo jo nepertraukiant.

lavinimas Ugdykite vaikų gebėjimą atsakyti į suaugusiųjų klausimus visas sakinys suaktyvinti vaikų žodyną...

Ugdykite kalbos aktyvumą

Fizinis vystymasis

Prisidėti prie sveikos gyvensenos vertybių formavimo

Meninis ir estetinis vystymasis

Skatinkite meilės folklorui jausmą patarlėmis apie sveikas būdas gyvenimą.

Medžiaga.

Krūtinė, du balionai, IKT, pristatymas: "GCD iliustracija", magnetofonas, atsipalaidavimo muzika, dubuo su vandeniu, stiklinės vandens, kokteilių šiaudeliai, tuščias plastikinis butelis, Paveikslėliai: „Sporto rūšys“, Paveikslėliai: "Kasdienis režimas", pardavėjo drabužiai, svarstyklės, rinkinys: "Produktai".

Metodai ir technikos.

Žaidimo situacija, klausimai, meninė raiška, modeliavimas, tyrimas, probleminė situacija, paskatinimas, svarstymas, analizė.

Žodyno darbas.

Tęstinės švietėjiškos veiklos pažanga.

Įvadinė dalis.

Žaidimas žaidžiamas: "Stebuklingas žodis".

Auklėtojas: Vaikinai, šiandien turime svečių! tegul pasisveikinkime.

(Vaikai sako: "Sveiki")

Auklėtojas: Žinai, tu ne tik pasisveikino, jūs davėte vienas kitam gabalėlį sveikata nes tu sakei "Sveiki". Tai reiškia, Linkiu geros sveikatos. Šiandien norėjau pakalbėti labai svarbia tema sveikata. Kas, jūsų nuomone, yra sveikata?

(vaikų atsakymai)

Vaikai atsisėda ant kėdžių.

Pagrindinė dalis.

Auklėtojas: Dabar noriu jums papasakoti legendą – tai fantastiška istorija apie įvykį.

(skamba rami lyriška muzika).

„Kadaise Olimpo kalne gyveno dievai. Jiems pasidarė nuobodu, jie nusprendė sukurti žmogų ir apgyvendinti Žemės planetą. Jie pradėjo spręsti, koks turi būti žmogus, vienas iš Dievų sakė: „Žmogus turi būti stiprus“. Kitas sakė: "Žmogus turi būti protingas". Trečias sakė: „Žmogus turi būti sveikas» . Bet vienas Dievas pasakė Taigi: „Jei žmogus visa tai turės, jis bus kaip mes“. Ir jie nusprendė paslėpti pagrindinį dalyką, kurį žmogus turi - sveikata. Jie pradėjo mąstyti ir nuspręsti – kur tai paslėpti? Kai kurie siūlė slėptis sveikata gilyn į mėlyną jūrą, kiti – toliau aukšti kalnai. Ir vienas iš dievų pasiūlytas: « Sveikata turi būti paslėpta pačiame žmoguje“. Taip žmogus gyveno nuo seniausių laikų, bandydamas surasti savo sveikata, bet ne visi gali rasti ir išgelbėti neįkainojamą dievų dovaną! (muzika baigiasi)

Auklėtojas: Vaikinai, kaip manote, kur tai yra? sveikata?

(vaikų atsakymai).

Auklėtojas: Reiškia, sveikata – pasirodo, paslėptas manyje, tavyje ir kiekviename iš jūsų.

Auklėtojas: Vaikinai, įsivaizduokime tai sveikata yra balionas(rodo). Pažiūrėk, koks jis. O dabar aš tau parodysiu dar vieną kamuolį (rodo mažesnį dydį). Palyginkite šiuos kamuoliukus ir pasakykite, kodėl jie skiriasi.

(vaikų atsakymai).

Padėkime kamuoliukui, t.y. sveikata susigrąžink savo dideli dydžiai. Kaip galiu atkurti sveikata?

Auklėtojas: Pažiūrėkite į ekraną, kas pirmiausia padeda grįžti sveikata? Teisingai, fiziniai pratimai. (rodo į ekraną)

Vaikai, pagalvokime apie fizinių pratimų naudą? (vaikų sprendimas)

Auklėtojas: Ar pats užsiimi fizine mankšta?

Kur ir kada? (vaikų sprendimas)

Auklėtojas: Vaikinai, parodykime, kaip treniruojame savo kūno raumenis.

Ritminė gimnastika pagal muziką „1,2,3,4,5 - pradedame vaikščioti“.

Auklėtojas: Vaikai, kokie jūsų raumenys?

Vaikai: Tvirtas ir stiprus.

Auklėtojas: O kaip tavo nuotaika?

Vaikai: Linksmas, linksmas, džiaugsmingas...

Auklėtojas: Sakykite, vaikinai, kodėl žmogus turėtų daryti fizinius pratimus?

Vaikai: Kad nesirgtų, būti sveikas, stiprus, atsparus...

Auklėtojas: Teisingai, vaikinai. Ar žinai patarlių apie sportą?

„Kad nesirgtume, turime gerbti sportą“.

Jei prisimenate, pakartokite.

Vaikinai, kokias sporto šakas žinote? Eikite prie stalo, nufotografuokite ir pavadinkite sporto šaką.

Pereikime prie eksperimentinės lentelės (vandens baseinas, stiklinės vandens ir kokteilių šiaudeliai)

Auklėtojas: Norėdami sužinoti, ko dar reikia mūsų sveikata, siūlau prieiti prie stalo.

Auklėtojas: Pažiūrėkite į šio butelio vidų. Kas ten yra?

Vaikai: Nieko nėra.

Auklėtojas: Dabar pažiūrėsime, kas ten slepiasi. Vienas, du, trys, nematomi, bėga iš butelio. (Nuleidžiu butelį į vandenį ir išspaudžiu iš butelio "bėgti" burbuliukai).

Auklėtojas: Koks nematomas žmogus sėdėjo butelyje?

Vaikai: Tai oras.

Auklėtojas: Teisingai, vaikai.

Kiekvienas iš mūsų turi oro. Patikrinkime, ar tai tiesa. Dabar paimkite vamzdelius, įdėkite juos į vandenį ir išpūskite.

Ką tu matai? Kodėl susidaro burbuliukai?

Ar gali žmogus gyventi be oro?

Be kvėpavimo nėra gyvenimo,

Nekvėpuojant šviesa užgęsta,

Paukščiai ir gėlės kvėpuoja,

Jis kvėpuoja, ir aš, ir tu.

Auklėtojas: Padarykime su jumis keletą kvėpavimo pratimų.

2. „Paklydęs miške“. Įkvėpkite ir iškvėpkite šaukkite "a-o-o".

3. "Ežiukas". Judėjimo tempu pasukite galvą į kairę ir į dešinę. Tuo pačiu metu su kiekvienu posūkiu trumpai, triukšmingai įkvėpkite per nosį, įtempdami visos nosiaryklės raumenis. Švelniai ir savanoriškai iškvėpkite pusiau atmerktomis lūpomis. (4-8 kartus)

4. "Kvėpuokite per vieną šnervę". Uždarykite dešinę šnervę rodomasis pirštas dešinė ranka. Ramiai, ilgai įkvėpkite per kairę šnervę. Atidarykite dešinę šnervę ir kairiosios rankos rodomuoju pirštu uždarykite kairę šnervę. Ramiai iškvėpkite per dešinę šnervę. (3-6 kartus)

Auklėtojas: Vaikai, pasakykite man, kodėl mes darėme kvėpavimo pratimus?

Vaikai: praturtinti organizmą deguonimi.

Auklėtojas: Teisingai, vaikinai, oras prisotintas deguonies – tai švarus, grynas oras. Vaikinai, kokiu oru žmonės turėtų kvėpuoti?

Vaikai: švarus.

Auklėtojas: Antras dalykas, kurio jums reikia sveikata?

Vaikai: Oras.

Auklėtojas: Vaikai, kas tai yra? (rodo laikrodį)

Vaikai: žiūrėti.

Auklėtojas: Vaikai, kodėl, jūsų manymu, mums reikia laikrodžio? (vaikų sprendimas). Kas sieja sveikata ir laikrodžiai?

Auklėtojas: Taip, tu teisus, mums reikia laikrodžių, kad galėtum orientuotis laiką, kad žinotume kada pabusti, kad nepavėluotume į darželį ryto mankštažinoti, kada pietūs, laikas vaikščioti ir miegoti. Kaip tai vadinasi vienu žodžiu?

Auklėtojas: Vaikai, kaip manote, koks yra režimas? (vaikų sprendimas)

Auklėtojas: Vaikai, rutina yra kai visos užduotys atliekamos per dieną pagal laiką, kaip mūsų darželyje. Jūs turite laiko valgyti, mokytis, vaikščioti, miegoti ir grįžti namo. Jūsų tėvai taip pat yra susipažinę su šia darželio rutina, o laikrodis rodo paros laiką. Kasdienė rutina padeda būti drausmingam ir padeda sustiprinti sveikata, gerai ir efektyviai atlikite visas savo užduotis ir užduotis. Įprasta yra tada, kai visos jūsų užduotys yra paskirstytos aiškiai pagal dienos laiką.

Auklėtojas: O dabar noriu pasiūlyti atlikti užduotį pavadinimu „Sudėk tvarką“(vaikinai dviese išeina prie lentos ir eilės tvarka dėlioja paveikslėlius su užimtų vaikų atvaizdais įvairių tipų veikla dienos metu. Vykstant žaidimui atkreipiu vaikų dėmesį, kad jie eitų miegoti ir atsikeltų laiku, ir tai darykite kasdien ryto mankšta, jums reikia valgyti tuo pačiu metu visą dieną)

Auklėtojas: Vaikai, tada, už reikia sveikatos?

Vaikai: Dienos režimas.

Auklėtojas: Parduotuvėse daug parduoda skirtingi produktai, jei mama paprašytų nueiti į parduotuvę, ar galėtum pasirinkti Sveikas maistas. Pažaiskime žaidimą ir išsiaiškinkime, ar namų tvarkymą galima patikėti tau.

Žaidimas "Parduotuvė"– reikia rinktis sveikus produktus (sudėkite sveiką ir nesveiką maistą į krepšelius)

Auklėtojas: Vaikinai, kodėl pasirinkote būtent šiuos produktus?

Vaikai: nes jame yra vitaminų.

Auklėtojas: Nėra sveikesnių produktų – skanių daržovių ir vaisių.

Tiek Seryozha, tiek Irina naudingi vitaminais,

Jei nori būti sveikas, valgyti teisingai,

Valgyk daugiau vitaminų, nežino apie ligas.

Ką žinote apie vitaminus? Pažiūrėk į ekraną.

Auklėtojas: Taigi, tai ketvirtas?

Vaikai: Sveikas maistas!

Baigiamoji dalis.

Auklėtojas: Jei darysite viską, apie ką šiandien kalbėjome klasėje (tai darote fizinius pratimus, darote kvėpavimo pratimai, kvėpuoti grynas oras, Yra Sveikas maistas, laikykitės kasdienės rutinos, tada tai padarysite sveikas. Pažiūrėkite, kuo tapo mūsų sveikata(rutulys padidėjo).

O dabar kviečiu žaisti žaidimas: "Naudinga - žalinga". Kam naudinga sveikata o kas nenaudinga.



Tikslas: sudaryti sąlygas sėkmingai vaiko socializacijai; komunikacinių, teatrinių, estetinių gebėjimų ugdymas; moralinių vertybių ugdymas.

Užduotys: ugdyti vaikus sąmoningą požiūrį į savo sveikatą, ugdyti efektyvumo įgūdžius tarpasmeninė sąveika vaikai su suaugusiais ir bendraamžiais, lavina ikimokyklinuko emocinę ir sensorinę sferą, atmintį, dėmesį, kalbą.

Veiklos eiga:
Sveiki!
Mes pasakėme vienas kitam:
Sveiki!
Ir atrodė, kad lauke pasidarė šviesiau.
Sveiki!
Šiuo žodžiu linkėjome visiems sveikatos!
Sveiki!

Ar kada susimąstėte, kodėl sveikinant žmones reikia palinkėti vieni kitiems geros sveikatos, t.y. sveikata?
Tikriausiai todėl, kad sveikata žmogui yra pati svarbiausia vertybė.

Legenda. „Dievai gyveno Olimpo kalne...“ http://inoskaz.com/index.php?s
– Ar jaučiatės sveikas?
Prisiminkime, nuo ko priklauso žmogaus sveikata?

- Maistas (ne visas maistas yra naudingas skrandžiui)
- Higiena (draugaukite su higiena, vertinkite savo sveikatą)
- Sportas (sportas bus naudingas ir visi bus sveiki)
- Kvėpavimas (be kvėpavimo nėra gyvybės, be kvėpavimo šviesa užgęsta)
– Režimas
Blogi įpročiai
- Genai.....

Tačiau yra ir kitų ne mažiau svarbius punktus kurie turi įtakos mūsų sveikatai. Dabar parodysiu jums dvi ištraukas iš animacinio filmo, o jūs atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, kas dar turi įtakos mūsų sveikatai.

Rodoma ištrauka iš animacinio filmo „O ir Ah“
Pabandykite parodyti, koks buvo „OH“ (liūdnas, rūstus, liūdnas, vaikščiojo lėtai, susikėlęs).
Bet "Ah" buvo linksmas, linksmas, linksmas, greitai judėjo, šypsojosi ir neturėjo nieko bendra.

Taigi, kas dar turi įtakos mūsų sveikatai? (Nuotaika)

Animaciniame filme matėte, kad liūdna, niūri, bloga nuotaika gali net susirgti, tačiau gera nuotaika, priešingai, padeda susidoroti su bet kokia liga.

Įvairūs įvykiai mūsų gyvenime kuria mūsų nuotaiką. Geri įvykiai sukuria linksmą, džiugią nuotaiką, o liūdni, galbūt net blogi įvykiai mus liūdina, o kartais ir piktina.

Prisimink paprastą tiesą,
Kad gėrio iš blogio nesitikima,
Tik geri darbai
Jie nuves jus į sveikatą.

Sakyk, ar tau kada nors nutiko situacija, kai tave kažkas nuliūdino, įžeidė ar supykdė?
Ką tuo metu norėjai veikti?

Ar lengva susivaldyti ištikus pykčiui?

Pabandykime sugalvoti receptų, kurie padėtų susidoroti su pykčiu, pasipiktinimu ir bloga nuotaika.

Kartais būname bloga nuotaika, pykčio priepuoliuose labai įžeidžiame artimus žmones, įžeidimus turime mokėti atleisti, o to išmokti nesunku.
Ar norite pamatyti, kaip berniukas Petya išmoko?

Žaidimas – dramatizavimas Vaidmenys: Pranešėja, Petya, močiutė, Seryozha; atributika: kepurė, šalikas, beisbolo kepurė, automobilis, puodelis pieno, sausainiai.

Kol mūsų menininkai ruošiasi, pastabieji, žinoma, prisimena, kokią skarelę turės močiutė.
- Ar jis mėlynas? Kokia spalva?
-Ar gėlės ant jo didelės ar mažos?

Fiziniai pratimai su skarele pagal muziką.
1 - mesti nosinę - sugauti
2 – mesti viena ranka ir gaudyti kita
3- paimkite šaliką už kraštų ir atlikite pakreipimus
4 - paimkite iš nugaros ir pabandykite pakelti
5 – surinkite šaliką į kumštį
6 - perkelkite nosinę iš rankų į rankas po keliu.
Menininkai tikriausiai jau pasiruošę, laikas juos pakviesti.

Scenos tekstas per nuorodąhttp://christianpoemsforchildren.blogspot.ru/2011/11/blog-post_1611.html

Labai svarbu mokėti susitvarkyti su pykčiu ir pykčiu.
Siūlau susipykti, atversti plastiliną, pažiūrėti, kokios spalvos gali būti pyktis. Kaip tu manai?

Modeliavimas
Sakykite, ar pyktis padeda bendrauti su žmonėmis, kitais vaikais? Ar tai daro mus sveikesnius?

Kad piktumas mūsų nepersekiotų, turime sunaikinti piktumą. Ištepkime ant popieriaus lapo, kuri spalva labiau tinka pykčiui – balta ar pilka? (Užtepti)

Gerumas daro stebuklus.
Gerumas daro silpnąjį stiprų
Ir stiprus, dosnus.
Ir tavo sveikata stipresnė.

Jei dar kartą pažiūrėtumėte į lapą, ką mes gavome, kaip jis atrodo?
- Į žemę.

O žemė pagimdo tik pačius maloniausius ir gražiausius dalykus. O dabar jau pasirodo pirmieji geri ūgliai (užbaigiant stiebų ir lapų piešinį žaliu žymekliu), ant kurių greitai pražys...gėlės...gerumo.

Turime atgaivinti pumpurus, o tam jūsų pora turi susitarti ir nuspalvinti savo pumpurus vienodai.

Dirbkite poromis (priklijuokite pumpurus)
Kokią nuostabią gėlių pievą sukūrėme. Žiūrint į ją, mano širdis dar labiau prisipildo gerumo. Man visada malonu, kai darai gerus darbus ir esi geros nuotaikos. Geri vaikinai yra sveiki vaikinai. Ir aš žinau, kad tu būtent toks esi.

Žaidimas su kamuoliais. Didelis pjūvis lengvas audinys, palei kurio perimetrą stovi vaikai, laikydami už kraštų, ir yra dedami į centrą Balionai. Vaikai vienu metu paleidžia kamuoliukus rankomis ir gaudo juos audiniu.
Noriu palinkėti sėkmės gyvenime,
Taigi tas džiaugsmas visada eina su tavimi,
Taigi sveikatos, linksmybių ir laimės
visada buvo su tavimi ir toli nuo bėdų.
Pamokų užrašai parengiamosios ir vyresniųjų grupių grupėms.

Pavadinimas: Sveikatos išsaugojimo ir valeologijos pamokos vyresniems ikimokyklinukams darželyje santrauka „Mūsų sveikata – mūsų rankose“
Nominacija: darželis, parengiamoji grupė, vyresnioji grupė, Pamokų užrašai, GCD, valeologija, sveikatos priežiūra

Pareigos: aukščiausios kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MBDOU "Darželis Nr. 20 "Rosinka" kombinuoto tipo"
Vieta: Berezovskio miestas, Kemerovo sritis

Sveikata – tai atlygis

žmogus gauna už savo darbštumą. Sveikas

žmogus dažniausiai yra išsilavinęs žmogus

žmogus, išmokęs vieną paprastą tiesą:

„Kad taptum sveikas,

turime išmokti būti sveiki“

Ugdymo sričių integravimas: „Socializacija“, „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Sveikata“, „Saugumas“, „Kūno kultūra“

Tikslas: pažintinės veiklos plėtra edukacinėse srityse „Sveikata“, „Saugumas“, „Kūno kultūra“

Programinės įrangos užduotys:

Ugdomasis: - formuoti vaikams idėjas apie sveikatos priklausomybę nuo pagrindinių savo sveikatos palaikymo taisyklių įgyvendinimo;

Įtvirtinti žinias apie naudingas oro savybes remiantis tiriamąja veikla.

Vystantis: ugdyti pažintinį susidomėjimą ir kalbą.

Švietimas: ugdyti norą rūpintis savo sveikata.

Metodai ir technikos: grožinės literatūros skaitymas, probleminių situacijų kūrimas, pokalbis, kvėpavimo pratimai, pratimai judesių ir kalbos koordinacijai lavinti, didaktinis žaidimas, masažas, pirštų gimnastika, remtis vaikų gyvenimo patirtimi.

Ankstesnis darbas:žiūrėti į vaikų enciklopedijas, kalbėti apie higieną, kasdienybę, tinkamą mitybą ir kūno kultūros naudą, skaityti grožinę literatūrą, užminti mįsles, lavinti sveikatos tausojimo įgūdžius.

Medžiagos ir įranga: saulės maketas, butelis, puodeliai, kokteilių tūbelės, maisto krepšelis, didaktinis žaidimas „kasdieninė rutina“, parodomoji medžiaga pamokos tema, saulė su kaspinėliais.

Vaikinai, šiandien turime svečių, pasisveikinkime.

Laba diena

Sveiki!

Žinote, vaikinai, mes ne tik pasisveikinome, bet ir pasakėme: labas, tai reiškia, kad linkime jums geros sveikatos.

Sveiki! – pasakėte vyrui.

Sveiki! – atsakydamas nusišypsos.

Ir tikriausiai neis į vaistinę,

Ir būsite sveikas daugelį metų.

Vaikinai, sustokime ratu ir paimkime vienas kitą už rankų.

Tapome susikibę rankomis

Kartu mes esame didžiulė jėga

Galime būti maži (vaikai tupi)

Ar galime būti dideli (pakelkite rankas į viršų)

Bet niekas nebus vienas.

Ir tu tikrai niekada nesi vienas. Aplink tave visada yra artimi žmonės – tavo tėvai, tavo šeima. Kai jie yra šalia, jaučiatės pakeisti.

Atminkite – jūsų šeimos meilė jums ir jūsų geri jausmai jiems padeda išsaugoti jūsų ir jums artimų žmonių sveikatą.

Šiandien noriu jums papasakoti seną legendą.

„Kadaise dievai gyveno Olimpo kalne (skaidr.)

Jiems nusibodo ir jie nusprendė sukurti vyrą. Jie pradėjo spręsti, koks turi būti žmogus. Vienas iš dievų pasakė: „Žmogus turi būti stiprus“. Kitas sakė: „Žmogus turi būti sveikas“. Trečiasis pasakė: „Žmogus turi būti protingas“. Bet vienas dievas pasakė taip: „Jei žmogus visa tai turės, jis bus kaip mes“. Ir dievai nusprendė paslėpti pagrindinį dalyką, kurį žmogus turi - sveikatą. Jie pradėjo galvoti ir nuspręsti, kur tai paslėpti? Vienas siūlė slėpti sveikatą giliai mėlynoje jūroje, kiti – aukštai kalnuose. Ir vienas iš dievų pasiūlė: „Paslėpk sveikatą pačiame žmoguje.“ Taip žmogus gyvena ilgą laiką, bandydamas rasti savo sveikatą. Tačiau ne kiekvienas gali rasti ir išsaugoti neįkainojamą dievų dovaną. Tai reiškia, kad sveikata, pasirodo, yra paslėpta ir manyje, ir tavyje, ir kiekviename iš jūsų.

Vaikinai, ar jaučiatės sveiki? Ką reiškia būti sveikam? (vaikų atsakymai) (tai reiškia būti stipriam, stipriam, linksmam, linksmam ir energingam)

Aš jums pasakysiu mažą paslaptį! Mūsų sveikatą galima palyginti su saule, kuri turi daug spindulių; šie spinduliai gyvena kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje.

Pirmasis spindulys yra fizinis pratimas arba kūno kultūra (prie jo pritvirtintas saulės modelis, spindulys, vaizduojantis fizinius pratimus)

Pagalvokime, kokią naudą mūsų organizmui duoda fiziniai pratimai (Stiprina raumenis, grūdina kūną. Suteikia linksmą, gerą nuotaiką.)

Ar pats užsiimi fizine mankšta? Kur ir kada? (per mankštas, kūno kultūros, kūno kultūros pamokas, žaidžiant lauko žaidimus).

Kai darai pratimus ir mankštinai, tu augi stiprus ir stiprus.

Kad nesirgtum, reikia gerbti sportą.

Kokias patarles apie sportą žinai?

(- Kas mėgsta sportuoti, yra sveikas ir linksmas.

Kur sveikata, ten grožis. – Daugiau judėk – ilgiau gyvensi. – Saulė, oras ir vanduo – ištikimi mūsų draugai. – Saulė, oras ir vanduo mums visada padeda. - Judėjimas yra gyvenimas.)

Dabar visi vaikai turėtų atsistoti (giedojimo judesių imitacija)

Lėtai pakelkite rankas.

Suspauskite pirštus, tada atlaisvinkite juos,

Nuleiskite rankas ir stovėkite taip.

Visi šiek tiek pailsėjo,

Ir mes išėjome į kelią.

Dvi rankos ploja, (plakia rankomis)

Dviejų pėdų trypimas, (ritminis pėdų trypimas)

Dvi alkūnės sukasi (rankos prie pečių, sukamieji judesiai alkūnėmis)

Dvi akys užmerktos (rankos žemyn, akys užmerktos)

Jie plojo rankomis - (vaikai atlieka judesius pagal giesmės tekstą)

Ploji, ploja, ploja,

Ploji, ploja, ploja (ploja rankomis)

Triukšmas koja – (trumpinimas koja)

Viršus, viršus, viršus,

Viršus, viršus, viršus.

Nuleidžiame galvą (palenkiame galvą į priekį)

Ir ištiesiame nugarą (ištiesiame aukštyn, rankas į šonus)

Šauniai padirbėta!

O dabar aš jums parodysiu triuką, ir jūs sužinosite, kaip vadinamas antrasis sveikatos spindulys.

Pažvelkite į šio butelio vidų. Kas ten yra? (nieko ten nera)

Dabar pamatysime, kas ten slepiasi. Vienas, du, trys, nepastebimai bėga iš buteliuko (nuleidžiu buteliuką į vandenį ir paspaudžiu, iš buteliuko išbėga burbuliukai).

Koks nematomas daiktas buvo butelyje? (tai oras). Teisingai, vaikai.

Aplink mus ir kiekviename iš mūsų yra oro. Leiskite vaikams patikrinti, ar tai tiesa. Dabar eikite prie stalo, paimkite kokteilių lazdeles, įdėkite jas į vandenį ir pūskite. Ką tu matai? Kodėl susidaro burbuliukai? (nes mūsų kūne yra oro)

Be kvėpavimo nėra gyvenimo,

Nekvėpuojant šviesa užgęsta.

Paukščiai ir gėlės kvėpuoja,

Jis, aš ir tu kvėpuoji.

Patikrinkime, ar tai tiesa. Dabar pabandykite giliai įkvėpti ir delnais uždenkite burną bei nosį. Kaip jautėtės? Kodėl jie negalėjo ilgai būti be oro? (vaikų atsakymai) (nes mūsų kūnas negali gyventi be oro)

Tai tiesa, kiekviena jūsų kūno ląstelė maištavo ir paprašė: „Prašau, atsiųsk man oro. »

Prisiminkime kvėpavimo pratimus, ar ne?

(Kvėpavimo kompleksas.)

I, E, A, O, U, Y, E, I, E, Yu (įkvėpkite ir vienu iškvėpimu ištarkite garsus, pakartokite keletą kartų).

Kodėl atliekame kvėpavimo pratimus (norėdami praturtinti organizmą deguonimi, grūdinti ir sustiprinti)

Taigi, kaip vadinamas antrasis sveikatos spindulys? (nuplėšiu antrąjį spindulį nuo modelio su oro vaizdu).

Teisingai – oras.

Vaikai, kas tai yra? (rodomas laikrodžio modelis)

Pasakyk man, kodėl mums reikia laikrodžio? (vaikų atsakymai)

Taip, jūs teisus, mums reikia laikrodžių, kad galėtume orientuotis laiku (kada pabusti, kada mokytis ir pan.).

Vaikai, kaip manote, koks yra režimas? (vaikų atsakymai)

Rutina yra tada, kai darbai atliekami per dieną pagal laiką, kaip mūsų darželyje. Turime laiko valgyti, mokytis, vaikščioti, miegoti ir grįžti namo. Jūsų tėvai taip pat yra susipažinę su šia darželio rutina, o laikrodis rodo šio dienos režimo laiką.

Kasdienė rutina padeda būti drausmingam, padeda pagerinti sveikatą ir gerai bei efektyviai atlikti visas savo užduotis.

O dabar kviečiu žaisti žaidimą „Susitvarkyk“ (vaikai išeina su paveikslėliais, kuriuose pavaizduoti vaikai, užsiimantys įprastine veikla dienos metu. Žaidimo metu atkreipiu dėmesį į tai, kad visų rūšių veikla turi būti atliekama tuo pačiu metu tuo pačiu metu)

Kaip vadinsis trečiasis sveikatos spindulys? (Kasdienis režimas)

Norėdami išlikti sveiki, turite tinkamai maitintis.

Neapsigaukite su saldžiu šokoladiniu maistu.

Saugokitės labai rūgščių ir sūrių.

Tik daržovės ir vaisiai, labai skanūs produktai.

Parduotuvėse parduodama daug įvairių prekių. Jei mama paprašytų nueiti į parduotuvę, ar galėtumėte rinktis sveikus produktus? Siūlau jums krepšelį su jums pažįstamais produktais. Pasiskirstykime į dvi komandas. Pirmoji komanda renkasi sveikus produktus, antroji – kenksmingus. - Puiku, jūs atlikote šią užduotį.

Kaip vadinasi ketvirtasis sveikatos spindulys? (Sveikas maistas)

Vaikinai, pažiūrėkite į sveikatos modelius. Mums liko tik vienas neatrastas spindulys. Norite sužinoti paskutinio spindulio pavadinimą? Aš jį atidarysiu, o jūs pabandysite nustatyti, kaip jis vadinasi.

Teisingai, penktasis sveikatos spindulys vadinamas tyrumu.

Pirštai yra paruošti.

Vienas du trys keturi Penki! (sulenkite dešinės rankos pirštus, kad skaičiuotumėte, pradedant nuo mažojo piršto)

Stiprus, draugiškas (energingai ploja rankomis

Tai tokie reikalingi! kiekvienas žodis)

Kita vertus, dar kartą: (suspauskite ir atlaisvinkite kairės rankos kumštį)

Vienas du trys keturi Penki! (sulenkite kairės rankos pirštus, kad skaičiuotumėte, pradedant nuo mažojo piršto)

Pirštai greiti (ploja rankomis kiekvienam

Labai labai švaru! žodis).

Ar manote, kad švara ir sveikata yra susiję? Kodėl jie sako: „Švara yra sveikatos raktas“? (vaikų atsakymai)

Prisiminkime švaros taisykles (skaidrė)

(vaikų atsakymai)

Ir kiekvienas iš jūsų privalo pasirūpinti, kad jūsų kūnas būtų švarus.

(veido masažas)

Mama išmokė dukrą nusiprausti:

Privalome, turime nusiprausti (glostantys judesiai)

Rytais ir vakarais (trinamieji judesiai)

Ir neplautiems vaikams (žnypštiems judesiams)

Gėda ir gėda (glostantys judesiai)

Žiūrėk, saulė šypsosi, džiaugiasi už tave, nes radai, kur paslėpei mūsų dievų dovanotą sveikatą.

Prisiminkime, kaip vadinami sveikatos spinduliai (vaikų atsakymai).

Dabar pasiimkite saulės spindulį ir pasakykite mums, kas jums labiausiai patinka ir kas jums patinka.

Ir man labai patiko, kaip tu šiandien dirbai, puiku! Ačiū visiems.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pamokos apie sveikatos išsaugojimą parengiamosios mokyklos grupėje „Kur slepiasi sveikata“ santrauka

Sveikata – tai atlygis

žmogus gauna už savo darbštumą. Sveikas

žmogus dažniausiai yra išsilavinęs žmogus

žmogus, išmokęs vieną paprastą tiesą:

„Kad taptum sveikas,

turime išmokti būti sveiki“

Ugdymo sričių integravimas: „Socializacija“, „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Sveikata“, „Saugumas“, „Kūno kultūra“

Tikslas: pažintinės veiklos plėtra edukacinėse srityse „Sveikata“, „Saugumas“, „Kūno kultūra“

Programinės įrangos užduotys:

Ugdomasis: - formuoti vaikams idėjas apie sveikatos priklausomybę nuo pagrindinių savo sveikatos palaikymo taisyklių įgyvendinimo;

Įtvirtinti žinias apie naudingas oro savybes remiantis tiriamąja veikla.

Vystantis : ugdyti pažintinį susidomėjimą ir kalbą.

Švietimas: ugdyti norą rūpintis savo sveikata.

Metodai ir technikos : grožinės literatūros skaitymas, probleminių situacijų kūrimas, pokalbis, kvėpavimo pratimai, pratimai judesių ir kalbos koordinacijai lavinti, didaktinis žaidimas, masažas, pirštų gimnastika, remtis vaikų gyvenimo patirtimi.

Ankstesnis darbas:žiūrėti į vaikų enciklopedijas, kalbėti apie higieną, kasdienybę, tinkamą mitybą ir kūno kultūros naudą, skaityti grožinę literatūrą, užminti mįsles, lavinti sveikatos tausojimo įgūdžius.

Medžiagos ir įranga: saulės maketas, butelis, puodeliai, kokteilių tūbelės, maisto krepšelis, didaktinis žaidimas „kasdieninė rutina“, parodomoji medžiaga pamokos tema, saulė su kaspinėliais.

Progresas:

Vaikinai, šiandien turime svečių, pasisveikinkime.

Laba diena

Sveiki!

Žinote, vaikinai, mes ne tik pasisveikinome, bet ir pasakėme: labas, tai reiškia, kad linkime jums geros sveikatos.

Sveiki! – pasakėte vyrui.

Sveiki! – atsakydamas nusišypsos.

Ir tikriausiai neis į vaistinę,

Ir būsite sveikas daugelį metų.

Vaikinai, sustokime ratu ir paimkime vienas kitą už rankų.

Tapome susikibę rankomis

Kartu mes esame didžiulė jėga

Galime būti maži (vaikai tupi)

Ar galime būti dideli (pakelkite rankas į viršų)

Bet niekas nebus vienas.

Ir tu tikrai niekada nesi vienas. Aplink tave visada yra artimi žmonės – tavo tėvai, tavo šeima. Kai jie yra šalia, jaučiatės pakeisti.

Atminkite – jūsų šeimos meilė jums ir jūsų geri jausmai jiems padeda išsaugoti jūsų ir jums artimų žmonių sveikatą.

Šiandien noriu jums papasakoti seną legendą.

„Kadaise dievai gyveno Olimpo kalne (skaidr.)

Jiems nusibodo ir jie nusprendė sukurti vyrą. Jie pradėjo spręsti, koks turi būti žmogus. Vienas iš dievų pasakė: „Žmogus turi būti stiprus“. Kitas sakė: „Žmogus turi būti sveikas“. Trečiasis pasakė: „Žmogus turi būti protingas“. Bet vienas dievas pasakė taip: „Jei žmogus visa tai turės, jis bus kaip mes“. Ir dievai nusprendė paslėpti pagrindinį dalyką, kurį žmogus turi - sveikatą. Jie pradėjo galvoti ir nuspręsti, kur tai paslėpti? Vienas siūlė slėpti sveikatą giliai mėlynoje jūroje, kiti – aukštai kalnuose. Ir vienas iš dievų pasiūlė: „Paslėpk sveikatą pačiame žmoguje.“ Taip žmogus gyvena ilgą laiką, bandydamas rasti savo sveikatą. Tačiau ne kiekvienas gali rasti ir išsaugoti neįkainojamą dievų dovaną. Tai reiškia, kad sveikata, pasirodo, yra paslėpta ir manyje, ir tavyje, ir kiekviename iš jūsų.

Vaikinai, ar jaučiatės sveiki? Ką reiškia būti sveikam? (vaikų atsakymai) (tai reiškia būti stipriam, stipriam, linksmam, linksmam ir energingam)

Aš jums pasakysiu mažą paslaptį! Mūsų sveikatą galima palyginti su saule, kuri turi daug spindulių; šie spinduliai gyvena kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje.

Pirmasis spindulys yra fizinis pratimas arba kūno kultūra (prie jo pritvirtintas saulės modelis, spindulys, vaizduojantis fizinius pratimus)

Pagalvokime, kokią naudą mūsų organizmui duoda fiziniai pratimai (Stiprina raumenis, grūdina kūną. Suteikia linksmą, gerą nuotaiką.)

Ar pats užsiimi fizine mankšta? Kur ir kada? (per mankštas, kūno kultūros, kūno kultūros pamokas, žaidžiant lauko žaidimus).

Kai darai pratimus ir mankštinai, tu augi stiprus ir stiprus.

Kad nesirgtum, reikia gerbti sportą.

Kokias patarles apie sportą žinai?

(- Kas mėgsta sportuoti, yra sveikas ir linksmas.

Kur sveikata, ten grožis. – Daugiau judėk – ilgiau gyvensi. – Saulė, oras ir vanduo – ištikimi mūsų draugai. – Saulė, oras ir vanduo mums visada padeda. - Judėjimas yra gyvenimas.)

Dabar visi vaikai turėtų atsistoti (giedojimo judesių imitacija)

Lėtai pakelkite rankas.

Suspauskite pirštus, tada atlaisvinkite juos,

Nuleiskite rankas ir stovėkite taip.

Visi šiek tiek pailsėjo,

Ir mes išėjome į kelią.

Dvi rankos ploja, (plakia rankomis)

Dviejų pėdų trypimas, (ritminis pėdų trypimas)

Dvi alkūnės sukasi (rankos prie pečių, sukamieji judesiai alkūnėmis)

Dvi akys užmerktos (rankos žemyn, akys užmerktos)

Jie plojo rankomis - (vaikai atlieka judesius pagal giesmės tekstą)

Ploji, ploja, ploja,

Ploji, ploja, ploja (ploja rankomis)

Triukšmas koja – (trumpinimas koja)

Viršus, viršus, viršus,

Viršus, viršus, viršus.

Nuleidžiame galvą (palenkiame galvą į priekį)

Ir ištiesiame nugarą (ištiesiame aukštyn, rankas į šonus)

Šauniai padirbėta!

O dabar aš jums parodysiu triuką, ir jūs sužinosite, kaip vadinamas antrasis sveikatos spindulys.

Pažvelkite į šio butelio vidų. Kas ten yra? (nieko ten nera)

Dabar pamatysime, kas ten slepiasi. Vienas, du, trys, nepastebimai bėga iš buteliuko (nuleidžiu buteliuką į vandenį ir paspaudžiu, iš buteliuko išbėga burbuliukai).

Koks nematomas daiktas buvo butelyje? (tai oras). Teisingai, vaikai.

Aplink mus ir kiekviename iš mūsų yra oro. Leiskite vaikams patikrinti, ar tai tiesa. Dabar eikite prie stalo, paimkite kokteilių lazdeles, įdėkite jas į vandenį ir pūskite. Ką tu matai? Kodėl susidaro burbuliukai? (nes mūsų kūne yra oro)

Be kvėpavimo nėra gyvenimo,

Nekvėpuojant šviesa užgęsta.

Paukščiai ir gėlės kvėpuoja,

Jis, aš ir tu kvėpuoji.

Patikrinkime, ar tai tiesa. Dabar pabandykite giliai įkvėpti ir delnais uždenkite burną bei nosį. Kaip jautėtės? Kodėl jie negalėjo ilgai būti be oro? (vaikų atsakymai) (nes mūsų kūnas negali gyventi be oro)

Tai tiesa, kiekviena jūsų kūno ląstelė maištavo ir paprašė: „Prašau, atsiųsk man oro. »

Prisiminkime kvėpavimo pratimus, ar ne?

(Kvėpavimo kompleksas.)

I, E, A, O, U, Y, E, I, E, Yu (įkvėpkite ir vienu iškvėpimu ištarkite garsus, pakartokite keletą kartų).

Kodėl atliekame kvėpavimo pratimus (norėdami praturtinti organizmą deguonimi, grūdinti ir sustiprinti)

Taigi, kaip vadinamas antrasis sveikatos spindulys? (nuplėšiu antrąjį spindulį nuo modelio su oro vaizdu).

Teisingai – oras.

Vaikai, kas tai yra? (rodomas laikrodžio modelis)

Pasakyk man, kodėl mums reikia laikrodžio? (vaikų atsakymai)

Taip, jūs teisus, mums reikia laikrodžių, kad galėtume orientuotis laiku (kada pabusti, kada mokytis ir pan.).

Vaikai, kaip manote, koks yra režimas? (vaikų atsakymai)

Rutina yra tada, kai darbai atliekami per dieną pagal laiką, kaip mūsų darželyje. Turime laiko valgyti, mokytis, vaikščioti, miegoti ir grįžti namo. Jūsų tėvai taip pat yra susipažinę su šia darželio rutina, o laikrodis rodo šio dienos režimo laiką.

Kasdienė rutina padeda būti drausmingam, padeda pagerinti sveikatą ir gerai bei efektyviai atlikti visas savo užduotis.

O dabar kviečiu žaisti žaidimą „Susitvarkyk“ (vaikai išeina su paveikslėliais, kuriuose pavaizduoti vaikai, užsiimantys įprastine veikla dienos metu. Žaidimo metu atkreipiu dėmesį į tai, kad visų rūšių veikla turi būti atliekama tuo pačiu metu tuo pačiu metu)

Kaip vadinsis trečiasis sveikatos spindulys? (Kasdienis režimas)

Norėdami išlikti sveiki, turite tinkamai maitintis.

Neapsigaukite su saldžiu šokoladiniu maistu.

Saugokitės labai rūgščių ir sūrių.

Tik daržovės ir vaisiai, labai skanūs produktai.

Parduotuvėse parduodama daug įvairių prekių. Jei mama paprašytų nueiti į parduotuvę, ar galėtumėte rinktis sveikus produktus? Siūlau jums krepšelį su jums pažįstamais produktais. Pasiskirstykime į dvi komandas. Pirmoji komanda renkasi sveikus produktus, antroji – kenksmingus. - Puiku, jūs atlikote šią užduotį.

Kaip vadinasi ketvirtasis sveikatos spindulys? (Sveikas maistas)

Vaikinai, pažiūrėkite į sveikatos modelius. Mums liko tik vienas neatrastas spindulys. Norite sužinoti paskutinio spindulio pavadinimą? Aš jį atidarysiu, o jūs pabandysite nustatyti, kaip jis vadinasi.

Teisingai, penktasis sveikatos spindulys vadinamas tyrumu.

Pirštai yra paruošti.

Vienas du trys keturi Penki! (sulenkite dešinės rankos pirštus, kad skaičiuotumėte, pradedant nuo mažojo piršto)

Stiprus, draugiškas (energingai ploja rankomis

Tai tokie reikalingi! kiekvienas žodis)

Kita vertus, dar kartą: (suspauskite ir atlaisvinkite kairės rankos kumštį)

Vienas du trys keturi Penki! (sulenkite kairės rankos pirštus, kad skaičiuotumėte, pradedant nuo mažojo piršto)

Pirštai greiti (ploja rankomis kiekvienam

Labai labai švaru! žodis).

Ar manote, kad švara ir sveikata yra susiję? Kodėl jie sako: „Švara yra sveikatos raktas“? (vaikų atsakymai)

Prisiminkime švaros taisykles (skaidrė)

(vaikų atsakymai)

Ir kiekvienas iš jūsų privalo pasirūpinti, kad jūsų kūnas būtų švarus.

(veido masažas)

Mama išmokė dukrą nusiprausti:

Privalome, turime nusiprausti (glostantys judesiai)

Rytais ir vakarais (trinamieji judesiai)

Ir neplautiems vaikams (žnypštiems judesiams)

Gėda ir gėda (glostantys judesiai)

Žiūrėk, saulė šypsosi, džiaugiasi už tave, nes radai, kur paslėpei mūsų dievų dovanotą sveikatą.

Prisiminkime, kaip vadinami sveikatos spinduliai (vaikų atsakymai).

Dabar pasiimkite saulės spindulį ir pasakykite mums, kas jums labiausiai patinka ir kas jums patinka.

Ir man labai patiko, kaip tu šiandien dirbai, puiku! Ačiū visiems.


Įkeliama...Įkeliama...